Change Address
All Races
All Candidates
Privacy Policy
About
Mobile Site
Change Address
VOTE411 Voter Guide
All Candidates
Back to category list
Missouri
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
0
Joseph Biden (Dem)
candidate for
US President
Marianne Williamson (Dem)
candidate for
US President
A
Sonja Abdelgawad (N)
candidate for
Raymore Councilmember Ward 4
Richard Abel (NON)
candidate for
Hillsboro Alderman, Ward 1
Michael Agers (NON)
candidate for
Kingston School Board
Jason Alexander (NON)
candidate for
Sullivan Alderman, Ward 2
Karen D. Alexander (NON)
candidate for
Webster Groves City Council
Ryan Alexander (N)
candidate for
Strasburg C-3 School Board Member
Sue Allen (NON)
candidate for
Town and Country Alderman, Ward 4 (Unexpired Term)
Dewey Allgood (NON)
candidate for
McDonald County R-1 School Board of Education
Linda Alvarez (N)
candidate for
North Kansas City Councilman Ward 3
Ben Anderson (N)
candidate for
Kearney School District Board Member
Tim Anderson (NON)
candidate for
Richmond Heights City Council, District 4
Jean Marie Andrews (NON)
candidate for
Kirkwood School Board
Larry Antey (N)
candidate for
Lake Lotawana Alderman Ward 2
Willie Mae Anthony (NON)
candidate for
Berkeley City Council, Ward 4
Jessica Armstrong (NON)
candidate for
Gasconade County R-I School Board
Dale Arnold (N)
candidate for
Grain Valley Mayor
Gwendolyn Artis (NON)
candidate for
Dellwood Alderman, Ward 3
Blake Ashby (NON)
candidate for
Ferguson City Council, Ward 2
Marvin Atkins (N)
candidate for
Smithville Alderman Ward 3
Mary Avery (NON)
candidate for
Northwoods Alderman, Ward 3
B
Dave Bahr (NON)
candidate for
North St. Francois County School Board
Darlene Bailey (N)
candidate for
Kearney School District Board Member
David E. Bailey (NON)
candidate for
Union Special Road District Commissioner
Tom Bailey (N)
candidate for
North Kansas City Councilman Ward 2
F. Bain (NON)
candidate for
Northwoods Alderman, Ward 4
Wendy Baird (N)
candidate for
Independence School District Director
Christopher R. Baker (NON)
candidate for
Herculaneum Alderman, Ward 2
Kenneth Baker (NON)
candidate for
Rock Community Fire Board
Kimberly L. (Kim) Baker (NON)
candidate for
Maryland Heights City Council, Ward 2
Matthew J. Baker (N)
candidate for
Kearney School District Board Member
Josh Banta (NON)
candidate for
McDonald County R-1 School Board of Education
Patrick A. Barclay (NON)
candidate for
St. Peters Alderman, Ward 4
Guy Barker (N)
candidate for
Unity Village Trustee
Kirby Barnard (NON)
candidate for
Overland City Council, Ward 4
Patrick Barrett (NON)
candidate for
Des Peres Alderman, Ward 3
William L Barry IV (N)
candidate for
Riverview Estates Trustee
Nicholaus "Nick" Bartlow (N)
candidate for
Liberty School District Board Member
Connie Barton (NON)
candidate for
Hancock Place School Board
Richard Barton (NON)
candidate for
Augusta Trustee
Yvette Battle (NON)
candidate for
Velda City Alderman, Ward 1
Daniel J. Baumli (N)
candidate for
Claycomo Trustee
Jill Beck (N)
candidate for
Riverside Alderman Ward 2
Mark J. Becker (NON)
candidate for
Des Peres Mayor
Lea "Dala" Beekman (NON)
candidate for
Crystal City School Board
Dennis Beeman (NON)
candidate for
Breckenridge Hills City Council, Ward 3
Tori Behlke (NON)
candidate for
Mehlville School Board
Allan Behr (NON)
candidate for
Washington City Council, Ward 1
Randy Beilsmith (NON)
candidate for
St. Charles School Board
Ronald A. Belcher (NON)
candidate for
Hillsboro Alderman, Ward 4
Gavin Bena (NON)
candidate for
Glendale Alderman, Ward 1
Bob Bennett (N)
candidate for
Parkville Alderman Ward 2
Ricky Bibbs (NON)
candidate for
Black Jack City Council, Ward 1
Don Bickowski (NON)
candidate for
Jefferson County Health Center Board
David A. Biesenthal (NON)
candidate for
Wentzville School Board
Robert A. Bilzing (NON)
candidate for
Lakeshire Alderman, Ward 1
Risé D. Black (NON)
candidate for
Hazelwood School Board
Bill Blackard (NON)
candidate for
Pasadena Park Trustee
Floyd Blackwell (NON)
candidate for
Cool Valley Mayor
Staci Blackwell-Bundy (N)
candidate for
Riverside Alderman Ward 3
Steven Blair (NON)
candidate for
Francis Howell School Board
Dan Blake (N)
candidate for
Reorganized School District No. 7 (Lee’s Summit) for Director
Jennifer Blakely (NON)
candidate for
Pacific Alderman, Ward 2
Frank S. Blanton (NON)
candidate for
Sullivan Fire Board
Sarah E. Bloch (NON)
candidate for
New Haven School Board
Robin Blount (NON)
candidate for
Pasadena Hills Alderman, Ward 1
Tim Boeddeker (NON)
candidate for
Charlack Alderman, Ward 2
Jan E. Boergadine (NON)
candidate for
Marlborough Trustee
Gary Bohler (NON)
candidate for
Grandview School Board
Randy M. Von Bokel (NON)
candidate for
Edmundson Alderman, Ward 2
Damien Boley (N)
candidate for
Smithville Mayor
Tommie Boomershine (N)
candidate for
Avondale Alderman Ward 1
Steven A. (Steve) Borgmann (NON)
candidate for
Maryland Heights City Council, Ward 4
Jim Bosch (N)
candidate for
Edgerton Alderman At-Large
Monica Boveri (NON)
candidate for
Country Life Acres Trustee
Darrel Box (N)
candidate for
Buckner Mayor
Kenneth Allen Boydston (N)
candidate for
Lawson Mayor
Gloria Boyer (N)
candidate for
Camdon Point Mayor
Mark Bozada (NON)
candidate for
Bridgeton City Council, Ward 3
Terry Bradich (N)
candidate for
Claycomo Trustee
Ken Bradley (NON)
candidate for
Crystal City Council, Ward 3
Randy Bradley (NON)
candidate for
Foristell Alderman, Ward 2
Bobby Joe Branscom (N)
candidate for
Mosby Alderman
Kevin D. Bremer (NON)
candidate for
Hillsboro Alderman, Ward 3
Amber Lynn Brice (N)
candidate for
Lawson R-XIV School District Director
Chad Briggs (NON)
candidate for
Washington City Council, Ward 3
Gordon C. Brock (NON)
candidate for
Bel-Ridge Alderman, Ward 3
Alvin Brooks (N)
candidate for
Hickman Mills C-1 School District for Director (one year term)
Erica M. Brooks (NON)
candidate for
Ferguson City Council, Ward 2
Mark S. Brooks (NON)
candidate for
Gasconade County R-I School Board
William Brooks (NON)
candidate for
Pevely Alderman, Ward 4
Michael Broughton (NON)
candidate for
Green Park Alderman, Ward 1
Jordan Broviak (NON)
candidate for
Wentzville Alderman, Ward 2
Jane Brown (NON)
candidate for
Jennings City Council, Ward 2
Robert Brown (NON)
candidate for
Normandy School Board (Unexpired Term)
Wayne Brown (NON)
candidate for
Berger Alderman, Ward 2
Theo Brown Sr. (NON)
candidate for
Riverview Gardens School Board
Theo Brown Sr. (NON)
candidate for
Bellefontaine Neighbors Alderman, Ward 2
Theo Brown Sr. (NON)
candidate for
St. Louis Community College Trustee, Subdistrict 1
Sarina Brune (NON)
candidate for
St. Clair Alderman, Ward 1
Olivia Bryan (NON)
candidate for
Strain-Japan School Board
Karen Bryant (N)
candidate for
Platte County R-3 School Board Director
Sam Buccero (N)
candidate for
Lee's Summit Municipal Judge
Kristine Bunch (N)
candidate for
Smithville Alderman Ward 1
Joyce Burch (N)
candidate for
Weston Alderman Ward 2
Ashley Burnett (N)
candidate for
Tracy Alderman At Large (Unexpired term)
Harold R. Burroughs (NON)
candidate for
Ladue City Council, Ward 3
Steve Burt (NON)
candidate for
New Melle Mayor
Michael Burton (N)
candidate for
Clinton County R-III School District Director
Monica Burton (NON)
candidate for
Orchard Farm School Board
Iphenia R. (Fee Fee) Butler (NON)
candidate for
Pine Lawn Alderman, Ward 4
John W. Butner (N)
candidate for
Northmoor Alderman At-Large
Kay D. Bylo (NON)
candidate for
Spring Bluff School Board
C
Stephanie Cage (NON)
candidate for
Hillsboro School Board
Vernita Cal-Patton (NON)
candidate for
Uplands Park Trustee
James Callahan (N)
candidate for
Belton Council Member Ward 3
Kathi Asinger Campbell (NON)
candidate for
St. Ann Alderman, Ward 1
Pam Campbell (NON)
candidate for
Oak Grove Trustee
Rebecca R. Campbell (N)
candidate for
Lone Jack C-6 School Board Director
Jake Cantrell (N)
candidate for
Strasburg C-3 School Board Member
Trish Carlyle (N)
candidate for
Lee's Summit City Council District 2
Keith Carnie (N)
candidate for
Clinton County R-III School District Director
Calvin Carter (NON)
candidate for
Flint Hill Alderman, Ward 2
Crystal Carter (NON)
candidate for
Dellwood Alderman, Ward 4
Jerome Carter (NON)
candidate for
Pasadena Hills Alderman, Ward 2
Rose M. Cason (NON)
candidate for
Breckenridge Hills City Council, Ward 2
Jessica Caswell (N)
candidate for
River Bend Trustee
Ann Cates (N)
candidate for
Holden R-3 School District Board Member
Jonathan Cates (N)
candidate for
Village of Oaks Trustee
Melvin Cauley (NON)
candidate for
Public Water Supply District No. 7 Board, Subdistrict 2
Charles Gardner (Chuck) Caverly II (NON)
candidate for
Maryland Heights City Council, Ward 3
Richard Cawthon (N)
candidate for
Kearney School District Board Member
Jessica Chamberlain (NON)
