Change Address

VOTE411 Voter Guide

All Candidates

North Dakota
  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
  1. A
    1. Eric Aadnes (NON)
    2. James Aarsvold (NON)
    3. Chad Aberle (NON)
      candidate for Finley City Council
    4. Pine Abrahamson (NON)
    5. Zoe Absey (NON)
      candidate for Fargo Park Board
    6. Gary Adair (NON)
      candidate for Enderlin Park Board
    7. Darren Adam (NON)
      candidate for Fullerton Park Board
    8. Christina Adams (NON)
      candidate for Briarwood Park Board
    9. Mary Adams (DNPL)
    10. Christopher Michael Adamson (NON)
    11. David Agnes (NON)
    12. Kari M Agotness (NON)
    13. Jean Akers (NON)
      candidate for Barney City Council
    14. Olivia Akin (NON)
    15. Rebecca Sue Albert (NON)
      candidate for Rolla Municipal Judge
    16. Richard (Rick) Alexander (NON)
      candidate for Beulah Park Board
    17. Judith Allmaras (NON)
    18. Alexa Althoff (Rep)
    19. Jesse Aman (NON)
    20. Justis Amundson (Rep)
    21. Shane Amundson (NON)
      candidate for Reiles Acres Mayor
    22. Bert Anderson (Rep)
    23. Bill Anderson (NON)
      candidate for Rutland City Council
    24. Dick Anderson (Rep)
    25. Jack Anderson (NON)
      candidate for Burlington Mayor
    26. James Anderson (NON)
      candidate for Streeter Park Board
    27. Jason Anderson (NON)
      candidate for Scranton Mayor
    28. Jay Paul Anderson (NON)
    29. Jonathan Anderson (NON)
      candidate for Alice City Council
    30. Mark Anderson (NON)
      candidate for Minto Park Board
    31. Megan Anderson (NON)
    32. Nicholas Anderson (NON)
      candidate for Bowbells Park Board
    33. Patrick Anderson (NON)
    34. Roby Anderson (NON)
    35. Todd Anderson (NON)
    36. Jacob Ansberry (NON)
    37. Robin Arndt (NON)
    38. Jess Arneson (DNPL)
    39. Tate Aronson (NON)
      candidate for Lakota Park Board
    40. Anne Artavia (NON)
      candidate for Lincoln City Council
    41. Jason Diesel' Arth (NON)
    42. TJ Ash (NON)
      candidate for Horace Park Board
    43. Charles Aune (NON)
      candidate for Braddock City Council
  2. B
    1. Pat Bachmeier (Rep)
    2. Eleanor Bader (NON)
      candidate for Emerado Park Board
    3. Kent Baertsch (NON)
    4. Kirsten Baesler (NON)
    5. Virginia (Chip) Bahm (NON)
    6. Jessica Bailey (NON)
    7. Adam Baker (NON)
    8. Brandi Baker (NON)
    9. Grant Baker (NON)
      candidate for Gackle City Council
    10. Tanner Baker (NON)
      candidate for Verona City Council
    11. Trigg Baker (NON)
      candidate for LaMoure City Council
    12. Steve Bakken (NON)
    13. Alexander C Balazs (Rep)
    14. Fred Baldwin (NON)
      candidate for Wildrose City Council
    15. Dorothy Banderet (NON)
    16. LeeRoy Bangert (NON)
      candidate for Mapleton City Council
    17. Julie Bankers (NON)
      candidate for Page City Council
    18. Donald Barcome (NON)
      candidate for Galesburg Mayor
    19. Eric Barman (NON)
      candidate for Ray City Commission
    20. George H Barnes (NON)
    21. AshLynn Barrette (NON)
      candidate for Benedict City Council
    22. Teresa Barrette (NON)
      candidate for Benedict City Council
    23. Lisa Barrutia (NON)
      candidate for Ross City Council
    24. Ernie Barta (NON)
    25. Jennifer Barta (NON)
      candidate for Velva City Commission
    26. Ronald Barta (NON)
    27. Cody Bartholomew (NON)
    28. James Paul (Jim) Bartlett (NON)
    29. Timothy Bartsch (NON)
      candidate for Rugby Park Board
    30. Stephanie Bata (NON)
      candidate for Langdon Park Board
    31. Bryan Batsch (NON)
    32. Steffanie Baustian (NON)
    33. John Bayer (NON)
      candidate for Crosby City Council
    34. Thomas Beadle (Rep)
    35. Richard Beane (NON)
    36. Jamie Bear (NON)
    37. Ian Beaton (NON)
      candidate for Hope City Council
    38. Judith Beaudry (NON)
      candidate for Washburn Park Board
    39. Brad Beaver (NON)
    40. Michael Beaver (NON)
      candidate for Griggs County Sheriff
    41. Shiloh Becher (NON)
    42. Doyle Beck (NON)
      candidate for Wolford City Council
    43. Rick Becker (Rep)
    44. Scot Becker (NON)
    45. Andrew Beerman (NON)
    46. Bryce Behm (NON)
      candidate for Niagara City Council
    47. Brad Bekkedahl (NON)
    48. Corrie Bell (NON)
    49. Diane Bellecourt (NON)
      candidate for Goodrich Mayor
    50. Mike Beltz (Rep)
    51. Paul Belzer (NON)
    52. Trevor Bemis (NON)
      candidate for Epping Mayor
    53. Keith James Benning (NON)
    54. Colton Berentson (NON)
      candidate for Westhope City Council
    55. Tyrone Berentson (NON)
      candidate for Bottineau Park Board
    56. Bruce Berg (NON)
      candidate for Edmore City Council
    57. Joel Berg (NON)
    58. Mike Berg (Rep)
    59. Sarah Berg (NON)
      candidate for Hope Park Board
    60. Tory Berg (NON)
      candidate for McVille City Council
    61. Tricia Berg (NON)
    62. Tommy Bergan (NON)
    63. Rick Bergenheier (NON)
      candidate for Sharon Mayor
    64. Darrell Berger (NON)
    65. Dave Berger (NON)
    66. Shannon Bergh (NON)
      candidate for Havana City Council
    67. Keli Berglund (NON)
      candidate for Lincoln Mayor
    68. Kari Bergman (NON)
      candidate for Maddock Park Board
    69. Douglas Bergrud (NON)
    70. Sandra Bernard (NON)
    71. Rick Bertelsen (NON)
      candidate for Fairmount Park Board
    72. Brian Bertsch (NON)
    73. Mary Beyer (NON)
    74. Michael Bindas (NON)
    75. Daniel Binek (NON)
    76. Katelyn Binfet (NON)
      candidate for Davenport Park Board
    77. Brent Bingeman (NON)
      candidate for Ray Park Board
    78. Michael Bingham (NON)
    79. Jordan Binstock (NON)
    80. Linda Birky (NON)
    81. Gregory Bischoff (NON)
    82. Michael Bishop (NON)
    83. Brian Bitner (NON)
    84. Mary Bjergaard (NON)
      candidate for Flaxton Mayor
    85. Terry Bjerke (NON)
    86. Timothy Bjerke (NON)
      candidate for Ayr Mayor
    87. Jodi Bjornson (NON)
      candidate for Neche City Council
    88. Joey Bjornson (NON)
      candidate for Neche Park Board
    89. Aron Bjornstad (NON)
    90. Derek Bjornstad (NON)
      candidate for Lincoln City Council
    91. Sigurd Bjornstad (NON)
      candidate for Cando City Council
    92. Clark Bjur (NON)
    93. Shane Black (NON)
      candidate for McHenry City Council
    94. John Blaskowski (NON)
    95. Ashley Blegen (NON)
      candidate for Leeds Park Board
    96. Mike Blessum (NON)
      candidate for Minot City Council
    97. Jason Blotske (NON)
      candidate for Fairmount Mayor
    98. Stuart Blotter (NON)
      candidate for Steele City Council
    99. Eugena Blunck (NON)
      candidate for Plaza Park Board
    100. Robert Blunck (NON)
      candidate for Plaza City Council
    101. Brandon Bochenski (NON)
      candidate for Grand Forks Mayor
    102. Eric Bock (NON)
    103. Levi Boehm (NON)
    104. Nathan Boehm (NON)
    105. Robert Boehm (NON)
      candidate for New Salem Park Board
    106. Angela Bohn (NON)
      candidate for Grandin City Council
    107. William Bohnsack (NON)
      candidate for Mayville City Council
    108. Macy Bolinske (Rep)
    109. Leif Bollingberg (NON)
    110. Carol Bonsall (NON)
      candidate for Parshall Park Board
    111. Nikki Boote (NON)
    112. Clarence Sanford Booth (NON)
    113. Daniel Borgen (NON)
    114. Glenn Bosch (Rep)
    115. Damon Bosche (NON)
      candidate for Medina Park Board
    116. Joshua A Boschee (DNPL)
    117. KayLee Bourquin (NON)
      candidate for Minot School Board
    118. Laura Bowsher (NON)
      candidate for Antler City Council
    119. Nikki Braaten (NON)
      candidate for Casselton Park Board
    120. Rick Braaten (NON)
    121. Michael Braden (NON)
      candidate for Beach Park Board
    122. Charles (Charlie) Brandenberg (NON)
      candidate for Sanborn Mayor
    123. Mike Brandenburg (Rep)
    124. Dana Brandt (NON)
      candidate for Washburn Park Board
    125. Joseph Brandt (NON)
    126. Kirk Brandvold (NON)
      candidate for McVille Park Board
    127. Chris Brantl (NON)
      candidate for Fairmount Park Board
    128. Douglas Bratvold (NON)
      candidate for New Town City Council
    129. Michael Braun (NON)
    130. Michael Braun (NON)
      candidate for Venturia City Council
    131. Ryan G Braunberger (DNPL)
    132. Mark Breker (NON)
    133. David (Doc) Brien (Rep)
    134. Brandon Briese (NON)
    135. Kristi Brintnell (NON)
    136. Magdalena Brockel (NON)
    137. Dennis Brodina (NON)
      candidate for Lankin City Council
    138. Travis Brooks (NON)
      candidate for Hamilton City Council
    139. Cameron Brown (NON)
    140. Collette Brown (DNPL)
    141. Joel Brown (NON)
    142. Perry Brown (NON)
      candidate for Hope City Council
    143. Sheila Brown (NON)
      candidate for Leonard Mayor
    144. Harold Rodell Bruce (NON)
      candidate for Dunseith City Council
    145. Ronald Brugh (Rep)
    146. Shelby Bruins (NON)
    147. Bryan Bruner (NON)
    148. Randy Bryans (NON)
      candidate for Carpio Park Board
    149. Stephanie Bryant (NON)
      candidate for Wing City Council
    150. Matthew Buchholz (NON)
      candidate for Bowman Park Board
    151. Keith Buckman (NON)
      candidate for Belfield School Board
    152. Cody Buehner (NON)
    153. Michael Buelna (NON)
      candidate for Napoleon City Council
    154. Kevin Bunn (NON)
      candidate for Enderlin City Council
    155. Dave Burke (NON)
    156. Austin Burkett (NON)
      candidate for Carpio Mayor
    157. Naomi Burkland (NON)
      candidate for Horace City Council
    158. Michael A. Burkle (NON)
    159. Justin Burley (NON)
      candidate for Portland City Council
    160. Scott Burlingame (NON)
      candidate for Minot City Council
    161. Ronnie Burnett (NON)
    162. Casey Burnside (NON)
      candidate for Gardner Park Board
    163. Keith Burt (NON)
      candidate for Tolna Mayor
    164. James Burud (NON)
      candidate for Kenmare City Council
    165. Nathan Busche (NON)
    166. Dan Butler (NON)
    167. Ralph Butterfield (NON)
      candidate for Makoti Park Board
    168. Stanley Buxa (NON)
  3. C
    1. Paulino Cabrera (NON)
    2. Krystal Caldwell (NON)
      candidate for Warwick City Council
    3. Joseph (Joe) Camisa (NON)
    4. Gina Campbell (NON)
    5. John Campbell (NON)
      candidate for Fargo School Board
    6. Kennedy Campbell (NON)
    7. Tim Campbell (NON)
    8. Dominic Capp (NON)
    9. Sherri Carattini (NON)
      candidate for Pembina City Council
    10. John Carey (NON)
      candidate for Minot School Board
    11. Al Carlson (NON)
      candidate for Fargo City Commission
    12. Jodi Carlson (NON)
    13. Leeroy Carpenter (NON)
      candidate for Walhalla City Council
    14. Sara Carter (NON)
    15. Scott Cartwright (NON)
      candidate for Landa City Council
    16. John Casson (NON)
      candidate for Stanton Park Board
    17. Jose Castaneda (Rep)
    18. Jessica Cayko (NON)
    19. Natalie Cerise (NON)
    20. Matthew Chandler (NON)
      candidate for Thompson Park Board
    21. Patrick Chapman (NON)
    22. Brent Charging (NON)
      candidate for Riverdale Park Board
    23. David Charles (Rep)
    24. Nicholas Chase (NON)
    25. Jessica Chomitzky (NON)
    26. Andrea Christensen-Janowicz (NON)
      candidate for Walcott City Council
    27. Katrina Christiansen (DNPL)
