Change Address

VOTE411 Voter Guide

All Candidates

Nebraska
  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
    1. Rick Bergman (NP)
  1. A
    1. Charles L. Abel (NP)
    2. Joseph E.W. Abler (Rep)
    3. Christy L Abts (Rep)
      candidate for Dakota County Assesor
    4. Scott Ackman (NP)
    5. Scott Ackman (NP)
    6. Alicia Adams (Rep)
    7. Debra Adams (NP)
      candidate for ESU Unit 9, Dist 1
    8. Jarod Adams (NP)
    9. Kelly Adamson (NP)
    10. Karey Adamy (Rep)
    11. Les Adelung (NP)
    12. Roger Aden (NP)
    13. Linda M. Aerni (NP)
    14. Hina D. Agarwal (NP)
    15. Larry L. Agena (NP)
      candidate for Adams Village Board
    16. Les Agena (Rep)
    17. Kip Ahlers (NP)
    18. Nathan Ahlman (NP)
    19. Misty Ahmic (Rep)
    20. Seth Ahrens (NP)
    21. Timothy John Aitken (Dem)
    22. Nicholas C. Aitkin (NP)
    23. Cassie Aksamit (Rep)
      candidate for Clay County Clerk
    24. Larry Albenesius (Dem)
    25. Brad Albers (Rep)
    26. Linda Alberts (NP)
    27. Steve Albracht (NP)
    28. Frank Albrecht (Rep)
    29. Scott Albrecht (NP)
    30. Debra K. Allemann-Dannelly (NP)
    31. Andy Allen (NP)
    32. Darrell J. Allen (NP)
    33. Kent Allen (NP)
    34. Joyce Ambrose (NP)
    35. Delbert J. Ames (NP)
    36. Rollie Amsberry (NP)
    37. Clinit Andersen (NP)
    38. Donald E Andersen (Rep)
    39. Lora J Andersen (NP)
    40. Mara Andersen (NP)
    41. Robert C. Andersen (NP)
    42. Aaron Anderson (NP)
    43. Brock Anderson (NP)
      candidate for Wayne Township
    44. Chad M. Anderson (NP)
    45. Charles Laif Anderson (NP)
    46. Collin R. Anderson (NP)
      candidate for Wheat Belt PPD South
    47. Frank Anderson (NP)
      candidate for Ryno Township
    48. Garry A. Anderson (NP)
    49. Jeff Anderson (NP)
    50. Jeff D. Anderson (NP)
    51. Jim Anderson (NP)
      candidate for City of Ashland Mayor
    52. Justin Anderson (NP)
    53. Kelly Anderson (NP)
    54. Kevin Anderson (NP)
    55. Kristi Anderson (NP)
    56. Lane Anderson (NP)
    57. Lora H. Andersen (NON)
    58. Lorissa Anderson (NP)
      candidate for Village of Berwyn
    59. Steven M. Anderson (NP)
    60. T R Anderson (NP)
    61. Timothy K Anderson (NP)
      candidate for Sutton Mayor
    62. Nicole Anderson Ericksen (NP)
    63. Breana Anderson-Flaherty (Rep)
    64. Kent Andreas (NON)
    65. Robin Andreasen (Rep)
    66. Rhonda J. Andresen (Rep)
    67. Monte Andrews (NP)
    68. Regina M Andrijeski (Rep)
    69. justin Ansley (NP)
    70. Marilyn Arant Asher (NP)
    71. John Arch (NP)
    72. April Archer (NP)
    73. Gary D. Arehart (NP)
      candidate for ESU Unit 8, Dist 3
    74. Jayne Arens (NP)
    75. Kurt Dam Arganbright (Rep)
    76. Jeff Argo (NP)
    77. Shawna Argo (NP)
    78. Janice Armbrust (NP)
    79. Christy Armendariz (NP)
    80. Jason Armknecht (NP)
    81. Jeff Armstrong (NP)
    82. Jeff Armstrong (NP)
    83. Bradley C Arnold (NP)
      candidate for Valentine Council
    84. Jason R. Arp (NP)
    85. Cynthia M. Arterburn (NP)
    86. Sandy Artz (Dem)
    87. Paul Asche (NP)
    88. James Aschoff (NP)
    89. Billy Athey (NP)
    90. Beth Augustine-Shulte (NP)
  2. B
    1. Karla Babcock (NP)
    2. Ashley L. Babl (NP)
      candidate for City of Albion Mayor
    3. Jacob Bachman (NP)
    4. Jacob Bachman (NP)
    5. Douglas L. Backens (Rep)
    6. Steve Backes (NP)
      candidate for Walker Township Board
    7. Andrew "Andy" Backman (NP)
      candidate for Dakota City Council
    8. Don Bacon (Rep)
    9. Jaime Bacon (NP)
    10. Jeff Bacon (NP)
      candidate for ESU Unit 4, Dist 3
    11. Joel N. Bacon (NP)
    12. Mike Bacon (NP)
    13. Tanner Bacon (NP)
    14. Bruce M Bader (Rep)
    15. Randall Badman (NP)
    16. Tom Bagley (NP)
    17. Casey Bagwell (NP)
      candidate for Chapman Village Board
    18. Chris M Baird (NP)
    19. Krista Baird (NP)
    20. Bradley L. Baker (Rep)
    21. Janis Q. Baker (NP)
    22. Keith Baker (NP)
      candidate for KBR Rural PPD Brown
    23. Melissa Baker (NP)
    24. Scott A Baker (NP)
    25. Don Baker Sr. (NP)
    26. Ben Bakewell (Rep)
      candidate for Nance County Sheriff
    27. Edward Balderson (NP)
    28. Lynn A. Ballagh (NP)
    29. Lynn A. Ballagh (NP)
    30. Karl Baller (NP)
      candidate for Westerville Township
    31. Vickie Banahan (Dem)
    32. Tom Bandur (Rep)
    33. Kegnide Bankole (NP)
    34. Jason Banks (NP)
    35. Tyler Banks (NP)
    36. Miles Bannan (NP)
    37. Andy Bantam (Dem, NP)
      candidate for Orleans Village Board
    38. Virgil Banzhaf (NP)
    39. Joeline (Jo) Baratta (NP)
      candidate for Ericson Village Board
    40. Carols A. Barcenas Jr (NP)
    41. Brad Bargen (NP)
      candidate for Village of Nora Board
    42. Matthew Bargen (NP)
    43. Matthew J. Bargen (NP)
    44. Jeffrey M. Barger (NP)
      candidate for Hill Township Board
    45. Russ Barger (NP)
    46. Scott Barger (NP)
    47. William M. Barger (NON)
    48. Sandy Bargmann (NP)
    49. Gail J. Bargstadt (Rep)
    50. Gary A. Barnard (NP)
    51. Dale R. Barnes (NP)
    52. Dale R. Barnes (NP)
      candidate for Village of Virginia
    53. Justin Barnes (NP)
    54. Victoria A Barnett (NP)
    55. Derrick Barr (NP)
    56. Michael G. Barrett (NP)
    57. Tammy Barry (NP)
    58. Larry Barta (NP)
    59. Brian Bartak (NP)
      candidate for Cliff Township
    60. Evan Bartak (NP)
      candidate for Kilfoil Township
    61. Kristy Bartak (NP)
    62. Kristy Bartak (NP)
    63. Tim Bartak (NON)
    64. Amanda Bartek-Ramsey (Rep)
    65. Anita K. Bartels (Rep)
      candidate for Saline County Clerk
    66. Michael Bartels (NP)
    67. Dustin Barthel (NP)
    68. Michele Bartlett (Rep)
      candidate for Deuel County Assessor
    69. Daniel R Bartling (NP)
    70. Jeff Bash (Rep)
    71. Gregory Bass III (NP)
    72. Jenny Bassinger (Rep)
      candidate for Otoe County Clerk
    73. Leroy Bast (Rep)
    74. John Batcher (NP)
      candidate for Valley City Council
    75. Brooks M Batt (NP)
    76. Eugene D. Batt (NP)
    77. Susanna Batterman (Rep, Ind)
    78. Steve Batty (NP)
    79. Beth Bauer (Rep)
    80. David A. Bauer (NP)
      candidate for Crete Mayor
    81. Dennis Bauer (Rep)
    82. Jean A. Bauer (Rep)
    83. Scot Bauer (NP)
    84. Teri Bauer (NP)
    85. Teri Bauer (NON)
    86. Teri Bauer (NP)
    87. Amanda L. Bauer (Rep)
    88. Jared M. Baumann (NP)
    89. Larry A. Baumeister (NON)
    90. Joyce A. Baumert (NP)
      candidate for ESU Unit 7, Dist 9
    91. Jenny Baumgart (NP)
    92. Jerry Baysinger (NON)
    93. Greg Beach (NP)
    94. Julie E. Bear (Rep)
    95. Kristine Beard (NP)
    96. Alicia Beavers (NP)
    97. Kris Beckenbach (Rep)
    98. Chris Becker (Dem)
      candidate for Harlan County Sheriff
    99. Glen L. Becker (Rep)
    100. Mark Becker (NP)
      candidate for Hartington City Mayor
    101. Michael E. Becker (NP)
    102. Tim Becker (NP)
      candidate for Valley Township Board
    103. Daniel J. Beckius (NP)
      candidate for Village of Stapleton
    104. Andrew W. Beckman (NP)
      candidate for Hoskins Village Board
    105. Matthew D. Beckman (NON)
    106. Skye Beckman (NP)
      candidate for Norman Village Board
    107. Ted R. Beckner (NP)
    108. Brian L. Bedient (Rep)
    109. Regina Bedke (Dem)
    110. Frank C. Beel (NP)
    111. Justin Beethe (NP)
    112. Lyndsay L Beethe (NP)
    113. Nadine Beethe (Rep)
    114. Ian A. Begemann (NP)
    115. Glenn Behrends (Dem)
    116. Glenn Behrends (NP)
      candidate for Diller Village Board
    117. Glenn Behrends (NP)
    118. Kurt Behrhorst (NP)
    119. Donald L. Beitler (NP)
    120. Valery Bell (Rep)
    121. Matthew Bellamy (NP)
      candidate for Cairo Village Board
    122. Melodie Bellamy (Rep)
    123. Tricia Belt (NP)
    124. Gary R. Bender (NP)
      candidate for Cornlea Village Board
    125. Gary R. Bender (NP)
    126. Miranda A. Bender-Svitak (NP)
    127. Jodi Bendfeldt (NP)
    128. Bob Bendig (Rep)
    129. Jamie Bendorf (NP)
    130. Wynee Benedict (NP)
    131. Mary E. Benes (NP)
    132. Shad Benish (NP)
    133. June Bennett (NP)
    134. Rick Bennie (NP)
    135. William A. Benson (NP)
    136. Bill Benson (NP)
    137. Patty Bentzinger (NP)
    138. Dan Beran (NP)
    139. Dan Beran (NP)
    140. Karen Berg (NP)
    141. Kyle Berg (NP)
      candidate for Woodriver Township
    142. Nikki Bergeron (NP)
      candidate for ESU Unit 16, Dist 5
    143. Joel M. Bergman (NP)
      candidate for St. Paul Mayor
    144. Mia Bergman (NP)
    145. Brian Bergstrom (NON)
    146. Douglas M Bernadt (NP)
    147. Rebecca Bernard (Rep)
    148. Kurt Bernhardt (Rep)
    149. James P Bernt (NP)
    150. Troy Berryman (NP)
      candidate for ESU Unit 8, Dist 7
    151. Patty Bessmer (Rep)
      candidate for Thurston County Clerk
    152. Steven Bettendorf (NP)
    153. Gail Beyer (NP)
      candidate for Bridgeport Mayor
    154. Jacob Bierbaum (NP)
    155. Lauren Bierman (NP)
    156. Merle Bierman (NP)
    157. Roger Bierman (NP)
      candidate for Arnold Township
    158. Tammy L. Bierman (NP)
    159. Justin Bignell (Lib)
      candidate for Dodge County Attorney
    160. Joe Bilka (NON)
    161. Bradley Biltoft (NP)
    162. Shawna Bindle (NP)
      candidate for Falls City Mayor
    163. Joseph Birkel (NON)
    164. Patrick Birkel (NP)
    165. Ryan Birkett (NON)
    166. Peggy J. Birky (Rep)
    167. Brett Bishop (NP)
    168. Lois E Bishop (Rep)
      candidate for Furnas County Clerk
    169. Joni s Bitterman (Rep)
    170. Scott T Bitterman (Rep)
    171. Vinny Bittinger (NP)
    172. David P. Black (NP)
    173. David S. Black (NP)
    174. Tanner Black (NP)
    175. Tom Black (NP)
    176. Sean Blackburn (NP)
      candidate for Wheat Belt PPD South
    177. Leo E. Blaha (NP)
      candidate for Village of Dodge
    178. Kevin Blair (NON)
    179. Sandra Blankenship (NP)
      candidate for ESU Unit 6, Dist 7
    180. Steven D. Blaser (NP)
    181. Josh Blatchford (Rep)
    182. Mark J. Blazek (NP)
      candidate for Butler PPD Dist 4
    183. Drew Blessing (NP)
    184. Lois A. Block (Rep)
    185. Carol Blood (Dem)
      candidate for Governor
    186. Matthew Bloss (NP)
    187. Charles M. Blowers (NP)
      candidate for Elim Township
    188. Chip Blowers (Rep)
    189. Daniel L. Blowers (NP)
      candidate for Arnold Township
    190. Michael Blue (Rep)
    191. Jeff Blum (NP)
    192. Kent Blum (NP)
    193. Jason W. Bode (NP)
      candidate for Hershey School Board
    194. Ron Bode (NP)
    195. Paul J. Bodlak (NP)
      candidate for Northeast NPPD Dist 4
    196. Sara Boe (NP)
      candidate for Tarnov Village Board
    197. Sara Boe (NP)
      candidate for Village of Tarnov
    198. David Boehle (Dem)
    199. Stan Boehr (Rep)
    200. Julie Boettcher (NP)
      candidate for ESU Unit 16, Dist 1
    201. Kevin Boggs (NP)
    202. Ross D. Boggs (NP)
    203. Geoffrey K. Bogle (NP)
    204. Pamela J Bogle (Rep)
    205. Beverly Bogle Louthan (Rep)
    206. Walter L. Boham (NP)
    207. Anthony J. Bohaty (NP)
    208. Cody M. Bohl (NP)
    209. Chester Bohling (NP)
    210. Chester Bohling (NP)
    211. Todd Bohlmeyer (NP)
    212. Lon Bohn (NON)
    213. Marilyn P. Bohn (NP)
      candidate for ESU Unit 10, Dist 5
    214. Paul Bohochik (NP)
    215. Larry Bolinger (LMN)
    216. Roger L. Bolio (NP)
    217. Kali K. Bolli (Rep)
    218. Susan F. Bolling (NP)
    219. Tim Bolling (NP)
    220. John C. Bomar (NP)
    221. Jerry Bond (NP)
      candidate for Alda Village Board
    222. Brandon Bondegard (NP)
    223. Alan Bonifas (NP)
    224. Alan Bonifas (NP)
    225. Alan Bonifas (NP)
    226. Glen A. Bonifas (NON)
    227. Glen A. Bonifas (NP)
    228. Robert Bonin (NP)
    229. Robert Bonin (NP)
      candidate for Village of Plymouth
    230. Karen A. Boop (NP)
    231. Cindy Booth (NP)
    232. Cindy Booth (NON)
    233. Cindy Booth (NP)
    234. Travis M Borchardt (NP)
      candidate for Hickman City Council
    235. Larry Borcher (NP)
    236. Mark J. Borchers (NP)
    237. Joe Bordovsky (NP)
    238. Cindy K. Borges (NP)
      candidate for Trenton Village Board
    239. Ryan Borges (NP)
    240. Mary Ann Borgeson (Rep)
    241. Amy Borgmann (NP)
    242. Jim Borgmann (Rep)
    243. Thomas Borgmann (NP)
    244. Jody S Born (NP)
    245. David Borrenpohl (Rep)
    246. Heath Bortner (NP)
      candidate for McCook PPD Dist 3
    247. Jennifer Boruch (NP)
    248. Ron Boruch (Rep)
    249. Becky Boryca (NP)
    250. Clark A. Boschult (Rep)
      candidate for Dodge County Surveyor
    251. Tyler Bose (NP)
    252. Mike Boss (Rep)
    253. Steven Lyle Boswell (NP)
    254. Mark W Bottom (Rep)
    255. Michelle Boulware (NP)
      candidate for Village of Funk Board
    256. Tim Bounous (NP)
      candidate for Gordon City Council
    257. Fauniel Bourn (NP)
      candidate for Union Township Board
    258. Dawn Bousquet (Rep)
    259. Daniel J. Bousquet (NP)
    260. Herta Bouvia (NP)
    261. Daunitta J. Buoy (Rep)
      candidate for Rock County Clerk
    262. Judith A. Bower (Rep)
      candidate for Valley County Clerk
    263. James Michael Bowers (NP)
    264. Steve Bowers (Rep)
    265. Ricky J. Bowie (NP)
      candidate for Miller Village Board
    266. Shelley A. Bowlin (Dem)
    267. Theresa Bowlin (Rep)
    268. Justin Boyce (NON)
      candidate for Gilead Village Board
    269. Kendra Boyd (NP)
      candidate for Gothenburg Mayor
    270. Larry Boyd (NP)
      candidate for Benkelman Mayor
    271. Steve Boyer (NP)
    272. Taylor Boyle (Rep)
    273. Scott B. Boyles (NP)
      candidate for ESU Unit 9, Dist 3
    274. Bradley E. Boyum (Rep)
      candidate for Cuming County Sheriff
    275. Debra A. Brabec (NP)
    276. Nathan Brabec (NP)
    277. Richard A. Brabec (NP)
    278. Robert J. Brabec (NP)
    279. Terral (NP)
    280. Daniel P Bracht (Rep)
    281. George Bradley (NP)
      candidate for Randolph City Mayor
    282. Douglas Brady (NP)
    283. Peter L. Bramschreiber Jr. (NP)
    284. Curtis Brand (NON)
      candidate for Plainview City Mayor
    285. Alvin Brandl (NP)
      candidate for City of Madison Mayor
    286. Kathleen L. Brandt (Rep)
      candidate for Morrill County Clerk
    287. Michael C. Brandt (NP)
      candidate for Knox Logan Township
    288. Tom Brandt (NP)
    289. Greg Brass (NP)
    290. Lisa N Brass (NP)
    291. Clayton W. Bratcher (NP)
      candidate for City of Wayne Ward 1
    292. Clayton W. Bratcher (NP)
    293. Dee Bratetic (NP)
    294. Rae Lynne Bredemeier (NP)
    295. Glen Bredthauer (NON)
    296. Chad Brehmer (NP)
    297. Paul Von Behren (NP)
    298. Monica A. Breinig (NP)
      candidate for Maxwell School Board
    299. Jessie Bremer (NP)
    300. David A. Brening (NP)
      candidate for Village of Lyman
    301. Matt Brenn (NP)
    302. JoAnn Brennan (Rep)
    303. Brian L. Brennemann (Rep)
    304. Brad L. Brennfoerder (NP)
      candidate for Edgar Mayor
    305. Steve Breunig (NP)
    306. Brad Breunsbach (NP)
    307. Jeff W. Brewer (NON)
    308. Craig G. Brewster (NP)
      candidate for ESU Unit 8, Dist 1
    309. Jesse Brichacek (NP)
    310. Kaye Bridgeford (NP)
    311. Russ Briggs (Rep)
    312. Rob Brigham (NP)
    313. Jim Bright (NP)
    314. Kyle Brink (NP)
    315. Rick Bristol (NP)
      candidate for Loup Township
    316. Marykae Broberg (NP)
    317. Guy S. Brock (NP)
      candidate for Ord City Mayor
    318. Jeanie Brockhouser (NP)
    319. Eric Brockmann (NP)
    320. Chase Broders (NP)
      candidate for Newport Village Board
    321. Jill Brodersen (NP)
    322. Cole Brodine (NP)
    323. Marvin Broeder (NP)
      candidate for Hershey Village Board
    324. Alicia L Brommer (NP)
    325. Dan Brosz (NP)
    326. Peggy Brott (Rep)
    327. Ronald E. Brovont (NP)
    328. Jordan Browitt (NP)
      candidate for Village of Funk Board
    329. Bree Brown (NP)
    330. Carol Brown (NP)
    331. Doug Brown (NP)
    332. Douglas A Brown (Rep)
      candidate for Furnas County Sheriff
    333. Ed Brown (NP)
    334. Eric M. Brown (NP)
    335. Jacci L. Brown (Rep)
    336. Jennifer Brown (Rep)
      candidate for Platte County Clerk
    337. Jeromie Brown (NP)
    338. Kaila Brown (NP)
    339. Nathanael Brown (NP)
    340. Nick Brown (NP)
    341. Terry A. Brown (NP)
    342. Terry Brown (NP)
    343. Todd Brown (NP)
    344. Todd Brown (NP)
      candidate for Red Cloud City Mayor
    345. Tonya L. Brown (NP)
    346. Vickie Brown (NP)
    347. Pat Browning (NP)
    348. Allen Brozovsky (NP)
      candidate for Wilber City Council
    349. Teraesa Bruce (NP)
      candidate for City of Nelson Mayor
    350. Andrea L. Brueggeman (NP)
      candidate for Grant City Council
    351. James D. Brueggeman (Rep)
    352. Eric R. Bruegman (NP)
      candidate for Morton Township Board
    353. Jolene Bruha (NP)
    354. Bo Brummels (NP)
    355. Tyler Brummond (NP)
    356. Dave Bruning (Rep)
    357. Carolyn M. Brunken (NP)
      candidate for Village of Berwyn
    358. Chris Bruns (NP)
    359. Michael Brunswig (Rep)
    360. Donald A Brush (write in) (Rep)
      candidate for Sioux County Surveyor
    361. John E. Bryant (Dem)
    362. Sheri Bryant (Rep)
    363. Hannah Buchert (NP)
    364. Joe Buckminster (NP)
    365. Bryan Buechter (NP)
    366. Ryan Buescher (NP)
    367. Bill Buettner (NP)
    368. Tammy Buffington (NP)
      candidate for Benkelman Mayor
    369. Scott E. Buhr (NP)
      candidate for Hooker Township Board
    370. Nicola Buker (NP)
    371. Diane Bundy (NP)
    372. Jodi Bunner (NP)
    373. Jodi Bunner (NP)
    374. Gayle Buoy (NP)
    375. Timothy D Burbach (NP)
    376. Kirby Burden (NP)
    377. Kirby D. Burden (NP)
      candidate for S-E-M School Board
    378. Mark Burenheide (NP)
    379. Dave Bures (NP)
    380. DaLynn Burgeson (Rep)
      candidate for Harlan County Clerk
    381. Jason J. Burianek (NP)
    382. Shay Burk (NP)
    383. Spencer Burk (NP)
    384. Cheri Burke (NP)
      candidate for ESU Unit 15, Dist 1
    385. Gary F Burke (NP)
      candidate for Dundy County Attorney
    386. Jason Burke (NP)
    387. Jerrod Burke (NP)
    388. Joel Burke (Rep)
      candidate for Chase County Attorney
    389. Lois Burke (NP)
    390. Martie Burke (Rep)
    391. Catherine Burklund (NP)
    392. Clifford W. Burnett (NP)
      candidate for Kilfoil Township
    393. Autumn Sky Burns (NP)
    394. Erik Burns (NP)
    395. Maurica Burns (Rep)
      candidate for Thayer County Clerk
    396. Thomas Burns (NP)
    397. Richard Burnside (NP)
    398. Richard Burnside (NP)
    399. Tish Burrell (NP)
      candidate for Dundy County Assessor
    400. Bob Burriell (NP)
    401. Troyal L. Burris (NP)
    402. Douglas R. Burritt (NP)
    403. Mark Burrows (Dem)
    404. Peggy Burton (Rep)
    405. Tiffany Burton (NP)
    406. John Busboom (NP)
      candidate for Holt Township Board
    407. Dean Busch (NP)
    408. Dillion M. Busch (NP)
    409. Tom Busch (Rep)
      candidate for Howard County Sheriff
    410. Randy Buschkoetter (NP)
    411. Lori J. Bush (NP)
    412. Ross Butcher (NP)
    413. Elizabeth Butler (NP)
    414. Mark A. Byars (NP)
    415. Mark Byars (NP)
  3. C
    1. Patrick J Calkins (Rep)
    2. Steve C Callaghan (NP)
    3. Pamela Camarillo (NP)
      candidate for Homer School Board
    4. Pamela Camarillo (NP)
    5. Brittany Cameron (NP)
    6. Brittany Cameron (NP)
    7. Tyler R. Cappel (NP)
    8. Tyler R. Cappel (NP)
    9. Ronald Carda (NP)
      candidate for Westerville Township
    10. Milo Cardenas (Rep)
    11. Teresa L. Carey (NP)
    12. Amie Carlson (NP)
    13. Bob Carlson (NP)
    14. Christopher L. Carlson (NP)
    15. Darren Carlson (NP)
    16. Randy Carlson (NP)
    17. Todd Carlson (NP)
    18. Darold Carlstrom (NP)
    19. James P Carman (NP)
    20. Jacob M Carmen (NP)
    21. Michael J. Carnes (NP)
    22. Jake Carpenter (NP)
    23. Neal Carpenter (NP)
    24. Ward Carpenter (NP)
    25. Shandra Carr (NP)
    26. Kelsey Carroll (NP)
    27. Sean T. Carson (Rep)
      candidate for Logan County Sheriff
    28. Jaeden Carter (Lib)
    29. Nate Casey (NP)
    30. Michelle Caspersen (NP)
    31. Joseph M Casson (Rep)
    32. Jodi Cast (NP)
    33. Celeste B. Cattin (Rep)
    34. Colin Caudill (Rep)
      candidate for Otoe County Sheriff
    35. James Cavanaugh (Dem)
    36. Machaela Cavanaugh (NP)
    37. John J Caverzagie (Rep)
    38. Orville Cayou (NP)
    39. Lance J. Cech (NP)
    40. Lance J. Cech (NP)
      candidate for Village of Howells
    41. Joshua R. Cederburg (NP)
    42. Scott Cemin (NP)
    43. Erin Chadwick (NP)
    44. Dulcie Chaffin (NP)
    45. Tim Chancellor (NP)
    46. Joe Chaney (NP)
    47. Brian Charles (NP)
      candidate for Arcadia Village Board
    48. Jerry Charles (Rep)
    49. Michael T. Chase (NP)
    50. Glen Cheatum (NP)
    51. Ryan A. Cheney (NP)
      candidate for City of Bennet Mayor
    52. Cherie Conley (Rep)
    53. Carrie Child (NP)
    54. Dennis Child (NP)
      candidate for Gordon City Council
    55. Adrian F. Chlopek (Rep)
      candidate for Nance County Clerk
    56. Kim Chloros (NP)
    57. Lisa Chohon (NP)
      candidate for ESU Unit 17, Dist 3
    58. Roger Chrans (NP)
      candidate for Wilber Mayor
    59. Waylon Christen (NP)
      candidate for Victoria Township
    60. Carly Christensen (NON)
    61. Cody Christensen (NP)
    62. Heather A Christensen (Rep)
      candidate for Buffalo County Clerk
    63. Max L. Christensen (NP)
    64. Morgan B. Christensen (NP)
    65. Morgan Christensen (NON)
    66. Rick E. Christensen (NP)
    67. Roy A. Christensen (NP)
    68. Wayne Christensen (NP)
    69. Robin Christiansen (Dem)
    70. Lindsey Christman (NP)
    71. Debbie Churchill (Rep)
      candidate for Dodge County Assessor
    72. Glenn Chvatal (NP)
    73. Jim Chvatal (NP)
    74. Arnie Cihal (NP)
    75. Joe L. Citta (NON)
    76. Richard Clabaugh (NP)
    77. Alysia Clark (NP)
    78. Bruce Lee Clark (NP)
    79. Glenn A. Clark (Rep)
    80. Marcy Clark (NP)
    81. Matthew J. Clark (NP)
    82. Matthew J. Clark (NP)
    83. Shawn Clark (NP)
    84. Terry L. Clark (NP)
      candidate for ESU Unit 4, Dist 1
    85. Michael Clarke (NP)
      candidate for Berwyn Township
    86. Kent A. Carlson (Rep)
    87. Kenneth Classen (NP)
    88. Tyler Classen (NP)
      candidate for Hoskins Village Board
    89. Steven R. Classen (Rep)
    90. Katie Clausen (NP)
    91. Kurtis J Clausen (NP)
    92. Kurtis J. Clausen (NP)
    93. Scott Clausen (NON)
    94. Shane Clausen (NP)
    95. Jake Claussen (NP)
    96. Jake Claussen (NON)
    97. Jake Claussen (NP)
    98. Derek Clay (NP)
    99. Pamela Lynn Clay (NP)
    100. Scott Claycomb (NP)
    101. Joel Clements (NP)
    102. Mike Clements (Rep)
    103. Robert Clements (NP)
    104. Christine Clerc (NP)
    105. Angela Clifford (NP)
    106. Candice Climer (NP)
    107. Angela N. Clinger (NON)
    108. Sindy Coburn (Rep)
      candidate for Sheridan County Clerk
    109. Richard "Rick" Coen Jr (NP)
    110. John R. Coffey (NON)
    111. Roberta Lindy Coleman (Rep)
      candidate for Dawes County Assessor
    112. Ronnie W. Coleman (NP)
      candidate for Lillian Township
    113. Mike Collatos (NP)
    114. Jeremy L. Collier (NP)
    115. Ryan Collison (NP)
    116. Nick Colton (NP)
      candidate for Imperial City Council
    117. David Colvin (NP)
    118. Michael Compton (NP)
    119. Adam Condon (NP)
    120. David Condon (NON)
    121. Pat Condon (Rep)
    122. Fred Conley (NP)
    123. Jason Conley (NP)
    124. Marla J. Conley (Rep)
      candidate for Hall County Clerk.
