Change Address

VOTE411 Voter Guide

All Races

  1. Pennsylvania
    1. Pennsylvania Superior Court Judge - Democratic Party Primary
    2. Pennsylvania Superior Court Judge - Republican Party Primary
    3. County Chief Executive
    4. County Controller
    5. County Treasurer
    6. District Attorney
    7. Member of County Council At-Large
    8. Member of County Council District 5
    9. Member of County Council District 6
    10. Member of County Council District 7
    11. Member of County Council District 10
    12. Member of County Council District 11
    13. Member of County Council District 13
    14. Judge of the Court of Common Pleas
    15. Pittsburgh School District Director District 2
    16. Pittsburgh School District Director District 4
    17. Pittsburgh School District Director District 6
    18. Pittsburgh School District Director District 8
    19. Borough of Castle Shannon Member of Council
    20. Borough of Cheswick Member of Council - 2 yr term
    21. Borough of Coraopolis Member of Council Ward 3
    22. Borough of Franklin Park Member of Council Ward 2 - 2 yr term
    23. Borough of Franklin Park Member of Council Ward 3
    24. Borough of North Braddock Member of Council Ward 1
    25. Borough of North Braddock Council Member Ward 2
    26. Borough of North Braddock Council Member Ward 3
    27. Borough of Osborne Member of Council
    28. Borough of Rankin Member of Council Ward 3
    29. Borough of Rosslyn Farms Member of Council
    30. Borough of Sewickley Heights Member of Council
    31. Borough of Sewickley Hills Member of Council
    32. Borough of Sharpsburg Member of Council
    33. Borough of Swissvale Member of Council
    34. Borough of Tarentum Member of Council Ward 1
    35. Borough of Tarentum Member of Council Ward 2
    36. Borough of Tarentum Member of Council Ward 3
    37. Borough of Trafford Member of Council
    38. Borough of Turtle Creek Member of Council Ward 1
    39. Borough of Turtle Creek Member of Council Ward 2
    40. Borough of Turtle Creek Member of Council Ward 3
    41. Borough of Verona Member of Council
    42. Borough of West Elizabeth Member of Council - Republican Party Primary
    43. Borough of West Homestead Member of Council
    44. Borough of West Mifflin Member of Council
    45. Borough of West View Member of Council
    46. Borough of Whitaker Member of Council
    47. Borough of White Oak Member of Council
    48. Borough of Wilkinsburg Member of Council Ward 1
    49. Borough of Wilkinsburg Member of Council Ward 2 - Democratic Party Primary
    50. Borough of Wilkinsburg Member of Council Ward 3
    51. Borough of Wilmerding Member of Council
    52. City of Duquesne Member of Council 2 yr term
    53. Borough of Liberty Member of Council 2 year term - Democratic Party Primary
    54. Borough of Liberty Member of Council 2 year term - Republican Party Primary
    55. Municipality of Monroeville Member of Council Ward 2
    56. Municipality of Monroeville Member of Council Ward 4
    57. Municipality of Monroeville Member of Council Ward 6
    58. Borough of Sewickley Member of Council Ward 1
    59. Borough of Sewickley Member of Council Ward 2
    60. Borough of Sewickley Member of Council Ward 3
    61. Borough of Springdale Member of Council
    62. Township of McCandless Member of Council Ward 1
    63. Township of McCandless Member of Council Ward 3
    64. Township of McCandless Member of Council Ward 5
    65. Township of McCandless Member of Council Ward 7
    66. Borough of Whitehall Member of Council
    67. Pittsburgh Member of Council District 1
    68. Pittsburgh Member of Council District 3
    69. Pittsburgh Member of Council District 5
    70. Pittsburgh Member of Council District 7
    71. Pittsburgh Member of Council District 9
    72. Township of Crescent Commissioner At-Large
    73. Township of East Deer Commissioner At-Large
    74. Township of Upper St Clair Commissioner At-Large
    75. Pittsburgh Controller - Democratic Party Primary
