Change Address

VOTE411 Voter Guide

All Candidates

Virginia
  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
    1. Write in
    2. Write-in
    3. Write-in
    4. Write-in
    5. Write-in
    6. Write-in
    7. Write-in
    8. Christa Venida Bennett
    9. Leabern D. Kennedy
  1. A
    1. Kate L. Acuff
    2. Dawn M. Adams (Dem)
    3. Duane A. Adams
    4. Jimmie L. "Jim" Adams
    5. Les R. Adams (Rep)
    6. Miles B. Adkins (N)
    7. Robert R. "Bob" Adkins
    8. J. P. Agee (NP)
    9. J. P. Agee
    10. Canek Aguirre (NP)
    11. Lashrecse D. Aird (Dem)
    12. Robert L. "Rob" Akers, Jr.
    13. Meagan L. Alderton (NP)
    14. Nick M. Allegro (Ind)
    15. Angela Small Allen (NP)
    16. Kenneth E. Allison Jr.
    17. G. Lynette Alston
    18. Teresa L. Altemus
    19. Debbie Anderson
    20. Eric Anderson
    21. Jerrod F. Anderson
    22. Melissa S. Anderson
    23. Susan G. Anderson (NP)
    24. Timothy V. Anderson (Rep)
    25. Tracy A. "Zeke" Anderson
    26. Robert A. Anderson, Sr.
    27. C. B. Andrews, Jr. (NP)
      candidate for Pembroke Mayor
    28. James Andrews (Dem)
    29. M. David Andrews (NP)
    30. M. David Andrews
    31. Patricia P. Archer (NP)
    32. Mark R. Armentrout (NP)
      candidate for Radford City Sheriff
    33. Nichole R. Armstead (NP)
    34. Deborah J. Ash (NP)
    35. Alex Askew (Dem)
    36. Nicholas L. Astarb
    37. Thomas E. Auker
    38. Terry Austin (Rep)
    39. John Avoli (Rep)
    40. Hala S. Ayala (Dem)
  2. B
    1. Dinah M. Babb
    2. Robert F Babyok JR.
    3. Frank W. Bacon
    4. Lamont Bagby (Dem)
    5. Sarah Bagley (NP)
    6. Nancy B. Bailey
    7. Walter T. Bailey
    8. Willie F. Bailey Sr. (NP)
    9. Robert L. Bailey Jr.
    10. Ashley E. Simpson Baird (NP)
    11. Paul W. "Chappy" Baker (NP)
    12. Sharon J. Baker
      candidate for Town Council Dillwyn
    13. Benjamin W. "Ben" Baldwin (Rep)
    14. Patrick Lee Bales
    15. Dwayne Ball
    16. Jason S. Ballard (Rep)
    17. Willie J. Bamberg II
    18. Constance "Connie" Banks (NP)
    19. Charla Faye Bansley
    20. D. Michael Barber (NP)
      candidate for Christiansburg Mayor
    21. Jeffrey L. "Jeff" Barbour (N)
    22. Cloe Eva Barker
    23. Jessie L. Barksdale
    24. Dennis C. Barlow (none)
    25. Fitzgerald A. "Coach" Barnes
    26. Joseph P. "Joe" Baron
      candidate for Sheriff Norfolk City
    27. Amanda E. Batten (Rep)
    28. Delmara F. "Deetzie" Bayliss (Dem)
    29. Phillip N. BazzanI
    30. Kalinda R. Bechtold (NP)
    31. Anton A. Bell
    32. Richard S. Bell (N)
    33. Robert Bell (Rep)
    34. Oliver H. Bennett
    35. Elizabeth B. Bennett-Parker (Dem)
    36. Corey W. Berkstresser
    37. Phillip W. Berrier (NP)
    38. Phillip W. Berrier
    39. Trudy Bell Berry (Dem)
    40. Stephanie M. Beverage
      candidate for Waynesboro Treasurer
    41. Jill G. Bieri
    42. Cathy E. Binder (I)
    43. C. Gene Bishop (NP)
    44. Samuel M. Bishop III (NP)
      candidate for Christiansburg Mayor
    45. Wanda D. Blackwell (I)
    46. Princess L. Blanding (LP)
      candidate for Virginia Governor
    47. Linwood T. Blizzard II (Dem)
    48. Robert S. Bloxom Jr. (Rep)
    49. Penny Edwards Blue
    50. J. Tim Boardwine
    51. M. G. "Meg" Bohmke (I)
    52. Sara R. Bohn (NP)
    53. Chris J. Bond (NP)
      candidate for Floyd Town Council
    54. Jamie M. Bond (NP)
    55. Selenia R. Boone
    56. Jerry W. Boothe (NP)
    57. Kelly Carmichael Booz (NP)
    58. Tara S. Botts (NP)
    59. Jeffrey M. Bourne (Dem)
    60. Karen E. Bowden
      candidate for Hampton City Sheriff
    61. E. Leonard Bowen
    62. Thomas Bowers
    63. Eric W. Bowling
    64. David L. Boyd
    65. Jennifer L. Boyd (I)
    66. A. M. "Ish" Boyle (NP)
    67. Tiffany M. Boyle
    68. Andrea R. Bradley
    69. Neil H Bradley Jr.
      candidate for Sheriff Norfolk City
    70. Rebecca D. Bragg
    71. J. Chris Braly
    72. Stanley H. Brandon
    73. Jackie L. Branson Jr.
    74. Baron P. Braswell (I)
    75. Jason Scott Breeden
    76. H. Steve Bremer (NP)
      candidate for Pembroke Town Council
    77. Emily M. Brewer (Rep)
    78. Angelia Harris "Angel" Britt
    79. Maureen Brody (Rep)
    80. Marc K. Broklawski (I)
    81. Cedell Brooks Jr. (I)
    82. Donald D. Brooks
    83. James L. "Jimmy" Brooks (Rep)