candidate for
Charlack Alderman, Ward 2
Kile Chaney (N)
candidate for
Harrisonville Alderman Ward 1
Sheron Franklin Chaney (NON)
candidate for
Pasadena Park Trustee
Jackie Chase (NON)
candidate for
Northwoods Alderman, Ward 2
Ioan Chereji (NON)
candidate for
Twin Oaks Alderman
Hanley Cherry (NON)
candidate for
Crystal City Treasurer
Yasmin Chittakhone (NON)
candidate for
Valley Park School Board
Thomas Circo (N)
candidate for
Raymore Councilmember Ward 2
Anthony Clark (NON)
candidate for
Normandy School Board
Sidney Clark (NON)
candidate for
Olivette City Council
Steve Clark (N)
candidate for
Weatherby Lake Mayor
Mary Clasby-Agee (NON)
candidate for
Meramec Valley School Board
Steve Clayborn (N)
candidate for
Garden City West Ward Alderman
James Cleeve (NON)
candidate for
Pacific Alderman, Ward 2
Mike Clement (NON)
candidate for
Manchester Mayor
Harlin Clements (N)
candidate for
Mosby Mayor
Leon Clifford (N)
candidate for
Holt Alderman
Lorraine Clower (NON)
candidate for
Jennings City Council, Ward 4
Andy Clutter (NON)
candidate for
Weldon Spring Alderman, Ward 1
Pete Coates (NON)
candidate for
Valley Park School Board
David Cochran (NON)
candidate for
Sullivan Alderman, Ward 1
Marilee Down Cockrell (N)
candidate for
Riverside Alderman Ward 1
Trent Colbert (NON)
candidate for
Maplewood Richmond Heights School Board
Courtney Cole (N)
candidate for
Clay County Public Health Board Trustee
Ruth Cole (NON)
candidate for
Riverview Alderman, Ward 1
Ann Coleman (N)
candidate for
Hickman Mills C-1 School District for Director
Michael Collar (N)
candidate for
Lake Winnebago Mayor
Christopher Collier (NON)
candidate for
Uplands Park Trustee
Jim Collier (NON)
candidate for
Festus City Council, Ward 1
Kristi Colstion-George (N)
candidate for
Tracy Alderman At Large
Christopher Columbus (N)
candidate for
Central Platte Fire Protection District Director
Edwina Conley (NON)
candidate for
Weldon Spring Alderman, Ward 2
Richard Conner (NON)
candidate for
New Haven Ambulance Board, Subdistrict 6
Charlene Cook (N)
candidate for
Edgerton Alderman At-Large
Douglas Coonce (NON)
candidate for
Country Club Hills Alderman, Ward 1
Roy Copeland III (N)
candidate for
North Kansas City School Board
Phebe Corn (N)
candidate for
Mosby Alderman
Cynthia Corn-Wattree (withdrawn) (N)
candidate for
Hickman Mills C-1 School District for Director
Mike Cornell (NON)
candidate for
Riverview Mayor
Michael Coulter (NON)
candidate for
Washington City Council, Ward 4
George (Randy) Counts (NON)
candidate for
Sullivan Alderman, Ward 3
Lamika Covington (NON)
candidate for
Ferguson City Council, Ward 3
Matt Craine (N)
candidate for
Platte County R-3 School Board Director
Rita Crawford-Graham (NON)
candidate for
Berkeley Mayor
Darline Crawley (NON)
candidate for
Pagedale Alderman, Ward 3
Jeff Creech (NON)
candidate for
Old Monroe Fire Board
William (Bill) Croney (NON)
candidate for
St. Ann Alderman, Ward 2
Mark Crouse (N)
candidate for
Pleasant Hill Mayor
Surjit Crownover (N)
candidate for
Strasburg C-3 School Board Member
Ralph Cruts (NON)
candidate for
Fenton Alderman, Ward 1
Lisa Capshaw Cushing (NON)
candidate for
Glendale Alderman, Ward 1
D
Thomas Daake Jr. (NON)
candidate for
Oakland Alderman, Ward 1 (Unexpired Term)
Tirdad Daei (N)
candidate for
North Kansas City School Board
Alease Dailes (NON)
candidate for
Bellefontaine Neighbors Alderman, Ward 4
Tammy Dailey (NON)
candidate for
Jennings City Council, Ward 2
Mark A. Dalton (NON)
candidate for
Sullivan Alderman, Ward 1
Elizabeth Damm (N)
candidate for
Ferrelview Board of Trustee
Chelsea Dana (N)
candidate for
Smithville Mayor
Daniel Danuser (N)
candidate for
Lone Jack C-6 School Board Director
Carla Davidson (N)
candidate for
Belton Council Member Ward 2
Cindy Davies (NON)
candidate for
Byrnes Mill Alderman, Ward 2
Chelsea Davis (NON)
candidate for
Lonedell School Board
Don Davis (N)
candidate for
Lake Winnebago Board of Alderman Ward 2
Jennifer Ross Davis (NON)
candidate for
Rock Hill Alderman, Ward 2
Johanna L Davis (N)
candidate for
Missouri City Council Ward 4
Latwanya Davis (NON)
candidate for
Bel-Ridge Alderman, Ward 1
Patricia A. Davis (NON)
candidate for
Northwoods Alderman, Ward 4
Spencer Davis (N)
candidate for
Gladstone Councilmember
David L. Davis II (NON)
candidate for
Kirkwood School Board
Bud Day (N)
candidate for
Grandview Alderman Ward 2
Evelyn Days (NON)
candidate for
Bel-Nor Alderman, Ward 1
Latausha Deboise (NON)
candidate for
Wellston City Council, Ward 6
Candidate Deceased (NON)
candidate for
Velda City Mayor (Unexpired Term)
Penny Degardin (NON)
candidate for
St. John City Council, Ward 1
Chris DeGeare (NON)
candidate for
Hillsboro Alderman, Ward 2
Babatunde Deinbo (NON)
candidate for
Berkeley Mayor
Fred DeMoro (N)
candidate for
Lee's Summit City Council District 4
Sally Denney (N)
candidate for
Mosby Alderman
Tim Dennis (N)
candidate for
Midway R-I School District Board Member
Carla Detweiler (NON)
candidate for
Dardenne Prairie Alderman, Ward 2
John DeWalle (NON)
candidate for
Windsor School Board (Unexpired Term)
Jerry Diekmann (NON)
candidate for
Eureka Alderman, Ward 1
Garland Grant Diel (NON)
candidate for
Shrewsbury Alderman, Ward 2
Arnie C. AC "Arn" Dienoff (NON)
candidate for
Fort Zumwalt School Board
Arnie C. AC "Arn" Dienoff (NON)
candidate for
O'Fallon Fire Board
Arnie C. AC "Arn" Dienoff (NON)
candidate for
St. Charles Community College Trustee
Carrie Dixon (N)
candidate for
Independence School District Director
Jim Dixson (N)
candidate for
Clay County Public Health Board Trustee
Tracy Dockler (N)
candidate for
River Bend Trustee
Joan Doebber (NON)
candidate for
Marlborough Trustee
Jacob T. Doepke (NON)
candidate for
Union Alderman, Ward 3
Thomas Donnelly (N)
candidate for
Pleasant Valley Alderman Ward 2
Joann C. Donovan (NON)
candidate for
Foristell Alderman, Ward 2
George P. Dorris IV (NON)
candidate for
Warson Woods Alderman, Ward 2
Ann Doughty (N)
candidate for
Southern Jackson County Fire Protection District Director (unexpired term)
Elizabeth (Liz) Downer (NON)
candidate for
Northwest School Board
Pat Downing (N)
candidate for
Dearborn Area Fire Protection District Director
Edward (Tom) Drennan (NON)
candidate for
Sycamore Hills Trustee
Don Driggs (N)
candidate for
Freeman Mayor
Donald Driggs (N)
candidate for
Dolan and West Dolan Fire Protection District Board Member. For six year term
Tara Driggs (N)
candidate for
Midway R-I School District Board Member
Brad Driver (N)
candidate for
Archie School Board Member
Michael T. Dubis (NON)
candidate for
Windsor School Board
Thomas Dunn (NON)
candidate for
Rockwood School Board
Therese E. Durand (NON)
candidate for
Bel-Nor Alderman, Ward 2
Deborah Durham-Hefner (NON)
candidate for
Parkdale Trustee, Ward 3
E
Joseph Eagan (NON)
candidate for
Florissant City Council, Ward 3
Mike Ebenroth (N)
candidate for
Gladstone Councilmember
Erica S. Edwards (NON)
candidate for
Normandy School Board (Unexpired Term)
Edwin Eugene Edwards Jr. (NON)
candidate for
Herculaneum Alderman, Ward 3
James L. Eggers (NON)
candidate for
New Haven School Board
Jean Poggemeier Ehlmann (NON)
candidate for
St. Charles Community College Trustee
Lori Eisenbeis (NON)
candidate for
Festus Treasurer
Ron Eller (Rep)
candidate for
House of Representatives 2nd Congressional District
Andrew Elsberry (N)
candidate for
Village of Loch Lloyd Board of Trustees
Harold J. Englert (NON)
candidate for
Berger Mayor
Jared English (N)
candidate for
Grain Valley R-V School District for Director
Jennifer Erby-Johnson (NON)
candidate for
Moline Acres Alderman, Ward 2
Sullivan Erger (NON)
candidate for
Brentwood Alderman, Ward 4
Galen Ericson (N)
candidate for
Blue Springs Mayor
Britni Estes (NON)
candidate for
Olympian Village Alderman
Jessica Evans (NON)
candidate for
New Haven School Board
Tony Evans (NON)
candidate for
Normandy City Council, Ward 2
F
Willie Fair Sr. (NON)
candidate for
Bel-Ridge Mayor
Joe Farmer (NON)
candidate for
Wildwood City Council, Ward 4
Brian Faulkner (N)
candidate for
Drexel R-4 School Board Member
Dave Ferrara (N)
candidate for
Clay County Public Health Board Trustee
Chrystan Ferrell (N)
candidate for
Kearney School District Board Member
Michael Finley (NON)
candidate for
Ballwin Alderman, Ward 1
Martin Finn (NON)
candidate for
Green Park Alderman, Ward 3
Tanya Kaye Finn (N)
candidate for
Weatherby Lake East Ward Alderman
Reginald Finney (NON)
candidate for
Richmond Heights Mayor
Rick Fischer (NON)
candidate for
Crystal City Council, Ward 2
Sean M. Fitzgerald (NON)
candidate for
Warson Woods Mayor
Dean Fitzpatrick (NON)
candidate for
Des Peres Alderman, Ward 2
EJ Fleischmann (NON)
candidate for
Arnold City Council, Ward 1
Frank Fleming (NON)
candidate for
Ballwin Alderman, Ward 3
Debbie Florido (N)
