Change Address

VOTE411 Voter Guide

All Candidates

Ohio
  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
  1. 1
    1. Joe Biden (Dem)
      candidate for US President
  2. 3
    1. Pete Buttigieg (Withdrew) (Dem)
      candidate for US President
  3. 4
    1. Tulsi Gabbard (Withdrew) (Dem)
      candidate for US President
  4. 5
    1. Amy Klobuchar (Withdrew) (Dem)
      candidate for US President
  5. 6
    1. Bernie Sanders (Dem)
      candidate for US President
  6. 7
    1. Elizabeth Warren (Withdrew) (Dem)
      candidate for US President
  7. A
    1. Cindy Abrams (Rep)
    2. Aaron Adams (Rep)
    3. Kashi Adhikari (Dem)
    4. Dennis J. Adkins (Rep)
    5. Dara Adkison (Dem)
    6. Christy L. Ahrens (Rep)
    7. Julie Aldrich (Rep)
    8. Brian M. Ames (Rep)
    9. John Anderson (Rep)
    10. Niraj Antani (Rep)
    11. Judy M. Augsburger (Rep)
    12. Thomas Auran (Rep)
  8. B
    1. Ruth Babel-Smith (Dem)
      candidate for Wood County Sheriff
    2. Tony Badalamenti (Rep)
    3. Tony Badalamenti (Rep)
    4. Mark Bailey (Dem)
    5. Mansell Baker (Dem)
    6. William Balderson (Rep)
    7. Charles Ballard (Dem)
    8. Charles Ballard (Dem)
    9. Jon Barber (Dem)
    10. Shane R.Barker (Rep)
      candidate for Summit County Sheriff
    11. Kevin Barnet (Dem)
    12. Charles W. Barrett (Rep)
    13. Julie Baumgardner (Dem)
      candidate for Wood County Recorder
    14. Chris Bauserman (Rep)
      candidate for County Engineer
    15. Joyce Beatty (Dem)
    16. Eric J. Beck (Rep)
    17. Donna Beheydt (Dem)
    18. Deborah Ann Bell (Rep)
    19. James Jerome Bell (Dem)
    20. Jennifer Bell (Dem)
    21. Richard A. Bell (Dem)
    22. Michael Bennet (Withdrew) (Dem)
      candidate for US President
    23. Jeff Benton (Rep)
    24. Cate Berger (Dem)
    25. Mike Berger (Rep)
    26. Mike Berger (Rep)
    27. Thomas O. Beridon (Dem)
    28. Louis G. Berroteran (Dem)
    29. David J. Berry (Withdrawn) (Rep)
    30. Lou Bertrand (Rep)
    31. Beth Bigham (Rep)
    32. Sara Bitter (Dem)
    33. Andy Black (Rep)
    34. Kevin J. Black (Rep)
    35. Willis Blackshear Jr (Dem)
    36. Pat Blair (Rep)
    37. Louis W. Blessing III (Rep)
    38. Dillon Blevins (Rep)
    39. Kari L. Bloom (Dem)
    40. Michael R. Bloomberg (Withdrew) (Dem)
      candidate for US President
    41. Ginger Bock (Dem)
    42. Cory Booker (Withdrew) (Dem)
      candidate for US President
    43. Theodore Bowlus (Rep)
    44. Janine Boyd (Dem)
    45. Jennifer Branch (Dem)
    46. David Brannon (Rep)
    47. Juanita Brent (Dem)
    48. Tom Brinkman (Rep)
    49. John Broughton (Rep)
    50. Alyson Monroe Brown (Dem)
    51. Daniel Brown (Dem)
    52. Alan Brubaker (Dem)
    53. Jennifer Brunner (Dem)
    54. Nathanael Bryant (Rep)
    55. Tim E. Bubb (Rep)
    56. Wesley Buchanan (Rep)
    57. Michael Buckwalter (Rep)
    58. Steve Bujenovich (Dem)
