Change Address

VOTE411 Voter Guide

All Candidates

Texas
  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
  1. 1
    1. Steve Allison (Rep)
    2. Johnny Arredondo (Rep)
    3. Daphne Previti Austin (Rep)
    4. Bob Behrens (Rep)
    5. Scott Bradney (Rep)
    6. Trish DeBerry (Rep)
      candidate for Bexar County Judge
    7. Ashley Foster (Rep)
    8. Cassy Garcia (Rep)
    9. Jason Garrahan (Rep)
    10. Robert Garza (Rep)
    11. Lance Gooden (Rep)
    12. Bob Hall (Rep)
    13. Rhonda Hunter (Rep)
    14. Brandon Jackson (Rep)
    15. Patricia Jay (Rep)
    16. Faith Johnson (Rep)
    17. Suzanne Kramer (Rep)
    18. Adam Michael LaHood (Rep)
    19. Marc LaHood (Rep)
    20. Sarah Lamb (Rep)
    21. Mike Lee (Rep)
    22. Jessica Lewis (Rep)
    23. Jordan Montgomery Lewis (Rep)
    24. Melanie Lira (Dem)
    25. John Lujan (Rep)
    26. Jamie Mathis (Rep)
    27. Dan McQueen (Rep)
    28. Morgan Meyer (Rep)
    29. Velia J. Meza (Dem)
    30. Ashton Murray (Rep)
    31. Robert "RC" Pate (Rep)
    32. Ronald Payne (Rep)
    33. Carlos Antonio Raymond (Rep)
    34. Larry Ricketts (Rep)
    35. James Rodgers (Rep)
    36. Lorina I. Rummel (Rep)
    37. Gloria Saldaña (Dem)
    38. Aaron Schwope (Rep)
    39. Walden Shelton (Rep)
    40. Kyle Sinclair (Rep)
    41. Melisa Skinner (Rep)
    42. Susan Skinner (Rep)
    43. Rose Sosa (Dem)
    44. Misty Spears (Rep)
    45. Stephen W Stanley (Rep)
    46. Tommy Stolhandske (Rep)
    47. Cathleen 'Cathy' Stryker (Rep)
    48. Antonio Swad (Rep)
    49. Mark Thompson (Rep)
    50. Charlotte Valdez (Rep)
    51. Beth Van Duyne (Rep)
    52. Jason Wolff (Rep)
    53. Deputy Bryan D Woodard (Rep)
    54. Ashley Wysocki (Rep)
    55. Renee Yanta (Rep)
    56. Benny Flores Yrigollen (Rep)
    57. Ryan Alter (.)
    58. Phil Campero Brual (.)
      candidate for City of Austin, Mayor
    59. April Farris (Rep)
    60. Stan Gerdes (Rep)
    61. Kevin Glasheen (.)
    62. Robert Hambrick (NP)
    63. Cody Harris (Rep)
    64. Glenn Hegar (Rep)
    65. Perla Muñoz Hopkins (Rep)
    66. Pam Little (Rep)
    67. Jesse F. McClure, III (Rep)
    68. Matthew Mendoza (NP)
    69. Zena Mitchell (.)
    70. Grant Moody (Rep)
    71. Dan Patrick (Rep)
    72. Ken Paxton (Rep)
    73. Julie Pickren (Rep)
    74. Misael D. Ramos (.)
    75. Shaira Ramzanali (.)
    76. Jacorion Randle (Rep)
    77. Robert Reynolds (Rep)
    78. Sam Matildy V. Samaripa Jr. (.)
    79. Jenny Garcia Sharon (Rep)
    80. Hugh D. Shine (Rep)
    81. Randall Slagle (Dem)
    82. Clint Small (.)
    83. Michael Stevens (Rep)
    84. Sam Strasser (Rep)
    85. Kevin Sullivan (.)
    86. José Velásquez (.)
    87. Scott Walker (Rep)
    88. Doug Weiss (.)
    89. Amy Ovlen Wharton (.)
    90. William Willner (.)
    91. Randy Wilson (Rep)
    92. Jay Wright (Rep)
    93. Horacio Zambrana (.)
    94. Miguel A. Zuniga (NP)
  2. 2
    1. LaDeitra Adkins (Dem)
    2. Colin Allred (Dem)
    3. Mary Lou Alvarez (Dem)
    4. D'Metria Benson (Dem)
    5. Diego Bernal (Dem)
    6. Stephanie R. Boyd (Dem)
    7. Eddie Brown Jr (Dem)
    8. John Bryant (Dem)
    9. Tommy Calvert (Dem)
    10. Joaquin Castro (Dem)
    11. Cynthia Marie Chapa (Dem)
    12. Philip Cortez (Dem)
    13. John Creuzot (Dem)
    14. Jasmine Crockett (Dem)
    15. Yvonne Davis (Dem)
    16. Christine Del Prado (Dem)
    17. Monique Diaz (Dem)
    18. Erica Dominguez (Dem)
    19. Kristina Escalona (Dem)
    20. Marisa Flores (Dem)
    21. Veretta Frazier (Dem)
    22. Cesar Garcia (Dem)
    23. Josey Garcia (Dem)
    24. Barbara Gervin Hawkins (Dem)
    25. Prince S Giadolor (Dem)
    26. Elizabeth Ginsberg (Dem)
    27. Charles E. Gold (Rep)
    28. Richard A. Gold (Rep)
      candidate for Bexar County Clerk
    29. Tony Gonzales (Rep)
    30. Roland Gutierrez (Dem)
    31. Tartisha Hill (Dem)
    32. Yolanda Huff (Dem)
    33. Dianne Kathryn Jones (Dem)
    34. Carlo Rodriguez Key (Dem)
    35. Gloria A. Martinez (Dem)
    36. Jan McDowell (Dem)
    37. José Menéndez (Dem)
    38. Michael Mery (Dem)
    39. Nadine Melissa Nieto (Dem)
    40. Margaret O'Brien (Dem)
    41. Joel Perez (Dem)
    42. Erica Peña (Dem)
    43. Frank Ramirez (Dem)
    44. Mary Roman (Dem)
    45. Sylvia M. Ruiz (Dem)
    46. Rosie Speedlin Gonzalez (Dem)
    47. Helen Petry Stowe (Dem)
    48. Melissa Vara (Dem)
    49. Alfredo Ximenez (Dem)
    50. Vicki Alvord (NP)
    51. Maxfield Baker (NP)
    52. Celia Israel (.)
      candidate for City of Austin, Mayor
    53. Marty Khait (.)
    54. Susan Korbel (Dem)
    55. Zohaib "Zo" Qadri (.)
    56. Clinton Rarey (.)
    57. Melissa Saenz (Dem)
    58. Daniela Silva (.)
    59. Mary L. Thomas (.)
    60. Bill Welch (.)
  3. 3
    1. Lucy Adame-Clark (Dem)
      candidate for Bexar County Clerk
    2. Joe Gonzales (Dem)
    3. Phil Gray (Lib)
    4. Kevin A Hale (Lib)
    5. Christine Vasquez Hortick (Dem)
    6. Ray Lopez (Dem)
    7. Julie Bray Patterson (Rep)
    8. Art Rossi (Rep)
    9. Linnea Bailey (NP)
    10. Ken Craig (.)
    11. Becca Moyer DeFelice (Dem)