candidate for
Clay County Public Health Board Trustee
Brock Foley (N)
candidate for
North Kansas City School Board
Eugene Richard Footer (N)
candidate for
Weatherby Lake West Ward Alderman
Rita Ford (NON)
candidate for
Beverly Hills Alderman, Ward 1
Michelle Francisco (NON)
candidate for
Town and Country Alderman, Ward 3
Julie Francois (NON)
candidate for
Maplewood Richmond Heights School Board
Matt Franken (NON)
candidate for
De Soto City Council
Jamil Franklin (NON)
candidate for
Ferguson City Council, Ward 2
Sandy Franklin (N)
candidate for
Harrisonville Alderman Ward 3
Shari Frazier (N)
candidate for
Lee's Summit City Council District 2
Audrey Freitag (NON)
candidate for
East Central Junior College District Trustee Subdistrict 2
Brandi French (N)
candidate for
Unity Village Trustee
Patricia Fribis (NON)
candidate for
Sunset Hills Mayor
Cathy Friedmann (NON)
candidate for
Sunset Hills Alderman, Ward 3
Karry Friedmeyer (NON)
candidate for
Crystal City Council, Ward 2 (Unexpired Term)
Gary Frye (N)
candidate for
Buckner Alderman Ward 2
Dennis Fuller (NON)
candidate for
University City Council, Ward 2 (Unexpired Term)
Lee Furnace (NON)
candidate for
Overland City Council, Ward 2
Mark Fuss (N)
candidate for
Unity Village Trustee
G
Mike Gallagher (N)
candidate for
Peculiar Mayor
Derek Gander (NON)
candidate for
Joplin Schools Board of Education
Karla L. Gant (N)
candidate for
Ridgely Trustee
Michael Garrison (N)
candidate for
Prathersville Trustee
Joe Garritano (NON)
candidate for
Wildwood Mayor
Regina Gathright (NON)
candidate for
Pine Lawn Alderman, Ward 2
Robert 'Robbie' Gear (N)
candidate for
Pleasant Hill Council At-large
Tommy George Jr. (NON)
candidate for
Fort Zumwalt School Board
Al Gerber (NON)
candidate for
Town and Country Alderman, Ward 2
Tonya Gerullis (NON)
candidate for
Kingston School Board (Unexpired Term)
Richard E. Gestring (NON)
candidate for
Sunset Hills Mayor
Liz Gibbons (NON)
candidate for
Kirkwood Mayor
Brooke Gibson (N)
candidate for
Creighton Alderman At Large - 2 Year Term
Derrick A. Gill (NON)
candidate for
Velda City Alderman, Ward 1
Michael Gillani (NON)
candidate for
Wildwood City Council, Ward 8
Wesley W. Gillespie (NON)
candidate for
Bellefontaine Neighbors Alderman, Ward 1
Keith Glaser (NON)
candidate for
Gasconade County R-II School Board
Kathleen McKean Gmelich (NON)
candidate for
Des Peres Alderman, Ward 3
Matt Goben (N)
candidate for
Cleveland Alderman North Ward
Matt Gober (NON)
candidate for
O'Fallon Fire Board
Rachel E. Goltzman (NON)
candidate for
Maplewood Richmond Heights School Board
Peter Von Gontard (NON)
candidate for
Huntleigh Marshal
Trevor Goodman (NON)
candidate for
New Melle Alderman, Ward 1
Randy Gorton (N)
candidate for
Clay County Road District #5 Board Member
Nancy Goss (NON)
candidate for
Beaufort-Leslie Fire Board
Bob Gough (N)
candidate for
Lee's Summit City Council District 2
Jeff Gould (NON)
candidate for
Brentwood Alderman, Ward 3
Doris A. Graham (NON)
candidate for
St. Louis Community College Trustee, Subdistrict 1
Kennedy Graham (N)
candidate for
Clay County Road District #5 Board Member
Sandra Grassmuck (NON)
candidate for
Lake Saint Louis Alderman, Ward 1
Carol Graves (N)
candidate for
Hickman Mills C-1 School District for Director (one year term)
Daryl L. Graves (N)
candidate for
Claycomo Trustee
Dennis Green (N)
candidate for
Independence School District Director
Randy Green (NON)
candidate for
St. Peters Alderman, Ward 2
Terri Green (NON)
candidate for
Northwest School Board
Leonard C Greene (N)
candidate for
Consolidated School District No. 4 (Grandview) for Director
Caitlin Greenlee (NON)
candidate for
Breckenridge Hills City Council, Ward 1
Andrea René Gregory (NON)
candidate for
Hazelwood School Board
Ted W. Gregory (NON)
candidate for
Josephville Trustee
Nancy Griego (N)
candidate for
Sugar Creek Alderman Ward 1 (unexpired term)
Jamie Griesedieck (NON)
candidate for
Frontenac Alderman, Ward 2
Buffie Griffin (NON)
candidate for
Velda City Alderman, Ward 2
Wendy Griffin (NON)
candidate for
Union Special Road District Commissioner
Cliff Grindel (N)
candidate for
Smithville Area Fire Protection District Director
Christopher Gross (N)
candidate for
Fort Osage R-1 School District for Director
Jerry Gross (N)
candidate for
Weston Alderman Ward 2
Rick Gross (NON)
candidate for
Public Water Supply District No. C-1 Board, Subdistrict 3
Guy Groves (N)
candidate for
Lake Waukomis For Alderman Ward 1
Nickolas (Nick) Guccione (NON)
candidate for
Wentzville Mayor
Michael R. Guccione II (NON)
candidate for
Cottleville Alderman, Ward 1
Kyle Guerrant (NON)
candidate for
Gerald Alderman, Ward 1 (Unexpired Term)
Candice Guyer (N)
candidate for
Edgerton Alderman At-Large
H
Jamie Hackley (N)
candidate for
Oak Grove R-VI School District for Director
James Hackstedt (NON)
candidate for
Gasconade County R-II School Board
April Haddock (N)
candidate for
Smithville Mayor
Jeff Hales (NON)
candidate for
University City Council, Ward 1
Bill Haley (N)
candidate for
Reorganized School District No. 7 (Lee’s Summit) for Director
Jon Haley (N)
candidate for
Lone Jack Alderman Ward 1
Rosalyn Halk (NON)
candidate for
Pine Lawn Alderman, Ward 2
Betty Halker (NON)
candidate for
Valley Park Alderman, Ward 2
Kara Hamberlin (N)
candidate for
Lawson Alderman Ward 2
Kurt Hamilton (N)
candidate for
Kearney Alderman Ward 2
Arthur C. Hamilton Sr. (NON)
candidate for
Flordell Hills Alderman, Ward 1
Merrell Hansen (NON)
candidate for
Chesterfield City Council, Ward 4
John R. Harder (NON)
candidate for
Town and Country Alderman, Ward 3
J.T. Hardy (NON)
candidate for
East Central Junior College District Trustee Subdistrict 1
Shawn Harmer (N)
candidate for
Edgerton Mayor
Zac Harmon-McLaughlin (N)
candidate for
Independence School District Director
Robert Scott Harness (NON)
candidate for
Herculaneum Municipal Judge
Ron Harrell (NON)
candidate for
Fenton Alderman, Ward 2
Andrew Harris (NON)
candidate for
Florissant City Council, Ward 1
Cortez Harris (NON)
candidate for
St. Louis Community College Trustee, Subdistrict 1
Annette Harrison (NON)
candidate for
Hanley Hills Trustee
Sharon Harter (NON)
candidate for
Brentwood Alderman, Ward 4 (Unexpired Term)
Rylee Hartwell (NON)
candidate for
Joplin Schools Board of Education
Ron Harvey (N)
candidate for
Lone Jack Alderman Ward 2
Jamie Hasemeier (NON)
candidate for
Webster Groves City Council
Peggy Hassler (NON)
candidate for
Mehlville School Board (Unexpired Term)
Kyle Haubrich (NON)
candidate for
Windsor School Board (Unexpired Term)
Pamela Haug (NON)
candidate for
Ballwin Alderman, Ward 2
Floyd Hawkins (N)
candidate for
Fort Osage R-1 School District for Director
Dave Hayes (N)
candidate for
Peculiar Mayor
Michael (Mike) Hays (NON)
candidate for
Wentzville Alderman, Ward 3
Samantha Headrick (NON)
candidate for
Edmundson Alderman, Ward 2
Randy Hein (NON)
candidate for
Bridgeton City Council, Ward 3
Gabriel Helms (NON)
candidate for
Fort Zumwalt School Board
G. Dryver Henderson (NON)
candidate for
Normandy School Board (Unexpired Term)
Amber Henry (NON)
candidate for
Jefferson County Health Center Board
Justin Hensley (NON)
candidate for
Lake Saint Louis Alderman, Ward 3
Patrick W. Hensley (NON)
candidate for
Ladue City Council, Ward 2
Laura Hepburn (NON)
candidate for
Kirkwood School Board
Robert Hester (NON)
candidate for
Moline Acres Alderman, Ward 1
Crystal Hibbert (NON)
candidate for
Pattonville School Board
Michael Joe Hickey (N)
candidate for
Kearney School District Board Member
Mark Hidritch (NON)
candidate for
Washington City Council, Ward 2
Bill Hillix (N)
candidate for
Platte County Water Supply District #8 Officer Sub-district 4
Susan Hines (N)
candidate for
North Kansas City School Board
John Hird (NON)
candidate for
Joplin Schools Board of Education
David Hoang (NON)
candidate for
Normandy City Council, Ward 3
Dan Hobart (N)
candidate for
Independence City Council District 4
Lisa Hodges (N)
candidate for
Lake Tapawingo Alderman Ward 2
Steven Hoeger (N)
candidate for
Platte City Mayor
Lindsay Hof (NON)
candidate for
Sunset Hills Alderman, Ward 4
Larry Hoff (NON)
candidate for
St. Paul Alderman, Ward 3
Greg Hoffman (N)
candidate for
Weston Alderman Ward 1
Rebecca Hoffman (N)
candidate for
Northland Regional Ambulance District Sub-district 6 Director
Robert Hoffman (NON)
candidate for
Creve Coeur Mayor
Dan Hogan (NON)
candidate for
St. Charles Community College Trustee
Terry Hogan (NON)
candidate for
Cottleville Alderman, Ward 2
Todd Hogan (NON)
candidate for
Herculaneum Alderman, Ward 3
Jerry Holloway (NON)
candidate for
Eureka Alderman, Ward 3
Jay D. Holman (N)
candidate for
Raymore Councilmember Ward 3
Don Hood (NON)
candidate for
Bridgeton City Council, Ward 4
John Hopkins (NON)
candidate for
