Change Address

VOTE411 Voter Guide

All Candidates

Georgia
  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
  1. A
    1. Stacey Abrams (Dem)
      candidate for Governor
    2. Dorothy Adams (NP)
    3. Jacqueline Adams (Dem)
    4. Malcolm Adams (Dem)
    5. Solomon Adesanya (Dem)
    6. Segun Adeyina (Dem)
    7. Wendy Ahrenkiel (Rep)
    8. John Albers (Rep)
    9. Kimberly Alexander (Dem)
    10. Kimberly Alexander (NP)
    11. Erick E. Allen (Dem)
      candidate for Lieutenant Governor
    12. Rick W. Allen (Rep)
      candidate for US House District 12
    13. Val Almonord (Dem)
      candidate for US House District 3
    14. Marziyeh Marzi Amirizadeh (Rep)
    15. Jason Anavitarte (Rep)
    16. Ernie Anaya (Dem)
    17. Brian Anderson (Rep)
    18. Calvin Louis Anderson Jr. (Dem)
    19. Kimberly K. Anderson (NP)
    20. Lee Anderson (Rep)
    21. Tonya P. Anderson (Dem)
    22. Victor E. Anderson (Rep)
    23. Herman "Drew" Andrews (Dem)
    24. Olivia Angel (Rep)
    25. John Anker (NP)
      candidate for Muscogee County Mayor
    26. Teri Anulewicz (Dem)
    27. Jason Ashford (NP)
    28. Della Ashley (Rep)
    29. Michelle Au (Dem)
    30. Jeff Auerbach (Dem)
    31. Duff B. Ayers (NP)
  2. B
    1. Charlie Bailey (Dem)
      candidate for Lieutenant Governor
    2. Ginger D. Bailey (NP)
    3. John Bailey (Rep)
    4. Mark Baker (Dem)
      candidate for US House District 13
    5. Raphael Baker (Dem)
    6. Sylvia Baker (Dem)
    7. Zeph Baker (Dem)
    8. Larry Baldwin (NP)
    9. Bethany Ballard (Rep)
    10. David Ballard (Rep)
    11. Mandi L. Ballinger (Rep)
    12. Margo Barbee (Dem)
    13. John D. Barge (Rep)
    14. D'Metric Barksdale (NP)
    15. Joyce Barlow (Dem)
    16. Brad Barnes (Rep)
    17. Imani Barnes (Dem)
    18. Paula Barnes-Dixon (NP)
    19. Timothy Barr (Rep)
      candidate for US House District 10
    20. Carter Barrett (Rep)
    21. Matt Barton (Rep)
    22. Debra Bazemore (Dem)
    23. Brandon Beach (Rep)
    24. Bobby Bearden (Rep)
    25. Joshua C. Bell (NP)
    26. Sharonda Bell (Dem)
    27. David C. Belle Isle (Rep)
      candidate for Secretary of State
    28. Mary Williams Benefield (Rep)
    29. Dan Bennett (NP)
    30. K. Neal Bennett (Rep)
    31. Karen Bennett (Dem)
    32. Steven V. Bennett (NP)
    33. Sylvia L. Bennett (Dem)
    34. Bruce Bennington (Rep)
    35. Herbert W. Benson (NP)
    36. Patty Bentley (Dem)
    37. Chris Benton (Dem)
    38. Catherine Bernard (Rep)
    39. James Beverly (Dem)
    40. Kartik Bhatt (Rep)
      candidate for Commissioner of Labor
    41. Brent Binion (Dem)
    42. Sanford Bishop (Dem)
      candidate for US House District 2
    43. Gary W. Black (Rep)
      candidate for US Senate
    44. Shaw Blackmon (Rep)
    45. James V. Blalock (Rep)
    46. Bill Blanchard (Rep)
    47. Robert Blocker Jr. (Dem)
    48. Tece Bloodworth (Rep)
    49. Duward Boatright Sr. (NP)
    50. Sarah Boatright (Rep)
    51. William "Will" Boddie Jr. (Dem)
      candidate for Commissioner of Labor
    52. Michael Boggus (Rep)
      candidate for US House District 9
    53. C. Jean Bolin (NP)
    54. Grady Boney (Rep)
    55. Josh Bonner (Rep)
    56. Carolyn Bourdeaux (Dem)
      candidate for US House District 7
    57. Weslyn "Mahogany" Bowers (Dem)
    58. Andrea Boyd (NP)
    59. Billie Boyd-Cox (Dem)
    60. Matt Brass (Rep)
    61. Denver Braswell (Rep)
    62. Richard Braun Jr. (Rep)
    63. Melody Bray (Dem)
    64. Royce Brewer (Rep)
    65. Lisamarie Bristol (Dem)
    66. Mickey Brockington (Dem)
    67. Patrick Brooks (Rep)
    68. Tyrone Brooks Jr. (Dem)
      candidate for Lieutenant Governor
    69. Paul Broun (Rep)
      candidate for US House District 10
    70. Carletta Sims Brown (Dem)
