Change Address

VOTE411 Voter Guide

All Candidates

Colorado
  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
  1. A
    1. Erik Aadland (Rep)
    2. Debra Adams (UA)
    3. Jimmy Adelman (Dem)
    4. Paul Agneberg (UA)
      candidate for Eagle County Sheriff
    5. Scott Aibner (Rep)
    6. ALLISON AICHELE (Dem)
    7. Jeffrey Aiken (NP)
      candidate for Central City Mayor
    8. Rick Albers (Dem)
    9. Kevin Allen (Rep)
    10. Judy Amabile (Dem)
    11. Jodi Amato (Rep)
    12. Jonathan Ambler (Rep)
    13. Tim Amen (Rep)
    14. Pam Anderson (Rep)
      candidate for Secretary of State
    15. Bob Andrews (Rep)
    16. Karrie Apple (Rep)
    17. Thomas Aragon (Dem)
    18. Paul Archer (Rep)
    19. KRISTY ARCHULETA (Rep)
    20. Matthew Archuleta (Rep)
    21. Kimberly Archuletta (Dem)
    22. Ryan Armagost (Rep)
    23. Kevin Armstrong (Rep)
      candidate for Gilpin County Sheriff
    24. Jesse Arthurs (Rep)
      candidate for Moffat County Coroner
    25. Frank Atwood (AVP)
      candidate for Colorado US Senate
  2. B
    1. Jennifer Bacon (Dem)
    2. Pamela Bacon (Rep)
    3. Tawnya Bailey (Rep)
      candidate for Grand County Coroner
    4. MARK BAISLEY (Rep)
    5. Toni Baker (Dem)
    6. Brian Bakkum (Lib)
    7. Robert Ballard (Lib)
    8. Bradford Baltzly (Rep)
      candidate for Custer County Coroner
    9. Michael Barnes (Dem)
    10. Nicholas Barrett (UA, WI)
    11. Jack Barrington (Dem)
    12. Patricia Bartlett (Rep)
    13. Nathan Baxter (Rep)
    14. Brandon Becker (Rep)
    15. Jon Becker (Rep)
    16. Christy Beckman (Rep)
    17. Travis Belden (Rep)
    18. Debbie Bell (Rep)
    19. Frank Beltran (Dem)
    20. Adrienne Benavidez (Dem)
    21. Michael Bennet (Dem)
      candidate for Colorado US Senate
    22. Ronald Berges (Rep)
    23. Tracey Bernett (Dem)
    24. John Berry (UA)
    25. Susan Berumen (Dem)
    26. Marsha Berzins (Rep)
    27. Kara Bettis (Dem)
      candidate for Eagle County Coroner
    28. Shannon Bird (Dem)
    29. Stasha Birdsey (Dem)
    30. BRANDON BISHOP (Rep)
    31. Ellen Black (Rep)
    32. Shana Black (Rep)
    33. Amber Blackmore (UA)
    34. Bradford Blake (Rep)
    35. Joann Blasberg (Dem)
    36. Rod Bockenfeld (Rep)
    37. Eric Bodenstab (UPA)
    38. Lauren Boebert (Rep)
    39. Andrew Boesenecker (Dem)
    40. Kristine Borchers (Rep)
    41. Lance Boren (Rep)
      candidate for DELTA COUNTY CORONER
    42. Iris Boswell (Grn, WI)
    43. Scott Bottoms (Rep)
    44. Ron Bouchard (Rep)
    45. Dalla Bowin (Rep)
    46. Robert Boyd (UA)
      candidate for Ouray County Coroner
    47. Cynthia Braddock (Dem)
    48. Mary Bradfield (Rep)
    49. Brandi Bradley (Rep)
    50. Ed Brady (Rep)
    51. Brian Brandl (Rep)
    52. Rhonda Braun (Rep)
    53. Troy Brekke (UPA)
    54. Anna Bremer (Rep)
    55. Eric Brody (Dem)
    56. Charles Broerman (Rep)
    57. M Broncucia-Jordan (Dem)
      candidate for Adams County Coroner
    58. Donald Broom (Rep)
    59. Allison Brown (Rep)
    60. JIMMY BROWN (Rep)
      candidate for Kiowa County Coroner
    61. Justin Brown (Rep)
    62. Kathryn Brown (Rep)
      candidate for Bent County Treasurer
    63. Raeann Brown (Rep)
    64. Tyler Scott Brown (Dem)
    65. Wayne Bryant (UA)
    66. Michael Buchanan (Rep)
    67. Ken Buck (Rep)
    68. Kimberly Buck (Dem)
    69. David Buckley (Rep)
    70. Vincent Buzek (NP)
  3. C
    1. Robert Bob Campbell (Rep)
    2. Jessica Campbell-Swanson (Dem)
    3. Kelley Camper (Rep)
    4. Matt Canaga (Rep)
    5. Bill Canda (Rep)