Bellerive Acres Alderman-at-Large
James Hoppe (N)
candidate for
River Bend Trustee
Renee Hoppe (N)
candidate for
Claycomo Trustee
Paul D. Horn (NON)
candidate for
Rock Township Ambulance Board
Brenda Horton (NON)
candidate for
Kingston School Board
Mark Houchen (N)
candidate for
Archie Board of Alderman East Ward
Mark Houchen (N)
candidate for
Archie School Board Member
Roger Housel (NON)
candidate for
Josephville Trustee
Carla L. Hudson (NON)
candidate for
Bellefontaine Neighbors Alderman, Ward 3
Robin Huels (NON)
candidate for
Fenton Alderman, Ward 3
Nick Huff (N)
candidate for
Independence City Council District 3
Barbara Ann Hughes (NON)
candidate for
Town and Country Alderman, Ward 1
John M. Hughes (NON)
candidate for
Huntleigh Alderman, Ward 2
Barbara Hull (N)
candidate for
Cleveland Alderman South Ward (one-year term)
Raymond (Bill) Hull (N)
candidate for
Cleveland Alderman South Ward
Daniel Leo Human (Leo) (NON)
candidate for
Clayton School Board
Kevin D Humiston (N)
candidate for
Parkville Municipal Judge
Seth Hurd (NON)
candidate for
Normandy School Board
Rob Hurtt (NON)
candidate for
Warson Woods Alderman, Ward 4
Melisa Husidic (NON)
candidate for
Lakeshire Alderman, Ward 3
I
Melody Ihrig (NON)
candidate for
Parkdale Trustee, Ward 2
John R. Ingram (NON)
candidate for
Pevely Alderman, Ward 1
Bill Isgriggs (NON)
candidate for
Union Alderman, Ward 2
J
Jared E. Jacobs (N)
candidate for
Drexel R-4 School Board Member
Joe Jacobs (N)
candidate for
North Kansas City School Board
Christopher Jacobsen (NON)
candidate for
Flint Hill Alderman, Ward 1
Linda Fay Jacoby (N)
candidate for
Pleasant Valley Alderman Ward 1
Gina Jaksetic (NON)
candidate for
Kirkwood City Council
Georgia Jarman (N)
candidate for
Holden R-3 School District Board Member
David Jeffries (N)
candidate for
Sibley Trustee
Troy Jeffries (N)
candidate for
Sibley Trustee
Darrin Johnson (NON)
candidate for
Riverview Mayor
James W. Johnson (NON)
candidate for
Sullivan Fire Board
Loretta Johnson (NON)
candidate for
Dellwood Alderman, Ward 1
Mark Johnson (NON)
candidate for
Dardenne Prairie Alderman, Ward 3
Patty Johnson (N)
candidate for
Belton Council Member Ward 1
Shirley Johnson (NON)
candidate for
Northwoods Alderman, Ward 3
Chuck R. Johnston (N)
candidate for
Grain Valley Alderman Ward 1
Clara Jones (NON)
candidate for
Kinloch Alderman-at-Large
Don Jones (NON)
candidate for
Kimmswick Alderman, Ward 2
Jimmie Jones (N)
candidate for
Buckner Alderman Ward 1
Margie Jones (NON)
candidate for
Country Club Hills Alderman, Ward 1
Marvalda Jones (NON)
candidate for
Northwoods Alderman, Ward 1
Ron Jones (N)
candidate for
Midway R-I School District Board Member
Aarun Jung (N)
candidate for
Central Platte Fire Protection District Director
K
Stacey Kamps (NON)
candidate for
Ladue City Council, Ward 1
John F. Kant (N)
candidate for
Peculiar Board of Alderman Ward 3
Nicholas Kasoff (NON)
candidate for
Ferguson City Council, Ward 2
Aharon Katz (NON)
candidate for
Hanley Hills Trustee
Jan Kauk (N)
candidate for
North Kansas City School Board (one year term)
Jerry Kaylor (N)
candidate for
Blue Springs Mayor
Jeff Kempfer (NON)
candidate for
Crystal City Council, Ward 4
Irene C. Kendrick (N)
candidate for
Grandview Alderman Ward 2
Scott Kendrick (N)
candidate for
Archie Board of Alderman West Ward
Elise Kennedy (NON)
candidate for
Riverview Gardens School Board
Valeda Keys (NON)
candidate for
Breckenridge Hills City Council, Ward 4
Vikki Kidwell (N)
candidate for
Edgerton Alderman At-Large
Tom Kiely (NON)
candidate for
Bellerive Acres Alderman-at-Large
Patrick Kilker (NON)
candidate for
Frontenac Alderman, Ward 1
Kevin Kilpatrick (NON)
candidate for
Eureka Alderman, Ward 2
Jason Kimbrell (N)
candidate for
Sibley Trustee
Ashton King (N)
candidate for
Kearney Alderman Ward 1
John E.P. King (N)
candidate for
Pleasant Hill Mayor
Jeffrey Kingsley (N)
candidate for
Platte County Health Department Trustee
Tamara Dawn Kirk (N)
candidate for
Oak Grove R-VI School District for Director
Debbie Kirkpatrick (N)
candidate for
Platte City Alderman Ward 3
David Kirschner (NON)
candidate for
Lindbergh School Board
Nikylan Knapper (NON)
candidate for
Maplewood Mayor
Eric Knipp (N)
candidate for
Independence School District Director
Jonathan F. Knoche (NON)
candidate for
Richmond Heights City Council, District 2
Terri Knowles (NON)
candidate for
Miramiguoa Trustee
Rick Knox (N)
candidate for
Grain Valley Alderman Ward 2
Kelly Kobylski (N)
candidate for
Smithville Alderman Ward 1
Rachel Braaf Koehler (NON)
candidate for
Lindbergh School Board
Angela Koepke (NON)
candidate for
Gerald Mayor (Unexpired Term)
Gary L. Koepke (NON)
candidate for
Gerald Ambulance Board, Subdistrict 2
Angela Koester (N)
candidate for
Oakwood Park Trustee
Tom Koester (NON)
candidate for
Old Monroe Fire Board
Scott Kolbeck (N)
candidate for
Clay County Public Water District #9 Director
Larry A Kosfeld (N)
candidate for
Cass County Public Water Supply District 6 Sub-district 4 Board Member
Rebecca Kovach (NON)
candidate for
St. Paul Alderman, Ward 1
Angela Kraft (N)
candidate for
Belton Council Member Ward 2
Donald Krank (NON)
candidate for
Black Jack City Council, Ward 1
Jim Kranz (NON)
candidate for
Wildwood City Council, Ward 7
Mike Krekeler (NON)
candidate for
Cottleville Alderman, Ward 2
Zachary Kroenke (N)
candidate for
Platte County Health Department Trustee
Dan Kroupa (NON)
candidate for
Arnold City Treasurer
Thomas Krupp (NON)
candidate for
Windsor School Board
James Kuenzi (NON)
candidate for
Des Peres Alderman, Ward 1
Adriana Kuhn (NON)
candidate for
Francis Howell School Board
Timothy E. Kummer (NON)
candidate for
Wildwood City Council, Ward 8
Casey Kutrip (NON)
candidate for
Grandview School Board
L
Sue Labeau (NON)
candidate for
Charlack Alderman, Ward 1
Barbara E. Laberer (NON)
candidate for
Union Alderman, Ward 2
Anthony Lafata (N)
candidate for
Village of Loch Lloyd Board of Trustees
Renita Landers (N)
candidate for
Oakwood Park Trustee
Berry R. Lane (NON)
candidate for
Glendale Alderman, Ward 3
Wanda Lane (NON)
candidate for
Bellefontaine Neighbors Alderman, Ward 1
Joshua Lang (NON)
candidate for
Green Park Alderman, Ward 1
John Larson (NON)
candidate for
Bellerive Acres Mayor
Rodger N. Lavelock (N)
candidate for
West Line Alderman
Glenn Laventure (NON)
candidate for
Byrnes Mill Alderman, Ward 1
Tina Lawrence (NON)
candidate for
Miramiguoa Trustee
Allyson Lawson (N)
candidate for
Belton Council Member Ward 3
Angela Lawson (NON)
candidate for
Black Jack City Council, Ward 2
Dan Laxon (N)
candidate for
Central Platte Fire Protection District Director
Dan Laxson (N)
candidate for
Platte City Alderman Ward 1
Brian Laybourne (N)
candidate for
Smithville Area Fire Protection District Director
Timothy Leasor (NON)
candidate for
Sullivan Fire Board
Joan Lee (NON)
candidate for
Bel-Nor Alderman, Ward 2
Laura Lee (NON)
candidate for
Warson Woods Alderman, Ward 3
Michael Lee (N)
candidate for
Parkville Alderman Ward 4
Tyler Leeder (NON)
candidate for
Pevely Alderman, Ward 3
David W Lehman (N)
candidate for
Kearney Alderman Ward 2
Scott Lesh (NON)
candidate for
Pacific Alderman, Ward 3
James (Terry) Lesinski (NON)
candidate for
St. Peters Alderman, Ward 3
Dan Leslie (NON)
candidate for
Pacific Municipal Judge
Shannon Leslie (N)
candidate for
Garden City Mayor
Stephen H. Lewis (NON)
candidate for
Hazelwood School Board
Christine Lieber (NON)
candidate for
Sunset Hills Alderman, Ward 2
Chris Lievsay (N)
candidate for
Blue Springs Mayor
Devon Linhardt (NON)
candidate for
Pattonville School Board (Unexpired Term)
John Linhorst (NON)
candidate for
Hillsboro School Board
Larry Linville (N)
candidate for
Clay County Public Water District #2 Director Sub District #2
Michael Lissner (NON)
candidate for
St. Charles Community College Trustee
Carrie Logan (NON)
candidate for
Sycamore Hills Trustee
Daniel London (NON)
candidate for
Crystal Lake Park Alderman, Ward 1
Alice F. Lotspeich (NON)
candidate for
Bella Villa Alderman, Ward 1
Camille Lucito (N)
candidate for
Lone Jack C-6 School Board Director
Christine Danielle Luebbert (NON)
candidate for
Winchester Alderman, Ward 1
Susan Lueker (NON)
candidate for
Oakland Alderman, Ward 2
Da’Jion M. Lymore (N)
candidate for
Center School District No. 58 for Director
Stephen P Lyons (Dem)
candidate for
US President
M
Grant Mabie (NON)
candidate for
Crestwood Alderman, Ward 3
Robert L. (Bob) Mabry (NON)
candidate for
Wildwood City Council, Ward 2
Brock Macdonald (NON)
candidate for
Clarkson Valley Alderman, Ward 2
Manny Macias (NON)
candidate for
Wentzville Alderman, Ward 1
Paul Madison (NON)
candidate for
Portage des Sioux Alderman, Ward 1
Steven L. Magel (N)
candidate for
Lake Tapawingo Alderman Ward 1
Lyndsey Magrone (N)
candidate for