    76. Township of Fawn Supervisor
    77. Township of Findlay Supervisor
    78. Township of Forward Supervisor
    79. Township of Aleppo Commissioner
    80. Township of Collier Commissioner
    81. Township of Crescent Commissioner Ward 1
    82. East Deer Commissioner Ward 1
    83. Township of Kennedy Commissioner
    84. Brentwood School District Director
    85. Carlynton School District Director 4 year Term
    86. Chartiers Valley School District Director
    87. Clairton School District Director Region 1
    88. Clairton School District Director Region 2
    89. Clairton School District Director Region 3
    90. Clairton School District Director Region 4
    91. Cornell School District Director
    92. Deer Lakes School District Director
    93. East Allegheny School District Director Region 1 - 2 yr term
    94. East Allegheny School District Director Region 5
    95. East Allegheny School District Director Region 6
    96. East Allegheny School District Director Region 8
    97. East Allegheny School District Director Region 9
    98. Elizabeth Forward School District Director
    99. Fort Cherry School District Director - Democratic Party Primary
    100. Fort Cherry School District Director - Republican Party Primary
    101. Fox Chapel Area School District Director Region 1
    102. Fox Chapel Area School District Director Region 2
    103. Fox Chapel Area School District Director Region 3 - Democratic Party Primary
    104. Fox Chapel Area School District Director Region 3 - Republican Party Primary
    105. Gateway School District Director
    106. Highlands School District Director Region 2
    107. Highlands School District Director Region 3
    108. Keystone Oaks School District Director Region 1 -2 yr term
    109. Keystone Oaks School District Director Region 2
    110. McKeesport Area School District Director
    111. Montour School District Director Region 1 - Democratic Party Primary
    112. Montour School District Director Region 1 - Republican Party Primary
    113. Montour School District Director Region 2
    114. Moon Area School District Director
    115. Mt Lebanon School District Director
    116. North Allegheny School District Director
    117. North Hills School District Director
    118. Northgate School District Director
    119. Norwin School District Director
    120. Penn Hills School District Director
    121. Pine Richland School District Director Region 1
    122. Pine Richland School District Director Region 2
    123. Plum School District Director
    124. Quaker Valley School District Director Region 1-2 yr term
    125. Quaker Valley School District Director Region 2
    126. Quaker Valley School District Director Region 3
    127. Riverview School District Director
    128. Shaler Area School District Director Region 1 - 2 yr Term
    129. Shaler Area School District Director Region 2
    130. Shaler Area School District Director Region 3
    131. South Allegheny School District Director
    132. South Fayette School District Director
    133. South Park School District Director
    134. Steel Valley School District Director Region 2
    135. Steel Valley School District Director Region 3
    136. Sto-Rox School District Director Region 1
    137. Upper Saint Clair School District Director
    138. West Allegheny School District Director Region 2
    139. West Jefferson Hills School District Director - Democratic Party Primary
    140. West Jefferson Hills School District Director - Republican Party Primary
    141. West Mifflin Area School District Director - Democratic Party Primary
    142. West Mifflin Area School District Director - Republican Party Primary
    143. Wilkinsburg School District Director
    144. Woodland Hills School District Director Region 1
    145. Clairton School District Director At-Large
    146. Steel Valley School District Director At-Large
    147. Township of East Deer Auditor - Democratic Party Primary
    148. Member of County Council District 2
    149. Borough of Thornburg Member of Council