    71. Cobie Lyrix Brown (Dem)
    72. Dennis Brown (NP)
    73. Tony Brown (Dem)
      candidate for Lieutenant Governor
    74. Courtney Martin Brubaker (Rep)
    75. Roger Bruce (Dem)
    76. Dan Brue (Rep)
    77. Erendira Brumley (Dem)
    78. Debbie G. Buckner (Dem)
    79. Leslie Burch (Rep)
    80. James Burchett (Rep)
    81. Dean Burke (Rep)
    82. Rhonda Burnough (Dem)
    83. Jon G. Burns (Rep)
    84. Max Burns (Rep)
    85. Darrisu Butler (Dem)
      candidate for US House District 8
    86. Gloria S. Butler (Dem)
    87. Charlice Byrd (Rep)
  3. C
    1. Thomas Calloway (Dem)
    2. Pat Calmes (Dem)
    3. Mike Cameron (Rep)
    4. Beth Camp (Rep)
    5. Susan S. Camp (Rep)
    6. Joe Campbell (Rep)
    7. Lisa Campbell (Dem)
    8. Park Elizabeth Cannon (Dem)
    9. Hai Cao (Rep)
    10. Carson Carbaugh (Rep)
    11. Kasey Carpenter (Rep)
    12. Chris Carr (Rep)
      candidate for Attorney General
    13. John Carson (Rep)
    14. Micahel Carson (Dem)
    15. Thomas Carstarphen (Rep)
    16. Ashley Morgan Carter (Rep)
    17. Clayton Carte (Rep)
    18. Doreen Carter (Dem)
    19. Earl L. "Buddy" Carter (Rep)
      candidate for US House District 1
    20. Thomas Casez (Dem)
    21. Kia L. Chambers (NP)
    22. Stephen M. Chammoun (NP)
    23. John Chan (Rep)
    24. Will Chandler (Dem)
    25. Charlie Chase (Rep)
    26. Jonathan Chavez (Rep)
      candidate for US House District 4
    27. Mike Cheokas (Rep)
    28. Vivian L. Childs (Rep)
      candidate for US House District 2
    29. Arefeen Chowdhury (Rep)
    30. Bob Christian (Dem)
      candidate for US House District 6
    31. David Clark (Rep)
    32. Jasmine Clark (Dem)
    33. Josh Clark (Rep)
      candidate for US Senate
    34. Lester D. Clark (Rep)
    35. Michael Classens (NP)
    36. Don Clerici (Rep)
    37. Andrew Clyde (Rep)
      candidate for US House District 9
    38. Mike Coan (Rep)
      candidate for Commissioner of Labor
    39. Kelly Coffman (Dem)
    40. Christopher Cohilas (Dem)
    41. Dorothy Coker (Dem)
    42. Pam White Colbert (NP)
    43. Bennie Coleman III (NP)
      candidate for Clarke County Mayor
    44. Mike Cole (Rep)
    45. Milton Lee Coleman (Rep)
    46. Jim Coles (Rep)
    47. J. Collins (Rep)
    48. Mike Collins (Rep)
      candidate for US House District 10
    49. Toney Collins (Dem)
    50. Sonya Compton (Dem)
    51. Nettie B. Conner (Dem)
    52. Jody Cooley (Dem)
    53. Sharon Cooper (Rep)
    54. John L. Corbett (Rep)
    55. Michael Corbin (Rep)
      candidate for US House District 7
    56. Lee Coker (Rep)
    57. Ben Cowart (Rep)
    58. Martin Cowen (Lib)
      candidate for Attorney General
    59. Bill Cowsert (Rep)
    60. Brent Cox (Rep)
    61. Jaime Cox (NP)
    62. Ryan Cox (Dem)
    63. R.J. Coyle (Dem)
    64. Jared Craig (Rep)
      candidate for US House District 3
    65. Omari Crawford (Dem)
    66. Patrick Crews (Rep)
    67. Johnny Crist (Rep)
    68. Clint Crowe (Rep)
    69. Mya Speller Cullins (Dem)
    70. Terry Cummings (Dem)
    71. Eric Cunningham (Rep)
      candidate for US House District 14
    72. David Curry (Rep)
      candidate for US House District 10
    73. Joseph L. Cushner (NP)
    74. Clarence Cuthpert Jr. (NP)
  4. D
    1. Horace M. Daniel Sr. (Dem)
    2. Andrew Danielson (Rep)
    3. Lauren Daniel (Rep)
    4. Gail Davenport (Dem)
    5. Catherine Davis (Rep)
      candidate for Governor
    6. Viola Davis (Dem)
    7. Wendy Davis (Dem)
      candidate for US House District 14
    8. Dee Dawkins-Haigler (Dem)
      candidate for Secretary of State
    9. Robert Dawson (Dem)
    10. Dexter Dawston (Rep)
    11. Antonio Daza (Dem)
      candidate for US House District 11
    12. Thomas Dean (Dem)