    6. James Candelaria (Rep)
    7. Annette Cannon (Dem)
    8. Vadira Caraveo (Dem)
    9. Rich Carroll (NP)
      candidate for Avon Town Council
    10. Melina Carter (Rep)
    11. Russell Carter (Rep)
    12. Ron Casados (Dem)
    13. Clayton Casciato (Lib)
    14. Marc Catlin (Rep)
    15. PEGGY CATLIN (NP)
    16. James Chamberlain (Rep)
    17. Mark Chapin (Dem)
      candidate for Eagle County Assessor
    18. Lisa Chollet (Dem)
    19. Clyde Church (Dem)
    20. Gene Claps (Dem)
      candidate for Adams County Sheriff
    21. Fred Clifford (Rep)
    22. Jana Coen (Rep)
    23. TJ Cole (UPA)
      candidate for Colorado US Senate
    24. Todd Combs (Rep)
      candidate for Yuma County Sheriff
    25. Bruce Conrad (Dem)
    26. Eva Contreras (Rep)
    27. Kathleen J. Conway (Dem)
    28. Ronald Cook (Rep)
    29. Francis Cooper (Rep)
    30. Brenda Corbett (Rep)
    31. Coby Corkle (Rep)
    32. SUSAN CORLISS (Rep)
    33. Caroline Cornell (Rep)
    34. Brian Cotter (Rep)
      candidate for Pueblo County Coroner
    35. Carrie Couey (Rep)
    36. Jim Covington (Rep)
    37. Tom Cowhick (Rep)
    38. Christy Cressler (Rep)
    39. George Crockett (Rep)
    40. Jason Crow (Dem)
    41. Matthew Crowder (Rep)
    42. Garth Crowther (Rep)
    43. Mack Crowther (Rep)
    44. LISA CUTTER (Dem)
    45. Mark Czelusta (Rep)
  4. D
    1. Michael Dahl (Rep)
      candidate for Morgan County Coroner
    2. Lesley Dahlkemper (Dem)
    3. Toby Damisch (Rep)
    4. Bobbie Daniel (Rep)
    5. JESSIE DANIELSON (Dem)
    6. Stephan Darnell (Lib)
    7. Lindsey Daughterty (Dem)
    8. Jack Daus (Rep)
    9. ERIK DAVIDSON (NP)
    10. Damon Davis (Dem)
    11. Sheri Davis (Rep)
    12. Marshall Dawson (Rep)
    13. George Deavers (Rep)
    14. Kenneth DeGraaf (Rep)
    15. Diana DeGette (Dem)
    16. Anthony J Delgado (Lib)
      candidate for State Treasurer
    17. Todd Dennison (Lib)
    18. William Deoreo (Rep)
    19. D Diaz (Dem)
    20. Guillermo Diaz (Rep)
    21. Ruby Dickson (Dem)
    22. Corey Diekman (UA)
    23. Jerry DiTullio (Dem)
    24. Joesph Domenico (Rep)
    25. Dave Donelson (Rep)
    26. Brenda Dones (Rep)
      candidate for Weld County Assessor
    27. Tom Donnelly (Rep)
    28. Arik Dougherty (Dem)
    29. Stacie Dougherty (Rep)
    30. COLBY DRECHSEL (Rep)
    31. James Dubois (Dem)
    32. Sharon Dubois (Dem)
    33. Thomas Dunagan (Rep)
    34. Debbie Dunbar (Rep)
    35. Della Duran (Dem)
    36. Monica Irasema Duran (Dem)
    37. Steven J Durham (Rep)
    38. JOSEPH DZURIS (Rep)
      candidate for Alamosa Coroner
  5. E
    1. Kevin S. Edling (Rep)
    2. Hal Edwards (Dem)
      candidate for Lake County Sheriff
    3. Thomas Effinger (UA)
      candidate for ROUTT COUNTY SURVEYOR
    4. Lori Ehmke (Rep)
    5. David Eisenbraun (Rep)
    6. Kathy Elliott (Rep)
    7. Roy Elliott (Rep)
    8. Thomas Elliott (Rep)
    9. Colin Elstob (UA)
      candidate for Baca County Sheriff
    10. Lynn Emrick (Rep)
    11. Sarah Enders (UA)
    12. Douglas England (Rep)
    13. Regina English (Dem)
    14. Elisabeth Epps (Dem)
    15. Marcia Erice (NP)
    16. Spring Erickson (Dem)
    17. Lisa Eurich (Dem)
    18. Gabe Evans (Rep)
    19. Richard Evans (Rep)
    20. Wayne Ewing (Rep)
    21. Thomas Exum (Dem)
  6. F
    1. Matthew Feigenbaum (UA, WI)
    2. MARI FELIX (Rep)
    3. Richard Fellabaum (Rep)
    4. Hunter Ferguson (UA)
      candidate for Lake County Sheriff
    5. Marla Fernandez (Rep)
    6. Richard Ferris (Dem)
    7. Jeremy Fey (NP)