    150. Township of Upper St Clair Commissioner Ward 1
    151. Township of Upper St Clair Commissioner Ward 3
    152. Township of Upper St Clair Commissioner Ward 5
    153. Hampton School District Director
    154. Woodland Hills School District Director Region 3
    155. Woodland Hills School District Director Region 2
    156. West Allegheny School Director Region 3
    157. West Allegheny School District Director Region 1 - 2 yr term
    158. Sto-Rox School District Director Region 2
    159. Keystone Oaks School District Director Region 3
    160. Keystone Oaks School District Director Region 1 - Democratic Party Primary
    161. Keystone Oaks School District Director Region 1 - Republican Party Primary
    162. Pine Richland School District Director Region 3 - Democratic Party Primary
    163. Pine Richland School District Director Region 3 - Republican Party Primary
    164. Plum School District Director 2 year
    165. Highlands School District Director Region 1
    166. Carlynton School District Director 2 year Term
    167. Township of Aspinwall Member of Council
    168. Elizabeth Township Commissioner Ward 1
    169. Elizabeth Township Commissioner Ward 5
    170. Elizabeth Township Commissioner Ward 7
    171. Township of Aspinwall Mayor
    172. Cumberland County Court of Common Pleas - Democratic Party Primary
    173. Cumberland County Court of Common Pleas - Independent Party Primary
    174. Cumberland County Court of Common Pleas - Republican Party Primary
    175. Cumberland County Commissioner - Democratic Party Primary
    176. Cumberland County Commissioner - Republican Party Primary
    177. Cumberland County District Attorney - Democratic Party Primary
    178. Cumberland County District Attorney - Republican Party Primary
    179. Cumberland County Treasurer - Democratic Party Primary
    180. Cumberland County Treasurer - Republican Party Primary
    181. Dauphin County Commissioner - Democratic Party Primary
    182. Dauphin County Commissioner - Republican Party Primary
    183. Dauphin County District Attorney - Republican Party Primary
    184. Dauphin County Treasurer - Democratic Party Primary
    185. Dauphin County Treasurer - Republican Party Primary
    186. Dauphin County Clerk of Court - Democratic Party Primary
    187. Dauphin County Clerk of Court - Republican Party Primary
    188. Dauphin County Controller - Republican Party Primary
    189. Dauphin County Register of Wills and Clerk of the Orphans' Court Division - Democratic Party Primary
    190. Dauphin County Register of Wills and Clerk of the Orphans' Court Division - Republican Party Primary
    191. Dauphin County Recorder of Deeds - Democratic Party Primary
    192. Dauphin County Recorder of Deeds - Republican Party Primary
    193. Dauphin County Sheriff - Republican Party Primary
    194. Harrisburg City Council - Democratic Party Primary
    195. Harrisburg City School Director - Democratic Party Primary
    196. Harrisburg City Treasurer - Democratic Party Primary
    197. Cumberland County Magisterial District Justice 09-1-01 - Democratic Party Primary
    198. Cumberland County Magisterial District Justice 09-1-01 - Republican Party Primary
    199. Cumberland County Magisterial District Justice 09-3-04 - Democratic Party Primary
    200. Cumberland County Magisterial District Justice 09-3-04 - Republican Party Primary
    201. South Fayette School District - 2 yr term
    202. Borough of Brackenridge Member of Council Ward 1
    203. Borough of Brackenridge Member of Council Ward 2
    204. Borough of Braddock Mayor - 2 yr term
    205. Borough of Braddock Hills Member of Council
    206. Borough of Braddock Member of Council Ward 2
    207. Borough of Braddock Member of Council Ward 3
    208. Borough of Bradford Woods Member of Council
    209. Borough of Brentwood Member of Council
    210. Borough of Bridgeville Member of Council
    211. Borough of Carnegie Member of Council Ward 1
    212. Borough of Carnegie Member of Council Ward 2