      candidate for Commissioner of Labor
    13. Monica Evette Delancy (Dem)
    14. David Delk (Rep)
    15. Buddy Deloach (Rep)
    16. Katie Dempsey (Rep)
    17. John R. Dennis (NP)
    18. Robert Dickey (Rep)
    19. Anthony Dickson (Dem)
    20. Jodi Diodati (Rep)
    21. Clint Dixon (Rep)
    22. Greg Dolezal (Rep)
    23. Demetrius Douglas (Dem)
    24. Erica Dove (NP)
    25. Saira Draper (Dem)
    26. Karla Drenner (Dem)
    27. Shastity Driscoll (Dem)
      candidate for US House District 13
    28. Courtney L. Driver (Dem)
    29. Pingke Dubignon (Dem)
    30. Matt Dubnik (Rep)
    31. Mike Dugan (Rep)
    32. Om Duggal (Dem)
    33. Winfred Dukes (Dem)
    34. Emory Dunahoo Jr (Rep)
    35. Bob Duncan (Rep)
    36. Douglas R. Duncan Jr (Rep)
    37. James A. Dunn (NP)
    38. Patty Durand (Dem)
  5. E
    1. Fred C. Eady (NP)
    2. John Eaves (Dem)
      candidate for Secretary of State
    3. Shelly Echols (Rep)
    4. Tim Echols (Rep)
    5. Montenia Edwards (Dem)
    6. Russell Edwards (Dem)
    7. Sheila Edwards (Dem)
    8. Chuck Efstration (Rep)
    9. Ginny Ehrhart (Rep)
    10. Chris Erwin (Rep)
    11. Jason Esteves (Dem)
    12. Becky Evans (Dem)
    13. Jake Evans (Rep)
      candidate for US House District 6
    14. Stacey Evans (Dem)
  6. F
    1. Chandra Farley (Dem)
    2. Clarence "Junior" Farmer (Rep)
    3. Charles A. Ferenchick (Rep)
    4. Andrew Ferguson (Dem)
    5. Drew Ferguson (Rep)
      candidate for US House District 3
    6. Adam Ferrell (Rep)
    7. Bill Finch (Rep)
    8. Will Fleenor (Dem)
    9. Barry Fleming (Rep)
    10. Jimmy Fleming (NP)
    11. Tim Fleming (Rep)
    12. Kim Floria (Dem)
    13. Robert Flournoy Jr. (Dem)
    14. Marcus Flowers (Dem)
      candidate for US House District 14
    15. Graham Floyd (Rep)
    16. Fun Fong (Rep)
    17. Michael "Mike" Ford (Dem)
      candidate for US House District 9
    18. Jessica Allison Fore (Dem)
      candidate for US House District 10
    19. Vincent Fort (Dem)
      candidate for US House District 13
    20. Larry Franklin Jr. (NP)
    21. Lehman Franklin (Rep)
    22. Gloria Frazier (Dem)
    23. William Park Freeman (Rep)
    24. Spencer Frye (Dem)
  7. G
    1. Michael Gailey (NP)
    2. Houston Gaines (Rep)
    3. Matthew Gambill (Rep)
    4. Robert M. Gardner Jr. (NP)
    5. Michael Tyrone Garrett (NP)
    6. Micheal Garza (Dem)
    7. Doug Gaskins (NP)
    8. Byron Gatewood (Rep)
      candidate for US House District 6
    9. Traci "Acree" George (Dem)
    10. Scott Gibbs (Rep)
    11. Peggy Gillen (Dem)
    12. Lula Gilliam (Dem)
    13. Carl Wayne Gilliard (Dem)
    14. Sheri Smallwood Gilligan (Rep)
    15. Frank Ginn (Rep)
    16. Kelly Girtz (NP)
      candidate for Clarke County Mayor
    17. Lynn Gladney (Dem)
    18. Lydia Glaize (Dem)
    19. Mike Glanton (Dem)
    20. Mike Glanton Jr (Dem)
    21. Fred Glass (Rep)
    22. Mark Gonsalves (Rep)
      candidate for US House District 7
    23. Caesar Gonzales (Rep)
      candidate for US House District 13
    24. Steve Gooch (Rep)
    25. Russ Goodman (Rep)
    26. John Gordon (Rep)
      candidate for Attorney General
    27. Michael Gordon (Rep)
    28. Michael Gotell (Dem)
    29. Ron Goulart (NP)
    30. Ryan Graham (Lib)
      candidate for Lieutenant Governor
    31. Kevin Grindlay (Rep)
    32. Gerald E. Greene (Rep)
    33. Marjorie Taylor Greene (Rep)
      candidate for US House District 14
    34. Nate Green (Dem)
    35. Floyd Griffin (Dem)
      candidate for Secretary of State
    36. Joyce Marie Griggs (Dem)
      candidate for US House District 1
    37. Joseph Gullett (Rep)
    38. Stan Gunter (Rep)
  8. H
    1. Leesa Hagan (Rep)
    2. Andrew Hall (Dem)
    3. Kwanza Hall (Dem)
      candidate for Lieutenant Governor
