Change Address

VOTE411 Voter Guide

All Candidates

New York
  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
  1. A
    1. Sharon A.M. Aarons (Dem)
    2. LAUREEN ABBATANTUONO (Rep, Con)
    3. ROSAMARIA ABBATE (Dem, Rep, Con)
    4. Julie Abbott (REP, PFP)
    5. Richard E. Abbott (Rep, CON, WF)
    6. Thomas J Abinanti (Dem)
    7. Shaun Abreu (Dem)
    8. Mark S Acker (Rep, Con)
    9. Anna Acquafredda (Dem, Rep, Con)
    10. Adrienne E. Adams (Dem)
    11. JENNIFER ADAMS (Rep, Con)
    12. SEAN J ADDY (Dem, O)
    13. Amber Adler (Dem, WTP)
    14. Tanvir Ahmad (DEM)
      candidate for District #7
    15. Maroun Ajaka (Dem)
    16. Babatunde Akowe (Dem)
    17. OZZY ALBRA (Dem, Ufp)
    18. MARY ALBRECHT (Dem, Wor)
    19. John M. Aldred (Dem)
    20. BRIAN ALDRICH (Rep, Con)
    21. Justin M. Alesio (Dem)
    22. DINO ALEXANDER (Dem, Wor)
    23. MICHELLE ALEXANDER (Dem)
    24. Sheharyar Ali (REP, CON)
      candidate for District #3
    25. KELLY ALLEGRA (Dem, O)
    26. Joseph Alund (Rep, C)
      candidate for Grafton Town Justice
    27. STEVEN J AMANTE (Rep, Con)
    28. LISA AMBROSE (Rep)
    29. KAREN A AMUNDSON (Rep, Con)
    30. Owusu Anane (Dem)
    31. Richard Andres Jr (Rep, CON)
    32. John J. Andrews (REP, CON)
    33. Brian S Archie (Dem, WF)
    34. CRAIG ARCO (Rep, Con)
    35. Juan Ardila (Dem)
    36. Joann Ariola (Rep, C)
    37. Sunny Aslam (DEM)
    38. James S. Asmus (REP, CON)
      candidate for District # 16
    39. BARRINGTON ATKINS (Dem, Wor)
    40. ROBERT S AUDIA (Rep)
    41. MARION AUSPITZ (Dem)
    42. Tony Avella (Dem, TXPU)
    43. Alexa Aviles (Dem, WF)
    44. John P Avlon (Dem)
    45. Diana I. Ayala (Dem)
    46. LISA M VANCE AYERS (Rep, Con)
    47. DAN AYMAR-BLAIR (Dem, Wor)
  2. B
    1. MICHAEL E BABB JR (Rep)
    2. Sharmela Bachu (Rep)
    3. CARL BADEN (Dem)
    4. Gaelan J Baillie (Dem, WF)
    5. JON J BAISLEY (Rep, Con)
    6. Joseph A. Baker (REP, CON)
      candidate for District #5
    7. Chris Banks (Dem)
    8. JACQUELINE BARDINI (Dem, Ufp)
    9. John A. Bargnesi Jr (Dem, WF)
    10. Tamica Barnett (DEM, WOR)
    11. Didi Barrett (Dem)
    12. JOHN A BARTH (Rep)
    13. Fatima Baryab (DIV)
    14. Alyson E Bass (Dem, WF)
    15. ALAN BATTIATO (Rep, O)
    16. CHRISTOPHER J BATTIATO (Dem, O)
    17. JEFFREY BATTISTONI (Rep, Con)
    18. Julie Baughn (Dem)
    19. JOHN BAXTER (Dem, Wor)
    20. WILLIAM H BEALE (Rep, Con)
    21. THOMAS "TOM" BECKER (Dem, O)
    22. Troy M. Beckwith (Dem)
    23. STEPHEN A BEDETTI (Rep, O)
    24. Jared S. Behr (DEM)
    25. RITAMARY BELL (Dem, Rep)
    26. CHRISTINE M BELLO (Rep, Con)
    27. Michael Benedetto (Dem)
    28. Latoya Renee Benjamin (Dem)
    29. Douglas P. Bentley (Dem)
    30. Trish Bergin (Rep, Con)
    31. Justin D. Berhaupt (Dem)
    32. Susan A Berland (Dem, Rep, Con, WF)
    33. GREGORY BERNARD (Con)
    34. ALEXIS BERRY (Rep)
    35. Thomas Berry (Dem, Rep)
    36. MEG BERTRAND-WINKLER (Dem)
    37. VALERIE E BEST (Dem, Wor)
    38. JOSEPH BETRO (Rep, Con)
    39. JOSEPH F BETRO (Rep, Con, O)
    40. ANGELA BETTINA (Rep, Con)
    41. GREGORY A BIASOTTI (Con)
    42. WILLIAM BIBLE (Ufr)
    43. William F. Bichteman (Cons)
    44. Cathy A. Bischoff (Dem)
    45. VALERIE BITZER (Rep, Con)
    46. Bronwyn (Dem, Rep, I)
    47. LEO BLACKMAN (Dem)
    48. Segal Blakeman (DEM, REP, CON)
      candidate for Family Court Judge
    49. DEBORAH BLALOCK (Dem, Rep)
    50. MICHELLE BLEECKER (Dem, Wtp)
    51. ERICH BLOHM (Ufr)
    52. Hasahn Bloodworth (REB)
    53. Robert P. Bobrick (Rep, MF)
    54. Francis J. Bock (Dem)
    55. Gary C Bodenburg (Rep, Con)
    56. Andrew Bodiford (Dem)
    57. Brian Bollman (Dem)
    58. Jane E Bonner (Rep, Con)
    59. Adam W Bonosky (Dem, WF)
    60. Stephanie L Bontempi (Rep, Con)
    61. BRIAN BOONE (Rep, O)
    62. Gerard J. Boone (Cons)
    63. Joseph C. Borelli (Rep, C)
    64. Erik D. Bottcher (Dem)
    65. Jamaal A. Bowman (Dem)
    66. Amber F Brach-Williams (Rep, Con)
    67. Randy R Bradt (Rep, CON)
    68. ADAM BRANDOW (Dem)
    69. JAMES V BRANDS (Rep, Con)
    70. Justin Brannan (Dem)
    71. CRAIG BRENDLI (Dem, Wor)
    72. RICHARD BRENNER (Rep)
    73. L STEPHEN BRESCIA (Rep, Con)
    74. Gale A. Brewer (Dem)
    75. CHRISTINE BRIGGS (Rep)
    76. Tracy A Briggs (Dem, WF)
    77. Penny J. Britton (Cons)
    78. Randall S. Britton (Cons)
    79. Maxine S. Broderick (DEM, REP, CON)
    80. CHARLES H BROE (Rep, Con, O)
    81. Selvena N. Brooks‑Powers (Dem)
    82. Ryan Brosnan (Rep, C)
    83. Dana N Brown (Rep, Con)
    84. KRISTEN BROWN (O)
    85. Marva C. Brown (Dem, WF)
    86. Maurice Mo Brown (DEM)
    87. TERRICIENA A BROWN (Dem)
    88. WILLIAM BROWN JR (O)
    89. David R. Bruen (Dem, WF)
    90. Theresa J Bryant (Rep, Con)
    91. DENNIS BUCHAL (Dem, Rep)
    92. DANIELLE A BUCHHEIT (Rep)
    93. Scott Budow (Dem)
    94. HELEN L BUNT (Rep, Con)
    95. TARA M BUREK (Rep, O)
    96. ANNE BURGER (Rep, Con)
    97. George Burke (Dem, W)
    98. THERESA BURKE (Rep, Con)
    99. THOMAS J BURKE (Dem, Wor)
    100. Kathee Burke-Gonzalez (Dem, WF)
    101. ELIZABETH BURNS (Dem, Rep)
    102. Noah Burroughs (Dem)
    103. Timothy T. Burtis (REP, CON)
    104. WENDY BURTON (Dem)
    105. Kenneth L. Bush, Jr. (REP, CON)
    106. James Butera (Rep)
    107. GLENN BUTLER (Dem, Rep, Con)
    108. Edward M Buturla (Dem)
    109. Siela A. Bynoe (DEM, WFP)
      candidate for District #2