    12. Gavino Fernandez Jr. (.)
    13. Greg Smith (.)
    14. James W. "Jim" Vick (.)
    15. Kirk Watson (.)
      candidate for City of Austin, Mayor
  4. 4
    1. Mark Dorazio (Rep)
    2. John Lira (Dem)
    3. Stephanie Bazan (.)
    4. Joe Kotarba (NP)
    5. Peter Rispoli (.)
    6. Joah Spearman (.)
  5. 5
    1. Angi Aramburu (Dem)
    2. Paul Talamantez Jr. (Dem)
    3. John Epley (NP)
    4. Kym Olson (.)
  6. 6
    1. Peter Sakai (Dem)
      candidate for Bexar County Judge
    2. Chrys Grummert (NP)
    3. Ben Leffler (.)
  7. 9
    1. Greg Casar (Dem)
  8. A
    1. Greg Abbott (Rep)
      candidate for Texas Governor
    2. Ben Adamcik (Rep)
    3. Aaron G. Adams (Rep)
    4. R. Edwin Adams (Lib)
    5. Terry Adams (Rep)
    6. David Doman (.)
    7. Michelle Evans (Rep)
    8. For/A Favor/Đồng Thuận/支持者認為 (.)
    9. For/A Favor/Đồng Thuận/支持者認為 (.)
    10. For/A Favor/Đồng Thuận/支持者認為 (.)
    11. For/A Favor/Đồng Thuận/支持者認為 (.)
    12. Against/En Contra/Phản Đối/反對者認為 (.)
    13. Against/En Contra/Phản Đối/反對者認為 (.)
    14. Against/En Contra/Phản Đối/反對者認為 (.)
    15. Against/En Contra/Phản Đối/反對者認為 (.)
    16. Joseph Gorordo (.)
    17. Bill Gravell (Rep)
    18. Frank Aguilar (Dem)
    19. Shelly Akerly (Rep)
    20. Kevin Leverenz (.)
    21. Xavier Alfaro (Rep)
    22. Alma A. Allen (Dem)
    23. Mark Allen (NP)
      candidate for Cibolo Mayor
    24. Jeff Alley (Rep)
    25. Carol Alvarado (Dem)
    26. Rafael M Anchia (Dem)
    27. Charles Doc Anderson (Rep)
    28. Paul Anderson (NA)
    29. Kelley Andrews (Dem)
    30. Maritza Antu (Rep)
    31. Daniel Antwiler (N)
    32. Will Archer (Rep)
    33. Rhonda Redden (Rep)
    34. Ben Arellano (.)
    35. Andrea Arevalos (Dem)
    36. Beverly Armstrong (Dem)
    37. Adam Von Arndt (NP)
    38. Doug Arnold (Rep)
    39. Francesca Romans (.)
    40. Alejandro Arrieta (Ind)
    41. Ray Arrington (NP)
    42. Orlando Salinas (.)
    43. Yuriy Semchyshyn (.)
    44. Trent Ashby (Rep)
    45. Sonya L. Aston (Rep)
    46. Linda Avila (.)
    47. Amy Weir (.)
  9. B
    1. Brian Babin (Rep)
    2. Bill Bacon (NA)
    3. Pam Baggett (Dem)
    4. Bruce Bain (Rep)
    5. Judy Baker (Rep)
    6. Sartaj Bal (Rep)
    7. Shannon Brichelle Baldwin (Dem)
    8. LINDA BALK (Rep)
    9. Laura Barker (Rep)
    10. Irvin Lynn Barrett (Dem)
    11. Savanna Bartolo (NA)
    12. STEPHANIE BASCON (Rep)
    13. Lucia Bates (Dem)
    14. Lance S. Baxter (Rep)
    15. Andrew Michael Bayley (Rep)
    16. Forrest C. Beadle (Rep)
    17. Andrea Beall (Dem)
    18. Keith Bell (Rep)
    19. Sharon Bell (.)
    20. Rebecca Bell-Metereau (Dem)
    21. Jay Bender (Rep)
    22. Felicia Benford (NON)
    23. Joshua Benn (NON)
    24. Sugar Moore Bennett (NA)
    25. Titus Benton (Dem)
    26. Janice Berg (Dem)
    27. Steven Berger (NP)
    28. Stephanie Berlin (L)
    29. Laura Betancourt (Dem)
    30. Paul Bettencourt (Rep)
    31. Quentin Bierschwale (NA)
    32. Jason Biesenbach (NP)
    33. Misty Bishop (Dem)
    34. Willie Blackmon (NON)
    35. Alicia Markum (.)
    36. Deborah (Debby) Bobbitt (Rep)
    37. Trish Bode (.)
    38. Braxton Bogue (Lib)
    39. ROBERT BOHMFALK (Dem)
    40. Russ Boles (Rep)
    41. Greg Bonnen (Rep)
    42. Darrell Booker (Dem)
    43. Kevin Boriskie (NP)
    44. Ronnisha Bowman (Dem)
    45. Betty Anne Boyce (NA)
    46. Anthony Bradshaw (.)
      candidate for City of Austin, Mayor
    47. Roy Brantley (Rep)
    48. Joe Brennan (Rep)
    49. Angela Brewer (Dem)
    50. Josh Bright (NP)
      candidate for Seguin ISD Dist 7
    51. David Brignac (Dem)
    52. Lesley Briones (Dem)
    53. Maria Valeria Brock (Rep)
    54. Evelyn Brooks (Rep)
    55. Kevin Brooks (N)
    56. Cindy Yeatts Brown (Rep)
    57. Cliff Brown (Dem)
    58. Porscha Natasha Brown (Dem)
    59. Summer-Marie Brown (NP)
      candidate for Cibolo Mayor
    60. Sarah Bruchmiller (Rep)
    61. Marc Bruner (.)
    62. Stefan Bryant (.)
    63. Dawn Buckingham (Rep)
    64. Brad Buckley (Rep)
    65. John H. Bucy III (Dem)
    66. Ben Bumgarner (Rep)
    67. Rodney Burchett (Rep)
    68. Marilyn Burgess (Dem)
    69. Michael C. Burgess (Rep)
    70. Steve Burgess (Rep)
    71. Dr. Michael J. Burgett (NA)
    72. Brandi Burkman (.)
    73. Thomas Burlew (.)
    74. Sharon Burney (Dem)
    75. Dewayne Burns (Rep)
    76. John R. Burns (Rep)
    77. Tara Burrer (Write-in) (NA)
    78. Tom Bursey (NPar)
    79. Alton Burton (NON)
    80. Elizabeth Buss (Rep)
    81. Gary Butler (Rep)
    82. Angie Chen Button (Rep)
  10. C
    1. Andrew Cable (Rep)
    2. R. Jack Cagle (Rep)
    3. Briscoe Cain (Rep)
    4. Alan Calaway (NA)
    5. JUSTIN CALHOUN (Dem)
    6. Sandy Camp (NPar)
    7. Cameron "Cam" Campbell (Dem)
    8. Donna Campbell (Rep)
    9. John A. Campbell (N)
    10. Elizabeth "Liz" Campos (Dem)
    11. Terry Canales (Dem)
    12. Jennifer Peña (Dem)
    13. Chadwick Ryon Canine (NP)
    14. Dru Canion (NP)
      candidate for Navarro ISD
    15. Eduardo "Eddie" Cantu (Dem)
    16. Juana Cantu-Cabrera (Rep)