    4. Pearl Hall (NP)
      candidate for Clarke County Mayor
    5. Ron Hallman (NP)
    6. Sonya Halpern (Dem)
    7. Jeffrey B. Hanson (NP)
    8. Meagan Hanson (Rep)
      candidate for US House District 6
    9. Blake Harbin (Rep)
      candidate for US House District 6
    10. Marty Harbin (Rep)
    11. Ed Harbison (Dem)
    12. Wesley S. Harding (Rep)
    13. Jackie Harling (Rep)
    14. Tyler Harper (Rep)
    15. Benjamin David Harrell (Dem)
    16. Sally Harrell (Dem)
    17. Jacquez "Rell" Harris (Dem)
    18. William C. Harris (Rep)
    19. William Harris (Dem)
    20. Ross Harvin (Rep)
    21. Phyllis Hatcher (Dem)
      candidate for US House District 10
    22. Bo Hatchett (Rep)
    23. Matt Hatchett (Rep)
    24. Liz Hausmann (Rep)
    25. Dominika Hawkins (Rep)
      candidate for US House District 13
    26. Lee Hawkins (Rep)
    27. Carol Hayes (NP)
    28. Jason T. Hayes (Dem)
      candidate for Lieutenant Governor
    29. John Hayes (Dem)
    30. Todd Hayes (Rep)
    31. James Haygood (Rep)
      candidate for US House District 14
    32. Nora Lott Haynes (Rep)
    33. Tammi Long Hayward (NP)
    34. Lorenzo Heard (Dem)
    35. Matthew J. Helms (Dem)
    36. Nakita Hemingway (Dem)
    37. Euriel I. Hemmerly (Dem)
    38. BH "Skip" Henderson III (NP)
      candidate for Muscogee County Mayor
    39. Sharon Henderson (Dem)
    40. Donnie Henriques (Rep)
    41. Steven M. Henry (Rep)
    42. Wade Herring (Dem)
      candidate for US House District 1
    43. Stephen J. Hersey (Rep)
    44. Jody Hice (Rep)
      candidate for Secretary of State
    45. Billy Hickman (Rep)
    46. Stacee Lashone Hill (Dem)
    47. Scott Hilton (Rep)
    48. Phil Hitchcock (NP)
    49. Bill Hitchens (Rep)
    50. Currey Hitchens (Dem)
    51. Stu Hixon (Rep)
    52. Mike Hodges (Rep)
    53. Jason K. Hoffman (Rep)
    54. Debi Holcomb (Rep)
    55. Scott Holcomb (Dem)
    56. Betsy Holland (Dem)
    57. Kayla L. Hollifield (Dem)
    58. El-Mahdi Holly (Dem)
    59. Bruce B. Holmes (Dem)
    60. Soo Hong (Rep)
    61. Nicole Horn (Dem)
      candidate for Commissioner of Labor
    62. Jan Horne (Rep)
    63. Mitchell Horner (Rep)
    64. Penny Houston (Rep)
    65. Henry "Wayne" Howard (Dem)
    66. J. Gregory Howard (Rep)
      candidate for US House District 9
    67. Jaha V. Howard (Dem)
    68. Kat Howkins (Dem)
    69. Peter Hubbard (Dem)
    70. David Huddleston (Rep)
    71. Bentley Hudgins (Dem)
    72. T.J. Hudson (Rep)
      candidate for Secretary of State
    73. Brian Huefner (Rep)
    74. Chuck Hufstetler (Rep)
    75. Carolyn Hugley (Dem)
    76. Jeremy Hunt (Rep)
      candidate for US House District 2
    77. Allen Hutchinson (Rep)
    78. Shelly Hutchinson (Dem)
    79. James L. Hyde (Rep)
  9. I
    1. Annie Ingram (NP)
    2. Nathan Ingram (Rep)
    3. Nabilah Islam (Dem)
    4. Marvis McDaniel Ivey (Dem)
    5. Surrea Ivy (Rep)
      candidate for US House District 4
    6. Laklieshia Izzard (Dem)
  10. J
    1. Derrick L. Jackson (Dem)
      candidate for Lieutenant Governor
    2. Edna Jackson (Dem)
    3. Kim Jackson (Dem)
    4. Lester G. Jackson (Dem)
      candidate for Commissioner of Labor
    5. Louisa Shell Jackson (Dem)
    6. Mack Jackson (Dem)
    7. Donzella James (Dem)
    8. Harry James (Dem)
    9. Rick Jasperse (Rep)
    10. Attania Jean-Funny (Dem)
    11. Rick Jeffares (Rep)
    12. David Jenkins (Rep)
    13. Keith L. Jenkins Sr. (Dem)
    14. Alisha Adams Johnson (Dem)
    15. Deborah Johnson (Dem)
    16. Elizabeth "Liz" Johnson (Dem)
      candidate for US House District 12
    17. Fitz Johnson (Rep)
    18. Henry C. "Hank" Johnson Jr. (Dem)
      candidate for US House District 4
    19. Jewel Johnson (Dem)
    20. Joseph Raymond Johnson Jr. (Rep)