      candidate for Greene County Coroner
    59. Gary Burden (Rep)
    60. J. Allen Burger (Dem)
    61. Kim Wilson Burke (Rep)
    62. Fred D. Burkhardt (Withdrawn) (Rep)
  9. C
    1. Deena R. Calabrese (Dem)
    2. Phil Calabrese (Rep)
    3. Lori Calcei (Rep)
    4. Steve Calcei (Rep)
    5. Elizabeth Callan (Rep)
    6. Joe Campbell (Dem)
    7. Robert Campbell (Rep)
    8. Michael E. Campolo (Rep)
    9. Timothy P. Cannon (Dem)
    10. Norman B. Capps (Dem)
    11. Rick Carfagna (Rep)
    12. Hugh A. Carlin (Dem)
    13. Mark Carr (Dem)
    14. M. Xavier Carrigan (Dem)
    15. Sara Carruthers (Rep)
    16. Jaime Castle (Dem)
    17. Jaime M. Castle (Dem)
    18. Leslie Ann Celebrezze (Dem)
    19. Steve Chabot (Rep)
    20. Thomas R. Chandler (Rep)
    21. John E. Chapman (Rep)
    22. Sabrina K. Christian Bennett (Rep)
    23. Sabrina K. Christian-Bennett (Rep)
    24. Mary Anne Christie (Rep)
    25. Jerry Cirino (Rep)
    26. Thaddeus James Claggett (Rep)
    27. Deborah Clepper (Rep)
    28. Randi Clites (Dem)
    29. Kathleen Clyde (Dem)
    30. Susan A. Collier (Rep)
    31. Regina A. Collins (Write-In) (Dem)
    32. Eric Connelly (Dem)
    33. Tim Connors (Rep)
    34. Katarina Cook (Rep)
    35. Ethna Marie Cooper (Rep)
    36. Timothy P. Corrigan (Rep)
    37. Amy Cox (Dem)
    38. Carl L. Crawford (Rep)
    39. Rodney Creech (Rep)
    40. Brad Cromes (Dem)
    41. Elayne Cross (Rep)
    42. Elayne J. Cross (Rep)
    43. Wende Cross (Dem)
    44. Jeffrey A. Crossman (Dem)
    45. Scott Crowley (Dem)
    46. Douglas Cubberley (Rep)
    47. Rick Cugini (Withdrawn) (Dem)
    48. Bob Cupp (Rep)
  10. D
    1. Richard Dana (Dem)
    2. Doria Daniels (Rep)
    3. Steven K. Dankof (Dem)
    4. Alan Darnowsky (Dem)
    5. Rita Darrow (Dem)
    6. Liz Davidoff (Rep)
    7. Gabe Davis (Dem)
    8. Timothy Day (Rep)
    9. Bill Dean (Rep)
    10. Ed Dean (Rep)
    11. Stacey DeGraffenreid (Rep)
    12. Sedrick Denson (Dem)
    13. Dean J. DePerro (Dem)
    14. Joseph T. Deters (Rep)
    15. Anthony DeVitis (Rep)
    16. Alice DeWine (Rep)
    17. Zachary Dickerson (Dem)
    18. Joe Dills (Rep)
    19. Pat Dinkelacker (Rep)
    20. Charlie DiPalma (Dem)
    21. Paul Dobson (Rep)
    22. Judy Dodge (Dem)
    23. Becky Doherty (Rep)
    24. Matt Dolan (Rep)
    25. Troy Doucet (Dem)
    26. Michael Scott Downey (Rep)
    27. Denise Driehaus (Dem)
    28. Deb Dubinsky (Rep)
    29. Myron C. Duhart (Dem)
    30. Cleophus Dulaney (Rep)
  11. E
    1. Valerie Emmert (Rep)
    2. Chris Epley (Rep)
    3. Janet Esposito (Rep)
    4. Laura L. Esposito (Rep)
    5. Jeremy Evans (Rep)
  12. F
    1. Karen Falter (Rep)
    2. Jill Fankhauser (Dem)
    3. Steven J. Farhat (Rep)
    4. Jacob Fathbruckner (Dem)
    5. Kandy Fatheree (Dem)
      candidate for Summit County Sheriff
    6. Jerry E. Feeman (Dem)
    7. Sue Fields (Rep)