      candidate for Central City Mayor
    8. John Feyen (Rep)
    9. PAUL NOEL FIORINO (UPA)
      candidate for Governor
    10. Molly Fitzpatrick (Dem)
    11. Jaime Fitzsimons (Dem)
      candidate for Summit County Sheriff
    12. Brian Flanagan (Lib)
    13. Dean Flanders (Rep)
    14. Amber Flenniken (Dem)
      candidate for Summit County Coroner
    15. Amy Flint (Rep)
      candidate for Park County Treasurer
    16. DIANA FLORY (Rep)
    17. Mark Flutcher (Rep)
    18. John Foley (Dem)
    19. John Foley (Dem)
    20. Sean Forest (Rep)
    21. Mike Foster (NP)
      candidate for Superior Trustee 2022
    22. Robert Fowler (Rep)
      candidate for OTERO COUNTY CORONER
    23. Jordan Friedman (Ind, WI)
    24. Adam Frisch (Dem)
    25. Lisa Frizell (Rep)
    26. Meg Froelich (Dem)
    27. Kyle Furey (Lib)
    28. Robert (Robbie) Furrow (Rep)
  7. G
    1. Heidi Ganahl (Rep)
      candidate for Governor
    2. Blake Garner (Dem)
    3. Adam Gates (Rep)
    4. Donna Gee (Rep)
    5. Jolene George (Rep)
      candidate for DELTA COUNTY ASSESSOR
    6. Randy George (Rep)
    7. Michael Giallombardo (Lib)
    8. Andrew Gibson (Lib)
    9. Garry Gibson (Rep)
    10. Trish Gilbert (Rep)
    11. Dave Gill (Rep)
    12. Craig Gilliland (UA)
      candidate for Logan County Sheriff
    13. Richard Gilmore (Dem)
    14. Ashley Girodo (Dem)
    15. Robert Glassmire (Rep)
    16. Brent Goff (Rep)
      candidate for Mesa County Assessor
    17. JULIA GONZALES (Dem)
    18. Serena Gonzales-Gutierrez (Dem)
    19. Amanda Gonzalez (Dem)
    20. Ryan Gonzalez (Rep)
    21. Lisa Goodman (Dem)
      candidate for Elbert County CORONER
    22. Ryan Gordon (Dem)
    23. RANDY GORTON (Rep)
    24. Mark Gotto (Rep)
    25. Sandy Graeff (Rep)
      candidate for Elbert County CORONER
    26. Justin Grantham (Rep)
    27. Michelle Gray (Rep)
    28. Kathryn Green (Dem)
    29. Faye Griffin (Rep)
    30. Jena Griswold (Dem)
      candidate for Secretary of State
    31. Bobbie Gross (Rep)
    32. LYNN GUISSINGER (NP)
    33. Kevin Gulbranson (Lib)
    34. Tressa Guynes (Rep)
    35. MICHAEL GUZMAN (WI)
    36. Henry Guzzo (Dem)
  8. H
    1. Emma Hall (Dem)
    2. Chrystal Hammond (Rep)
      candidate for Yuma County Treasurer
    3. Eliza Hamrick (Dem)
    4. Lana Hancock (Rep)
    5. Stephanie Hancock (Rep)
    6. Aaron Hankins (Rep)
    7. Stephen Hanks (Dem)
    8. Sue Hansen (Rep)
    9. Jackie Harmon (Rep)
    10. Tasha Harris (Rep)
    11. Anthony Hartsook (Rep)
    12. Tom Harvey (UA, WI)
      candidate for Colorado US Senate
    13. IAN HARWICK (WI)
    14. Tony Hass (Rep)
    15. Brandi Hatfield (Dem)
    16. Dean Havlik (Rep)
      candidate for Mesa County Coroner
    17. Nicole Hay (UA)
    18. Chris Hegmann (Rep)
    19. Robert Hennessy (Rep)
    20. JD Henrich (Rep)
    21. Bob Henry (Dem)
    22. Leslis Herod (Dem)
    23. Kristol Hewlett (Rep)
    24. Sheryl Hewlett (Rep)
    25. Jeremiah Higgins (Rep)
    26. Cindy Hill (Rep)
    27. Darren Hill (Lib)
    28. NICK HINRICHSEN (Dem)
    29. Dennis Hisey (Rep)
    30. John Hjersman (Lib)
    31. Gary Hodges (NP)
    32. Terry Hofmeister (Rep)
    33. Wester Hogue (UA)
      candidate for Bent County SHERIFF
    34. Richard Holtorf (Rep)
    35. Ken Hood (Rep)
      candidate for OTERO COUNTY ASSESSOR
    36. Karen Hoopes (Rep)
    37. Fred Hosselkus (Dem)
    38. SANDRA HOSTETTER (Rep)
    39. Donald D Howell (Rep)
    40. Kurt Huffman (Rep)
    41. Bradley Hughes (Rep)
    42. Kevin Hume (Rep)
      candidate for Moffat County Sheriff