    125. Aaron J Conn (NON)
    126. Matt Connealy (NP)
      candidate for ESU Unit 2, Dist 1
    127. Ted Connealy (Dem)
    128. Chance Connell (NP)
    129. Danielle Conrad (NP)
    130. Rick Conrad (Rep)
      candidate for Hall County Sheriff.
    131. Brad Consbruck (NP)
    132. Patricia Conway-Boyd (NP)
    133. Charles A. Cook (NP)
    134. Gary W. Cook (NP)
      candidate for Berwyn Township
    135. Kevin R. Cook (NP)
    136. Travis Cook (NP)
    137. Troy Cook (withdrew) (NP)
    138. Joe E. Cool (NP)
    139. Joshua J. Cool (NP)
      candidate for Wayne Township
    140. Dianne Coon (NP)
      candidate for ESU Unit 13, Dist 9
    141. John R Coonce (Ind)
    142. Laura Cooney (NP)
      candidate for Arthur Village Board
    143. Adam Cooper (Rep)
    144. Gary L. Cooper (NP)
    145. Jeffrey L Cooper (NP)
    146. Monte J. Cooper (NP)
    147. Penny Cooper (Rep)
    148. Tommie J. Cooper (NP)
      candidate for Village of McGrew
    149. Christopher Coplen (NP)
      candidate for Palmer Village Board
    150. Brian Copsey (NP)
    151. Matt Core (NP)
    152. Paul A Corkle (NP)
      candidate for Atkinson Mayor
    153. Justin Corman (NP)
    154. Wanda Cornett (NP)
    155. Timothy C. Cornwell (Rep)
    156. Alan Corr (NP)
    157. Haley Cortez (NP)
      candidate for Valley City Council
    158. Frank F. Costa (NP)
    159. Robert Couillard (NP)
    160. Robert Couillard (NP)
      candidate for Village of Burchard
    161. Justin L Courtney (NP)
    162. Charles Cover (NP)
    163. Nick Cox (NP)
    164. Jessica J Coyle (NP)
    165. Mark R. Craft (NP)
    166. Jim B. Craig (NP)
    167. Corey L. Crandall (NP)
    168. Cassie Craven (NP)
    169. Carleen M. Crawford (Rep)
    170. Dustin Crawford (NP)
    171. Jesse Crist (NP)
    172. Noah Crosby (NP)
    173. Jeremy Crosley (NP)
      candidate for Union Township Board
    174. Michael Crosley (NP)
      candidate for Union Township Board
    175. Lisa Dawn Cross (NP)
      candidate for Banner County Clerk
    176. Jeanie K. Crossley (NP)
    177. Margaret Crouse (NP)
    178. Roger Crouse (NON)
      candidate for Chester Village Board
    179. Steve Crouse (Rep)
    180. Mike Cruikshank (NP)
    181. Mark R. Cruise (NP)
    182. Sherri Cruise (NP)
    183. Orville E. Cruz (NP)
    184. Lyle Cuda (NP)
    185. Rita Cuda (NP)
      candidate for Hooper Township Board
    186. Aaron Cudaback (NP)
    187. Danika Cumming (NP)
      candidate for Maxwell Village Board
    188. Vanessa Cumming (NP)
    189. James R. Cummings (NP)
    190. James R. Cummings (NP)
      candidate for Village of Rogers
    191. Chad A. Cunningham (NP)
      candidate for Oxford Village Board
    192. Jill R. Cunningham (Rep)
    193. Terri Cunningham-Swanson (NP)
    194. Melanie J. Curry (Rep)
    195. Jordan L Curtice (NP)
    196. Kurt Curtis (NP)
    197. Marissa Curtiss (Rep)
    198. Angela Czamick (NP)
  4. D
    1. Crystal Dack (Rep)
    2. Kevin Daehling (NP)
    3. Mike Dafney (NP)
    4. Jeremiah J. Dailey (Rep)
    5. Karl Dailey (Rep)
      candidate for Dawes County Sheriff
    6. James M. Dake (Dem)
      candidate for Dodge County Clerk
    7. Terry Dale (NP)
    8. Terry Dale (NP)
    9. Tonya Dale (NP)
    10. Linda A Dallman (Rep)
    11. Rachel Dallman (NP)
    12. Jennifer Dalrymple (NP)
    13. Matt Dalrymple (NP)
    14. Amy Dam (NP)
    15. Matthew Dames (NP)
    16. Mercadies Damratowski (NP)
    17. Derrick Damrow (NP)
    18. Chadwick Dane (NP)
    19. Judy Daniell (NP)
    20. Andy Daniels (NP)
      candidate for Cornhusker PPD Dist 6
    21. Norm Daniels (Lib)
    22. Douglas Darby Sr (NP)
    23. Kevin Darling (Rep)
    24. Lane Darnall (NP)
    25. Larry A. Dauel (NP)
      candidate for Butler PPD Dist 3
    26. Ryan M. David (NP)
    27. Eli Davidson (NP)
    28. Neil A. Davidson (NP)
    29. Neil Davidson (NP)
      candidate for Milburn Township
    30. Phil Davidson (NP)
    31. Doug Davis (NP)
      candidate for Ogallala School Board
    32. Jeffrey L. Davis (Rep)
      candidate for Sarpy County Sheriff
    33. Justin A. Davis (NP)
    34. Mickey Davis (NP)
      candidate for Palmer Village Board
    35. Mona M. Davis (Rep)
      candidate for Rock County Treasurer
    36. Roger P. Davis (NP)
    37. Sandra Davis (NP)
    38. Stephen Davis (NP)
      candidate for Knox Logan Township
    39. Bruce A. Davis (NP)
    40. Chris Davison (NP)
    41. Chuck Day (NP)
      candidate for Miller Village Board
    42. Chino De Los Santos (NP)
    43. Ryan Dean (NP)
    44. Wendy DeBoer (NP)
    45. David D. Decker (NP)
    46. JoAnn M. Decker (NP)
    47. Sandi Decker (NP)
    48. Tom Decker (Rep)
      candidate for Dixon County Sheriff
    49. Gary DeCock (NP)
      candidate for Oshkosh, City Council
    50. Scott DeCoste (Rep)
      candidate for Deuel County Sheriff
    51. Randy Dee (NP)
    52. Randy Dee (NON)
    53. Randy Dee (NP)
    54. Julie A Deepe (NON)
      candidate for City of Deshler Mayor
    55. Julie A Deepe (NON)
      candidate for Deshler Mayor
    56. Hillary Deets (NP)
    57. Alexander Degarmo (Rep)
    58. Craig DeGroff (NP)
      candidate for Ryno Township
    59. Haley Dehne (NP)
    60. Brent Deibler (Rep)
      candidate for Brown County Sheriff
    61. Michael DeJonge (NP)
      candidate for Village of Funk Board
    62. Barry DeKay (NP)
    63. Josh Delcamp (NP)
    64. Mike Delka (NON)
    65. Mike Delka (Rep)
    66. Mike Delka (NP)
    67. Tony DeLong (NP)
    68. Donnell DeLosh (NP)
      candidate for Village of Arnold
    69. Jill M DeMers (Rep)
      candidate for Hamilton County Clerk
    70. Donald James Dempkey (NP)
      candidate for Butler Township Board
    71. Stephanie DeNaeyer (NON)
    72. Jason Dendinger (NP)
    73. Steve Dennis (NP)
    74. Peny J Denny (NP)
    75. Mark Derby (NP)
    76. David J. Derickson (Rep)
    77. John A. DeRiso Sr (Rep)
    78. Dennis Derner (NP)
    79. Dennis Derner (NP)
    80. David Derr (NP)
      candidate for Village of Henry
    81. Neal Dethlefs (Rep)
    82. Peggy Dethlefs (NP)
      candidate for Ravenna City, Mayor
    83. Wendy C Dethlefs (Rep)
    84. Bryon L Detlefsen (Rep)
    85. Tina DeVoe (NP)
    86. Anne DeVries (NP)
    87. Brady Dexter (NP)
    88. Brady Dexter (NP)
    89. Douglas D Dexter (Rep)
    90. Edward D. Dexter (Rep)
    91. Jeremy Dick (NP)
    92. Jeremy Dick (NP)
    93. Scott Dicke (NON)
    94. Christopher Dickey (NP)
    95. Douglas Dickinson (NP)
    96. Ryan E. Dickinson (Rep)
      candidate for Keith County Surveyor
    97. Kristy Diefenbaugh (NP)
    98. Debra Diemoz (Rep)
    99. Christopher J. Dierks (NP)
    100. Janet Dietz (Dem)
      candidate for Harlan County Clerk
    101. Kelle F Dikeman (NP)
    102. Angela L. Dillman (Rep)
    103. Pam Dingman (Rep)
    104. Justin Dinkel (NP)
    105. Tom Dion (Rep)
      candidate for Butler County Sheriff
    106. Rick Disney (NP)
    107. Brett Ditsch (Rep)
    108. Rodney Ditter (NP)
      candidate for Oconee Township Board
    109. Josh Dittmer (NP)
    110. Jerome R Dittrich (NP)
    111. Kerri Dittrich (NP)
    112. Don Divis (Dem)
    113. Brad K. Dixon (NP)
    114. Chad Dixon (NP)
      candidate for Wisner Mayor
    115. Timothy A. Dixon (NP)
      candidate for Maywood Village Board
    116. James K. Dobbins (NP)
    117. Victoria Dobson (NP)
    118. Matthew Dockhorn (NP)
      candidate for Village of Comstock
    119. Walta Sue Dodd (NP)
    120. Robert Dodes (NON)
      candidate for Hebron City Council
    121. Joshua Doerr (NP)
    122. Matt Doerr (NP)
    123. Melissa Doerr (NP)
    124. Phillip Doerr (NP)
    125. Richard L. Doffin (NP)
      candidate for Hoskins Village Board
    126. Richard D. Dohma (NP)
    127. Bryan Doke (NP)
    128. Jerrell Dolesh (NP)
    129. Jeff Dolezal (Dem)
    130. Wambli Dolezal (NP)
    131. Dick Donner (Rep)
    132. Jim Donoghue (NP)
    133. Vickie Donoghue (Rep)
    134. Eddie T. Dorn (Rep)
    135. Justin M. Dorn (NP)
    136. Kyle Dorn (NP)
    137. Myron Dorn (NP)
    138. Roger Dorn (Rep)
    139. Stu Dornan (NP)
    140. Erin Dorsey (NP)
    141. Grant Dose (NP)
      candidate for Hampton School Board
    142. Thomas Dow (Rep)
      candidate for Hayes County Sheriff
    143. David Dowling (Dem)
      candidate for Cedar County Clerk
    144. Allerton Hal Downer (Rep)
    145. Thomas R. Downey (NON)
    146. Tiffany Downey (NP)
    147. Anna Downing (NP)
      candidate for Tarnov Village Board
    148. Anna Downing (NP)
      candidate for Village of Tarnov
    149. Terry Doyle (NP)
    150. Justin Drahota (NP)
    151. Jackie Drain (Rep)
    152. Robbi Drake (NP)
    153. William Drake (NP)
      candidate for Village of Berwyn
    154. Gerri Draper (Rep)
      candidate for Cass County Clerk
    155. Mark E. Dreher (NP)
    156. Becky Dresden (Rep)
      candidate for Cedar County Assessor
    157. Kathy Drews (NP)
    158. Ronnie L. Drews (NP)
    159. Timothy R. Drews (NP)
    160. Nikki Drohman (NP)
    161. Alan D. Drozd (NP)
    162. Arlan Drudik (NP)
      candidate for City of Nelson Mayor
    163. Mindie Druery (NP)
    164. Mindie Druery (NP)
    165. Curt Dubas (NP)
    166. Anthony Due (NP)
    167. Dawn Duffy (Rep)
      candidate for Wayne County Assessor
    168. Don Duffy (NON)
    169. Don Duffy (NP)
    170. Kimberly Dugan (NP)
    171. Tara Dunbar (NP)
      candidate for Elyria Village Board
    172. Cynthia L. Duncan (NP)
    173. Duane Duncan (NP)
    174. Nelson Dungan (NP)
    175. George C. Dungan III (NP)
    176. Dalton Dunklau (NP)
      candidate for Carroll Village Board
    177. Jessica Dunlap (NP)
      candidate for Milford School Board
    178. Joseph Dunlap (write in) (NON)
    179. Kristen DuPree (NP)
    180. Michael T. Dux (Rep)
    181. David Duzik (Withdrew) (NP)
    182. Chris Dvorak (NP)
      candidate for Maple Township
    183. John M Dvorak (NP)
    184. Paul G. Dvorak (NP)
    185. David Dwiggins (NP)
    186. Jason Dwinell (Rep)
      candidate for Wayne County Sheriff
    187. Jason R. Dye (NP)
    188. David P Dymak (Rep)
  5. E
    1. Deborah Eagan (NP)
    2. Shawn R Eatherton (Rep)
    3. Loren Eaton (NP)
      candidate for Halsey Village Board
    4. Loren Eaton (NP)
    5. Lori G. Ebel (Rep)
      candidate for Knox County Treasurer
    6. Katie Ebeling (NP)
    7. Rick J. Eberhardt (Rep)
      candidate for Pierce County Sheriff
    8. Daniel Ebers (NP)
    9. Jerold Ebke (NP)
    10. John Ebner (NP)
      candidate for Oconee Township Board
    11. Jennifer M. Eckhardt (NP)
      candidate for Wheat Belt PPD South
    12. Brad Eckmann (NP)
      candidate for Bloomfield City Mayor
    13. Gary Eckmann (NP)
      candidate for Hill Township Board
    14. Brett Eddie (NP)
    15. Kristopher S. Eddy (NP)
    16. J. Adam Edmund (Rep)
      candidate for Sioux County Attorney
    17. Boni Edwards (Rep)
    18. Eugene C. Edwards (NP)
    19. Kenneth V. Edwards (NP)
    20. Michael Egbers (NP)
      candidate for Village of Uehling
    21. Kristi Egger (Dem)
    22. Amber Eggerling (NP)
    23. Lorana L Eggert (Rep)
    24. Tyler J Eggert (NP)
    25. Jared Eggleston (NP)
      candidate for Village of Oconto
    26. Judy Eggleston (NP)
    27. Tony Eggleston (NP)
      candidate for Arnold Township
    28. Ben Ehlers (NP)
    29. Theodore Eichholz (NP)
    30. Kenneth Eickhoff (NP)
    31. Mary L. Eickhoff (Rep)
    32. Josh Eickmeier (NP)
      candidate for Seward City Mayor
    33. Mary Eiler (NP)
      candidate for Verdel Village Board
    34. Duncan Einspahr (NP)
    35. Kurtis J. Einspahr (NP)
    36. Ron Einspahr (NP)
    37. Randy Eirich (NP)
    38. Matthew Eischeid (NP)
    39. Susan Eisenhauer (NP)
    40. Susan Eisenhauer (NP)
      candidate for Pawnee City Council
    41. Scott Eisenhauser (NP)
    42. Shirley A. Ele (NP)
    43. TJ Ellermeier (Rep)
      candidate for Rock County Assessor
    44. Brett Elliott (NP)
    45. Jan M. Elliott (NP)
      candidate for Imperial City Council
    46. Glen Ellis (NP)
    47. LeAnn M Ellis (NP)
      candidate for Hershey Village Board
    48. Donald L. Ellison (NP)
      candidate for ESU Unit 7, Dist 11
    49. Marva Ellwanger (NP)
    50. David J. Else (Dem)
    51. Robert R Elson (NP)
    52. Wendy L. Elston (Rep)
    53. Mark Elworth Jr. (LMN)
    54. Christopher J Ely (NP)
    55. Nick Emanuel (NP)
    56. Nick Emanuel (NP)
    57. Thad Emerson (Rep)
    58. Steven Engberg (NP)
    59. Ryan Engel (NP)
    60. Adam Engelman (NP)
    61. Brenda L. Engelman (NP)
    62. Steven Engleman (NP)
      candidate for Village of Morrill
    63. Mark English (Rep)
    64. Larry G Engstom (Dem)
    65. jeffrey P. Ensz (Rep)
    66. Darrel Entz (NP)
      candidate for Loup Township
    67. Tyrel Entz (NP)
      candidate for Elk Creek Township
    68. Amber Epley (NP)
      candidate for Village of Nora Board
    69. Cole Epley (NP)
    70. Justin Epley (NP)
    71. Gloria Eppley-Fields (NP)
    72. Adam Erdkamp (NP)
    73. Quintin Erdman (NP)
    74. Chris Erickson (NP)
      candidate for Auburn Mayor
    75. Clayton Erickson (NP)
    76. John O. Erickson (NP)
      candidate for Bridgeport Mayor
    77. Joshua Erickson (NP)
      candidate for Atkinson Mayor
    78. Perry Erikson (NP)
    79. Joan Ervin (NP)
    80. Jeff Erwin (NP)
      candidate for Laurel City Council
    81. Joy Escen (NP)
    82. Jim Eschliman (NON)
    83. James Eskens (NP)
    84. Dave Eskra (NP)
    85. Tom Essman (NP)
    86. Tom Essman (NP)
    87. Dan Estermann (NP)
    88. Tom Etter (NP)
      candidate for Northeast NPPD Dist 7
    89. David B. Eubanks (Rep)
    90. David A. Eurek (NP)
    91. David A. Eurek (NP)
      candidate for Village of Howells
    92. Brian Evans (NP)
    93. Chuck Evans (NP)
      candidate for ESU Unit 6, Dist 1
    94. Cynthia E Evans (Rep)
      candidate for Gosper County Clerk
    95. Larry Evans (NP)
      candidate for City of Minden Mayor
    96. Lucas Evans (NP)
    97. Thomas R Evans (NP)
      candidate for Gordon City Council
    98. Kenneth Everingham (NP)
    99. Bob Evnen (Rep)
    100. Kacee Ewing (NP)
      candidate for Village of Henry
    101. Kent E. Ewing (NP)
      candidate for Gering Mayor
    102. John W. Ewing, Jr. (Dem)
    103. Jon Ewoldt (NP)
  6. F
    1. Keith Fader (NP)
      candidate for Clarks Village Board
    2. Jeff Fadschild (NP)
    3. John D Fagot (NP)
    4. Keith Fagot (NP)
    5. Kyle Faimon (NP)
    6. Randy Fair (Dem)
      candidate for Keith County Attorney
    7. Justin Falcon (NP)
      candidate for Maxwell School Board
    8. Kate Falk (NP)
    9. Paul Fanning (NP)
    10. Vanessa Fanning (NP)
    11. David K. Fanslau (NP)
    12. Shaun P. Farmer (NP)
    13. Shane Farr (NP)
    14. Liberty E. Farrier (NP)
    15. Chris Fasbender (NP)
    16. Michelle Fasse (NP)
    17. Patrick J Faulk (NON)
    18. Tyler Fausset (NP)
    19. Blake Feddersen (NP)
      candidate for Village of Oconto
    20. Madeline C. Feek (NP)
    21. Donna Fegler-Daiss (Rep)
      candidate for Adams County Attorney
    22. Erin Feichtinger (NP)
    23. Michael B. Feinstein (NP)
    24. Cheryl Feist (Rep)
      candidate for Dawes County Clerk
    25. Tyler Fell (NP)
    26. Kirk M Fellhoelter (Rep)
    27. Jason L. Fellows (NP)
    28. Janeen Felty (NP)
    29. Sean M. Fennessy (NP)
      candidate for ESU Unit 3, Dist 3
    30. Cynthia A. Fenton (Rep)
      candidate for Cass County Treasurer
    31. Chris Ferdig (NP)
      candidate for Wausa Village Board
    32. Johnathan Ference (Rep)
    33. Don Ferguson (NP)
    34. Raymond Ferguson (NP)
      candidate for Pilger Village Board
    35. Ryan J. Ferguson (NP)
    36. Katelyn M Ferrari (NP)
    37. Bill Ferrero (NP)
    38. Bradley C. Fiala (NP)
    39. Drake Fiala (NP)
    40. Tyrell Fickenscher (NP)
    41. Misti Fiddelke (NP)
    42. Beth E. Fiegenschuh (Rep)
      candidate for Cheyenne County Clerk
    43. Tina Filipi (NP)
      candidate for Friend Mayor
    44. Tony Fink (NP)
    45. Debra Finn (Rep)
      candidate for Wayne County Clerk
    46. Cindy Finnegan (NP)
    47. Mark Finney (NP)
      candidate for Victoria Township
    48. Jae Fintel (NP)
      candidate for Deshler City Council
    49. Joann M. Fischer (Rep)
      candidate for Knox County Clerk
    50. Matt R. Fischer (Dem)
    51. Michael Fischer (NP)
    52. Mike Fischer (NP)
    53. Albert Fisher (NP)
      candidate for Village of Thedford
    54. Chad W. Fisher (NP)
    55. Kyle R. Fisher (NP)
    56. Lori C. Fisher (NP)
    57. Nancy Fisher (NP)
    58. Rob Fite (NP)
      candidate for City of Madison Mayor
    59. Mark L. Fittje (NP)
    60. Grant Fitzgerald (NP)
    61. Brent Fitzke (NP)
    62. Brent Fitzke (NP)
    63. Stanley D. Flak (NP)
    64. Brian Flanders (NP)
    65. Jack Flannery (NP)
    66. Michael Fleer (NP)
    67. Jennifer M Fleischer (Rep)
      candidate for Clay County Attorney
    68. Rhonda Fleischer (NP)
      candidate for ESU Unit 9, Dist 7
    69. Dennis Fleischman (NP)
    70. Russell Flesch (NP)
    71. Kevin L. Flesner (NP)
    72. Troy M. Fletcher (NON)
    73. Mike Flood (Rep)
    74. Rich Flores (Rep)
    75. Sean Flowerday (Dem)
    76. Cal Fluckey (NP)
    77. Kristine Flyinghawk (NP)
    78. Thomas Flynn (Rep)
    79. James D. Focken (NP)
      candidate for Ansley Township
    80. Karrie Fogleman (NP)
      candidate for Boone Central Schools
    81. Mike Foley (Rep)
    82. Megan Folken (NP)
    83. Jordan Foltz (Rep)
    84. Matt Fong (NP)
    85. Brian J. Foral (Rep)
    86. Corrine Forbes (NP)
      candidate for ESU Unit 2, Dist 5
    87. David R. Ford (NP)
    88. Ed Forkner (NP)
      candidate for Village of Funk Board
    89. Tony Foster (NP)
    90. Wayne Foster (NP)
    91. Dustin Foth (NP)
    92. Jessie Fountain Zuniga (NP)
    93. Shawn Fouraker (NP)
    94. Mark A. Foust (NP)
    95. Kimberly Fouts (Rep)
    96. Tim N Fowler (NP)
    97. Barry Fox (Rep)
    98. Colby Fox (NP)
    99. Sally Fox (Rep)
      candidate for Phelps County Clerk
    100. Doug Frahm (Rep)
    101. Wyatt J Frahm (NP)
    102. Richard W. Frakes (NP)
      candidate for Trenton Village Board
    103. Robby France (NP)
    104. David E Francis (NP)
    105. Michael Francis (NP)
    106. Matthew Frank (NP)
    107. Robyn Frank (NP)
    108. Fred M. Franklin (Rep)
      candidate for Burt County Surveyor
    109. Jeffrey Franklin (Rep)
      candidate for Clay County Sheriff
    110. Kyle Frans (NP)
    111. Lawrence Franzen (NP)
      candidate for Cornhusker PPD Dist 9
    112. John Frates (NP)
      candidate for ESU Unit 16, Dist 11