North Kansas City Councilman Ward 2
Bob Mahacek (NON)
candidate for
Mehlville School Board (Unexpired Term)
Orlando D. Mallari (NON)
candidate for
Charmwood Trustee
David Mallow (NON)
candidate for
North St. Francois County School Board
Molly Maniaci (NON)
candidate for
Washington City Council, Ward 2
Stephanie Marino (NON)
candidate for
Pevely Alderman, Ward 1
Jeffrey "Drew" Marriott (N)
candidate for
Liberty School District Board Member
Jamie Marsh (N)
candidate for
Riverview Estates Trustee
Terese (Terri) Marshall (NON)
candidate for
Norwood Court Trustee
Dennis Martin (NON)
candidate for
Byrnes Mill Alderman, Ward 1
Phil Martiszus (NON)
candidate for
Weldon Spring Alderman, Ward 3
Tom Maruna (NON)
candidate for
Eureka Alderman, Ward 3
Scott Maserang (NON)
candidate for
Fenton Alderman, Ward 4
Kellie Mason (N)
candidate for
Cass County Public Water Supply District 6 Sub-district 4 Board Member
Christopher Massey (NON)
candidate for
Kingston School Board
Mary Ann Mastorakos (NON)
candidate for
Chesterfield City Council, Ward 2
Mike Mathison (NON)
candidate for
Lake Saint Louis Alderman, Ward 2
Jermaine Matthew (NON)
candidate for
Cool Valley Mayor
Clarence Matthews (N)
candidate for
Lake Waukomis For Alderman Ward 2
Donald L. Mattingly III (NON)
candidate for
Strain-Japan School Board
Brian Matz (NON)
candidate for
Maplewood Richmond Heights School Board (Unexpired Term)
William Matzker (NON)
candidate for
Public Water Supply District No. C-1 Board, Subdistrict 3
Carl Maus (NON)
candidate for
Dardenne Prairie Alderman, Ward 1
William Andrew Mawson (withdrew) (N)
candidate for
Archie School Board Member
Venessa Maxwell-Lopez (N)
candidate for
Lee's Summit Municipal Judge
Amanda Maynes (N)
candidate for
Smithville Alderman Ward 2
Clint Mays (N)
candidate for
Freeman East Ward Alderman
Bridget Kenney McAndrew (NON)
candidate for
Clayton Alderman, Ward 3
Brian K. McArthur (NON)
candidate for
Arnold City Council, Ward 2
Tyrone F. McCain (NON)
candidate for
Berkeley Mayor
Alex McCallum (N)
candidate for
Belton Council Member Ward 1 (1 year term)
Rich McCane (NON)
candidate for
De Soto City Council
Allen McCarthy (NON)
candidate for
Festus City Council, Ward 2
Ali McClain (N)
candidate for
Smithville Mayor
Andy McClain (NON)
candidate for
McDonald County R-1 School Board of Education
Gregory McClendon (NON)
candidate for
Uplands Park Trustee
Kenneth W. McClendon (NON)
candidate for
Black Jack City Council, Ward 3
Greg McClure (N)
candidate for
Strasburg Mayor
Marilyn McClure (N)
candidate for
Strasburg C-3 School Board Member
Michael McCollum (NON)
candidate for
Hazelwood School Board (Unexpired Term)
Carolyn McCubbin (N)
candidate for
Lone Jack Alderman Ward 2
Steve McCullough (N)
candidate for
Central Platte Fire Protection District Director
Debra Smith McCutchen (NON)
candidate for
Wildwood City Council, Ward 5
Christina McDonald (NON)
candidate for
Uplands Park Trustee
Cody McElroy (N)
candidate for
Gladstone Councilmember
Tammy McFerran (N)
candidate for
North Kansas City School Board (one year term)
John McGovern (N)
candidate for
Excelsior Springs Council Member
Kate McKay (NON)
candidate for
Green Park Alderman, Ward 2
Jeff McKee (N)
candidate for
Cleveland Mayor
Patrick McKelvey (NON)
candidate for
Mehlville School Board
Gary E. McKiddy (NON)
candidate for
St. Charles Community College Trustee
Mark McLean (NON)
candidate for
Kirkwood City Council
Cierra McMichael (N)
candidate for
Oak Grove Alderman Ward 1
Ann McMunn (NON)
candidate for
Sunset Hills Alderman, Ward 1
Matt Medley (N)
candidate for
Independence City Council District 2
Selena Melton (NON)
candidate for
Dellwood Alderman, Ward 2
Stephen Melton (N)
candidate for
Parkville Alderman Ward 3
Brenda Menke (NON)
candidate for
New Haven Alderman, Ward 1
Don Menkhus (NON)
candidate for
Pevely Alderman, Ward 1
Calvin Merridith (NON)
candidate for
Wellston City Council, Ward 2
Amie L. Merz (NON)
candidate for
Grandview School Board
Gerald Metts (NON)
candidate for
Pine Lawn Alderman, Ward 3
Cory M. Meyer (NON)
candidate for
Maryland Heights City Council, Ward 4
Lin Midyett (NON)
candidate for
Clarkson Valley Alderman, Ward 3
Amanda Miles (NON)
candidate for
Gerald Ambulance Board, Subdistrict 5
Steve Miles (NON)
candidate for
Pevely Alderman, Ward 3 (Unexpired Term)
Teresa A. Miles (N)
candidate for
Creighton Alderman At Large - 2 Year Term
Chris Miller (NON)
candidate for
Hillsboro School Board
Jeremy Miller (NON)
candidate for
Valley Park School Board
Lowell Miller (N)
candidate for
Village of Loch Lloyd Board of Trustees
Randall Miller (N)
candidate for
Cass County Public Water Supply District 6 Sub-district 5 Board Member
Troy Miller (N)
candidate for
Platte City Alderman Ward 2
Faye Millett (NON)
candidate for
Pagedale Mayor
Phillip Milligan (NON)
candidate for
Rockwood School Board
Dan Millman (NON)
candidate for
Frontenac Alderman, Ward 3
Brian Mills (N)
candidate for
Raymore Councilmember Ward 1
April Milne (NON)
candidate for
Twin Oaks Alderman
Bonnaye Mims (N)
candidate for
Hickman Mills C-1 School District for Director
Reuben Mitchell (N)
candidate for
Reorganized School District No. 7 (Lee’s Summit) for Director
April Moeckel (NON)
candidate for
Fox School Board
Mary Monachella (NON)
candidate for
Chesterfield City Council, Ward 1
Dorothy Moore (NON)
candidate for
Hillsdale Trustee
Jean B. Moore (N)
candidate for
Gladstone Councilmember
Lillie B. Moore (NON)
candidate for
Flordell Hills Alderman, Ward 2
Michael Moore (NON)
candidate for
Chesterfield City Council, Ward 3
Mike Moore (NON)
candidate for
Mehlville School Board (Unexpired Term)
Zachariah Moreno (N)
candidate for
Lone Jack Alderman Ward 1
Chris Moretine (N)
candidate for
Garden City East Ward Alderman
Jesse Morrison (NON)
candidate for
Crestwood Alderman, Ward 1
Roy "Dwayne" Morrison (N)
candidate for
Mosby Mayor
Veronica Morrow-Reel (NON)
candidate for
Riverview Gardens School Board
Kim Morton (NON)
candidate for
Jennings City Council, Ward 3
Thomas L. Moss (N)
candidate for
Pleasant Valley Alderman Ward 3
Charles Moubry (N)
candidate for
Clay County Public Water District #2 Director Sub District #3
Tara Mueller (NON)
candidate for
Rock Township Ambulance Board
Maurice K. Muia (NON)
candidate for
Richmond Heights City Council, District 2
Courtney Mullins (NON)
candidate for
West Overland EMS and Fire Board
Rodney D. Mullins (NON)
candidate for
Arnold City Council, Ward 3
Robert J. Munson (NON)
candidate for
Weldon Spring Heights Trustee
David Murphy (NON)
candidate for
Town and Country Alderman, Ward 4
John F. Murphy (N)
candidate for
Village of Loch Lloyd Board of Trustees
Don C. Musick III (NON)
candidate for
Huntleigh Alderman, Ward 1
Michael Myers (NON)
candidate for
Fox School Board
Stacie Myers (N)
candidate for
Reorganized School District No. 7 (Lee’s Summit) for Director
Stacey L. Myton (NON)
candidate for
Parkway School Board
N
Aaron C. Nauman (NON)
candidate for
Glendale Alderman, Ward 2
Ruth Neighbors (N)
candidate for
Lake Lotawana Alderman Ward 1
Bryant D. Nelson (NON)
candidate for
Bellefontaine Neighbors Alderman, Ward 4
O'Bresha Nelson (NON)
candidate for
Riverview Gardens School Board
Phedra Nelson (NON)
candidate for
Ferguson City Council, Ward 1
Sari Neudorf (NON)
candidate for
Creve Coeur City Council, Ward 3
Matthew Neustadt (NON)
candidate for
Portage des Sioux Alderman, Ward 2
Michelle Newberry (N)
candidate for
Pleasant Hill Council Precinct #22
Drew Newman (NON)
candidate for
Creve Coeur City Council, Ward 3
Peter A Nielsen (N)
candidate for
Village of Oaks Trustee
Richard L. Nix Jr. (NON)
candidate for
Huntleigh Mayor
No Candidate Filed (NON)
candidate for
Oakland Alderman, Ward 1
No Candidate Filed (NON)
candidate for
Breckenridge Hills City Council, Ward 4 (Unexpired Term)
No Candidate Filed (NON)
candidate for
Country Club Hills Alderman, Ward 2
No Candidate Filed (NON)
candidate for
Hillsdale Trustee
No Candidate Filed (NON)
candidate for
Bella Villa Alderman, Ward 2
No Candidate Filed (NON)
candidate for
Bella Villa Alderman, Ward 3
No Candidate Filed (NON)
candidate for
Kinloch Fire Board
No Candidate Filed (NON)
candidate for
Woodson Terrace Alderman, Ward 4 (Unexpired Term)
No Candidate Filed (NON)
candidate for
Beverly Hills Alderman, Ward 2
No Candidate Filed (NON)
candidate for
St. Ann Alderman, Ward 3
No Candidate Filed (NON)
candidate for
Lakeshire Alderman, Ward 2
No Candidate Filed (NON)
candidate for
Hillsboro Special Road District Commissioner
No Candidate Filed (NON)
candidate for
Parkdale Trustee, Ward 1 (Unexpired Term)
No Candidate Filed (NON)
candidate for
Valle Lake Sewer Board
No Candidate Filed (NON)
candidate for
Leslie Trustee
No Candidate Filed (NON)
candidate for
Leslie Trustee
No Candidate Filed (NON)