    43. Stephen Hunzeker (Rep)
    44. ERIN HUTCHINS (UA)
  9. I
    1. Lane Iacovetto (Rep)
    2. Rachel Inez Stovall (Rep)
  10. J
    1. ROBERT JACKSON (Dem)
      candidate for Alamosa Sheriff
    2. Scott James (Rep)
    3. Wanda L James (Dem)
    4. Thomas Jankovsky (Rep)
    5. John Jarrell (Dem)
    6. Mitchell Jarvies (Rep)
    7. Annie Jefferson (Rep)
    8. Karen Lindberg Jefferson (Dem)
    9. Iman M. Jodeh (Dem)
    10. Curtis Johnson (Dem)
    11. Hayle Johnson (Rep)
    12. Joe Johnson (Lib)
    13. Johnnie Johnson (Rep)
    14. Lenore Johnson (Rep)
    15. Meaghan Johnson (Dem)
      candidate for Mesa County Coroner
    16. Tracey Johnson (Dem)
    17. Craig Jones (Rep)
    18. Javan Jones (Rep)
      candidate for Yuma County Coroner
    19. Monica Jones (Rep)
      candidate for Park County Assessor
    20. Sharon Jones (Rep)
    21. Junie Joseph (Dem)
    22. Irene Josey (Rep)
    23. Eric Joss (Lib)
    24. Jonathan Joy (Rep)
  11. K
    1. Jenn Kaaoush (NP)
      candidate for Superior Trustee 2022
    2. PK Kaiser (Dem)
    3. Christopher Kambish (Rep)
    4. Douglas Kamery (Rep)
    5. Milena Kassel (Rep)
    6. John Kaufman (Lib)
    7. Robert Keating (UA)
    8. Stephanie Kees (Rep)
    9. John Kefalas (Dem)
    10. Randy Keller (Rep)
    11. John Kellner (Rep)
      candidate for Attorney General
    12. Anne Kelly (Rep)
    13. Leon Kelly (Rep)
    14. Chris Kennedy (Dem)
    15. Leslie Kennedy-Bugg (UA)
    16. Raymond Kern (Rep)
    17. Scot Kersgaard (Dem)
    18. Julie Kibel (Rep)
    19. Tom Kim (Rep)
    20. David Kintz (Rep)
      candidate for Park County Coroner
    21. Cathy Kipp (Dem)
    22. Jack Kirby (Rep)
      candidate for Park County Surveyor
    23. Barbara Kirkmeyer (Rep)
    24. Anya Kirvan (Rep)
    25. Carol Kittelson (Rep)
    26. John C Kittleson (Lib)
    27. Ross Klopf (Lib)
    28. TIMOTHY KNABENSHUE (Rep)
    29. Jan Kok (AVP)
      candidate for Secretary of State
    30. Gerald Koppenhafer (Rep)
    31. Carly Koppes (Rep)
    32. Alexander Kreig (Dem)
      candidate for Lake County Coroner
    33. Adriane Kuhn (UA)
    34. Daryl Kuiper (Lib)
    35. Kevin Stanley Kuns (Dem)
    36. Annie Kuntz (Rep)
  12. L
    1. Mark Lacis (NP)
      candidate for Superior Mayor 2022
    2. Joshua Lallement (Lib)
    3. Molly Lamar (Rep)
    4. Elizabeth Lamb (Rep)
    5. Robert Lamb (Dem)
    6. Doug Lamborn (Rep)
    7. Mike Lane (Rep)
    8. Charles Lanis (Rep)
    9. Payton Larsen (Rep)
    10. Colin Larson (Rep)
    11. Zane Laubhan (Dem)
      candidate for Gilpin County Coroner
    12. Gregory Lauer (Lib)
    13. Tracey Lauritzen (Dem)
    14. Elisabeth Lawrence (Dem)
    15. Lori Lawrence (Rep)
    16. PAT LAWRENCE (NP)
    17. Abe Laydon (Rep)
    18. Michael Le Roux (Rep)
    19. Jennifer Lea Parenti (Dem)
    20. Kelly C. Lear (Dem)
    21. Carol Lee (Dem)
    22. TIFFANY LEE (UA)
    23. Kathryn Lehr (Rep)
    24. Corinne Lengel (Rep)
    25. Michael Lening (Rep)
    26. Donna Leonetti (Dem)
    27. J Angel Lewis (Rep)
    28. Sheila Lieder (Dem)
    29. Eugene Lillard (Rep)
    30. Mandy Lindsay (Dem)
    31. William Lindstedt (Dem)
    32. Jolene Linke (Rep)
    33. Scott Alan Liva (Lib)
    34. Abigail Loberg (Dem)
    35. Mitch Locke (Rep)
      candidate for ROUTT COUNTY CORONER
    36. Bruce Lohmiller (Grn)
      candidate for Mesa County Sheriff
    37. Tim Long (WI, CCP)
    38. Joan Lopez (Dem)
    39. Andrew Lorensen (Rep)
    40. Mary Lorenz (Rep)
    41. Monica Love (Rep)
    42. Ryan Lucas (Dem)