    110. Siela A. Bynoe (Dem)
    111. JOHN F BYRNES (Rep, Con)
  3. C
    1. Tiffany L. Caban (Dem)
    2. Susan Cacace (Dem)
    3. Robert J. Caemmerer (Rep, C, MF)
    4. Carlton L Cain (Rep)
    5. David L Calone (Dem, WF)
    6. BRANDON J CALORE (Rep, Con, O)
    7. EARL M CAMPBELL (Rep, Con)
    8. Karin B. Campbell (REP, CON)
      candidate for District #2
    9. MARK CAMPBELL (Dem)
    10. PHILIP J CANTERINO (Rep, Con)
    11. Robert J Cantwell (Rep, Con)
    12. Zhile Cao (Rep, MF)
    13. Heela Capell (Dem, Rep, C)
    14. MERSIN CAPOLLARI (Rep, Con)
    15. Nicholas J Caracappa (Rep, Con)
    16. KERILEE CAREY (Rep, Con)
    17. Christopher Carini (REP, CON)
    18. WILLIAM G CARLOS (Rep, Con)
    19. Gary M. Carlton (DEM, REP, CON)
    20. Tanya Carmichael (Rep)
    21. Johanna Carmona (Dem)
    22. CHARLES E CARNES (Rep, Con)
    23. Angie M Carpenter (Rep, Con)
    24. William D. Carpenter (Dem)
    25. David M. Carr (Rep, C)
    26. Woodruff L. Carroll (REP, PFP)
    27. PAT CARTALEMI (Cg)
    28. Blake A. Carter (DEM)
    29. ALFRED J CASELLA (Rep, Cg)
    30. ANDREA CASEY (Rep, Con, Cg)
    31. Chrissy Casilio (Rep, CON)
      candidate for Erie County Executive
    32. ELIZABETH K CASSIDY (Dem, Wor)
    33. PETER J CASSIDY (Rep, Con)
    34. Francesca M. Castellanos (Dem)
    35. Charles Castiglia (CON)
    36. Michelle Castillo (Rep)
    37. STEPHEN M CASWELL (Rep, Con)
    38. David J Cataletto (Dem, WF)
    39. Dana Marie Catanzaro (Dem)
    40. Vincent A Cauley (Rep, CON)
    41. JOSEPH D CAVACCINI (Rep)
    42. Dorothy Cavalier (Dem, WF)
    43. JACK F CAVENDER (Rep)
    44. Biju Chacko (DEM)
      candidate for District # 13
    45. Marguerite Chandler (MF)
    46. Michael Chapman (Othr)
    47. NICOLAS T CHASE (Rep, Con)
    48. Theiakoronronthe R Chavis (Dem)
    49. Jin Liang Chen (BF)
    50. Yi Andy Chen (Dem)
    51. Ravin R. Chetram (DEM)
    52. Tricia L Chiaramonte (Dem)
    53. Kenneth Chiu (Rep)
    54. Bernard K. Chow (Rep, C, CS, MF)
    55. Donald Chu (Dem)
    56. DOMINIC CICALESE (Rep, Con)
    57. MICHAEL CIFONE (Rep, Con)
    58. Noelle Citarella (Dem, WF)
    59. David Ciufo (Rep, Con)
    60. PATRICIA A CLARINO (Rep, O)
    61. RICHARD CLARINO (Rep, Con)
    62. Darcel D. Clark (Dem)
    63. Sharon A.B. Clarke (Dem, Rep, C)
    64. Donald X. Clavin, Jr. (REP, CON)
    65. Lillian Clayman (Dem, WF)
    66. Paul C. Cleary (Dem, Con)
    67. Reed LL Cleland (Dem)
    68. BARBARA A CLIFFORD (Rep)
    69. SUSAN L COCKBURN (O)
    70. Debra J. Cody (REP)
    71. Leonardo J. Coello (Dem)
    72. Bob Cohen (WOR)
    73. Caroline Piela Cohen (Dem)
    74. Gregory J Colavecchia (Rep, Con)
      candidate for Parma Town Justice
    75. JOE COLCLOUGH (Rep)
    76. Mary Jo Collins (REP, CON)
    77. William J Collins Sr (Rep, CON)
    78. Kenneth A Colón (Dem, WF)
    79. Robert P Connors (Rep, Con)
      candidate for Sweden Town Justice
    80. Michael Conway (Rep, C)
      candidate for Nassau Town Justice
    81. Jason L Cook (Rep, Con)
    82. Vivian E. Cook (Dem)
    83. Susan E. Cools (DEM)
    84. Catherine J Corella (Rep)
    85. ROBERT G COURTENAY (O)
    86. Claire Elizabeth Cousin (Dem)
    87. MARY COVUCCI (Rep, Con)
    88. MARK E COYNE (Rep, Con)
    89. BILL CRAIN (Dem)
    90. SALLY A CRAWFORD (Rep, Con)
    91. Thomas M Cronin (Rep, Con)
    92. RICHARD J CROUGHAN (Rep, O)
    93. Jaime Lynn Czajka (Dem)
  4. D
    1. MADELIN DAFOE (Dem, Rep)
    2. Ariel Dahan (Rep, Con)
    3. KATHLEEN DAILEY (Dem, Wor)
    4. Landon C. Dais (Dem)
    5. Mariann Dalimonte (DEM)
    6. Patrice A Dalton (Dem, Rep, WF)
    7. AL M D'AMELIO (Rep)
    8. TONY D'AQUANNI (Rep, Con)
    9. Taylor R. Darling (Dem)
    10. Beth J. Davidson (Dem, WF)
    11. Josh Davis (PFP)
    12. RON DAVIS (Rep, Con)
    13. Scott Davis (DEM)
      candidate for District #1
    14. Linda J Davis Valdez (Dem, WF)
    15. JEAN DAY (Dem)
    16. Carmen N. De La Rosa (Dem, WF)
    17. Manny De Los Santos (Dem)
    18. THOMAS J DEBLOCK (Rep, Con)
    19. DARLENA E DECKER (Rep)
    20. MICHAEL J DECKER (Rep, Con)
    21. DANIEL DEGAN (Dem, Wor)
    22. MEGAN L DEICHLER (Dem, Wor)
    23. Lucas E Deitch (Dem)
    24. DANIELLE DELEON (Dem, Wtp)
    25. Lisa Dell (REP, CON)
      candidate for Onondaga County Clerk
    26. DOUGLAS M DELLIPAOLI (Rep, Con, Ufp)
    27. Douglas M. DeMarche, Jr. (REP, CON)
    28. Kristine M Demo-Vazquez (Rep, Ind)
    29. JACQUELINE D DENNISON (Dem)
    30. PHIL DEROSA (Rep, Con)
    31. JULIA DESCOTEAUX (Dem)
    32. Jennifer S. DeSena (REP, CON)
    33. Angela M DeVito (Dem)
    34. Diane di Stasio (Rep, ANC, CUNY)
    35. Albert K Dickson (Dem)
    36. Eric Dinowitz (Dem)
    37. David J. DiPietro (Rep)
    38. JAMES DISALVO (Rep)
    39. Mike DiTullio (Dem, WF)
    40. Thomas F. Diviny (Rep, Con)
    41. Jill M Doherty (Rep, Con)
    42. Mary Anne Doherty (DEM, WOR)
      candidate for Syracuse Court Judge
    43. Martin W. Dolan (Dem)
    44. THOMAS E DOLAN (Dem)
    45. MARISA C DOLLBAUM (Dem)
    46. ROBERT C DOLLBAUM (Rep)
    47. Benjamin P Dollinger (Dem, WF)
    48. JEFFREY DOMANSKI (Dem)
    49. Julie M Domaratz (Dem, WF)
    50. Denise M. Dominguez (PS)
    51. Mary Pat Donnelly (Dem)
    52. Thomas P Donnelly (Dem, Con)
    53. VICKI DOYLE (Dem)
    54. CHRIS DRAGO (Dem, Wor)
    55. STACEY L DRAKE (Rep, Con)
    56. Jeanine C. Driscoll (REP, CON)
    57. Arnold W. Drucker (DEM, WFP)
      candidate for District # 16