    113. Larry Frauendorfer (NP)
    114. Dennis W. Fread (NP)
      candidate for Elk Creek Township
    115. Nancy Frebug (Rep)
    116. Kirk Frecks (NP)
    117. John Frederick (Rep)
    118. Lynn Frederick (NP)
    119. John A. Fredrickson (NP)
    120. Matthew D. Fredrickson (NP)
    121. Melissa Freelend (NP)
    122. Becky Freeman (NP)
    123. Roger Lee Freeman (Ind)
    124. Ronald V Freeman (NP)
    125. David D. Freese (NP)
    126. Garrett L. Freese (NP)
      candidate for Village of Plymouth
    127. Sarah J. Freidel (Rep)
      candidate for Burt County Clerk
    128. Davin French (Rep)
    129. Lynn J. French (NP)
      candidate for Berwyn Township
    130. Adam E Frerichs (Rep)
    131. Bradley D. Frerichs (NP)
    132. Rick Freshman (Rep)
    133. Billy Frey (NP)
    134. Tony Friberg (NP)
    135. Fred Fricke (NP)
      candidate for Oconee Township Board
    136. Jennifer B Fries (NP)
    137. Jerry L. Fries (Rep)
    138. Marla Fries (NP)
      candidate for ESU Unit 3, Dist 3
    139. Joshua D Friesen (NP)
      candidate for Wallace School Board
    140. George Hunter Frisch (NP)
    141. Charles Fritsche (Rep)
    142. Karen Phillis Fritschle (NP)
    143. Jill L. Fritson (Rep)
    144. George M. Fritts (NP)
    145. Marv Fritz (NP)
    146. Chris Fryzek (NP)
    147. Gary R. Fuchser (NP)
    148. Ellison Fuchtman (NP)
    149. Eric Fuchtman (NP)
      candidate for Miller Township Board
    150. Jerilee Fuchtman (NP)
    151. Sue Fuchtman (NP)
    152. Sue Fuchtman (NP)
    153. Trent Fuecker (NP)
    154. Leonor Fuhrer (NP)
    155. Leonor Fuhrer (NON)
    156. Leonor Fuhrer (NP)
    157. Brianna Full (NP)
    158. Bob Fuller (NP)
    159. Chad Fuller (NP)
  7. G
    1. Julie Gabriel (NP)
      candidate for Spring Creek Township
    2. Kevin Gabriel (NP)
      candidate for Spring Creek Township
    3. David Gale (NP)
    4. David Gale (NP)
    5. John R. Gall (NP)
    6. Roger M. Gallaway (NP)
    7. Dora Galvan (NP)
    8. Craig Gana (NP)
    9. Ted Gans (Rep)
    10. Tyler W. Gansebom (NP)
    11. Andy Gappa (NP)
    12. Jenna L. Garcia (NP)
    13. Eric Garcia-Mendez (NP)
    14. D. Eugene Garner (Rep)
    15. Timothy P. Garner (NP)
    16. Timothy P. Garner (NP)
    17. Breana Garretson (NP)
    18. Emily M Garrick (NP)
    19. Rachel Garver (Dem)
    20. Lyle Garwood (NP)
    21. Gregory L Gass (NP)
    22. Abby Gausman (NP)
    23. Daniel E. Geary (NP)
    24. Jon Gehring (NP)
      candidate for Cornhusker PPD Dist 7
    25. J w Geiser (Rep)
    26. Doug Geisler (NP)
    27. Victoria Gengenbach (NP)
    28. Jon A Genoways (NP)
    29. Arlee J. Gentry (NP)
      candidate for Brady Village Board
    30. Nicholas Georgi (Rep)
    31. Cindy Gerdes (NP)
    32. Jana J Gerdes (Rep)
    33. Shane Gerhartz (NP)
    34. Adam German (NP)
    35. Richard Gewecke (Rep)
    36. James K. Geyer (NP)
    37. Jeff Gibbens (NP)
    38. Andy Gibbons (NP)
      candidate for Village of Ansley
    39. Anne M. Gibbons (Rep)
    40. Alan B Gibson (NP)
      candidate for Valentine Council
    41. Cale Giese (NP)
      candidate for Wayne City Mayor
    42. Carl John Gilbert (NP)
    43. Robin R Gilbert (Rep)
      candidate for Clay County Treasurer
    44. Micki Gilfry (Rep)
      candidate for Dodge County Clerk
    45. James E. Gilg (NP)
    46. Sharon A. Gilg (Rep)
    47. Dylan Gill (NP)
    48. Tanyer Joe Gilligan (NP)
      candidate for Village of Anselmo
    49. Tabitha A. Gilsdorf (NP)
      candidate for ESU Unit 1, Dist 9
    50. Debra S. Girard (Dem)
      candidate for Polk County Clerk
    51. Carol Givens (Rep)
    52. Justin Glanzer (NP)
    53. Timothy T. Glas (NP)
    54. Bill Glenn (NP)
    55. Tyler Gloe (NP)
      candidate for ESU Unit 3, Dist 3
    56. Angela Gloy (NP)
    57. Sabrina Glynn (NP)
    58. Todd E. Gnuse (NP)
    59. Todd Gnuse (NON)
    60. Cathy Gobar (NP)
    61. Tim Gobel (Rep)
      candidate for Cedar County Surveyor
    62. Ruth M Godejohn (NP)
    63. Lou Ann Goding (NP)
    64. Joseph Goebel (NP)
    65. Brenda Goeken (NP)
    66. Phil Goering (NP)
      candidate for Hickman Mayor
    67. Zachary Goering (NP)
    68. Adam Goertzen (Rep)
    69. Ryan Goertzen (NP)
    70. Rod Goes (NP)
    71. Cassondra A Goff (NP)
    72. Kiley Goff (NP)
    73. Cheryl Goforth (NP)
    74. Chuck Gonka (NP)
    75. Mike Gonzales (NP)
    76. Royce Gonzales (Rep)
    77. Greg Gonzalez (Dem)
    78. Jason Good (NP)
    79. Theresa Good (Rep)
    80. Adam Goodman (NP)
    81. Joan M Goodrich (Dem)
    82. Dawn Goodwin (NP)
      candidate for Arcadia Village Board
    83. Reno Gordon (NP)
    84. Greg L. Goree (NP)
      candidate for Village of Inglewood
    85. Levi Gosnell (NP)
      candidate for Maxwell School Board
    86. Trevor C. Gotschall (NP)
    87. Constance Gracey (Rep)
      candidate for Custer County Clerk
    88. Donald Graff (NP)
      candidate for City of Osceola Mayor
    89. Martin Graff (NON)
    90. Ronda Graff (NP)
    91. Ralph Graham (Rep)
    92. Stockton Graham (NP)
    93. Joel T. Grams (Rep)
    94. Scot Alan Grams (Rep)
    95. Karen Granberg (NP)
      candidate for City of Wayne Ward 1
    96. Karen Granberg (NP)
    97. Corey Granquist (NP)
    98. April Grant (NP)
    99. Debra Grant (NP)
    100. Pamela Grant (NP)
    101. Ronald D. Grass (NP)
    102. Jodi Graves (NP)
    103. Kelsey Graves (NP)
      candidate for Syracuse City Council
    104. Mark D. Graves (NP)
    105. Rodnay Gray (NON)
    106. Rodney Gray (NP)
    107. Nathan Green (NP)
    108. Nicholas Green (NP)
      candidate for Village of Henry
    109. Robert C. Green (NP)
    110. Tom Green (NP)
    111. Michelle Greene (NP)
      candidate for Sholes Village Board
    112. Tim Gregerson (NP)
    113. Matthew Gregg (Rep)
    114. Bob Gregory (Lib)
    115. Steven Henry Greve (NP)
      candidate for Wakefield Mayor
    116. Jennifer Griebel (NP)
    117. Laura Grieser (NP)
    118. Jolene Griess (NP)
    119. Wendell E Griess (NP)
    120. Joann M Griffith (Rep)
    121. Tom Griffith (NP)
    122. Tom Griffith (NP)
    123. Kay Grimminger (NP)
      candidate for ESU Unit 10, Dist 3
    124. Jesse Grof (NP)
      candidate for Tecumseh Mayor
    125. Amanda Groff (NP)
    126. Greig A. Gronenthal (NP)
      candidate for Madison City Council
    127. Todd M. Gronenthal (NP)
    128. April Gross (NP)
    129. Peggy L. Gross (Rep)
      candidate for Brown County Assessor
    130. Mindy Grossart (Dem)
    131. Carl E. Grotelueschen (Rep)
    132. Marilee S. Groth (NP)
    133. Jim Grotrian (NP)
    134. Jerry L. Grove (Rep)
    135. Joshua E. Grummert (Dem)
      candidate for Adams County Surveyor
    136. Duane F. Guenther (NP)
    137. Neil A. Guenther (NP)
      candidate for Peoria Township Board
    138. Steven M. Guernsey (NP)
    139. Kyle L. Guggenmos (NP)
    140. Rusty Gulbranson (NP)
    141. Tony Gulizia (Rep)
    142. Brittney L Gunderson (NP)
    143. Levi P. Gunn (NP)
    144. Jim Gunsolley (NP)
      candidate for ESU Unit 1, Dist 3
    145. James Gunsolley (NP)
    146. Brandon Gunther (NP)
    147. Alex N. Gurciullo (Rep)
    148. Brynn L. Gustafson (NP)
    149. Eric Gustafson (NP)
      candidate for Axtell Village Board
    150. Joe Gustafson (NP)
    151. Millard Gus Gustafson (Rep)
      candidate for Gage County Sheriff
    152. Rick Gustafson (NP)
    153. Roger Gustafson (NON)
    154. Vincent Guthrie (NP)
    155. Brandon Gutzmann (NP)
    156. Perry Gydesen (NP)
      candidate for Odell Village Board
  8. H
    1. Nathan Haahr (NP)
    2. Scott Habluetzel (NP)
    3. Jeff Hackerott (Rep)
    4. N. Richard Hadenfeldt (NP)
    5. Bryan Hagan (NP)
    6. Cori Hage (NP)
      candidate for Bartley Village Board
    7. Jessica Hagerbaumer (NP)
    8. Jessica Hagerbaumer (NP)
    9. Thomas Hagert II (NP)
    10. Zach Hagler (NP)
      candidate for Village of Arnold
    11. James Hahn (NP)
    12. Raegan Hain (Rep)
    13. Jordan B. Hajek (O)
    14. Ted F. Hajek (NP)
    15. Brenda Halbmaier (NP)
    16. Cameron Hall (Rep)
    17. Herb Hall (NP)
    18. Jacob Hall (NP)
      candidate for Lindsay Village Board
    19. Jacob Hall (NP)
    20. Jay Hall (NP)
    21. Michael K Hall (Rep)
    22. Steven J. Hall (Rep)
    23. Amanda L Haller (NP)
      candidate for Rushville Mayor
    24. Justin B. Hallman (NP)
      candidate for Ansley Township
    25. Eric Halverson (NON)
    26. Jeff Halvorsen (NP)
    27. Chuck Hamernik (NP)
    28. Scott Hamilton (NP)
      candidate for Oxford Village Board
    29. Kelly Hammer (Rep)
    30. Justin Hammond (NON)
    31. Kathy Hammond (Rep)
    32. Keith Hammons (NP)
    33. Jessica Hampton (Dem)
      candidate for Hooker County Clerk
    34. Bill Hancock (NP)
    35. Dixie Hanefeldt (NP)
    36. Dixie Hanefeldt (NP)
      candidate for Valley Township Board
    37. Rhonda K. Hanel (NP)
    38. Roxanne M Hanel (NP)
      candidate for Randolph City Council
    39. Carol R. Hanes (NP)
    40. Wade D. Hanes (NP)
    41. Christee Haney (Rep)
      candidate for Grant County Clerk
    42. Tammy Haney (Rep)
      candidate for Boyd County Assessor
    43. Cory Hanna (NP)
      candidate for Arthur Village Board
    44. Rodney Hanquist (NP)
    45. Ben Hansen (NP)
    46. Brenda Hansen (Rep)
      candidate for Clay County Assessor
    47. Carrie Hansen (NP)
    48. Colby Hansen (NP)
    49. Joel J. Hansen (NP)
    50. Kent Hansen (NP)
    51. Matthew Hansen (Dem)
    52. Matthew W. Hansen (NP)
    53. Randy Hansen (NP)
    54. Rex W Hansen (NP)
    55. Richard Hansen (NP)
      candidate for Blair City Mayor
    56. Terry L. Hansen (NP)
      candidate for Miller Village Board
    57. Tom Hansen (NP)
    58. Tonya Hansen (NP)
    59. Aaron Hanson (Rep)
    60. Brandon B. Hanson (Dem)
    61. Harlow Hanson (NP)
    62. Justin Hanson (NP)
    63. Lucas L. Hanson (NP)
    64. Nancy Hanson (NP)
    65. Randy G. Hanson (NP)
      candidate for Hill Township Board
    66. Timothy A Hanson (Rep)
    67. Timothy M. Hanson (NP)
    68. Barb Hanson (Rep)
      candidate for Boone County Assessor
    69. Frank Hanzlik (NP)
    70. Kenneth Royce Harbison (NP)
    71. Phil Hardenburger (Dem)
    72. Rick Hardesty (Rep)
    73. Brian Hardin (NP)
    74. Danielle Harding (NP)
    75. Thomas Harding (NP)
      candidate for Cornlea Village Board
    76. Tom Harding (NP)
    77. Mark Harkendorff (NP)
      candidate for Falls City Mayor
    78. Rebecca R. Harling (Rep)
    79. Travis Harlow (NP)
    80. Janet Harmer (NP)
    81. Karen Harmoney (NP)
      candidate for ESU Unit 10, Dist 9
    82. Karen Harmoney (NP)
    83. Chad Harms (NP)
    84. Edward Harms (NP)
    85. John Harms (Rep)
    86. Monica Harney (NP)
    87. Roger Harper (NP)
    88. Kenny Harre (Rep)
    89. Edwin J. Harris (NP)
    90. Harold H. Harris (NP)
    91. Mark Harris (Rep)
    92. Michael T. Harris (NP)
      candidate for Dunning Village Board
    93. Roger L. Harris (Rep)
      candidate for Gage County Attorney
    94. Samuel Harris (NP)
    95. John A. Harris Jr. (NP)
    96. Matt Harrison (NON)
    97. Robert Harrold (NP)
      candidate for Broken Bow Township
    98. Bernie Hart (NP)
    99. Halle Hart (NP)
      candidate for Tilden City Council
    100. Katie Hart (Rep)
      candidate for Burt County Assessor
    101. Laura Hart (NP)
    102. Sheri Hartley (NP)
      candidate for Maywood School Board
    103. Lorissa Hartman (Rep)
      candidate for Thomas County Clerk
    104. James R. Hartnett (Dem)
    105. Joe Hartz (NP)
      candidate for City of Neligh Mayor
    106. Seth C Hasenauer (NP)
      candidate for Wallace School Board
    107. David P. Haskell (NP)
      candidate for Village of Anselmo
    108. Abbey Haskins-Harig (NP)
      candidate for Webster County Clerk
    109. Todd T. Hassebrooke (NP)
    110. Steven R Hassler (Rep)
    111. Matthew Hastings (NP)
    112. Charlie Hatfield (NP)
      candidate for Pawnee City Mayor
    113. Mark R. Hauptman (NP)
    114. Heather Hauschild (Rep)
    115. Alicia Haussler (NON)
    116. Curtis A. Havelka (NP)
    117. Doug Havlovic (NP)
    118. Troy L Hawk (Rep)
    119. Joe B. Hawkins (NP)
    120. Samuel R. Haworth (NP)
    121. Faye Allison Hayes (NP)
      candidate for ESU Unit 4, Dist 9
    122. Charles C Hays (NP)
    123. Christopher C. Hays (Rep)
      candidate for Polk County Surveyor
    124. Adam Hayward (NP)
    125. Paul Hazard (NP)
    126. Matthew Headley (Rep)
    127. Jackie Heard (NP)
    128. Ben Heath (NON)
    129. Dori Heath (Rep)
    130. Randy Heckenlively (NP)
    131. Wende L. Heckert (NP)
      candidate for ESU Unit 8, Dist 9
    132. Dale Van Heek (NP)
    133. Wanda Heermann (Rep)
      candidate for Stanton County Clerk
    134. Steve Heesacker (NP)
    135. Justin Heffner (NP)
      candidate for Trenton Village Board
    136. Kylie Heflin (NP)
    137. Julie Hehnke (NP)
    138. Julie Hehnke (NP)
    139. Tera Heidtbrink (NP)
    140. Dan Heiman (NP)
    141. Jolene M. Heinemann (Dem)
    142. Corban Heinis (NP)
    143. Wilma Heinowski (NP)
      candidate for Halsey Village Board
    144. Wilma Heinowski (NP)
    145. Rodney Heinrichs (NP)
    146. Aaron Heins (NP)
    147. Travis E. Heinz (Rep)
    148. Keith Heithoff (Rep)
    149. Todd Heithoff (NP)
    150. Joel L Heitz (NP)
    151. Stephen A. Helgenberger (NP)
      candidate for Ridgeley Township
    152. James F. Helgoth (Dem)
    153. Jason Hellbusch (NP)
    154. Jason Hellbusch (NP)
    155. Gary Hellerich (NP)
    156. Gary Hellerich (NP)
    157. Rickie L. Helms (NP)
    158. Rickie L. Helms (NP)
      candidate for Pawnee City Council
    159. Danielle Helzer (NP)
    160. John M. Helzer (NP)
    161. David A Hemandez (NP)
    162. Sara R. Hemberger (NP)
    163. Shawn D. Hemenway (NP)
    164. Jamie A Henandez (NP)
    165. Ted Henderson (NP)
    166. Linzy Hendricks (Rep)
    167. Daniel Hendrickson (NP)
      candidate for Perennial PPD, Dist 2
    168. Don Henery (Rep)
      candidate for Knox County Sheriff
    169. Don Henery (NP)
      candidate for Spade Township Board
    170. Lucie Hengen-Reed (NP)
      candidate for Hershey Village Board
    171. Jacy Henk (NP)
    172. Becky Henkel (NP)
    173. Tina Henn (NP)
    174. Lynn R. Henrichs (NP)
      candidate for Odell Village Board
    175. Marvin C. Henry (NP)
      candidate for Maywood Village Board
    176. Sherri Henry (NP)
      candidate for Santee Village Board
    177. Dennis Hentzen (NP)
    178. Lewis Herbaugh (Rep)
    179. Myron Hergert (NP)
    180. Angela Herman (NP)
    181. Laura Hernandez (NP)
    182. Dyann L Herr (NP)
      candidate for Humboldt City Mayor
    183. Alonzo Herrera (NP)
    184. Brandon Herrick (NP)
    185. Bob Herring (NP)
    186. Joann M. Herrington (NP)
    187. Travis Herrman (NP)
    188. Michael Herzog (NP)
    189. Jody Hespen (NP)
      candidate for Village of Rogers
    190. Joy Hespen (NP)
    191. Arnold Heyen (NP)
    192. Dawn Hill (Rep)
      candidate for Gage County Clerk
    193. Jen Hiebner (NP)
    194. Max Hieter (NP)
    195. Nathan Higby (NP)
    196. Christopher M. Higgins (NP)
    197. Shaun L. Higgins (NON)
    198. Stacie Higgins (NP)
    199. Timmothy Higgins (Rep)
    200. Tucker Hight (NP)
      candidate for ESU Unit 1, Dist 7
    201. Ricky C. Hightower (NP)
    202. Wayne A. Hightree (NP)
    203. Rusty Hike (NP)
    204. Hannah Hild (NP)
    205. Mike Hilgers (Rep)
    206. Glen F. Hillen (NP)
    207. Ralph Hilyard (NP)
    208. Abe Hinman (NP)
      candidate for Village of Callaway
    209. Amber M. Hinrichs (NP)
    210. Ambur Hinrichs (NON)
    211. Joel Hinrichs (NP)
    212. Kelly Hinrichs (NP)
    213. Alex Hintz (NP)
    214. Ryan J. Hinz (NP)
      candidate for Crete Mayor
    215. Kathy Hirschman (Rep)
    216. Tysen Hissong (NP)
    217. Tammy Hitchcock (Rep)
    218. Dustin M. Hixson (NP)
    219. Marilyn Hladky (Rep)
    220. Gary Hoarty (NP)
    221. Jenny Hoarty (NP)
    222. Benjamin Hobbs (NP)
    223. Benjamin Hobbs (NP)
    224. Travis D. Hobbs (Rep)
      candidate for Brown County Clerk
    225. Katherine E. Hoberg (Rep)
    226. Donna Hoblyn-Bittner (Dem)
    227. Becky Hoch (NP)
    228. Jill J Hochstein (NP)
    229. Marcus J. Hochstein (NP)
    230. John V. Hodge (Rep)
    231. Marni Hodgen (NP)
    232. Roger Hodges (NP)
    233. Sandy J. Hoeft (Rep)
    234. Mark Hoeger (NP)
    235. Michelle Hoehn (NP)
    236. Leroy Hoesing (NON)
    237. Dan Hoesly (NP)
      candidate for ESU Unit 7, Dist 7
    238. Mike Hoff (NP)
    239. Neal Hoff (NP)
    240. Tom Hoff (NP)
      candidate for East Custer Township
    241. Amy L. Hoffman (NP)
    242. Dixie Hoffman (NP)
    243. Jim Hoffman (NP)
    244. Linda J. Hoffman (NP)
    245. Ryan Hoffman (NP)
    246. Sandra J. Hoffman (NP)
    247. Heath Hofstetter (Rep)
    248. Lee Hogan (Rep)
    249. Steven Hogeland (Rep)
    250. Christopher Hogg (NP)
      candidate for Village of Ansley
    251. Tavis Hohensee (NP)
      candidate for Village of Funk Board
    252. Martin Hohenstein (Rep)
    253. Marjorie S Hoier (Rep)
    254. Pam Holcomb (NP)
    255. Rick Holdcroft (NP)
    256. Michael Holfaster (NP)
      candidate for Paxton School Board
    257. Rick Hollatz (NP)
      candidate for Leigh Village Trustee
    258. Rick Hollatz (NP)
      candidate for Village of Leigh
    259. Sylvia Hollibaugh (NP)
      candidate for Ord Township Board
    260. Joel Holling (NP)
    261. Jason W. Holling-Karas (NP)
    262. Greg Hollman (NP)
    263. Gary Hollst (NP)
    264. Cory J. Holm (NP)
      candidate for Paxton School Board
    265. Shavonna Holman (NP)
    266. Timothy L. Holman (NP)
    267. Daryl Holmberg (NP)
    268. Jess Holmgren (NP)
    269. Jess Holmgren (NON)
    270. Howard Holmquist (NP)
    271. Dustin Holstein (NP)
    272. Marian Holstein (NP)
    273. Brittany Holtmeyer (NP)
    274. Norbert Holtz (Rep)
    275. Michael Holzfaster (NP)
      candidate for Paxton Village Board
    276. Charles (Chuck) Homolka (NP)
    277. Lynelle Homolka (Rep)
    278. Brent Hoops (NON)
    279. Chris Hopkins (NP)
    280. K. Zane Hopkins (NP)
      candidate for Banner County Sheriff
    281. Pam Hopkins (Rep)
      candidate for Dodge County Attorney
    282. Sean Hopkins (NP)
      candidate for Mitchell City Council
    283. Kevin Horn (Rep)
    284. Timothy C. Horn (NP)
      candidate for ESU Unit 13, Dist 1
    285. Blair Horner (NP)
    286. Mark Horstman (NP)
      candidate for Sterling School Board
    287. David Hottell (Rep)
    288. Matt Hothem (NP)
      candidate for S-E-M School Board