    213. Borough of Chalfant Tax Collector 2 yr term
    214. Borough of Chalfant Member of Council
    215. Borough of Churchill Member of Council
    216. City of Clairton Member of Council Ward 1
    217. City of Clairton Member of Council Ward 4
    218. Borough of Coraopolis Member of Council Ward 1
    219. Borough of Coraopolis Member of Council Ward 2
    220. Borough of Coraopolis Member of Council Ward 3 2 yr term
    221. Borough of Coraopolis Member of Council Ward 4 - Democratic Party Primary
    222. Borough of Crafton Member of Council
    223. Borough of Dormont Member of Council
    224. Borough of Dravosburg Member of Council
    225. City of Duquesne Member of Council
    226. Borough of East McKeesport Member of Council
    227. Borough of East Pittsburgh Member of Council At-Large
    228. Borough of Edgewood Member of Council
    229. Borough of Edgeworth Member of Council
    230. Borough of Elizabeth Borough Member of Council
    231. Borough of Emsworth Member of Council
    232. Borough of Etna Ward 1 Member of Council
    233. Borough of Etna Ward 2 Member of Council
    234. Borough of Etna Ward 3 Member of Council
    235. Borough of Forest Hills Member of Council
    236. Borough of Fox Chapel Member of Council
    237. Borough of Franklin Park Member of Council Ward 1
    238. Borough of Franklin Park Member of Council Ward 2
    239. East Allegheny School District Region 4 2 yr term
    240. West Allegheny School District Region 2 - 2 yr term
    241. Monroe County Judge of the Court of Common Pleas - Democratic Party Primary
    242. Monroe County Judge of the Court of Common Pleas - Republican Party Primary
    243. Monroe County Commissioner - Democratic Party Primary
    244. Monroe County Commissioner - Republican Party Primary
    245. Monroe County Controller - Democratic Party Primary
    246. Monroe County Controller - Republican Party Primary
    247. Monroe County Register of Wills and Recorder of Deeds - Democratic Party Primary
    248. Monroe County Register of Wills and Recorder of Deeds - Republican Party Primary
    249. Monroe County Prothonotary and Clerk of Courts - Democratic Party Primary
    250. Monroe County Prothonotary and Clerk of Courts - Republican Party Primary
    251. Monroe County Sheriff - Democratic Party Primary
    252. Monroe County Sheriff - Republican Party Primary
    253. Monroe County District Attorney - Republican Party Primary
    254. Magisterial District Judge 43-2-01 - Democratic Party Primary
    255. Magisterial District Judge 43-2-01 - Republican Party Primary
    256. Magisterial District Judge 43-4-02 Magisterial District - Democratic Party Primary
    257. Magisterial District Judge 43-4-02 Magisterial District - Republican Party Primary
    258. East Stroudsburg School District Director at Large - 4 year term - Democratic Party Primary
    259. East Stroudsburg School District Director at Large - 4 year term - Republican Party Primary
    260. East Stroudsburg School District Director at Large - 2 year term - Democratic Party Primary
    261. East Stroudsburg School District Director at Large - 2 year term - Republican Party Primary
    262. Pocono Mountain School District School Director - Region 1- 4 year term - Democratic Party Primary
    263. Pocono Mountain School District School Director - Region 1- 4 year term - Republican Party Primary
    264. Pocono Mountain School District School Director - Region 1 - 2 year term - Democratic Party Primary
    265. Pocono Mountain School District School Director - Region 1 - 2 year term - Republican Party Primary
    266. Pocono Mountain School District School Director - Region 2 - Democratic Party Primary
    267. Pocono Mountain School District School Director - Region 2 - Republican Party Primary
    268. Pocono Mountain School District School Director- Region 3 - Democratic Party Primary
    269. Pocono Mountain School District School Director- Region 3 - Republican Party Primary