candidate for
Charmwood Trustee
No Candidates Filed (NON)
candidate for
Velda Village Hills Mayor
No Candidates Filed (NON)
candidate for
Westwood Trustee
No Candidates Filed (NON)
candidate for
Velda Village Hills Alderman, Ward 1
No Candidates Filed (NON)
candidate for
Huntleigh Alderman, Ward 1 (Unexpired Term)
No Candidates Filed (NON)
candidate for
Brentwood School Board
No Candidates Filed (NON)
candidate for
Manchester Alderman, Ward 1
No Candidates Filed (NON)
candidate for
Riverview Alderman, Ward 2
No Candidates Filed (NON)
candidate for
Peaceful Village Trustee
No Candidates Filed (NON)
candidate for
Peaceful Village Trustee
Naquittia Noah (NON)
candidate for
Ferguson City Council, Ward 3
Kari Nolting (NON)
candidate for
Gasconade County R-II School Board
Dorothy J. North (NON)
candidate for
Northwoods Alderman, Ward 4
Kimberly Norwood (NON)
candidate for
Creve Coeur City Council, Ward 2
Daylyn Novak (N)
candidate for
Smithville Area Fire Protection District Director
Rebecca Now (NON)
candidate for
Crestwood Alderman, Ward 2
O
Robert O'Dell (N)
candidate for
Central Platte Fire Protection District Director
Hunter Oakes (N)
candidate for
Freeman East Ward Alderman
Randal W. Oaks (NON)
candidate for
Augusta Trustee
Joel Ogle (NON)
candidate for
Dardenne Prairie Alderman, Ward 2
Serenity Ohlsen (N)
candidate for
Pleasant Valley Alderman Ward 4
Cayle Orstad (N)
candidate for
Peculiar Board of Alderman Ward 2
Jim Osia (NON)
candidate for
Fox School Board
Marilyn L. Ottenad (NON)
candidate for
Manchester Alderman, Ward 2
Scott Ottenberg (NON)
candidate for
Wildwood City Council, Ward 3
Carolie Owens (NON)
candidate for
Francis Howell School Board
P
Jackie Bond Pagano (NON)
candidate for
Florissant City Council, Ward 7
Leonard Bartolo (Len) Pagano (NON)
candidate for
St. Peters Mayor
Venki Palamand (NON)
candidate for
Mehlville School Board (Unexpired Term)
Leigh Palitzsch (NON)
candidate for
Wentzville School Board
Constance Palmer (NON)
candidate for
Foristell Alderman, Ward 1
Jason Michael Palmer (Dem)
candidate for
US President
Tony Paolillo (N)
candidate for
Platte City Mayor
Beth Parker (NON)
candidate for
Shrewsbury Alderman, Ward 1
Cary Parker (NON)
candidate for
Gerald Alderman, Ward 2
Aaron Pashia (NON)
candidate for
Festus City Council, Ward 2
Lawrence Pashia (NON)
candidate for
Kingston School Board
Pete Pasternak (NON)
candidate for
North St. Francois County School Board
Donna Paszkiewicz (NON)
candidate for
Kimmswick Alderman, Ward 2
Bakula Patel (NON)
candidate for
Bridgeton City Council, Ward 2
Becky Patel (NON)
candidate for
Clayton Alderman, Ward 1
Tyler Patterson (N)
candidate for
Weatherby Lake East Ward Alderman
Drew Patton (N)
candidate for
Oakwood Trustee
Mark Paul (NON)
candidate for
Rock Township Ambulance Board
Sandra Paul (NON)
candidate for
Oak Grove Trustee
Ron Pearson (N)
candidate for
Hickman Mills C-1 School District for Director
Armando Perez-Serrato (Dem)
candidate for
US President
Brooke Perkins (N)
candidate for
Smithville R-II School District Board Member
John Perkins (N)
candidate for
Independence City Council District 1
Aryn Peters (N)
candidate for
North Kansas City School Board
Keith Peters (NON)
candidate for
Shrewsbury Alderman, Ward 1
Jacob E. Petersen (N)
candidate for
Tracy Alderman At Large
Sadie Peterson (N)
candidate for
Park Hill School Board
Jeremy Pettet (N)
candidate for
Archie School Board Member
Nicole Pettis (NON)
candidate for
Byrnes Mill Alderman, Ward 3
Christopher Petty (NON)
candidate for
Normandy School Board
Larry Pfautsch (N)
candidate for
Harrisonville Alderman Ward 2
Dean Phillips (Withdrew) (Dem)
candidate for
US President
Ken Pine (N)
candidate for
Northland Regional Ambulance District Sub-district 3 Director
Mark C. Piontek (NON)
candidate for
Washington City Attorney
Laura Place (N)
candidate for
Unity Village Trustee
Gary L. Plunk (NON)
candidate for
Arnold City Council, Ward 4
Ronald Pointer (NON)
candidate for
Black Jack City Council, Ward 4
Alvin Poisal (N)
candidate for
Garden City Mayor
Zach Poland (N)
candidate for
Peculiar Board of Alderman Ward 1
Tyrone Polk (NON)
candidate for
Pine Lawn Alderman, Ward 2
Gary Pondrom (NON)
candidate for
Sullivan Alderman, Ward 1
Pam Pope (N)
candidate for
Oak Grove Alderman Ward 2
Doug Poss (NON)
candidate for
Jefferson County Health Center Board
John E. Pound (NON)
candidate for
Des Peres Alderman, Ward 1
Rick Presley (NON)
candidate for
Pacific Alderman, Ward 1
Chris Preston (NON)
candidate for
Wildwood City Council, Ward 1
Jean Pretto (NON)
candidate for
Mehlville School Board (Unexpired Term)
Trisha Pritchard (NON)
candidate for
Pine Lawn Alderman, Ward 1
Brandi Pruente (N)
candidate for
Independence School District Director
Johanna Pruitt (N)
candidate for
Smithville R-II School District Board Member
Donna M. Puleo (NON)
candidate for
Bella Villa Mayor
Q
Nellie F. Quinn (NON)
candidate for
Greendale Alderman-at-Large
R
Elizabeth (Betsy) A. Rachel (NON)
candidate for
Hazelwood School Board (Unexpired Term)
Cynda Rader (N)
candidate for
Lee's Summit City Council District 3
Clifford Ragan, III (N)
candidate for
Hickman Mills C-1 School District for Director
William Raines (N)
candidate for
Cleveland Alderman 3rd Ward
Jackie Ralston-Emo (N)
candidate for
Pleasant Hill Council At-large
Robin L. (Rob) Rambaud (NON)
candidate for
Wildwood City Council, Ward 6
Thomas Ramsey (NON)
candidate for
Parkway Board
David Randelman (NON)
candidate for
Lindbergh School Board
Damon Randolph (N)
candidate for
Grandview Alderman Ward 1
Helen Ransom (N)
candidate for
Consolidated School District No. 4 (Grandview) for Director
Jan Rase (N)
candidate for
Lake Lotawana Alderman Ward 3
Jamie Ballowe Ratliff (N)
candidate for
Oak Grove Alderman Ward 3
Mark Raup (NON)
candidate for
Winchester Alderman, Ward 2
Zachariah Ravellette (NON)
candidate for
Cedar Hill Lakes Trustee
Jennifer Reed (N)
candidate for
Freeman West Ward Alderman
Sharon Reed (NON)
candidate for
Public Water Supply District No. 7 Board, Subdistrict 2
Cindy Reidy (NON)
candidate for
Wentzville School Board
Melissa Renee Reimer (NON)
candidate for
St. Peters Alderman, Ward 3
(Rocky) John Reitmeyer (NON)
candidate for
St. Peters Alderman, Ward 1
Jessica Requejo (NON)
candidate for
Overland City Council, Ward 3
Matthew Alonzo Reynolds Sr. (NON)
candidate for
Wellston City Council, Ward 2
Al Rheinnecker (NON)
candidate for
Kirkwood City Council
Clinton D Rhodes (N)
candidate for
Dearborn Area Fire Protection District Director
Tamara Jo Rhomberg (NON)
candidate for
Rockwood School Board
Roy Rice (NON)
candidate for
Edmundson Alderman, Ward 2
Mary Rich (NON)
candidate for
Pasadena Park Trustee
Laura Riegler (NON)
candidate for
Meramec Valley School Board
Jane Rinehart (N)
candidate for
North Kansas City School Board
Brooke Rintoul (NON)
candidate for
Richmond Heights City Council, District 3
Kevin Roach (NON)
candidate for
Ballwin Alderman, Ward 2
Mariah Roady (N)
candidate for
Center School District No. 58 for Director
Donna Robart (NON)
candidate for
St. Clair City Collector
Kevin Roberson (N)
candidate for
Cleveland Mayor
Terrance Roberson (NON)
candidate for
Wellston City Council, Ward 6
Cheryl Milton Roberts (NON)
candidate for
Normandy School Board
James Roberts (N)
candidate for
Unity Village Trustee
Gregory Robinson (NON)
candidate for
Hanley Hills Trustee
Karen E. Robinson (NON)
candidate for
Black Jack City Council, Ward 3
Lisa (Hartman) Robinson (NON)
candidate for
Webb City School District Board of Education
Matthew G. Robinson (NON)
candidate for
Hazelwood Mayor
Dave Rose (NON)
candidate for
Valley Park Alderman, Ward 1
Kathy Rose (N)
candidate for
Riverside Mayor
Benjamin Ross (N)
candidate for
Buckner Alderman Ward 3
Jimmie E. Ross (NON)
candidate for
Velda Village Hills Alderman, Ward 2
Adam Roudebush (N)
candidate for
Central Platte Fire Protection District Director
Thomas J. Rousey (N)
candidate for
Grandview Alderman Ward 3
Marilyn Roussan (NON)
candidate for
Hanley Hills Trustee
Sandra M. Rowden (NON)
candidate for
Charmwood Trustee
Joe Runions (N)
candidate for
Grandview Alderman Ward 2
Kim Rusan (NON)
candidate for
Hanley Hills Trustee
Francis Russell (N)
candidate for
East Lynne Alderman-at-large
Laura Russell (N)
candidate for
Oakview Trustee
Ronald (Triple R) Russell (N)
candidate for
Smithville Alderman Ward 2
Ron Ruzicka (NON)
candidate for
Kirkwood City Council
Kat Ryun (N)
candidate for
Birmingham Trustee
S
Steven Sachsenheimer (NON)
candidate for
Normandy City Council, Ward 1
Robert R. (Bob) Saettele (NON)
candidate for
Bridgeton City Council, Ward 1
Eddie Saffell (N)
candidate for
Grain Valley R-V School District for Director
Charlene Saling (NON)
candidate for
St. Clair Alderman, Ward 1
Tony Salvatore (NON)