      candidate for US Senate
    28. Brock Christianson (NON)
      candidate for Parshall City Council
    29. Nels Christianson (Rep)
    30. Randy Christmann (Rep)
    31. Ciara Clark (NON)
      candidate for Binford City Council
    32. David A Clemens (Rep)
    33. Phillip (Joe) Clifton (NON)
    34. Wyatt Colby (NON)
    35. Peyton Cole (NON)
      candidate for Hoople City Council
    36. Shane Cole (NON)
      candidate for Stanton City Council
    37. John Coleman (NON)
      candidate for Mohall City Council
    38. Allen Colemer (NON)
      candidate for Forman City Council
    39. Glenda Collier (NON)
    40. Robert Collier (NON)
    41. Jannelle Combs (NON)
    42. Jason Conaway (NON)
    43. Cole Conley (Rep)
    44. Michael Connelly (NON)
    45. Alexis Converse (NON)
    46. Alex Cook (NON)
      candidate for Mohall City Council
    47. Patrick Copenhaver (NON)
    48. Claire Cory (Rep)
    49. Dennis Cossette (NON)
    50. Jonathan Couch (NON)
      candidate for Fessenden Park Board
    51. Clarence (Swede) Counts (NON)
    52. Deanna Counts (NON)
      candidate for Rolla City Council
    53. Christina Cox (NON)
    54. Dan Cox (NON)
      candidate for Lincoln Park Board
    55. Robert Cox (NON)
      candidate for Berlin Mayor
    56. Holly Craft (NON)
      candidate for Page City Council
    57. Kevin Cramer (Rep)
      candidate for US Senate
    58. Auston Creech (NON)
      candidate for Gwinner City Council
    59. Royce Crone (NON)
    60. Julie Cronin Skaret (NON)
    61. Jordan Crouse (NON)
      candidate for Horace City Council
    62. Larry Crowder (NON)
    63. Brad Cruff (NON)
    64. Jaima Curry (NON)
      candidate for Aneta City Council
    65. Kayla Cuypers (NON)
      candidate for Marion Park Board
  4. D
    1. Ardella Barbara Dschaak (NON)
    2. Jeanette Daeley (NON)
      candidate for Sherwood Park Board
    3. Debra Dahl (NON)
      candidate for Hannaford Mayor
    4. Heather Dahl (NON)
      candidate for Ashley City Council
    5. Susan Dahl (NON)
    6. Hamida Dakane (DNPL)
    7. Kristine Dale (NON)
      candidate for Gilby City Council
    8. Steve Dale (NON)
      candidate for Wahpeton City Council
    9. Dennis Damm (NON)
      candidate for Columbus City Council
    10. Marciana Damm (NON)
      candidate for Epping City Council
    11. Larry Danduran (Rep)
    12. Lance Daniel (NON)
      candidate for Ray Park Board
    13. Jacob Dauenhauer (NON)
    14. David "Davey" Davidson (NON)
    15. Matthew Davidson (NON)
      candidate for Crary City Council
    16. Jayme Davis (DNPL)
    17. Steve Dawson (NON)
      candidate for Fargo Municipal Judge
    18. Andrew Deason (NON)
      candidate for Selfridge Mayor
    19. Cindy DeBilt (NON)
      candidate for Berthold City Council
    20. Scott Decker (NON)
      candidate for Dickinson Mayor
    21. Archie Deckert (NON)
      candidate for Bowbells City Council
    22. Archie Deckert (NON)
      candidate for Bowbells Park Board
    23. Joseph Deede (NON)
      candidate for Medina City Council
    24. Dalon Dehne (NON)
    25. Charles Dehoff (NON)
    26. Thomas Denison (NON)
    27. Alexandra Deufel (DNPL)
    28. Dick Dever (Rep)
    29. Andy Devitt (NON)
    30. Bethany Devlin (NON)
    31. Betty L Dhuyvetter (DNPL)
    32. David Diacon (NON)
    33. Scott Diamond (NON)
    34. Brent Dickinson (NON)
    35. Robert Dickson (NON)
      candidate for Lincoln Park Board
    36. Patrick Adam Diehl (NON)
      candidate for Carson City Council
    37. Dale Dockter (NON)
      candidate for Tappen City Council
    38. Daven Dockter (NON)
    39. Timothy Dockter (NON)
    40. Travis Dockter (NON)
    41. Ryan Dodd (NON)
      candidate for Fargo School Board
    42. Dan Dolechek (NON)
    43. Amelia Doll (NON)
    44. Jennifer Domire (NON)
      candidate for Brocket City Council
    45. Kathleen (Kathy) Dosch (NON)
    46. Teresa Dosch (NON)
    47. Andrea Douville (NON)
    48. Sarah Dove (NON)
      candidate for Maddock City Council
    49. Timothy Downer (NON)
      candidate for Gilby City Council
    50. Ladonna Draeger (NON)
    51. Darko Draganic (NON)
    52. Joshua Dreher (NON)
      candidate for McHenry City Council
    53. Merle Dreher (NON)
      candidate for Ryder City Council
    54. Ty Dressler (Rep)
    55. Karen Dumas (NON)
      candidate for Walhalla City Council
    56. Gerri Dunbar (NON)
      candidate for Mott Park Board
    57. Mark Duncan (NON)
      candidate for Hatton City Council
    58. Walter T Dunham (NON)
      candidate for Palermo Mayor
    59. Amanda Dunn (NON)
      candidate for Hazen City Commission
    60. Beautiful Dunn (NON)
      candidate for Harwood Park Board
    61. Bryan Dusek (NON)
      candidate for Wilton Park Board
    62. Sara Dux (DNPL)
    63. Rachel Dwyer (NON)
      candidate for Horace City Council
    64. Steven Dye (NON)
      candidate for Tioga City Commission
  5. E
    1. Chance Eagle (NON)
    2. Joshua East (NON)
    3. Dan Eastgate (NON)
      candidate for Bismarck School Board
    4. John Eaton (NON)
      candidate for Thompson City Council
    5. Jason Eblen (NON)
      candidate for Reiles Acres Mayor
    6. Cody Echevarria (NON)
    7. Jeff Edland (NON)
    8. Stephanie Edland (NON)
    9. Helen Edwards (NON)
      candidate for Rhame City Council
    10. Teresa (Terri) Egan (NON)
      candidate for Enderlin City Council
    11. Casey Eggermont (NON)
      candidate for Galesburg Mayor
    12. Tyler James Eggers (NON)
    13. Dalton Ehlers (NON)
    14. Rob Eilts (NON)
    15. Leigh Eisenbarth (NON)
      candidate for Lankin Park Board
    16. Tammi Eldridge-Warren (NON)
    17. Tucker Eli (NON)
    18. Cole Ellingson (NON)
    19. Sheri Ellingson (NON)
      candidate for Grace City Park Board
    20. Kurt Elliott (NON)
    21. Susan Enerson (NON)
      candidate for Hamilton City Council
    22. Troy Enga (NON)
      candidate for Berthold City Council
    23. Brooklyn Engelhart (NON)
      candidate for Bowman Park Board
    24. David (Dave) Engen (NON)
    25. Wayne Enger (NON)
      candidate for Palermo City Council
    26. Mark Enget (Rep)
    27. Melissa Entzi (NON)
      candidate for Edgeley Park Board
    28. Blane Enzminger (NON)
      candidate for Goodrich City Council
    29. Robert Erbele (Rep)
    30. Andrea Erickson (NON)
      candidate for Rutland Park Board
    31. David Erickson (NON)
      candidate for Rhame City Council
    32. Jennifer Erickson (NON)
      candidate for Beach Park Board
    33. Richard Erickson (NON)
      candidate for Velva Park Board
    34. Tyler Erickson (NON)
    35. Tyler James Erickson (NON)
    36. Mya Ertelt (NON)
    37. Michael Eslinger (NON)
    38. Judy Estenson (Rep)
    39. Michael Evenson (NON)
      candidate for Edinburg City Council
    40. Brent Everson (NON)
    41. Jeremiah Ewer (NON)
  6. F
    1. Mason Falk (NON)
    2. Vincent (Mike) Farley (NON)
    3. Nancy Farnham (DNPL)
    4. Kelvin Faul (NON)
      candidate for Carpio City Council
    5. Julie Fedorchak (Rep)
    6. Clayton Fegley (Rep)
    7. Seth Feland (NON)
      candidate for Almont City Council
    8. Dave Fellman (NON)
    9. Shane Feltman (NON)
      candidate for Crystal City Council
    10. Steve Fennewald (NON)
    11. Chris Fenstermaker (NON)
    12. Denise Ferderer (NON)
      candidate for Milnor City Council
    13. Rebecca Ferderer (NON)
    14. Brooklyn Fettig (NON)
      candidate for Napoleon Park Board
    15. Dave Fike (NON)
    16. No Candidate Filed (NON)
    17. No Candidate Filed (NON)
    18. No Candidate Filed (NON)
    19. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Adams Mayor
    20. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Balta Mayor
    21. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Conway Mayor
    22. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Douglas Mayor
    23. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Hague Mayor
    24. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Hankinson Mayor
    25. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Kramer Mayor
    26. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Litchville Mayor
    27. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Maddock Mayor
    28. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Manvel Mayor
    29. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Martin Mayor
    30. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Mooreton Mayor
    31. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Mylo Mayor
    32. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Oakes Mayor
    33. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Overly Mayor
    34. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Petersburg Mayor
    35. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Rutland Mayor
    36. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Sentinel Butte Mayor
    37. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Stanton Mayor
    38. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Taylor Mayor
    39. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Tower City Mayor
    40. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Warwick Mayor
    41. No Candidate Filed (NON)
    42. No Candidate Filed (NON)
    43. No Candidate Filed (NON)
    44. No Candidate Filed (NON)
    45. No Candidate Filed (NON)
    46. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Gardena City Council
    47. No Candidate Filed (NON)
    48. No Candidate Filed (NON)
    49. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Overly City Council
    50. No Candidate Filed (NON)
    51. No Candidate Filed (NON)
    52. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Pisek City Council
    53. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Balta City Council
    54. No Candidate Filed (NON)
    55. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Leith City Council
    56. No Candidate Filed (NON)
    57. No Candidate Filed (NON)
    58. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Clifford City Council
    59. No Candidate Filed (NON)
    60. No Candidate Filed (NON)
    61. No Candidate Filed (NON)
    62. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Douglas City Council
    63. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Adams City Council
    64. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Elliott City Council
    65. No Candidate Filed (NON)
    66. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Lawton City Council
    67. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Lehr City Council
    68. No Candidate Filed (NON)
    69. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Gardner City Council
    70. No Candidate Filed (NON)
    71. No Candidate Filed (NON)
      candidate for York City Council
    72. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Ardoch City Council
    73. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Conway City Council
    74. No Candidate Filed (NON)
    75. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Belfield City Council
    76. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Cogswell City Council
    77. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Fairdale City Council
    78. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Mooreton City Council
    79. No Candidate Filed (NON)
    80. No Candidate Filed (NON)