    21. Mokah Jasmine Johnson (Dem)
    22. Pres Johnson (NP)
    23. Scott Johnson (Rep)
    24. Tasha Johnson (NP)
    25. Wayne Johnson (Rep)
      candidate for US House District 2
    26. Tabitha Johnson-Green (Dem)
      candidate for US House District 10
    27. Tamara Johnson-Shealey (Dem)
      candidate for US Senate
    28. Harry B. Johnston (Rep)
    29. Burt Jones (Rep)
      candidate for Lieutenant Governor
    30. Emanuel D. Jones (Dem)
    31. Harold V. Jones II (Dem)
    32. James "Jay" Jones (Dem)
    33. Jan Jones (Rep)
    34. Jayre Jones (Rep)
    35. Jeff Jones (Rep)
    36. Keona Jones (Dem)
    37. Martin C. Jones (NP)
    38. Matielyn Jones (Dem)
    39. Sheila Jones (Dem)
    40. Todd Jones (Rep)
    41. Vernon J. Jones (Rep)
      candidate for US House District 10
    42. Whitney Kenner Jones (Dem)
    43. Alan Jordan (NP)
    44. Jennifer "Jen" Jordan (Dem)
      candidate for Attorney General
  11. K
    1. Noelle Kahaian (Rep)
    2. Steve Kauger (Rep)
    3. Doug Keener (Rep)
    4. Trey Kelley (Rep)
    5. Brian Kemp (Rep)
      candidate for Governor
    6. Rashaun Kemp (Dem)
    7. Dar'Shun Kendrick (Dem)
    8. Derek Keeney (Rep)
    9. Gregg Kennard (Dem)
    10. John F. Kennedy (Rep)
    11. Glenn Kester (Rep)
    12. John C. Killgallon (Rep)
    13. John King (Rep)
    14. Kelvin King (Rep)
      candidate for US Senate
    15. Lisa Y. Kinnemore (Rep)
    16. Demoine Kinney (Dem)
    17. Cassandra Kirk (NP)
    18. Kay Kirkpatrick (Rep)
    19. Lethia J. Kittrell (Dem)
    20. David Knight (Rep)
    21. Peter Korman (Rep)
    22. Donna Kosicki (Rep)
    23. Betsy Kramer (Rep)
    24. June Krise (Dem)
  12. L
    1. John Lahood (Rep)
    2. Chris Lanning (Dem)
    3. Donald Lannom (Rep)
    4. Rhonda Colvin Leary (NP)
    5. Steven D. Lee (Dem)
    6. Samuel S. Lenaeus (Rep)
    7. Joe N. Lester (Dem)
    8. Wanda Lesteranthony (Dem)
    9. Rob Leverett (Rep)
    10. Jeff Lewis (Rep)
    11. Ronnie Lewis (NP)
    12. Sharell F. Lewis (NP)
    13. Parker Liles (Rep)
    14. Marvin Lim (Dem)
    15. Jerry "Randy" Lipsey (NP)
    16. Charles Lollar (Rep)
    17. John London (Rep)
      candidate for US House District 9
    18. Jodi Lott (Rep)
    19. Barry Loudermilk (Rep)
      candidate for US House District 11
    20. Daelen Lowry (Rep)
    21. Shirlene Lowry (NP)
    22. David E. Lucas Sr (Dem)
    23. John Luchetti (Rep)
    24. Eddie Lumsden (Rep)
    25. Karen Lupton (Dem)
    26. Charles Lutin (Rep)
      candidate for US House District 14
    27. Durell Lynn (NP)
  13. M
    1. Charlotte Macbagito (Dem)
      candidate for US House District 5
    2. Mesha Mainor (Dem)
    3. R. Malik (Dem)
      candidate for Lieutenant Governor
    4. Derek Mallow (Dem)
    5. Frederick Manley (Dem)
    6. Sunshine Marshall (Dem)
    7. Charles E. "Chuck" Martin (Rep)
    8. Luke Martin (Rep)
    9. Reynaldo "Rey" Martinez (Rep)
    10. Denise Mastroserio (Rep)
    11. Karen Mathiak (Rep)
    12. Danny Mathis (Rep)
    13. Stoney Mathis (Rep)
    14. Brett Mauldin (Rep)
    15. Randy Mayberry (Dem)
    16. Lucy McBath (Dem)
      candidate for US House District 7
    17. Dewey L. McClain (Dem)
    18. Blake McClellan (Rep)
    19. Derrick McCollum (Rep)
    20. Jonathan "Jon" McColumn (Rep)
      candidate for US Senate
    21. Holly McCormack (Dem)
      candidate for US House District 14
    22. Dustin McCormick (Dem)
    23. Rich mCCormick (Rep)
      candidate for US House District 6
    24. Jason McCorvey (NP)
    25. Lisa McCoy (Rep)
      candidate for US House District 7
    26. Monique McCoy (Dem)
    27. Hugh J. McCullough (NP)
    28. Austin McDonald (Rep)
    29. Lauren W. McDonald III (Rep)
    30. Mack McGregor (Rep)