    289. Patrick Hotovy (NP)
    290. Matt Hotthem (NP)
    291. William P Hotz (NP)
    292. Carrie Hough (NP)
    293. Deb Houghtaling (Rep)
    294. Jason T. Houghtelling (NP)
    295. Mark Houser (NP)
      candidate for Village of Daykin
    296. Kody Howard (NP)
    297. David W Howell (NP)
    298. David W. Howell (NON)
    299. Bill Hoyt (NP)
    300. Bill Hoyt (NP)
    301. Caleb Hoyt (NP)
    302. Mike Hrbek (NP)
    303. Marc Hroch (NP)
    304. Liana Hrupek (NP)
    305. Eldon Hubbard (NP)
      candidate for Gering Mayor
    306. Douglas Huber (NON)
      candidate for Hebron Mayor
    307. Monica Huber (NP)
    308. Linda Hudson (NON)
    309. Mike Hudson (NON)
    310. Cynthia R. Huebner (Write-in) (NP)
    311. Alan Huettner (NP)
    312. Chris Huff (NP)
    313. Bernice A Huffman (NP)
    314. Ron Hug (NP)
    315. David Hughes (NP)
    316. Jana Hughes (NP)
    317. Ted D. Hughes (NP)
    318. Jerry Hugo (NP)
    319. Daryl Hulinsky (NP)
    320. Sandra Hulm (NP)
    321. Sandra Hulm (NP)
    322. Lori Humphrey (NP)
    323. John Hundahl (NP)
    324. Holly Hunke (NP)
    325. Joel D. Hunke (NP)
      candidate for Village of Snyder
    326. Brandon Hunnicutt (NP)
    327. Daniel E Hunt (NP)
    328. Darwin Hunt (NP)
    329. Megan Hunt (NP)
    330. Steve P. Hunt (NP)
    331. David K. Hunter (NP)
    332. Gerry Hunter (Rep)
    333. Louvontree Hunter (Dem)
    334. Marcy Hunter (NP)
    335. Riki Hunter (NP)
    336. Steven Wayne Huntley (NP)
    337. Lisa Hunzeker (NP)
    338. Casey Hurlburt (Rep)
      candidate for Valley County Sheriff
    339. Justin W. Hurlburt (NP)
    340. Jeff Hurrell (NP)
    341. Butch Hurst (Rep)
    342. Dennis G. Husa (NP)
    343. Cory Huskey (NP)
      candidate for Village of Comstock
    344. Gail A Hutt (NP)
    345. Douglas W. Huttmann (Rep)
    346. Kaden Huxol (NP)
    347. Darren J. Huxoll (NP)
    348. Daron Huyser (NP)
  9. I
    1. Teresa J. Ibach (NP)
    2. John D Icenogle (NP)
    3. Kathy Ideus (NP)
    4. Kathy Ideus (NP)
      candidate for Village of Burchard
    5. Kristi Ideus (NP)
    6. Adam Indra (NP)
    7. Andrew Iske (NP)
    8. Andrew Iske (NP)
    9. Doug Iske (NP)
    10. Lora Iversen (NP)
  10. J
    1. Richard E. Jablonski (NP)
    2. Richard E. Jablonski (NP)
    3. Neil L. Jack (NP)
    4. Jeffrey Jackson (NP)
      candidate for Mitchell City Council
    5. Mike Jackson (NP)
    6. Arlon Jacobitz (NP)
    7. Dan Jacobs (NP)
    8. Jay M. Jacobsen (NP)
      candidate for Village of Winslow
    9. Mike Jacobson (NP)
    10. Susan Jacobus (Dem)
    11. Jonathan Jaeger (NP)
    12. Michael Jageler (NP)
      candidate for Arthur Village Board
    13. Daniel Jaimes (NP)
    14. Dale Jaixen (NP)
    15. Tami James Moore (NP)
    16. Corrine Janovec (NP)
    17. Craig Jansen (NP)
    18. Kendra Jansky (NP)
    19. Barry P Janssen (NP)
    20. Layne C. Janssen (NP)
    21. Verlin Janssen (NP)
    22. Paul E. Janulewicz (NP)
    23. Jim Jarecki (NP)
      candidate for City of Albion Mayor
    24. Rod Jauken (NP)
      candidate for Village of Funk Board
    25. Allen C. Jeannoutot (NP)
    26. Dana Jeannoutot (NP)
    27. Linda Jedlicka (NP)
    28. Carrie K. Jeffery (NP)
    29. Bret H Jeffries (NP)
    30. Clayton Jeffries (NP)
    31. Jane Jeffries Richardson (Rep)
    32. Michael R. Jeffryes (NP)
    33. Eric Jelinek (NP)
    34. Jim Jelinek (NP)
    35. Jason Jenkins (NP)
      candidate for Village of Arnold
    36. Jeff Jenkins (NP)
    37. Gary W. Jensen (NP)
    38. Jerry Jensen (NP)
    39. Mark W. Jensen (NP)
    40. Michael P. Jepsen (Rep)
    41. David Jespersen (NP)
    42. Leslie Jessen (NP)
    43. Ricky L. Jessen (NP)
      candidate for Peoria Township Board
    44. Justin Jindra (NP)
    45. Jennifer D. Joakim (Rep)
    46. Eric Jobman (NP)
      candidate for Logan Township Board
    47. Virgil Jobman (NP)
      candidate for Filley Village Board
    48. Anthony S Johansen (NP)
    49. Kellie John (Rep)
    50. Sam Johnsen (NP)
    51. Alvin Johnson (NP)
      candidate for Arcadia Village Board
    52. Amanda Johnson (NP)
      candidate for Ridgeley Township
    53. Andrew C Johnson (Rep)
    54. Angela Johnson (NP)
    55. Anthony R. Johnson (NP)
    56. Ben Johnson (NP)
    57. Brett T. Johnson (NP)
    58. Cathy S. Johnson (NP)
    59. Cindy Johnson (Rep)
    60. Clark Johnson (NP)
    61. Darrell J. Johnson (Rep)
    62. David Johnson (NP)
    63. Diane L Johnson (Rep)
      candidate for Nemaha County Clerk
    64. Duane E. Johnson (NP)
    65. Greg N. Johnson (NP)
    66. Jerry Johnson (NP)
    67. Jerry Johnson (NP)
      candidate for City of Wahoo Mayor
    68. Jim Johnson (NON)
    69. Josh Johnson (Rep)
    70. Kay Johnson (NP)
      candidate for Ericson Village Board
    71. Korey Johnson (Rep)
    72. L. Wayne Johnson (Rep)
    73. Loren Johnson (NP)
      candidate for Hershey Village Board
    74. Lynda Johnson (NP)
    75. Mandy Johnson (NP)
    76. Marc Johnson (NP)
    77. Myra Johnson (Dem)
      candidate for Kearney County Clerk
    78. Patricia L. Johnson (NP)
      candidate for Village of Daykin
    79. Ronald E Johnson (NP)
    80. Ronda L. Johnson (Rep)
    81. Steven Johnson (NP)
    82. Timothy Johnson (NP)
    83. Timothy M. Johnson (NP)
    84. Wayne J. Johnson (NP)
      candidate for Wilcox Village Board
    85. Denny Johnson (Rep)
      candidate for Boone County Sheriff
    86. Roy W. Johnson Jr. (NP)
    87. Page Johnston (NP)
    88. Trish Johnston (Dem)
    89. Stacy Jolley (NP)
    90. Stacy Jolley (NP)
    91. Troy Jonak (NP)
    92. Raymond Jones (NP)
    93. Ryan Jones (NP)
    94. Sherry Jones (NP)
    95. Tony Jones (NP)
    96. Trace Jones (Rep)
    97. Charles P. Jordan (Rep)
      candidate for Cass County Surveyor
    98. Curt Jordan (NP)
    99. Robert Jordan (NP)
    100. Robert Jordan (NON)
    101. Roy Jordan (NP)
      candidate for Danbury Village Board
    102. Shannon Jordan (NP)
    103. Steve Jordon (NP)
    104. Brandy Jordan (NP)
      candidate for Alvo Village Trustees
    105. Nathan C. Jordan (NP)
      candidate for Alvo Village Trustees
    106. Brent Jorgensen (Rep)
    107. Jamie Jorgensen (NP)
    108. Sherri Jorgensen (NP)
    109. Tyson Jorgonsen (NP)
      candidate for Walker Township Board
    110. Danny Josoff (NP)
    111. Margo R. Juarez (NP)
    112. Margo R. Juarez (NP)
    113. Susan L Judge (NP)
    114. Raymond R. Juhl (NP)
      candidate for Miller Village Board
    115. Steven Jurgens (NP)
    116. Terry L. Jurgens (Rep)
    117. Loretta Jurgensmier (NP)
    118. Helen E. Jurjens (NP)
  11. K
    1. Sarah Kabes (NON)
    2. David E. Kadlecek (NP)
    3. Scott Kaelin (NP)
      candidate for Westerville Township
    4. Megan Kahler (NP)
    5. Kyle Kakuda (NP)
      candidate for Mitchell City Council
    6. Dan Kallhoff (NP)
    7. Debra Kallhoff (NP)
    8. Kevin Kallweit (NP)
    9. Eric Kamler (Rep)
    10. Sid Kamprath (NP)
      candidate for Seward City Mayor
    11. Neal A. Kanel (NP)
    12. Daine Kapels (Rep)
    13. Joan Kapustka (NP)
    14. Joni R. Karcher (NP)
    15. Brian Karr (NP)
    16. Brian Karr (NP)
    17. Brian Karr (NP)
    18. Stan Karr (NP)
      candidate for Sterling School Board
    19. Valerie Karsjens (NP)
      candidate for Ogallala School Board
    20. Jason Karsky (NP)
    21. Janis M. Kasik (Dem)
    22. Kenny Kaslon (Rep)
    23. Marcia R. Kaslon (Dem)
    24. Joseph Kathman (NP)
    25. Brent Katz (NP)
    26. Lisa Kaufman (NP)
    27. Joel A. Kaup (NP)
    28. Scott Kaup (NP)
    29. Kathleen Kauth (Rep)
    30. Tony Kauth (NP)
      candidate for Peoria Township Board
    31. Duane Kautz (Rep)
    32. Norman A Kavan Jr. (NP)
    33. Brian Kavanaugh (NP)
    34. Brett Kazemba (NP)
    35. Jeff Keagle (NP)
    36. Mark N. Keck (NP)
    37. Brandon Kee (NP)
    38. Adam R Keebler (Lib)
    39. Terry Keebler (Rep)
    40. Ronald Keen (NP)
    41. Douglas V. Keener (NP)
    42. Ryan Kegley (NON)
    43. Aaron P. Keiser (NP)
    44. Brian D. Keiser (NON)
    45. John R. Keith (NP)
      candidate for Maxwell Village Board
    46. Brad Keller (NP)
    47. Diane R. Keller (NP)
    48. Diane R. Keller (NP)
    49. Melody H. Keller (Rep)
    50. Melissa Keller Thompson (NP)
    51. Brandi R. Kelly (Dem)
    52. Brent M Kelly (Rep)
      candidate for Holt County Attorney
    53. Cassie Kelly (NP)
    54. Mike Kelly (NP)
      candidate for City of Yutan Mayor
    55. Tom J. Kelly (NP)
    56. Jered Kempf (NON)
    57. Jerod S. Kempf (NP)
    58. Chad Kendall (NP)
    59. Brent Kennedy (NP)
    60. Mike Kennedy (NP)
    61. Mike Kennedy (NP)
    62. Ron Kennedy (NP)
    63. Paul R. Kenney (NP)
    64. Paul R. Kenney (NP)
    65. Sean Kerby (NON)
    66. Clifford E. Keslar (NP)
      candidate for Shelton Village Board
    67. Dale Ketelsen (NP)
      candidate for Spade Township Board
    68. Lester Ketelsen (NP)
      candidate for Morton Township Board
    69. Bonita Keuten (NP)
    70. Lawrence Keuten (NP)
    71. Mindy Kezar (Rep)
      candidate for Garden County Clerk
    72. Rebecca L. Kicak (NP)
    73. Robert Kieborz (NP)
    74. Christopher L. Killin (NP)
      candidate for Chapman Village Board
    75. Patrick E Killinger (Dem)
    76. Mark A. Kimball (NP)
    77. Mark A. Kimball (NP)
      candidate for Village of Callaway
    78. Cindy L. Kime (NP)
      candidate for Grant Village Board
    79. TJ Kincaid (NP)
    80. Dale King (Rep)
    81. Blaine Kinney (NP)
    82. Marianna D. Kirchhoff (NP)
    83. Jeff Kirsch (Rep)
    84. Dale Kisling (NP)
    85. Nick Kittinger (NON)
    86. Nicki Kittinger (NP)
    87. Larry Klahn (NP)
      candidate for Hooper Township Board
    88. Joel Klammer (NP)
    89. Brenda L Klanecky (Rep)
      candidate for Howard County Clerk
    90. Michael Klatt (NP)
    91. Bryon J Klauenberg II (Rep)
    92. Chuck Kleeb (NP)
      candidate for Broken Bow Township
    93. Tom Kleeb (NP)
    94. Brett Kleier (NP)
    95. Don D Klein (NP)
    96. George W. Klein (NP)
    97. Ivan H Klein (Rep)
    98. Kyle Klein (NP)
      candidate for Red Cloud City Mayor
    99. Lacy K Klein (Rep)
    100. Marty Klein (Rep)
      candidate for Hall County Attorney.
    101. Phillip Klein (NP)
    102. Chris Kleinberg (Rep)
      candidate for Dakota County Sheriff
    103. Donald W. Kleine (Rep)
    104. Mark J. Klemesrud (NP)
    105. David Kling (NP)
      candidate for Ogallala School Board
    106. Kenneth Klingelhoefer (NP)
    107. William Klingman (Rep)
    108. Marcus Kloepping (NP)
      candidate for Cozad Mayor
    109. David Klug (Rep)
    110. Leigh Kluthe (NP)
    111. Alden L. Kment (NP)
    112. Dennis Kment (Rep)
    113. Jay Knap (NP)
    114. James Knapp (NP)
    115. Jay Knapp (NP)
    116. Charlie Knapper (Rep)
    117. William D. Knapper (NP)
      candidate for ESU Unit 13, Dist 7
    118. Janet K. Knehans (NP)
    119. Judith K. Knoke (NP)
      candidate for Friend Mayor
    120. Jim Knothe (NP)
      candidate for Paxton Village Board
    121. Ross A. Knott (NP)
    122. Jon Knutson (NP)
      candidate for Schuyler Mayor
    123. Tom Kobus (NP)
    124. Isaac D. Koch (NP)
    125. Isaac D. Koch (NP)
      candidate for Village of Richland
    126. Jamie Koch (NON)
    127. Rich Koch (Rep)
    128. Rod Koch (NP)
    129. Peter A. Koeckner (NP)
    130. Alex Koehler (NP)
      candidate for Harvard School Board
    131. Justin A. Koehler (NP)
    132. Kory Koehlmoos (NP)
      candidate for Pilger Village Board
    133. Keri L. Koenigsberg (Rep)
      candidate for Garfield County Clerk
    134. Keith A. Koertje (NP)
    135. Hope Koester (NP)
    136. Tera Koetter (Rep)
    137. Darius Kohl (NP)
    138. Eric Kohle (NP)
    139. Micah R. Kohles (NP)
    140. Laurie Kohmetscher (NP)
    141. Lisa Kohout (NP)
    142. Adam D. Koinzan (NP)
      candidate for Kilfoil Township
    143. Ryan W. Koinzan (NP)
    144. Daniel Kollars (NON)
    145. Tim Kollars (NP)
    146. Keith M Kollasch (NP)
    147. John E Koller (NP)
      candidate for Arapahoe Mayor
    148. Angela Kolterman (NP)
    149. Nick L Konrad (NP)
    150. Larry D Koranda (Rep)
      candidate for Cedar County Sheriff
    151. Kristi Korell (Rep)
    152. Kimberly A. Korgan (NP)
    153. Chad Korth (NP)
    154. Daniel Korth (NP)
      candidate for Randolph City Council
    155. Colten D. Korthuis (NP)
      candidate for Dakota City Council
    156. Angela Kosmicki (Rep)
    157. Dennis R. Kostal (NP)
    158. Shawn Kotik (NP)
      candidate for Village of Winslow
    159. Jimmie R. Kotrous (NP)
    160. Myron Kouba (Rep)
    161. Mark L Kovarik (NP)
    162. Al Kowalski (NP)
    163. Katie Kowalski (NP)
      candidate for St. Paul City Council
    164. Michael L. Kozeal (NP)
      candidate for City of Sargent Mayor
    165. Denise J. Kracl (Rep)
    166. Kevin Kraenow (NP)
    167. Eric E Kraft (NP)
    168. Steven Krajewski (NP)
    169. Beau Kramer (NP)
    170. David M. Kramer (NP)
    171. Franklin J. Kramer (NP)
    172. Jerome J. Kramer (Rep)
    173. Kerri L. Kramer (Rep)
    174. Lisa Kramer (Rep)
    175. Steven R. Kramer (NP)
      candidate for Village of Stapleton
    176. Jodi Krance (Rep)
      candidate for Polk County Assessor
    177. Nancy Kratky (NP)
    178. Beth Kernes Krause (NP)
    179. Jerry Krause (NP)
    180. Scott Krause (Rep)
    181. Terry Krauter (Rep)
    182. John W. Kraye (NP)
    183. Julia A. Kraye (Rep)
    184. Regina Krebs (Rep)
    185. Nickola R Kreifels (Dem)
      candidate for Otoe County Treasurer
    186. Chad D. Kreikemeier (NP)
    187. Cherie J Kreikemeier (Rep)
    188. Jason P Kreikemeier (NP)
    189. Nathan Kreikemeier (NP)
    190. Wendy S Kreis (NP)
    191. Shawn Kreizel (NP)
    192. Stauart Krejci (NP)
    193. Allan D. Kreman (NP)
    194. Kris Kremke (NP)
    195. Kris Kremke (NP)
    196. Krisit Kreuscher (NP)
    197. Ted Krienke (NP)
    198. Jasper J. Kriens (NP)
    199. Maria Kriete (NP)
    200. Maria Kriete (NP)
    201. Jarvis Kring (NP)
    202. James A. Krings (NP)
    203. Stephanie Krivohlavek (Rep)
    204. Gary L. Kroese (NP)
    205. Laurie Krohn (Rep)
    206. Mike Krolikowski (NP)
    207. Karen Kroll (NP)
    208. Teresa Kroll (NP)
    209. Galen Kronhofman (NP)
      candidate for ESU Unit 11, Dist 9
    210. Bill Kropatsch (NP)
    211. James Krotz (Rep)
    212. James Krotz (Rep)
    213. Dean Krueger (Rep)
    214. DuWayne Krueger (NP)
    215. Jason Krueger (Rep)
    216. Mark Krueger (NP)
    217. Mark Krueger (NP)
    218. Sonja L. Krueger (NP)
    219. Steven Krueger (Rep)
    220. Gary Kruse (NON)
    221. Duane Krusemark (NP)
    222. Zoey D. Krusinger (NP)
    223. Ron Krysl (NP)
      candidate for Atkinson City Council
    224. Dave Kube (NP)
    225. Keith F. Kube (NP)
    226. Trevor L. Kubik (NP)
    227. Alicia D. Kucera (NP)
    228. Ray Kucera (NP)
    229. Paul Kuchar (NP)
    230. Spenser Kudera (NP)
    231. Bill Kuehner (NP)
    232. Phil L. Kuenle (NP)
      candidate for Village of Thedford
    233. Tyler Kugler (NP)
      candidate for Dawson PPD
    234. Tyler Kugler (NP)
    235. Dale R Kuhlman (NP)
    236. Kasey Kuhlman (NP)
    237. Lance R Kuhlman (NP)
    238. Brett Kuhn (NP)
      candidate for ESU Unit 3, Dist 5
    239. Gerald Mike Kuhn II (NP)
    240. Edwin H. Kuhnel (NP)
    241. Richard Kuhr (NP)
    242. James A. Kulacz (NON)
    243. Daniel A Kulman (NP)
    244. Justin Kulwicki (NP)
    245. Michael D, Kumm (NP)
    246. Michael Kumm (NP)
    247. Michael L. Kumm (NP)
      candidate for Valley Township Board
    248. Steve Kumm (NP)
    249. Tony Kumm (NP)
    250. Elizabeth Kumru (NP)
    251. Jason Kunkel (NP)
    252. Daniel J Kunz (NP)
    253. Cris Kurpgeweit (NP)
    254. Tim Kusek (NP)
    255. Sherie S. Kuszak (Rep)
    256. Tricia P. Kuszak (NP)
    257. Tricia P. Kuszak (NP)
    258. Jeff Kutchera (Rep)
    259. John Kutnink (NP)
    260. Kim Kwapnioski (Rep)
    261. Edward A. Kyes (NP)
    262. Herman Kyrklund (NP)
  12. L
    1. Marisa L'Hereux (NP)
    2. Brian Laaker (NP)
    3. Paul Lackore (NP)
    4. Dexter L. Lacy (NP)
    5. Nickolas S. Ladenburger (NP)
    6. Dwaine W. Ladwig (Rep)
      candidate for Polk County Sheriff
    7. Christopher Laflan (NP)
    8. Janet Lagler (NP)
    9. Andrea Lake (NP)
    10. Rodney Lamb (NP)
    11. Rodney Lamb (NP)
    12. R. Paul Lambert (NP)
    13. W. Bert Lammli (Rep)
    14. Lorraine Lander (NP)
    15. David M. Landis (NP)
    16. Anthony Landon (NP)
      candidate for Odell Village Board
    17. Riley L. Lane (NP)
    18. Tyler Lane (NP)
      candidate for Dakota City Council
    19. Douglas Lanfear (NP)
    20. Braden R. Lang (Rep)
      candidate for Pawnee County Sheriff
    21. Jan Lang (Rep)
    22. Mark Lang (NP)
    23. Mike Langan (NP)
    24. Aaron Lange (NP)
    25. Ian Lange (NP)
    26. James Lange (NP)
    27. Brian Langenberg (Rep)
    28. Brett Langley (NP)
    29. Don Lant (NP)
      candidate for Butler Township Board
    30. James C. Lapaseotes (NP)
    31. Pete C. Lapaseotes (NON)
    32. Anita LaPointe (NP)
    33. Diane LaPointe (NP)
      candidate for Santee Village Board
    34. Julie Larchick (NP)
      candidate for Hershey Village Board
    35. Dean Large (NP)
    36. Dave Larson (Rep)
    37. Evan C. Larsen (NP)
      candidate for Sparta Township Board
    38. Jesse Larsen (Rep)
    39. Krista M Larsen (NP)
    40. Nate Larsen (NP)
    41. Reed Larsen (NP)
    42. Reed Larsen (NP)
    43. Robert D. Larsen (NP)
      candidate for Sparta Township Board
    44. Tonya Larson (NP)
    45. Benjamin A. Lashley (NP)
    46. Stephanie L. Laska (Rep)
      candidate for Butler County Clerk
    47. Gordon Lassen (NP)
    48. Angie Lauritsen (NP)
    49. Gary Lawrence (NP)
      candidate for East Custer Township
    50. Kyle Lawrence (NP)
    51. John G Leader (NP)
      candidate for Ponca Mayor
    52. Deborah Leahy (NP)
    53. Don L. Lease II (NP)
    54. Thomas Leathers (NP)
    55. Matthew Leatherwood (NP)
    56. Gary A Lech (NP)
      candidate for Atkinson City Council
    57. Shane A. Lechtenberg (NON)
    58. Darwin R. Lee (NP)
    59. David E Lee (Rep)
      candidate for Thayer county Sheriff
    60. Levi M. Leeling (NP)
    61. Troy Legg (NP)
    62. Susan LeGrand (NP)
      candidate for ESU Unit 4, Dist 7
    63. Nathan T. Lehmann (NP)
    64. Chris J. Lehn (NP)
    65. Paul P. Leibfarth (NP)
      candidate for Shelton Village Board
    66. Fred Leibhart (NON)
    67. Fred Leibhart (NP)
    68. Larry Leibhart (NP)
      candidate for Cliff Township
    69. Trent Leichleiter (NP)
    70. Dan Leiser (NP)