    81. No Candidate Filed (NON)
    82. No Candidate Filed (NON)
    83. No Candidate Filed (NON)
    84. No Candidate Filed (NON)
    85. No Candidate Filed (NON)
    86. No Candidate Filed (NON)
    87. No Candidate Filed (NON)
    88. No Candidate Filed (NON)
    89. No Candidate Filed (NON)
    90. No Candidate Filed (NON)
    91. No Candidate Filed (NON)
    92. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Adams Park Board
    93. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Argusville Park Board
    94. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Arnegard Park Board
    95. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Belfield Park Board
    96. No Candidate Filed (NON)
    97. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Berthold Park Board
    98. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Buxton Park Board
    99. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Cando Park Board
    100. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Carrington Park Board
    101. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Carson Park Board
    102. No Candidate Filed (NON)
    103. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Cathay Park Board
    104. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Christine Park Board
    105. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Crosby Park Board
    106. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Crystal Park Board
    107. No Candidate Filed (NON)
    108. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Dunseith Park Board
    109. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Elgin Park Board
    110. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Ellendale Park Board
    111. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Fairmount Park Board
    112. No Candidate Filed (NON)
    113. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Hannaford Park Board
    114. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Hazelton Park Board
    115. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Hebron Park Board
    116. No Candidate Filed (NON)
    117. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Hoople Park Board
    118. No Candidate Filed (NON)
    119. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Hunter Park Board
    120. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Hurdsfield Park Board
    121. No Candidate Filed (NON)
    122. No Candidate Filed (NON)
    123. No Candidate Filed (NON)
    124. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Lidgerwood Park Board
    125. No Candidate Filed (NON)
    126. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Mantador Park Board
    127. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Max Park Board
    128. No Candidate Filed (NON)
    129. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Mooreton Park Board
    130. No Candidate Filed (NON)
    131. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Park River Park Board
    132. No Candidate Filed (NON)
    133. No Candidate Filed (NON)
    134. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Regent Park Board
    135. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Rhame Park Board
    136. No Candidate Filed (NON)
    137. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Rolette Park Board
    138. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Rolla Park Board
    139. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Surrey Park Board
    140. No Candidate Filed (NON)
    141. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Taylor Park Board
    142. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Underwood Park Board
    143. No Candidate Filed (NON)
    144. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Walcott Park Board
    145. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Westhope Park Board
    146. No Candidate Filed (NON)
      candidate for York Park Board
    147. No Candidate Filed (NON)
      candidate for Zap Park Board
    148. No Candidate Filed (NON)
    149. No Candidate Filed (NON)
    150. No Candidate Filed (NON)
    151. Lisa Finley-DeVille (DNPL)
    152. Amy Fischer (NON)
    153. Derrick Fischer (NON)
    154. Julie Ann Fischer (NON)
    155. Randy L Fischer (NON)
    156. William Fischer (NON)
      candidate for Tioga Park Board
    157. Rex Fitch (NON)
    158. Kerry Fitterer (NON)
      candidate for Glen Ullin Park Board
    159. Chris Fix (NON)
      candidate for Harwood City Council
    160. Dean Fix (NON)
    161. Doug Flaagan (NON)
    162. Tim Flakoll (NON)
    163. Keaton Flanagan (NON)
      candidate for Buxton City Council
    164. Zachary Fleming (NON)
    165. Hollie Fletcher (NON)
      candidate for Dwight Park Board
    166. Kelsey Flick (NON)
    167. Kirk Fliehs (NON)
      candidate for Forman City Council
    168. Shannon Floan (NON)
      candidate for Arthur City Council
    169. Nathan Flom (NON)
      candidate for Michigan City Council
    170. Wayne Flores (NON)
      candidate for Sawyer Mayor
    171. Amber Flynn (NON)
    172. Renata Fobb (NON)
      candidate for Wahpeton City Council
    173. Jesse Folkerts (NON)
      candidate for Hazen City Commission
    174. Sloane Follman (NON)
    175. Eric Folstad (NON)
      candidate for Glenburn Mayor
    176. Steven Forde (NON)
    177. Casey Formaneck (NON)
      candidate for Wahpeton Park Board
    178. Mark Fornshell (NON)
    179. Austin James Foss (DNPL)
    180. Preston Foss (NON)
    181. Katie Foster (NON)
      candidate for Canton City Mayor
    182. William Foster (NON)
    183. Nikki Fowler (NON)
      candidate for Souris City Council
    184. Dean Franchuk (NON)
    185. Wade Frank (NON)
      candidate for Horace Park Board
    186. Laura Fransen (NON)
      candidate for Makoti Park Board
    187. Patricia Frederick (NON)
      candidate for Dodge Park Board
    188. Randy Frederick (NON)
      candidate for Dodge City Council
    189. Daniel Frei (NON)
    190. Kathy Frelich (Rep)
    191. Travis Frey (NON)
    192. Michael Fridolfs (NON)
    193. Nicholas (Nick) Friez (NON)
    194. Jeff Frith (NON)
    195. Jennifer Froehlich (NON)
      candidate for Mandan Park Board
    196. James A Froelich (NON)
      candidate for Mandan Mayor
    197. Paul Jeffery Frydenlund (NON)
      candidate for Rolla City Council
    198. Dale Fugleberg (NON)
    199. Todd Fuglestad (NON)
    200. Rob Fuller (NON)
      candidate for Minot City Council
    201. Cody Furstenau (NON)
      candidate for Oxbow City Council
    202. Chad Fyre (NON)
  7. G
    1. Joshua Gackle (NON)
      candidate for Kulm City Council
    2. Jason Gader (NON)
      candidate for Northwood Park Board
    3. Bryan Gale (NON)
    4. Shane Gallagher (NON)
    5. Joshua C Gallion (Rep)
    6. Twila Gantzer (NON)
    7. Greg Garaas (NON)
      candidate for Grenora Park Board
    8. James Gartner (NON)
    9. Daniel Gast (NON)
    10. Karen Gates (NON)
      candidate for Lansford City Council
    11. Harold Ray Gaugler (NON)
    12. Scott Gauslow (NON)
      candidate for Colfax City Council
    13. Jaimie Gavin (NON)
      candidate for Gwinner Mayor
    14. Torrey Gavin (NON)
      candidate for Gwinner City Council
    15. Michele Rae Gaylord (NON)
    16. Thomas Geerts (NON)
    17. Travis Geiszler (NON)
      candidate for Ashley City Council
    18. Ryan Gellner (NON)
      candidate for West Fargo Park Board
    19. Paul Geray (NON)
    20. Justin Gerhardt (Rep)
    21. Charles German (NON)
      candidate for Ludden City Council
    22. Mathias German (NON)
      candidate for Ludden Mayor
    23. Amy Gervers (NON)
      candidate for Dodge City Council
    24. Holly Gessey (NON)
    25. Larry Gessner (NON)
      candidate for McClusky Park Board
    26. Lee Gessner (NON)
    27. Michael Gessner (NON)
      candidate for Minot School Board
    28. Harlan (Harley) Getzlaff (NON)
    29. Tyler Getzlaff (NON)
      candidate for Dawson City Council
    30. Jody Gibbins (NON)
      candidate for Westhope City Council
    31. Barry Giese (NON)
      candidate for Glen Ullin Mayor
    32. Linda Gietzen (NON)
    33. Mike Gietzen (NON)
      candidate for Minot City Council
    34. Rodney John Gigstad (DNPL)
    35. Brittney Gilbert (NON)
      candidate for Garrison City Council
    36. Kenneth Gilbertson (NON)
      candidate for Binford Mayor
    37. Andrew Michael Gilje (NON)
      candidate for Rolette City Council
    38. Kenneth Gillespie (NON)
    39. Marvin Gillig (NON)
      candidate for Regan Mayor
    40. Sylvia Rae Gines (NON)
      candidate for Bucyrus City Council
    41. James D Gion (NON)
    42. Melissa Gjermundson (NON)
      candidate for Taylor City Council
    43. Nicholas Gjestvang (NON)
    44. Knut (Pete) Gjovik (DNPL)
    45. Rick Glarum (NON)
      candidate for Enderlin Park Board
    46. Kent Glasser (NON)
      candidate for Glen Ullin Park Board
    47. Jon Godfread (Rep)
    48. James Goettle (NON)
    49. Larry Goettle (NON)
    50. Chad Goetzfridt (NON)
    51. Keith Gohdes (NON)
    52. Jason Goltz (NON)
    53. Stuart Good (NON)
      candidate for LaMoure City Council
    54. Greg Goodman (NON)
    55. Tom Gorek (NON)
    56. Anton Goss (NON)
      candidate for Jamestown Park Board
    57. Rick Alan Gottbreht (NON)
      candidate for Dunseith City Council
    58. Thomas Goven (NON)
    59. Michael Graalum (NON)
      candidate for Fargo Park Board
    60. Ryan Graf (NON)
    61. Joe Grammond (NON)
      candidate for Zap City Council
    62. Kelly Gratton (NON)
    63. Robert Graywater (Rep)
    64. Collin Greenley (NON)
    65. Dann Greenwood (NON)
    66. Eric Grey Cloud (NON)
    67. Kassi Griffin (NON)
      candidate for Dwight City Council
    68. Leo Griffin (NON)
      candidate for Dwight Mayor
    69. Tyler Gripentrog (NON)
      candidate for Wahpeton Park Board
    70. Skyler Gross (NON)
      candidate for Flasher Park Board
    71. Sarah Grossbauer (DNPL)
    72. Scott Groth (NON)
      candidate for Enderlin Park Board
    73. Karisa Grothe (Rep)
    74. Terrence Grothen (NON)
      candidate for Lansford Mayor
    75. David Groven (NON)
      candidate for Portland City Council
    76. Jim Grueneich (Rep)
    77. Debra Guest (NON)
    78. Bradley Guler (NON)
    79. Jody Gullickson (NON)
      candidate for Butte City Council
    80. Jody Gullickson (NON)
      candidate for Max City Council
    81. Nikkie Gullickson (NON)
      candidate for Fargo School Board
    82. Richard (Dick) Gulmon (NON)
    83. Greg Gunderson (NON)
      candidate for White Earth Mayor
    84. Roger Gunlikson (NON)
    85. Char Gust (NON)
  8. H
    1. James Haag (NON)
    2. Clark Haas (NON)
      candidate for Napoleon City Council
    3. Kyle Haas (NON)
      candidate for Napoleon Mayor
    4. Lori Haas (NON)
      candidate for Mercer Mayor
    5. Travis Haase (NON)
      candidate for Mantador City Council
    6. Joyce Haerich (NON)
      candidate for Venturia City Council
    7. Richard L Hagar (NON)
    8. Becky Hagel (NON)
    9. Carol L Hagen (DNPL)
    10. Timothy Hager (NON)
    11. Jared Curtis Hagert (Rep)
    12. Bradley Hahn (NON)
    13. Deborah Hahn (NON)
    14. Peter Halbach (NON)
    15. Thomas Halcrow (NON)
      candidate for Drayton City Council
    16. Taylor Hall (NON)
      candidate for Edinburg City Council
    17. Bob Hallaway (NON)
    18. Joelene Haller (NON)