    84. B. Travis Brown
      candidate for Culpeper Town Council
    85. Floyd M. Brown Jr. (NP)
    86. M. Catherine "CATIE" Brown
    87. James E. Brown III
    88. Walter D. "Walt" Brown III
    89. Edward L.Brown Jr
    90. Ryland E. Brumfield
    91. Joseph A. "Joe" Bryant
    92. Sylvia M. Bryant (Rep)
    93. Tiffany Buckner (NP)
    94. David L. Bulova (Dem)
    95. W. C. "Bill" Bunch, Jr. (NP)
    96. W. C. "Bill" Bunch, Jr.
    97. Garlyn Reneé Bundy
    98. Geoffrey R. Burke (Rep)
    99. Ann T. Burkholder (N)
    100. Dana D. Burnett
    101. Jesse Randolph Burnett (NP)
    102. Jesse Randolph Burnett
    103. Pamela L. Burrell Pierce
    104. Paul W. Burroughs (NP)
    105. David F. Bush (I)
    106. Jerome K. "Jay" Butler (none)
    107. Eric M. Butterworth (Dem)
    108. Darryl Byers (Rep)
    109. Rachel L. Bynum (none)
    110. Kathy J. Byron (Rep)
  3. C
    1. Donald Caldwell
    2. Roscoe D. "Mike" Call
    3. Katrina Callsen
    4. Thomas E. "Tom" Camden
    5. Jeffrey L. Campbell (Rep)
    6. Ronnie R. Campbell (Rep)
    7. Michael T. Cantwell (I)
    8. Van C. Carney (none)
    9. Betsy B. Carr (Dem)
    10. Jacqueline W. Carr
    11. Barbara O. Carraway
    12. Lucy B. Carson
    13. Mike S. Carter
    14. Pamela L. "Pam" Carter
    15. Randy D. Carter
    16. Samuel E. Carter
    17. Mark A. Caruso
      candidate for Norton City Sheriff
    18. JUSTIN A CARWILE
    19. Sean Casey (NP)
      candidate for Alexandria Sheriff
    20. Annetta M. Catchings (NP)
      candidate for Alexandria Mayor
    21. Greg R. Chambers
    22. Rick L. Chandler
    23. John Taylor Chapman (NP)
    24. Sarah Breedin Chase (I)
    25. William C. "Bill" Chase, Jr.
    26. Mike A. Cherry (Rep)
    27. Paige D. Cherry
    28. Teresa H. Cherry (NP)
    29. Kristie Chittum
    30. Gina Ciarcia (Rep)
    31. Cathy M. Clark (NP)
    32. Nadarius E. Clark (Dem)
    33. Steven D. Clarke
    34. Andrea E. Clement
    35. Audrey Clement (I)
    36. Nicholas S. "Nick" Clemente (Rep)
    37. Mark E. Clemons (NP)
    38. Caitlin A. Coakley (Dem)
    39. Joseph B. "Joe" Coccimiglio
    40. Carol L. Coffelt (N)
      candidate for Boyce Town Council
    41. John R. Coker
    42. Joshua G. Cole (Dem)
    43. Nicole Cole (I)
    44. Sandy S. Cole (I)
    45. John W. Collick Jr.
    46. Jason R. Collier (Rep)
    47. Nita D. Collier
    48. A. Gray Collins III (NP)
    49. Ronnie G. Collins (NP)
    50. Ronnie G. Collins
    51. Terence P. "T.C" Collins (I)
    52. Lauren M. Colliver (NP)
    53. Chad L. Comer
    54. Marybeth D. Connelly
    55. Kelly K. Convirs-Fowler (Dem)
    56. Vicky L. Cook (none)
    57. Billy R. Cook Jr.
    58. Tyson T. Cooper
    59. Hahns L. Copeland (Rep)
    60. A. C. Cordoza (Rep)
    61. Melanie L. Cornelisse (Dem)
    62. Keith P. Costello (NP)
    63. Keith P. Costello
    64. Melvin Cotton Jr.
    65. Tim D. Cox (Rep)
    66. Carrie Emerson Coyner (Rep)
    67. Bridgette N. Craighead (Dem)
    68. Danielle Crawford
      candidate for Salem City Treasurer
    69. Vanessa R. Crawford (NP)
      candidate for Petersburg Sheriff
    70. Corrie A. Cring
    71. Matthew W. Cross
    72. C. Scott Croxton
    73. James P. "Jim" Crozier
    74. J Daniel Cullers
    75. Mary S. Cunningham (Dem)
    76. Michael A. Cunningham
  4. D
    1. Cathy L. Dale
    2. Darrell W. Dalton
    3. M. Kevin David
    4. Amanda D. M. Davis (NP)
    5. Cheryl Brown Davis
    6. Denise S. Davis (NP)
    7. Denise S. Davis
    8. Dennis H. "Bookie" Davis
    9. Glenn R. Davis Jr. (Rep)
    10. Sarah E. Davis
    11. Stanley L. "Stan" Davis
    12. Dean Davison (L)
    13. Dustin A. Dawson
    14. Tina A. Deane
    15. S. M. "Rhett" Deitz (Dem)
    16. Gabe G. del Rio III
    17. Karrie K. Delaney (Dem)
    18. Patricia S. Delaney
    19. Tim Demeria (None)
    20. Deborah L. Desilets
    21. Jean-Marie Devory
    22. Scott C. Diaz
    23. Lawrence A. Dibella III (I)
    24. C. L. "Cindy" Dickerson
    25. Robert L. Dickerson (NP)
      candidate for Pearisburg Mayor
    26. Michael R. Dickinson (NP)
      candidate for Richmond City Sheriff
    27. Samuel "Joey" Dickson (NP)
    28. Samuel “Joey” Dickson
    29. Garrett L. Dillard
    30. Michael J. Dillender Sr. (Rep)
    31. Todd D. Divers
    32. Todd D. Divers
    33. Robert A. "Bobby" Dobson