    17. Rose Cardenas (Rep)
    18. Chris Carmona (Rep)
    19. Chad Carpenter (Rep)
    20. Matt Carpenter (Rep)
    21. Dolores Ortega Carter (Dem)
    22. Hezekiah Carter, Jr. (Dem)
    23. John Carter (Rep)
    24. Carlos Cascos (Rep)
      candidate for Cameron County Judge
    25. Cindy Cash (N)
    26. Rudolfo "Rudy" Castillo (Dem)
    27. Erasmo Castro (Rep)
    28. Joshua Billingsley (Withdrawn-Retirado) (.)
    29. Lori Chambers Gray (Dem)
    30. Rupal Chaudhari (Rep)
      candidate for Travis County Judge
    31. Staci Childs (Dem)
    32. Peter Christian (N)
    33. Wayne Christian (Rep)
    34. Kathryn Whitley Chu (.)
    35. Nick Chu (Dem)
    36. Laura Cisneros (Dem)
    37. Travis Clardy (Rep)
    38. TOM CLARK (Rep)
    39. Christopher Claytor (L)
    40. Jonathan Cocks (Dem)
    41. Cindy Coffey (NA)
      candidate for City of Bandera Mayor
    42. Sheryl Cole (Dem)
    43. Mike Collier (Dem)
    44. Rabeea Collier (Dem)
    45. Aron Collins (NON)
    46. Russell Winston Collins (Rep)
    47. Tommy Cones (NP)
    48. Blane Conklin (Dem)
    49. Will Conley (NP)
    50. Brandon Copeland (Rep)
    51. Nile Copeland (Rep)
    52. Weldon Stone Copeland (Rep)
    53. Walter Coppage (Dem)
    54. Adolfo E. Cordova, Jr (Dem)
    55. Alex Cornwallis (Dem)
    56. Ana Cortez (.)
    57. Ricardo "Richard" F Cortez (Dem)
      candidate for Hidalgo County Judge
    58. Ricardo 'Richard' F Cortez (Dem)
      candidate for Hidalgo County Judge
    59. Ruben Cortez (Dem)
    60. RENEE L. COUCH (Rep)
    61. Julie Countiss (Dem)
    62. Amber Cox (Rep)
    63. Jason Cox (Dem)
    64. Tanya Cox (NA)
    65. Edgar Coyle (L)
      candidate for Bexar County Judge
    66. Tamika “Tami” Craft (Dem)
    67. Michael J Creedon (Dem)
    68. Brandon Creighton (Rep)
    69. Dan Crenshaw (Rep)
    70. Denise Crettenden (NP)
      candidate for Seguin ISD Dist 5
    71. Charles "Chuck" Crews (Dem)
    72. Tom Crews (NP)
    73. Victoria Neave Criado (Dem)
    74. Ethelyn 'Jane' Cross (Rep)
      candidate for Hidalgo County Judge
    75. JEN CROWNOVER (Rep)
    76. Beverly Crumley (Rep)
    77. Karin Crump (Dem)
    78. Henry Cuellar (Dem)
    79. Burton Culley (Lib)
    80. Terry Cummings (NP)
    81. Charles Cunningham (Rep)
    82. William Robert Cunningham Jr. (I)
    83. Elva Curl (Dem)
    84. Henry Curry (Dem)
    85. Damiane "Dianne" Curvey (Dem)
    86. Luke Warford (Dem)
  11. D
    1. Julie Dahlberg (Rep)
    2. Chris Daniel (Rep)
    3. Ginny Brown Daniel (Dem)
    4. Drew Darby (Rep)
    5. Christopher David (Lib)
    6. Lisa David (Rep)
    7. Eddie Davila, Jr. (NP)
    8. Dedra Davis (Dem)
    9. Jan Davis (Write-in) (NA)
    10. Larry Davis (Rep)
    11. Laura Taylor Davis (Rep)
    12. Lauren Davis (Rep)
      candidate for Dallas County Judge
    13. Mark Davis (NP)
    14. Jacob Day (N)
    15. MONICA DE LA CRUZ (Rep)
    16. Chance Dean (NA)
    17. Jay Dean (Rep)
    18. Lori DeAngelo (Rep)
    19. Mirla Veronica Deaton (Rep)
      candidate for Cameron County Clerk
    20. Mano Deayala (Rep)
    21. Joel DeJean (Ind)
    22. Timothy Delasandro (Rep)
    23. Barry Delcambre (.)
    24. William Demond (Dem)
    25. Melisa Denis (Rep)
    26. James R. DePiazza (Rep)
    27. Lindsey Deringer (NP)
    28. Matthew Dexter (Rep)
    29. Perla Diaz (Dem)
      candidate for Cameron County Clerk
    30. Danielle Dick (Rep)
    31. Hank Dietert (NP)
      candidate for Navarro ISD
    32. Charles W Diggs, Jr. (.)
    33. Louie Ditta (Rep)
    34. Chris Dodson (NP)
    35. Lloyd Doggett (Dem)
    36. Larry Doss (Rep)
    37. Cleve W. Doty (Rep)
    38. LINDA DOUGLASS (Rep)
    39. Rachel Dragony (Dem)
    40. Genesis E. Draper (Dem)
    41. Fran Duane (NON)
    42. Steve Duble (Dem)
    43. Janet T. Dudding (Dem)
    44. Andrea Duhon (Dem)
    45. Linda Duncan (NP)
      candidate for Seguin ISD Dist 4
    46. Vincent Duncan (Ind)
    47. Shekema S. Dunlap (.)
    48. Linda Marie Dunson (Dem)
    49. Linda Duran (Rep)
      candidate for Hays County Clerk
    50. Harold V. Dutton Jr. (Dem)
    51. Jaime Andres Díez (Lib)
  12. E
    1. Andy Eads (Rep)
    2. Elisabeth Earle (Dem)
    3. Gardner Eastland (Rep)
    4. Sarah Eckhardt (Dem)
    5. Madeline Eden (Dem)
    6. Jennifer Edgeworth (Rep)
    7. Dianne Edmondson (Rep)
    8. Cedric Edwards (NP)
      candidate for Schertz Mayor
    9. Laurie Eiserloh (Dem)
    10. Chantal Melissa Eldridge (Dem)
    11. Denton County Elections (N)
    12. Phil Ellett (.)
    13. Kenny E. Elliot (Rep)
    14. Keven M. Ellis (Rep)
    15. Paige Ellis (.)
    16. José Noé Elías (.)
    17. Mike Engelhart (Dem)
    18. DREW ENGELKE (Rep)
    19. Roy Eriksen (Lib)
    20. Mary Ann Espiritu (Dem)
    21. Benjamin Euresti, Jr. (Dem)
    22. ASHLEY R. EVANS (Rep)
    23. Audrie Lawton Evans (Dem)
    24. Janaye Evans (Dem)
      candidate for County Judge
    25. Marca Ewers-Shurtleff (NON)
  13. F
    1. Wayne Faircloth (Rep)
    2. Victor Falcon (NA)
    3. Kevin Falconer (Rep)
    4. Pat Fallon (Rep)
    5. Leonel "Leo" Farias II (Rep)