    270. Pleasant Valley School District Board of Directors - Democratic Party Primary
    271. Pleasant Valley School District Board of Directors - Republican Party Primary
    272. Stroudsburg Area School District Board of Directors - Democratic Party Primary
    273. Stroudsburg Area School District Board of Directors - Republican Party Primary
    274. Barrett Township Supervisor - Democratic Party Primary
    275. Chestnuthill Township Supervisor - Republican Party Primary
    276. Chestnuthill Township Auditor - Republican Party Primary
    277. Coolbaugh Township Supervisor - Democratic Party Primary
    278. Delaware Water Gap Borough Councilmember - Democratic Party Primary
    279. East Stroudsburg Borough Councilmember Second Ward - Republican Party Primary
    280. East Stroudsburg Borough Councilmember Fourth Ward - Republican Party Primary
    281. East Stroudsburg Borough Councilmember Fifth Ward - Democratic Party Primary
    282. Hamilton Township Supervisor - Democratic Party Primary
    283. Hamilton Township Supervisor - Republican Party Primary
    284. Hamilton Township Auditor - Democratic Party Primary
    285. Jackson Township Supervisor Six Year Term - Republican Party Primary
    286. Jackson Township Supervisor Two Year Term - Republican Party Primary
    287. Jackson Township Auditor - Republican Party Primary
    288. Middle Smithfield Township Supervisor - Republican Party Primary
    289. Middle Smithfield Township Auditor - Democratic Party Primary
    290. Mount Pocono Borough Mayor - Democratic Party Primary
    291. Mount Pocono Borough Mayor - Republican Party Primary
    292. Mount Pocono Borough Councilmember - Democratic Party Primary
    293. Mount Pocono Borough Councilmember - Republican Party Primary
    294. Paradise Township Supervisor - Democratic Party Primary
    295. Pocono Township Commissioner - Democratic Party Primary
    296. Pocono Township Commissioner - Republican Party Primary
    297. Polk Township Supervisor - Republican Party Primary
    298. Price Township Supervisor - Democratic Party Primary
    299. Price Township Auditor - Democratic Party Primary
    300. Ross Township Supervisor - Democratic Party Primary
    301. Ross Township Supervisor - Republican Party Primary
    302. Ross Township Auditor - Democratic Party Primary
    303. Smithfield Township Supervisor - Democratic Party Primary
    304. Smithfield Township Supervisor - Republican Party Primary
    305. Stroud Township Supervisor - Democratic Party Primary
    306. Stroud Township Supervisor - Republican Party Primary
    307. Stroud Township Auditor - Democratic Party Primary
    308. Stroudsburg Borough Councilmember - Democratic Party Primary
    309. Stroudsburg Borough Councilmember - Republican Party Primary
    310. Tobyhanna Township Supervisor - Democratic Party Primary
    311. Tobyhanna Township Supervisor - Republican Party Primary
    312. Township of Aspinwall Member of Council - 2 yr term
    313. Eldred Township Supervisor - Democratic Party Primary
    314. Township of Fawn Supervisor 2 yr term
    315. Township of Frazer Auditor - 2 yr term
    316. Township of North Versailles Commissioner Ward 6-2 yr term
    317. Township of Richland 4 Supervisor
    318. Borough of Rosslyn Farm Member of Council 2 yr term
    319. Borough of Sewickley Heights Member of Council 2 yr term
    320. Township of Shaler Commissioner Ward 2-2 yr term
    321. Township of Stowe Commissioner
    322. Borough of Tarentum Member of Council At-Large
    323. Borough of Tarentum Member of Council Ward 3-2 yr term
    324. Borough of Versailles Member of Council
    325. Borough of White Oak Member of Council 2 yr term
    326. Borough of Wilkinsburg, Member of Council Ward 1 - 2 yr term
    327. Judge of the Court of Common Pleas (Vote for not more than Four) 10 Year Term
    328. Magisterial District Judge 32-1-52 (Vote for One) 6 Year Term
    329. Magisterial District Judge 32-1-37 (Vote for One) 6 Year Term
    330. Magisterial District Judge 32-1-39 (Vote for One) 6 Year Term