    58. Thomas Drumm (Dem)
    59. Kevin Duffy (Dem)
    60. Laura A. Dunbar (Rep)
    61. JOHN J DUNN (Rep, Con)
    62. Scott Dunn (Dem, Rep)
    63. Karen L Dunne (Rep, Con)
    64. John L Dunning (Rep)
    65. Gonzalo Duran (C)
    66. CHRISTINE DURANTE (Rep)
    67. KEVIN DURLAND (Rep, Cg)
    68. Adam R. Dweck (Dem)
    69. JESSE P DWYER (Rep, Con)
    70. Benjamin I Dyett (Dem)
    71. CHARLES DYKAS (Dem)
    72. LARRY DYSINGER (Dem, O)
  5. E
    1. Toney Earl (Dem, Con)
    2. Jessica Earle‑Gargan (Dem)
    3. Mitchel D. Eccleston (Rep)
    4. ERIC ECKLEY (Dem, Wor)
    5. KAREN D EDELMAN-REYES (Rep, Con)
    6. Mark G Edwards (Rep, Con)
    7. REBECCA EDWARDS (Dem, I, Wtp)
    8. JOSEPH A EGITTO (Rep, Con)
    9. Jeffrey Elder (Dem, WF)
    10. Erica Elias (Rep)
    11. Steven C Englebright (Dem, WF)
    12. JOSEPH G ENNIS (Rep)
    13. Lauren L. Esposito (Dem)
    14. Emily A. Essi (DEM)
      candidate for Onondaga County Clerk
    15. Manuel Esteban, Sr (Rep, Con)
    16. TYLER A ETZEL JR (Dem, Wor)
    17. Zeneta Everhart (Dem)
    18. Christopher J. Exias (Dem, Con, WF)
  6. F
    1. MATTHEW J FABBRO (Dem)
    2. Jillian E. Faison (Dem)
    3. Laura M Falbo (Dem)
    4. Charles J Falciglia (EC)
    5. Amanda C. Farias (Dem, WF)
    6. Grady M. Farnan (REP, CON)
    7. Ginnie Farrell (Dem)
    8. ROBERT FAUST (Rep, Con)
    9. David N Favro (Dem, WF)
    10. ANTHONY E FAYO (Rep, Con)
    11. VICTOR W FEIT (Rep, Con)
    12. Hector Feliciano (Dem)
    13. Richard Felix (Rep, Con)
    14. Oswald J. Feliz (Dem)
    15. Adam A. Ferguson (Dem)
    16. JAMES E FERGUSON JR (Rep)
    17. Joel Feroleto (Dem)
    18. MICHAEL FERRANTE (Dem)
    19. MICHAEL A FERRARO (Rep, Con)
    20. John Ferretti (REP, CON)
      candidate for District # 15
    21. JILL FIELDSTEIN (Dem, Wor)
    22. Anthony M Figliola (Rep, Con)
    23. Steven Figueroa (Dem, W)
    24. No Candidate Filed (None)
    25. David Filer (Dem, WF)
    26. Brendan P. Finn (REP, CON)
    27. Mary T. Finneran (Dem)
    28. Kevin J. Fitch (Rep, Con)
    29. William J. Fitzpatrick (REP, PFP)
    30. Christopher E. Fiumara (REP, CON)
    31. Stephen S Flagler (Rep, Con)
    32. Thomas Flight (Dem, WF)
    33. William Flinter (Dem, WF)
    34. MARIANNE B FLORES (Rep, Con)
    35. RICHARD D FLORIO JR (Rep, Con)
    36. Steven J Flotteron (Rep, Con)
    37. YVONNE D FLOWERS (Dem)
    38. Jack Flynn (Dem)
    39. Kelly J Fogarty (Rep, Con)
    40. James J Foley (Rep, Con)
    41. Neil Foley (Rep, Con)
    42. BRIAN FORD (Rep, Con)
    43. JOHN V FORMAN (Rep, Con)
    44. ANTHONY FORMISANO (Rep)
    45. Amy L Fortunato (Dem, WF)
    46. Shawn A Foti (Rep, CON)
    47. Barbara J Francis (WF)
    48. Ray Francis (Rep, Con)
    49. Kathryn Franco (WF)
    50. Eudson T Francois (Dem)
    51. Lyle E. Frank (Dem)
    52. David C. Franklin (REP, CON)
    53. Anthony Frascone (WF)
    54. Mario Fratto (Rep)
    55. STEVE FRAZIER (Rep, Con)
    56. JAMES M FREIBAND (Dem, Wor)
    57. Rachel Freier (Dem, Rep, C)
    58. Margaret F Friedlander (Dem, WF)
    59. Joel Friedman (Dem, Con)
    60. Michael A. Frishman (Dem)
    61. MISTY FULLER (Rep, Con)
    62. CHRISTOPHER M FURMAN (Rep, Con)
    63. JOHN FUSCO (O)
  7. G
    1. EDWARD GABEL (Dem)
    2. KENYA GADSDEN (Dem, Wor)
    3. Emily E. Gallagher (Dem)
    4. Heather Gallagher (Dem)
    5. FAYE B GARITO (Rep, Con)
    6. Charles E. Garland (DEM)
    7. Timothy A Garneau (Dem)
    8. Exodus M. Gary (Rep)
    9. ANDREW GAUZZA IV (Rep, Con)
    10. Michael S Gawel (Rep, CON)
    11. C. William Gaylor (REP, CON)
      candidate for District # 14
    12. James F. Gennaro (Dem)
    13. Michael F Geraci (Dem)
    14. ANDREW R GIACOMAZZA (Rep, O)
    15. Michael J. Giangregorio (REP, CON)
      candidate for District # 12
    16. Edward Gibbs (Dem)
    17. John J Gilmour (Dem, CON)
    18. ALEX GINELLA (Dem, O)
    19. Joseph Girardi (DEM, REP, CON)
      candidate for County Court Judge
    20. JOHN N GIUDICE (Rep, Con)
    21. John J. Giuffre (REP, CON)
      candidate for District #8
    22. Deral D Givens (Dem, Con, WF)
    23. David Glazer (Dem)
    24. David E Godfrey (Rep, CON)
    25. Samantha A. Goetz (REP, CON)
      candidate for District # 18
    26. IRWIN M GOLD (Dem, Wor)
    27. Daniel Goldman (Dem)
    28. Michael H. Goldman (Dem)
    29. ANN GOLDSMITH (Rep, O)
    30. Glenn Goldsmith (Rep, Con)
    31. Elizabeth Golluscio (Rep)
    32. Joseph Golombek (Dem, CON)
    33. Evelyn Gong (Dem)
    34. Kristen Gonzalez (Dem)
    35. Samuel J Gonzalez (Dem, WF)
    36. Jessica Gonzalez-Rojas (Dem)
    37. Jesse Gooch (Rep, CON)
    38. Arnott G Gooding (Dem)
    39. BOB GORMAN (Rep, Con)
    40. PJ GORMAN (Rep, Con, O)
    41. Nancy S. Goroff (Dem)
    42. FREDERICK G GORSS (Rep, Con)
    43. Michael C Goscinski (Rep, Con)
    44. James W. Gounaris (REP, CON)
    45. Bernard J. Graham (Dem)
    46. Bruno Grandsard (Dem)
    47. CHRISTOPHER A GRANT (Dem)
    48. George A. Grasso (PSA)
    49. CHRISTOPHER J GRAZIANO (Rep, O)
    50. Denis Graziano (Dem)
    51. Dennis J Greco (Dem)
    52. ANDREW R GREEN (Dem)
    53. Christopher D Greene (Rep, CON)
    54. Rebecca Greene (Dem)
      candidate for Grafton Town Justice
    55. CATHY A GREGG (Dem)
    56. DuWayne Gregory (Dem, Con)
    57. NORMAN GREIG (Rep)
    58. Judy A. Griffin (Dem)
    59. Donald J Grim (Rep)
    60. James C Grimes (Dem, Rep, Con)
    61. Jacquelyn L Grippe (Dem, WF)