    6. Jill Farris (.)
    7. Amber Feller (.)
    8. Chad Feller (NA)
    9. Tracy Filo (N)
    10. Mickey Fincannon (Rep)
    11. Toria J. Finch (Dem)
    12. Susan Fischer (Rep)
    13. Tracy Fisher (Dem)
    14. Lesli R. Fitzpatrick (Rep)
    15. David Marcel Fleischer (Dem)
    16. Dr. Judith Fleming (NP)
    17. Lizzie Fletcher (Dem)
    18. Dr. Esmeralda Flores (Rep)
      candidate for Hidalgo County Judge
    19. Maria Luisa "Lulu" Flores (Dem)
    20. Mayra Flores (Rep)
    21. Pete Flores (Rep)
    22. Jeff Flowers (NA)
    23. Michelle Fraga (Rep)
    24. LJ Francis (Rep)
    25. James Frank (Rep)
    26. Todd Frankfort (Rep)
    27. Frederick Frazier (Rep)
    28. Billy Fregia (NP)
    29. Nicole Thibault Frette (Rep)
    30. John Frias (NP)
    31. TODD FRIESENHAHN (Rep)
    32. Richard Smith (.)
    33. Robin Fulford (Dem)
    34. Kevin Fulton (Rep)
  14. G
    1. Nicole Gallucci (NON)
    2. Maya Guerra Gamble (Dem)
    3. Erin Elizabeth Gamez (Dem)
    4. Adrian Garcia (Dem)
    5. Bianca Garcia (Dem)
    6. Elba Garcia (Dem)
    7. Gabriel Garcia (Rep)
    8. J.V. Garcia (Dem)
    9. Jesus T. "CHUY" Garcia, Jr. (Dem)
    10. Jimmie Garcia (Rep)
    11. Michele Garcia (Dem)
    12. Pablo Garcia (Dem)
    13. Sylvia Garcia (Dem)
    14. Stephanie Gardella (Dem)
    15. Clyde Garland (Lib)
      candidate for Brazos County Judge
    16. Tanya Garrison (Dem)
    17. Adela Kowalski-Garza (Dem)
    18. David Garza (Dem)
    19. Elizabeth Garza (Dem)
    20. Lina Garza (Rep)
    21. Rochelle Mercedes Garza (Dem)
    22. Sylvia Garza-Perez (Dem)
      candidate for Cameron County Clerk
    23. Paul Gauthier (.)
    24. Paul Gaytan (NP)
    25. STEPHEN GERMANN (Rep)
    26. Patrick Giammalva (NP)
    27. Rebeca Gibson (NA)
      candidate for City of Bandera Mayor
    28. Tiffany M. Gibson (NP)
    29. Zachary Gibson (Rep)
    30. Darius Gil (NP)
    31. John Gillespie (Rep)
    32. Donna Gilliam (NP)
      candidate for Navarro ISD
    33. Mark Goldberg (Rep)
    34. Andrew Gonzales (.)
    35. David Gonzales III (Dem)
    36. Jessica A. Gonzales (Dem)
    37. Richard Gonzales (Dem)
    38. Saul Gonzales (NP)
    39. Leo Gonzales II (NON)
    40. Gloria Gonzales-Dholakia (.)
    41. Manny Gonzalez (.)
      candidate for ACC, Trustee, Place 5
    42. Mike Gonzalez (Rep)
    43. Vicente Gonzalez (Dem)
    44. Victor Gonzalez (.)
    45. Raúl Arturo González (Dem)
    46. Paula Goodhart (Rep)
    47. Lacey Gosch (NP)
      candidate for Navarro ISD
    48. Mike Gould (Rep)
    49. Jonathan Gracia (Dem)
    50. Morgan Graham (Rep)
    51. Denise F. Graves (Rep)
    52. Angela Graves-Harrington (Dem)
    53. RANDY GRAY (Rep)
    54. Al Green (Dem)
    55. Katherine Griffin (Rep)
    56. Vince Griffin (Rep)
    57. Elexis Grimes (.)
    58. Susan Grisel (NPar)
    59. Elvia Guadian (.)
    60. Alejandro Guerra (NP)
      candidate for Seguin ISD Dist 2
    61. John (Doc) Robert Guerra (Rep)
    62. Oscar Guerra (Rep)
    63. Linda Guerrero (.)
    64. Jesus Guillen (Rep)
    65. Kristin M. Guiney (Rep)
    66. Bobby Gutierrez (NP)
      candidate for Bryan, Texas Mayor
    67. Ralph Gutierrez (NP)
      candidate for Schertz Mayor
    68. Michelle Gutierrez Cohen (Dem)
    69. Margaret J. Gómez (Dem)
  15. H
    1. SCOTT HAAG (Rep)
    2. Stacy Hackenberg (Dem)
    3. Jon Haire (Dem)
    4. Brent Hairston (NP)
      candidate for Bryan, Texas Mayor
    5. Brandy Hallford (Rep)
    6. Darren Hamilton (L)
    7. Terry D. Hamilton (Write-In) (W-I)
    8. Deanna Hammond (Dem)
    9. Brian Hanby (NP)
    10. Amber Handley (write-in) (.)
    11. Patricia "Pat" Hardy (Rep)
    12. E. Sam Harless (Rep)
    13. Osbert Rodriguez Haro (Dem)
    14. James Patrick Harren (Lib)
    15. Caroline Harris (Rep)
    16. Donna Harris (NP)
    17. Brian Harrison (Rep)
    18. Brad Hart (Rep)
    19. Steve Harthcock (NA)
    20. Steven E. Haskett (Lib)
    21. Sean Hassan (.)
      candidate for ACC, Trustee, Place 4
    22. Ray Hatch (.)
    23. Kyle Hawthorne (Rep)
    24. Christian 'Manuel' Hayes (Dem)
    25. Richard Hayes (Rep)
    26. Gemayel L. Haynes (Dem)
    27. Susan Haynes (Rep)
      candidate for Travis County Clerk
    28. Sonya Leah Heath (Dem)
    29. Lindsey Hedge (N)
    30. Nathaniel Hellman (.)
      candidate for ACC, Trustee, Place 6
    31. Kevin Henning (Dem)
    32. Bill Henry (Rep)
    33. Keith G. Henry (Dem)
    34. Mark Henry (Rep)
    35. Guy Herman (Dem)
    36. Ana Hernandez (Dem)
    37. Denise Hernández (Dem)
    38. Joe P. Herrera (Dem)
    39. Scott Heselmeyer (Rep)
    40. Will Hickman (Rep)
    41. Cody Hicks (NP)
    42. Joel Hicks (NP)
    43. Lina Hidalgo (Dem)
    44. Cindy Hide (Rep)
    45. David Hilburn (Rep)
    46. Jonathan Hildner (Dem)
    47. Brent Hill (Rep)
    48. Brian HIll (NA)
    49. Chris Hill (Rep)
      candidate for Collin County Judge
    50. Deja Hill (.)
    51. Josh Hill (Dem)
    52. Mike Hill (N)
    53. Rick Hill (Rep)
    54. Chad Hillis (NA)
    55. Amy Hinojosa (Dem)
    56. Crissy Hinojosa (N)