    34. Jesus A. Dominguez (I)
    35. Emily Dooley
    36. Ashton B. Dorton
    37. Calvin D. "Bunky" Doss
    38. Helene B. Doughty
    39. John L. Dove
    40. Mark C. Downey (Dem)
    41. Steve M. Draper
    42. Susan L. Draper
    43. Carlton L. "Drew" Drew
    44. Michael H. Drewry (Dem)
    45. Tim P. Duffy (I)
    46. Andrew L. Dugger
    47. Andrew L. Dugger
    48. Don E. Dugger
    49. Don E. Dugger
    50. Teresa T. Dunaway
    51. Blaine P. Dunn (N)
    52. Tara A. Durant (Rep)
    53. Elizabeth A. Durden
    54. David E. Durr
    55. Marie C. Durrer
  5. E
    1. Mark J. Earley Jr. (Rep)
    2. Joseph H. Early III (NP)
    3. Joseph H. Early III
    4. Ruth L. Easley
    5. Gregory K. "Greg" Eaton (Dem)
    6. Kristi D. Eaton (NP)
    7. A.J. Eavey, III (NP)
      candidate for Hopewell Treasurer
    8. F. D. "Frankie" Edmondson
    9. James E. Edmunds II (Rep)
    10. Alan Woodrow Edwards
    11. Alan Woodrow Edwards
    12. Robert E. L. "Rob"Eley III (NP)
    13. Abdel S. Elnoubi (NP)
    14. Joshua O. Elrod
    15. R. Dalton Emershaw
    16. J. David Emert
    17. David E. Emmert
    18. Darrell E. English (I)
    19. Carmalita G. Escoto
    20. Karen L. Espinoza
    21. Marty G. Eubank
    22. Kecia S. Evans (Dem)
    23. Alvin R. "A.R." Evans Jr.
  6. F
    1. Carl E. Failmezger
    2. David S. Farajollahi (none)
      candidate for Manassas City Council
    3. Matt Fariss (Rep)
    4. Ramin Fatehi
    5. Christopher M. Fatherly
    6. David W. Fauber
    7. David S. Fauth (I)
    8. William S. "Bill" Feasenmyer Jr. (NP)
    9. Keith A. Feigh
    10. Jeffrey A. "Doc" Feld (Dem)
    11. David Ferreira (N)
      candidate for Boyce Mayor
    12. Gary L. Fields, Sr. (NP)
    13. Steve R. Fijalkowski (NP)
    14. Eileen Filler-Corn (Dem)
    15. Melissa K. "Leecy" Fink
    16. Jenn Fitzgerald
    17. William "Bill" Fitzgerald
    18. Scott J. Flax (Dem)
    19. Cathy P. Flinchum (NP)
    20. Brittany C. Flowers (NP)
    21. Donna L. Fore
    22. D. Lorraine Forrest
    23. Shannon Foskey (NP)
      candidate for Hopewell Treasurer
    24. Charles W. Foster Jr. (NP)
      candidate for Wythe County Sheriff
    25. R. Tyrone Foster
      candidate for Bristol City Sheriff
    26. Charles W. Foster Jr.
    27. H. F. "Buddy" Fowler Jr. (Rep)
    28. Karen S. Frable-Moss
      candidate for Town Council Dillwyn
    29. Linden A. "Pete" Fravel III (N)
    30. C. Jack Frazier
    31. Nick J. Freitas (Rep)
    32. William D. French Jr. (None)
    33. David J. Frisch (NP)
      candidate for Ashland Town Council
    34. Patrick L. Fritz
    35. Bob L. Frizzelle (Rep)
    36. Charlie L. "Chuck"Frye, Jr (I)
    37. Roger L. "P/Nut" Frye
    38. Leslie E. Fulk
    39. Antoinette D. Funk (none)
    40. Sheila M. Furey (Rep)
  7. G
    1. Jeffrey D "Jeff" Gaines
    2. Ned Gallaway (Dem)
    3. Gerald W. Garber
    4. Debra D. Gardner (Dem)
    5. Anne B. Garner
    6. Monica L. Gary (I)
    7. Alyia Smith-Parker Gaskins (NP)
    8. Amy J. Gautier
    9. Marty A. Gautier (NP)
    10. Jon A. Gerlach (I)
    11. Ken W. Gibson
    12. Craig H. Giese
    13. C. Todd Gilbert (Rep)
    14. Jeremiah E. Gillenwater
    15. Aaron M. Gillespie (NP)
    16. Aaron M. Gillespie
    17. April M. Gillespie (I)
    18. Denise Seay "D.D" Gillett
    19. J. Kent Gilley, Jr.
    20. Llewellyn W. Gilliam, Jr.
    21. James M. "Jimmy" Gillie
    22. Dreama A. Gills Hatcher (NP)
    23. Darren R. Gilreath (NP)
    24. Jackie Hope Glass
    25. Stephen L. Glovier
    26. Steven E. Gobble, Jr.
    27. Adam M. Goldberg
    28. Jorge V. Gonzalez (N)
    29. Wendy W. Gooditis (Dem)
    30. Richard Goodman
      candidate for Salem City Sheriff
    31. Megan L. Gordon
    32. Jasmine E. Gore (Dem)
    33. Warren W. Gosnell (N)
    34. Tanya M. Gould (Rep)
    35. Tate O. Gould
    36. Jason N. Graham (I)
    37. Erin K. Grampp (I)
    38. Benjamin E. Gravely
    39. Angelia Williams Graves (Dem)
    40. Jordan M. Gray (Rep)
    41. Steve A. Grayson
    42. Elise A. Green
    43. Jacinta E. Greene (NP)
    44. Lynn Forkell Greene (none)
      candidate for Manassas City Council
    45. Willie T. Greene
    46. Karen Greenhalgh (Rep)
    47. William R. Griffin (NP)
      candidate for Floyd Mayor
    48. Cassie Martin Griffith (NP)
    49. Paul L. Grinstead
    50. Larry E. Grove (none)