    62. RICHARD GUERTIN (Rep, Con)
    63. Colleen A. Gunnip (REP)
    64. Jillian A Guthman (Dem, WF)
    65. Jennifer Gutierrez (Dem, WF)
    66. ARTHUR GUZZO (Rep)
  8. H
    1. Mary E. Habib (DEM)
    2. ERIC HAIMS (Dem)
    3. Timothy L Hall (Dem)
    4. Kathleen A. Hallenbeck (Dem)
    5. Patricia Halo (Dem)
    6. Leah Halton-Pope (Dem, WF)
    7. BILL HAMEL (Dem)
    8. ROSANNA L. HAMM (Dem)
    9. Shahana K. Hanif (Dem, WF)
    10. Kamillah M. Hanks (Dem)
    11. NALLELY HANNA (Dem)
    12. LINDA L HARAHAN (Rep, Con)
    13. Beau A. Harbin (Dem)
    14. BILL HARKLERODE (Rep)
    15. Shana Harmongoff (Dem)
    16. Mathew W. Harris (Cons)
    17. Palmer L. Harvey (DEM, WOR)
    18. TORRANCE R HARVEY (Dem, Wor)
    19. Mark P Haslinger (Rep, Con)
    20. Tyler M. Hatfield (Rep, Con)
    21. OLA HAWATMEH (Rep, Con)
    22. Jennifer A Hebert (Dem, WF)
    23. Paul R. Heider (Rep)
    24. JAMES M HENDRY III (Rep, Con)
    25. ERNEST J HENRY (Dem)
    26. Nodesia R. Hernandez (DEM, WOR)
    27. STACEY L HIGGINS (Rep)
    28. Michael A Hill (Rep, CON)
    29. MICHAEL HOCKENBERRY (Rep, Con)
    30. James E. Hodge (DEM, WFP)
    31. Lon M. Hofstein (Rep, Con)
    32. Patrick J. Hogan (DEM)
    33. Monique J. Holaman (Dem)
    34. Robert F. Holden (Dem, Rep, C, MF, AW)
    35. BRANDON HOLDRIDGE (Dem, Wor)
    36. Murray Holman (CON)
    37. William G Holst (Dem, WF)
    38. Jay Hood Jr. (Dem, Con)
    39. Sarah Klee Hood (Dem)
    40. Larinda C. Hooks (Dem)
    41. CHRISTA HOOVLER (Rep)
    42. Brian J. Horan (Dem, O)
    43. Scott M Horowitz (Rep, Con)
    44. MARCUS A HORREGO (Rep)
    45. Dorey F Houle (Cons)
    46. ANDREW J HOUSE (Rep, Con)
    47. DEIRDRE A HOUSTON (Rep, Cg)
    48. John A. Howard-Algarin (Dem)
    49. MARK W HOYT (Rep, Con)
    50. Timothy C Hubbard (Rep, Con)
    51. John J Huber (Dem)
      candidate for Parma Town Justice
    52. Crystal Hudson (Dem, WF)
    53. Brian J Hughes (Rep, Con)
    54. EDWARD A HUGHSON (Rep, Con)
    55. Lori M Hulse (Dem, Rep, Con)
    56. Ian L. Hunter (PFP)
    57. ROBERT W HUNTER (Dem)
    58. STEPHEN R HUNTER (Dem, O)
    59. Eon Huntley (Dem)
    60. Evan Hutchison (Dem)
  9. I
    1. Michael A Iasilli (Dem, WF)
    2. JOHN ILIOU (Dem, Rep, Con)
    3. Louis J. Ingrassia Jr (Rep, Cons)
    4. LOUISA M INGRASSIA (Rep, Con)
    5. Lisa M Inzerillo (Rep, Con)
    6. KEVIN P IRWIN (Rep, Con)
    7. STELLA ISAZA (Dem)
    8. CARMINE ISTVAN (Rep, Con)
    9. Ingrid G. Izaguirre (DEM)
  10. J
    1. Benjamin Jackson (REP, CON)
      candidate for District #6
    2. Lacey Jackson (Dem)
    3. ANGELINA JADROSSICH (Rep, Con)
    4. DEAN JAEGER (Rep)
    5. ONDIE D JAMES (Dem)
    6. Jeffery Jamison (Dem)
    7. ROBERT S JANKOWSKI (Rep)
    8. Joseph A Jastrzemski (Rep)
      candidate for Niagara County Clerk
    9. JUDE A JEAN-FRANCOIS (Dem)
    10. Betsey Jean-Jacques (Dem)
    11. Marvin R. Jeffcoat (Rep, MF)
    12. Roni Sue Jenkins (REP, CON)
    13. ROBERT C JEROLOMAN (Rep, Con)
    14. LISA A JIMENEZ (Dem)
    15. Douglas J. Jobson (Rep, Con)
    16. Mark C Johns (Rep, Con)
    17. Cassandra A. Johnson (Dem)
    18. Daniel A. Johnson (Dem)
    19. DENNIS JOHNSON (Dem, Rep)
    20. ERIC M JOHNSON (Rep, Con)
    21. Howard Johnson (Dem, WF)
    22. PAUL K JOHNSON (Dem)
    23. RANDALL A JOHNSON SR (Dem)
    24. Skyler Q Johnson (Dem)
    25. TAMMY F JOHNSON (Dem)
    26. Linda K. Jones (Rep, Con)
    27. Mondaire L. Jones (WF)
    28. Patrona Jones-Rowser (DEM)
    29. Casey E. Jordon (REP, PFP)
    30. Rita C. Joseph (Dem, WF)
    31. Celia M Josephson (Dem, WF)
    32. Andrew Joyce (Dem)
  11. K
    1. EDWARD KADING (Rep, Cg)
    2. Ari Kagan (Rep, C, PP)
    3. Jon Kaiman (DEM)
    4. Megan Kaminski (Dem)
    5. ANA B KANZ (Rep, Con)
    6. Michael D Kaplan (Dem)
    7. Kurt Kappel (Rep, Con)
    8. ED KASCHE (Dem)
    9. CHRISTOPHER G KASKER (Rep)
    10. Rebecca A Kassay (Dem)
    11. Melinda Katz (Dem)
    12. LISA KAUL (Dem, Wor)
    13. Igor Kazatsker (TT)
    14. WILLIAM KAZDAN (Dem, O)
    15. KATHLEEN KEANE (Dem, O)
    16. BRENNAN KEARNEY (Dem, Wor)
    17. Adlerette Kebreau (K4C)
    18. Kim Keiserman (Dem)
    19. JOHN U KELEMEN (Rep, Con, O)
    20. Chuck Keller (DEM)
    21. Jack Kellner (Dem)
    22. Cody M. Kelly (REP, CON)
    23. Peter J. Kelly (Dem)
    24. JESSICA M KEMPTER (Rep, Con)
    25. BRADFORD KENDALL (Rep, Con)
    26. CHRISTOPHER KENNAN (Dem, Rep)
    27. James D. Kennedy (REP, CON)
      candidate for District # 19
    28. JOHN M KENNEDY, JR (Rep, Con, Ind)
    29. Leslie A Kennedy (Rep, Con)
    30. Will Kennelly (Rep, Con)
    31. Catherine A Kent (Dem, WF)
    32. Stephen F Kiely (Rep)
    33. JOHANNA KIERNAN (Dem)
    34. Theresa A Kiernan (Rep, Con)
    35. JOEDY P KIEVIT (Rep, Con)
    36. Ron Kim (Dem)
    37. JUSTIN E KIMPLE (Dem, Wor)
    38. Lee C. Kindlon (Dem)
    39. TYRONE KING (Dem, O)
    40. Bill Kinne (DEM)
    41. WAYNE W KIRKPATRICK (Rep, Con)
    42. STEVEN H KLEIN (Rep, Con, Wor)
    43. JERRY KLEINER (Dem)
    44. LINDA KLEINHENZ (Dem)
    45. CHADWICK KLEITSCH (Dem)
    46. Kelly M. Klingman (Rep, C, AW)
    47. David H. Knapp (REP)
    48. P. BRODERICK KNOELL (Rep, Con)
    49. Michael Kooshoian (Dem, CON)
    50. Howard J. Kopel (REP, CON)
      candidate for District #7
    51. Jonathan Kornreich (Dem, WF)
    52. Seth Koslow (DEM)
      candidate for District #5
    53. RUSSELL J KOWAL (Rep, Con)
    54. Gary Kowalsky (Rep)
    55. STEPHAN L KRAKOWER (Rep, Con)