    19. Richard Haman (NON)
    20. Kayelee Hamers (NON)
      candidate for Tioga Municipal Judge
    21. Robert Hamers (NON)
      candidate for Palermo City Council
    22. Danial G Hamlin (NON)
      candidate for Aneta City Council
    23. Trygve Hammer (DNPL)
    24. Jason Hammes (NON)
    25. David Hammond (NON)
    26. Anthony Hanekamp (NON)
    27. Blake Hankey (NON)
      candidate for Harwood Mayor
    28. Steven Hans (NON)
      candidate for Davenport Park Board
    29. Allan Hansen (NON)
    30. Ashley Hansen (NON)
      candidate for Gwinner Park Board
    31. Brock Hansen (NON)
      candidate for Harwood City Council
    32. Darrell Hansen (DNPL)
    33. Mike Hansen (NON)
    34. Nolan Hansen (NON)
    35. Cindy Hanson (NON)
    36. Dawn Leora Hanson (NON)
      candidate for Carson Mayor
    37. Karla Rose Hanson (DNPL)
    38. Larry Hanson (NON)
    39. Russ Hanson (NON)
      candidate for Bismarck Park Board
    40. Sadie Hanson (Rep)
    41. Scott Allen Hanson (NON)
    42. Shelly Hanson (NON)
      candidate for Enderlin City Council
    43. Tony Hanson (NON)
      candidate for Emerado City Council
    44. Wendy Hanson (NON)
    45. Patrick Hardy (NON)
    46. Robert W Harms (Rep)
    47. Amanda R Harris (NON)
    48. David D Harris (NON)
      candidate for Regan City Council
    49. Vincent Harshbarger (NON)
    50. Cody Harstad (NON)
      candidate for Hillsboro Park Board
    51. Terry Hartman (NON)
      candidate for Regent City Council
    52. Erick Hartse (NON)
    53. Ryan Harty (NON)
      candidate for Jamestown Park Board
    54. Miranda Harvey (NON)
    55. Kris Hasbargen (NON)
    56. Heather Hase (NON)
    57. Joe Hasselblad (NON)
      candidate for Zap City Council
    58. Amanda Hastings (NON)
    59. Lois D Hatcher (NON)
    60. Russell Hatt (NON)
      candidate for Manvel Park Board
    61. Jerry Hatter (NON)
    62. Zach Hatting (NON)
    63. Troy Hatzenbihler (NON)
      candidate for Center City Council
    64. Dori Hauck (Rep)
    65. Cole Haugland (NON)
      candidate for Lakota City Council
    66. Jeremy Hausauer (NON)
    67. Jessica Hawkes (DNPL)
    68. Andrew Hay (NON)
    69. Jeremy Heck (NON)
      candidate for Mountain City Council
    70. Jordyn Heck (NON)
    71. Kelly Hecker (NON)
      candidate for Belfield School Board
    72. Joshua Hedstrom (NON)
      candidate for Tioga City Commission
    73. Lisa Hedstrom (NON)
    74. Bruce Hedtke (NON)
    75. Eric Hegstrom (NON)
    76. Dawn Heid (NON)
    77. Timothy Heid (NON)
      candidate for Kenmare City Council
    78. Keith Heidinger (NON)
    79. James Heidorn (NON)
      candidate for Page Mayor
    80. Justin Heil (NON)
      candidate for Harvey Park Board
    81. Bruce Heilman (NON)
    82. Gregory Heilman (NON)
    83. Kelli Heilman (NON)
    84. Pat D Heinert (Rep)
    85. Ryan Heinsohn (NON)
    86. David Heintzleman (NON)
      candidate for Newburg City Council
    87. Al Heiser (NON)
    88. Jason Heitkamp (NON)
    89. Joseph Hejtmanek (NON)
      candidate for Mantador Mayor
    90. Gary Helgeson (NON)
      candidate for Kensal City Council
    91. Miles Helgeson (NON)
      candidate for Dwight City Council
    92. Marlin Helmer (NON)
    93. Blake Helmick (NON)
    94. InaMae Helminen (NON)
      candidate for Alexander Park Board
    95. Martin Helminen (NON)
    96. Carri Helwig (NON)
      candidate for Mohall Park Board
    97. Donna Henderson (Rep)
    98. Monty Hendrickson (NON)
    99. Jared Hendrix (Rep)
    100. Michael Henning (NON)
      candidate for Forbes City Council
    101. Lawrence Henry (NON)
      candidate for Langdon City Council
    102. Dianne Hensen (NON)
      candidate for Glenburn City Council
    103. Paul Hentges (NON)
    104. Bradley Hermanson (NON)
      candidate for Maddock City Council
    105. Lisa Hermosillo (DNPL)
    106. Samuel Hernandez (NON)
      candidate for Hankinson Park Board
    107. Kevin Herrmann (NON)
    108. Darrel Hertel (NON)
      candidate for Jud City Council
    109. Kate Herzog (NON)
      candidate for Bismarck Park Board
    110. Timothy Hetland (NON)
      candidate for Wyndmere City Council
    111. Lynada Hettich (NON)
      candidate for Solen City Council
    112. Mike Heying (NON)
      candidate for Napoleon City Council
    113. Nathanael Hicks (NON)
    114. Christopher Higgins (NON)
      candidate for Harwood City Council
    115. J'Amy Higgins (NON)
      candidate for Harwood Park Board
    116. John Hild (NON)
    117. Roger Hill (NON)
    118. Ryan Hinkel (NON)
      candidate for Leonard City Council
    119. Eric Hoberg (NON)
    120. Al Roy Rickie Hochhalter (NON)
    121. Cameron James Hodell (NON)
      candidate for St John City Council
    122. Donald Hoepfer (NON)
      candidate for Harvey City Council
    123. David Hoff (NON)
      candidate for Glenburn City Council
    124. Jim Hoff (NON)
    125. Sandra Hoff (NON)
      candidate for Lisbon City Council
    126. Nickolas (Nick) Hoffart (NON)
    127. Terry Hoffert (NON)
    128. Tyler Hoggarth (NON)
    129. Andrea Hogness (NON)
      candidate for Milnor Park Board
    130. David Hogue (Rep)
    131. Adam Holden (NON)
      candidate for Hatton Park Board
    132. Seth Holden (NON)
      candidate for Fargo School Board
    133. Luke Holen (NON)
      candidate for Alexander Park Board
    134. Jerome Hollingsworth (NON)
      candidate for Oakes City Council
    135. Brooks Holmen (NON)
    136. Diane Holmen (NON)
      candidate for Edmore City Council
    137. Ben Holmgren (NON)
      candidate for Sheldon City Council
    138. Christopher Holt (NON)
    139. Sarah Holt (NON)
      candidate for McVille City Council
    140. Darren Holter (NON)
    141. Shannon Holter (NON)
    142. Matthew Holth (NON)
      candidate for Luverne City Council
    143. Bradley Hooey (NON)
      candidate for Lakota Mayor
    144. Dean Hoover (NON)
    145. LaRae Horgan (NON)
      candidate for Walhalla City Council
    146. Rick Horn (NON)
      candidate for Mandan School Board
    147. Dick Horner (NON)
    148. Paul A Houdek (NON)
    149. Michael Housel (NON)
      candidate for Killdeer School Board
    150. Cliff Hovda (NON)
      candidate for Minot Park Board
    151. Bernadean Howell (NON)
    152. Leon Hoyt (NON)
      candidate for McHenry City Council
    153. Ryan Hudak (NON)
      candidate for Crosby City Council
    154. Jeff Hughes (NON)
      candidate for Neche City Council
    155. Jeremy Hughes (NON)
      candidate for Thompson Mayor
    156. Matthew Hull (NON)
    157. Scott Hulst (NON)
      candidate for Gilby City Council
    158. Michael Hummel (NON)
      candidate for Columbus City Council
    159. Jordan Hunt (NON)
    160. Jenae Hunter (NON)
    161. Michael Hurly (NON)
    162. Norman Hurst (NON)
    163. Joe Hurt (NON)
    164. Christopher Huus (NON)
      candidate for Makoti City Council
    165. Tom Huus (NON)
      candidate for Parshall City Council
    166. Chad Hysjulien (NON)
      candidate for Stanley City Council
    167. Craig Hystad (NON)
  9. I
    1. Billee Jo Iglehart (NON)
      candidate for Garrison City Council
    2. Bob Ingold (NON)
    3. Bill Irmen (NON)
      candidate for Minot School Board
    4. Everett (EJ) Ironeyes (NON)
    5. Burt Isaak (NON)
    6. Anthony (Tony) Iverson (NON)
      candidate for New Town Park Board
    7. Blaine Iverson (NON)
      candidate for Gascoyne Mayor
    8. Jaden Iverson (NON)
      candidate for Tioga City Commission
    9. Jared Iverson (NON)
      candidate for Hampden Mayor
    10. Joe Iverson (NON)
      candidate for New Town Park Board
    11. Lester Iverson (NON)
    12. Martin (Marty) Iverson (NON)
      candidate for Hillsboro Park Board
  10. J
    1. Thomas Jackson (NON)
    2. James Jacobs (NON)
      candidate for Crosby Mayor
    3. Phillip A Jacobs (Rep)
    4. Michele Jacobson (NON)
      candidate for Washburn Park Board
    5. Shelly Jacobson (NON)
    6. Terrille Jacobson (NON)
    7. Lyn James (NON)
    8. Chuck Janke (NON)
      candidate for Cleveland Mayor
    9. William Jansky (NON)
    10. Craig Jarolimek (NON)
    11. Jeff Jarrard (NON)
      candidate for Zap City Council
    12. Wade Jasmann (NON)
      candidate for Tuttle City Council
    13. Del Jasper (NON)
      candidate for Robinson Mayor
    14. Jerry Jeffers (NON)
    15. David Jeffrey (NON)
      candidate for Garrison City Council
    16. Jonathan Jelinek (NON)
      candidate for Grafton Park Board
    17. Cathy Jelsing (DNPL)
    18. Travis Jensen (NON)
      candidate for Bismarck School Board
    19. Eugene Jenson (NON)
      candidate for Velva City Commission
    20. Peter Jerome (NON)
    21. Jeremy Jewison (NON)
    22. Alex Johnson (NON)
    23. Anna Johnson (NON)
      candidate for Fargo City Commission
    24. Cody Johnson (NON)
    25. Corey Johnson (NON)
    26. Dennis Johnson (NON)
      candidate for Inkster City Council
    27. Joshua Johnson (DNPL)
    28. Kent Johnson (NON)
    29. Linda Johnson (NON)
      candidate for Inkster City Council
    30. Marty Johnson (NON)
    31. Michael Johnson (NON)
    32. Penny Johnson (NON)
    33. Richard Johnson (NON)
      candidate for Drayton Park Board
    34. Rodney Johnson (NON)
    35. Ryan Johnson (NON)
      candidate for Leonard Park Board
    36. Sandra Johnson (NON)
      candidate for Walhalla Park Board
    37. Scott Johnson (NON)
    38. Iris Johnson-Brandt (NON)
      candidate for Glenfield Mayor
    39. Bret Johnsrud (NON)
      candidate for Hazen Park Board
    40. Justin Johnsrud (NON)
    41. Daniel Johnston (Rep)
    42. Steven Johnston (NON)
      candidate for Pekin City Council
    43. Charlie Johs (NON)
    44. John Paul Jones (NON)
    45. Tara Jones (NON)
      candidate for McHenry City Council
    46. Toni Jones (NON)
      candidate for Dodge City Council
    47. Tim Jordan (NON)
    48. Andrew Jorde (NON)
      candidate for Brocket Mayor
    49. Rory Jorgensen (NON)
    50. Tammy Miller and Josh Teigen (Rep)
  11. K
    1. Darin Kaercher (NON)
      candidate for Langdon City Council
    2. Jane Kalmbach (NON)
      candidate for Kenmare Park Board
    3. Shawn Kalmbach (NON)
      candidate for Flaxton Mayor
    4. Brian Kamlitz (NON)
    5. Roxanne Kapanke (NON)
    6. Matt Kapaun (NON)
      candidate for Amenia City Council
    7. James C Kapitan (NON)
    8. Rachel Karna (NON)
      candidate for Lakota Park Board
    9. Jorey Kartes (NON)
      candidate for Steele City Council
    10. Jim Kasper (Rep)
    11. Larry Kassian (NON)
    12. Austin Kasto (NON)
    13. Wendy Keena (NON)
      candidate for Hamilton Mayor
    14. Mike Keiper (NON)
      candidate for Forman Park Board
    15. Bernice Keller (NON)
    16. Rick Keller (NON)
      candidate for Strasburg Park Board
    17. William Keller (NON)
    18. Zachery Keller (NON)
      candidate for Dickinson Park Board
    19. Michael Kelly (NON)
      candidate for Oakes City Council
    20. Tiana Kelly (NON)
      candidate for Stanton City Council
    21. Liz Kemp (NON)
      candidate for Cavalier Park Board
    22. Steve Kemp (NON)
    23. Matthew Kempel (NON)
      candidate for Hatton City Council
    24. Tom Kempf (NON)
      candidate for Sawyer City Council
    25. Gary Kennedy (NON)
    26. Joey Kessel (NON)
    27. Logan Kessler (NON)
      candidate for Beulah Park Board
    28. Paul Kiefer (NON)
      candidate for Cayuga Mayor
