Change Address

VOTE411 Voter Guide

All Candidates

Texas
  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
  1. 1
    1. Lorraine Birabil - DEM
    2. Kourtnei Westover (Dem)
    3. Sarah Yates
      candidate for SAMPLE DCCCD Trustee
  2. 2
    1. James Armstrong III - DEM
  3. A
    1. Jim R. Alexander
      candidate for Denton ISD Place 6
    2. Monty Allen (Rep)
    3. SHERRI AYLOR (Rep)
  4. B
    1. RICHARD BEALS (Rep)
    2. Von Beougher
    3. Dr. John Bitter
      candidate for Argyle ISD Place 2
    4. Chrissy Brault (Rep)
    5. RYAN BROWN (Dem)
    6. SCOTT BRUMLEY (Rep)
    7. GEORGE BUCHENAU JR. (Rep)
    8. Sam Burke
  5. C
    1. Jaclyn Carrington
    2. Rudy Castillo
    3. Lynn Clark
    4. Mitchell Clark (Rep)
    5. Phyllis Clark
      candidate for Argyle ISD Place 1
    6. JOHN COFFEE (Rep)
    7. ZACK COLEMAN (Rep)
  6. D
    1. Brian Darby
    2. Kristi DeCluitt (Rep)
    3. AYVRIE DIXON (Rep)
    4. NORMAN DOWLEN (Rep)
    5. Richard DuPree
    6. CHRISTY DYER (Rep)
  7. E
    1. Denton County Elections
    2. GEORGIA ESTRADA (Dem)
  8. F
    1. Robert A. Fiester
    2. Barbara Fleming
    3. Alex Flores
    4. CHRISTOPHER FORBIS (Rep)
  9. G
    1. Bill Gatlin
    2. Chad Gibson
      candidate for Argyle ISD Place 2
    3. TJ Gilmore
    4. WALTER GOODWIN (Rep)
    5. Charles Grimes
  10. H
    1. Matthew Haines
    2. KERRY HANEY (Rep)
    3. Rena Hardeman
    4. Kristi Hassett
    5. Craig Hawkesworth
      candidate for Argyle ISD Place 1
    6. Steve Heath
    7. Tina Henderson
    8. CARA HENDRICKS (Rep)
    9. Alicia Hernandez
    10. PAULA HICKS (Rep)
  11. J
    1. Ronny Jackson (Rep)
    2. CHRISTOPHER JOHNSON (Rep)
    3. Morris Johnson
      candidate for SAMPLE DCCCD Trustee
  12. K
    1. H.R. KELLY (Rep)
    2. John Kixmiller
  13. L
    1. STEVE LAND (Dem)
    2. Serena Leply
  14. M
    1. Jason McCahan (Rep)
    2. CHRISTINA MCMURRAY (Rep)
    3. Melissa Myers
    4. Bridget Melson
    5. Tracy Scott Miller
    6. Brian G. Montini
    7. BRIAN MOORE (Rep)
  15. N
    1. Jack Nelson
  16. P
    1. CHIP PARKER (Rep)
    2. Parrent Jeff
    3. Paul Kenney
    4. FOUR PRICE (Rep)
  17. R
    1. TIM REVELL (Rep)
    2. BOB ROBINSON (Rep)
    3. DAN ROGERS (Rep)
  18. S
    1. Greg Sagan (Dem)
    2. Sam Salton
      candidate for Argyle ISD Place 3
    3. Bill Scherer
    4. Robert Sherwood (Rep)
    5. RANDALL SIMS (Rep)
    6. James A. (Jim) Smith (Rep)
    7. JOHN SMITHEE (Rep)
    8. Patricia Sosa-Sánchez
      candidate for Denton ISD Place 7
    9. Steve Sprowls
      candidate for Northwest ISD Place 5
    10. Lance Stacy
    11. Steve Hill
    12. MARIAH STRONG-WOODS (Dem)
    13. SUD
    14. SUD
    15. SUD
    16. SUD
    17. SUD
    18. SUD
    19. SUD
    20. SUD
    21. SUD
    22. SUD
    23. SUD
    24. SUD
    25. SUD
    26. SUD
    27. SUD
      candidate for Mustang SUD
    28. SUD
      candidate for Trophy Club MUD No. 1
  19. T
    1. BRIAN THOMAS (Rep)
      candidate for Potter County Sheriff
    2. IDELLA THOMAS-JACKSON (Dem)
    3. Joseph Thompson (L)
    4. Dana Townsend (Dem)
    5. Bob Troyer
    6. Gus Trujillo (Dem)
  20. V
    1. Mark Vargus
  21. W
    1. Terry Walsh (Rep)
    2. DARRYL WERTZ (Rep)
    3. Darrell West
    4. Thomas West (Rep)
    5. Charlotte Wilcox
    6. Grant Wills
    7. Gregory Wilson
    8. George Wilthers
    9. Josh Winegarner (Rep)
    10. DOUG WOODBURN (Rep)