    56. Elye Kramer (Rep, INF)
    57. Shekar Krishnan (Dem)
    58. Michael I. Kristakis (REP, CON)
    59. Andrea Krugman (Dem)
    60. Albert N Krupski (Dem, Con)
    61. Albert J Krupski, Jr (Dem, Con)
    62. Constance D. Kudlack (Dem)
    63. Barry J. Kuhar (Dem)
    64. Neeraj Kumar (DEM)
      candidate for District #9
    65. LEE KYRIACOU (Dem)
  12. L
    1. Vito LaBella (C)
    2. Steven L. Labriola (REP, CON)
    3. Joshua Alexander Lafazan (DEM)
      candidate for District # 18
    4. WILLIAM LAHAM (Dem, Ufp)
    5. JAMES A LAIN (Rep, Con)
    6. BARBARA LAIRD (Dem, Wtp)
    7. Daniel B. Lally (MF)
    8. Richard L. LaMarca (REP, CON)
    9. Gus Lambropoulos (Dem)
    10. Jennifer Marie Lamoy (HON)
    11. Patricia L. Lane (Dem)
    12. TISH LANGE (Dem)
    13. ANDREW LANZA (Dem)
    14. ANTHONY M LAROCCA JR (Rep)
    15. Thomas A. Larson (Rep)
    16. Micah C. Lasher (Dem)
    17. ROSARIO A LASPINA (Rep, Con)
    18. CONSTANCE F LATIMER (Rep)
    19. George S. Latimer (Dem)
    20. BRENDAN LAWLER (Dem, Wor)
    21. CATHERINE LEE (O)
    22. Dewayne R. Lee (Rep)
    23. Latoya S Lee (Dem, WF)
    24. Linda Lee (Dem)
    25. Chad H Lennon (Rep, Con)
    26. Gretta I Leon (Rep, Con)
    27. Brian J Lester (Rep, Con)
    28. Andrew Leven (Dem)
    29. Kenneth L. Lewis, Jr. (Dem, Rep, Con)
    30. Uniquia D Lewis (WAWG)
    31. ROBIN LICARI (Dem, Wor)
    32. Willie J Lightfoot (Dem, WF)
    33. Karen Lin (Dem)
    34. Meredith B Lipinsky (Rep, Con)
    35. Christine Liu (DEM)
    36. DENIS A LIVINGSTON (Rep)
    37. BOB LIVSEY (Dem, O)
    38. GIANCARLO LLAVERIAS (Dem, Wtp)
    39. ANTHONY LOBIONDO (Rep, Con)
    40. ALFRED LO BRUTTO (Dem, Rep)
    41. Michael A Loguercio, Jr (Rep, Con)
    42. Thomas Lohmann (Rep, Con)
    43. JOHN LOMBARDI (Rep, Con)
    44. WREN LONGNO (Dem)
    45. John M Lorenzo (Rep, Con)
    46. Lindsay Lorigo (Rep, CON)
    47. Daniel P Losquadro (Rep, Con)
    48. LISA LOUGHRAN (Dem, Rep)
    49. Farah N. Louis (Dem)
    50. Michael J. Lucchesi (REP, CON)
      candidate for District #1
    51. KATHRYN D LUCIANI (Rep, Con, O)
    52. TERESA M LUONGO (Rep, Con, O)
    53. Brooke A Lupinacci (Rep, Con)
    54. Veronica Lurvey (DEM)
    55. Stephen K Lynch (Dem, Rep)
    56. VANESSA R LYNN (Rep, Con)
    57. David Lys (Dem, WF)
  13. M
    1. BETSY MAAS (Cg)
    2. Kevin P. Maccarone (REP, CON)
    3. Vincent Macchio (DEM)
    4. CAROL JEAN MACKIN (Rep, Con)
    5. Gabi Madden (Dem)
    6. Peter J. Mahan Sr. (Cons)
    7. Patricia Maher (Dem)
    8. Laura L. Maier (REP, CON)
    9. Danniel S. Maio (Rep, C)
    10. Chol Majok (DEM)
    11. Josephine P Makowski (Dem, WF)
    12. Carol Elaine Malcolm (Dem)
    13. MONIYSHA C MALDONADO (Dem, O)
    14. Rena Malik (Dem)
    15. Matthew W. Malin (DEM)
      candidate for District # 15
    16. FRANK L MALLOY (Rep, Ind)
    17. Jesse Malowitz (Dem, WF)
    18. JAN J MALUDA JR (Rep, Con)
    19. John Mancusi (REP, CON)
    20. Joseph M. Manfredi (DEM)
    21. LINDA HAAS MANLEY (Dem, Wor)
    22. SCOTT M MANLEY (Rep, Con)
    23. MARIA MANN (Rep, Con)
    24. John W. Mannion (Dem)
    25. TOM MANSFIELD (Dem, Wor)
    26. Dominick R, Mantella (Dem)
    27. Neil A Manzella (Rep, Con)
    28. Tamika Mapp (Dem)
    29. George Maragos (DEM)
    30. Richard T Maran (Rep, Con)
    31. Scott Marciszewski (Rep, CON)
    32. Louis J Marcoccia (Rep, Con)
    33. Theresa A Mari (Rep, Con)
    34. Alexander Marion (DEM)
      candidate for Syracuse City Auditor
    35. Kristy Marmorato (Rep, C)
    36. RICHARD L MARSH JR (Rep)
    37. Delsia G. Marshall (Dem)
    38. Christopher Marte (Dem)
    39. Daniel G Martel (Rep, Con)
    40. Richard W Martel (Rep, Con)
    41. Mitch Martin (Rep)
    42. Sydney K. Martin (DEM)
    43. TODD MARTIN (Rep, Con)
    44. YVETTE MARTINEZ (Dem, O)
    45. NICHOLAS MASELLI JR (Rep, Con)
    46. JOSEPH G MASI (Dem)
    47. Jill Massa (Dem, Rep, Con)
    48. Marty Masterpole (DEM, CON)
    49. THOMAS A MATTINGLY (Rep, Con)
    50. Brian F. May (REP)
    51. Daniella M. May (Rep, PP, MAH)
    52. MARIA C MAY (Dem)
    53. CHRISTOPHER L MAYVILLE (Rep, Cg)
    54. ROBERT MAZZAFERRO (Rep)
    55. James F Mazzarella (Rep, Con)
    56. FRANK MAZZELLA (Dem, Wor)
    57. JEAN A MCARTHUR (Rep, Con)
    58. Kevin J McCaffrey (Rep, Con)
    59. CYNTHIA MCCALLION-MAS (Dem)
    60. April McCants-Baskin (Dem, WF)
    61. Richard McCarron, Jr. (REP, CON)
    62. Thomas D McCarthy (Rep, Con)
    63. TIMOTHY I MCCARTY (Rep, Con)
    64. JENNIFER L MCCORMICK (Rep, Con)
    65. David McElroy (Rep, CON)
    66. Michael J McElwee, Jr (Rep, Con)
    67. Ryan P McGarry (Dem, WF)
    68. KEVIN MCGIVNEY (Rep, Con)
    69. William P. McGovern (Rep, Con)
    70. John W McGowan (Cons)
    71. Christopher T. McGrath (DEM, REP, CON)
    72. DOUGLAS A. A. MCHOUL (Rep, Con)
    73. Donald B McKay (Dem, WF)
    74. ROBERT MCKEON (Dem)
    75. Thomas McKevitt (REP, CON)
      candidate for District # 13
    76. Christopher J McKimmie (Rep, CON)
    77. JAMES MCKNIGHT (Rep, Con)
    78. Carolyn McLaughlin (Dem)
    79. Joseph R McLoughlin (Dem, WF)
    80. ROBERT D MCLYMORE (Dem)
    81. CATHERINE MCMAHON (Rep, Con)
    82. Michael E. McMahon (Dem)
    83. Ryan McMahon (REP, CON)
    84. DAVID M MCMILLEN (Rep)
    85. Cynthia M McNamara (Rep)
    86. Terence F McSweeney (Dem, Con)
    87. Kevin J. Meaker (REP, CON)
    88. Darlene Mealy (Dem)
    89. Danielle M. Medeiros (DEM)