    71. Myriah Leisher (NP)
    72. Carrie J. Lemke (NP)
    73. James Lemkuhl (NP)
      candidate for Wakefield Mayor
    74. Mallory A Lempka (Rep)
    75. Susan Lenzen (NP)
    76. Kurt Leonard (NP)
    77. Matthew Leonard (NP)
    78. Terry G Lerdall (Rep)
    79. Tony Levander (NP)
    80. Jamie Lewandowski (NP)
    81. Linda Lewis (NP)
      candidate for Valley City Council
    82. Robert Lewis (Rep)
    83. David R. Ley (NP)
    84. David R. Ley (NP)
    85. Derrick Leyden (NP)
    86. Mike LeZotte (NP)
    87. Michelle Libal (NON)
    88. Chris Lichtenberg (Rep)
    89. Michelle Liewer (NP)
    90. James Liffrig (NP)
      candidate for Holdrege Mayor
    91. Cody Lightwine (NP)
      candidate for City of Geneva Mayor
    92. Mark Lightwine (Rep)
    93. Angelo M Ligouri (Rep)
    94. Art Lindberg (NP)
      candidate for Schuyler Mayor
    95. Robert Lindburg (NP)
    96. Robert P. Lindemeier (Dem)
    97. Kyle J. Lindhorst (NP)
      candidate for Lindsay Village Board
    98. Kyle J. Lindhorst (NP)
    99. Lisa Lindsay (Rep)
    100. Whitney S. Lindstedt (Rep)
    101. Daniel W. Linke (NP)
    102. David Linscomb (NP)
    103. Jerad Little (NP)
    104. Brian Litz (NP)
      candidate for Hampton School Board
    105. Shane Livelsberger (NP)
      candidate for Tilden Mayor
    106. Ashley Livengood (NP)
    107. Terry Livengood (NP)
    108. Bob Lloyd (Rep)
    109. Bob Lloyd (NP)
      candidate for Monroe Township Board
    110. Molly Lloyd (NP)
    111. Kris M. Loberg (NP)
    112. Cameron Lobner (NP)
    113. Brian M. Lodes (NP)
    114. Chad Loecker (NP)
    115. Craig Loeffler (NP)
    116. Carla J. Loemker (NP)
      candidate for ESU Unit 5, Dist 5
    117. Jerry Lofberg (NON)
    118. Ted M. Lohrberg (Rep)
    119. Robin Lomax (NP)
    120. Dan Long (NP)
    121. Rita A. Long (Rep)
      candidate for Perkins County Clerk
    122. Kelli R. Loos (NP)
    123. Mark Loosevelt (NP)
    124. Katherine Lopez (NP)
    125. L Leroy Lopez (LMN)
    126. Loren Lippincott (NP)
    127. Matt Lorence (Lib)
    128. Justin D. Lorenz (NP)
    129. Robert Lorenz (NP)
    130. William Lorenz (NP)
    131. Kasey J Loschen (NP)
      candidate for Franklin City Council
    132. Tim Loseke (NP)
    133. Brent Lottman (Rep)
      candidate for Nemaha County Sheriff
    134. Theresa Love-Hug (NP)
    135. Paula Loveless (NP)
    136. Brad L. Lowe (NP)
    137. Kari Lowe (NP)
    138. Craig R. Lowery (NP)
      candidate for Village of Oak Board
    139. Lori Lowry (NP)
    140. Jean Lubke (Rep)
    141. Ty J Lucas (NP)
    142. Neil Lucking (NON)
    143. Christina Luebe (NP)
    144. Jack L. Luedtke (NP)
    145. Garrod D. Luhn (NP)
    146. Brian Lukasiewicz (NP)
    147. Troy Lukasiewicz (NP)
    148. Dennis D Lukken (Rep)
    149. Sherri Lynn Lundahl (NP)
    150. Jo Ann Lundgreen (NP)
    151. Stephanie Lundgren (NP)
    152. Lisa Lunz (Rep)
    153. Cassidy Lupkes (NP)
    154. Curtis Lupkes (NP)
    155. Jeffrey T. Lusche (NP)
    156. Stephen Luther (NP)
    157. Leo Lutkemeier (NP)
    158. Leon Lutkemeier (NP)
    159. Leon Lutkemeier (NP)
    160. David N. Lutton (Rep)
    161. Carol Lutz (NP)
    162. Cole T Lutz (NP)
    163. Dean Lux (NP)
    164. Dean Lux (NP)
    165. Vicky E. Lynch (NP)
    166. Ross Lyon (NP)
    167. Gary Lytle (Rep)
    168. Marisa L’Heureux (NP)
  13. M
    1. Patrick Maag (NP)
    2. Greg Mach (NP)
    3. Curtis J. Mackeprang (NP)
      candidate for Morton Township Board
    4. Kevin D. Mackeprang (Rep)
    5. Zach Mader (NP)
    6. Carrie Magorian (NP)
    7. Todd Mahin (NP)
    8. Ron Mahler (NP)
    9. Bradley J. Mahon (NON)
    10. Jeremy B. Mahon (Rep)
    11. Will Mahony (NP)
    12. J.J. Maise (NP)
    13. Ronda Malander (Rep)
    14. Brock Malcolm (NP)
    15. Richard Malcolm (NP)
    16. Eric G. Malina (NP)
      candidate for ESU Unit 6, Dist 5
    17. Keith A. Maline (NP)
      candidate for Wayne Township
    18. Barb Malm (Rep)
    19. Travis Maloley (NP)
    20. Ken Malone (NP)
    21. John Mandl (NP)
    22. Jim Manes (NON)
    23. Dwain Marcellus (NON)
    24. Luke Marcy (NP)
    25. Peter R. Mariniello (NP)
    26. Laurie Maris (NP)
    27. James Markham (NP)
      candidate for Village of Merna
    28. Kelly Markham (NP)
    29. Ashley Marks (Rep)
    30. Harry Marks (NP)
    31. Robert C. Marks (NP)
      candidate for Wausa Village Board
    32. Toby W. Marlin (NP)
    33. Adam J. Marsh (NP)
      candidate for Hayes Township
    34. Craig Marsh (NP)
    35. Dawnelle L. Martin (NP)
    36. Doris J. Martin (NP)
    37. Jessi Martin (NP)
      candidate for Orleans Village Board
    38. John E Martin (NP)
    39. Merrel L. Martin (Dem)
    40. Ronald Martin (NP)
    41. Terry Martin (NON)
    42. Jeff Martindale (NP)
    43. Jeff Martindale (NP)
    44. Tracy Martinez (NP)
    45. Carl Martinson (Rep)
    46. Keith A. Marvin (NP)
    47. Melodie Marvin (Rep)
    48. John Maryott (NP)
    49. Bryan E. Maschmeier (NP)
      candidate for Elkhorn Township
    50. Charles R. Maser (NP)
    51. John Maser (NP)
    52. Tearza L. Mashburn (NP)
    53. Angela Mashek (NP)
      candidate for Gordon City Council
    54. Doug Mashek (NP)
    55. Anthony Mason (NP)
    56. Chris M. Mason (NP)
      candidate for Hooker Township Board
    57. Conner Mason (NP)
      candidate for Filley Village Board
    58. Harold W. Mason (NP)
    59. Don Masten (NP)
    60. Timothy P. Matas (Rep)
    61. Fred Matejka (NP)
      candidate for Ravenna City, Mayor
    62. Brandon Mathistad (NP)
    63. Nich Matney (Rep)
      candidate for Cedar County Attorney
    64. Derek Matulka (NP)
    65. Todd Mau (NP)
      candidate for Sutton Mayor
    66. Terry Maul (NP)
    67. Tammy Maul-Bodlak (Rep)
    68. Katherine Mauldin (NP)
    69. Ruth Mausbach (NP)
      candidate for Tarnov Village Board
    70. Ruth Mausbach (NP)
      candidate for Village of Tarnov
    71. Timothy J. Mausbach (NP)
      candidate for Creston Village Board
    72. Timothy J. Mausbach (NP)
    73. David Mavigliano (NP)
    74. Howard L. Maxon (NP)
    75. Richard Maxwell (NP)
      candidate for Custer Township
    76. Cindy Maxwell-Ostdiek (NP)
    77. Tim Mayfield (NP)
    78. Terry Mayo (NP)
      candidate for Ragan Village Board
    79. Larry J. Mazour (NP)
    80. Timothy D. McAllister (NP)
      candidate for ESU Unit 5, Dist 3
    81. Riley McCain (NP)
    82. Tanner David McCall (NP)
    83. Debra E. McCarthy (Rep)
    84. John M McCarthy (NP)
    85. Andrew McCarthy (NP)
    86. Andrew McCarty (NP)
    87. Jerry McCaw (NP)
    88. D. Jean McCloud (NP)
    89. Jerry McClun (NP)
    90. Alex McClymont (NP)
    91. John S. McCollister (NP)
    92. Michael J McConaughey (Rep)
    93. Brook McConnaughey (Rep)
    94. Weston McConnell (NP)
    95. Jenni McConville (NP)
    96. Sheri McCord (Rep)
    97. Tim McCormick (NP)
    98. Jeromy McCoy (Rep)
    99. Loretta McCoy (Rep)
    100. Francis McCulla (NP)
      candidate for Chapman Village Board
    101. Lonnie McCullough (NP)
      candidate for Loup Township
    102. Traci A. McCully (Rep)
    103. Chad McCumbers (Rep)
      candidate for Sioux County Sheriff
    104. DoAnn McDonald (NP)
      candidate for Wallace Village Board
    105. Francis D McDonald (Rep)
    106. Phil W. McDonald (NP)
      candidate for Trenton Village Board
    107. Toby McDonald (NP)
    108. Patty McEvoy (Rep)
    109. Hank McFarland - By Petition (NON)
    110. Bill McGahan (NP)
      candidate for ESU Unit 16, Dist 3
    111. Casey L. McGhee (NP)
    112. Richard McGill (NP)
      candidate for ESU Unit 2, Dist 7
    113. Charles F. McGinn (NP)
      candidate for Hayes Township
    114. Mike E McGinnis (Rep)
    115. Tyler McGlade (NP)
    116. John P. McGlynn (NP)
    117. Mike McGowan (NP)
    118. Nora McGowen (NP)
    119. David McGregor (Rep)
    120. Mary McGuire (Dem)
    121. Melissa McIntosh (NP)
    122. Todd J. McKeeman (NP)
      candidate for Maxwell School Board
    123. Jeanne McKerrigan (NP)
    124. Minda McKitrick (Rep)
    125. Thomas A. McKnight (NP)
    126. Mike McLain (NP)
    127. Stacey L. McLaughlin (Rep)
    128. Jeffrey A. McManigal (NP)
      candidate for Spade Township Board
    129. Monica J. McManigal (Dem)
      candidate for Knox County Assessor
    130. Julie McMullin (NP)
    131. Joseph McNally (Rep)
    132. Maureen McNamara (NP)
    133. Mel McNea (NP)
      candidate for ESU Unit 16, Dist 7
    134. Jason McNierney (NP)
    135. Charlie McPherson (NP)
    136. John M. McPhillipes (NP)
      candidate for Joliet Township Board
    137. Bryan McQuay (Rep)
    138. John W. Mead (NP)
    139. Jeffery J Meads (NP)
    140. Patti Meguire (Rep)
    141. Evan F. Mehne (NP)
    142. Collin Meints (NP)
      candidate for City of Wymore Mayor
    143. James Meismer (NP)
    144. Steven E Meister (Rep)
    145. Bryan Mejstrik (NP)
    146. Bryan Mejstrik (NP)
      candidate for Village of Howells
    147. Jim Mejstrik (Rep)
    148. Jaysen Melcher (NP)
    149. Shawn Mencl (NP)
    150. Maggie Mendoza (NP)
    151. Scott C Menish (NP)
      candidate for O'Neill Mayor
    152. Jena Mentink (NP)
    153. Donald L. Mertes (NP)
    154. Kristina Messerlie (NP)
      candidate for Homer School Board
    155. Shawn Messerlie (Rep)
      candidate for Colfax County Sheriff
    156. Shawna Messerlie (NP)
    157. Bruce D Messersmith (Rep)
    158. Susan Messersmith (Rep)
      candidate for Hayes County Clerk
    159. Bill Method (NP)
    160. Heath J. Mettler (NP)
    161. Jeff Metz (Rep, Ind)
    162. Rick Metzler (NP)
    163. Roy Meusch (Rep)
    164. Betty J. Meyer (NP)
      candidate for ESU Unit 5, Dist 1
    165. Derek Meyer (NP)
    166. Doug Meyer (NP)
    167. Erich Meyer (NP)
    168. Glen Meyer (Rep)
    169. Jamie Meyer (NP)
    170. Jason Meyer (NP)
      candidate for Franklin City Council
    171. Jean M. Meyer (NP)
      candidate for Craig Village Trustee
    172. Lonnie D. Meyer (NP)
      candidate for Blue Springs Mayor
    173. Mark A. Meyer (NP)
    174. Michael L. Meyer (Rep)
    175. Ron Meyer (NP)
    176. Scott D. Meyer (NP)
    177. Tom Meyer (NP)
      candidate for City of Pierce Mayor
    178. Travis Meyer (NP)
    179. Travis Meyer (NP)
    180. Trent Meyer (NP)
    181. David A. Mezger (NP)
    182. Glen Micek (NP)
      candidate for Monroe Township Board
    183. Chris Middagh (NP)
    184. Craig D. Middle (NP)
    185. Marvin J Miksch (NP)
    186. Allen J Miller (NP)
      candidate for Tilden City Council
    187. Amy K. Miller (Rep)
      candidate for Wayne County Attorney
    188. Carrie Miller (Rep)
      candidate for Nuckolls County Clerk
    189. Casey P. Miller - (Write-in) (NP)
      candidate for Brady Village Board
    190. Chris Miller (NP)
    191. Clint A, Miller (NP)
    192. James Miller (NP)
      candidate for Hoskins Village Board
    193. Jennifer L. Miller (NP)
      candidate for ESU Unit 7, Dist 3
    194. Jerry Miller (NP)
    195. Jessica J. Miller (NP)
      candidate for David City Mayor
    196. Lucas J Miller (NP)
    197. Mary Jo Miller (NP)
    198. Neil A Miller (Rep)
    199. Roy Miller (NP)
    200. Todd B. Miller (NP)
    201. Patti Milligan (Dem)
      candidate for Gage County Assessor
    202. Cathie Jo Mills (NP)
      candidate for Village of Ansley
    203. Jerry J. Milner (NP)
    204. Sean Minahan (NP)
    205. Dan Minarick (NP)
    206. DeLynn Minarik (NP)
      candidate for Verdel Village Board
    207. Mike Minarik (NP)
      candidate for Oxford Village Board
    208. Leland K Miner (Rep)
      candidate for Dixon County Attorney
    209. Randall Miner (NP)
    210. Adam J. Mingus (NP)
    211. Garth Mins (NP)
    212. Mike Minzey (NP)
    213. Christian Mirch (NP)
    214. Bob Missel (Rep)
    215. Bruce A. Mitchell (Rep)
    216. Casey Mitchell (NP)
    217. Kendra Mitchell (NP)
      candidate for Village of Potter
    218. Lucas Mitchell (NP)
    219. Roy E Mittelstaedt (NP)
      candidate for City of Pierce Mayor
    220. Andy Mixan (NP)
    221. Brian J Mlady (NP)
    222. Connie Mock (NP)
    223. Erin Mockler (NP)
    224. Roger M. Moderow (NP)
    225. Wendy Moe (Rep)
      candidate for Chase County Clerk
    226. Dee Moeller (NP)
    227. Tyler Moes (NP)
    228. Ron Mogul Jr. (NP)
    229. Ron Mogul, Jr (NP)
    230. Matthew Molay (NP)
      candidate for Arcadia Village Board
    231. Douglas Molczyk (NP)
    232. Maureen K. Monahan (NP)
    233. Todd Monie (NP)
    234. Bart Monnahan (NP)
      candidate for Southwest PPD, Dist 2
    235. Mark Monroe (NP)
    236. Mark Monroe (NP)
    237. Mark Montague (NP)
    238. Richie A Monteith (Rep)
    239. Brian L Montgomery (NP)
    240. Craig Moody (NP)
    241. Ken Moody (Rep)
      candidate for Dawson County Sheriff
    242. Matt Moody (NP)
    243. Alan J. Moore (Dem)
      candidate for Saline County Sheriff
    244. Dee Moore (NP)
    245. Jeff Moore (NP)
    246. Jodi Moore (NP)
    247. Kurt B. Moore (NP)
    248. Larry K. Moore (NP)
    249. Patrick F Moore (NP)
      candidate for Gothenburg Mayor
    250. Robert E. Moore (Rep)
    251. Lynn Moore Jr (NP)
      candidate for Tilden City Council
    252. Mary Moore Salem (NP)
    253. Steven J. Moose (NP)
    254. Barney Morava (Lib)
    255. Jacqueline A Moreland (Rep)
    256. Adam Morfeld (Dem)
    257. Bradley Morgan (NP)
    258. Joel Morgan (NP)
      candidate for Elim Township
    259. Nicholas Morgan (NP)
      candidate for Wausa Village Board
    260. Patrick Morgan (NP)
    261. Patrick Morgan (NP)
    262. PJ Morgan (Rep)
    263. Robert D. Morgan (NP)
    264. John V. Morgan (Rep)
      candidate for Boone County Attorney
    265. Gene Morrill (NP)
      candidate for Knox Logan Township
    266. Steven W. Morrill (NP)
      candidate for Creighton City Mayor
    267. John Morrison (NP)
      candidate for Kimball Mayor
    268. Julie Morrison (NP)
    269. Byron J. Morrow (Rep)
    270. Sherry Morrow (Rep)
    271. Brian Morse (NP)
      candidate for Village of Merna
    272. Angela F. Mortensen (Rep)
    273. Anthony Moseman (NP)
    274. Elizabeth Moseman (NP)
      candidate for Craig Village Trustee
    275. Chris Moser (NP)
      candidate for Chapman Village Board
    276. Mike Moser (NP)
    277. Russel Moss (NP)
    278. Nate Most (NP)
    279. Tina Motacek (NP)
      candidate for Verdel Village Board
    280. Mike S. Motis (NP)
    281. James Moudry (NP)
    282. Brock Mowry (NP)
    283. Tammy Mowry (Rep)
    284. Greg Mucklow (NP)
    285. Jared Muelenkamp (NP)
    286. Gayle M. Mueller (NP)
      candidate for Oconee Township Board
    287. James Mueller (Rep)
    288. Janet E. Mueller (NP)
    289. Jason Mueller (NP)
    290. Kevin E. Mueller (Rep)
      candidate for Chase County Sheriff
    291. Kelly Mueller-Oltjenbruns (Rep)
    292. Cyndi Muilenburg (NP)
    293. Amber D. Mulbery (Rep)
    294. Max Muller (NP)
    295. Morgan Muller (NP)
    296. Jenika Mullins (NP)
    297. Tom Mumgaard (NP)
    298. Shaun M Muncy (Rep)
    299. Dale Edward Mundil (NP)
    300. Dale Edward Mundil (NP)
    301. Rita M Mundil (Rep)
      candidate for Colfax County Clerk
    302. John Murante (Rep)
    303. Dave Murman (NP)
    304. Dave Murman (NP)
    305. Kasey Murphy (NP)
    306. Don Murray (NP)
      candidate for City of Bennet Mayor
    307. Scott Murray (NP)
    308. Paul Murrell (NP)
      candidate for Mitchell Mayor
    309. Kacie Murtha (NP)
    310. Lynn Mussman (Rep)
    311. Judy Mutzenberger (Rep)
    312. Chad M. Myers (NP)
    313. David Myers (NP)
      candidate for East Custer Township
    314. Debbie Myers (Rep)
      candidate for Logan County Clerk
    315. Evan Myers (NP)
    316. Jan Myers (NP)
      candidate for ESU Unit 6, Dist 3
    317. Jennifer Myers (Rep)
    318. Melanie Myers (NP)
      candidate for City of Sargent Mayor
  14. N
    1. Dale Naprstek (NP)
      candidate for ESU Unit 10, Dist 1
    2. Jess Naputi (Rep)
      candidate for Gosper County Sheriff
    3. Kathryn E. Narjes (NP)
    4. Brandon M. Nash (NP)
    5. Brett W. Nason (Rep)
    6. Deborah Neary (NP)
    7. Mitchell Neddenreip (NP)
    8. Mitchell Neddenriep (NP)
    9. Scott Negley (NP)
    10. Megan Neiles-Brasch (NP)
    11. Duane Neiman (Rep)
    12. Daniel Nelsen (NP)
    13. Natalie Nelsen (Rep)
    14. Amy Nelson (Rep)
      candidate for Fillmore County Clerk
    15. Creighton Nelson (NP)
    16. Darren J. Nelson (Rep)
    17. David G. Nelson (NP)
    18. Douglas N. Nelson (NP)
      candidate for Monroe Township Board
    19. Farren Nelson (NP)
    20. Jane Nelson (NP)
    21. Jennifer Nelson (Rep)
    22. John C. Nelson (NON)
    23. John C. Nelson (NP)
    24. John D. Nelson (NP)
    25. Kenneth Nelson (NP)
      candidate for Walker Township Board
    26. Kirk A. Nelson (NP)
    27. Leah Nelson (NP)
    28. Nina-Maria Nelson (Rep)
    29. Richard Nelson (Rep)
    30. Roger Nelson (NP)
    31. Rose M. Nelson (Rep)
      candidate for County Assessor
    32. Seth Nelson (NP)
    33. Terry F. Nelson (NP)
    34. Tom Nelson (NP)
      candidate for Tilden Mayor
    35. Walt Nelson (NP)
      candidate for Hickman City Council
    36. Jason Neseth (NP)
    37. Edison Red Nest III (NP)
    38. Wayne A. Nestor (NP)
    39. Matthew Neujahr (NP)
    40. Michael P. Neujahr (NP)
    41. Michael Newman (NP)
    42. Dee Anne Nice (Rep)
      candidate for Saunders County Clerk
    43. Candi Nicholas (Rep)
      candidate for Pawnee County Clerk
    44. Heather Nicholas (NP)
    45. Barbara Nichols (NP)
    46. Joe Nichols (NP)
    47. Paul Nichols (Rep)
    48. Mark D Nicholson (NP)
    49. Timothy J. Nicholson (NP)
    50. Eric Nick (Rep)
      candidate for Burt County Sheriff
    51. Linda M. Nickel (NP)
    52. Mitchell Nickerson (NP)
    53. Joe Nicklas (NP)
    54. Alan Nicolaus (Rep)
    55. William Niedfeldt (NP)
    56. Aaron Nielsen (NP)
      candidate for Randolph City Council
    57. Joan Niemann (NP)
    58. David J. Niemeier (NP)
    59. Kathleen M Nieveen (Rep)
      candidate for Johnson County Clerk
    60. Chris Niles (NP)
    61. Corey Nilson (Rep)
    62. Bradley R. Biltoft (NP)
    63. Casper Ningen (NP)
      candidate for ESU Unit 13, Dist 11
    64. James R. Nisley (NP)
    65. Merle D. Noel (Rep)
    66. Randall J. Noel (NP)
    67. Randy Noel (NON)
    68. Sandy M. Noffsinger (NP)
    69. Timothy J Nollette (NP)
    70. Dan Nolte (Dem)
    71. Sheri Norder (NON)
    72. Mark Nordhues (NP)
    73. Bryon Nordstrom (NP)
    74. Shane Norman (NP)
    75. Helen Norris (NP)
    76. Jeanette L. Norton (Rep)
    77. Dana Nottingham (NP)