    8. Leighann Fink (Dem)
    9. Gene Fischer (Rep)
      candidate for Greene County Sheriff
    10. Edwin R. Fisher (Rep)
    11. Debbie Flammer (Rep)
    12. Kathi Flanders (Rep)
    13. Anne B. Flottman (Dem)
    14. Duane H. Flowers (Rep)
    15. Mark Fogel (Dem)
    16. Mike Foley (Rep)
    17. Lisa Forbes (Dem)
    18. Nikki Foster (Dem)
    19. Sarah E. Fowler (Rep)
    20. Ronn Franczkowski (Rep)
    21. Natalie Fravel (Rep)
    22. Mark D. Frazier (Rep)
    23. Judith L. French (Rep)
    24. Michael Fricke (L)
    25. Marcia L. Fudge (Dem)
    26. Nancy A. Fuerst (Dem)
  13. G
    1. Brandy Gabriel (Rep)
    2. Laura J. Gallagher (Dem)
    3. Sean C. Gallagher (Dem)
    4. Shannon M. Gallagher (Dem)
    5. Tavia Galonski (Dem)
    6. Al Gates (Rep)
    7. Theresa Gavarone (Rep)
    8. Bob Genet (Dem)
    9. Stephen J. Georges (Rep)
    10. Ron Geyer (Rep)
    11. Haraz N. Ghanbari (Rep)
    12. Bob Gibbs (Rep)
    13. Tim Ginter (Rep)
      candidate for Ohio House District 5
    14. Alex Glandorf (Rep)
    15. Aaron Paul Godfrey (Dem)
    16. Robert A. Goering (Rep)
    17. Stephanie Ann Goff (Rep)
    18. Anthony Gonzalez (Rep)
    19. Laverne Gore (Rep)
    20. Sam Grady (Dem)
      candidate for Ohio House District 2
    21. Terence Allen Gragston (Dem)
    22. David Graham (Rep)
      candidate for Greene County Auditor
    23. Dave Greenspan (Rep)
    24. Diane Grendell (Rep)
    25. Albert Griggs Jr. (Dem)
    26. John Groselle (Rep)
    27. Jennifer Gross (Rep)
    28. Emanuella D. Groves (Dem)
    29. Paul W. Gruner (Dem)
  14. H
    1. Bob Hackett (Rep)
    2. Robert Hackett (Rep)
    3. Christina M. Hagan (Rep)
    4. Kraig Hagler (Rep)
    5. Frank Hall (Rep)
    6. Ed Hargate (Rep)
    7. Michelle Harman (Rep)
    8. Rachel M. Harnar (Rep)
    9. Morgan Harper (Dem)
    10. Daniel Harrington (write-in) (Rep)
    11. A.J. Harris (Dem)
    12. H. Robert Harris (Rep)
    13. Kent E. Harshbarger (Rep)
    14. Curt C. Hartman (Rep)
    15. John Hartman (Dem)
    16. Jacob Haser (Rep)
    17. Timothy Haske (Rep)
    18. Alison Hatheway (Dem)
    19. Pamela A. Hawkins (Rep)
    20. Shay Hawkins (Rep)
    21. Bill Hayes (Rep)
    22. David Hayes (Rep)
    23. Ray Headen (Rep)
    24. Mat Heck Jr (Dem)
    25. John E. Heinl (Rep)
    26. David Hejmanowski (Rep)
    27. Duane Hennen (Rep)
    28. Douglas Hess (Rep)
      candidate for Wood County Coroner
    29. Mark Hickman (Rep)
      candidate for Coroner
    30. Walter J. Hickman (Dem)
    31. Chris Hicks (Rep)
    32. Kani Hightower (Dem)
    33. Mary L. Hill (Rep)
    34. Brett Hillyer (Rep)
    35. Bridget D. Hodoh (Dem)
    36. Bruce Hoffbauer (Rep)
    37. Adam Holmes (Rep)
    38. Michael Hood (Dem)
    39. James Hoops (Rep)
    40. Charles "Chuck" Horn (Dem)
    41. P. Ken Howe (Dem)
    42. Stephanie Howse (Dem)
    43. Mary Kate Huffman (Rep)
    44. Matt Huffman (Rep)