    51. Susan L. Gugino
    52. Homer W. Guinn III (none)
    53. Scott G. Guise
    54. Kyle L. Gutshall (none)
    55. Maya P. Guy (I)
    56. Nancy D. Guy (Dem)
    57. Melissa R. Guynn (NP)
    58. Elizabeth R. Guzman (Dem)
    59. D. Keith Guzy, Jr.
    60. Howard E. Gwynn
  8. H
    1. Laura Wood Habr
    2. Diana L. Hackney (N)
    3. Leslie Hager-Smith (NP)
      candidate for Blacksburg Mayor
    4. Mary Hagy
    5. Dennis S. Hall (N)
      candidate for Boyce Town Council
    6. G. Andrew Hall
    7. Laura A. Hall (Rep)
    8. Mike R. "Sweedle" Hall
    9. Alyssa D. Halstead (I)
    10. Matthew R. "Matt" Hamel
    11. Philp Andrew Hamilton (Rep)
    12. Theresa Hamilton
    13. W. R. "Randy" Hamilton
    14. Randall L. Hamman (none)
    15. Robert P. Hammonds Jr.
    16. Jacob B. Hancock
    17. David C. Hankley
    18. Jon R. Hardie
    19. Jerri E. Harman (NP)
    20. Jerri E. Harman
    21. C. Russ Harper (Rep)
    22. Don R. Harris
    23. E. C. Harris
      candidate for Sheriff Suffolk City
    24. Julie W. Harris
    25. W. Christopher Harris (NP)
    26. Ossie J. Harris III
      candidate for Town Council Dillwyn
    27. Bethany A. Harrison
    28. Rachel K. Hartenbach
    29. Chris M. Hartless
      candidate for Staunton Sheriff
    30. L. Shirley Harvey (NP)
    31. T. D. Harvey (Rep)
    32. Antonio Hash (Dem)
      candidate for Roanoke City Sheriff
    33. Dreama A. Gills Hatcher
    34. Phillip Hawkins Jr.
    35. C. E. "Cliff" Hayes Jr. (Dem)
    36. Lori Hayes (I)
    37. J. Travis Haynes
    38. Joey D. Haynes (NP)
    39. Joey D. Haynes
    40. Richard F. Haynie
    41. Chris Head (Rep)
    42. W. T. "Billy" Healy, Jr.
    43. Abbey W. Heflin
    44. Dan I. Helmer (Dem)
    45. William W. "Bill" Helsley (Dem)
    46. Evan B. Henck
    47. J. Sanders Henderson
    48. V. Leigh Henderson
    49. Melvin E. Henson
    50. Charniele L. Herring (Dem)
    51. Mark R. Herring (Dem)
    52. Daun Sessoms Hester
    53. Johana Hicks (NP)
      candidate for Christiansburg Mayor
    54. Melissa E. Hicks
    55. Paul W. Higgs (I)
    56. Marcus S. Hill
    57. Melvin Hill
    58. Shannon L. Hinkle
    59. Michael J. Hipple, Sr.
    60. Tanya J. Hockett (NP)
    61. John H. Hodges (NP)
      candidate for Ashland Town Council
    62. Linda Hodges
    63. M. Keith Hodges (Rep)
    64. Debbie A. Hoffman
    65. Christopher T. Holmes (Rep)
    66. Patricia W. Holmes
    67. Patricia W. Holmes
    68. T Wayne Hoover
    69. William K. Hoover
    70. Patrick Hope (Dem)
    71. Heather D. Hovermale (N)
    72. Anthony C. Howard (NP)
    73. Jesse P. Howe (N)
    74. Heather D. Howell
    75. Ronald M. Howell, Jr.
    76. Jeffrey L. Howeth
    77. K. Andy Hrovatic (NP)
    78. K. Andy Hrovatic
    79. Linwood D. Hudson (NP)
    80. Sally Hudson (Dem)
    81. Zachary B. Hudson (N)
      candidate for Boyce Mayor
    82. Mary Lee Huffman
    83. Elizabeth K. "Libby" Hump (I)
    84. Kimberley M. Hundley
    85. Nancye A. Hunter (Rep)
    86. Chris L. Hurst (Dem)
    87. Jeffrey N. Hurst (NP)
    88. Jeffrey N. Hurst
    89. Elizabeth S. Hutchins
    90. Annette H. Hyde (Dem)
    91. D. M. "Mike" Hymes (NP)
    92. D. M. "Mike" Hymes
  9. I
    1. James O. Icenhour, Jr.
    2. Nick Ignacio (I)
    3. Tammy S. Ignacio (NP)
    4. Jason L. Inge
    5. Hilary L. Irons
    6. Antoinette V. Irving (NP)
      candidate for Richmond City Sheriff
    7. R. Brantley Ivey
  10. J
    1. Amy B. Jackson (NP)
    2. Gary Wayne Jackson (NP)
    3. Gary Wayne Jackson
    4. Joyce Burke Jackson (NP)
    5. R. Clay Jackson
    6. Lois B. Jacob (I)
    7. Morris E. "Bud" Jacobs (N)
    8. Paula G. James (N)
    9. Rudolph Jefferson
    10. Casey Paterson Jenkins (NP)
    11. Clinton L. Jenkins (Dem)
    12. Stacia M. Jennings (none)
    13. Sarah R. Jerose (Lib)
    14. Rustin R. Jessee
    15. James W. Jewett
    16. Christopher "Chris" Johns (NP)
    17. Donney F. Johnson
    18. Jason W. Johnson
    19. PreeAnn Johnson (NP)
    20. R. Mark Johnson
    21. Richard "Rick" Johnson
      candidate for Staunton Treasurer
    22. Richard H."Hil"Johnson (NP)
    23. Robert "Bobby" Johnson
    24. Sidney N. Johnson
    25. Christopher Johnson Jr.
      candidate for Waynesboro Sheriff
    26. William Page Johnson, II
    27. Charles L. Jolley