    78. Michael E. Nottlemann (NP)
    79. Scott E. Nouzovsky (NP)
    80. Jan Novacek (NP)
    81. Casey Novak (NP)
    82. Jody Novak (NP)
      candidate for Harvard School Board
    83. Elaine Novotny (NP)
    84. Janice Noyd (NP)
      candidate for Village of Rogers
    85. Joe Noyd (NP)
    86. Darcy Nun (Rep)
    87. Micheal D. Nuss (NON)
    88. Tom Nutt (Rep)
    89. Clark Nuttelman (NP)
      candidate for Amherst Village Board
    90. Kelly Jo Nutter (NP)
    91. Diane S Nykodym (Rep)
    92. Janice Noyd (NP)
  15. O
    1. Jim O'Brien (NP)
    2. Tom O'Brien (NP)
    3. Marty O'Conner (Rep)
    4. Cynthia L O'Connor (NP)
    5. John O'Dea (NP)
    6. Lori O'Dea (Rep)
    7. Tim O'Dey (NP)
    8. Ryan T O'Hare (NP)
    9. Pamela O'Neal (NP)
    10. Curt M. Oblinger (NP)
    11. David A. Ochsner (NP)
    12. Gwen A. Ochsner (NP)
    13. Russell Ochsner (NON)
    14. Russell Ochsner (NP)
    15. Megan Ockinga (NP)
    16. Megan Ockinga (NP)
    17. Milton Odvody (NP)
    18. Douglas Oertwich (NP)
    19. Pamela L. Ogden (NP)
    20. Rob Ogden (Rep)
    21. Scott Ogle (NP)
    22. Teresa L Olberding (NP)
    23. Jason Olesen (NP)
    24. Kevin Oligmueller (NP)
    25. Nicholas Olmer (NP)
    26. Douglas Lars Olsen (NP)
    27. Jeff Olsen (NP)
    28. Helen Olson (NP)
      candidate for Atkinson City Council
    29. Lon Olson (NON)
    30. Nick Olson (NP)
    31. Polly L. Olson (Rep)
      candidate for Deuel County Clerk
    32. Robert L. Olson (NP)
    33. Robin S. Olson (Rep)
      candidate for Burt County Treasurer
    34. Sandra K. Olson (Rep)
      candidate for Keith County Clerk
    35. Alan Oltjenbruns (NP)
    36. Melvin W. Oltmans (NP)
    37. Jeff Ommert (NP)
    38. Jim Ondracek (NP)
    39. Brian Oppliger (NP)
    40. Martha Orcutt (NP)
    41. Jeff Ord (NP)
    42. Jeff Ord (NP)
    43. Mark Ormesher (NP)
      candidate for ESU Unit 17, Dist 7
    44. Rachel Ormsby (Dem)
    45. Connor Orr (NP)
    46. Brian Osborn (NP)
    47. Greg Osborn (NP)
    48. Rusty Osborn (Rep)
      candidate for Cherry County Sheriff
    49. Laura Osborne (NP)
    50. Dan Osmond (Rep)
      candidate for Custer County Sheriff
    51. Tom Osmond (NP)
    52. Ryan Osten (NP)
    53. Eric Ostendorf (NP)
      candidate for Elim Township
    54. Keith A. Ostermeier (NP)
    55. Dennis Ostgren (Rep)
    56. Danielle Ostrand (NP)
    57. Amber Ostronic (NP)
    58. Dawn M. Oswald (NP)
    59. Sally Otis (NP)
    60. Dave D Otradovsky (NP)
      candidate for Valentine Council
    61. Tammy L. Ott (NP)
    62. Teresa Otte (NP)
    63. Virgil Ottun (NP)
      candidate for Lillian Township
    64. Tori K. Otzel (Rep)
      candidate for Chase County Assessor
    65. Lia Ouderkirk (NP)
    66. Daniel J. Ourada (NP)
    67. Mark Overman (Rep)
    68. Jerry Overturf (NP)
    69. Kevin D Owens (Rep)
    70. Sandra R Owens (NP)
    71. Amy Oxford (Rep)
  16. P
    1. William M. Packard (NP)
    2. Larry Pacula (NP)
    3. Jerome J. Paczosa (NP)
    4. Ralph J. Paez (NP)
    5. Greg Page (NP)
    6. Shaun P. Pagel (NP)
      candidate for Maxwell School Board
    7. Austin Pahl (NP)
    8. Layne Pahl (NP)
    9. AnneJeanette Painter (Rep)
    10. Todd Painter (NP)
    11. Ryan a Pekarek (NP)
    12. S. Colin Palm (Rep)
      candidate for Cass County Attorney
    13. Michael J. Palmer (NP)
    14. John Pane (NP)
    15. Jenniffer A Panko-Rahe (Rep)
      candidate for Otoe County Attorney
    16. Loraine P. Panowicz (NP)
    17. Patty Pansing Brooks (Dem)
    18. Dave Pantos (Dem)
    19. Randy Papenhausen (NP)
    20. Dan Papik (NP)
    21. Chad Parker (NP)
      candidate for Hickman City Council
    22. JoAnn S. Johnson Parker (NP)
    23. LJ Parker (NP)
    24. Steve L. Parker (NP)
    25. Amy Parks (NP)
    26. Sara Parliament (Rep)
    27. Eric Parr (NP)
    28. Eric Parr (NP)
    29. Eric Parr (NP)
    30. Jacob Parsons (NP)
    31. Jacob Parsons (NP)
    32. James Parsons (NP)
      candidate for Clarks Village Board
    33. Mary Ann Partin (NP)
    34. Abbey L. Pascoe (NP)
    35. Donald Paseka (NP)
      candidate for Maple Township
    36. D. Joe Patterson (Rep)
    37. Nate Patton (NP)
      candidate for Syracuse City Council
    38. Roger A. Paul (NP)
      candidate for Alvo Village Trustees
    39. Heather J Paulsen (NP)
    40. Lawrence Paulsen (NP)
      candidate for Village of Callaway
    41. Rick Paulsen (NP)
    42. Susan K Paulsen (Rep)
    43. Aaron Paus (NP)
    44. Cathy Pavel (Rep)
      candidate for Holt County Clerk
    45. Kent D. Pavlik (NON)
    46. Matt Pawloski (NP)
    47. Jody A. Payne (Rep)
    48. Lisa Payne (Rep)
      candidate for Antelope County Clerk
    49. Paul Payne (Rep)
    50. Catherine Payne (Write-in) (NP)
    51. Carl E. Pearson (Rep)
    52. John A Peden (NP)
    53. John D. Pedrosa Jr (NP)
    54. Neil K. Peed (NP)
    55. Walt Peffer (Rep)
    56. Larry Peitz (NP)
    57. Shane Pekny (NP)
    58. Diane L. Pelan-Johnson (NP)
    59. Rodger D. Pella (NP)
      candidate for Adams Township Board
    60. Christy Pelton (NP)
    61. Jason Penke (NP)
    62. Terry L. Penne (NP)
    63. Kirk Penner (NP)
    64. Kirk Penner (NP)
    65. Josh Penterman (NP)
    66. Whitney Joan Peppard (NP)
    67. Kathy Peppel (Rep)
      candidate for Boyd County Treasurer
    68. Christopher Perales (NP)
      candidate for Terrytown Mayor
    69. Marty Peregoy (NP)
    70. Tania Perlinger (NP)
      candidate for Ogallala School Board
    71. Matthew Perry (NON)
    72. Eric W. Peterka (NP)
    73. Bill Peters (NP)
      candidate for St. Paul City Council
    74. Matt Peters (NP)
    75. Scott A. Peters (Rep)
      candidate for Hall County Surveyor.
    76. Bennett Petersen (NP)
    77. Brad Petersen (NP)
    78. Brittny N Petersen (Rep)
      candidate for Cherry County Clerk
    79. Connie L. Petersen (NP)
    80. Darel Petersen (NP)
    81. Mike Petersen (NP)
    82. Raymond H. Petersen (NP)
    83. Tierney L. Petersen (NP)
      candidate for Grant City Council
    84. Amy C Peterson (Rep)
    85. Chris Peterson (NP)
    86. Kevin W. Peterson (NP)
    87. Luke Peterson (NP)
    88. Martin D. Peterson (NP)
    89. Michael E. Peterson (Rep)
    90. Roger L Peterson (Rep)
    91. Ron Peterson (Rep)
    92. Theresa Petska (Rep)
    93. Di Pfeiffer (NP)
    94. Todd Pfitzer (Rep)
    95. Tim Pflaster (NP)
      candidate for Village of Oconto
    96. Ryne Philippi (NON)
    97. G. Reed Philips (NON)
    98. Casey Phillips (NP)
    99. Dick Phillips (NP)
    100. Kylie W. Phillips (NP)
    101. Nathan S Phillips (NP)
    102. Tom Phillips (NP)
    103. Tim F Pickering (NON)
      candidate for Hebron City Council
    104. Doug Pieper (NON)
    105. Doug Pieper (NP)
    106. Tyler J. Pieper (NP)
    107. David Pierce (Rep)
    108. John Pierce (NP)
    109. Creg Pike (NP)
      candidate for Kimball, City Council
    110. Megan Pike (NP)
    111. Milton Pike (NP)
      candidate for City of Wymore Mayor
    112. Valerie J. Pike (NP)
    113. Deven Pillen (NP)
    114. Jim Pillen (Rep)
      candidate for Governor
    115. Todd Pinkelman (NP)
    116. George A. Pinkerton (Dem)
    117. Jean L. Pinney (NP)
      candidate for ESU Unit 17, Dist 5
    118. Marvin Piper (NP)
      candidate for Ridgeley Township
    119. Bryan D Pippitt (NP)
    120. Dan Pittman (Rep)
      candidate for Sarpy County Assessor
    121. Jennifer Pittner (Rep)
    122. Jay Pitts (Dem)
    123. Michael Piva (NP)
      candidate for Oshkosh, City Council
    124. Jan Placke (Rep)
    125. David Platt (NP)
      candidate for Franklin City Council
    126. Jeremy Pleskac (NP)
    127. Paul A. Poeschl (NP)
    128. Jeffrey A. Pohl (NP)
    129. Shad Pohlman (Rep)
    130. DeVern I. Pohlmann (NP)
      candidate for Grant Township Board
    131. Jason Pohlmann (NP)
    132. Laura Pohlmeier (Rep)
    133. Lloyd D. Pointer (NP)
    134. Loyd D. Pointer (NP)
    135. Doug D. Pokorny (Rep)
    136. Lee Polikov (Rep)
      candidate for Sarpy County Attorney
    137. Frank Pollard (NON)
    138. Darren Pollmann (NP)
      candidate for McCook PPD Dist 4
    139. Margaret Pollmann (Rep)
    140. Tim Polson (NP)
    141. Beverly Pop (NP)
    142. Colt Pope (NP)
    143. Kevin Popken (NON)
    144. Arlen R. Poppe (NP)
    145. Travis A. Poppe (NP)
    146. Troy L. Poppe (NP)
    147. Jennifer Poppen (Rep)
    148. Doug Porter (NP)
    149. Gwendolyn Porter (NP)
    150. Jon Porter (NP)
    151. Laura Poskochil (NP)
    152. Laura Poskochil (NP)
      candidate for Pawnee City Council
    153. Kim Post (NP)
      candidate for Village of Comstock
    154. Robert A Post (NP)
    155. Paul N. Potadle (NP)
    156. Paul N. Potadle (NP)
    157. Barbara A Powell (Rep)
    158. Emmy Power (NP)
    159. Jessica J. Pozehl (NP)
    160. Trevin H. Preble (Rep)
    161. Eric Preissler (NP)
    162. Dan Preister (NP)
    163. Julia Preister (NP)
    164. Wanda J. Prescott (NP)
    165. Kent Preston (NP)
    166. Miles Preston (NP)
      candidate for Dundy County Clerk
    167. Tyler S. Pribbeno (NP)
    168. Curtis Pribnow (NP)
    169. Jason A Pribyl (NP)
    170. Tom Priefert (NON)
    171. Tracey Priefert (NP)
    172. Bob Prieksat (NP)
    173. Donna J. Primrose (Rep)
    174. Vickie L. Prince (Rep)
    175. J.J. Pritchett (NON)
    176. George Probasco (NP)
      candidate for ESU Unit 11, Dist 7
    177. Joe Prochazka (NP)
    178. Bill Proctor (NP)
    179. Sandi Proskovec (NP)
    180. Doug D. Pruess (NP)
    181. John L. Prusia (Rep)
    182. Anne M. Pruss (Rep)
      candidate for Madison County Clerk
    183. Brooke Puffer (NP)
    184. Jodi Pulfer (NP)
    185. Cindy Purucker (Rep)
      candidate for Dixon County Clerk
    186. Leslie Purviance (Dem)
  17. Q
    1. Brian Quackenbush (NP)
    2. Sara B. Quam (NP)
    3. Brian Quandt (NP)
    4. Carol A. Quandt (NP)
      candidate for Chapman Village Board
    5. Lin Quenzer (Dem)
    6. Dan Quick (NP)
    7. Michele R. Quick (Dem)
    8. Tarrin Quinn (NP)
  18. R
    1. David Raabe (NP)
    2. James Rabe (Rep)
    3. Kevin Racicky (NP)
      candidate for Village of Mason City
    4. Marcella Rademacher (NP)
    5. Carl Rae (NP)
      candidate for Danbury Village Board
    6. James D. Rae (NP)
      candidate for Danbury Village Board
    7. David L. Raffety (NON)
    8. Will Rahjes (NP)
      candidate for Gothenburg Mayor
    9. Cindy Rahmig (Rep)
    10. Helen Raikes (NP)
    11. Helen Raikes (NP)
    12. Darrell M. Rains (NON)
    13. Eunice Ramirez (NP)
    14. Kevin L. Randa (NON)
    15. Blanche Randolph (NP)
    16. Robert R Rapp (NP)
      candidate for Homer School Board
    17. Robert R. Rapp (NP)
    18. Janie A Rasby (NP)
    19. Galen N. Rasmussen (NP)
    20. Steven L Rasmussen (Rep)
      candidate for Holt County Sheriff
    21. Tim Rasmussen (NP)
    22. Zack Rasmussen (NP)
    23. Krystal Rasmussen (NP)
    24. Jerusha Ratcliffe (NP)
      candidate for Duncan Village Board
    25. Jerusha Ratcliffe (NP)
    26. Chris Rath (NP)
      candidate for Sholes Village Board
    27. Logan Rath (NP)
    28. Mike Rath (Rep)
      candidate for Grant County Sheriff
    29. Ron Rathbone (NP)
      candidate for Humboldt City Mayor
    30. Mark A. Rathe (NP)
    31. Gary Ratzlaff (Rep)
    32. Kevin Raun (NP)
    33. Cayle Rauner (NP)
    34. Jane Raybould (NP)
    35. Nicholas J. Rayer (NP)
    36. Justin D Raymer (NP)
    37. Tim Reams (Rep)
    38. Chad R. Rebbe (NP)
    39. Chad R. Rebbe (NP)
    40. Bill Reece (Rep)
    41. Nollan Reed (NP)
    42. Robert Reed (NP)
      candidate for Elkhorn Township
    43. Gene Radar Reedy (NP)
    44. Cathina L. Reeves (NP)
      candidate for Alvo Village Trustees
    45. Dan Reeves (NP)
    46. Tracy Refior (Rep)
    47. Richard B. Register (Dem)
      candidate for Dodge County Attorney
    48. Carrie Rehder (NP)
      candidate for Elkhorn Township
    49. Kirk Reichardt (NP)
    50. Timothy J Reichers (NP)
    51. Marvion Reichert Jr (NP)
    52. Andy Reigle (NP)
    53. Travis Reiman (NP)
      candidate for Odell Village Board
    54. Michael Reimers (NP)
    55. Kenny Reinke (NP)
    56. Justin Reinmuth (NP)
    57. Tracy Reiser (Rep)
      candidate for Boyd County Clerk
    58. Chris R. Reiter (NP)
      candidate for S-E-M School Board
    59. Doug Reiter (NP)
    60. Jacob L Reiter (NP)
    61. Julie L. Reiter (Rep)
    62. Larry J. Reiter (NP)
    63. Donna S Remmers-Munoz (Rep)
    64. Kenneth Rempe (Dem)
    65. Michael Rennau (NP)
    66. Nick Rennau (NP)
    67. Marjorie Renz (NP)
    68. Jennifer Reppert (Rep)
    69. Aaron David Rerucha (NP)
    70. Sherry A Retzlaff (NP)
    71. Ryan Reuter (NP)
    72. Roger Reutlinger (NP)
    73. Kenneth L Reutzel (NP)
      candidate for Harvard School Board
    74. Rick Rexroth (NP)
    75. Loreen Reynante (NP)
    76. Alyssa Reynolds (NP)
    77. Waylon Reynolds (NP)
      candidate for Newport Village Board
    78. Barbara Rezac (NP)
    79. Robert L. Rhine (NP)
    80. Crystal Rhoades (Dem)
    81. Walter Rhoades (NP)
    82. Brady Rhodes (NP)
    83. Rusty Rhynalds (NP)
    84. Jaci Ricchio (NP)
    85. Aaron Rice (NON)
    86. Brad Rice (NP)
    87. Tiffany Rice (NP)
    88. Ronda L. Rich (NP)
    89. Tom Richard (Rep)
    90. Tom Richard (Rep)
    91. Andrea Richards (NP)
    92. Barry Richards (Rep)
    93. Coral E. Richards (NP)
    94. Robin Richards (NP)
    95. Terry Richards (NP)
    96. Joel Richardson (NP)
    97. Jay Richeson (NP)
    98. Tim Richey (NP)
    99. Jason Richters (NP)
    100. Dennis Rickertsen (Rep)
    101. Russell H Ricket (NP)
      candidate for Beaver City Mayor
    102. Martin J. Riddle (NP)
    103. Martin J. Riddle (NP)
    104. Ginger Ridolfi (NP)
      candidate for Deshler City Council
    105. Charles Riedesel (NP)
    106. Ed Rieker (NP)
    107. Janis A Rienge (Rep)
    108. Janet M. Riensche (NP)
    109. Merv Riepe (NP)
    110. Blake Rife (NP)
      candidate for Union Township Board
    111. Meredeth Rife (NP)
      candidate for Union Township Board
    112. Kristina Riggles (Rep)
    113. Kimberly L. Riggs (Rep)
    114. Terra Riggs (Rep)
    115. Darren Rinestine (NP)
      candidate for Village of Thedford
    116. Zackory H. Ringer (NP)
    117. Emily Ripp (NP)
    118. Mark Ripp (NP)
    119. Shane C. Rippen (NON)
    120. Blake Ristine (NP)
    121. Gary Ritterbush (NP)
      candidate for Mitchell City Council
    122. Vic Rivera (Rep)
    123. Stephanie J. Roach (NP)
    124. Mary K Roarty (NP)
    125. Jeff Robbins (NP)
    126. Laura Robbins (NP)
      candidate for S-E-M School Board
    127. Laura Robbins (NP)
    128. Dakota Roberts (Rep)
    129. Richard H. Roberts (Rep)
    130. Clint Robertson (Rep)
    131. Don Robertson (NP)
    132. Steve Robeson (NP)
      candidate for Adams Village Board
    133. Becky Robinson (NP)
      candidate for Beaver City Mayor
    134. Jeremy Robinson (NP)
    135. Julie M. Robinson (NP)
    136. Michael Robinson (Rep)
    137. Michelle Robinson (Rep)
    138. Mitch Robinson (NP)
      candidate for Fort Calhoun Mayor
    139. Rick Robinson (NP)
    140. Sherri Robinson (NP)
    141. William J. Robinson (NP)
      candidate for Cornhusker PPD Dist 1
    142. Ryan P. Robinson (NP)
    143. Sarah Robinson (Rep)
      candidate for Boone County Clerk
    144. David E. Rochford (NP)
    145. Antonio Rodriguez (NP)
    146. Blanca Rodriguez (NP)
    147. Amanda Roe (NP)
      candidate for City of Ashland Mayor
    148. Marcella Roeber (NP)
    149. Dean Roehr (NP)
    150. Steve Roemmich (Rep)
    151. Colin L Rogers (NP)
      candidate for Beaver City Council
    152. Levi C. Rogers (NP)
    153. Roy Rogers (NP)
    154. Susan M. Rogers (Rep)
    155. Philip E. Rogge (NP)
    156. Nancy Rogic-Greufe (NP)
    157. Dashiell A Rohan (NON)
      candidate for Village of Harrison
    158. Quin Rohan (Rep)
    159. Lindsary Rohleder-Dixon (NP)
    160. Lindsay Rohleder-Dixon (NP)
    161. Lindsay Rohleder-Dixon (NON)
    162. James Rohrer (NP)
      candidate for Center Village Board
    163. Wendell A. Rohrer (NP)
    164. Brenda R Rohrich (Rep)
    165. Curtis D. Rohrich (NP)
    166. Kathleen Rolf (NP)
      candidate for Boone Central Schools
    167. Alan Romine (NP, NON)
    168. Alan W. Ronan (NP)
    169. Michael Rosander (NP)
    170. Jim Rose (Dem)
    171. Douglas R. Rosekrans (NP)
    172. Robert Roseland (NP)
    173. Chuck Rosenberg (NP)
    174. Craig T. Rosendahl (NP)
    175. Jon Rosenthal (NP)
    176. Coby D. Ross (NP)
    177. Crystal R Ross (NP)
    178. Kevin F. Ross (NP)
      candidate for Village of McGrew
    179. Mary Ross (NP)
    180. Melissa Ross (NP)
    181. Randy Ross (Rep)
      candidate for Garden County Sheriff
    182. Shelly Ross (Rep)
      candidate for Holt County Treasurer
    183. Rebecca J. Rossell (Rep)
      candidate for Lincoln County Clerk
    184. Gina Roth (Rep)
    185. Joseph P. (Prent) Roth, Jr (NP)
    186. Joseph P. (Prent) Roth, Jr. (NP)
    187. Monica J. Rotherham (Rep)
    188. Heather Rotter (NP)
    189. Marc Rowan (NP)
    190. David Rowe (NP)
    191. Stan Rowe (NP)
      candidate for Village of Uehling
    192. Sarah Rowland (NP)
    193. Kyle Rowse (NP)
    194. Kyle Rowse (NP)
    195. Tim Royers (Dem)
    196. Alan R. Ruda (NP)
    197. Duane Ruh (NP)
    198. Sylvia Ruhl (NP)
    199. Tony R. Ruhter (NP)
    200. Aaron Rule (NP)
    201. Mindy Rump (NP)
      candidate for Blair City Mayor
    202. Rich Rundlett (NP)
      candidate for Delight Township
    203. Keith A. Runge (NP)
    204. Sheri Rupe (NP)
      candidate for Ragan Village Board
    205. Derek Rusher (NP)
    206. J Dave Rusk (NP)
    207. Ryan L. Ruskamp (NP)
      candidate for Village of Dodge
    208. David Russell (NP)
    209. Jackie Russell (Rep)
      candidate for Adams County Assessor
    210. Jessica Russell (NP)
    211. Scott Russell (NP)
    212. Douglas A. Russell, Sr (Rep)
    213. Brian Rust (NP)
    214. John Rust (Rep)
      candidate for Adams County Sheriff
    215. Tom Rut (NP)
    216. Larry Ruth (NP)
    217. Ronald Ruyle (NP)
      candidate for Liberty Village Board
    218. Jessica Ruzicka (Rep)
      candidate for Loup County Clerk
    219. Ryan Ruzicka (NP)
    220. Willard E. Ruzicka (NP)
    221. Jeffrey Ryan (NON)
    222. Kallen Ryan (NP)
    223. Kevin Ryan (NP)
    224. Kristi Ryan (NP)
    225. Kristy Ryan (NP)
    226. Linda Ryan (NP)
    227. Lynn Ryan (NP)
      candidate for Ansley Township
    228. Tim Ryan (NP)
      candidate for Ogallala School Board
  19. S
    1. David W. Saalfeld (NP)
    2. McKenzie Saathoff (NP)