    43. Shawn Luce (Rep)
    44. David Lucero (Dem)
      candidate for Pueblo County Sheriff
    45. Stephanie Luck (Rep)
    46. JP Lujan (WI)
    47. Meghan Lukens (Dem)
    48. Amy Lunde (Lib)
    49. Paul Lundeen (Rep)
    50. Jacob Luria (Lib)
    51. Dennis Luttrell (Dem)
    52. Daniel Lutz (Lib)
    53. Michael Lynch (Rep)
  13. M
    1. Javier Mabrey (Dem)
    2. Sonja Macys (Dem)
    3. Martin Maez (Dem)
    4. Vonnie Maier-Valdez (UA)
    5. Dan Maliot (Rep)
    6. Kayla Marcella (Dem)
    7. JANICE MARCHMAN (Dem)
    8. Regina Marinella (Dem)
    9. George Marlin (Dem)
    10. Joseph Marr (Rep)
    11. Elizabeth Marron (Dem)
    12. Bob Marshall (Dem)
    13. Ashley Martin (Dem)
    14. Dave Martin (Rep)
      candidate for Morgan County Sheriff
    15. Kat Martin (Lib)
    16. Richard Martin (Rep)
    17. Stan Martin (Rep)
    18. Matthew Martinez (Dem)
    19. Miguel Martinez (Dem)
      candidate for Lake County Assessor
    20. Ruby Martinez (Dem)
    21. Naomi Martinez-Keys (Dem)
    22. William Masters (Dem)
    23. Nicholas Mattorano (Rep)
    24. Tisha Lyn Mauro (Dem)
    25. Susie Mayfield (UA)
      candidate for Ouray County Assessor
    26. Anthony Mazzola (Rep)
    27. Stephanie McBride (Rep)
      candidate for Lake County Assessor
    28. Rebecca McCellan (Dem)
    29. Paul McClimans (UA)
    30. Julie McCluskie (Dem)
    31. Bob McCool (NP)
      candidate for Superior Trustee 2022
    32. Ike McCorkle (Dem)
    33. Karen McCormick (Dem)
    34. Sahari McCormick (Dem)
    35. Sean P. McCoy (NP)
    36. Holly McCuistion (Rep)
    37. Zolanye McCulley-Bachicha (Dem)
      candidate for Pueblo County Coroner
    38. Brandon McDowell (Lib)
    39. Kristy McFarland (Dem)
    40. Thomas McGraw (Rep)
      candidate for Park County Sheriff
    41. Michael McIntosh (Rep)
      candidate for Adams County Sheriff
    42. Hugh McKean (Rep)
    43. AMY MCKINLEY (Rep)
      candidate for Alamosa Treasurer
    44. Barbara Mclachlan (Dem)
    45. Frank McNulty (Rep)
    46. Larona McPherson (Rep)
    47. Jeanne McQueeney (Dem)
    48. Elisha Meadows (Dem)
    49. Veronica Medina (Rep)
    50. Tara Menza (Rep)
    51. Robert Messman (UA, WI)
      candidate for Colorado US Senate
    52. Katherine Meyer (Rep)
    53. Peggy Michaels (Rep)
      candidate for Logan County Assessor
    54. Dafna Michaelson Janet (Dem)
    55. BRAEDEN MIGUEL (Dem)
    56. Jill Mihelich (Dem)
    57. Jason Mikesell (Rep)
      candidate for Teller County Sheriff
    58. Kelly Miller (Dem)
      candidate for Eagle County Surveyor
    59. MARCI MILLER (Rep)
      candidate for Kiowa County Assessor
    60. Michael Miller (UA)
    61. Randall Miller (Rep)
    62. Stephanie Miller (NP)
      candidate for Superior Trustee 2022
    63. Pamela Mills (Rep)
    64. Critter Milton (UPA)
    65. Gaila Mitchek (Rep)
    66. Christopher Mitchell (ACN)
    67. Shawn Mobley (Rep)
      candidate for OTERO COUNTY SHERIFF
    68. Becky Moller (Dem)
    69. Steven Monahan (Rep)
    70. Jennifer Mondragon (Rep)
    71. Ken Montera (Rep)
    72. Kolten Montgomery (Dem)
    73. Dan Montoya (Rep)
    74. Kyle Moore (Lib)
    75. Gwendolyn Morgan (Dem)
      candidate for Park County Coroner
    76. Stacy Morgan (Rep)
    77. Robert Morrow (Dem)
      candidate for Baca County Coroner
    78. Jaylen Mosqueira (Rep)
    79. Lynda Moss (Dem)
    80. ALEX MUGATU (Rep, WI)
    81. Eric C Mulder (Lib)
    82. KYLE MULLICA (Dem)
    83. ABBEY MULLIS (Dem)
    84. Adam Murdie (UA)
    85. Rosemary Murphy (Rep)