    28. Caroline M. Jones
    29. Dexter L. Jones (NP)
    30. E. Ennis Jones
    31. Elizabeth "Liz" Jones
    32. Janet H. Jones (NP)
    33. Jerrauld C. "Jay" Jones (Dem)
    34. Keith D. Jones (I)
    35. Mesha L. Jones
    36. Rachel G Jones
    37. Tora LaTonya Jones
      candidate for Town Council Dillwyn
    38. Alfred L. “Al” Jones III
    39. David S. Jones, Sr.
    40. Dawn N. Justice
    41. James C. "Jim" Justis
    42. James C. "Jim" Justis
  11. K
    1. Mary B. Kadera (NP)
    2. Takis Karantonis (Dem)
    3. Issa V. Kassis (N)
    4. Mary Margaret Kastelberg (Rep)
    5. Malvina Rollins Kay (I)
    6. Mark Keam (Dem)
    7. Mark Keam (Dem)
    8. Philip J. Kellam
    9. Stephen L. Kelley (NP)
    10. Stephen L. Kelley
    11. C. Faith Kemp
    12. Cindy D. Kendrick
    13. Richard D. Kennedy (N)
    14. Terry L. Kent
    15. Steve M. Kephart Jr. (NP)
      candidate for Hopewell Sheriff
    16. Stephanie M. Kern
    17. Lisa B. Kerr
    18. Timothy E. Kilcullen (Rep)
    19. Kyle B. Kilgore
    20. Cathy Kimberlin
    21. Candi P.M. King (Dem)
    22. Florence M. King (NP)
    23. Michel T."Todd" King (NP)
    24. Steve King (NP)
    25. Steve King
    26. Amy Kingery (NP)
    27. C. Darlene Kirk (N)
    28. Jennifer Kitchen (Dem)
    29. Derek W. Kitts (Dem)
    30. Barry D. Knight (Rep)
    31. David L. Konick (none)
    32. John B. Koontz, Jr.
    33. Kaye Kory (Dem)
    34. David P. Kulivan Jr.
      candidate for Culpeper Town Council
    35. Manya Udaya Kumar (NP)
      candidate for Petersburg Treasurer
    36. G.A. "Hap" Kwiatkowski (none)
    37. Helen Richardson Kyle
  12. L
    1. Ryan Lafountain
    2. Tye M. Lageman
    3. John J. Lamanna (N)
    4. Alexis B "Lex" LaMotte
    5. Matthew Lang (Rep)
    6. Thomas "Tommy" Lansberry
    7. Dave A. LaRock (Rep)
    8. David R. Lawson
      candidate for Town Council_ Mineral
    9. Robert A. Lawson (NP)
      candidate for Pembroke Town Council
    10. Ryan Michelle Lawson (NP)
    11. Ryan Michelle Lawson
    12. Billie Jo B. Leabough (NP)
    13. David L. Ledbetter
    14. Thomas J. Lee
    15. James A."Jay" Leftwich Jr. (Rep)
    16. Peter A. Leonard-Morgan (N)
    17. Rachel A. Levy (Dem)
    18. Timothy M. Lewis (Lib)
    19. Albert J."Jay" Lewis II
    20. Caroline S. Lian
    21. Richard "Rich" Lieberman (I)
    22. Trowbridge M. "Bridge" Littleton (N)
      candidate for Middleburg Mayor
    23. Roy Keith Lloyd
    24. Andrea M. Lo (none)
    25. Kellie L. Lockerby
    26. Blakely K. Lockhart (Dem)
    27. Jackie Osborne Lohr
    28. Beverly L. "Bev" London
    29. James M. Long
    30. Michelle E. Lopes-Maldonado (Dem)
    31. Alfonso H. Lopez (Dem)
    32. Ben Loyola Jr.
    33. R. E. "Bobby" Lucas (NP)
    34. Josh E. Ludwig (N)
    35. Crystal S. Lyke
    36. Daniel E. Lyons
  13. M
    1. Sean MacDonald (N)
    2. Justin D. "J.D." Maddox (Rep)
    3. Whitney L. Maddox (N)
      candidate for Boyce Recorder
    4. Ann H. Manley (NP)
    5. Ann H. Manley
    6. Mohsen Manteghi (NP)
      candidate for Blacksburg Mayor
    7. Marie E. March (Rep)
    8. Walter Winston Marsden (NP)
    9. Keith F. Marshall
    10. Kevin W. Marshall (I)
    11. D. W. "Danny" Marshall III (Rep)
    12. Linda G. Martin (N)
    13. Maria E. Martin (Rep)
    14. Lawrence J. Mason (Rep)
    15. Rose Mastracco (NP)
    16. Susan N. Mathias
    17. Susan M. Mattingly (NP)
    18. Ril S. Mattison
      candidate for Danville City Sheriff
    19. Matthew Mattsunaga
    20. Jason M. Matyas (NP)
    21. Robert W. "Wes" Mayles, Jr.
      candidate for Culpeper Town Council
    22. E. Denise Pope Mazyck
    23. Rosiland Y. McAmis
    24. Terry R. McAuliffe (Dem)
      candidate for Virginia Governor
    25. Margaret "Molly" McBeath (NP)
    26. Judith McCann-Slaughter (N)
    27. Steven W. McClung (NP)
    28. Amy Newcomb McClure
    29. Jason F. McConnell
      candidate for Norton City Sheriff
    30. Morgan R. McCown
    31. Richard K. "Ricky" McCoy (NP)
    32. Dawn H. McCray
    33. Colette W. McEachin (Dem)
    34. Kevin McGrath (Rep)
    35. Kevin McGrath (Rep)
    36. Daniel M. McGraw (NP)
      candidate for Ashland Town Council
    37. John J. McGuire III (Rep)
    38. Diantha McKeel (Dem)
    39. Diantha McKeel
    40. Aaron W. McKinney
    41. Jenny I. McMurtrie
    42. Joseph P. "Joe" McNamara (Rep)