      candidate for Sterling School Board
    3. Nicole SaBell (Rep)
    4. Ann Sackett Wright (NP)
    5. Craig Safranek (NP)
    6. Craig Safranek (NP)
    7. Russell Saito (NP)
    8. John Salem (NP)
    9. Teresa Salinger (Dem)
      candidate for Cass County Assessor
    10. Matt Salomon (NP)
    11. Gene Samuelson (Rep)
      candidate for Phelps County Sheriff
    12. Pat Samway (NP)
    13. Michael Sanchez (NP)
    14. Patricia E Sandberg (Rep)
    15. Sharon L Sandberg (NP)
    16. Steven M. Sandberg (NP)
    17. Philip E Sanders (Rep)
    18. John Sanders (NP)
    19. Tony A. Sanderson (NON)
    20. Tony A. Sanderson (NP)
    21. Tony A. Sanderson (NP)
    22. Allison Sandman (NP)
      candidate for ESU Unit 15, Dist 3
    23. Allison Sandman (NP)
    24. Bob Sandman (NP)
    25. Mynor A. Sandoval-Urugutia (NP)
    26. Loren Sandoz (NP)
    27. Loren Sandoz (NP)
    28. Tim R. Sandusky (NP)
    29. Sarah J. Slattery (NP)
    30. Randy L. Sasek (NP)
      candidate for Wilber City Council
    31. Carl G Satterfield Jr (NP)
    32. Carl G. Satterfield Jr (NP)
    33. R.J. Savely Jr. (NP)
    34. Amber G. Scanlon (Rep)
    35. Bill Schaad (NP)
      candidate for Delight Township
    36. Corey Schaaf (NP)
    37. Janice Schackelton (NP)
    38. Nick Schaefer (NP)
      candidate for Edgar City Council
    39. Steven L. Schaeffer (NP)
    40. Tricia Schaffer (NP)
    41. Julie Schamp (NP)
    42. Bendan Schardt (NP)
    43. Paul B. Schaub (Rep)
    44. Cody J. Scheele (NP)
    45. William Scheele (NP)
    46. Dan Scheer (NP)
    47. Dan Scheer (NP)
    48. Samantha Scheitel (Rep)
    49. Todd Schelbitski (NP)
    50. Schyler Schenk (NP)
    51. Henry C Schenker (Rep)
    52. Holly Scherbarth (NP)
    53. Brian Scherling (NP)
    54. Jay Schilling (NON)
    55. Kyle Schimenti (NP)
    56. LuAnn Schindler (NP)
    57. Debra Schlake (NP)
    58. Elyse Schlake Lukassen (Rep)
    59. Kreg G Schlautman (NP)
      candidate for West Point, Mayor
    60. Bruce Schlecht (NP)
      candidate for West Point, Mayor
    61. Anthony Schlichtemeier (NP)
    62. Brian J Schlote (NP)
    63. Brian J. Schlote (NON)
      candidate for Plainview City Mayor
    64. Lisa Schlote (NP)
      candidate for Peoria Township Board
    65. Christian Schluntz (Rep)
    66. Andrea Schmidt (NON)
    67. Andrew Schmidt (NP)
    68. Brian Schmidt (NP)
    69. Chuck Schmidt (NP)
      candidate for St. Paul Mayor
    70. David Schmidt (NP)
    71. Dustin L. Schmidt (NP)
    72. Mark Schmidt (NP)
      candidate for Cliff Township
    73. Ronald Schmidt (Rep)
    74. Steven J. Schmidt (NP)
    75. Lori Schmidt-Lathrop (NP)
    76. Ken Schmieding (Rep)
    77. Byford Schmit (NP)
    78. Paul Schmit (NP)
    79. James l. Schmitt (NP)
    80. Lisa Schmitt (NP)
      candidate for Grant Mayor
    81. Mike Schmitt (NP)
      candidate for Elgin City Mayor
    82. Mike Schmitt (NP)
      candidate for City of Elign Mayor
    83. David L Schmitz (Dem)
      candidate for Otoe County Surveyor
    84. Troy R. Schmitz (NP)
    85. Alyssa Schneider (NP)
    86. Katheryn Schneider (NP)
    87. Micky Schneider (NP)
    88. Timothy J Schneider (NP)
    89. Carol L. Schnell (NP)
    90. Marla Jo Schnell (Dem)
      candidate for Butler County Sheriff
    91. Kent Schnieder (NP)
    92. Kenneth A. Schnitzler (NP)
      candidate for Cornlea Village Board
    93. Kenneyth A. Schnitzler (NP)
    94. Myron Schoen (NP)
    95. Phyllis Schoen (Rep)
    96. Lisa Schoenberger (NP)
    97. Lisa Schoenberger (NP)
    98. Mark A. Schoenrock (Rep)
    99. Andrew Scholting (NP)
    100. Rick Schommer (NP)
      candidate for Madison City Council
    101. Dustin Schoneberg (NP)
    102. Doug L. Schoneweis (NP)
      candidate for Hooker Township Board
    103. Harlan Schrieber (NP)
      candidate for ESU Unit 2, Dist 3
    104. Susan Schrieber (Dem)
    105. Lissa L Schroder (NP)
    106. Carol Schroeder (NP)
    107. David T. Schroeder (Rep)
    108. Devin Schroeder (NP)
    109. Jay Schroeder (NP)
    110. Jay Schroeder (NP)
      candidate for Village of Plymouth
    111. LaVern F. Schroeder (Rep)
    112. Ryan Schroer (NP)
    113. Cindy K Schroetlin (NP)
    114. Amanda Schrum (NP)
    115. Lance Schuler (NP)
    116. Mike W. Schuler (NP)
      candidate for Everett Township
    117. Nick Schuler (NP)
    118. Tony Schuler (NP)
      candidate for Village of Morrill
    119. Laurie Schulte (NP)
    120. Matthew Schulte (Rep)
    121. James B. Schultheiss (NP)
    122. Jim Schultz (NP)
    123. John Schultz (NP)
    124. Terry L. Schulz (Dem)
      candidate for Wayne County Surveyor
    125. Samuel Schumacher (NP)
    126. John R. Schure (NP)
    127. Patricia L Schurman (Rep)
    128. Donald Schuster (NP)
      candidate for Logan Township Board
    129. Donna Mae A Schutt (NP)
      candidate for Randolph City Council
    130. Robin L. Schutt (NP)
    131. Tyson Schutt (NP)
    132. Nancy B. Schutz (NP)
    133. Barry Schwab (NP)
    134. Phyllis Schwab (NP)
    135. Kayti Schwarting (NON)
    136. Tory W. Schwartz (NP)
    137. Trevor Schwartz (NP)
    138. Jeff Schweitzer (NP)
    139. Sherry Schweitzer (Rep)
      candidate for Seward County Clerk
    140. Clint Schwenk (NP)
      candidate for Harvard School Board
    141. Tammy Schwenk (Rep)
    142. Susan M. Scofield (NP)
    143. Amy F. Scott (NP)
    144. Amy F. Scott (NP)
    145. Craig D. Scott (NP)
    146. Eric A Scott (Rep)
    147. Heather L. Scott (NP)
    148. Pamela Scott (Rep)
    149. Rod Scott (NP)
    150. Kim R. Scoville (NP)
      candidate for ESU Unit 11, Dist 1
    151. Susan Seacrest (NP)
    152. Carol S. Seamann (Rep)
    153. Jodi L. Seamann (NP)
      candidate for Hershey School Board
    154. Marty Seamann (NP)
      candidate for Ericson Village Board
    155. Chad Sebade (NP)
      candidate for City of Wayne Ward 1
    156. M. Sue Seda (NP)
      candidate for Hayes Township
    157. Jeremy E. Sedlacek (NP)
      candidate for Ord City Mayor
    158. John Seeley (Rep)
    159. Marlin Seeman (NP)
      candidate for Aurora Mayor
    160. Nicholas Seery (Rep)
    161. Judy Seger (NP)
      candidate for ESU Unit 16, Dist 9
    162. Robin Seidler (Rep)
    163. Mark Seier (NON)
    164. Nancy A. Seim (NP)
    165. Theresa Seipel (NP)
    166. Ron Seitz (Dem)
    167. Marcy Sekutera (Rep)
      candidate for Sherman County Clerk
    168. Kelly R. Sell (NP)
    169. Virginia Semerad (NP)
    170. Roma Sensel (NP)
    171. Erik Servellon (NP)
    172. Julie Sestak (Rep)
    173. Grant M Settje (NP)
    174. Ryan J Sevcik (NP)
    175. Mike Sexton (Rep)
    176. Nanette Shackelford (NP)
      candidate for Clay Center Mayor
    177. Marcia L Shalla (NP)
    178. Pat Shanahan (NP)
    179. Schyler Shanahan (NP)
    180. Tim Shanahan (NP)
    181. Scott Shane (NP)
      candidate for Atkinson City Council
    182. Brent Shanholtz (NP)
    183. Jon-Paul R. Shanle (NP)
      candidate for Monroe Township Board
    184. Brian M. Shanle (NP)
    185. Steve Shannon (NP)
    186. Steve Shannon (NP)
    187. Cole Sharp (NP)
    188. Steven L. Sharp (NP)
    189. Tami Sharp (Rep)
    190. Krista Shaul (Rep)
    191. Brian Shaw (NP)
    192. Pat Shaw (NP)
    193. Richard Shaw (Rep)
    194. Jack Sheard (NP)
    195. Steve Sheen (NON)
    196. Benjamin M. Shelbourn (Rep)
      candidate for Rock County Sheriff
    197. Connie J. Shell (NP)
    198. Shane D. Shepherd (NP)
    199. Laurie Sheridan (NP)
    200. Brad Sherman (NP)
    201. Brenda Sherman (NP)
      candidate for ESU Unit 3, Dist 7
    202. Rebecca Shields (NP)
    203. Ann Marie Shinn (Rep)
    204. Danielle Shipley (NP)
    205. Dan Shipman (NP)
    206. Monica Shipman (NP)
    207. Linda Shoemaker (NP)
    208. Michael Shoemaker (NP)
      candidate for Village of Mason City
    209. Nicholas Shoemaker (NP)
    210. Tiffany E. Shonerd (NP)
    211. Heather Shotkoski (NP)
    212. Rachel A. Shrader (Rep)
    213. Trish Shuck (NP)
      candidate for Edgar City Council
    214. Jeremey Shuey (NP)
    215. Doug Shuster (NON)
    216. Gene Siadek (Lib)
    217. Cathy Sibal (Rep)
      candidate for Kimball County Clerk
    218. Carol A. Sibbel (NP)
    219. Kelly Sides (Rep)
    220. Bob Sidzyik (NP)
    221. Margaret M Siel (NP)
      candidate for Franklin Mayor
    222. Jason Siems (NP)
      candidate for Grant Township Board
    223. Tim Sierks (Rep)
      candidate for Blaine County Sheriff
    224. Terry Sievers (Rep)
    225. Thomas L. Sievers (NP)
    226. Curtis A. Sikyta (Rep)
    227. Heather L. Sikyta (Rep)
    228. Jake Sikyta (NP)
    229. Jake Sikyta (NP)
    230. Amy Sillivan (NP)
      candidate for Arcadia Village Board
    231. Gwynn Silva (NP)
    232. Jackie Silva (NP)
    233. Chris Simanek (NP)
    234. Peter Simmons (NP)
    235. Anne Simms (NP)
      candidate for Village of Daykin
    236. Liza Simonson (NP)
    237. Nick M. Simonson (NP)
    238. Darla J. Simpson (Rep)
    239. Stacie Sinclair (NP)
    240. Mark Sinner (NP)
      candidate for ESU Unit 13, Dist 5
    241. Cameron Sis (NP)
    242. Emily A. Sisco (Rep)
    243. Sheila Sjoholm (NP)
    244. Kyle Skartvedt (NP)
    245. Jeffrey D Skeels (NP)
    246. Dawn Skibinski (NP)
    247. Dawn Skibinski (NP)
    248. Rita Skiles (NP)
    249. Robin Skinner (NP)
      candidate for Edgar City Council
    250. William Skinner (NP)
    251. William Skinner (NP)
    252. Frank L. Skokan (NP)
      candidate for Sparta Township Board
    253. Michael Skroch (Rep)
      candidate for Knox County Surveyor
    254. Ginny Skutnik (NP)
    255. Ed Sladky (NP)
    256. Kristin Slagle (NP)
      candidate for Milburn Township
    257. Scott J. Sleicher (NP)
      candidate for Woodriver Township
    258. Christopher D. Slevin (NP)
    259. Steve Slykhuis (NP)
    260. Robert Small (Rep)
    261. Christi Smallfoot (Rep)
      candidate for Otoe County Assessor
    262. John Smaus (Rep)
    263. Matt Smaus (NP)
    264. Allen Smidt (NP)
      candidate for Tilden City Council
    265. Adrian Smith (Rep)
    266. Anita Smith (NP)
    267. Bob Smith (NP)
    268. Bob Smith (NON)
      candidate for Plainview City Mayor
    269. Brenda L. Smith (NP)
    270. Clinton J. Smith (Rep)
      candidate for Dundy County Sheriff
    271. David B Smith (NP)
    272. DJ Smith (NP)
      candidate for Ponca Mayor
    273. Duane W. Smith (NP)
      candidate for ESU Unit 5, Dist 7
    274. Greg J. Smith (NP)
      candidate for Custer PPD, At Large
    275. Greg Smith (NP)
      candidate for Milburn Township
    276. Jarred L. Smith (NP)
    277. Jerome L. Smith (NP)
    278. Joseph Smith (Rep)
    279. Kenneth L Smith (NP)
    280. Kent Smith (NP)
    281. Kevin Smith (NP)
      candidate for Norman Village Board
    282. Kortnei N. Smith (NP)
    283. Lee P. Smith (NP)
    284. Linda Smith (NP)
      candidate for Maxwell Village Board
    285. Richard R Smith (Rep)
    286. Rodney W Smith (Rep)
    287. Rusty Smith (NP)
    288. William Joseph Smith (Rep)
      candidate for Thomas County Sheriff
    289. Jennifer L. Smydra (NP)
    290. Jennifer L. Smydra (NP)
    291. Cara J. Snider (Rep)
      candidate for Wheeler County Clerk
    292. Kimara Snipes (NP)
    293. Marque Snow (NP)
    294. Trenton D Snow (Rep)
    295. Derek Snyder (NP)
    296. Derek Snyder (NP)
    297. Mark William Sobota (NP)
    298. J. Scott Sobotka (NP)
    299. Terry Soden (NP)
      candidate for Wisner Mayor
    300. Linda Soderquist (NP)
      candidate for Axtell Village Board
    301. Cade Sohler (NP)
    302. Jon Ann Slocum (NP)
    303. David C. Solheim (Rep)
    304. Mickey D. Solomon (NP)
      candidate for Kilfoil Township
    305. Nilah J Solomon (NP)
    306. Enet Somers-Dehaney (Rep)
    307. Cary Sommer (NP)
      candidate for Ryno Township
    308. Jennifer Sommer (Dem)
    309. Beth Sonderup (NP)
    310. Rod Sonnichsen (NP)
    311. Kevyn Sopinski (NP)
    312. Kevyn Sopinski (NP)
    313. Scott Sorensen (Rep)
    314. Terry L. Sorensen Jr (NP)
    315. Gordon Sorenson (NP)
      candidate for Cairo Village Board
    316. Robert E. Sorenson (Rep)
      candidate for Cass County Sheriff
    317. Robert Sorenson (NP)
    318. Jerod J Sornson (Dem)
    319. Sarah Sortum (NP)
    320. Sarah Sortum (NP)
    321. Bruce F Soucie (NP)
      candidate for Fairfield Mayor
    322. Nolan P. Spady (NP)
    323. Wes Spady (NP)
    324. Dustin Spanel (Rep)
      candidate for Loup County Sheriff
    325. Mark G. Spangler (NP)
    326. Leland Spanjer (NP)
    327. Debbie Spanyers (Dem)
    328. Dylan Spatz (NP)
    329. Deann Speirs (NP)
    330. Mark Spencer (NP)
    331. Rod Spencer (NP)
      candidate for Southwest PPD Dist 3
    332. Dennis D. Sperling (NP)
    333. Sabrina J Speth (NP)
      candidate for Beaver City Council
    334. Jeffrey D. Spier (NP)
    335. Terry A. Spilinek (NP)
    336. David B. Spilker (NP)
      candidate for Grant Township Board
    337. Denise M. Spilker (NP)
    338. Scott Spohn (NP)
    339. Marc Sprenger (NON)
    340. Nathan Spurling (NP)
    341. Martin Staab (NP)
      candidate for Village of McGrew
    342. Cheryl S Stabenow (Rep)
    343. Mike Stadler (NP)
    344. Bill Stahly (NON)
    345. Jim Stahly (NP)
      candidate for Milford School Board
    346. Leon Stall (NP)
    347. Curtis W. Stallbaumer (NP)
      candidate for Woodriver Township
    348. Deborah L Stamm (NP)
    349. Anita Stams (NP)
    350. James A. Stanczyk (NP)
    351. Dawn Standage (NP)
    352. Sheryl L Stansberry (NP)
    353. Sheryl L. Stansberry (NP)
    354. Jody Stark (NP)
    355. Justin Stark (NP)
    356. Tyler Stark (NP)
    357. Luther Starks (NP)
    358. Deborah Starr (Rep)
      candidate for Loup County Treasurer
    359. Barbara Stava (NP)
    360. Craig Stava (Dem)
    361. Scott J. Steager (Rep)
    362. Donna Steckel (Rep)
    363. Roger G Steele (NP)
    364. Robert Steenblock (NP)
    365. Ed Steffen (NP)
    366. Francis C. Steffen (NP)
    367. Jeffrey Steffen (NON)
    368. Rolland Stefka (NP)
    369. Rolland Stefka (NP)
    370. Rolland Stefka (NP)
    371. Rolland Stefka (NP)
      candidate for Spring Creek Township
    372. Jennifer Stehlik (Dem)
    373. Steven L. Stehlik (NP)
    374. Robert J. Steinauer (NP)
    375. Mary A. Steiner (NP)
      candidate for Chapman Village Board
    376. Zach Steiner (NP)
    377. Jonathon T. Stellar (Rep)
      candidate for Deuel County Attorney
    378. Nick Stelling (NP)
    379. Michael Stemper (NP)
    380. Julie J. Stenger (Rep)
    381. Mike Stephens (NP)
      candidate for Franklin City Council
    382. Richard L. Stephens (NP)
      candidate for ESU Unit 7, Dist 1
    383. Donald Sterup (NP)
    384. John W Sterup (NP)
    385. Timothy Roger Stethem (NP)
    386. Hillary Stevens (NP)
    387. Jeffery D. Stevens (Rep)
      candidate for Keith County Sheriff
    388. Jesse L. Stevens (NP)
      candidate for ESU Unit 15, Dist 7
    389. Robin Stevens (NP)
    390. Tessa P. Stevens (NP)
    391. Bill Stewart (Rep)
    392. Brent Stewart (Rep)
    393. Cody Stewart (NP)
      candidate for Whitney Village Board
    394. Dustin Stewart (NP)
    395. Harry M Stewart (NP)
    396. Jon H Stewart (Rep)
    397. Lisa Stewart (NP)
    398. Mary L. Stewart-Lyon (NP)
      candidate for ESU Unit 4, Dist 5
    399. Gregory S. Stichka (NP)
      candidate for Village of Oak Board
    400. Blaine Stinson (NP)
      candidate for Southwest PPD, Dist 2
    401. Bob Stinson (NP)
    402. Katie Stock (NP)
    403. Carl R. Stockamp (NP)
    404. Kevin Stocker (Rep)
    405. Monty A Stoddard (NP)
    406. Carolyn M Stodola (Rep)
    407. Mark Stoj (NP)
    408. Shea Stokely (NP)
    409. Corey Stokes (NP)
    410. Rod Stolcpart (NP)
      candidate for KBR Rural PPD Rock
    411. Ed Stoltenberg (NON)
    412. Timothy Stopak (NP)
      candidate for Boone Central Schools
    413. Alan Strader (NP)
    414. Susan Strahm (NP)
      candidate for ESU Unit 1, Dist 5
    415. Lon L. Strand (Rep)
    416. Mike Strasburger (NP)
    417. Heather M Strawder (NP)
      candidate for Wallace School Board
    418. Donna Streeter (NP)
    419. Donna Streeter (NP)
    420. Ken Streff (NP)
    421. Greg Strehle (NP)
    422. Mark A Streit (Rep)
    423. Frank Strickland (NP)
    424. Keith Strizek (NP)
    425. Sarah Strizek (NP)
    426. Trish Strobel (Rep)
      candidate for Merrick County Clerk
    427. Brock Stromberger (NP)
    428. Michael Stromer (Rep)
    429. Paul Strommen (NP)
    430. Bradley A. Strope (NP)
    431. Terry Strope (NP)
    432. Donna M Stuart (NP)
    433. Kevin Stuart (NP)
    434. Stephanie Stubbs (NP)
    435. Kyle G. Stuchlik (NP)
    436. Mike Stuhr (NP)
    437. Ben Stuhr (NP)
      candidate for Boone Central Schools
    438. Daniel Stukenholtz (NP)
    439. Gregory O. Stull (NP)
    440. Lawrence Stump (NP)
    441. Todd Stuthman (NP)
    442. Crystal Stutzman (NP)
    443. Jennifer L Stuzman (NP)
    444. Sid Sudbeck (NP)
    445. J. Duane Sugden (NP, NON)
    446. Mary A. Suhr (NP)
    447. Ron Sukup (NP)
      candidate for Miller Township Board
    448. Angela Sullivan (NP)
    449. Barbara Sullivan (Rep)
    450. Becky Sullivan (NP)
    451. Bob Sullivan (NON)
    452. Dennis Sullivan (Rep)
    453. Devon Sullivan (NP)
      candidate for Alvo Village Trustees
    454. Stephanie Summers (NP)
    455. Steve Sunde (NP)
    456. Emily Sutej (NP)
    457. Corey Sutton (NP)
      candidate for Village of Melbeta
    458. Kyle Sutton (NP)
    459. Alan Svajgr (NP)
    460. Nicholas J Svehla (NP)
    461. Chad Svoboda (NP)
    462. Damon Svoboda (NP)
    463. Louis A. Svoboda (NP)
    464. Marvin L. Svoboda (NP)
    465. Russell Svoboda (NON)
      candidate for Hubbell Village Board
    466. Andy Swanson (NP)
    467. Andy Swanson (NP)
    468. Barbara J. Swanson (Rep)
      candidate for Polk County Treasurer
    469. Becky Swanson (Rep)
    470. Kevin Swanson (Rep)
    471. Robert Swanson (Rep)
    472. Sean Swanson (NP)
    473. Sean Swanson (NP)
    474. Eric Sweeney (NP)
    475. James R Sweeney (NP)
    476. Timothy J. Sweeney (NP)
    477. Brad Sweet (NP)
      candidate for Grant Village Board
    478. Shane Sweet (NP)
    479. Marie Sweley (NP)
    480. Ronald Sweley (NP)
    481. Bethany Swendener (NP)
    482. Allan Swenson (NP)
    483. Scott T. Swenson (NP)
    484. Jessica Swick (NP)
    485. Jessica Swick (NP)
    486. JJ Swierczek (NP)
    487. Edward J Swotek (NP)
    488. Colby Sybrant (Rep)
    489. Jackie Synowski (Rep)
    490. Janet M. Sypal (Rep)
    491. Mike Szekely (NP)
  20. T
    1. Carrie M Tabor (NP)