    45. Pat Hunt Sr. (Dem)
      candidate for Summit County Sheriff
    46. Shelby Hunt (Rep)
    47. Brian Hyer (I)
  15. I
    1. Catherine D. Ingram (Dem)
    2. Jay F. Iula (Rep)
      candidate for Fiscal Officer
  16. J
    1. Leronda F. Jackson (Dem)
    2. Tom Jackson (Dem)
    3. Mohamud Jama (Dem)
    4. Dontavius Jarrells (Dem)
    5. Bruce Jeffers (Dem)
    6. Christian A. Jenkins (Dem)
    7. Jonathan P. Jennings (Rep)
    8. Marilyn John (Rep)
      candidate for Ohio House District 2
    9. Greg Johnson (Dem)
    10. Laurel Johnson (Dem)
    11. Steve Johnson (Dem)
    12. Terry Johnson (Rep)
    13. Don Jones (Rep)
    14. Larry A. Jones (Dem)
    15. Pernel Jones Jr. (Dem)
    16. Wanda C. Jones (Rep)
    17. Kris Jordan (Rep)
    18. Melissa Jordan (Rep)
      candidate for County Recorder
    19. Russ Joseph (Dem)
    20. Gary Josephson (Dem)
    21. David P. Joyce (Rep)
  17. K
    1. Anne T. Kaczmarek (Rep)
    2. Kevin David Kahn (Lib)
    3. Mary Kaley (Rep)
    4. Joe Kammer (Dem)
    5. Marcy Kaptur (Dem)
    6. Kathy J. Karg (Rep)
    7. Ronald Karpus III (Dem)
    8. Brigid Kelly (Dem)
    9. John Kennedy (Dem)
    10. Joy Kennedy (Dem)
    11. Sharon L. Kennedy (Rep)
    12. Beverley Kibler (Rep)
    13. Darrell Kick (Rep)
    14. Daniel Kilgore (Dem)
    15. Maxwell D. Kinman (Dem)
    16. Jared Kneer (Rep)
    17. Kyle Koehler (Rep)
    18. Ron Koehler (Rep)
    19. Todd E. Kohlrieser (Rep)
    20. Tom Koogler (Rep)
    21. K. George Kordalis (Rep)
    22. Benjamin H. Kotkowski (Rep)
    23. Peter Kotses (Dem)
    24. John B. Kovacich (Dem)
    25. Sarah Thomas Kovoor (Rep)
    26. Jeneen Kubala (Rep)
    27. Charles J. Kubicki, Jr. (Rep)
    28. Joel M. Kuhlman (Dem)
    29. Sandra Kurt (Dem)
      candidate for Clerk of Courts
    30. Kevin C. Kussmaul (Rep)
  18. L
    1. Marshall G. Lachman (Dem)
    2. Craig LaHote (Rep)
    3. Brian Lampton (Rep)
    4. Bruce Lange (Rep)
    5. Brandon Lape (L)
    6. Jeff LaRe (Rep)
    7. Bob Latta (Rep)
    8. Robert Leahy (Rep)
    9. David Leland (Dem)
    10. Crystal Lett (Dem)
    11. Deborah A. Lieberman (Dem)
    12. Scott Lipps (Rep)
    13. Bryan A. Long (Rep)
    14. Mona S. Losh (Rep)
    15. Joyce Lott (Rep)
    16. Walter Lowers (Rep)
    17. James E. Lutz (Rep)
    18. Matt Lynch (Rep)
    19. Faith Lyon (Rep)
    20. Louis G. Lyras (Rep)
  19. M
    1. Mayo Makinde (Dem)
    2. John J. Mancini (Rep)
    3. Seth Maney (Rep)
    4. Gayle Manning (Rep)
    5. Michael A. Marozzi (Dem)
    6. Melba D. Marsh (Rep)
    7. Cynthia Martin (Rep)
    8. Nathan Martin (Rep)
      candidate for Ohio House District 2
    9. Russell Martin (Rep)
      candidate for Sheriff
    10. Bob Matthews (Rep)
    11. Linda Matthews (Rep)
    12. James Matuszak (Rep)
      candidate for Wood County Recorder
    13. John E. Mayer (Rep)
    14. Anita Laster Mays (Dem)