      candidate for Lieutenant Governor
    31. Josh McKay (Rep)
    32. Kimi Bennett McKinney (Rep)
    33. Josh McLaurin (Dem)
    34. Donna Mcleod (Dem)
      candidate for US House District 7
    35. Marc McMain (Rep)
      candidate for US House District 10
    36. JJ McMillan (NP)
    37. Wendell D. McNeal (Rep)
    38. Vickie Sue McWaters (NP)
    39. Steven Meeks (Rep)
    40. Nikki Merritt (Dem)
    41. Makia Metzger (Dem)
    42. Craig J. Meyer (Dem)
    43. Butch Miller (Rep)
      candidate for Lieutenant Governor
    44. Matt Miller (NP)
    45. Nick Miller (Dem)
    46. Shane Miller (Rep)
    47. Tanya F. Miller (Dem)
    48. Jenine Milum (Rep)
    49. Billy Mitchell (Dem)
    50. Errol Mitchell (Dem)
    51. Rebecca Mitchell (Dem)
    52. Martin Momtahan (Rep)
    53. Roger C. Montgomery (Dem)
    54. Fred Moorman (NP)
      candidate for Clarke County Mayor
    55. Angela Moore (Dem)
    56. Angelic Moore (Rep)
    57. Beth Moore (Dem)
    58. Carminthia Moore (Rep)
    59. Colton Moore (Rep)
    60. Michael "Buckle" Moore (Dem)
    61. Missy Moore (Dem)
    62. Justin Morgan (Rep)
    63. Kacy D. Morgan (Dem)
    64. James Morrow Jr. (Dem)
    65. Roger Moss (NP)
    66. Farooq Mughal (Dem)
    67. Michelle L. Munroe (Dem)
      candidate for US House District 1
    68. Amy Murphy (Rep)
    69. Kenneth Murphy (Rep)
  14. N
    1. Tish Naghise (Dem)
    2. Katrell Nash (Dem)
    3. Phil Nations (Rep)
    4. Yasmin Neal (Dem)
    5. Kimberly R. New (Rep)
    6. Mark Newton (Rep)
    7. Bee Nguyen (Dem)
      candidate for Secretary of State
    8. Titus Nichols (Dem)
    9. Elaine Amankwah Nietmann (NP)
    10. Andrew Robert Niquette (Dem)
    11. Josh Noblitt (Dem)
    12. Todd Noblitt (Rep)
    13. Bruce E. Norton (Rep)
    14. J. Scott Novinski (Rep)
    15. Angel Nunez (Rep)
    16. Yg Nyghtstorm (Rep)
      candidate for US House District 7
  15. O
    1. Joe O'Hara (Dem)
      candidate for US House District 2
    2. Gege Odion (Dem)
    3. Femi Oduwole (Dem)
      candidate for US House District 10
    4. Roger D. Ogilvie (Rep)
    5. Afoma Eguh Okafor (Dem)
    6. Gabe Okoye (Dem)
    7. Phil Olaleye (Dem)
    8. Leland "Jake" Olinger II (Rep)
    9. Mary Margaret Oliver (Dem)
    10. Joscelyn C. Oneil (Dem)
    11. Nan Orrock (Dem)
    12. Michael Owens (Dem)
      candidate for Secretary of State
    13. Tamara Oyinloye (Dem)
    14. Willie Mae Oyogoa (Dem)
  16. P
    1. Devin Pandy (Dem)
    2. Esther Panitch (Dem)
    3. Johnny Pano (NP)
    4. Elena Parent (Dem)
    5. Charlie Paris (Rep)
    6. Miriam Paris (Dem)
    7. Sam Park (Dem)
    8. Vanessa Parker (Dem)
    9. Stewart Parnacott (Dem)
    10. Preston Parra (Rep)
    11. Butch Parrish (Rep)
    12. Don L. Parsons (Rep)
    13. Evita Paschall (NP)
    14. Morris Pate (NP)
    15. Samir J. Patel (Rep)
    16. David Patton Sr. (NP)
    17. Katherine "Katy" Paulk (Rep)
    18. Chasity Pawvlik (Rep)
    19. Chuck Payne (Rep)
    20. Paige Penland (NP)
    21. David A. Perdue (Rep)
      candidate for Governor
    22. Ed Perry (Rep)
    23. Jesse Petrea (Rep)
    24. Adam Petty (Dem)
    25. Ariel Phillips (Dem)
    26. Tamarre Pierre (Dem)
    27. Whitney Pimentel (Rep)
    28. Clay Pirkle (Rep)
    29. Robb Pitts (Dem)
    30. Calina Plotky (Rep)
      candidate for US House District 13
    31. Pedro "Pete" Marin (Dem)
    32. Cyler Poole (Rep)
    33. Seay Vanpatten Poulakos (NP)
    34. Ashanti Lilley Pounds (NP)
    35. Alan Powell (Rep)
    36. Michel A. Powell (Dem)
    37. Fredrick Praylo (Dem)
    38. Brian L. Prince (Dem)
    39. Zach Procter (Rep)
    40. Robert Pruitt (Rep)
    41. Dylan Purcell (Rep)
  17. R
    1. Maurice Raeford (Dem)
    2. Brad Raffensperger (Rep)
      candidate for Secretary of State