    29. Dwight Kiefert (Rep)
    30. Matthew Kielman (NON)
      candidate for Benedict City Council
    31. Christopher Kihle (NON)
      candidate for Columbus Mayor
    32. Patrick Aaron Kilzer (NON)
    33. Randy Kinev (NON)
      candidate for Dawson City Council
    34. Otto Kinn (NON)
      candidate for Garrison City Council
    35. Doug Kinnischtzke (NON)
      candidate for Tappen City Council
    36. Chelsea Kirkhammer (NON)
      candidate for Minot Park Board
    37. Shannon Kist (NON)
      candidate for Horace Park Board
    38. Lance Kjelshus (NON)
    39. Craig Klabo (NON)
      candidate for Portland City Council
    40. Daniel Klaver (NON)
      candidate for Mapleton City Council
    41. Bruce Klein (NON)
    42. Jerry Klein (Rep)
    43. Rod Kleppe (NON)
      candidate for Napoleon City Council
    44. Jay Kleven (NON)
    45. Jeff Kleven (NON)
    46. Dean Klier (NON)
      candidate for Harvey Mayor
    47. Todd Klingenberg (NON)
    48. Leon Klocke (NON)
    49. Jeremy Klumper (NON)
    50. Dean Kluver (NON)
    51. Tammy Knecht (NON)
    52. Joe Knowski (NON)
    53. Jared Knudson (NON)
    54. Brittiany Knutson (NON)
      candidate for Mountain City Council
    55. James Knutson (NON)
      candidate for Aneta Park Board
    56. Jeffrey Knutson (NON)
      candidate for Aneta Park Board
    57. Brandi Koble (NON)
      candidate for Knox City Council
    58. Lynn Koebernick (NON)
      candidate for Rogers Mayor
    59. Adam Koenig (NON)
    60. Cory Koenig (NON)
      candidate for Edgeley City Council
    61. Evan Koenig (NON)
      candidate for Lankin City Council
    62. Kelli Lynn Koenig (NON)
    63. Jennifer Kohls (NON)
      candidate for Mayville Park Board
    64. Paul Kolanek (NON)
    65. Kevin Kollman (NON)
      candidate for Niagara City Council
    66. Ben Koppelman (Rep)
    67. Cameron Korynta (NON)
      candidate for Fordville Mayor
    68. Donald Kosel (NON)
    69. Kylen Kostrzewski (NON)
    70. Wade Kottre (NON)
    71. Caroline Kozojed (NON)
      candidate for Mandan School Board
    72. Patrick Kracke (NON)
      candidate for Fredonia Mayor
    73. Gary Kraft (NON)
    74. Larry Kraft (NON)
    75. Russell Kraft (NON)
    76. Katie Kramer (NON)
      candidate for LaMoure Park Board
    77. Kolette Kramer (Rep)
    78. Russell Kramer (NON)
      candidate for Almont Mayor
    79. Steve Kramer (NON)
      candidate for Dickey Mayor
    80. Terry Kramer (NON)
    81. Thomas Krantz (NON)
    82. Roger Krapp (NON)
    83. Donald Krebsbach (NON)
      candidate for Max Municipal Judge
    84. Joseph Kreitinger (NON)
      candidate for Golva City Council
    85. Herb Kringen (NON)
    86. Cody Kritzberger (NON)
    87. Christa Kron (NON)
      candidate for Braddock City Council
    88. Carl Kronberg (NON)
      candidate for Forbes Mayor
    89. Brandon Krueger (NON)
    90. Brandon Krueger (NON)
    91. Robert Krueger (NON)
    92. Doyle Kruger (NON)
      candidate for Rhame City Council
    93. Kyle Krump (NON)
      candidate for Colfax Mayor
    94. Arlen Kubas (NON)
    95. Jan Kuchera (NON)
      candidate for Golva Park Board
    96. Melissa Kueber (NON)
      candidate for Aneta Park Board
    97. Tiffany Kuntz (NON)
    98. Randy Kunz (NON)
      candidate for Berthold City Council
    99. Daryl Kunze (NON)
      candidate for Dazey Mayor
    100. Jay Kurtz (NON)
      candidate for Carpio Park Board
    101. Ed Kvaale (NON)
      candidate for Bowman Park Board
    102. Kyle Kvamme (NON)
    103. Konnor Kyllo (NON)
      candidate for Grandin City Council
  12. L
    1. Justin Labar (NON)
    2. Traci Lagein (NON)
      candidate for Michigan City Council
    3. Carl Jay Lagerquist (NON)
      candidate for Dunseith City Council
    4. John Lake (NON)
      candidate for Wishek City Council
    5. Timothy C (Tim) Lamb (DNPL)
    6. Shaun Lambert (NON)
    7. Justin Lang (NON)
      candidate for Dawson Mayor
    8. Larry Lang (NON)
      candidate for Stanton Park Board
    9. Matthew Lang (NON)
    10. Amanda Mae Langford (NON)
      candidate for Reeder City Council
    11. Douglas Langhoff (NON)
      candidate for Lisbon City Council
    12. Randy Langland (NON)
      candidate for Nome City Alderperson
    13. Aaron Larman (NON)
      candidate for Hoople City Council
    14. Henry Louis LaRocque (NON)
    15. Anthony Dean Larson (NON)
    16. Brandi Larson (NON)
      candidate for Stanley Park Board
    17. Colten T Larson (NON)
      candidate for Reeder City Council
    18. Diane Larson (Rep)
    19. Joanna Larson (NON)
    20. Kary Larson (NON)
      candidate for Crosby Park Board
    21. Kris Larson (NON)
      candidate for Leeds City Council
    22. Michael Larson (NON)
      candidate for Gwinner Park Board
    23. Mike Larson (NON)
      candidate for Makoti City Council
    24. Nicole (Niki) Larson (NON)
    25. Adam Laskey (NON)
      candidate for Mapleton City Council
    26. Jenifer Lauckner (NON)
    27. Lacey Laudenschlager (NON)
      candidate for Minot School Board
    28. Dustin Michael Laufer (NON)
    29. Corey Lausch (NON)
    30. Bryan Lautt (NON)
    31. Kevin Lautt (NON)
      candidate for Arthur City Council
    32. Kim Lautt (NON)
    33. Jennifer Leblanc (NON)
      candidate for LaMoure City Council
    34. Landon Lechler (NON)
    35. Carson Ledford (NON)
      candidate for Lansford City Council
    36. Bobby Lee (NON)
      candidate for Sharon City Council
    37. John Lee (NON)
      candidate for Center Mayor
    38. Melissa Lee (NON)
      candidate for Tolna Park Board
    39. Patrick Lee (NON)
    40. Jaime Leingang (NON)
      candidate for Lincoln City Council
    41. Mark Lelm (NON)
    42. Matthew LeMasters (NON)
      candidate for Hazen Park Board
    43. Randy D Lemm (Rep)
    44. Laurie Lemmon (NON)
      candidate for Bowbells City Council
    45. Tyler Leno (NON)
      candidate for Pettibone Mayor
    46. Cameron Lentz (NON)
      candidate for Grafton Park Board
    47. Dale Leslie (NON)
    48. Zach Lessig (Rep)
    49. Richard Liesener (NON)
      candidate for Ray City Commission
    50. John Liffrig (NON)
      candidate for Williston Park Board
    51. Tom Lilja (NON)
      candidate for Tower City Park Board
    52. Lex Lindbo (NON)
      candidate for Columbus Park Board
    53. Kayla Lindemann (NON)
    54. Keith Lindenberg (NON)
    55. Anthony Lindquist (NON)
      candidate for Souris City Council
    56. Christopher Link (NON)
    57. Joel Linneman (NON)
      candidate for Emerado City Council
    58. Kevin Litten (NON)
    59. George Littlecreek (NON)
      candidate for Stanley City Council
    60. David Locken (NON)
    61. Justin Long (NON)
    62. Quinn Long (NON)
      candidate for Velva Park Board
    63. Donald Longmuir (Rep)
    64. Erika Lorenz-Perry (NON)
      candidate for Mercer City Council
    65. Scott Louser (NON)
      candidate for Minot School Board
    66. Stacy J Louser (NON)
    67. Rand Lovsness (NON)
      candidate for Dawson Mayor
    68. Jocelyn Luebke (NON)
    69. Daniel Lund (NON)
      candidate for Alice Mayor
    70. Terry Lund (NON)
      candidate for Buchanan City Council
    71. Lyle Francis Lunday (NON)
    72. Krista Lundgren (NON)
      candidate for Kulm Park Board
    73. Eric R Lunn (NON)
    74. Lindsay Luther (NON)
      candidate for Killdeer Park Board
    75. Eric Lutheran (NON)
      candidate for Drayton Park Board
    76. Todd Lutz (NON)
    77. Rayette Lyman (NON)
      candidate for Grace City Park Board
    78. Lynelle Lyman Hoppe (NON)
    79. Briana Lyon (NON)
      candidate for Nome City Alderperson
    80. Holly Lyons (NON)
      candidate for Langdon Park Board
    81. Delores Lysne (NON)
      candidate for Rutland City Council
  13. M
    1. Joseph D. Maccario (NON)
      candidate for Hurdsfield Mayor
    2. Cody Mack (NON)
    3. Cameron Magnuson (NON)
      candidate for Ray Park Board
    4. Karla Magnuson (NON)
      candidate for Wildrose City Council
    5. William Craig Magnusson (NON)
      candidate for Fordville Park Board
    6. Jeffery J Magrum (Rep)
    7. Lydell Mairs (NON)
      candidate for Lisbon City Council
    8. Ronald Maixner (NON)
      candidate for Lakota City Council
    9. Ben Makay (NON)
    10. Dawn Maki (NON)
    11. Roger Maki (Rep)
    12. Alan Malinowski (NON)
      candidate for Dawson City Council
    13. Zachary Mangum (NON)
    14. Jeff Manley (NON)
    15. Kevin Lynn Manning (NON)
      candidate for St John City Council
    16. Steve Manock (NON)
      candidate for Great Bend Mayor
    17. Deven Mantz (NON)
      candidate for Minot Park Board
    18. Richard Marcellais (DNPL)
    19. Andrew Marschall (Rep)
    20. Bernie Marsh (NON)
    21. JoAnn Marsh Brew (NON)
    22. Korey Martinson (NON)
    23. Doug Martwick (NON)
      candidate for Glen Ullin Mayor
    24. Brandon J Mathiason (NON)
    25. Chad Mathiason (NON)
    26. Bridget Mattern (NON)
      candidate for Strasburg Park Board
    27. Kelly Mattis (NON)
      candidate for Edmore Park Board
    28. Jamie Mattson (NON)
      candidate for LaMoure City Council
    29. Mary Mattson (NON)
    30. Jordan Matzke (NON)
      candidate for Lisbon City Council
    31. Scott Maurer (NON)
      candidate for Montpelier Mayor
    32. Brad Maus (NON)
    33. Danny (Boone) Maxwell (NON)
    34. Nancy Maxwell (NON)
      candidate for Hamilton City Council
    35. Janell Mayer (NON)
      candidate for Oakes City Council
    36. Jeremy McCarthy (NON)
    37. Kriss McCleary (NON)
      candidate for Napoleon Park Board
    38. Shawn McClintock (NON)
      candidate for Dazey Mayor
    39. Scott McConnell (NON)
      candidate for Amenia City Council
    40. Trevor Mccullough (NON)
      candidate for Hope Park Board
    41. Jeff Mcdougald (NON)
      candidate for Parshall City Council
    42. Roberta McGarvey (NON)
    43. Rick Mckay (NON)
      candidate for Westhope City Council
    44. Shannon Mckay (NON)
    45. Ernesta McKay-Davidson (NON)
      candidate for Crary Mayor
    46. Owen McKenna (NON)
    47. Lacey McLaen (NON)
    48. James T Mclaughlin (NON)
    49. Robert Mclean (NON)
      candidate for Gilby Mayor
    50. Dustin McNally (Rep)
    51. Jennifer McNamara (NON)
      candidate for Grenora Park Board
    52. Robert Harrison Mead (NON)
      candidate for Elgin City Council
    53. Joshua Meade (NON)
      candidate for Jamestown Park Board
    54. Brad Meckle (NON)
    55. Braxton Meehan (NON)
      candidate for Page City Council
    56. Julia Mehlhoff (NON)
    57. Kevin Mehrer (NON)
      candidate for Kindred Park Board
    58. Justin Meidinger (NON)
    59. Randall Meidinger (NON)
    60. Jacob Meier (NON)
    61. Lisa Meier (Rep)
    62. Kane P Melling (NON)
      candidate for Hettinger Park Board
    63. Wade Meschke (NON)
      candidate for Mandan Park Board
    64. Kim Meshefski Labine (NON)
      candidate for Mayville Park Board
    65. Kelly Meslow (NON)
      candidate for Wyndmere Park Board
    66. Neal Messer (NON)
    67. Brent Messner (NON)
      candidate for McVille City Council
    68. Paul R Metz (NON)
    69. Steve Metzger (NON)
    70. Brenda Meyer (NON)
      candidate for Ashley Park Board
    71. Mark Douglas Meyer (NON)
    72. Mitchell Meyer (NON)
      candidate for Manvel City Council
    73. Scott Meyer (Rep)
    74. Terri Meyer (NON)
    75. Miles Mibeck (NON)
      candidate for Kenmare City Council