    57. Cyndi Hinojosa (Dem)
    58. Gina Hinojosa (Dem)
    59. Terry Hinze (NP)
      candidate for Cibolo Mayor
    60. Dan Hochman (Dem)
    61. Jared Hockema (Dem)
    62. Sarah Holcomb (NA)
    63. Justin Holland (Rep)
    64. Sylvia Holmes (Dem)
    65. Mark Hood (NPar)
    66. Jeff Horak (NON)
    67. James Horwitz (Dem)
    68. Naoufal Houjami (Wri)
    69. Melonie House-Dixon (.)
    70. Donna Howard (Dem)
    71. Brian Hoyle (Rep)
    72. Rebeca Huddle (Rep)
    73. Heather Hudson (Rep)
    74. Teneshia Hudspeth (Dem)
    75. Dana Huffman (Dem)
    76. Joan Huffman (Rep)
    77. Harris Hughey (Rep)
    78. Jane Garnette Hughson (NP)
    79. Lacey Hull (Rep)
    80. Wesley Hunt (Rep)
    81. Candace Hunter (.)
    82. DARRELL HUNTER (Rep)
    83. Sara Hutson (.)
  16. I
    1. Andrew M. Infante (Rep)
    2. J. P. Ingram (Rep)
    3. CARRIE ISAAC (Rep)
  17. J
    1. Steve Jackobs (.)
      candidate for ACC, Trustee, Place 6
    2. Juanita Jackson (Dem)
    3. Robert H. Jackson (Rep)
    4. Sheila Jackson Lee (Dem)
    5. David Jahn (Rep)
    6. Homero Jasso Jr (Dem)
    7. Olivia Jeffers (Dem)
    8. Clay Jenkins (Dem)
      candidate for Dallas County Judge
    9. Kevin Jewell (Rep)
    10. Ann Johnson (Dem)
    11. Chris Johnson (Rep)
    12. Jarvis D. Johnson (Dem)
    13. Jim Johnson (Rep)
      candidate for County Judge
    14. Jim Johnson (NPar)
    15. Julie Johnson (Dem)
    16. Kevin Johnson Sr. (.)
    17. Leslie Johnson (Rep)
    18. Nathan Johnson (Dem)
    19. Paul Johnson (Rep)
    20. Randy Johnson (Rep)
    21. Robert Johnson (Dem)
    22. Robert Johnson (Rep)
    23. Victor Johnson (Rep)
    24. Jamee Jolly (Rep)
    25. DaSean Jones (Dem)
    26. Derbha Jones (Rep)
    27. Gerald W (Jerry) Jones (Rep)
    28. Jeth Jones (Rep)
    29. Jolanda Jones (Dem)
    30. Laura Jones (Dem)
    31. Mark Jones (Rep)
      candidate for Hays County Judge
    32. Mike Jones (Dem)
    33. Stephen Jones (Rep)
    34. Tonya Jones (Dem)
    35. Venton C Jones (Dem)
    36. Kathy Jones-Hospod (Dem)
    37. Jamie Kaye Jordan (Dem)
    38. Alison Judkins (NA)
  18. K
    1. Kyle Kacal (Rep)
    2. David Kauffman (.)
    3. Oscar Kazen (Dem)
    4. Jeffrey Keech (N)
    5. Mary Lou Keel (Rep)
    6. John Kell (N)
    7. HEATHER N. KELLAR (Rep)
    8. Bill Keller (NP)
    9. Stacey Kemp (Rep)
      candidate for Collin County Clerk
    10. Paul J. Kendzior (NP)
    11. James Kerbow (Rep)
    12. Adam Kern (Dem)
    13. Elizabeth Kerr (Rep)
    14. TERESA KIEL (Rep)
    15. Brit King (NP)
    16. Greg King (Rep)
    17. Ken King (Rep)
    18. Sheena King (Dem)
    19. Tracy O. King (Dem)
    20. William H King III (Dem)
    21. Aaron Kinsey (Rep)
    22. Jay Kleberg (Dem)
    23. Edward Kless (L)
    24. Duncan F. Klussmann (Dem)
    25. J. J. Koch (Rep)
    26. BOBBIE KOEPP (Rep)
      candidate for COMAL COUNTY CLERK
    27. Lois W. Kolkhorst (Rep)
    28. Mike Kolls (L)
    29. Chuck Konderla (Rep)
    30. Laryssa Korduba (Rep)
    31. Nicole Kosich (write-in) (.)
    32. Thomas Kost (Lib)
    33. Jim F. Kovach (Dem)
    34. SHERMAN KRAUSE (Rep)
      candidate for COMAL COUNTY JUDGE
    35. Mary Krebs (NA)
    36. JOHN KUEMPEL (Rep)
    37. Gregory Scott Kunkle, Jr (Rep)
    38. Toni D. Kunz (NA)
    39. Phil Kurtz (Lib)
    40. KYLE KUTSCHER (Rep)
  19. L
    1. Janet L. Leal (Dem)
    2. Danilo “Danny” Lacayo (Dem)
    3. COLETTE LAINE (Rep)
    4. Stan Lambert (Rep)
    5. Donald Lampo (Rep)
    6. Angela Lancelin (Dem)
    7. Brooks Landgraf (Rep)
    8. Michael Landrum (Rep)
    9. Kara Latimer (NP)
      candidate for Cibolo Mayor
    10. Jeff Leach (Rep)
    11. Rachel Leal-Hudson (Rep)
    12. Joseph LeBlanc (Lib)
    13. Shawn Leege (.)
    14. KIRSTEN LEGORE (Rep)
    15. Debra Lehrmann (Rep)
    16. Dan Lemkuil (Rep)
    17. Terri Leo-Wilson (Rep)
    18. Jimmy I. Leon (Rep)
    19. Ross Lynn Leone, Jr. (L)
    20. Clyde Raymond Leuchtag (Rep)
    21. David Levine (NON)
    22. Jim Lievens (NP)
    23. Dyana Limon-Mercado (Dem)
      candidate for Travis County Clerk
    24. Matthew Lindemann (Rep)
    25. James Lombardino (Rep)
    26. Cynthia Long (Rep)
    27. James Long (NA)
    28. Lance Long (Rep)
    29. Nick Long (NP)
      candidate for League City Mayor
    30. Oscar Longoria (Dem)
    31. Chris Lopez (Dem)
    32. Frank Lopez Jr. (Ind)
    33. Gloria Lopez (Dem)
    34. Janie Lopez (Rep)
    35. Joey Lopez (Dem)
    36. Justin Lopez (Rep)
    37. Michelle Lopez (Rep)
    38. Nereida Lopez-Singleterry (Dem)
    39. Laurie Lowe (NA)
    40. Dolores Lozano (Dem)
    41. Juli Luke (Rep)
    42. Mark Lukert (NPar)
    43. Erin Elizabeth Lunceford (Rep)
    44. Morgan Luttrell (Rep)
    45. Francine Ly (Dem)
    46. Graeson Lynskey (Dem)
    47. Daniella DeSeta Lyttle (Dem)
  20. M
    1. Mohamad Maarouf (Dem)
    2. Bob Mabry (Dem)
    3. Michael Mabry (Rep)
    4. Doris Machinski (NP)
    5. Chris Madrid (N)
    6. Sophia Mafrige (Rep)
    7. Juan A. Magallanes (Dem)
    8. Robert Mahoney (NP)
    9. Dimple Malhotra (Dem)