    3. Richard R. Rafter (Rep)
    4. Sheikh Rahman (Dem)
    5. David Ralston (Rep)
    6. Danny Rampey (Rep)
    7. David Raudabaugh (Lib)
    8. Marcus Ray (Rep)
    9. Richard Read (NP)
    10. Marites "Tess" redding (Rep)
    11. Narender Reddy (Rep)
    12. Connie Gallman Reed (NP)
    13. Debbie Reed (Dem)
    14. Tremaine Teddy Reese (Dem)
    15. Matt Reeves (Rep)
    16. Patrick J. Reinert (Dem)
    17. Michael Doc Rhett (Dem)
    18. Todd A. Rhodes (NP)
    19. Trey Rhodes (Rep)
    20. Pat Rhudy (Dem)
    21. Bonnie Rich (Rep)
    22. Scott Richards (Rep)
    23. Eric Richardson (NP)
    24. Justin Rickett (Rep)
    25. Jason T. Ridley (Rep)
    26. Jordan Ridley (Rep)
    27. Bradford L. Rogby (Rep)
    28. Kyle Rinaudo (Dem)
    29. Genia Roberson (Rep)
    30. Randy Robertson (Rep)
    31. Rich Robertson (Rep)
      candidate for US House District 2
    32. Shea Roberts (Dem)
    33. Mary Robichaux (Dem)
    34. Janice Laws Robinson (Dem)
    35. Valerie Rodgers (Dem)
    36. James Allen Rodi (Rep)
    37. Gabrielle Rogers (Dem)
    38. Ruwa Romman (Dem)
    39. Mykeisha R. Ross (NP)
      candidate for Clarke County Mayor
    40. Jay M. Roth (NP)
    41. Shawn Z. Rowland (NP)
    42. Ray C. Rozier (NP)
    43. Demetrisu Rucker (Dem)
    44. Sonya Russell (Dem)
    45. James F. Ryner (Dem)
  18. S
    1. Latham Saddler (Rep)
      candidate for US Senate
    2. Steven Sainz (Rep)
    3. David Sampson (Dem)
    4. Barry Sanders (Rep)
    5. Bill Sandman (Rep)
    6. Michael "Mike" Ransom Sr. (NP)
    7. Lynne Saunders (Rep)
    8. Kim Schofield (Dem)
    9. Michelle Schreiner (Dem)
    10. Mitchell Scoggins (Rep)
    11. Austin Scott (Rep)
      candidate for US House District 8
    12. Conolus Scott Jr. (Dem)
    13. David Scott (Dem)
      candidate for US House District 13
    14. Fantasia Sharell Scott (NP)
    15. Orlando Scott (Dem)
    16. Sandra Givens Scott (Dem)
    17. Devan Seabaugh (Rep)
    18. Alisha Thomas Searcy (Dem)
    19. Jeanne Seaver (Rep)
      candidate for Lieutenant Governor
    20. Valencia M. Seay (Dem)
    21. Bobby Self (NP)
    22. Ed Setzler (Rep)
    23. Niki Sewell (NP)
    24. Renitta Shannon (Dem)
      candidate for Lieutenant Governor
    25. Billy W. Sharp (Rep)
    26. Dexter L. Sharper (Dem)
    27. Kyle W. Sharry (Rep)
    28. Greg Shealey (Dem)
    29. Patrick Shepherd (Rep)
    30. Rick Sheppard (Rep)
    31. Tim Short (Rep)
    32. Deborah Silcox (Rep)
    33. Alan Sims (Rep)
      candidate for US House District 10
    34. Freddie Powell Sims (Dem)
    35. Stephen Sims (NP)
    36. Lehanne Singleton (NP)
    37. Brady Skinner (NP)
    38. Asa Smith (Dem)
    39. Christian Wise Smith (Dem)
      candidate for Attorney General
    40. Cody Smith (Rep)
    41. Lynn Smith (Rep)
    42. Madeline Ryan Smith (Dem)
    43. Micah Smith (Dem)
    44. Michael Smith (Dem)
    45. Paulette Smith (Rep)
      candidate for US House District 6
    46. Richard H. Smith (Rep)
    47. Thomas "Tommy" Smith (Rep)
    48. Tyler Paul Smith (Rep)
    49. Vance Smith Jr. (Rep)
    50. Andy Soha (Rep)
    51. Ed Solly (Rep)
    52. Hubert Souter (Rep)
    53. Ben Souther (Rep)
      candidate for US House District 9
    54. Margaret L. Spencer (NP)
    55. Benjamin Stahl (Dem)
    56. Mallory Staples (Rep)
      candidate for US House District 6
    57. Chase Stell (Dem)
    58. Ron Stephens (Rep)
    59. Patricia Stephenson (Dem)
    60. Shawn Still (Rep)
    61. Doug Stoner (Dem)
    62. Jayson Stonne (Rep)
    63. Valencia Stovall (Dem)
      candidate for US House District 5
    64. Jennifer Strahan (Rep)
      candidate for US House District 14
    65. Richard Straut (Rep)
    66. Mike Streat (Rep)
    67. Brian Strickland (Rep)