candidate for
Wildwood Mayor
Anthony Saper (N)
candidate for
North Kansas City Councilman Ward 1
Gregg Steven Sartorius (NON)
candidate for
St. Peters Alderman, Ward 2
Michael Sarver (N)
candidate for
Center School District No. 58 for Director
Scott Saunders (NON)
candidate for
Creve Coeur City Council, Ward 4
Rick Scarborough (N)
candidate for
Pleasant Valley Alderman Ward 2
Ed Schaefer (NON)
candidate for
Winchester Alderman, Ward 1
Paul Schaefer (NON)
candidate for
Kirkwood City Council
Keith Schaller (N)
candidate for
Archie School Board Member
Edward J. Schaub (NON)
candidate for
West Alton Alderman, Ward 1
Mary Schaumburg (NON)
candidate for
Crystal City Council, Ward 1
Kirby Scheer (NON)
candidate for
New Haven Ambulance Board, Subdistrict 3
Keith Schildroth (NON)
candidate for
Florissant City Council, Ward 5
Matthew Schindler (NON)
candidate for
Parkway School Board
Mike Schinner (NON)
candidate for
Miramiguoa Trustee
James William Schlichting (N)
candidate for
Oak Grove R-VI School District for Director
Kathy Schlimm (N)
candidate for
Platte County R-3 School Board Director
Dale Schlitt (NON)
candidate for
Washington Special Road District Commissioner
Jared Schmidt (NON)
candidate for
Spring Bluff School Board
Jenny Schmidt (NON)
candidate for
Maplewood Richmond Heights School Board
Larry Schmidt (NON)
candidate for
Festus City Council, Ward 4
Michael Schmidt (NON)
candidate for
Winchester Alderman, Ward 2
Sasha Schmittgens (NON)
candidate for
Mehlville School Board (Unexpired Term)
Paul Schnabel (NON)
candidate for
Warson Woods Alderman, Ward 1
Gary Schneider (NON)
candidate for
New Melle Alderman, Ward 2
Michael Schneider (N)
candidate for
River Bend Trustee
John C. Schneider II (NON)
candidate for
Pacific Alderman, Ward 3
Jeanne Schottmueller (NON)
candidate for
Pattonville School Board
Gregory Schrodt (N)
candidate for
Belton Council Member Ward 4
Steve Schroeder (N)
candidate for
Birmingham Trustee
Jeff Schweig (NON)
candidate for
Clarkson Valley Alderman, Ward 1
Jan Schweiss (NON)
candidate for
Pattonville School Board
Kelly K. Scott (N)
candidate for
Fort Osage R-1 School District for Director
Will Scott (NON)
candidate for
Hillsboro School Board
Aaron Scully (N)
candidate for
Grain Valley R-V School District for Director
Robert L. Seago (N)
candidate for
Lake Tapawingo Alderman Ward 3
Bob Sears (NON)
candidate for
Kirkwood City Council
John Sebben (NON)
candidate for
Crestwood Alderman, Ward 4
Timothy A. Seher (NON)
candidate for
Lakeshire Mayor
John Self (N)
candidate for
Pleasant Hill Mayor
Joe Selle (N)
candidate for
Missouri City Council Ward 2
Kevin Seltzer (NON)
candidate for
Parkway School Board
Marlin Sexton (N)
candidate for
Peculiar Board of Alderman Ward 1
Deborah Shackleford (NON)
candidate for
Greendale Alderman-at-Large
Emma Shankland (N)
candidate for
Clay County Public Health Board Trustee
Lamont Shannon (NON)
candidate for
Pasadena Park Trustee
Samuel Shannon (NON)
candidate for
Wellston City Council, Ward 4
Derek Scott Shashek (NON)
candidate for
Hillsboro School Board
John Shatto (N)
candidate for
Peculiar Board of Alderman Ward 2
Richard Sheets (N)
candidate for
Clay County Road District #9 Board Member
Chris Shelton (NON)
candidate for
Northwest School Board
Connie Shelton (NON)
candidate for
St. Clair Alderman, Ward 1 (Unexpired Term)
Jeff Sheppard (N)
candidate for
West Line Alderman
Kristi Shewell (N)
candidate for
Excelsior Springs School District #40 School Board
Hillary Shields (N)
candidate for
Lee's Summit City Council District 1
Bob Shinogle (N)
candidate for
Lake Waukomis For Alderman Ward 1
E. Shivers (NON)
candidate for
Normandy City Council, Ward 3
Sara Shockley (N)
candidate for
Holt Alderman
Bill Shoopman (N)
candidate for
Archie Board of Alderman West Ward
Jack R. Shrewsbury (NON)
candidate for
Breckenridge Hills Mayor
Tommy Siam (NON)
candidate for
Florissant City Council, Ward 9
Darren Siebert (N)
candidate for
Liberty School District Board Member
David Siegel (NON)
candidate for
Ballwin Alderman, Ward 4
Jesse Sieger-Walls (NON)
candidate for
Bellerive Acres Alderman-at-Large
Amanda Sikes (NON)
candidate for
St. Clair Alderman, Ward 2
Heidi Sikma (NON)
candidate for
St. Charles School Board
Diana Simmons (NON)
candidate for
Pacific Collector (Unexpired Term)
Rená Simmons (NON)
candidate for
Pattonville School Board (Unexpired Term)
James L. (Simo) Simokaitis (NON)
candidate for
Mehlville School Board
Emma J. Sims (NON)
candidate for
Pagedale Alderman, Ward 2
Evelyn (Sunny) Sims (NON)
candidate for
Brentwood Alderman, Ward 2
Ryan Skinner (N)
candidate for
Grain Valley Alderman Ward 3
Ronald J. Slattery (NON)
candidate for
Green Park Alderman, Ward 2
Ashley Slauter (NON)
candidate for
Wildwood City Council, Ward 1
Jennie Sloss (NON)
candidate for
Grantwood Village Trustee
Victor Sly (NON)
candidate for
Joplin Schools Board of Education
Joseph A. Smart (NON)
candidate for
De Soto School Board
Andrew Scott Smith (Rep)
candidate for
House of Representatives 2nd Congressional District
Anthony Smith (NON)
candidate for
Cedar Hill Lakes Trustee
Clem Smith (NON)
candidate for
St. Louis Community College Trustee, Subdistrict 1
David Smith (NON)
candidate for
Crystal Lake Park Alderman, Ward 2
Emerson E. Smith (NON)
candidate for
Webster Groves City Council
Marla C. Smith (NON)
candidate for
Pagedale Alderman, Ward 1
Toney Smith (NON)
candidate for
Pine Lawn Alderman, Ward 1
Bwayne Smotherson (NON)
candidate for
University City Council, Ward 3
Troy Snelling (N)
candidate for
Excelsior Springs School District #40 School Board
Mary Snowden (NON)
candidate for
Hancock Place School Board
Kyle Robert Sole (N)
candidate for
Grain Valley Alderman Ward 1
Tommy Sommer (NON)
candidate for
St. Paul Alderman, Ward 2
Tony Sommer (N)
candidate for
Independence City Council District 1
Todd M. Sommers (NON)
candidate for
Weldon Spring Heights Trustee
Iven L. Sparks (NON)
candidate for
St. Ann Alderman, Ward 4
Rodrick King Sparks (N)
candidate for
Reorganized School District No. 7 (Lee’s Summit) for Director
Stephen Spear (N)
candidate for
Excelsior Springs Council Member
Debbie Spears (NON)
candidate for
McDonald County R-1 School Board of Education
Donna Spence (NON)
candidate for
Creve Coeur City Council, Ward 1
Gerri Spencer (N)
candidate for
Kearney Alderman Ward 1
Nicole Spruell (NON)
candidate for
De Soto School Board
Andrea Stark (N)
candidate for
Archie School Board Member (one year term)
Benjamin Stark (NON)
candidate for
Shrewsbury Alderman, Ward 3
Doug Stark (N)
candidate for
Peculiar Mayor
Tameka Staten (NON)
candidate for
University City School Board
Brian T. Steel (NON)
candidate for
Meramec Valley School Board
John Steinhubl (NON)
candidate for
Town and Country Alderman, Ward 2
Daren Stensrud (NON)
candidate for
Berger Alderman, Ward 2
Steve Stephan (N)
candidate for
Lake Winnebago Board of Alderman Ward 1
Michael Stephenson (N)
candidate for
Central Cass Fire Protection District -Board Member
Monte Stephenson (N)
candidate for
Oakwood Trustee
Tom Steuby (NON)
candidate for
Oakland Mayor (Unexpired Term)
Brice Stewart (N)
candidate for
Independence City Council District 2
Karla D. Stewart (NON)
candidate for
Pacific Alderman, Ward 1
Monica A. Stewart (NON)
candidate for
University City School Board
Allan D. Stichnote (NON)
candidate for
Jennings City Council, Ward 1
Donald Stielow (N)
candidate for
Clay County Road District #9 Board Member
Tim C. Stoeckl (NON)
candidate for
Twin Oaks Alderman
Kevin Stoffey (NON)
candidate for
Windsor School Board
Katie Stokes (N)
candidate for
North Kansas City Councilman Ward 4
Steven Stopke (NON)
candidate for
Orchard Farm School Board
Tom Strubberg (NON)
candidate for
Union Alderman, Ward 4
Sondra Stubbs (N)
candidate for
Camden Point Alderman Ward 2
Wes Stubbs (N)
candidate for
Platte County Water Supply District #8 Officer Sub-district 5
Amanda S. Sullivan (NON)
candidate for
Union Alderman, Ward 1
Thomas Elmer Sullivan (N)
candidate for
Mosby Alderman
Amy Summers (NON)
candidate for
Mehlville School Board
Willie James (James) Surgeon (NON)
candidate for
Maryland Heights City Council, Ward 1
Ronnie Swope (N)
candidate for
Prathersville Trustee
T
Rebecca Tantillo (NON)
candidate for
Richmond Heights City Council, District 4
Erin Taylor (NON)
candidate for
Webb City School District Board of Education
Gregory W. Taylor (N)
candidate for
Lawson Mayor
Jeremy Taylor (N)
candidate for
Oak Grove R-VI School District for Director
Jonathan Taylor (NON)
candidate for
Lonedell School Board
Valerie Brown Taylor (NON)
candidate for
Jefferson County Health Center Board
Dennis Tesreau (NON)
candidate for
Herculaneum Alderman, Ward 1
John Tettinger (NON)
candidate for
Parkway School Board
James W. Thomas Sr. (NON)