    76. Kelly Armstrong and Michelle Strinden (Rep)
    77. Sarah Michels (NON)
    78. Cameron Richard Mickelson (NON)
    79. Tyler Midstokke (NON)
      candidate for Finley City Council
    80. Codie Miller (NON)
    81. Craig Miller (NON)
    82. James Miller (NON)
    83. Kelly Miller (NON)
      candidate for Center Park Board
    84. Lee Miller (NON)
    85. Nathan Miller (NON)
    86. Perry Miller (NON)
    87. Rachel Lorene Miller (NON)
      candidate for Reeder Park Board
    88. Tracy Miller (NON)
    89. Julie Mindt (NON)
      candidate for Barnes County Auditor
    90. Bill Mittleider (NON)
    91. Dan P Mittleider (NON)
    92. Thomas Moe (NON)
    93. Thomas Moe (NON)
    94. Thomas Moe (NON)
      candidate for Hope Municipal Judge
    95. Thomas Moe (NON)
    96. Belinda Moen (NON)
    97. Charlie Moen (NON)
    98. Sharlet Mohr (Rep)
    99. Paul Mohror (NON)
      candidate for Fargo School Board
    100. Tom Molm (NON)
      candidate for Frontier City Council
    101. Courtney Molstad (NON)
      candidate for Petersburg Park Board
    102. Jason Monilaws (NON)
      candidate for Hankinson Park Board
    103. Randy Monson (NON)
      candidate for Christine Mayor
    104. Tim Monson (NON)
    105. Ardes Moore (NON)
      candidate for Barney Park Board
    106. Jeremy Moore (NON)
      candidate for Oakes City Council
    107. Todd Moos (NON)
      candidate for Napoleon Mayor
    108. Shane Moran (NON)
    109. Dawn Morgan (NON)
      candidate for Fargo School Board
    110. Eric Jason Morin (NON)
      candidate for Dunseith City Council
    111. Joe Morken (NON)
    112. Raymond S Morrell (NON)
    113. Desiree Morton (Rep)
    114. Dean Moser (NON)
      candidate for Medina City Council
    115. Jay Moser (NON)
      candidate for Dawson City Council
    116. Travis Moser (NON)
    117. Macie Mosher (NON)
      candidate for Monango City Council
    118. Robin Mosset (NON)
    119. Greg Mostad (NON)
    120. Melissa Mostad (NON)
      candidate for Mayville Park Board
    121. Alan Muckle (NON)
    122. Jared Muir (NON)
    123. Frank Mullen (NON)
      candidate for Ayr City Council
    124. Cara Mund (Rep)
    125. Dennis Lee Munro (NON)
      candidate for Reeder City Council
    126. William Murch (NON)
      candidate for Souris Mayor
    127. Cameron Murphy (NON)
    128. Kelli Murrey (NON)
    129. Derrall Myers (NON)
      candidate for Hampden City Council
    130. Jon Myers (NON)
    131. Sara Myers (NON)
    132. Jonathan Myhre (NON)
  14. N
    1. Ben Naastad (NON)
      candidate for Hatton City Council
    2. Larry Nagel (NON)
    3. Barb Nannenga (NON)
      candidate for Verona City Council
    4. Mike Nathe (Rep)
    5. Kevin Naumann (NON)
      candidate for Maxbass Mayor
    6. Amy Nechiporenko (NON)
      candidate for Butte Mayor
    7. Keith Needham (NON)
      candidate for Pembina City Council
    8. Jon Nelk (NON)
      candidate for Fairmount Mayor
    9. Andrew Nelson (NON)
      candidate for Ray City Commission
    10. Andy Nelson (NON)
      candidate for Tioga Park Board
    11. Bradley L Nelson (NON)
      candidate for Drayton City Council
    12. Brady Nelson (NON)
    13. Brian Nelson (NON)
    14. Brian Nelson (NON)
      candidate for Tolna City Council
    15. Charlene Nelson (NON)
    16. Greg Nelson (NON)
      candidate for Arthur Mayor
    17. Hal Nelson (NON)
      candidate for Rutland Park Board
    18. Jarrod Nelson (NON)
    19. Jason Nelson (NON)
      candidate for Fargo School Board
    20. Jon Nelson (Rep)
    21. Jon Nelson (NON)
    22. Kristin Nelson (NON)
      candidate for Fargo School Board
    23. Ladonna Nelson (NON)
      candidate for Portland Park Board
    24. Mark Nelson (DNPL)
    25. Michelle Nelson (NON)
      candidate for Arthur Park Board
    26. Nicole Nelson (NON)
      candidate for Northwood Park Board
    27. Ronnie Nelson (NON)
      candidate for Flaxton City Council
    28. Scott Nelson (DNPL)
    29. Tim Nelson (NON)
      candidate for Hunter Mayor
    30. Jeremy Nesdahl (NON)
      candidate for Larimore Park Board
    31. Josh Nesdahl (NON)
    32. Andy Neset (NON)
    33. Chuck Neubauer (NON)
    34. Skyler Neva (NON)
      candidate for Finley Park Board
    35. Heather Newell (NON)
      candidate for McVille City Council
    36. Blaine Nichols (NON)
    37. JoAnna Nielson (NON)
      candidate for Portland Mayor
    38. Lindsey Nieuwsma (NON)
    39. John Nilsen (NON)
      candidate for Mohall City Council
    40. Ryan Nilson (NON)
      candidate for Hoople City Council
    41. Trina Nipe (NON)
    42. Alan Nitschke (NON)
      candidate for Jud Park Board
    43. Lisa Nitschke (NON)
      candidate for Jud Park Board
    44. Redge Nohrenberg (NON)
      candidate for Pingree City Council
    45. Fredrick Noll (NON)
      candidate for Golva City Council
    46. Allan Nord (NON)
    47. Cathy Nord (NON)
    48. Maddie Nordmeyer (NON)
    49. Andrew Nupdal (NON)
      candidate for Canton City Council
    50. Alton Nygaard (NON)
      candidate for Des Lacs City Council
    51. Gene Nygaard (DNPL)
    52. Roger Nygaard (NON)
      candidate for Edmore Mayor
    53. Amber Nygard (NON)
    54. Sabrina Nyhof (NON)
    55. Aja Nyquist (NON)
      candidate for Oxbow Park Board
  15. O
    1. Emily O'Brien (Rep)
    2. Lawrence O'Brien (NON)
      candidate for Mayville City Council
    3. Bill O'Connor (NON)
    4. Mindy O'Connor (NON)
    5. Tayson O'Hara (NON)
    6. Kelli Ochsner (NON)
      candidate for Tuttle City Council
    7. Jennifer Odell (NON)
      candidate for Bismarck Park Board
    8. James Odermann (NON)
    9. John Odermann (NON)
    10. Matthew Odermann (NON)
    11. Gregory Oestreich (NON)
      candidate for Walcott City Council
    12. Corbley Ogren (NON)
    13. David Ohm (NON)
    14. Reed Oien (NON)
      candidate for Finley Park Board
    15. Richard Oksendahl (NON)
    16. Shawn Olauson (DNPL)
    17. Frank Olimb (NON)
      candidate for Crystal City Council
    18. Allie Ollenburger (NON)
      candidate for Fargo School Board
    19. Nathan Olmsted (NON)
      candidate for Cayuga City Council
    20. Jason Olsen (NON)
      candidate for Horace Park Board
    21. Blaise Olson (NON)
      candidate for New Salem Park Board
    22. Casey Olson (NON)
      candidate for Finley Park Board
    23. Curt Olson (NON)
    24. Dave Olson (NON)
    25. Dave Olson (NON)
    26. Donovan Olson (NON)
      candidate for Regan City Council
    27. Jeremy Olson (Rep)
    28. Jeremy Olson (NON)
      candidate for Cando City Council
    29. Kari Jo Olson (NON)
      candidate for Arthur Park Board
    30. Lisa M Olson (Rep)
    31. Raellen Olson (NON)
      candidate for Parshall Park Board
    32. SuAnn Carol Olson (Rep)
    33. Sye Olson (NON)
    34. Tammy Olson (NON)
      candidate for Hope Park Board
    35. Troy Olson (NON)
    36. Trygg Olson (NON)
    37. Wayne Olson (NON)
    38. Kaye Omdahl (NON)
    39. Jahleel Opp (NON)
      candidate for Medina Park Board
    40. Christopher Opsahl (NON)
      candidate for Wishek City Council
    41. Robin Opsahl (NON)
      candidate for Wishek Park Board
    42. Chasity Orcutt (NON)
    43. Brian Orn (NON)
    44. Shari Orser (DNPL)
    45. Amy Orth (NON)
      candidate for Riverdale Park Board
    46. Carla Orth (NON)
      candidate for Wyndmere Park Board
    47. Jerry Orth (NON)
    48. Doug Osowski (Rep)
    49. Kevin Oster (NON)
      candidate for Lidgerwood Mayor
    50. Thomas Osterbauer (NON)
      candidate for Flasher Park Board
    51. Mitch Ostlie (Rep)
    52. Patricia Ouellette (NON)
      candidate for Ryder Park Board
    53. Scott Ouradnik (NON)
    54. Cory Overstreet (NON)
  16. P
    1. Nick Paczkowski (NON)
    2. Shawn Paczkowski (NON)
      candidate for Abercrombie Mayor
    3. Trisha J Page (NON)
    4. Victor Park (NON)
      candidate for Sykeston City Council
    5. David Clayton Parrill (NON)
    6. Merrill Piepkorn and Patrick Hart (DNPL)
    7. Dale Patten (Rep)
    8. Chelsey Paulson (NON)
      candidate for Edinburg Park Board
    9. Peter (Pete) Paulson (NON)
    10. Larry Pavlenko (NON)
      candidate for Dunn Center Mayor
    11. Sarah Pearson (NON)
    12. Andy Pederson (NON)
    13. John Pederson (DNPL)
    14. Amber Pekarski (NON)
      candidate for Dickey Park Board
    15. Dale Pekarski (NON)
      candidate for Dickey Park Board
    16. James Pellman (NON)
    17. Marco Pelton (NON)
    18. Ozzie Peraza (NON)
      candidate for Kindred City Council
    19. Coranne Elaine Perri (NON)
    20. Steven Perry (NON)
    21. Benjamin Pesek (NON)
      candidate for Kulm City Council
    22. Judy Peters (NON)
      candidate for Kramer City Council
    23. Kelly Peters (NON)
      candidate for Lakota City Council
    24. David Petersen (NON)
    25. Amanda Peterson (NON)
    26. Blake Peterson (NON)
      candidate for Fullerton Mayor
    27. Dustin Peterson (NON)
      candidate for Robinson City Council
    28. Jessica Peterson (NON)
    29. Jim Peterson (NON)
      candidate for Kensal City Council
    30. Kaitlyn Peterson (NON)
      candidate for Maddock Park Board
    31. Preston Peterson (NON)
    32. Michelle Peterson-Lies (NON)
      candidate for Benedict City Council
    33. Bill Pfaff (NON)
    34. Brian Pfau (NON)
      candidate for Forman Park Board
    35. David Pfau (NON)
    36. Ryan Pfeifer (NON)
      candidate for Zeeland City Council
    37. Joe Phalen (NON)
      candidate for Golva Mayor
    38. Pamela K Phillips (NON)
    39. Bridget Piatz (NON)
      candidate for Napoleon Park Board
    40. Cynthia L Pic (NON)
    41. Mark L Pierce (NON)
    42. Kari Pittenger (NON)
    43. Tony Plante (NON)
      candidate for Leonard City Council
    44. Kameron Plienis (NON)
    45. Mary Plumb (NON)
    46. Robert (Bob) Podoll (NON)
    47. Stephan Podrygula (NON)
      candidate for Minot City Council
    48. Jason Pohlkamp (NON)
    49. Nicole Marie Poitra (NON)
      candidate for Dunseith City Council
    50. Benita Polen (NON)
      candidate for Canton City Council
    51. Jamie Pollard (NON)
    52. Todd Kenneth Porter (Rep)
    53. Jeremy Post (NON)
    54. Lucas Potter (NON)
      candidate for Mapleton Mayor
    55. Jimmy Pouncey (NON)
      candidate for Mott Park Board
    56. Ross Powell (NON)
    57. Michelle Powers (Rep)
    58. Francis Praska (NON)
      candidate for Lankin Mayor
    59. Donnell Preskey (NON)
      candidate for Bismarck School Board
    60. The Borderland Press (NON)
    61. Arlette Preston (NON)
      candidate for Fargo City Commission
    62. John Pretzer (NON)
    63. Brandon Prichard (Rep)
    64. Jonathan Prien (NON)
      candidate for Amenia City Council
    65. Peyton Puckett (NON)
    66. Nathan Pullen (NON)
      candidate for Fargo City Commission
    67. Brandy L Pyle (Rep)
  17. Q
    1. Brandon Quam (NON)
      candidate for Des Lacs City Council
    2. Avelino Quintero (NON)
  18. R
    1. Marti Raad (NON)
    2. Mandi Radcliffe (NON)
      candidate for Mapleton Park Board
    3. Jedidiah Rader (NON)
    4. Sara Radomski (NON)
      candidate for Rugby Park Board
    5. Raquel Ragan (NON)
      candidate for Palermo City Council
    6. Audrey Rambough (NON)
      candidate for Braddock Park Board
    7. Rosalie Rambough (NON)
      candidate for Braddock Park Board
    8. Mark Ramsay (NON)
      candidate for Bathgate City Council
    9. Jesse Rasmusson (NON)