    10. Tank Malinovsky (NP)
      candidate for Navarro ISD
    11. Lori Mammen (NP)
    12. Morgan Mangan (NON)
    13. Andy Mann (NP)
    14. Zachariah Manning (Ind)
    15. Leslee Mannon (Rep)
    16. Chelaine Marion (.)
    17. Robert C Marks Jr (NP)
      candidate for Schertz Mayor
    18. Karen Marshall (Rep)
    19. Armando Mando Martinez (Dem)
    20. Fabian Martinez (.)
    21. Michael Martinez (NON)
    22. Noemi Garcia-Martinez (Dem)
    23. Trey Martinez Fischer (Dem)
    24. Kat Marvel (Dem)
    25. Corinne Mason (Rep)
    26. Gavin Massingill (.)
    27. Stacey Mathews (Rep)
    28. Erica Matlock (I)
    29. Amanda Matzke (Rep)
    30. Catherine A. Mauzy (Dem)
    31. Mike May (Rep)
    32. Tom Maynard (Rep)
    33. Kimberly McAdams (NON)
    34. Frank McCaffrey (Rep)
    35. Ryan L McCamy (L)
    36. Daniel Jerome McCarthy (Lib)
    37. Rob McCarthy (Rep)
    38. Kimberly McCary (Rep)
    39. Michael McCaul (Rep)
    40. Brian McConnell (Dem)
    41. Ryan McConnico (Rep)
    42. Todd McCray (Rep)
    43. Arturo A. "Art" McDonald, Jr. (Dem)
    44. Jennifer McKenzie (Dem)
    45. Jeff McKnight (Rep)
    46. Tonya McLaughlin (Rep)
    47. Evelyn McLean (Rep)
    48. John B. McMaster (Rep)
    49. Kim McMenamin (.)
    50. Karen McQueen (Rep)
      candidate for Brazos County Clerk
    51. Amy Clark Meachum (Dem)
    52. Allan E Meagher (Rep)
    53. Alexandra Del Moral Mealer (Rep)
    54. Karen Medicus (.)
    55. Pamela Medina (Dem)
    56. Pauline Medrano (Dem)
    57. Juan Mendoza (Dem)
    58. Ange Mertens (NP)
    59. Jeff Metzger (N)
    60. Todd Metzger (Rep)
    61. Filemon Meza (Dem)
    62. Terry Meza (Dem)
    63. Mayes Middleton (Rep)
    64. Mayes Middleton (Rep)
    65. Borris L. Miles (Dem)
    66. Timothy Miles (Lib)
    67. Beau Miller (Dem)
    68. Jeff Miller (Lib)
    69. Sid Miller (Rep)
    70. Nathan J. Milliron (Rep)
    71. Emily A. Miskel (Rep)
    72. Mike Missildine (Rep)
    73. Alfred Molison Jr. (Grn)
    74. Kathryn Monette (Rep)
    75. Eric Monkerud (NP)
      candidate for Navarro ISD
    76. Mike Monks (Rep)
    77. Gerry “The 5 Star General” Monroe (Rep)
    78. Mark Montgomery (Rep)
    79. Virdie Montgomery (N)
    80. Carmen Maria Montiel (Rep)
    81. Maricela Moore (Dem)
    82. Michelle Moore (Dem)
    83. Christina Morales (Dem)
    84. Stephanie Morales (Dem)
    85. Glenda Moreno (NP)
      candidate for Seguin ISD Dist 7
    86. Maggie Hernandez Moreno (Dem)
    87. Jack Morman (Rep)
    88. Kevin Morris (Dem)
    89. Melissa Marie Morris (Dem)
    90. Ken Morrow (Rep)
    91. Chris Morton (Dem)
    92. Nathan Moss (Rep)
    93. Christy Mowrey (Lib)
    94. Brandy Mueller (Dem)
    95. Erika Perez-Murillo (Dem)
    96. Andrew S. Murr (Rep)
    97. Joshua Murray (Dem)
      candidate for Collin County Judge
    98. KT Musselman (Dem)
    99. Sergio Muñoz Jr (Dem)
  21. N
    1. Troy E. Nehls (Rep)
    2. Dave Neighbor (Rep)
    3. Veronica Monique Nelson (Dem)
    4. Michael Neumann (LIB)
    5. Joey Neve (NP)
    6. Shane D Newsom (Lib)
    7. John Nichols (NON)
      candidate for College Station Mayor
    8. Robert Nichols (Rep)
    9. Candy Noble (Rep)
    10. Joshua Normand (Rep)
    11. Tom Nowak (Rep)
    12. Erin A. Nowell (Dem)
    13. Terrence Nunn (Rep)
    14. Linda Nuno (Dem)
  22. O
    1. Dan O'Brien (Rep)
    2. Kevin M. O'Connell (Rep)
    3. Beto O'Rourke (Dem)
      candidate for Texas Governor
    4. Natalia Oakes (Dem)
    5. Bennie "BO" Ochoa IV (Dem)
    6. Mike Oglesby (Rep)
    7. Blanca Oliver (Rep)
    8. Chance Oliver (Rep)
    9. Tom Oliverson (Rep)
    10. Rory Robert Olsen (Rep)
    11. Iro Omere (Dem)
    12. Michael Orozco (Dem)
    13. Angelia Orr (Rep)
    14. Jose Orta (Dem)
    15. Melissa N. Ortega (Dem)
    16. Thomas Edward Oxford (Lib)
  23. P
    1. Jessica N. Padilla (Rep)
    2. Toribio 'Terry' Palacios (Dem)
    3. Jill Palmer (N)
    4. Lynn S. Palmer (NA)
    5. Michelle Palmer (Dem)
    6. Katherine Parker (Rep)
    7. Tan Parker (Rep)
    8. Clark Patterson (Lib)
    9. Jared Patterson (Rep)
    10. Dennis Paul (Rep)
    11. Angela Paxton (Rep)
    12. Latosha Lewis Payne (Dem)
    13. Sandra Peake (Dem)
    14. Rafael Pena III (NP)
    15. Adriennen Pena-Garza (Rep)
    16. Mary Ann Perez (Dem)
    17. Victor Perez (Dem)
    18. Marisa B. Perez-Diaz (Dem)
    19. Laura Perez-Reyes (Dem)
    20. Duane Peters (Rep)
      candidate for Brazos County Judge
    21. Aaron Peña (Rep)
    22. Quyen Pham (Rep)
    23. Dade Phelan (Rep)
    24. Susan Piel (Rep)
    25. Tami C. Pierce (Rep)
    26. Dale Pillow (NP)
    27. Pilot Point (N)
    28. Mihaela Elizabeth Plesa (Dem)
    29. Joe Pool (Dem)
    30. Hilda C. Potsavich (.)
    31. Brandon Price (NA)
    32. Velva L. Price (Dem)
    33. Paul Prince (.)
    34. Charley Prine (Rep)
    35. Frank Puente (Dem)
    36. David Puryear (Rep)
    37. Alan Pyeatt (Lib)
  24. R
    1. Lauri Ragland (Rep)
    2. Jeeper Ragsdale (NA)
    3. William Ragsdale (Rep)
    4. Paul Raleeh (Rep)
    5. Erika Ramirez (Dem)