    43. R. Kirk McPike (NP)
    44. Delores L. McQuinn (Dem)
    45. Frederick S. McRae
    46. Coy L. McRoberts (NP)
    47. Coy L. McRoberts
    48. Lori J. Medley
    49. Todd A. Meier
    50. Kimberly A. Melnyk (Dem)
    51. Tracey Dalton Mercier
    52. Renée M. Metcalf (NP)
    53. Kenny W.. Meteiver (Rep)
    54. Lori M. Mier
    55. Paul V. Milde III (I)
    56. Jennifer K. Miller (NP)
    57. John Clifford Miller (none)
    58. Scott A. Miller
    59. Charles H. Miller, Jr.
    60. John Wallace Mills, Jr. (NP)
    61. Nathan Mitchell (NP)
    62. W. Leland Mitchell
    63. Jason S. Miyares (Rep)
    64. Terry W. Modglin (Ind)
    65. Roy E. Mohler
    66. N. Chris Moir (NP)
    67. N. Chris Moir
    68. Laura A. Mollo (NP)
    69. Laura A. Mollo
    70. Michael S. "Mike" Mondul
      candidate for Danville City Sheriff
    71. Edward William Monroe, Jr (Rep)
    72. Courtney C. Mooney
    73. Michael A. Moore
    74. Stephanie N. Morales
    75. James W. "Will" Morefield (Rep)
    76. Gabe A. Morgan
    77. Samantha L. Morgan
    78. Dennis M. Morris (none)
    79. Dominique M "Dom" Morse
    80. Mitchell Moseley
    81. Mitchell Moseley
    82. S. Todd Moser
    83. Benjamin Moses (Dem)
    84. Gregory J. Moulthrop (Rep)
    85. Martha M. Mugler (Dem)
    86. Ross A. Mugler
    87. Michael J. Muhammad
    88. Barbara A. Muir
      candidate for Norton City Treasurer
    89. Michael P. "Mike" Mullin (Dem)
    90. Paul Z. Mullin Jr. (NP)
      candidate for Petersburg Treasurer
    91. B. Irene Mullins (NP)
    92. B. Irene Mullins
    93. Dana D. "Ace" Munsey (NP)
      candidate for Pembroke Town Council
    94. Kathleen J. Murphy (Dem)
    95. Kathleen Murphy (Dem)
    96. Kathleen Murphy (Dem)
    97. Gequetta G. Murray-Key
    98. Thomas Musick
    99. Karen C. Myers (NP)
  14. N
    1. Charlie Nave (Rep)
    2. Elisa A. Nelson
    3. Larry W. Newcomb
    4. Michael J. Newman
    5. Richard K. "Rick" Newman (NP)
    6. Jenny Nichols
    7. Miriam M. W. Niemi (I)
    8. Darryl D. Nirenberg (NP)
    9. Phil North
    10. Finale M. Norton (Dem)
    11. Mitchell W. Nuckles
    12. Rebecca C. "Becky" Nunnally (NP)
  15. O
    1. Ellen M. O'Brien
    2. Israel O'Quinn (Rep)
    3. Jim J. O'Sullivan
    4. John L. Ocheltree Jr.
    5. Deanna M. R. "D" Ohlandt (NP)
    6. Eric J. Orasi
    7. Robert D. "Bobby" Orrock, Sr (Rep)
    8. Sarah C.G. Ortego
    9. David S. Ortiz
    10. Franklin "Neal" Osborne
    11. Roderick 'Rod' S. Osborne (none)
    12. Charles J. Osburn Jr.
    13. Lara S. Overy
  16. P
    1. Tom Pafford (Rep)
    2. Graham Paige (Dem)
    3. Linda Venable Paige
      candidate for Dillwyn Mayor
    4. Linda Venable Paige
      candidate for Dillwyn Mayor
    5. Andrew C. Palmer
    6. Gary G. Pan (Rep)
    7. Gary Pan (Rep)
    8. Hubert W. H. Pannell
    9. Anita F. Parker
    10. Ann M. Parker
    11. Glenda Gail Parker (NP)
    12. Dana M. Partin (NP)
    13. Joe J. "Joey" Paschal (Lib)
    14. Antonio Passaro Jr.
    15. Cathy C. Payne (NP)
    16. Cathy C. Payne
    17. Cindy C. Pearson (N)
    18. Amber B. Peebles (I)
    19. Robert B. Pemberton
    20. Phillip A. Pennington (NP)
    21. Randy Pennington
    22. Carl L. Perez
    23. Douglas B. Perry
    24. Julie Anna Perry (Rep)
    25. Tracy Persinger
    26. Jason Peters
    27. Lisa A. Phelps (I)
    28. Anna V. Phillips (none)
    29. David W. Phillips
    30. Eric J. Phillips
    31. Brian Pinkston (Dem)
    32. H. Scott Pio (Rep)
    33. Ellen O. Pitera
    34. Joe D. Platania
    35. Narendra R. Pleas
    36. Steve T. Pleickhardt (Rep)
    37. Kenneth Plum (Dem)
    38. Gary N. Poindexter
    39. Robert Chet Poland
    40. Kathleen "Katie" V. Pomeroy (I)
    41. Carli A. Pope (N)
      candidate for Boyce Recorder
    42. Bryan L. Porter (NP)
    43. Donald G. Poteet II (NP)
      candidate for Pembroke Town Council
    44. Evelyn Powers
    45. Marcia S. "Cia" Price (Dem)
    46. Joyce Edwards
    47. D. Keith Prince Jr.
      candidate for Emporia City Sheriff
    48. Gail O. Proffitt
    49. Victoria L. Proffitt
    50. Gregory M. Pumphrey
    51. Leah W. Puryear
    52. Heather M. Pyles
    53. Tracy C. Pyles Jr
    54. Harold Y. Pyon (Rep)
  17. Q
    1. Chelsea M. Quintern
  18. R
    1. David Radford
    2. Maggie A. Ragon