    15. Kim McCarthy (Dem)
    16. John McCarty (Rep)
    17. Brandon McClain (Dem)
    18. Harvey McClary (Rep)
    19. Robert C. McClelland (Rep)
    20. David McCollough (Rep)
    21. Nancy R. McDonnell (Dem)
    22. Anne C. McDonough (Dem)
    23. Bob McEwen (Rep)
    24. Charmaine McGuffey (Dem)
    25. Bethany McKenney (Rep)
    26. Lynn McMahan (Rep)
    27. John McManus (Rep)
    28. Jim McNulty (Rep)
    29. Steven J. Megerle (Rep)
    30. David L. Mercer (Rep)
    31. Gary Merrell (Rep)
    32. John T. Meyer (Rep)
    33. Ginny Millas (Dem)
    34. Adam Miller (Dem)
    35. Alexis Miller (Dem)
    36. Arvin S. Miller (Dem)
    37. Brian Keith Miller (Rep)
    38. Dale Miller (Dem)
    39. Margie Murphy Miller (Rep)
    40. Jessica E. Miranda (Dem)
    41. Bobby Mitchell (Rep)
    42. Russell J. Mock (Rep)
    43. Richard Monroe (Rep)
    44. Chris Monzel (Rep)
    45. H. Paul Moore (Rep)
    46. Sheila Moore (Rep)
    47. Richard A. Morckel (Rep)
    48. Jason Mormando (Rep)
    49. Rachael Morocco (Dem)
    50. Colin James Morrow (Dem)
    51. Randy Morton (Rep)
    52. Steven Mount (Dem)
    53. Eric Moyer (Dem)
    54. Hillary O'Connor Mueri (Dem)
    55. John Ferrell Mullins III (Rep)
    56. Joe Murray (Rep)
    57. John M. Musteric (Rep)
      candidate for Wood County Engineer
  20. N
    1. Norbert A. Nadel (Rep)
    2. Jim Neil (Dem)
    3. Joel Newby (Dem)
    4. Cory Noonan (Rep)
    5. Kofi Nsia-Pepra (Dem)
  21. O
    1. Tammy O'Brien (Rep)
    2. Thomas O'Diam (Rep)
    3. Jennifer O'Donnell (Dem)
    4. John P. O’Donnell (Dem)
    5. Joel O'Dorisio (Dem)
    6. Michael B. O'Flaherty (Rep)
    7. Michael C. O'Malley (Dem)
    8. Mary E. O'Toole (Rep)
    9. Scott Oelslager (Rep)
    10. Joy Malek Oldfield (Dem)
    11. Richard Olivito (Dem)
    12. Thomas Osowik (Dem)
    13. Ryan Ottney (Dem)
    14. Sandra O’Brien (Rep)
    15. Sean O’Brien (Dem)
  22. P
    1. David Painter (Rep)
    2. Pavan Parikh (Dem)
    3. Olivia C. Parkinson (Rep)
    4. Christine A. Patel (Dem)
    5. Deval Patrick (Withdrew) (Dem)
      candidate for US President
    6. Mark Pitrone (Rep)
    7. Thomas F. Patton (Rep)
    8. Matthew Paul O'Neill (Rep)
    9. Gail K. Pavliga (Rep)
    10. Gail Pavliga (Rep)
    11. John R. Peake Sr. (Dem)
      candidate for Summit County Sheriff
    12. Rick Perales (Rep)
    13. Phyllis Ann Peterson (write-in) (Dem)
    14. Connie Pillich (Dem)
    15. John Plecnik (Rep)
    16. Phil Plummer (Rep)
    17. Ken Poling (Dem)
    18. Kenneth Polke (Rep)
    19. Quentin Potter (write-in) (Dem)
    20. Jerry V. Powell (write-in) (Rep)
    21. Kelli Prather (Dem)
    22. Paula Prentice (Dem)
    23. Aftab Pureval (Dem)
  23. R
    1. Judicial Races
    2. Betsy Rader (Dem)
    3. Donald Rankey (Rep)
      candidate for Treasurer
    4. Mike Rasor (Rep)
      candidate for Clerk of Courts
    5. Dana Ray (Rep)
