Change Address

VOTE411 Voter Guide

All Candidates

Massachusetts
  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
  1. 1
    1. MARLENE V. ALLEN
    2. MATTHEW T. BRADY
    3. NIKI L. BRINKMAN-OFENLOCH
    4. LAUREN DUPREY
    5. JAMES R. GORMAN
    6. ANN-MARA S. LANZA
    7. Martin J. McHale
    8. JACK H. MORGAN
    9. Thomas F. Skelly
    10. PAMELA R. STIRRAT
  2. 2
    1. STANLEY A(LEE) BROOKS
    2. SHANI M. DEFINA
    3. SHANNAH FRAMBES
    4. KATIE A. GRIFFITH
    5. KEVIN F. HANRON
    6. RICHARD G. HOWES
    7. THEODORE N. JEANLOZ
    8. MAGGIE MULQUEEN
  3. 3
    1. JULIE R. BRYAN
    2. RICHARD E. CARLS
    3. STEVEN D. FESSLER
    4. JOSEPH W. KAHN
    5. DEED McCOLLUM
    6. CAREN PARKER
    7. ELIZABETH H. SHLALA
    8. DOUGLAS W. SMITH
  4. 4
    1. SUSAN B. CLAPHAM
    2. JOHN DUFFY
    3. CYNTHIA C. EDWARDS
    4. SHARON L. GRAY
    5. LI HAIHONG
    6. PATRICIA ANN QUIGLEY
    7. MARY SCANLON
    8. TAMARA V. SIELECKI-DZURDZ
  5. 5
    1. ETHAN I. DAVIS
    2. HAROLD N. KAPLAN SR.
    3. MICHAEL LICATA
    4. AMY E. McCARRON
    5. CHRISTINE S. MIZZI
    6. LISE M. OLNEY
    7. BARBARA D. SEARLE
    8. JEFFREY P. WECHSLER
  6. 6
    1. CHRISTOPHER J. BRADLEY
    2. PAUL L. CRISWELL
    3. ANN D. JENNESS
    4. JEFFREY S. KLURFELD
    5. ARTHUR S. PRIVER
    6. ELAINE M. PUTNAM
    7. JOHN G. SCHULER
    8. LORRI WOODACRE
  7. 7
    1. NICHOLE ANN BERNIER
    2. CRAIG L. COHEN
    3. ELLEN F. GIBBS
    4. RUTH HILL KLINCK
    5. CATHERINE C. MIRICK
    6. LAURA S. OLTON
    7. JAMES L. ROBERTI
    8. RENEE A. SPENCER
  8. 8
    1. DAVID GOGGIN
    2. KEVIN J. MACDONALD
    3. MICHAEL ROBERT MAHLENKAMP
    4. STEPHEN G. MURPHY
    5. SAUL NATANSOHN
    6. RENEE BENNETT O'SULLIVAN
    7. ANNE RIPPY TURTLE
    8. RACHEL T. WHITE
  9. 9
    1. NATHALIE Y. deFONTNOUVELLE
    2. JOHN FREDERICK ERHARD
    3. VIRGINIA LEE FERKO
    4. FREDERICK W. SCHALLER
    5. ROBERT C. SECHREST
    6. ELLIOT G. SWAN
    7. MARY EATON CROWN
    8. W. ARTHUR GARRITY III
    9. PAMELA L. KUBBINS
    10. SUSAN A. MANGIACOTTI
    11. JAY PROSNITZ
    12. CHRISTOPHER SHEDD
    13. FREDRICK E. BUNGER
    14. JENNIFER D. FALLON
    15. CATHERINE L. JOHNSON
    16. MARY C. KLOPPENBERG
    17. PHILIP MELVILLE LAUGHLIN
    18. PAUL H. MERRY
    19. SUKRU CINAR
    20. LISA M. FICO
    21. JAMES J. MARETT
    22. CARL G. NELSON
    23. ALICE HANLON PEISCH
    24. THOMAS M. TAYLOR
    25. JOAN E. GAUGHAN
    26. ALBERT B. KRUG III
    27. ANDREW A. WILSON
    28. MARTHA M. ROCKWOOD
    29. DAVID L. MURPHY
    30. NANCY L. GOODEN WESTENBERG
    31. PETRO LISOWSKY
    32. JILL D. FISCHMANN
    33. JOSEPH M. HICKSON III
    34. SHEILA F. OLSON
  10. A
    1. Ron Alexander
      candidate for Town Moderator
    2. Ron Alexander
      candidate for Board of Selectmen
  11. B
    1. Scott Bender
    2. Allison Burson
    3. Stephen Burtt
      candidate for Board of Assessors
  12. C
    1. Shepard N. Cohen
      candidate for Board of Health
  13. D
    1. Nathalie de Fontnouvelle
      candidate for Recreation Commission
    2. Lauren Duprey
      candidate for School Committee
  14. K
    1. Mark Kaplan
      candidate for Town Moderator
  15. L
    1. Ann-Mara Lanza
  16. M
    1. Melissa Martin
      candidate for School Committee
    2. Catherine C. Mirick
      candidate for School Committee
  17. R
    1. Ann Rappaport
  18. S
    1. Renee Spencer
      candidate for Housing Authority
    2. Beth Sullivan Woods
      candidate for Board of Selectmen
  19. T
    1. Thomas Taylor
      candidate for Planning Board
  20. U
    1. Thomas Ulfelder
      candidate for Board of Selectmen
  21. W
    1. Jeffrey Wechsler
  22. X
    1. Write-In Candidate
    2. Write-In Candidate