    86. Susan Murphy (Rep)
    87. Joseph Musso (Rep)
      candidate for Pueblo County Sheriff
    88. Kenneth Musso (Dem)
      candidate for Adams County Assessor
    89. Angela Myers (Rep)
  14. N
    1. Amy Naes (Rep)
    2. Gary Nation (ACN)
    3. Michelle Nauer (UA)
    4. Derek Navarette (Dem)
    5. Kathleen Neel (Dem)
    6. Joe Neguse (Dem)
    7. Renae Nielson (Rep)
    8. Stacey Nell (Dem)
    9. TRAVIS NELSON (Dem)
    10. Tom Nestor (Rep)
    11. DANIELLE ROSE NEUSCHWANGER (ACN)
      candidate for Governor
    12. Michael Neustedter (NP)
      candidate for Superior Trustee 2022
    13. Bruce Newman (Dem)
    14. Hieu Nguyen (Rep)
      candidate for Adams County Assessor
    15. Jason Nichols (Rep)
      candidate for Bent County CORONER
    16. Mitzi Nicoletti (NP)
    17. Mark Noel (Dem)
      candidate for Park County Sheriff
    18. Timothy Norton (Rep)
      candidate for Elbert County Sheriff
    19. Steven Nowlin (Rep)
  15. O
    1. Regina O’Brien (Dem)
    2. Joe O'Dea (Rep)
      candidate for Colorado US Senate
    3. Steven O'Dorisio (Dem)
    4. RICHARD O'KEEFE (NP)
    5. Edwin Ormiston (Dem)
    6. Yolanda Ortega (Dem)
    7. David Ortiz (Dem)
    8. DONALD OSBORN (Lib)
    9. Bob Overbeck (Dem)
    10. Douglas Overton (Rep)
  16. P
    1. Cory Parella (Rep)
    2. Timothy Pasek (UA)
      candidate for Ouray County SURVEYOR
    3. William Patterson (Rep)
    4. BYRON PELTON (Rep)
    5. RODNEY PELTON (Rep)
    6. Brian Peotter (Lib)
      candidate for Colorado US Senate
    7. MELODY PEOTTER (Rep)
    8. Kim Percell (Rep)
    9. Thomas Perrin (Dem)
    10. Michael Perry (UA)
      candidate for Ouray County Sheriff
    11. Melissa Peters (UA)
      candidate for Grand County Sheriff
    12. Gary Peterson (Rep)
      candidate for ROUTT COUNTY ASSESSOR
    13. Peter Peterson (Dem)
    14. Brittany Pettersen (Dem)
    15. Mike Phibbs (UA)
    16. Jeffrey Phillips (Rep)
    17. Roxy Pignanelli (Dem)
    18. Charles Pink (Dem)
    19. Emma Pinter (Dem)
    20. Heidi Ptichforth (Rep)
    21. Najondine Placek (Dem)
    22. Kathy Plomer (Dem)
    23. Jarrod Poley (Rep)
    24. Jared Polis (Dem)
      candidate for Governor
    25. Ben Pope (Dem, WI)
    26. COURTNEY POTTER (Rep)
    27. Brett Powell (Rep)
      candidate for Logan County Sheriff
    28. Peggy Propst (Rep)
    29. Laura Puckett Daniels (Dem)
    30. Rose Pugliese (Rep)
    31. Vicki Pyne (Rep)
  17. Q
    1. Jennifer Qualteri (Rep)
    2. Lorraine (Lorrie) Quintana (Dem)
    3. Paul Quintana (UA)
  18. R
    1. Tyler Ratzlaff (Rep)
    2. JEFF RAVAGE (Dem)
    3. Robert Razzano (Rep)
    4. Steven Reams (Rep)
      candidate for Weld County Sheriff
    5. Randy Reeves (Dem)
    6. Terry Reeves (Rep)
    7. Renne Reif (Dem)
    8. Sheila Reiner (Rep)
      candidate for Mesa County Treasurer
    9. Amy Reyes (UA)
      candidate for Lake County Sheriff
    10. Debra Reynolds (Dem)
    11. Martin Reynolds (Rep)
    12. JANICE RICH (Rep)
    13. Rhonda RIchardson (UA)
    14. Naquetta Ricks (Dem)
    15. Calyn D Rieger (NP)
      candidate for Avon Town Council
    16. Carol Riggenbach (Rep)
    17. Candelaria Rivera (Dem)
    18. DYLAN ROBERTS (Dem)
    19. Joan Roberts (Rep)
    20. Howard Butch Robertson (Rep)
    21. Anne Robinson (Rep)
    22. Kay Robinson (UA)
    23. William Robinson (Lib)
      candidate for Attorney General
    24. Joanne Rock (UA, WI)
      candidate for Colorado US Senate
    25. Robert Rodriguez (Dem)
    26. Rob Rogers (Dem)
    27. Donald Rosier (Rep)