    90. John Meekins (Rep)
    91. Demond L Meeks (Dem, WF)
    92. ANUSHA B MEHAR (Dem, Wor)
    93. Eve A Meltzer-Krief (Dem, WF)
    94. Julie Menin (Dem)
    95. EVAN R MENIST (Dem, Wor)
    96. Denise M Merrifield (Rep, Con)
    97. LIZ MESQUITA (Rep, Con)
    98. JOHN METZGER (Rep, Con)
    99. Matthew J. Meyer (Dem)
    100. MERRY MEYER (Dem)
    101. NEIL MEYER (Dem, O)
    102. Timothy Meyers (Dem, WF)
    103. DEAN MICHAEL (Rep, Con)
    104. Thomas J. Michales (Dem)
    105. LYNNE MIELE-VERSACI (Rep)
    106. Anna Mikhaleva (Dem)
    107. Eric P. Milgram (DEM, REP, CON)
      candidate for Family Court Judge
    108. ELIZABETH L MILLER (Dem, O)
    109. Marilyn M. Miller (Rep, MF)
    110. Melissa L. Miller (REP)
    111. Barbara Miller-Williams (Dem, WF)
    112. Jasper I. Mills III (Dem)
    113. John Mills (Rep)
    114. Susan G. Mintz (DEM)
    115. Adeel Mirza (Dem)
    116. Roman Misula (Dem)
    117. Timothy Mitts (Cons)
    118. Amy L Monachino (Rep, Con)
    119. Stephan Monpremier (Rep)
    120. Hiram Monserrate (Dem)
    121. Jennifer C Montiglio (Dem, Rep, Con)
    122. Jimmy Monto (DEM, WOR)
    123. Mo Moodie (PFP)
    124. Maria Z Moore (Dem, Con)
    125. Michael J. Moran (Rep, C)
    126. Jarod B Morris (Rep)
    127. LANA MORRISON (Dem, Rep, Cg)
    128. Michael Mossa (Rep, C)
    129. Francisco P. Moya (Dem)
    130. MARY BETH MUIR (Dem)
    131. Debra S. Mule (DEM, WFP)
      candidate for District #6
    132. Ryan Mullahy (Rep, C, W)
      candidate for Schodack Town Justice
    133. Patrick C. Mullaney (REP, CON)
      candidate for District #4
    134. MARYCATHERINE T MULLEN (REP, CON)
    135. Magnolia Mumm (REP, PFP)
    136. KRISTOFER MUNN (Dem, Wor)
    137. Sandra M. Munoz (Dem)
    138. Gary Muraca (Rep)
    139. PAUL MURPHY (Rep)
    140. JAMES J MURPHY (Rep, Con)
    141. Michael A Murphy JR (WAWG)
    142. Kate Murray (REP, CON)
    143. LINDA MURRAY (Rep, Con)
    144. Thomas E Murray III (Dem, WF)
    145. Thomas E. Muscarella (REP, CON)
    146. Irene Myers (Rep, CON)
    147. JIM MYERS (Dem, Rep)
    148. KATHLEEN A MYERS (Rep, Con)
    149. MARTIN T MYGAN JR (Dem, Wor)
    150. RONALD MYRUSKI (Rep, Con)
  14. N
    1. Alison J. Napolitano (REP, CON)
    2. Mercedes Narcisse (Dem)
    3. Joseph L. Nauseef (Rep, Con)
    4. Marty Nave (DEM)
    5. Lawrence E. Nedelka (DEM)
    6. Donald D. Neff (Rep)
    7. Anthony J Nemi (Rep, CON)
    8. Christopher B. Newell (Rep)
    9. MELISSA NEWHAUSER (Rep, Con)
    10. Olena Nicks (DEM, WFP)
    11. Jeanne W Nielsen (Dem, Rep)
    12. Rosaline Nieves (Rep)
    13. Demetreus T Nix (WAWG)
    14. NICOLE NOAKES (Rep, Con)
    15. Eli Northrup (Dem)
    16. Mitchell P Nowakowski (Dem)
    17. Sandy Nurse (Dem, WF)
  15. O
    1. Camille O'Brien (Rep, Cons)
    2. COLIN OCONNELL (Rep, Con)
    3. LISA M OCONNOR (Rep)
    4. JASON A ODELL (Rep)
    5. Colin F. O'Donnell (DEM, REP, CON)
      candidate for County Court Judge
    6. Thaddeus I O'Neil (Dem)
    7. Alexandria Ocasio-Cortez (Dem)
    8. HEATHER O'DELL (Dem, Wor)
    9. STEPHEN P O'HARE (Rep, Con)
    10. Mark A. Olson (REP, CON)
    11. Maria Ordonez (Dem)
    12. CHRISTINE M O'REILLY-RAO (Rep, Con)
    13. Joaquin E. Orellana (Dem)
    14. Javier Ortiz (Dem)
    15. John A Ortiz (Dem)
    16. Lisa Ortiz (Dem)
    17. Timothy S Osborn (Dem)
    18. Chi A. Osse (Dem, WF)
  16. P
    1. Alexis Pace (DEM)
      candidate for District #4
    2. Ricardo Pacheco (Dem)
    3. Jose A. Padilla Jr. (C)
    4. Kenneth Paek (Rep)
    5. NICK PAGE (Dem)
    6. Yu-Ching James Pai (Rep, C, CS, MF)
    7. Vickie Paladino (Rep, C, CS)
    8. Marc Pallozzi (Dem, W)
    9. KATHRYN E PALMER-HOUSE (Rep)
    10. Rita Paniagua (DEM, WOR)
    11. Daniel J Panico (Rep, Con)
    12. Pamela D. Panzenbeck (REP, CON)
    13. JOSEPH P PAOLONI (Dem)
    14. LISA PAOLONI (Rep, Con)
    15. Anthony W. Paradiso (DEM, REP, CON)
    16. William H Parash (Rep)
    17. ANTHONY PARISI (Dem, Wor)
    18. Matthew L Parsons (Dem)
    19. Nicholas Andrew Passaro (DEM)
      candidate for District # 19
    20. Matthew Pasternak (DEM)
      candidate for District # 12
    21. JAMES PAT PATTERSON (Rep, Con)
    22. JUNE I PATTERSON (Rep, Con)
    23. Aney Paul (Dem, Con)
    24. Kara Pearson (Rep, C)
      candidate for Nassau Town Clerk
    25. Susan M. Pedo (Dem)
    26. Barbara A. Peebles (REP)
    27. Bill Pell (Dem, Con)
    28. EDWIN A PELL III (Rep)
    29. Christine Pellegrino (Dem, WF)
    30. Jasmine Pena (DEM)
    31. Mary Clare Pennello (Dem)
    32. Sandra Perez (Dem)
    33. Theresa Rose Pergola (DEM)
    34. VICTORIA A PEROTTI (Rep, Con)
    35. James M (Jim) Perry (Dem, WF)
    36. Phaedra F. Perry (Dem)
    37. Timothy Peterson (Rep, C)
    38. JOSEPH PETITO (Dem)
    39. Madeline Petrara-Perrin (DEM, REP, CON)
    40. STEPHEN PEZZELLA (Rep)
    41. MARC PFEIFER (Rep, Con)
    42. Brian K. Phillips (Rep)
    43. CHRISTOPHER PHILLIPS (Rep)
    44. Theodore W. Phillips (Rep)
    45. GILBERT J PIAQUADIO (Rep, Con)
    46. Anthony A Piccirillo (Rep, Con)
    47. John Raphael Pichardo II (Dem)
    48. Chloe E. Pierce (Dem)
    49. KEVIN B PIKE (Dem, Rep)
    50. Mazi Melesa Pilip (REP, CON)
      candidate for District #10
    51. Michael J. Pinto (Rep, C)
    52. MICHAEL H PLASS (Rep, Con)
    53. MARIA PLAZA-ABRIL (Wtp)
    54. Diane Darwish Plumley (DEM)
    55. MICHAEL POLASEK (Con)
    56. CARAL POLES (Rep)
    57. Mark Poloncarz (Dem, WF)