      candidate for County Recorder
    6. Sharon Ray (Rep)
    7. Colleen Ann Reali (Dem)
    8. James P. Reddy Jr. (Dem)
    9. Gene Redinger (Dem)
    10. Alicia Reece (Dem)
    11. Jeff Rezabek (Rep)
    12. Brion E. Rhodes (Rep)
    13. Cynthia Westcott Rice (Dem)
    14. Mark Richardson (Rep)
    15. Ali Ridwan (Dem)
    16. Craig Riedel (Rep)
    17. Denise Nancy Rini (Dem)
    18. Rusty Rittenhouse (Dem)
    19. Scott Robe (Rep)
    20. H. Robert Harris (Rep)
    21. Tyler Paul Roberts (Rep)
    22. Gregory A. Robinson (Rep)
    23. Phil Robinson (Dem)
    24. Mary A. Rodenbucher (Rep)
    25. Gloria J. Rodgers (Rep)
    26. Bill Roemer (Rep)
    27. Edward Roloff (Rep)
    28. David E. Romaker (Rep)
    29. Mark Romanchuk (Rep)
    30. Joe Romano (Dem)
    31. Heidi Rosales (Dem)
    32. Gabriella Rosalina (Dem)
    33. Peter Rosewicz (Dem)
    34. Erin Rosiello (Dem)
    35. Felicia Washington Ross (Dem)
    36. Tasha Rountree (Dem)
    37. Mary Margaret Rowlands (Dem)
    38. Nick Rubando (Dem)
    39. Fanon A. Rucker (Dem)
    40. Dustin D. Russell (Rep)
    41. Anthony J. Russo (Dem)
    42. Joseph F. Russo (Dem)
    43. Michael J. Russo (Dem)
    44. Nancy Margaret Russo (Dem)
    45. John Rutan (Rep)
    46. Kenneth Ryan (Rep)
    47. Tim Ryan (Dem)
  24. S
    1. Lakshmi Kode Sammarco (Dem)
    2. Nicole Sanders (Dem)
    3. Andrew J. Santoli (Dem)
    4. Robert J. Santos (Rep)
    5. Jodi Lynn Sarver (Rep)
    6. James W. Satola (Dem)
    7. Zachary Saunders (Dem)
    8. Kristen M. Scalise (Dem)
      candidate for Fiscal Officer
    9. Richard L. Schaack (Rep)
    10. Julie Schafer (Rep)
    11. Evalyn M. Shaffner (Rep)
    12. Melissa Schiffel (Rep)
      candidate for Prosecuting Attorney
    13. Jill Schiller (Dem)
    14. Jean Schmidt (Rep)
    15. John Schmidt (Dem)
    16. Michelle G. Schneider (Rep)
    17. Tony Schoen (Withdrawn) (Dem)
    18. Kate Schroder (Dem)
    19. Jack Schron Jr. (Rep)
    20. Jonah Schulz (Rep)
    21. Margaret Scott (Dem)
    22. Norman J. Scearce (Rep)
    23. Amy Searcy (Rep)
    24. Eric Sears (Rep)
    25. Beth A. Seibert (Rep)
    26. Bill Seitz (Rep)
    27. Rachel Selby (Rep)
    28. Arlene J. Setzer (Rep)
    29. Tariq K. Shabazz (Dem)
    30. Ilene Shapiro (Dem)
    31. Kevin Sharrett (Rep)
      candidate for Greene County Coroner
    32. Matt Shaughnessy (Dem)
    33. Alaina Shearer (Dem)
    34. Brendan J. Sheehan (Dem)
    35. Andrew Shehorn (Rep)
    36. James R. Sherbaugh Jr. (Rep)
    37. James R. Sherbaugh, Jr. (Rep)
    38. Morgan Showen (Dem)
    39. James Shriver (Rep)
    40. Tim Sielschott (Rep)
    41. Veronica Sims (Dem)
    42. Richard S. Skelton (Rep)
    43. Nick Skeriotis (Rep)
    44. Michael J. Skindell (Dem)
    45. Dyrone Smith (L)
    46. Glenda A. Smith (Dem)
    47. Jeffrey Todd Smith (Rep)
    48. Kent Smith (Dem)
    49. Michael E. Smith (Dem)