    331. Magisterial District Judge 32-1-48 (Vote for One) 6 Year Term
    332. Magisterial District Judge 32-1-23 (Vote for One) 6 Year Term
    333. Delaware County Council (Vote for not more than Three) 4 Year Term
    334. Delaware County District Attorney (Vote for One) 4 Year Term
    335. School Director Chester-Upland (Vote for not more than Five) 4 Year Term
    336. School Director Garnet Valley School District (Vote for not more than Five) 4 Year Term
    337. School Director Haverford Township School District (Vote for not more than Five) 4 Year Term
    338. School Director Haverford Township School District - MidTerm 2 Year Term (Vote for One)
    339. School Director Interboro School District Region 1 (Vote for One) 4 Year Term
    340. School Director Interboro School District Region 2 (Vote for One) 4 Year Term
    341. School Director Interboro School District Region 6 Year Term (Vote for One) 4 Year Term
    342. School Director Interboro School District Region 9-MidTerm 2 Year Term (Vote for One)
    343. School Director Marple Newtown School District (Vote for not more than Five) 4 Year Term
    344. School Director Penn-Delco School District (Vote for not more than Five) 4 Year Term
    345. School Director Radnor Township School District (Vote for not more than Five) 4 Year Term
    346. School Director Ridley School District (Vote for not more than Five) 4 Year Term
    347. School Director Rose Tree Media School District (Vote for not more than Five) 4 Year Term
    348. School Director Southeast Delco School District (Vote for not more than Five) 4 Year Term
    349. School Director Springfield School District Region 4 Year Term (Vote for One) 4 Year Term
    350. School Director Unionville Chadds Ford School District (Vote for not more than Three) 4 Year Term
    351. School Director Upper Darby School District (Vote for not more than Five) 4 Year Term
    352. School Director Wallingford Swarthmore School District Region 1 (Vote for not more than Two) 4 Year Term
    353. School Director Wallingford Swarthmore School District Region 2 (Vote for not more than Two) 4 Year Term
    354. School Director Wallingford Swarthmore School District Region 3 (Vote for not more than Two) 4 Year Term
    355. School Director Interboro School District Region 3 (Vote for One) 4 Year Term
    356. School Director Southeast Delco School District-MidTerm 2 Year Term (Vote for One) 2
    357. School Director William Penn School District Region 8 (Vote for One) 4 Year Term
    358. School Director Chichester School District Region 1 (Vote for One) 4 Year Term
    359. School Director Chichester School District Region 2 (Vote for not more than Two) 4 Year Term
    360. School Director William Penn School District Region 7 (Vote for One) 4 Year Term
    361. School Director William Penn School District Region 3 (Vote for One) 4 Year Term
    362. School Director William Penn School District Region 6 Year Term MidTerm 2 Year Term (Vote for One)
    363. School Director William Penn School District Region 5 (Vote for One) 4 Year Term
    364. School Director West Chester School District Region 3 (Vote for One) 4 Year Term
    365. School Director Springfield School District Region 9 (Vote for One) 4 Year Term
    366. School Director Interboro School District Region 5 (Vote for One) 4 Year Term
    367. School Director Chichester School District Region 3 (Vote for not more than Two) 4 Year Term
    368. School Director Chichester School District Region 3 (Vote for not more than Two) 4 Year Term
    369. School Director Springfield School District Region 5 (Vote for One) 4 Year Term
    370. School Director Springfield School District Region 6 Year Term (Vote for One) 4 Year Term
    371. School Director Springfield School District Region 7 (Vote for One) 4 Year Term
    372. School Director William Penn School District Region 1 (Vote for One) 4 Year Term
    373. Constable East Lansdowne Borough (Vote for One) 6 Year Term