    3. Scott T. Ramsey (N)
      candidate for Round Hill Mayor
    4. Raymond Calvin Ramsey, Sr.
    5. Barton M. "Bart" Randall (I)
    6. Margaret Bevans Ransone (Rep)
    7. Sam Rasoul (Dem)
    8. Sara Ratcliffe (Dem)
    9. Kelly Joe Ray
    10. Mark A. Raymond
    11. Erin K. Rayner (N)
    12. Gilbert W. "Waco" Reams
      candidate for Town Council Dillwyn
    13. Debra Kloske Reason (NP)
    14. Frank Reaves Jr.
      candidate for Culpeper Mayor
    15. William A. Reese (I)
    16. Chris E. Rehak (NP)
    17. David A. Reid (Dem)
    18. Eric W. Reifinger (N)
    19. Ray P. Reynolds Jr.
    20. John H. Rice
    21. Patricia E. Richie-Folks (none)
    22. Michelle M. Rief (NP)
    23. Pranas A. Rimeikis
      candidate for Culpeper Town Council
    24. Dewey Lee Ritchie
    25. Sharon D. Ritchie
    26. Charles Rittenhouse (Rep)
    27. G. Stephen Roane, Jr.
    28. John S. Roberts
    29. Ricardo N. "Coach Rico" Roberts (NP)
    30. Matt. H. Robertson
      candidate for Staunton Sheriff
    31. R. A. "Tony" Robertson
    32. Earsley M. Robinson (I)
    33. Gregory S. Robinson
    34. R. Todd Robinson (NP)
    35. Roxann L. Robinson (Rep)
    36. Lorenzo D. Rodriguez
    37. Rene Alfonzo Rodriguez (I)
    38. Danica A. Roem (Dem)
    39. Laura A. Rogers
    40. Lisa B. Rogers
    41. Matthew J. Roles (I)
    42. Larry D. Roller
    43. Karen I. Rose
    44. Brad C. Rosenberger
    45. Don G. Rosie II
    46. Karl V. Roulston (none)
    47. Karen Telling Roundy
    48. Wendy Rowden (Dem)
    49. M. D. "Matt" Rowe (I)
    50. Mike Rowe
    51. Danica J. Royster
    52. Todd A. Rump (I)
    53. Chris Runion (Rep)
    54. Thomas C. Runnett
      candidate for Town Council_ Mineral
    55. Mike Rush
    56. Dee Russell
    57. Jon D. Russell
      candidate for Culpeper Mayor
    58. Brandi Rudolph Rutz (None)
    59. Robert M. "Bobby" Ryan
      candidate for Culpeper Town Council
  19. S
    1. Richard A. "Rick" Sage
    2. Nicole K. Sanders
    3. J. Fred Sapp
      candidate for Culpeper Town Council
    4. Mike O. Scarry (NP)
    5. Debora "Debbie" Schantz-Hiscott
    6. N. Janie Schmidt
      candidate for Culpeper Town Council
    7. John T. Schoolcraft
    8. W. Thomas "Tom" Scibilia
    9. Louis Scicli (I)
    10. Blythe A. Scott
    11. Don L. Scott Jr. (Dem)
    12. Emily G. Scott (Dem)
    13. Phillip A. Scott (Rep)
    14. R. Stanton "Stan" Scott (Dem)
    15. Rachel K. Scott (I)
    16. Walter Luther Scott
    17. S. Wayne Seagle (NP)
      candidate for Dublin Town Council
    18. Winsome E. Sears (Rep)
    19. Briana D. Sewell (Dem)
    20. Jeffrey L. Shafer
    21. Steven P. Shaffer (none)
    22. Ilya Shapiro
    23. John R. Sharp
    24. Jessie H. Shaver
      candidate for Waynesboro Sheriff
    25. Charles "Charlie" R. Sheads, Jr.
    26. Chris Shelor
      candidate for Salem City Sheriff
    27. John M "Mike" Sheridan (I)
    28. Sherman T. Shifflett
    29. Irene Shin (Dem)
    30. Joe M. Short
      candidate for Culpeper Town Council
    31. Natalie A. Short (Dem)
    32. Stephanie Short (none)
    33. Herbert W. "Herb" Shortt
    34. Lacey K. Shotwell
    35. Ronnie Nelson Sidney II
    36. Maureen L. Siegmund (I)
    37. Benjamin J. Siff (Rep)
    38. Paul W. Siker (Dem)
    39. Lori K. Silverman
    40. Brandon J. Simmons
    41. Timothy M. "Timmy" Simmons
    42. Shelly A. Simonds (Dem)
    43. Adrian D. Sledge
      candidate for Culpeper Town Council
    44. Donald T. "Don" Sloan
    45. Betsy Howard Smith
    46. Betty M. Smith
    47. Christine Smith (none)
    48. Greg A. Smith
    49. Greg W. Smith
    50. Hazel Bowman Smith
    51. James E. "Jimmy" Smith
    52. Kevin M. Smith
    53. Mariah C. Smith (N)
    54. William C. Smith
    55. Ernest L. Smith Jr.
    56. Edwin E. "Bud" Smith, Jr.
    57. Jackie A. Sullivan Smoot
    58. Chris O. Snead
    59. Deborah M. Snellings (NP)
    60. David F. Snyder
    61. Margaret E. Socey
    62. Sam R. Soghor (Dem)
    63. E. C. "Junior" Southers
    64. Jennifer L. Sowers (NP)
    65. Jennifer L. Sowers
    66. C. D. "Tom" Spangler, Jr. (NP)
      candidate for Narrows Mayor
    67. Jason Bryan Sparrow
    68. Betty Anne Spears (NP)
      candidate for Pembroke Town Council
    69. Jesse P. Spence (NP)
    70. Brian E. Spencer (NP)
    71. Brian E. Spencer
    72. Jordan A. Spiers