    28. Kevin Ross (Rep)
    29. Bob Roth (Rep)
    30. Todd Rowell (Rep)
      candidate for Mesa County Sheriff
    31. Joseph Roybal (Rep)
    32. JOYANN RUSCHA (WI)
    33. Kevin Ruskusky (Lib)
      candidate for Governor
    34. DANIEL RUSSELL (Rep)
      candidate for Alamosa Surveyor
    35. Bennett Rutledge (Lib)
      candidate for Secretary of State
    36. John Carleton Rutledge (Lib, WI)
      candidate for Colorado US Senate
    37. Nathan Ruybal (Dem)
    38. BETTEROSE RYAN (Lib)
    39. Shannon Ryan-Cebula (UA)
  19. S
    1. Bob Sagel (Rep)
    2. Danny Sanchez (Dem)
    3. Emil Sante (Dem)
    4. Justin Savoy (Lib)
    5. Stephanie Schader (NP)
      candidate for Superior Trustee 2022
    6. Douglas Scherar (Dem)
      candidate for Routt County Sheriff
    7. Christopher Scherr (UA)
      candidate for Summit County Sheriff
    8. Stephen Schleicher (Rep)
    9. Dallas Schroeder (Rep)
    10. Brett Schroetlin (Rep)
      candidate for Grand County Sheriff
    11. Lynda Scott (Rep)
    12. Stacey Seifert (Rep)
    13. Le Sellers (Rep)
    14. Jason Serbu (NP)
      candidate for Superior Trustee 2022
    15. Alvin Sexton (Dem)
    16. Bo Shaffer (Lib)
    17. Neal Shah (NP)
      candidate for Superior Trustee 2022
    18. Said Sharbini (Dem)
    19. Shelli Shaw (Rep)
    20. Joseph Shelton (Dem)
    21. Freed Shiloh (Rep)
    22. Arron Shiplett (Rep)
      candidate for Baca County Sheriff
    23. Rebecca Shirey (Rep)
    24. Lang Sias (Rep)
      candidate for State Treasurer
    25. Odis Sikes (UA)
    26. Kathy Simillion (Dem)
    27. Eric Simonson (Rep)
    28. Teak Simonton (Dem)
    29. Emily Sirota (Dem)
    30. Jake Six (Rep)
      candidate for Bent County SHERIFF
    31. Steven Skinner (Dem)
    32. Kristin Skowronski (WI)
    33. AliceMarie Slaven-Emond (Dem)
    34. JANIS SMITH (Rep)
    35. Justin Smith (Rep)
    36. Laura Smith (Rep)
    37. Lloyd Smith (Rep)
      candidate for Custer County Sheriff
    38. Padraic Smith (Dem)
      candidate for Lake County Treasurer
    39. Ronald Smith (Rep)
    40. SEAN SMITH (Dem)
    41. Matthew Snider (WI, CCP)
    42. Marc Snyder (Dem)
    43. Kari Solberg (Dem)
    44. Rhonda Solis (Dem)
    45. MATT SOLOMON (Rep)
    46. Jerry Sonnenberg (Rep)
    47. Matt Soper (Rep)
    48. David Speckman (Rep)
      candidate for Lake County Sheriff
    49. Karl Sporleder (Rep)
    50. Lee Stadele (Dem)
    51. DAVID STAHLKE (Dem)
    52. Ruth Stanley (NP)
      candidate for Avon Town Council
    53. Michael Steele (Rep)
    54. Jozy Stegman (Rep)
      candidate for Baca County Treasurer
    55. Teri Stephenson (Rep)
    56. James Stockbridge (Dem)
      candidate for Park County Treasurer
    57. Ashley Stolzmann (Dem)
    58. Jill Story (NP)
    59. Tammy Story (Dem)
    60. Ross Stotz (Dem)
    61. Kevin Strauch (Rep)
    62. Alan Stump (Rep)
    63. Robert Stutz (Lib)
    64. Rachel Suh (UA)
    65. Cristy Sulewski (UA)
    66. Tom Sullivan (Dem)
    67. Leslie Summey (Dem)
    68. RON SUTCLIFFE (UA)
    69. John Sutton (Lib)
    70. Michelle Swan (Rep)
    71. Regina Swartz (Rep)
    72. Zachary Swearingen (Rep)
    73. Gary Swing (UPA)
      candidate for Secretary of State
    74. Libby Szabo (Rep)
  20. T
    1. Lisa Tafoya (Rep)
    2. Rick Taggart (Rep)
    3. Cindy Taylor (Rep)
      candidate for Yuma County Assessor
    4. Mark Taylor (Rep)
      candidate for DELTA COUNTY SHERIFF
    5. Tina Tekansik (UA)
    6. David Tennant (Rep)
      candidate for Logan County Coroner
    7. Richard 'Turtle' Tetu (WI)