candidate for
Bellefontaine Neighbors Alderman, Ward 3
Bennie G Thompson (Dem)
candidate for
House of Representatives 2nd Congressional District
Cori Lynn Thompson (NON)
candidate for
Jennings City Council, Ward 1
Michelle Thompson (N)
candidate for
Greenwood Alderman Ward 1
Wanda Thompson (N)
candidate for
Belton Council Member Ward 4
Nancy Parker Tice (NON)
candidate for
Brentwood Alderman, Ward 1
John Samuel Tieman (NON)
candidate for
University City Council, Ward 2
Clint (Allen) Tindall Jr. (NON)
candidate for
Meramec Valley School Board
Jim Tinnin (NON)
candidate for
Festus City Council, Ward 4
Jamie A. Tipton (NON)
candidate for
Maplewood Richmond Heights School Board (Unexpired Term)
Benjamin Toben (NON)
candidate for
Manchester Alderman, Ward 3
Harrison Todd (N)
candidate for
Park Hill School Board
Michael Todd (N)
candidate for
Grain Valley Mayor
Brian Toler (NON)
candidate for
St. John City Council, Ward 2
Jeffrey Took (NON)
candidate for
Rock Hill Alderman, Ward 3
Glenn Tope (NON)
candidate for
Bel-Ridge Alderman, Ward 2
Tracy Toth (NON)
candidate for
Northwoods Alderman, Ward 1
Reginald Townsend (N)
candidate for
Raymore Councilmember Ward 1
Paul Trusler (N)
candidate for
Grain Valley R-V School District for Director
Ryan Tucker (NON)
candidate for
Pevely Alderman, Ward 2
Daniel Turner (NON)
candidate for
Crystal City School Board
Matt Turner (N)
candidate for
Harrisonville Alderman Ward 4
U
Charles Underwood (NON)
candidate for
Festus City Council, Ward 4
Lance Uthe (NON)
candidate for
Old Monroe Fire Board
V
Victoria Valle (NON)
candidate for
Normandy City Council, Ward 4
Deborah Vanlandingham (NON)
candidate for
Breckenridge Hills City Council, Ward 2
Patty Vanscoy (N)
candidate for
Southern Jackson County Fire Protection District Director
Jerrell Vaughan (NON)
candidate for
Parkway Board
Jennie Vaught (N)
candidate for
Independence City Council District 4
Megan Vedder (NON)
candidate for
Lindbergh School Board
Jean Vedvig (NON)
candidate for
Wildwood City Council, Ward 4
Robert (Bobby) Venz (NON)
candidate for
Festus City Council, Ward 3
Greg Vescovo (NON)
candidate for
Richmond Heights City Council, District 1
Rudy Via (NON)
candidate for
Gerald Alderman, Ward 1
Anna R. Vogel (NON)
candidate for
Bel-Nor Mayor
Jason Vollmecke (N)
candidate for
Independence School District Director
W
Nicholas Wade (N)
candidate for
Clinton County R-III School District Director
Anne Wagner (NON)
candidate for
Crystal Lake Park Mayor
Lynn Wagner (NON)
candidate for
Berger Alderman, Ward 1
Brady Walker (N)
candidate for
Cleveland Alderman 3rd Ward
Dustin Walsh (NON)
candidate for
Meramec Valley School Board
Jeffrey Walton (NON)
candidate for
Hanley Hills Trustee
Aaron Ward (N)
candidate for
Avondale Alderman Ward 2
Hillary (Haase) Ward (NON)
candidate for
Gerald Ambulance Board, Subdistrict 2
Kel Ward (NON)
candidate for
Bellerive Acres Mayor
Dana R. Webb (N)
candidate for
Oak Grove Mayor
Dave Webb (NON)
candidate for
Bridgeton City Council, Ward 1
Chandra Webster (NON)
candidate for
Valley Park Mayor
Jared Wehde (NON)
candidate for
Weldon Spring Heights Trustee
Brian Wehner (NON)
candidate for
Festus City Council, Ward 2
Craig Weiner (NON)
candidate for
Country Life Acres Trustee
Dan Weiss (N)
candidate for
River Bend Trustee
Tina Welch (N)
candidate for
Parkville Alderman Ward 1
Jennifer Weller (NON)
candidate for
Des Peres Alderman, Ward 1
Robert Wells (N)
candidate for
Peculiar Board of Alderman Ward 3
Julian C. Wells Sr. (NON)
candidate for
Kinloch Alderman-at-Large
Brad Welsh (NON)
candidate for
Wentzville School Board
Doug Wendel (NON)
candidate for
Festus School Board
Russell Wenz (N)
candidate for
Excelsior Springs School District #40 School Board
Bonnie Wesemann (N)
candidate for
East Lynne Alderman-at-large
Julie West (NON)
candidate for
Kingston School Board
Bernie Westhoelter (NON)
candidate for
Washington Special Road District Commissioner
Mike White (NON)
candidate for
Valley Park Alderman, Ward 4
Traci White (N)
candidate for
Excelsior Springs School District #40 School Board
Vernisia C. White (NON)
candidate for
Hazelwood School Board
Shannon Whited (N)
candidate for
Strasburg C-3 School Board Member
Kevin Whitworth (NON)
candidate for
Hanley Hills Trustee
John William Wier (N)
candidate for
Lawson R-XIV School District Director
Michael Wiese (NON)
candidate for
Bellefontaine Neighbors Alderman, Ward 2
Fred (Fritz) Wiesehan (NON)
candidate for
Town and Country Alderman, Ward 2 (Unexpired Term)
Dave Wilbanks (N)
candidate for
Riverview Estates Trustee
Heather Wiley (N)
candidate for
Independence City Council District 3
Tina Wiley (NON)
candidate for
Rock Hill Alderman, Ward 1
Corey Wilkinson (N)
candidate for
Clinton County R-III School District Director
Brenda Williams (NON)
candidate for
Berkeley City Council, Ward 2
Danny G. Williams (NON)
candidate for
Dunklin Fire Board
David L. Williams (NON)
candidate for
Ferguson City Council, Ward 1
Donald Eric Williams (NON)
candidate for
Orchard Farm School Board
Gloria Williams (NON)
candidate for
Pagedale Alderman, Ward 3
Johnetta Williams (NON)
candidate for
Uplands Park Trustee
Josh Williams (NON)
candidate for
Hillsboro School Board
Juanice Williams (N)
candidate for
Reorganized School District No. 7 (Lee’s Summit) for Director
Lonnie Williams (N)
candidate for
Ridgely Trustee
Melvin Williams (NON)
candidate for
Riverview Gardens School Board
Monica Williams (NON)
candidate for
Riverview Gardens School Board
Patricia Williams (NON)
candidate for
Grantwood Village Trustee
Todd Williams (NON)
candidate for
Parkway School Board
Justin Williamson (NON)
candidate for
Strain-Japan School Board
Beverly J. Wilson (NON)
candidate for
De Soto School Board
Jason K. Wilson (NON)
candidate for
Clayton School Board
Melissa Wilson (NON)
candidate for
Fort Zumwalt School Board
Ronnie Wilson (NON)
candidate for
Olympian Village Alderman
Ryan Wilson (NON)
candidate for
Dardenne Prairie Alderman, Ward 1
Mike Wolk (NON)
candidate for
Festus School Board
Casey Wong (NON)
candidate for
Sunset Hills Alderman, Ward 2
Melody Wood (NON)
candidate for
Crystal City School Board
Brandy Maltbia Woodley (N)
candidate for
Park Hill School Board
Jason Woodmansee (NON)
candidate for
Webb City School District Board of Education
Dana Woods (NON)
candidate for
Pine Lawn Alderman, Ward 4
Dana Woods (NON)
candidate for
Normandy School Board
Crystal Wright (NON)
candidate for
Hancock Place School Board
Dorian M. Wright (NON)
candidate for
Pagedale Alderman, Ward 1
Write-in (N)
candidate for
Oakwood Park Trustee
Write-in (N)
candidate for
Greenwood Alderman Ward 2
Write-in (N)
candidate for
Houston Lake Alderman Ward 1 South
Write-in (N)
candidate for
Houston Lake Alderman Ward 2 North
Write-in (N)
candidate for
Camden Point Alderman Ward 1
Write-in (N)
candidate for
Ferrelview Board of Trustee
Write-in (N)
candidate for
Ferrelview Board of Trustee
Write-In (N)
candidate for
Baldwin Park Trustee
Write-In (N)
candidate for
West Line Alderman
Write-In (N)
candidate for
Creighton Mayor
Write-In (N)
candidate for
Garden City Tax Collector
Write-In (N)
candidate for
Strasburg Alderman North Ward
Write-In (N)
candidate for
Strasburg Alderman North Ward - One Year Unexpired Term
Write-In (N)
candidate for
Strasburg Alderman South Ward
Write-In (N)
candidate for
Strasburg Alderman South Ward - One Year Unexpired Term
Write-In (N)
candidate for
Dolan and West Dolan Fire Protection District Board Member. For five year unexpired Term term
Write-in (N)
candidate for
Creighton Alderman At Large - One Year Unexpired Term
Patrick Wroblewski (NON)
candidate for
Overland City Council, Ward 1
Vicki Wroblewski (NON)
candidate for
Wildwood City Council, Ward 1
Nicholas L. Wunderlich (NON)
candidate for
West Alton Alderman, Ward 2
Douglas Wynn (NON)
candidate for
Flint Hill Mayor
Y
Brian Yarbrough (N)
candidate for
Lawson R-XIV School District Director
Joel G. Yates (NON)
candidate for
Northwest School Board
Jeffery Yorg (NON)
candidate for
Clayton Alderman, Ward 2
Paula Ann York (N)
candidate for
Weatherby Lake West Ward Alderman
Dustin J. Young (N)
candidate for
Greenwood Mayor
Jon Young (NON)
candidate for
Valley Park Alderman, Ward 3
Sam Young (NON)
candidate for
Francis Howell School Board
Z
Dillon Zavadil (N)
candidate for
Holden R-3 School District Board Member
Richard E. Zelfer (N)
candidate for
Lake Waukomis For Mayor
Paul Zerbe (NON)
candidate for
Edmundson Alderman, Ward 1
M. Ellen Zerr (NON)
candidate for
St. Charles School Board
Mark Zimmer (NON)
candidate for
Kirkwood Mayor
Robert Zimmer III (N)
candidate for
Holden R-3 School District Board Member
Bradley K. Zobrist (NON)
candidate for
New Haven Alderman, Ward 2
Write-in (N)
candidate for
Oakview Trustee