      candidate for Lisbon Park Board
    10. Philip Ray (NON)
    11. Aaron Reamer (NON)
      candidate for Hope City Council
    12. Tim Rector (NON)
    13. Paula Redmann (NON)
      candidate for Bismarck Park Board
    14. DeAnn Reed (NON)
    15. Terrance Reese (NON)
      candidate for Plaza Mayor
    16. Braeden Regner (NON)
    17. Brady Reich (NON)
    18. Katherine Reilly (NON)
      candidate for Flasher Park Board
    19. Katie Reimer (NON)
      candidate for Neche City Council
    20. Jody Reinisch (NON)
      candidate for Ryder Mayor
    21. Peggy Reinisch (NON)
      candidate for Ryder Park Board
    22. Todd Reisenauer (DNPL)
    23. Bailey Reiser (NON)
      candidate for Langdon Park Board
    24. Beth Reiser (NON)
      candidate for Gackle Park Board
    25. Brandon Reiser (NON)
    26. Ashley Renard (NON)
      candidate for Buffalo Park Board
    27. Ken L Rensch (Rep)
    28. Jarrett Ressler (NON)
      candidate for McVille Park Board
    29. Lauren Ressler (NON)
    30. David Reum (NON)
      candidate for Plaza City Council
    31. Jason Rice (NON)
    32. Larry Richards (NON)
    33. Sean Richardson (NON)
      candidate for Hunter City Council
    34. Selena Richardson (NON)
      candidate for Wildrose Park Board
    35. DeEtta Richau (NON)
      candidate for Richardton Park Board
    36. Bradley Richter (NON)
    37. Stuart Richter (NON)
    38. Whitney Rick (NON)
      candidate for Lignite City Council
    39. Joseph Ridl (NON)
    40. Roland Clifford Riemers (DNPL)
    41. Roland Riemers (NON)
    42. Brett Rieniets (NON)
    43. Jenni Rime (NON)
    44. Charles Ringwall (Rep)
    45. Kaylee Ripplinger (NON)
    46. John Risch (NON)
    47. Jake Riske (NON)
    48. Darlene Ritter (NON)
      candidate for Venturia Mayor
    49. Dale Robbins (NON)
    50. Aaron Roberts (NON)
    51. Marke Roberts (NON)
    52. Tom Rode (NON)
      candidate for Jud City Council
    53. Lucas Rodin (NON)
      candidate for Marion City Council
    54. Dean Rodne (NON)
    55. Michelle Roeder (NON)
    56. Troy Roesler (NON)
    57. Kenneth Rogers (NON)
    58. Mary Rohrich (NON)
      candidate for Steele Park Board
    59. Laurinda Roloson (NON)
      candidate for Ruso City Council
    60. Shawn Roness (NON)
      candidate for Williston Park Board
    61. Adam Rose (Rep)
    62. Joni Rosenbury (NON)
    63. Patrick Rosenquist (NON)
    64. Andrew Stedman Rosin (NON)
    65. Sarah Ross (NON)
      candidate for Beach City Council
    66. Terry Rossman (NON)
    67. Rory Rossow (NON)
      candidate for Mapleton City Council
    68. Randy George Rost (NON)
      candidate for Rolette City Council
    69. Robin Rost (NON)
      candidate for Cathay Mayor
    70. Jerry Rostad (NON)
      candidate for Fargo Park Board
    71. Andrew Roth (NON)
    72. Kelly Lynn Roth (NON)
      candidate for New Leipzig Mayor
    73. Kristian Paul Roth (NON)
      candidate for Elgin City Council
    74. Lonnie Roth (NON)
    75. Carly Rott (NON)
      candidate for LaMoure Park Board
    76. George Roughead (Rep)
    77. Andrew Rowland (NON)
      candidate for Dwight City Council
    78. Nathan Joseph Roy (NON)
      candidate for Dunseith City Council
    79. Dan Ruby (Rep)
    80. Matthew Ruby (Rep)
    81. Richard Ruch (NON)
    82. James Rude (NON)
      candidate for Pekin City Council
    83. Tamara Rudland (NON)
      candidate for Portal City Council
    84. Linda Rudolph (NON)
    85. Amy Rust (NON)
      candidate for Wilton Park Board
    86. Jason Rutledge (NON)
      candidate for Steele City Council
    87. Mark Ruttger (NON)
  19. S
    1. Jody Saari (NON)
      candidate for Halliday Park Board
    2. Jenna Saewert (NON)
    3. Robbie Sagvold (NON)
    4. Charlotte Saiger (NON)
      candidate for Crystal City Council
    5. Delson Saintal (NON)
      candidate for Fargo City Commission
    6. Mike Salinas (NON)
      candidate for Inkster Mayor
    7. Darrell Salter (NON)
    8. Scott Salwei (NON)
      candidate for Hoople City Council
    9. Lisa Samuelson (NON)
    10. Scott Samuelson (NON)
      candidate for Minot City Council
    11. Ashley Sanborn (NON)
      candidate for Makoti City Council
    12. Bradyn Sand (NON)
      candidate for McVille Park Board
    13. Chris Sanders (NON)
    14. Jack Sannes (NON)
    15. Bernie Satrom (Rep)
    16. Debbie Sattler (NON)
      candidate for Epping City Council
    17. Mark Saunders (NON)
      candidate for Cayuga City Council
    18. Donna Sauter (NON)
      candidate for Goodrich Park Board
    19. Laura Savelkoul (NON)
      candidate for Mohall City Council
    20. Daniel Saxberg (NON)
    21. Cassidee Sayler (NON)
      candidate for Garrison Park Board
    22. Jeremy Scevers (NON)
      candidate for Maddock Park Board
    23. David Schaefer (NON)
    24. Danial Schaeffer (NON)
    25. Stacy Schaffer (NON)
    26. Jamie Schaible (NON)
    27. Amy Schanandore (NON)
      candidate for Mandan School Board
    28. Curtis Schank (NON)
    29. Vern Schatz (NON)
      candidate for Butte City Council
    30. Damond Jerard Schemmel (NON)
      candidate for Rolla Municipal Judge
    31. Scott Schenck (NON)
      candidate for Regent City Council
    32. JoAnn Schiffner (NON)
      candidate for Litchville Park Board
    33. Rod Schilling (NON)
    34. Shannon Schillinger (NON)
      candidate for Wahpeton City Council
    35. Shelby Schlag (NON)
      candidate for Maxbass City Council
    36. Jonathan Schlender (NON)
    37. Allen George Schlenvogt (NON)
    38. David Schloegel (NON)
    39. Olivia Schloegel (DNPL)
    40. Mary Schlosser (DNPL)
    41. Richard F Schlosser (DNPL)
    42. Robb Schlotfeldt (NON)
      candidate for Luverne Mayor
    43. Robert Schlotman (NON)
    44. Eric Schmidt (NON)
    45. Jake Schmidt (NON)
    46. James Schmidt (NON)
    47. Jason Schmidt (NON)
      candidate for Ashley Park Board
    48. Jessica Schmidt (NON)
    49. Kamen Schmidt (NON)
      candidate for Steele Park Board
    50. Robert Schmidt (NON)
    51. Susan Schmidt (NON)
      candidate for Sawyer City Council
    52. Mike Schmoker (NON)
      candidate for Dickey City Council
    53. Kelli Schollmeyer (NON)
      candidate for Killdeer School Board
    54. Richard Schreiber (NON)
      candidate for Arnegard City Council
    55. Gillian Schroeder (NON)
      candidate for Crosby Park Board
    56. Heather Schudar (NON)
    57. Michael Schuler (NON)
      candidate for Sibley Mayor
    58. David Schultz (NON)
    59. Kyle Schultz (NON)
    60. David Schumacher (NON)
      candidate for Reynolds City Council
    61. Gilbert Schumacher (NON)
      candidate for Leonard City Council
    62. Paulette Schumaker (NON)
      candidate for Buchanan City Council
    63. Jamie Schurhamer (NON)
    64. John Schutt (NON)
    65. Michael Schutt (NON)
      candidate for Center City Council
    66. Tammy Schutt (NON)
    67. Greg Schwab (NON)
    68. Richard Schwalk (NON)
    69. Kim Schwartz (NON)
      candidate for Bathgate City Council
    70. Wesley E Schwarzwalter (NON)
      candidate for Reeder Mayor
    71. Michael (Mike) Schwehr (NON)
    72. Zachary Seager (NON)
      candidate for Manvel Park Board
    73. Brent Seaks (NON)
    74. Jesse Sedler (NON)
      candidate for Wahpeton Park Board
    75. Blake Seibel (NON)
    76. Neil E Seibel (NON)
    77. Cory Seim (NON)
    78. Blair Selle (NON)
    79. Matt Seufert (NON)
      candidate for Minnewaukan Mayor
    80. John Severson (NON)
    81. Sarah Seydel (NON)
      candidate for Neche Park Board
    82. Allysia Shakofsky (NON)
      candidate for Walhalla Park Board
    83. Ryan Shear (NON)
    84. Ben Shepherd (NON)
      candidate for Leonard City Council
    85. Rick Sherven (NON)
      candidate for Ryder City Council
    86. Jeffrey Shie (NON)
      candidate for Gackle Park Board
    87. Landis Shoemaker (NON)
      candidate for Lincoln City Council
    88. Keith Shutt (NON)
      candidate for Minto City Council
    89. Victoria Siemieniewski (NON)
    90. Jeff Siewert (NON)
      candidate for Buxton City Council
    91. Adam Silbernagel (NON)
      candidate for Frontier City Council
    92. Larry Silbernagel (NON)
    93. Donald Simon (NON)
    94. Ben Simons (NON)
    95. Preston Sitzmann (NON)
      candidate for Edgeley City Council
    96. Craig Sjoberg (NON)
    97. Nancy Skogen (NON)
      candidate for Lakota Park Board
    98. Kenneth Skuza (NON)
    99. Kyle Slinkard (NON)
    100. Mark A. Sloop (NON)
    101. Morgan Mae Smestad (NON)
      candidate for Fordville Park Board
    102. Nick Smestad (NON)
    103. Adam Smith (NON)
    104. Aimee Smith (NON)
    105. Douglas Smith (NON)
    106. Gary A Smith (NON)
    107. Heidi Smith (NON)
      candidate for Garrison Park Board
    108. Jake Smith (NON)
    109. LaDon Smith (NON)
      candidate for Kensal Park Board
    110. Stephanie Smith (NON)
    111. Beau Snyder (NON)
    112. Daniel Snyder (NON)
      candidate for Flaxton City Council
    113. Leif Snyder (NON)
      candidate for Minot City Council
    114. Sharon Snyder (NON)
    115. Jeff Soberg (NON)
      candidate for Harvey Mayor
    116. William Solberg (NON)
      candidate for Lakota City Council
    117. Nikole Soli (NON)
      candidate for Souris City Council
    118. Donald Sonsalla (NON)
    119. Brittany Sorenson (NON)
      candidate for Hunter City Council
    120. Michael Sorlie (NON)
      candidate for Gwinner Park Board
    121. Robyn Sorum (NON)
      candidate for McHenry Mayor
    122. Boyd Southam (NON)
      candidate for Sherwood City Council
    123. Scott Sova (NON)
      candidate for Crosby City Council
    124. Marina Spahr (NON)
    125. John Spencer (NON)
    126. Robert Sperry (NON)
    127. Bryan Spitzer (NON)
      candidate for Streeter City Council
    128. Carla St. Germain (NON)
    129. Travis Stahl (NON)
      candidate for Zeeland City Council
    130. Jon Starkey (NON)
      candidate for Napoleon City Council
    131. Amanda Steckler (NON)
      candidate for Buffalo Park Board
    132. Brian Steckler (NON)
      candidate for Buffalo City Council
    133. Christopher (Chip) Steckler (NON)
    134. Garrett Steckler (NON)
    135. Luke Steckler (NON)
    136. Patti F Stedman (NON)
    137. Gil Steedsman (NON)
      candidate for Harvey City Council
    138. Anthony Steele (NON)
      candidate for Oakes Park Board
    139. J R Steele (NON)
    140. J R Steele (NON)
      candidate for Grafton Park Board
    141. Steve Stefansky (NON)
      candidate for Zap City Council
    142. Jason Steidl (Rep)
    143. Ethan Stein (NON)
      candidate for Plaza City Council
    144. Shelby Stein (NON)
      candidate for Plaza Park Board
    145. Brian Steiner (NON)
      candidate for Mapleton City Council
    146. Gene Steiner (NON)
    147. Dillon Steinolfson (NON)
      candidate for Steele Park Board
    148. Thomas Steinolfson (NON)
      candidate for Colfax City Council
    149. Casey Stern (NON)
      candidate for Hazen City Commission
    150. Myron Stern (NON)
    151. Shelby Stern (NON)
      candidate for Beulah Park Board
    152. Jeff Stevens (NON)
      candidate for Portland City Council
    153. Jeffrey Stevenson (NON)
    154. Daniel Jay Stewart (NON)
    155. Greg Stewart (NON)
    156. Marie Stewart (NON)
    157. Pamela Stewart (NON)
      candidate for Goodrich Park Board
    158. Elizabeth Stober (NON)
    159. Bill Stone (NON)