    50. Monique T. Smith (Dem)
    51. Patricia J. Smith (Dem)
    52. Denise Snyder (Rep)
    53. Joanne Solak (Rep)
    54. Susan D. Solle (Dem)
    55. Dale A. Soltis (Dem)
      candidate for Summit County Sheriff
    56. Corey James Speweik (Rep)
    57. Jane Spoerl (Rep)
      candidate for Wood County Treasurer
    58. Dick Stein (Rep)
    59. Cheryl L. Stephens (Dem)
    60. Pat Stephens (Rep)
    61. Zach Stepp (Dem)
    62. Brian Stewart (Rep)
    63. Tom Steyer (Withdrew) (Dem)
      candidate for US President
    64. Steve Stivers (Rep)
    65. Vincent E. Stokes II (Dem)
    66. Greg Stolly (Rep)
    67. Reginald Stoltzfus (Rep)
    68. Elinore Marsh Stormer (Dem)
    69. Rob Streck (Rep)
    70. Jacob Stubbs (Rep)
    71. Reem Subei (Dem)
    72. Laurie Amanda Suffecool (Rep)
    73. Charles Sulek (Rep)
    74. Betty Sutton (Dem)
    75. Bride Rose Sweeney (Dem)
    76. Joan T. Sweeny (Dem)
    77. Emilia Sykes (Dem)
    78. Vernon Sykes (Dem)
    79. Richard Szczepinski (Rep)
  25. T
    1. Jim Tasker (Rep)
    2. Shalira Taylor (Rep)
    3. Linda Tucci Teodosio (Dem)
    4. Jo'el Thomas-Jones (Dem)
    5. Judy Lynne Thompson (Rep)
    6. Randy Thorp (Rep)
    7. Desiree Tims (Dem)
    8. Henry Morgan Todd (Rep)
    9. Matthew B. Treglia (Rep)
    10. Brian Treon (Rep)
    11. Alex M. Triantafilou (Rep)
    12. Alan C. Triggs (Dem)
    13. Donald Truex (Rep)
    14. Donald J. Trump (Rep)
      candidate for US President
    15. Scott M. Tuma (Dem)
    16. Mike Turner (Rep)
    17. Alan D. Tyrrell, JR (Rep)
  26. U
    1. Acacia Uible (Dem)
    2. David Uible (Rep)
    3. Terrence Upchurch (Dem)
  27. V
    1. Roy Van Atta (Rep)
    2. Victor V. Vigluicci (Dem)
    3. Nino Vitale (Rep)
    4. William Vodrey (Dem)
  28. W
    1. Chris Wagner (Dem)
    2. Juergen A. Waldick (Rep)
    3. Debborah Wallace (Rep)
    4. Sherri Bevan Walsh (Dem)
    5. Dadrien Washington (Dem)
    6. Michael B. Washington (Rep)
    7. Ric Wasserman (Dem)
    8. Mark Wasylyshyn (Rep)
      candidate for Wood County Sheriff
    9. Rob Weber (Rep)
    10. Lila L. Webster (Rep)
    11. Casey Weinstein (Dem)
    12. Mark Welch (Rep)
    13. Brad Wenstrup (Rep)
    14. Brad Wenstrup (Rep)
    15. Greg West (Dem)
    16. Garrett Westhoven (Dem)
    17. Andrea J. White (Rep)
    18. Barbara Wiedenbein (Rep)
    19. Jeff Wilhite (Dem)
    20. AJ Williams (Rep)
    21. John M. Williams (Rep)
    22. Gayle Williams-Byers (Dem)
    23. Richard Joseph Wilson (Rep)
    24. Charlie Winburn (Rep)
    25. Ralph Winkler (Rep)
    26. Daniel Winston (Dem)
      candidate for Ohio House District 5
    27. David E. Woessner (Rep)
    28. Edward Wojnaroski (Rep)
    29. Eric Wolterman (Dem)
    30. Ann Womer Benjamin (Rep)
  29. Y
    1. Bob Young (Rep)
    2. Tom Young (Rep)
  30. Z
    1. Paul Zeltwanger (Rep)
    2. Bruce D. Zuchowski (Rep)
    3. Jeannie Zurmehly (Rep)