    6. Julian Ramirez (Rep)
    7. Larissa Ramirez (NP)
    8. Norma Ramirez (Dem)
      candidate for Hidalgo County Judge
    9. Robert Ramirez (Rep)
    10. Tania Ramirez (Dem)
      candidate for Hidalgo County Judge
    11. Victor Ricardo Ramirez (Dem)
    12. Ana-Maria Ramos (Dem)
    13. Jacob Randolph (NON)
      candidate for College Station Mayor
    14. John Raney (Rep)
    15. Richard Peña Raymond (Dem)
    16. Lauren Reeder (Dem)
    17. Jeff Reeves (Rep)
    18. Amanda Reichek (Dem)
    19. Dan Reinhard (NP)
      candidate for Navarro ISD
    20. Anjuli "A.J." Renold (NP)
    21. Samuel Reyes (Dem)
    22. Javier Reyna (Dem)
    23. Beatriz Reynoso (Dem)
    24. Heather Richardson (N)
    25. Britney Bolton Richey (Rep)
      candidate for Hays County Treasurer
    26. Charles Riley (Rep)
    27. Jesse Ringness (Dem)
    28. Irene Rios (Dem)
    29. David Rippel (Rep)
    30. Nancy E. Rister (Rep)
    31. George Rivera (Rep)
    32. Robert Rizo (NP)
    33. John R. Roach Jr. (Rep)
    34. Jack Roady (Rep)
    35. J. David Roberson (Lib)
    36. Joe Roberts (Lib)
    37. Randy Roberts (NP)
    38. Rick Robison (NON)
      candidate for College Station Mayor
    39. Roderick D. Rodgers (Dem)
    40. Angela D. Rodriguez (Dem)
    41. David J. Rodriguez (Dem)
    42. Geronimo M. Rodriguez Jr. (.)
    43. Justin Rodriguez (Dem)
    44. Stephanie Rodriguez-Barnett (.)
    45. Raúl Rodríguez (Dem)
    46. Glenn Rogers (Rep)
    47. Jason Rogers (Dem)
    48. Je'rell A. Rogers (Dem)
    49. Oscar Rosa (Rep)
    50. Ruben De La Rosa (Dem)
    51. Jon Rosenthal (Dem)
    52. Antonio D. Ross (.)
    53. Donna Roth (Dem)
    54. Chip Roy (Rep)
    55. Gus Ruiz (Dem)
    56. Charles Ruppert (NP)
    57. Steve Russell (Dem)
    58. MICHAEL RUST (Rep)
  25. S
    1. SHERYL SACHTLEBEN (Rep)
    2. Karen R. Sage (Dem)
    3. Javier Salazar (Dem)
    4. Ben Saldana (Rep)
    5. Alex Salgado (Dem)
    6. Jared Salvato (NP)
    7. Mike Sanders (.)
    8. Tristian T.D. Sanders (Dem)
    9. Raul Santana (NP)
    10. Melissa Sartain (NP)
      candidate for Navarro ISD 2-year
    11. Shane R. Saum (.)
    12. Sean Saunders (NP)
    13. Matt Savino (Lib)
    14. Robert Schafranek (Rep)
    15. Renee Schalk (Dem)
    16. NOLAN SCHMIDT (L)
    17. Julia Schmoker (N)
    18. Mike Schofield (Rep)
    19. Kyle Schumann (NP)
    20. Michael Schwerin (N)
    21. Charles Schwertner (Rep)
    22. Kyle Scott (Rep)
    23. Keith Self (Rep)
    24. Cory Don Sepolio (Dem)
    25. Pete Sessions (Rep)
    26. David K. Setzer (N)
    27. Matt Shaheen (Rep)
    28. Gregg Shalan (Rep)
    29. Todd R. Shaner (.)
    30. Erin Shank (Dem)
    31. Leah Shapiro (Dem)
    32. Lee Sharp (Lib)
    33. Starla Sharpe (N)
    34. Penny Morales Shaw (Dem)
    35. William "Cruz" Shaw (Dem)
    36. Brigid Shea (Dem)
    37. Eric M. Shepperd (Dem)
    38. John Shergold (Dem)
    39. Fred Shuchart (Rep)
    40. Luis Miguel Sifuentes (Dem)
    41. John Simmons (L)
    42. Jerry Simoneaux (Dem)
    43. Dan Simons (Rep)
    44. Arati Singh (.)
    45. M. K. Monica Singh (Dem)
    46. Ellen Skinner (Rep)
    47. Christie Slape (.)
    48. Bryan Slaton (Rep)
    49. Shelby Slawson (Rep)
    50. Slidell ISD (N)
      candidate for Slidell ISD Election
    51. LaKesha Small (write-in) (.)
    52. Beth Smith (Dem)
    53. Dana Smith (Rep)
    54. Erica Smith (Dem)
    55. Kay Smith (Rep)
    56. Mark Smith (NON)
    57. Mary Smith (N)
    58. Matt Smith (NP)
    59. Reggie Smith (Rep)
    60. Stacie Smith (N)
    61. Steve Smith (Rep)
    62. Walt Smith (Rep)
    63. Dwight Snider (Write-in) (W-I)
    64. Andrew Sommerman (Dem)
    65. Mary Esther Sorola (Dem)
    66. Jerry Sotello (Dem)
    67. Lisa Soto (Dem)
    68. Pablo Soto Jr (Dem)
    69. Mike Southerland (NP)
      candidate for Bryan, Texas Mayor
    70. Dan Spjut (Rep)
    71. R. Drew Springer (Rep)
    72. Jim Squires (Wri)
    73. WILLIAM "BILL" SQUIRES III (Rep)
    74. Sandeep Srivastava (Dem)
    75. Brian Staley (Rep)
    76. Stan Stanart (Rep)
    77. Annette Stanley (Rep)
    78. David Stasny (NON)
    79. Gary L. Steel (Rep)
    80. Shanna Steele (Lib)
    81. Scott E. Stevens (Rep)
    82. Dave Stewart (.)
    83. Lynn Stucky (Rep)
    84. Valoree Swanson (Rep)
    85. Adam M Swartz (Dem)
  26. T
    1. James Talarico (Dem)
    2. Germaine Ja'Net Tanner (Dem)
    3. Lindsay Tarrant (N)
    4. Andy Taylor (Rep)
    5. Nicole Taylor (Dem)
    6. Sherri Lynn Taylor (write-in) (.)
    7. Johnny Teague (Rep)
    8. Daphne Sanchez Tenorio (Dem)
      candidate for Hays County Treasurer
    9. JOHN D. TERRY SR (Rep)
    10. test email
    11. JENNIFER ANNE OWENS THARP (Rep)
    12. Rosa Lopez Theofanis (Dem)
    13. Shawn Nicole Thierry (Dem)
    14. Kronda Thimesch (Rep)
    15. John Thomaides (NP)
    16. Arthur M. Thomas IV (L)
    17. Cheri C. Thomas (Dem)
    18. Fabian Thomas (Dem)
    19. Katherine "Kat" Thomas (Dem)
    20. Ed Thompson (Rep)
    21. Senfronia Thompson (Dem)
    22. William Thompson (Dem)
    23. Tim Tidwell (N)
    24. Mark Tippetts (Lib)