      candidate for Knox Mayor
    160. John Stonehocker (NON)
      candidate for Beach City Council
    161. John Stonehocker (NON)
    162. Bruce Storhoff (NON)
      candidate for Nome Mayor
    163. Kirsten Stotts (NON)
    164. John Strand (NON)
      candidate for Fargo City Commission
    165. Richard Strand (NON)
    166. Patrick Streyle (NON)
      candidate for Leeds City Council
    167. Donna Stringer (NON)
      candidate for Sykeston Park Board
    168. Robert Stringer (NON)
    169. Aaron Stuckle (NON)
      candidate for Linton Park Board
    170. Barbara Stute (NON)
      candidate for Mercer City Council
    171. Scott Suchor (NON)
      candidate for Mapleton City Council
    172. Ernest Suich (NON)
      candidate for Esmond Mayor
    173. Tammy Sullivan (NON)
      candidate for Walhalla Park Board
    174. Kelly Summerfield (NON)
    175. Renee Sundby (NON)
    176. Randy Sundeen (NON)
      candidate for Brocket City Council
    177. Oscar Suniga (NON)
    178. Kerry Susag (NON)
      candidate for Harvey City Council
    179. Carissa Suter Liebel (NON)
    180. Del Svalen (NON)
      candidate for Braddock Park Board
    181. Shelley Svoboda (NON)
      candidate for Harvey Mayor
    182. Betty Ann Swain (NON)
    183. Renae Swanson (NON)
    184. Lynn Swanson-Puckett (NON)
      candidate for Beach City Council
    185. Richard Sweeney (NON)
    186. Connie Swenson (NON)
    187. Steve Swiontek (Rep)
    188. Eva Sybrant (NON)
      candidate for Lincoln City Council
    189. Rosalie Symington (NON)
    190. Karla Syverson (NON)
  20. T
    1. Terry Tabor (NON)
      candidate for Portland Park Board
    2. Rosemary Tanberg (DNPL)
    3. Levi Taylor (NON)
    4. Becky Tebby (NON)
      candidate for Benedict Mayor
    5. Keith Termine (NON)
      candidate for Lignite City Council
    6. Travis Teske (NON)
    7. Lance Teubner (NON)
    8. Craig Thomas (NON)
      candidate for Lisbon City Council
    9. Juan Thomas (NON)
      candidate for Lincoln Park Board
    10. Larry Thomas (NON)
    11. Paul John Thomas (Rep)
    12. Brian Thompson (NON)
      candidate for Reynolds City Council
    13. Jennifer Thompson (NON)
    14. Will Thompson (DNPL)
    15. Jim Thornton (NON)
    16. Kyle Thorson (DNPL)
    17. Nick Throntveit (NON)
      candidate for Burke County Sheriff
    18. Harvey Tibor (NON)
      candidate for Hebron City Council
    19. Mike Tietz (NON)
    20. Kelby Timmons (Rep)
    21. Virgil Tiokasin (NON)
    22. Megan Tollefson (NON)
    23. Nathan Toman (Rep)
    24. Randy Tomlinson (NON)
      candidate for Benedict Mayor
    25. Dave Tonneson (NON)
      candidate for Newburg City Council
    26. Justin Topp (NON)
      candidate for Grace City Mayor
    27. Ramon Torres (NON)
      candidate for Hebron City Council
    28. Robert B Toso (NON)
    29. Carl William Trader (NON)
    30. Scott Tranby (NON)
    31. Noah Trangsrud (NON)
      candidate for Page City Council
    32. Tammy Treichel (NON)
    33. Jennifer Triplett (NON)
      candidate for Tolley City Council
    34. Scott Trotter (NON)
      candidate for Beach Park Board
    35. Jeff Trudeau (NON)
      candidate for Horace Mayor
    36. Darrik Trudell (NON)
      candidate for Minot School Board
    37. Marzell Trussell (NON)
      candidate for Crosby City Council
    38. Scott Tschetter (NON)
    39. Allen Tucker (NON)
      candidate for St Thomas Park Board
    40. Tyler Tucker (NON)
      candidate for Dickinson Park Board
    41. Timothy Tuma (NON)
    42. Catherine Turcotte (NON)
      candidate for Max City Council
    43. Michelle Turnberg (NON)
      candidate for Fargo City Commission
    44. Daniel Turner (NON)
    45. Perry Turner (NON)
    46. Michael Tweed (NON)
    47. Diane Twete (NON)
      candidate for Northwood Park Board
    48. Heather Tyulyandin (DNPL)
  21. U
    1. Sheri Dee Uecker (NON)
      candidate for Adams County Recorder
    2. Bradley Ueckert (NON)
    3. Lisa Uhlenkamp (NON)
    4. Mark Ukestad (NON)
      candidate for Jamestown Park Board
    5. Joshua Ulland (NON)
      candidate for Lakota Park Board
    6. Robin Ulrich (NON)
    7. Rhonda Undlin (NON)
      candidate for Lansford Park Board
    8. Maria L Unterseher (NON)
    9. Tara Uran (NON)
      candidate for Stanley Park Board
    10. Mark Urness (NON)
    11. David Utke (NON)
  22. V
    1. Myron (Tiger) Vail (NON)
    2. Daniel Vallejo (NON)
    3. Jarret M. Van Berkom (NON)
    4. Jonas Van Enk (NON)
      candidate for Edgeley City Council
    5. Desiree Van Oosting (Rep)
    6. Mason Vance (NON)
    7. Daniel Vandal (NON)
    8. John Vandeberghe (NON)
    9. Seth Vander Ley (NON)
      candidate for Arnegard City Council
    10. Jim Vander Vorst (NON)
    11. Isaac VanEnk (NON)
      candidate for Marion City Council
    12. Jerri VanSandt (NON)
      candidate for McClusky Park Board
    13. James Vasichek (NON)
      candidate for Lakota City Council
    14. Kjell Vassen (NON)
      candidate for Crosby Mayor
    15. Adam Vaughn (NON)
      candidate for Center City Council
    16. Victoria L Vayda-Hammond (NON)
    17. Ken Vein (NON)
    18. Ken Vein (NON)
    19. Linda Faye Verhulst (NON)
      candidate for Reeder Park Board
    20. Donald Vetsch (NON)
    21. Joel Vettel (NON)
    22. Micheal Vetter (NON)
      candidate for Buchanan Mayor
    23. Steve Vetter (Rep)
    24. David Villafana (Rep)
    25. Lee Vining (NON)
      candidate for Walcott Mayor
    26. Randel Vise (NON)
      candidate for Litchville Park Board
    27. Randy Lars Vivier (NON)
      candidate for Dunseith City Council
    28. Joseph Voelker (NON)
    29. Casey Lee Voigt (NON)
    30. George Voigt (NON)
      candidate for Gardner Park Board
    31. Bella Volk (NON)
    32. Blaine Volk (NON)
    33. Dan Vollmer (Rep)
    34. Matt Vrchota (NON)
      candidate for Casselton Park Board
  23. W
    1. Joshua Wagner (NON)
    2. Sam Wagner (NON)
    3. Lee Wahl (NON)
    4. John W. Wald (NON)
    5. Wayne Wald (NON)
    6. Chuck Walen (Rep)
    7. Zach Walker (NON)
      candidate for Burlington Mayor
    8. Laura Wallman (NON)
    9. Jerry Walsh (NON)
    10. Chris Walstad (NON)
    11. Maureen Wanner (NON)
      candidate for Mandan School Board
    12. Robert Eldon Warbis (NON)
      candidate for Hettinger Park Board
    13. Roger Duane Warbis (NON)
      candidate for Bucyrus Mayor
    14. Daniel Warcken (NON)
      candidate for Forman Park Board
    15. Dan Warren (NON)
    16. Jonathan Warrey (Rep)
    17. Kerrie Washburn (NON)
      candidate for Center Park Board
    18. Jerry M Waswick (NON)
    19. Patrick Waters (NON)
    20. Shaun Watkins (NON)
      candidate for Michigan Park Board
    21. Blaine Watts (NON)
    22. Mark F Weber (Rep)
    23. Mark Weber (NON)
      candidate for Linton Park Board
    24. Mitchell Weed (NON)
    25. Megan Weichel (NON)
      candidate for Edgeley Park Board
    26. Daniel Weigel (NON)
    27. Jason Weigel (NON)
    28. Brandon Weimer (NON)
      candidate for Drayton City Council
    29. Phil Weiss (DNPL)
    30. Robin Weisz (Rep)
    31. Bruce Wenaas (NON)
      candidate for Drayton City Council
    32. Jamie Wentz (NON)
    33. Shelly Weppler (NON)
    34. Bobbie Werre (NON)
      candidate for Colfax Park Board
    35. Julie West (DNPL)
    36. Steven Ron West (NON)
    37. Cody Wester (NON)
      candidate for Colfax City Council
    38. Darla Westerness (NON)
      candidate for Columbus City Council
    39. Kelwayne Westman (NON)
    40. Kent Weston (Rep)
    41. Jessie Wetzel (NON)
      candidate for Glen Ullin Park Board
    42. Jesse Weyrauch (NON)
    43. Michael Weyrauch (NON)
    44. Michael Weyrauch (NON)
      candidate for Ray Municipal Judge
    45. Bruce Wheeler (NON)
    46. Tiffany Wheeler (NON)
    47. Barbara L Whelan (NON)
    48. Brock White (NON)
      candidate for South Heart Mayor
    49. Mason White (NON)
    50. Jory White Bull (NON)
    51. Todd Whitman (NON)
      candidate for Aneta Mayor
    52. Rita S Whittet (NON)
      candidate for Haynes City Council
    53. Sally Whittingham (NON)
    54. Candyce Wick (NON)
      candidate for Woodworth Mayor
    55. Hans Widicker (NON)
      candidate for Bowdon Mayor
    56. Ronald Widiger (NON)
    57. Kenneth Wiederholt (NON)
      candidate for Gwinner City Council
    58. Rachel Wiedmer (NON)
      candidate for Kenmare Park Board
    59. Mckiley Douglas Wilber (NON)
    60. Greg Wiles (NON)
      candidate for Mohall Mayor
    61. Blake Wilkens (NON)
    62. David W. Wilkie (NON)
    63. Tracey L Wilkie (DNPL)
    64. Kenneth Willcox (NON)
      candidate for Alexander Mayor
    65. Paul Willert (NON)
      candidate for Tolna Park Board
    66. Dalton Williams (NON)
      candidate for Gascoyne City Council
    67. Kenneth Williams (NON)
      candidate for Lisbon City Council
    68. Susan Williams (NON)
    69. Emily Wills (NON)
      candidate for Ayr City Council
    70. Judd Wilson (NON)
    71. Savannah Wilson (NON)
    72. Dean Windhorst (NON)
      candidate for Center Mayor
    73. Heather Wisness (NON)
    74. Thad Witte (NON)
    75. Diane K. Witteman (NON)
      candidate for Mohall Park Board
    76. Tom Witteman (NON)
      candidate for Mohall Mayor
    77. Mike Wobbema (Rep)
    78. Clint Wold (NON)
    79. Donald Wolf (NON)
      candidate for Crosby City Council
    80. Jody Wolf (NON)
      candidate for Center City Council
    81. Sheldon Wolf (NON)
    82. David Wolfe (NON)
    83. Kyle Wolfe (NON)
    84. Shari Wolfe (NON)
      candidate for Esmond City Council
    85. Christina Wolff (Rep)
    86. Jason Wolff (NON)
      candidate for Havana City Council
    87. Leon Wolff (NON)
      candidate for Dawson City Council
    88. Darrin Wollitz (NON)
    89. Darrin Wollitz (NON)
      candidate for Grafton Park Board
    90. Barbara Jo Wood (NON)
      candidate for Bucyrus City Council
    91. Julie Woodbury (NON)
      candidate for Ross City Council
    92. Rob Woodrow (NON)
    93. David Woods (NON)
    94. Jonathan Woods (NON)
      candidate for St Thomas Park Board
    95. Nick Wooster (NON)
    96. Matt Wright (NON)
    97. Jordan John Wruck (NON)
    98. Mark Wyckoff (NON)
      candidate for Forman City Council
  24. Y
    1. Donald Yancey (NON)
      candidate for Sawyer City Council
    2. Donna Young (NON)
      candidate for Fessenden Mayor
    3. Gregory Young (NON)
    4. Larry Young (NON)
    5. Ryan Younggren (NON)
    6. Emily R. Yri (NON)
    7. Jennifer Ysen (NON)
  25. Z
    1. Mariah Zachmann (NON)
      candidate for Golva Park Board
    2. Jennifer Zachmeier (NON)
    3. Ted Zaharia (NON)
      candidate for Bathgate Mayor
    4. Gary Zahn (NON)
      candidate for Landa Mayor
    5. Ross Evans Zaste (NON)
    6. Timothy Zeltinger (NON)
      candidate for Glenburn Park Board
    7. Larissa Zeman (NON)
      candidate for Manvel City Council
    8. Robert Zeug (NON)
      candidate for Lakota City Council
    9. Dale Ziegelman (NON)
      candidate for Great Bend Park Board
    10. Benjamin Zietz (NON)
      candidate for Velva City Commission
    11. Donald Zimbleman (NON)
    12. Matthew Zimney (NON)
    13. Matthew Zimny (DNPL)
    14. Todd Zimprich (NON)
    15. Randy Zinke (NON)
      candidate for Mercer City Council
    16. Nathan Zochert (NON)
      candidate for Tioga Park Board
    17. Makale Zolondek (NON)
      candidate for St Thomas Park Board
    18. Amy Zundel (NON)