      candidate for Erie County Executive
    58. Tina M. Posterli (DEM, WFP)
    59. Keith Powers (Dem)
    60. Jeffrey P. Pravato (REP, CON)
    61. Sandra L. Price (Dem)
    62. Raquan Pride-Green (WOR)
    63. MARC PRINE (Dem)
    64. DONALD E PRUSAKOWSKI (Rep, Con)
    65. DON PRZYTULA (Dem)
    66. EILEEN PUCCI (Dem)
    67. VINCENT A PULEO (Rep, Con, Ind)
    68. A. GREGG PULVER (Rep, Cg)
  17. Q
    1. Helen Qiu (Rep, C, CS, ANC)
    2. Carmen R. Quinones (Dem)
    3. Joanne Quinones (Dem, Rep, C)
  18. R
    1. Gwendolyn H. Raeford (DEM)
    2. Mujib Rahman (Othr)
    3. Andrew P Raia (Rep, Con)
    4. RAYMOND P RAICHE (Rep, Con, Wor)
    5. Rusat Ramgopal (Rep, CS)
    6. Peter M. Rayhill (REP, CON)
    7. Janelle A Reed (Rep)
    8. DONALD REHREY JR (Rep, Con)
    9. JAY H REICHGOTT (Dem)
    10. Elijah A Reichlin-Melnick (WF)
    11. Mike Reid (DEM)
    12. Dustin Reidy (Dem)
    13. JOHN J REILLY III (Rep)
    14. Michael G. Reinhart (REP, CON)
    15. Ranette L. Releford (DEM, WOR)
    16. Robert M Restaino (Dem, CON)
    17. Lincoln Restler (Dem, WF)
    18. BILL REUTER (Rep, Con)
    19. JEFFREY S RHOADES (Rep, Con)
    20. MOLLY RHODES (Dem)
    21. Ricja D. Rice-Ghyll (Dem)
    22. MAUREEN RICHARDSON (Dem, O)
    23. Jason A Richberg (Dem, WF)
    24. PAUL J RICKARD JR (Rep, Con)
    25. Erica R. Rico (DEM)
      candidate for District #8
    26. Kevin C. Riley (Dem)
    27. Jonathan D. Rinaldi (Rep, C, MF, PP)
    28. MARY A RISO (Rep, Con)
    29. Carlina Rivera (Dem, WF)
    30. David Rivera (Dem, WF)
    31. KELLY ROBIN (Rep, Con)
    32. Christopher A Robins (Dem, WF)
    33. Brian Robinson (Rep, PP)
    34. JOSEPH ROCHFORT (Rep)
    35. Paul A. Rodriguez (Rep, C)
    36. JAMES ROGERS (Dem, Wor)
    37. CHRIS ROLISON (Rep, Con)
    38. Edward P Romaine (Rep, Con)
    39. Daniel F. Romeo (DEM)
    40. Gabriella Romero (Dem)
    41. Jorge L. Rosario (Dem, Con)
    42. Lourdes P. Rosario (REP, CON)
    43. Amelia Rose (Rep)
    44. Melissa Rosenberg (Dem)
    45. Daniel C Ross (Dem, WF)
    46. KAELIN ROTH (Rep, Con)
    47. Martha Rowen (Rep, C, MF)
    48. Carol E Russell (Dem)
    49. Christopher J. Ryan (DEM, WOR)
    50. Christopher J. Ryan (Dem)
    51. RICHARD RYAN (Rep, Con)
    52. Laura A. Ryder (REP)
  19. S
    1. Kaye Saglibene (Rep, Con)
    2. Yusef Salaam (Dem)
    3. Joseph S. Saladino (REP, CON)
    4. Rafael Salamanca Jr. (Dem)
    5. Francis J Salazar, Jr (Dem)
    6. THEONI S SALOTTO (Rep, Con, Wor)
    7. FELICIA SALVATORE (Rep, Con)
    8. JEFF SAMERSON (Dem, O)
    9. Pierina A. Sanchez (Dem, WF)
    10. WILLIAM SANCHEZ (Dem, Rep, O)
    11. Rebecca L Sanin (Dem, WF)
    12. SYLVIA M SANTIAGO (Dem, O)
    13. Xavier A. Santiago (Dem)
    14. Thomas J Santillo (Rep, Con)
    15. FLORENCE T SANTINI (Rep, Con)
    16. JASON J SARTORI (Rep, Con)
    17. Danielle Fugazy Scagliola (DEM)
    18. SAL SCANCARELLO (Rep, Con)
    19. Christopher Scanlon (Dem)
    20. Susan K. Schanz (Cons)
    21. Traci C. Schanz (Cons)
    22. Jake Scheiner (DEM)
      candidate for District # 14
    23. ALLAN SCHERR (Dem)
    24. Maria C Scheuring (Dem, WF)
    25. Craig Schley (Dem)
    26. COLIN J SCHMITT (Con)
    27. JAMES SCHMITT (Rep, Con)
    28. Gwynn D Schroeder (Dem, WF)
    29. Lynn C. Schulman (Dem)
    30. Wayne F. Schutt (Rep)
    31. BENJAMIN FRANKLIN SCHWARTZ (Dem, Wor)
    32. Brad Schwartz (Dem)
    33. SIMON SCHWARTZ (Dem)
    34. Edward W. Scott III (REP, CON)
    35. Annmarie Seddio (Dem, Rep, Con)
    36. Deborah Seeber (Dem)
    37. Julien Segura (Dem)
    38. Amanda N. Septimo (Dem)
    39. SUSAN J SERINO (Rep, Con)
    40. GEORGE SERRANO (Rep, Con)
    41. OMARI SHAKUR (Dem)
    42. Ruslan Shamal (SSSI)
    43. William David Shanahan (Rep, C, CS)
    44. RYAN SHARPE (Dem, Wtp)
    45. MICHAEL SHEEHAN (Dem, Rep)
    46. Raymond W. Sheridan III (Rep, Con)
    47. KATHRYN A SHERLOCK (Rep, Con)
    48. ANN SHERSHIN (Dem, Wtp)
    49. Maryjane C Shimsky (Dem)
    50. Edit Shkreli (Dem)
    51. NATHAN A SHOOK (Dem, Wor)
    52. Sarahana Shrestha (Dem)
    53. Ronald S Shubert (Dem)
    54. STANLEY B SIEGEL (Dem, O)
    55. Kathryn J. Silliman (Dem)
    56. Marsha F. Silverman (DEM, WFP)
    57. Jo Anne Simon (Dem)
    58. MICHAEL SIMON (Rep, Con)
    59. Anathea C. Simpkins (Dem)
    60. Barbara A. Simpson (MF)
    61. Raja K. Singh (DEM)
      candidate for District # 17
    62. Sukhi Singh (CS)
    63. JEANINE SISCO (Dem)
    64. Caleb C. Slater (Rep)
    65. Thomas Slavin (Rep, C)
    66. Anne Hession Smith (Dem, WF)
    67. Bernadette Smith (Dem)
    68. EVE SMITH (Dem)
    69. JACKIE L SMITH (Dem, O)
    70. JAMES SMITH III (Rep)
    71. KENNETH E SMITH (Rep, Con)
    72. Sarah M Smith (Dem)
    73. Scott W Smith (Rep, Con)
    74. WILLIAM A SMITH (Con)
    75. William Smith (Dem)
    76. YVETTE VALDES SMITH (Dem, Wor)
    77. COLEEN E SNOW (Rep)
    78. P. David Soares (Dem)
    79. Carrie Solages (DEM, WFP)
      candidate for District #3
    80. Kent T. Sopris Jr (Dem)
    81. Philip Soskin (Dem, Con)
    82. Jonathan Soto (Dem)
    83. JOSEPH SPAGNOLA JR (Rep)
    84. GARY I SPEARS (Rep, Con)
    85. Carl L Speranza (Dem, WF)
    86. ELIZABETH SPINZIA (Dem)
    87. Kerry S Spooner (Dem, WF)
    88. NANCY M SPORBERT (Dem, O)
    89. John F. Stalzer (REP, CON)
      candidate for District # 11
    90. Catherine L Stark (Rep, Con)
    91. Derek P Stein (Dem, WF)
    92. Saul Stein (Dem, Rep, C)