      candidate for Texas Governor
    25. Geric Tipsword (Rep)
    26. Searcy Toliver (Dem)
    27. Heather Toolin (.)
    28. Ellie Torres (Dem)
    29. Paul Torres (NP)
    30. David Trantham (Rep)
    31. Chad Tressler (NP)
    32. Eddie Trevino Jr. (Dem)
      candidate for Cameron County Judge
    33. Grizzle Trojacek (Lib)
    34. W. Stacy Trotter (Rep)
    35. Ellen Troxclair (Rep)
    36. Eusebio (Joe) Trujillo (N)
    37. Lily Truong (Rep)
    38. SeanLuc Tubre (NP)
      candidate for Navarro ISD
    39. Steve Turner (NP)
      candidate for Seguin ISD Dist 7
    40. Josh Tutt (Dem)
  27. U
    1. Hilary Unger (Dem)
    2. Carol Unsicker (Lib)
    3. Robert Updegrove (Rep)
  28. V
    1. George Brian Vachris (Rep)
    2. Lori I. Valenzuela (Rep)
    3. MICHELLE VALLEJO (Dem)
    4. Louis Van Cleef (Rep)
    5. Gary Vandeaver (Rep)
    6. Veronica Vasquez (Dem)
    7. Cody Thane Vasut (Rep)
    8. Daniel Vela (Wri)
    9. Thomas Velez (Dem)
    10. Vincent Venegoni (Rep)
    11. Brittney Verdell (Dem)
    12. Cory Renee Vessa (.)
    13. Charles "Chuck" Vieh (Rep)
    14. Luis Villarreal, Jr. (Dem)
    15. Jennifer Virden (.)
      candidate for City of Austin, Mayor
    16. Hubert Vo (Dem)
  29. W
    1. Coby Waddill (Rep)
    2. David Waddill (Rep)
    3. Tom Wald (.)
    4. Teresa J. Waldrop (Dem)
    5. Barnett Walker (Rep)
    6. JAMES WALKER (Rep)
    7. Sedrick T. Walker II (Dem)
    8. Sonia Wallace (.)
    9. Armando Lucio Walle (Dem)
    10. Kristie Walsdorf (Dem)
    11. Robert Walsh (Dem)
    12. Brian E. Warren (Dem)
    13. Delonia A. Watson (Dem)
    14. Michelle Watson (NP)
    15. Wanda Watson (Dem)
    16. Clifford Watts (NA)
    17. Jeff Watts (Rep)
    18. Duncan Webb (Rep)
    19. Randy Weber (Rep)
    20. Aaron Velazquez Webman (.)
    21. Christine Weems (Dem)
    22. Darla Wegner (.)
    23. Anne Weir (.)
    24. Diana Weitzel (Dem)
    25. Kenneth Welch (L)
    26. Yvonne Weldon (.)
    27. Charles Shane West (NA)
    28. Michael West (Rep)
    29. Greg Wharton (.)
    30. Alan Wheeler (Rep)
    31. Cyndi McCrann Wheless (Rep)
    32. Katina Whitfield (Dem)
    33. John Whitmire (Dem)
    34. Malcolm Whittaker (Rep)
    35. Thomas Wickham (NA)
    36. April Wilke (Write-in) (NA)
    37. Angela Williams (Rep)
    38. Billy A. Williams Jr (Dem)
    39. Cheryl Williams (Rep)
    40. Jeffrey Williams (Dem)
    41. Kristina Williams (Rep)
    42. LaShawn A. Williams (Dem)
    43. Mikal Williams (Dem)
    44. Mike Williams (N)
    45. Yvonne Michelle Williams (Dem)
    46. Greg Willis (Rep)
    47. Jill Willis (Rep)
    48. Terry M. Wilson (Rep)
    49. Bob Wolfe (Rep)
    50. Tim Woliver (NP)
      candidate for Cibolo Mayor
    51. Todd Wong (Dem)
    52. Ted Wood (Ind)
    53. Robert Woodruff (Rep)
    54. Mary Jo Woods (Dem)
    55. Susanna Ledesma Woody (.)
    56. H. Denise Wooten (Dem)
    57. Matt Worthington (.)
    58. Andrew A. Wright (Dem)
    59. Heather Hines Wright (Rep)
    60. Kay Wright (N)
    61. Loyd Wright (Rep)
    62. William Wright (NON)
    63. Tracie Wright-Reneau (Rep)
    64. Gene Wu (Dem)
    65. Esala Wueschner (.)
    66. Carla L. Wyatt (Dem)
  30. Y
    1. Bob Yancy (NON)
    2. Audrey Young (Rep)
    3. Charles Young (.)
    4. Evan Young (Rep)
  31. Z
    1. Maryam Zafar (.)
    2. Judith Zaffirini (Dem)
    3. Avrey Anderson (Dem)
    4. Brian Anderson II (.)
    5. Claudia Andreana Zapata (Dem)
    6. Estevan Jesus "Chuy" Zaráte (.)
    7. Mark Ash (Lib)
    8. Diego Zavala (Dem)
    9. Delilah Barrios (Grn)
      candidate for Texas Governor
    10. Ruben Becerra (Dem)
      candidate for Hays County Judge
    11. Coretta Bell (.)
    12. Wes Benedict (Lib)
    13. Andy Brown (Dem)
      candidate for Travis County Judge
    14. Elaine Brown (Dem)
    15. Ted Brown (Lib)
    16. Sandra Bryant (Dem)
    17. Raul Camacho (Dem)
    18. Elaine Cardenas (Dem)
      candidate for Hays County Clerk
    19. Susan A. Cook (I)
    20. Hunter Wayne Crow (Grn)
    21. Linda Curtis (Ind)
    22. Aicha Davis (Dem)
    23. Cedric Davis Sr. (Dem)
    24. Arthur DiBianca (Lib)
    25. Luis Echegaray (Dem)
    26. V. Alonzo Echevarria-Garza (Lib)
    27. Tommy Estes (Lib)
    28. Roxanne J. Evans (.)
    29. Sade Fashokun (.)
    30. Vikki Goodwin (Dem)
    31. Linda Goolsbee (Dem)
    32. Sara Groff (Dem)
    33. Bobby Guerra (Dem)
    34. Jimmy Alan Hall (Dem)
    35. Natasha Harper-Madison (.)
    36. Kimberly P. Hawkins (.)
    37. Susan Hays (Dem)
    38. Kelly Higgins (Dem)
    39. Leticia Hinojosa (Dem)
    40. Don Zimmerman (.)
    41. Robert Johnson (.)
    42. John Keagy (.)
    43. Bill Kelsey (Lib)
    44. Nancy Kennedy (Dem)
    45. Brigid Lester (Dem)
    46. Desarae Lindsey (Lib)
    47. Julia Maldonado (Dem)
    48. Eddie Morales (Dem)
    49. James Nelson (.)
    50. Rebecca 'Beckie' Palomo (Dem)
    51. Scott Reese (.)
    52. Tiffanie N. Harrison (.)
    53. Rhett Rosenquest Smith (Lib)
    54. Gary S. Spellman (.)
      candidate for City of Austin, Mayor
    55. Erin Zwiener (Dem)