    73. Katie A. Sponsler (Dem)
    74. Travis L. Stanley (NP)
      candidate for Hopewell Sheriff
    75. Deanna R. Stanton (Rep)
    76. April Staton
      candidate for Salem City Sheriff
    77. Daniel L. "Danny" Staton
    78. David D. Stegmaier (N)
    79. Elzora Glenice Stiff
    80. Colin D. Stolle
    81. Kenneth W. "Ken" Stolle
    82. Christopher M. Stone (Rep)
    83. Roger Brandon Stough
    84. Tim S. Stowe (N)
    85. Gregory V. Strickland
    86. Robert W. Stubbs
    87. James D. "Dusty" Stump (NP)
      candidate for Pembroke Mayor
    88. Mike L. Sturgill
    89. Suhas Subramanyam (Dem)
    90. Richard "Rip" Sullivan, Jr (Dem)
    91. Brenda R. Sutherland
    92. Andrea Johnson Sydnor
  20. T
    1. Frank C. Tanner (NP)
    2. Sarah "DrT-A" Tanner-Anderson (NP)
    3. Anne Ferrell Tata (Rep)
    4. Brooks M Taylor
    5. Karen A. Taylor
    6. Kim A. Taylor (Rep)
    7. Les R. Taylor (N)
    8. Adam Theo (I)
    9. Theo Theologis (N)
    10. Herbert A. "Herb" Thom Jr.
    11. Charles L. "Charlie" Thomas
      candidate for Bristol City Sheriff
    12. Richard E. Thomas
    13. Abby J. Thompson
    14. R. A. "Ronnie" Thompson
    15. Teresa A. Tilson
    16. Kathi A. Toelke (NP)
    17. Luke E. Torian (Dem)
    18. Lisa D. Larson-Torres
    19. Jerry R. Townsend
    20. Chance B. Trevillian (Dem)
    21. Patricia Trimble (none)
    22. Edgar R. Tuck
    23. Claudia Duck Tucker
    24. Bruce A. Turner (NP)
      candidate for Floyd Town Council
    25. Roslyn C. "Roz" Tyler (Dem)
    26. Kathleen E. C. Tysse
  21. V
    1. Jason A. Vandever
    2. Schuyler T. VanValkenburg (Dem)
    3. R. W. "Buck" Vargo (NP)
    4. Jeffery P. "Jeff" Vaughan
    5. Brian "Cheese" Vaught (NP)
    6. Brian "Cheese" Vaught
    7. David B. Vaught (Ind)
    8. James D. "Jim" Vernon
    9. Sabrina L. vonSchilling
  22. W
    1. H. Otto Wachsmann, Jr. (Rep)
    2. Bobby K. Waddell
    3. Juandiego Wade (Dem)
    4. M. Drew Wade
    5. Larry W. Wagner
    6. Peggy A. Wagy (NP)
    7. Peggy A. Wagy
    8. Mae Ethel Walker
    9. Mae Ethel Walker
    10. Nikuyah Walker (I)
    11. Takera N. Walker
    12. Takera N. Walker
    13. Wendell S. Walker (Rep)
    14. Mike Walls
    15. William Wampler III (Rep)
    16. Douglas J. Ward (Dem)
    17. Jeion A Ward (Dem)
    18. R. Lee Ware Jr. (Rep)
    19. Craig L. Warren (I)
    20. Shontya C. Washington (N)
    21. Yasmine Washington (I)
    22. Vivian Watts (Dem)
    23. Charlie G. A. Watts, II
    24. Joseph C. Waymack (NP)
    25. Marlene J. P Waymack (NP)
    26. Keith P. Weakley
    27. Fred W. Weatherman
    28. Michael Weaver (NP)
    29. Major M. Webb (NP)
    30. William "Steven" Webb
    31. Michael J. Webert (Rep)
    32. E. B. "Ella" Webster (Dem)
    33. Donna H. Wells
    34. G. L. "Butch" Wells
    35. Charles T. West IV (Lib)
    36. Bridget Shea Westfall (NP)
    37. Stuart M. Whitaker
    38. Billy Dean White
    39. Ellen G. White (N)
    40. Robert T. White
    41. Robyn D. Whittington (NP)
    42. S. Courtney Widener
    43. Jim R. Wilck
    44. William D. "Bill" Wiley (Rep)
    45. Rodney T. Willett (Dem)
    46. David L. Williams
    47. G. Lynette Williams
    48. Ronald H. Williams
    49. Todd S. Williams
    50. Travis K. Williams (NP)
    51. Wren M. Williams (Rep)
    52. Sheila A. Williamson-Branch
    53. David G. Wilson (Rep)
    54. Justin M. Wilson (NP)
      candidate for Alexandria Mayor
    55. Timothy W. Wilson (NP)
    56. Todd B. Wilson (NP)
    57. Tony W. Wilt (Rep)
    58. Dustin M. Wimbish (Dem)
    59. Michael R. Winebarger
    60. Christopher W. Wingate
    61. Bette H. Winter
    62. Randall K. Wolf (Dem)
    63. Jerry Allen Wolfe
    64. John M. Wolfe (Rep)
    65. Brenda A. Wood (I)
    66. Debra O. Wood (none)
    67. Shelly Fularon Wood
    68. Christopher L. Woodward
    69. Christina L. "Crissy" Woods (NP)
    70. William Woody, Jr
    71. Anthony W. Woodyard (NP)
    72. Jeff T. Worley
    73. Ebony N. Wright
    74. Thomas C. "Tommy" Wright Jr. (Rep)
    75. Write-in
    76. Scott A. Wyatt (Rep)
  23. Y
    1. Chris "Yak" Yakabouski (I)
    2. Renalda Pamela Yeung (I)
    3. Glenn A. Youngkin (Rep)
      candidate for Virginia Governor
    4. William M."Bill" Yowell
      candidate for Culpeper Town Council
  24. Z
    1. Robert G. "Bob" Zava