    93. JOHN P STEGENGA (Rep, Con)
    94. Scott Steve (Rep)
    95. Althea V. Stevens (Dem)
    96. Luke Stevenson (O)
    97. HAEL V STEWART-FISHER (O)
    98. Dana Stilley (Dem, WF)
    99. Richard L. Stock (Rep)
    100. Richard E Stowe (Rep, Con)
      candidate for Riga Town Justice
    101. ELIZABETH L STRAUSS (Dem, Rep)
    102. Scott P. Strauss (REP, CON)
      candidate for District #9
    103. Leslie A. Stroth (Dem)
    104. Thomas F Sullivan (Cons)
    105. Rene N Suprina (Dem)
  20. T
    1. Jennifer S Tallon (Dem, WF)
    2. Michael J Tallon (Rep, Con)
      candidate for Rush Town Justice
    3. Ying Tan (Rep)
    4. Al Taylor (Dem)
    5. REGINA M TAYLOR (Rep)
    6. William F. Taylor (Dem, WF)
    7. Mark Teeter (Dem)
    8. Claudia Tenney (Rep)
    9. JACOB TESTA (Dem)
    10. STEVEN R THAU (Rep, Con)
    11. Jamie Thomas (Rep, C)
    12. NEDRA A THOMPSON (Dem)
    13. Seth A. Thompson (Dem)
    14. Dominick S. Thorne (Rep, Con)
    15. Heshy Tischler (BPF)
    16. SPARROW H TOBIN (Dem)
    17. Frank Todaro (Rep, CON)
    18. Arkadiusz T. Tomaszewski (Rep, C, MF)
    19. AL TORREGGIANI (Rep, Con)
    20. JOE TORRES (Wor)
    21. GREGORY TOTINO (Dem, Ufp)
    22. CHRISTOPHER S TRAMAGLINI (Rep, Con)
    23. RYAN TRAVELPIECE (Rep, Con)
    24. Cameron J Trent (Dem, WF)
    25. Elizabeth M. Treston (DEM)
    26. DAWN TRIPODO-PATTERSON (Rep, Con)
    27. Hillary Trombley (O)
    28. Neil Trombley (Rep)
    29. Robert Trotta (Rep, Con)
    30. April M. Trudeau (Dem)
    31. WILLIAM G TRUITT (Rep, Con)
    32. Sarah E Tully (Dem, WF)
    33. Matt Turner (Rep, C)
    34. Janet S. Tweed (Dem)
  21. U
    1. Sandra Ung (Dem)
  22. V
    1. Claire Valdez (Dem)
    2. ERIC VALENTIN (Dem, Con)
    3. ROBERT D VALENTINE (Rep, Con, O)
    4. Daniel M Van Arsdale (Dem)
    5. Ronald L. VanDee (Dem)
    6. Keith D. VanGorder (Rep, Con)
    7. Keith D. VanGorder (Rep, Con)
    8. Christine A. Varga (CON)
    9. Cynthia S Vargas (Dem, WF)
    10. Deanna Varricchio (Rep, Con)
    11. Linda D Vavricka (Rep, Con)
    12. James A Vazzana (Rep, Con)
    13. Isaiah Orlando Vega (Rep, C, MF)
    14. Pamela J Velastegui (Rep, Con)
    15. Marjorie Velazquez (Dem)
    16. MICHAEL C VENTRE (Rep, Con)
    17. Inna Vernikov (Rep, C)
    18. JASON VICCHIARIELLO (Rep, Con)
    19. Manuel Vilar, Jr (Rep, Con)
    20. Fanny Patricia Villarreal (Rep)
    21. Jeanne M Vinal (Dem, WF)
    22. STEVEN VINELLA (Dem, Wor)
    23. Christopher P. Voccio (Rep, CON)
    24. CINDY L VOSS (Rep, Con)
  23. W
    1. William O Wagstaff (Dem)
    2. PALOMA WAKE (Dem, Wor)
    3. Eugene P, Waldbauer (Rep, Con)
    4. Rose Marie Walker (REP, CON)
      candidate for District # 17
    5. CRAIG M WALLACE (Rep, Con, Wor)
    6. BRIAN WALSH (Rep)
    7. KEVIN WALSH (Dem)
    8. Vicki A. Walsh (REP, CON)
    9. TERRANCE A WANSLEY (Dem, Wor)
    10. Darien D. Ward (DEM)
    11. Edward J. Warner, Jr. (Rep, Con)
    12. Lovely A Warren (Dem)
    13. Joann Waski (Rep, Con)
    14. Lola Waterman (Dem)
    15. Gary J Weber (Rep, Con, WF)
    16. Aron B Weider (Dem, Con)
    17. MATTHEW A WEISHAUPT (Rep, Con)
    18. Steven Weissbard (Rep, Con)
    19. Ann E Welker (Dem, WF)
    20. Mary Faith Westervelt (Dem, Rep)
    21. Jean Marie Westlake (REP, CON)
    22. PAMELA WETHERBEE (Dem)
    23. THERESA M WHELAN (Rep, Con)
    24. Van White (Dem)
    25. Duane J Whitmer (Othr)
      candidate for Erie County Executive
    26. Delia M. Deriggi Whitton (DEM)
      candidate for District # 11
    27. MICHAEL WHITTON (Dem)
    28. Paige K Wickham (Rep, Con)
    29. Aron B Wieder (Dem)
    30. Christopher T. Wilcox (Rep, Con)
      candidate for Clarkson Town Justice
    31. Richard C Wilkinson (Rep, CON)
    32. Yael WIlkofsky (Dem)
    33. GREGORY R WILLEMS (Rep)
    34. Arthur R Williams (Rep, Con)
    35. Corey J. Williams (DEM)
    36. Nantasha M. Williams (Dem)
    37. Amber D Wilson (Rep, Con)
    38. DARON H WILSON (Dem)
    39. Linda Wilson (Dem)
    40. Susan M. Wilson (Dem)
    41. KAREN M WILUTIS (Dem, Rep, Con)
    42. PAUL R WINTERS (Rep, Cg)
    43. MARK A WITKOWSKI (Rep)
    44. KEVIN D WITT (Dem)
    45. MICHAEL A WITT (Rep, Con)
    46. Andy Wittman (Rep, Con)
    47. SHARON WOHRMAN (Rep, Con)
    48. JOSH WOJEHOWSKI (Dem, Wor)
    49. Alden H. Wolfe (Dem)
    50. Julie Won (Dem, WF)
    51. Carrie Ingersoll Wood (DEM, WOR)
    52. Kate L. Wood (Dem)
    53. James M Wooten (Rep, Con)
    54. Michael G Wootton (Rep, Con)
    55. KATHLEEN WRAY (Dem)
    56. Jordan J.G. Wright (Dem)
    57. BRIAN C WRYE (Rep, Con)
    58. CHARLES J WYANT JR (Rep)
    59. ROBERT WYANT (Dem)
    60. Rasheed Wyatt (Dem)
    61. Rebecca J Wydysh (Rep, CON)
  24. Y
    1. Weihua Yan (DEM)
      candidate for District #10
    2. Avrohom Yankelewitz (Dem)
    3. JOHN C YAROSZ (Rep)
    4. Joanne Yee (DEM)
    5. Itamar J. Yeger (Dem, Con)
    6. Kalman Yeger (Dem, Rep, C)
    7. Kalman Yeger (Dem)
    8. KEITH D YENNIE (Dem, O)
    9. DINA MARIE YENO (Rep)
    10. RICHARD C YENO (Rep, Con)
    11. Dao Yin (Dem)
    12. Debra Young (Rep, C)
  25. Z
    1. Michael J Zachowicz (Rep, CON)
    2. Laurie A Zaneski (Rep, Con)
    3. Joe Zavaglia (DEM)
    4. FRITS ZERNIKE (Dem)
    5. ADRIENNE ZETTERBERG (Rep)
    6. Susan Zhuang (Dem)
    7. Stefani L. Zinerman (Dem)
    8. John F Zozzaro (DEM)
    9. DAVID ZUBIKOWSKI (Rep)
    10. Evan M. Zuckerman (Rep, I)
    11. Peter J. Zuckerman (DEM)
    12. TOMMY ZURHELLEN (Dem, Wor)