    2. Courtney Tabor (NP)
    3. Fred H. Tafoya (NP)
    4. Edmond Talbot (Rep)
      candidate for Burt County Attorney
    5. Amber Tatman (NP)
      candidate for Village of Stapleton
    6. Krista Tatro (NP)
    7. Krista Tatro (NP)
    8. Justin Taubenheim (NP)
      candidate for Amherst Village Board
    9. Seth Tausan (NP)
    10. Andy Taylor (Rep)
      candidate for Brown County Attorney
    11. Brian Taylor (NP)
      candidate for Mitchell Mayor
    12. Clint Taylor (NP)
    13. Clinton Taylor (NP)
      candidate for Hyannis Area Schools
    14. Elise N. Taylor (Rep)
    15. Justin J. Taylor (NP)
    16. Justin J. Taylor (NP)
    17. Linda Taylor (NP)
    18. Sadye Taylor (NP)
      candidate for Custer PPD, At Large
    19. Scott L Taylor (NP)
    20. Shawna M. Taylor (Rep)
    21. Warren Taylor (NON)
    22. Warren Taylor (NP)
    23. Lance Teachworth (NP)
    24. Ross Tegeler (NP)
    25. Dennis R Tegtman (NP)
    26. Elizabeth Tegtmeier (NP)
    27. Michele Tegtmeier (NP)
    28. Michele Tegtmeier (NP)
      candidate for Village of Burchard
    29. Larry Temme (Rep)
    30. Ben Temple (NP)
    31. Ben Temple (NP)
    32. Melissa C. Temple (NP)
    33. Toby tenBensel (NP)
    34. Aaron Tenney (NP)
      candidate for Whitney Village Board
    35. Doug Terry (Rep)
    36. Robert Teters (NP)
    37. Sherry Marie Tetschner (NP)
    38. Amy Tharp (NP)
    39. Phillip Thede (NP)
    40. David J. Theer (NP)
    41. Joe Thiele (NP)
    42. Scott Thiele (NP)
    43. Jen Thieman (NP)
      candidate for Boone Central Schools
    44. James R. Thies (NP)
    45. Renee E. Thies (NON)
    46. Todd Thiesen (NP)
    47. Bradley R. Thimm (NP)
    48. Henry Thoene (NP)
    49. Andrea Thomas (Rep)
    50. Conan Thomas (Lib)
    51. John Thomas (Rep)
      candidate for Knox County Attorney
    52. Ken Thomas (NP)
    53. Kim J. Thomas (NP)
    54. Ramona R. Thomas (Rep)
      candidate for Adams County Clerk
    55. Brian Thommes (NP)
    56. Annette Thompson (NP)
    57. Bob Thompson (NP)
    58. Chelsa Thompson (NP)
    59. Clyde Thompson (NP)
    60. Craig Thompson (Rep)
    61. Dawn Thompson (NP)
      candidate for Norman Village Board
    62. Jerry Thompson (NP)
      candidate for St. Paul City Council
    63. Jim Thompson (NP)
    64. Linda L. Thompson (NP)
      candidate for Alda Village Board
    65. Matt Thompson (NP)
    66. Melissa Keller Thompson (NP)
      candidate for Dawson PPD
    67. Mike Thompson (NP)
      candidate for Palmer Village Board
    68. Ronnie Thompson (NP)
    69. Sherry R Thooft (Rep)
    70. Luke Thorell (NP)
    71. Tracy Thorell (NP)
    72. Kevin L. Thorne (NP)
    73. James A Thurman (Rep)
    74. Robert Tichy (Rep)
    75. Jake Tiedeman (NP)
    76. Michael Tiedeman (NP)
    77. Bill Tielke (Rep)
    78. Erich Tiemann (Rep)
    79. James J. Tikalsky (NP)
    80. Peggy Tilgner (NP)
      candidate for Village of Daykin
    81. Lola Tiller (NP)
    82. Raymond Tillotson (NP)
      candidate for McCook PPD Dist 2
    83. Dennis Timm (NP)
    84. Dennis Timm (NP)
    85. Dennis Timm (NP)
    86. Jean M. Timm (Rep)
    87. Danial E. Timmerman (NON)
    88. Kyle Timmerman (NON)
      candidate for Hebron City Council
    89. Jerid Tingelhoff (NP)
    90. Gary D Tinkham (Rep)
    91. Ronald E. Tippery (NP)
    92. Ronald E. Tippery (NP)
      candidate for Village of Richland
    93. Jason Tisthammer (NP)
    94. Samuel M. Titus (Rep)
    95. Kevin P. Tobin (Dem)
    96. Ron Tobin (NP)
    97. James Tomanek Jr (NP)
    98. Derek Tomes (NP)
    99. Jamie Tomjack (NP)
    100. Jamie Tomjack (NP)
    101. Dana Tompkin (NP)
    102. Katrina Tomsen (Lib)
    103. Andrew Tonnies (NP)
    104. Tatum L. Tonniges (NP)
    105. Chris Tooker (NP)
    106. Tyler Tool (NP)
    107. Matt Torczon (Dem)
    108. Christine Torres (NP)
    109. Eric Towle (NP)
    110. Nicole L Townsend (Rep)
    111. Nelson F. Trambly (NON)
    112. Nelson F. Trambly (NP)
    113. Chris Tramp (Rep)
    114. Ross Trauernicht (NP)
    115. Samuel Trausch (NP)
    116. Samuel Trausch (NP)
    117. Greg L. Trautman (NP)
    118. Matt Treadway (NP)
    119. Thomas A. Tremel (Rep)
    120. Joshua G Treptow (Rep)
    121. Mark Treptow (NP)
    122. Aaron Troester (NP)
    123. Justin Trompke (NP)
    124. Gene Trouba (Rep)
    125. Peggy Trubey (NP)
      candidate for Ord Township Board
    126. Christie Trumbull (Rep)
    127. Eric Trusty (NP)
    128. Steven Tucker (Rep)
    129. Troy A. Turek (NP)
    130. Calvin Turner (Rep)
      candidate for Arthur County Sheriff
    131. Pamela S. Turner (NP)
      candidate for Village of Daykin
    132. Stan Turner (NP)
      candidate for ESU Unit 3, Dist 1
    133. Tyler Turner (NP)
    134. Blake Turpen (NP)
    135. Ronald H. Tuttle (NP)
      candidate for ESU Unit 10, Dist 7
    136. Austin Twibell (NP)
    137. Chris Twiford (NP)
      candidate for Dakota City Council
  21. U
    1. Troy Uhlir (Rep)
    2. Derek Uhrmacher (NP)
    3. Jennifer Uldrich (NP)
    4. Gary T. Ullery (NP)
    5. Wesley Ullrich (NP)
    6. Eugene R. Ulmer (NP)
    7. Ann Underwood (NP)
    8. Michael S. Unger (Rep)
    9. Byron Unseld (NP)
    10. Jessie Urbanski (Rep)
    11. Kari S. Urkoski (Rep)
    12. Kelly Urkoski (NP)
      candidate for Clarks Village Board
    13. Dawn Urman (NP)
  22. V
    1. Tyler Vacha (NP)
    2. Joan L. Vakoc (NP)
    3. Justin Valasek (NP)
    4. Brian Van Driel (NP)
    5. Kolby Van Newkirk (NP)
    6. Dwight Van Ostrand (NP)
    7. Shane Van Pelt (NP)
    8. Andrew J Van Velson (Rep)
      candidate for Logan County Attorney
    9. Jeremy VanAmpting (NP)
    10. Brian VanBerkum (Rep)
    11. Neil VanBoening (NP)
    12. Bruce L. VanBuren (NP)
    13. Mike Vance (Rep)
      candidate for Seward County Sheriff
    14. Tyler J. Vance (NP)
    15. Nicholas VanCure (Rep)
    16. Scott Vander Schaaf (Rep)
    17. Travis Vanek (NP)
    18. Deborah VanMatre (NP)
    19. Travis VanPelt (NP)
    20. Jack VanSlyke (Rep)
    21. Tim VanZee (NP)
    22. Tony Vargas (Dem)
    23. Christopher J. Varney (NP)
    24. Jim Varney (NP)
      candidate for Broken Bow Township
    25. Jim Varvel (NP)
    26. Marty Vasa (Rep)
    27. Timothy E. Vasa (NP)
    28. Brian A. Vavricek (NP)
    29. Frank Vech (NP)
    30. Frank Vech (NP)
    31. Tammy Veeder (NP)
      candidate for Village of Funk Board
    32. Adam Venteicher (NP)
    33. Keith Vering (NP)
    34. Keith Vering (NP)
      candidate for Village of Howells
    35. Kory Vering (NP)
    36. Alaine Verplank (Rep)
    37. James F. Vesely (NP)
    38. Amber Veskerna (NP)
    39. Rick Vest (Dem)
    40. Jeremy Vetick (NP)
    41. Marlene Vetick (Rep)
    42. Brandon Vetrovsky (NP)
    43. Betsy Vidlak (NP)
    44. Cori Villegas (NP)
    45. David Vinton (NON)
    46. Justin Vinton (NP)
    47. Justin Vinton (NP)
      candidate for Hyannis Area Schools
    48. Alex Vlach (NON)
    49. Jim Vlach (NP)
    50. Rick D. Vlach (NON)
    51. Gary Vocasek (NP)
    52. Kyle Voecks (NP)
      candidate for City of Stanton Mayor
    53. Kenneth Vogel (NP)
    54. Bonnie Vogltance (Rep)
      candidate for Cuming County Clerk
    55. Robert R. Voichoskie (Rep)
    56. Todd Volk (Rep)
    57. Marcia Volk Schenker (Rep)
      candidate for Franklin County Clerk
    58. Rick Vollman (NP)
      candidate for Sterling School Board
    59. Joe Vomacka (NP)
      candidate for Pilger Village Board
    60. R. Brad Von Gillern (NP)
    61. John H. Von Seggern, Jr. (NP)
      candidate for Hooper Township Board
    62. Carrie Voss Flesner (NP)
    63. Nancy J. Vossler (NP)
    64. Micki Votruba (NP)
    65. Paul M. Vrbka (Rep)
      candidate for York County Sheriff
    66. Jacob J. Vyhidal (NP)
  23. W
    1. Randy Wadas (NP)
    2. Christoper Waddle (NP)
    3. Donald L. Wade (NP)
      candidate for Liberty Village Board
    4. Dennis D Wadsworth (Rep)
    5. Doug Wagner (NP)
      candidate for Hickman City Council
    6. Jeremy L. Wagner (NP)
    7. Sally Wagner (NP)
      candidate for Ord Township Board
    8. Terry Wagner (Rep)
    9. Joe S. Wahlgren (NP)
    10. David J. Wakehouse (NP)
    11. Brian Wakeley (NP)
    12. Dr Jared Walahoski (NP)
    13. Jane Walford (NP)
    14. Crystal Walgren (NP)
    15. Colton D Walker (NP)
      candidate for Syracuse City Council
    16. Terry E. Walker (NP)
      candidate for Village of Snyder
    17. Don Wallace (NP)
    18. Adam K. Wallin (NP)
    19. Steven Wallin (NP)
    20. Timothy L Wallinger (Rep)
      candidate for Holt County Assessor
    21. Alan A. Wallman (NP)
    22. Buffy Walsh (NP)
    23. Darla M. Walther (Rep)
      candidate for Frontier County Clerk
    24. Mike Waltke (NP)
    25. Linda Waltman (Rep)
    26. Jon Walz (NP)
    27. Dan Wamberg (NP)
      candidate for Wausa Village Board
    28. Tonya Ward (NP)
    29. Carl Warford (NP)
    30. Christy Warner (NP)
      candidate for Kimball Mayor
    31. Dan L. Warner (NP)
    32. Darwin Warning (Dem)
    33. April Warren (Rep)
      candidate for Blaine County Clerk
    34. Gary Warren (NP)
    35. Jim Warren (Rep)
    36. Steve Warren (Rep)
    37. Jesse J. Warriner (NP)
      candidate for Center Village Board
    38. Doug Wasserman (NP)
      candidate for Paxton School Board
    39. James (NON)
    40. Amy Watchorn (Rep)
      candidate for Dixon County Assessor
    41. Elizabeth F Wateman (Rep)
    42. Arden Watson (NP)
    43. Kim Watson (Rep)
    44. Bill Watson, Jr (NP)
    45. Teresa Watters (NP)
      candidate for Winside Village Board
    46. Neil W. Wattier (NON)
    47. Jason Wavrunek (NP)
    48. Dustin Webb (NP)
    49. Justin B. Webb (NP)
    50. Tamara Webb (NP)
      candidate for Carroll Village Board
    51. Justin Webster (NP)
    52. Mary T Webster (NP)
    53. Ruth Ann Weddle (Rep)
    54. Gene Weedin (NP)
    55. Kent C Weems (Rep)
    56. judith A. Wegner (Rep)
    57. Brian Wehner (Rep)
    58. Philip Wehrman (NP)
    59. Chad G. Weichel (NP)
    60. Alan B Weigle (NP)
    61. Kathy M Weihe (NON)
    62. Greg Weiland (NP)
    63. Mathias Weinandt (NON)
    64. Vickie Weirs (Rep)
    65. Michael J Weiss (Rep)
    66. Paul D. Weiss (NP)
    67. Dustin Weitzel (Rep)
      candidate for Dodge County Sheriff
    68. Cody J. Weitzenkamp (NP)
    69. Tab W. Weitzenkamp (NP)
    70. Bradley D, Welch (NP)
      candidate for City of Curtis Mayor
    71. Cheryl M. Welch (NP)
    72. Kathy Welch (NP)
    73. Lyle D. Welch (NON)
      candidate for Hubbell Village Board
    74. Marcy J Welch (Rep)
    75. Tim Welch (NP)
    76. Ted Welchert (NP)
    77. Lisa Welding (NP)
    78. Coby L Welke (NP)
    79. Kim Wellensiek (NP)
    80. Tom Weller (Rep)
    81. Sam W. Wellnitz (Rep)
    82. Dave Welsch (NP)
      candidate for Milford School Board
    83. Thomas C. Welsch (NP)
      candidate for Village of Lyman
    84. Matthew Welte (NP)
      candidate for Brady Village Board
    85. Karen E, Welton-Collins (NP)
      candidate for Elyria Village Board
    86. Ed Wemhoff (Rep)
      candidate for Platte County Sheriff
    87. Melissa Wenger (NP)
    88. Suzy Wentworth (Rep)
    89. Kimberly Wenzel (NP)
    90. Rich Wergin (NP)
    91. Alison Werner (NP)
    92. Jerry Werner (NP)
      candidate for Syracuse City Council
    93. Mark Werner (NP)
    94. Patrick R. Werner (NP)
    95. Steve Werner (NP)
    96. Ron Wertz (Rep)
    97. Ronald Gene Wesche (NP)
    98. Neil G Wescott (NP)
      candidate for Valentine Council
    99. Daniel Wessel (NP)
    100. Leann Wessels (NP)
    101. Joseph West (NP)
    102. Jeremy Westengaard (NP)
    103. Russell Westerhold (NP)
    104. John R. Westman (Rep)
    105. Mark A. Westphal (NON)
    106. Rodney Wetovick (Rep)
      candidate for Nance County Attorney
    107. Kevin Wetuski (NP)
    108. Eli A. Weyerts (NP)
    109. Wade Weyhrich (NP)
    110. Wade Weyhrich (NP)
    111. Douglas E. Whalen (NP)
    112. Trenton Wheatley (NP)
    113. Charlie Wheaton (NP)
    114. Marty Wheeler (NP)
    115. Bill White (Rep)
    116. Ellen K. White (Rep)
    117. Jason S. White (Rep)
      candidate for Loup County Attorney
    118. Larry White (NP)
    119. Scott K. White (Rep)
    120. Anthony J. Whitmore (Rep)
    121. Chris Whitmore (NP)
    122. Marcia Wichmann (Rep)
      candidate for Merrick County Clerk
    123. Mark Wickard (NP)
    124. David C. Wickett (NP)
    125. Cynthia Jo Wickizer (NP)
      candidate for Wallace Village Board
    126. Leann Widhalm (NON)
    127. Leann Widhalm (NP)
    128. Stacie Widhelm (NP)
    129. Darrell Widman (NP)
    130. Darcy Wiebelhaus (NP)
    131. Jean Wiebelhaus (Rep)
    132. Janet Wiechelman (Rep)
    133. Glen A Wiechman (Rep)
    134. Mindy Wiegand (Rep)
    135. Rod Wiegand (NP)
    136. Crystal Wiens (Rep)
    137. Wynn D. Wiens (Rep)
      candidate for Hooker County Sheriff
    138. Alan Wiese (NP)
      candidate for Filley Township Board
    139. Amy J. Wiese (NP)
      candidate for Lindsay Village Board
    140. Amy J. Wiese (NP)
    141. John H. Wiese (NP)
      candidate for Custer Township
    142. Rodd A. Wiest (NP)
    143. Carol A. Wilcox (Rep)
    144. John C Wilcox (NP)
    145. T.J. Wilcox (NP)
    146. Todd Wilcox (NP)
    147. Thomasena Wiles (NP)
      candidate for Liberty Village Board
    148. Leann Widhalm (NP)
    149. Jan Wilhelm (NP)
    150. Don Wilken (NP)
    151. Bill Wilkinson (NP)
    152. Darren Wilkinson (NP)
    153. Brandon Willey (NP)
    154. Bradley Williams (NON)
    155. Bruce L. Williams (NP)
    156. Debra L. Williams (NP)
    157. Matt Williams (NP)
    158. Michael R. Williams (NP)
    159. Robert T. Williams (NP)
      candidate for Village of Nora Board
    160. Tim Williams (NP)
    161. Danny Williamson (NP)
    162. Neil Williby (Rep)
    163. Jeffrey D Willis (NP)
    164. Kevin Willis (NP)
    165. Kathleen A Willnerd (NP)
    166. Quintin Wills (NP)
    167. Mark Wilmes (NP)
    168. Rick Wilmes (NP)
    169. Ronald G. Wilmes (NP)
      candidate for Miller Township Board
    170. Kathy Wilmot (NP)
    171. Betty L. Wilson (NP)
      candidate for Village of Lyman
    172. David L Wilson (Rep)
    173. Denny Wilson (Rep)
      candidate for Sarpy County Engineer
    174. Doug Wilson (NP)
    175. Melissa K Wilson (NP)
    176. Kathy A. Wiltgen (Rep)
    177. Caroline Winchester (NP)
      candidate for ESU Unit 13, Dist 3
    178. David A. Windland (NP)
      candidate for Bartley Village Board
    179. Mikel C. Winemiller (NP)
    180. Richard Winkelman (NP)
    181. Sherry Winstrom (Rep)
    182. Jonathan Winter (NP)
    183. Jeff Wirth (Rep)
    184. Steve L. Wissing (NP)
    185. Ashley Wit (NON)
      candidate for Chester Village Board
    186. Sabreana Wit (NP)
    187. SuAnn Witt (NP)
    188. Daniel Witte (NP)
    189. Lori Wittwer (NP)
    190. Chris Witulski (Rep)
      candidate for Gage County Surveyor
    191. Brandon T. Wobken (NP)
    192. B.J. Woehler (NP)
      candidate for Wayne City Mayor
    193. Chris Woerner (NP)
    194. Kevin E. Woita (NP)
    195. Kristi Wold (Rep)
    196. Coy Wolf (NP)
    197. Jared L Wolf (NP)
    198. Dale Wolfe (NP)
    199. Darren Wolfe (NP)
    200. Tyren Wolfe (NP)
    201. Frank E Wolff (NP)
    202. Trever Wolff (NP)
    203. Thomas Wolfgang (NP)
      candidate for Hershey Village Board
    204. Danna Wolford (NP)
      candidate for ESU Unit 9, Dist 5
    205. Nina Wolford (NP)
    206. Amy J. Wolfskill (NP)
      candidate for Hershey School Board
    207. Dakota Wolinski (NP)
      candidate for Elba Village Board
    208. Bruce Wollenburg (NP)
      candidate for Village of Plymouth
    209. Laurie Wollenburg (Dem)
      candidate for Gage County Treasurer
    210. Kaitlyn Woltemath (Rep)
    211. Cheryl M. Wolverton (Rep)
    212. Dennis Wolverton (NP)
      candidate for Pilger Village Board
    213. Lee Wonch (Rep)
    214. Jennifer Wood (NP)
    215. Paul Wood (Rep)
    216. Joyce C. Woodbury (NP)
    217. Jeremy Woodring (NP)
      candidate for Village of Winslow
    218. Kolene Woodward (NP)
    219. Lorraine Worth (NP)
    220. Brad Worthing (NP)
    221. Mark Wortman (NP)
    222. Shannon Wragge (Rep)
      candidate for Pierce County Clerk
    223. Todd S. Wragge (NP)
    224. Clarence C. Wrede (Rep)
      candidate for Boyd County Sheriff
    225. Adam Wright (NP)
    226. Carol M. Wright (NP)
    227. Fred Wright (NP)
      candidate for Sicily Township Board
    228. Patrick Wright (NP)
    229. Patrick Wright (NP)
    230. Steven L. Wright (NP)
    231. Tammy Wright (NP)
    232. Mary E. Wroblewski (NP)
    233. Aaron Wubbels (NP)
    234. Micaela M. Wuehler (Rep)
    235. Bradley Wulf (NON)
    236. Bradley Wulf (NP)
    237. Scott L Wulf (NP)
    238. Scott L. Wulf (NP)
    239. Nate Wyatt (NP)
  24. Y
    1. Sherry L. Yacks (NON)
      candidate for Hubbell Village Board
    2. Chad Yaw (NP)
      candidate for Imperial City Council
    3. Brad Yerger (NP)
    4. Bruce Yoder (NP)
    5. Nancy York-O'Brien (NP)
    6. Chris D. Yosten (NON)
    7. Christina Yosten (NP)
    8. Brady R. Yosten (NP)
    9. Brian J. Yosten (Rep)
    10. Bryan J. Young (NP)
      candidate for Bloomfield City Mayor
    11. Jack Young (NP)
      candidate for ESU Unit 7, Dist 5
    12. Junior Young (Rep)
    13. Kim M. Young (Dem)
    14. Michael Young (NP)
    15. Tim T.Y. Young (NP)
    16. Clifford P. Yrkoski (Dem)
  25. Z
    1. Larry Zach (NP)
    2. Ron Zach (NP)
    3. Roy M. Zach (NP)
    4. Jeremy Zakrzewski (NP)
    5. Edward Zastera (NP)
    6. Vickie L. Zelenka (NP)
    7. Vickie L. Zelenka (NP)
      candidate for Pawnee City Council
    8. Brian Zessin (NP)
      candidate for Madison City Council
    9. Daniel J. Zieg (NP)
    10. Austin Ziegenbein (NP)
    11. Halley Ziegler (NP)
    12. Matthew J. Ziegler (NP)
    13. William D. Ziegler (NP)
    14. William D. Ziegler (NP)
    15. Stephan Ziemba (NP)
      candidate for Butler Township Board
    16. Tim Zikmund (Rep)
    17. Brian Zimmerman (NP)
      candidate for Wheat Belt PPD South
    18. Crystal Zimmerman (NP)
    19. David A. Zimmerman (NP)
    20. Michelle J Zimmerman (Rep)
      candidate for Sioux County Clerk
    21. Scott Zimmerman (Lib)
      candidate for Governor
    22. Renae L. Zink (Rep)
      candidate for Keith County Assessor
    23. Michael Ziskey (Dem)
    24. Karla Zlatkovsky (Rep)
      candidate for Dawson County Clerk
    25. Leigh Zodrow (NP)
    26. Sandra Zoubek (Rep)
    27. Megan Zoucha (Rep)
      candidate for Nance County Assessor
    28. Mike Zoucha (NP)
    29. Jared A. Zulkoski (NP)
    30. Jerome Zulkoski (Rep)
    31. Rory Zutavern (NP)
    32. Rory Zutavern (NP)