    374. Constable Upper Chichester (Vote for One) 6 Year Term
    375. Constable Middletown Township (Vote for One) 6 Year Term
    376. Tax Collector Clifton Heights Borough MidTerm 2 Year Term (Vote for One)
    377. Tax Collector Eddystone Borough MidTerm 2 Year Term (Vote for One)
    378. Mayor Chester City (Vote for One) 4 Year Term
    379. Mayor Morton Borough MidTerm 2 Year Term (Vote for One)
    380. Mayor Upper Darby Township (Vote for One) 4 Year Term
    381. Mayor Swarthmore Borough MidTerm 2 Year Term (Vote for One)
    382. Mayor Collingdale Borough MidTerm 2 Year Term (Vote for One)
    383. Commissioner Haverford Township Ward 5 (Vote for One) 4 Year Term
    384. Commissioner Haverford Township Ward 7 (Vote for One) 4 Year Term
    385. Commissioner Haverford Township Ward 9 (Vote for One) 4 Year Term
    386. Commissioner Lower Chichester Township (Vote for Not More Than 3) 4 Year Term
    387. Commissioner Marple Township Ward 1 (Vote for One) 4 Year Term
    388. Commissioner Marple Township Ward 3 (Vote for One) 4 Year Term
    389. Commissioner Marple Township Ward 5 (Vote for One) 4 Year Term
    390. Commissioner Marple Township Ward 7 (Vote for One) 4 Year Term
    391. Commissioner Nether Providence Ward 1 (Vote for One) 4 Year Term
    392. Commissioner Nether Providence Ward 3 (Vote for One) 4 Year Term
    393. Commissioner Nether Providence Ward 5 (Vote for One) 4 Year Term
    394. Commissioner Nether Providence Ward 7 (Vote for One) 4 Year Term
    395. Commissioner Radnor Township Ward 1 (Vote for One) 4 Year Term
    396. Commissioner Radnor Township Ward 3 (Vote for One) 4 Year Term
    397. Commissioner Radnor Township Ward 5 (Vote for One) 4 Year Term
    398. Commissioner Radnor Township Ward 7 (Vote for One) 4 Year Term
    399. Commissioner Ridley Township Ward 1 (Vote for One) 4 Year Term
    400. Commissioner Ridley Township Ward 3 (Vote for One) 4 Year Term
    401. Commissioner Ridley Township Ward 5 (Vote for One) 4 Year Term
    402. Commissioner Ridley Township Ward 7 (Vote for One) 4 Year Term
    403. Commissioner Ridley Township Ward 9 (Vote for One) 4 Year Term
    404. Commissioner Springfield Township Ward 1 (Vote for One) 4 Year Term
    405. Commissioner Springfield Township Ward 3 (Vote for One) 4 Year Term
    406. Commissioner Springfield Township Ward 5 (Vote for One) 4 Year Term
    407. Commissioner Springfield Township Ward 7 (Vote for One) 4 Year Term
    408. Commissioner Tinicum Township Ward 1 (Vote for One) 4 Year Term
    409. Commissioner Tinicum Township Ward 3 (Vote for One) 4 Year Term
    410. Commissioner Tinicum Township Ward 5 (Vote for One) 4 Year Term
    411. Commissioner Upper Chichester Township Ward 1 (Vote for One) 4 Year Term
    412. Commissioner Upper Chichester Township Ward 3 (Vote for One) 4 Year Term
    413. Commissioner Upper Chichester Township Ward 5 (Vote for One) 4 Year Term
    414. Council Aldan Borough (Vote for not more than Four) 4 Year Term
    415. Council Brookhaven Borough (Vote for not more than Three) 4 Year Term
    416. Council Chester Heights Borough (Vote for not more than Three) 4 Year Term
    417. Council Clifton Heights Borough Ward 1 (Vote for One) 4 Year Term
    418. Council Clifton Heights Borough Ward 3 (Vote for One) 4 Year Term
    419. Council Clifton Heights Borough Ward 4 Year Term (Vote for One) 4 Year Term
    420. Council Clifton Heights Borough Ward 4 Year Term MidTerm 2 Year Term (Vote for One)
    421. Council Clifton Heights Borough Ward 2 (Vote for One) 4 Year Term
    422. Council Collingdale Borough (Vote for not more than Three) 4 Year Term
    423. Council Colwyn Borough (Vote for not more than Four) 4 Year Term
    424. Council East Lansdowne Borough (Vote for not more than Two) 4 Year Term
    425. Council Eddystone Borough (Vote for not more than Three) 4 Year Term
    426. Council Folcroft Borough (Vote for not more than Four) 4 Year Term
    427. Council Glenolden Borough (Vote for not more than Four) 4 Year Term