    8. HARVEST THOMAS (NP)
    9. Jenny Thomas (UA)
    10. Gayla Thompson (Rep)
      candidate for Baca County Assessor
    11. Hali Thompson (Rep)
    12. Kennth Thompson (Rep)
      candidate for Mesa County Surveyor
    13. Chico Thuon (NP)
      candidate for Avon Town Council
    14. Brianna Titone (Dem)
    15. Stephen Tomsky (Rep)
      candidate for Teller County Coroner
    16. David Torres (Dem)
    17. James Treibert (ACN)
    18. Virginia Trujillo (Rep)
    19. JOHANNA TULLY-ELLIOTT (Rep)
    20. Jack Turner (Ind)
    21. Janet Turner (Lib)
    22. Mark Turner (UA)
  21. U
    1. Tamra Nottingham Underwood (NP)
      candidate for Avon Town Council
  22. V
    1. Alex Valdez (Dem)
    2. Lou Vallario (Rep)
    3. James VanBeek (Rep)
      candidate for Eagle County Sheriff
    4. Stephannie VanDamme (Dem)
    5. Ryan Van Gundy (Lib)
    6. Arlan Van Ry (Rep)
    7. KEVIN VAN WINKLE (Rep)
    8. Mark VanDriel (Rep)
    9. STEPHEN VARELA (Rep)
    10. ZACHARY VARON (UA, WI)
      candidate for Governor
    11. Elizabeth Velasco (Dem)
    12. Dominic Verquer (Rep)
    13. Deborah 'Dee Dee' Vicino (Rep)
    14. Erica Vigil (UA)
    15. Michael Ray Vigil (Dem)
    16. Roy Vigil (Dem)
    17. Stephanie Vigil (Dem)
    18. Alexander Villagran (Dem)
  23. W
    1. Guy Wagner (Dem)
      candidate for Bent County Assessor
    2. Ronald Waldon (Dem)
    3. Rhonna Waldref (Rep)
    4. Cory Wall (Rep)
    5. TIM WALSH (Rep)
    6. Dr Donna Walter (Rep)
    7. William Walters (Rep)
    8. Richard Ward (Lib)
    9. Warren Ward (Rep)
      candidate for Grand County Surveyor
    10. Lance Waring (Dem)
    11. Vanessa Warren-Demott (Rep)
    12. Daniel Warwick (Rep)
    13. Hilleary Waters (Rep)
    14. Richard Webster (Dem)
    15. Darren Weekly (Rep)
    16. DELISA WEEKS (Rep)
    17. Dwain Weinrich (UA)
    18. Phil Weiser (Dem)
      candidate for Attorney General
    19. Mike Weissman (Dem)
    20. Paul Weissmann (Dem)
    21. Lacey Welsh (Rep)
    22. Beverly Wenger (Rep)
    23. Michael Roger Westerberg (Dem)
    24. Amy Wetherill (Rep)
    25. Terrance Wetherill (Rep)
    26. Tom Weydert (Rep)
      candidate for Grand County Assessor
    27. Marcy Wheatley (Rep)
    28. Stephanie Wheeler (Rep)
    29. ELSA WHITE (Rep)
    30. TROY WHITMORE (NP)
    31. Jerry Wiggins (Rep)
      candidate for Routt County Sheriff
    32. Lisa Wilkes (Dem)
    33. Perry Will (Rep)
    34. Robert Willett (Dem)
    35. Jenny Willford (Dem)
    36. Bryan WIlliams (Rep)
      candidate for Kiowa County Sheriff
    37. Glynn Williams (Dem)
    38. Holly Williams (Rep)
    39. Richard Williams (Dem)
    40. Todd Williams (NP)
    41. PAUL WILLMON (UA, WI)
      candidate for Governor
    42. Don Wilson (Rep)
    43. Leslie Wilson (UA)
    44. FAITH WINTER (Dem)
    45. Ty WInter (Rep)
    46. Eryn Wintz (Rep)
    47. David Wissel (Rep)
    48. Judy Wittman (Rep)
    49. Tim Wolf (UPA)
    50. Savannah Wolfson (Rep)
    51. Michael Woltemath (UA)
    52. Powell Wood (Dem)
    53. Steven Woodrow (Dem)
    54. CARRIE WOODSON (Dem)
    55. ROB WOODWARD (Rep)
    56. Dan Woog (Rep)
    57. Dave Woolever (Rep)
    58. Andrew Wyatt (Rep)
    59. Ekho Wyatt (Rep)
  24. Y
    1. Jim Yellico (Rep)
    2. Linda Yellowman (UA)
    3. Dave Young (Dem)
      candidate for State Treasurer
    4. Mary Young (Dem)
    5. Steve Young (Rep)
    6. Steve Yurash (CCP)
  25. Z
    1. Madene Zilla (Rep)
    2. Marina Zimmerman (UA, WI)
    3. Samuel Zordel (Rep)
    4. Steve Zorn (Ind)
    5. Josh Zygielbaum (Dem)