    68. Daniela Sullivan-Marzahl (Rep)
    69. Carden H. Summers (Rep)
    70. Nadia Surrency (Dem)
      candidate for Commissioner of Labor
    71. Mitchell Swan (Rep)
      candidate for US House District 10
    72. Fred Swann (Dem)
    73. Dan Swenson (Rep)
    74. Seth Synstelien (Rep)
      candidate for US House District 14
  19. T
    1. Tyriq Jackson (Dem)
    2. Steve Tarvin (Rep)
    3. Horacena Tate (Dem)
    4. Darlene Taylor (Rep)
    5. Kandiss Taylor (Rep)
      candidate for Governor
    6. Rhonda S. Taylor (Dem)
    7. Tracy Taylor (Rep)
    8. Connie P. Terwilliger (Rep)
    9. Brad Thomas (Rep)
    10. Mandisha A. Thomas (Dem)
    11. Trenda Hobbs Thomas (Dem)
    12. Bill Thompson (Rep)
    13. Jason B. Thompson (NP)
    14. Marcus Thompson (Dem)
    15. Patrick Thompson (Dem)
    16. Bruce Thompson (Rep)
      candidate for Commissioner of Labor
    17. Christopher R. Thornton (Dem)
    18. Blake Tillery (Rep)
    19. Anna J. Tillman (Rep)
    20. Teresa Timmons (Dem)
    21. Tyler Tolin (Rep)
    22. Jacob Noah Tomberlin (Rep)
    23. Brandon Tonge (Dem)
    24. Rick Townsend (Rep)
    25. Jill Trammell (Rep)
    26. Long Tran (Dem)
    27. Ryran Traylor (Rep)
    28. Julie Tressler (Rep)
    29. Robert Trim (Rep)
    30. Danny R. Turner (Rep)
  20. U
    1. Josh Uddin (Dem)
  21. V
    1. Rupal Vaishnav (NP)
    2. Kenneth Vance (Rep)
    3. Diane S. Vann (Rep)
    4. Lee Vaughn (Rep)
    5. Nick Voyles (Rep)
    6. Suzi Voyles (Rep)
      candidate for US House District 6
  22. W
    1. Will Wade (Rep)
    2. Luisa Wakeman (Dem)
    3. Herschel Junior Walker (Rep)
      candidate for US Senate
    4. Larry Walker (Rep)
    5. Monique Walker (NP)
    6. Sydney Walker (Dem)
    7. Hoganne Harrison Walton (Dem)
    8. Paul Walton (Dem)
      candidate for US House District 10
    9. Regina Lewis-Ward (Dem)
    10. Raphael Warnock (Dem)
      candidate for US Senate
    11. Dale Washburn (Rep)
    12. Ben Watson (Rep)
    13. Robert Watson (Rep)
    14. Sam Watson (Rep)
    15. Darrell Weldon Sr. (Rep)
    16. William "Bill" Werkheiser (Rep)
    17. Chris West (Rep)
      candidate for US House District 2
    18. Mary West (Rep)
      candidate for US House District 7
    19. Anne Allen Westbrook (Dem)
    20. Wayne C. White (Dem)
      candidate for US House District 6
    21. Paul Whitehead (Rep)
      candidate for US House District 2
    22. Tye Whitely (NP)
    23. Brian Walton Whiteside (Dem)
    24. Marcus A. Wiedower (Rep)
    25. David Wilkerson (Dem)
    26. Al Williams (Dem)
    27. Clint Williams (NP)
    28. Jane Williams (Dem)
    29. Mary Frances Williams (Dem)
    30. Melanie Williams (Rep)
    31. Nikema Williams (Dem)
      candidate for US House District 5
    32. Noel Williams Jr. (Rep)
    33. Paulette Williams (Dem)
    34. Ricky "Rick" Williams (Rep)
    35. Tom Williams (Rep)
      candidate for Governor
    36. Bruce Williamson (Rep)
    37. Inga Willis (Dem)
    38. Mignon Willis (Dem)
    39. Matthew Wilson (Dem)
    40. Bonnie Witherspoon (NP)
    41. Patrick Witt (Rep)
    42. Neil Wolin (Rep)
    43. Alvin T. Wong (NP)
    44. Max "Joe" Wood (NP)
    45. Stephanie Woodard (Rep)
    46. Doug Woodruff (Rep)
    47. Claudia Wood (Dem)
    48. George Woods (Rep)
    49. Richard Woods (Rep)
    50. Bill Worley (Rep)
    51. Preston A. Wren (Rep)
    52. Ellen Wright (Dem)
    53. JT Wu (Dem)
    54. Al Wynn (Dem)
  23. Y
    1. Ken Yasger (Rep)
    2. Bill Yearta (Rep)
    3. Shtephen "Steve" Yekel (NP)
    4. Clinton Young (Rep)
    5. Eugene Yu (Rep)
      candidate for US House District 6
  24. Z
    1. Christian Zimm (Rep)
      candidate for US House District 5
    2. Mara Zuniga (NP)
      candidate for Clarke County Mayor