    428. Council Lansdowne Borough (Vote for not more than Three) 4 Year Term
    429. Council Marcus Hook Borough (Vote for not more than Four) 4 Year Term
    430. Council Media Borough (Vote for not more than Three) 4 Year Term
    431. Council Millbourne Borough (Vote for not more than Two) 4 Year Term
    432. Council Morton Borough (Vote for not more than Three) 4 Year Term
    433. Council Norwood Borough (Vote for not more than Four) 4 Year Term
    434. Council Parkside Borough (Vote for not more than Three) 4 Year Term
    435. Council Prospect Park Borough (Vote for not more than Three) 4 Year Term
    436. Council Yeadon Borough (Vote for not more than Three) 4 Year Term
    437. Council Upland Borough (Vote for not more than Four) 4 Year Term
    438. Council Trainer Borough (Vote for not more than Three) 4 Year Term
    439. Council Swarthmore Borough (Vote for not more than Three) 4 Year Term
    440. Council Sharon Hill Borough (Vote for not more than Three) 4 Year Term
    441. Council Rutledge Borough (Vote for not more than Three) 4 Year Term
    442. Council Rose Valley Borough (Vote for not more than Three) 4 Year Term
    443. Council Ridley Park Borough (Vote for not more than Three) 4 Year Term
    444. Council Concord Township (Vote for not more than Three) 4 Year Term
    445. Council Concord Township MidTerm 2 Year Term (Vote for One)
    446. Council Middletown Township Ward 3 (Vote for One) 4 Year Term
    447. Council Middletown Township Ward 1 (Vote for One) 4 Year Term
    448. Council Upper Darby Township Ward 6 Year Term (Vote for One) 4 Year Term
    449. Council Upper Providence Township Ward 4 Year Term (Vote for One) 4 Year Term
    450. Council Upper Darby Township Ward 2 (Vote for One) 4 Year Term
    451. Council Upper Darby Township Ward 4 Year Term (Vote for One) 4 Year Term
    452. Council Folcroft Borough MidTerm 2 Year Term (Vote for One)
    453. Council Darby Borough Ward 1 (Vote for One) 4 Year Term
    454. Council Darby Borough Ward 2 (Vote for not more than Two) 4 Year Term
    455. Council Darby Borough Ward 3 (Vote for One) 4 Year Term
    456. Council Colwyn Borough MidTerm 2 Year Term (Vote for One)
    457. Council Upper Providence Township Ward 2 (Vote for One) 4 Year Term
    458. Council-At-Large Middletown Township (Vote for not more than Two) 4 Year Term
    459. Council-At-Large Upper Darby Township (Vote for not more than Two) 4 Year Term
    460. Supervisor Bethel Township (Vote for not more than Two) 6 Year Term
    461. Supervisor Chadds Ford Township (Vote for One) 6 Year Term
    462. Supervisor Edgmont Township (Vote for One) 6 Year Term
    463. Supervisor Thornbury Township (Vote for One) 6 Year Term
    464. Supervisor Newtown Township (Vote for not more than Two) 6 Year Term
    465. Constable Chester Township (Vote for One)
    466. Council Chester Township (Vote for not more than Two) 6 Year Term
    467. Magisterial District Judge 32-1-21 (Vote for One) 6 Year Term
    468. Magisterial District Judge 32-1-28 (Vote for One) 6 Year Term
    469. Erie County Council District 1 - Democratic Party Primary
    470. Erie County Council District 1 - Republican Party Primary
    471. Erie County Council District 3 - Democratic Party Primary
    472. Erie County Council District 5 - Democratic Party Primary
    473. Erie County Council District 5 - Republican Party Primary
    474. Erie County Council District 7 - Democratic Party Primary
    475. Erie County Council District 7 - Republican Party Primary
    476. Erie City Council - Democratic Party Primary
    477. Erie City Council - Republican Party Primary
    478. Erie School Director - Democratic Party Primary
    479. Erie School Director - Republican Party Primary
    480. Proposed Amendment to the Constitution of Pennsylvania
    481. Superior Court Retention Question #1
    482. Superior Court Retention Question #2
    483. Commonwealth Court Retention Question #1
    484. Commonwealth Court Retention Question #2