Change Address

VOTE411 Voter Guide

All Races

  1. Indiana
    1. U. S. Representative District 3 - Democratic Party Primary
    2. U. S. Representative District 3 - Republican Party Primary
    3. Brown County Council District 4 - Democratic Party Primary
    4. Brown County Council District 4 - Republican Party Primary
    5. Brown County Council District 3 - Democratic Party Primary
    6. Brown County Council District 3 - Republican Party Primary
    7. Brown County Council District 2 - Republican Party Primary
    8. Brown County Council District 1 - Republican Party Primary
    9. Hamblen Township Board Member - Republican Party Primary
    10. Hamblen Township Trustee - Republican Party Primary
    11. Jackson Township Board Member - Republican Party Primary
    12. Jackson Township Trustee - Republican Party Primary
    13. Van Buren Township Board - Republican Party Primary
    14. Van Buren Township Trustee - Republican Party Primary
    15. Washington Township Board Member - Democratic Party Primary
    16. Washington Township Board Member - Republican Party Primary
    17. Washington Township Trustee - Republican Party Primary
    18. Brown County Auditor - Republican Party Primary
    19. Brown County Commissioner District 2 - Democratic Party Primary
    20. Brown County Commissioner District 2 - Republican Party Primary
    21. Brown County Assessor - Republican Party Primary
    22. Brown County Coroner - Republican Party Primary
    23. Brown County Sheriff - Republican Party Primary
    24. Brown County Clerk of the Circuit Court - Republican Party Primary
    25. Indiana House District 51
    26. Indiana House District 50 - Republican Party Primary
    27. Indiana House District 52
    28. Indiana House District 79 - Republican Party Primary
    29. Indiana House District 80 - Democratic Party Primary
    30. Indiana House District 81 - Republican Party Primary
    31. Indiana House District 82 - Democratic Party Primary
    32. Indiana House District 83 - Republican Party Primary
    33. Indiana House District 84 - Republican Party Primary
    34. Indiana House District 85 - Republican Party Primary
    35. Allen County Sheriff - Democratic Party Primary
    36. Allen County Sheriff - Republican Party Primary
    37. Prosecuting Attorney - 38th District - Republican Party Primary
    38. County Commissioner District 2 - Republican Party Primary
    39. County Commissioner District 3 - Democratic Party Primary
    40. County Commissioner District 3 - Republican Party Primary
    41. County Council District 3 - Republican Party Primary
    42. County Council District 2 - Democratic Party Primary
    43. County Council District 2 - Republican Party Primary
    44. County Council District 4 - Republican Party Primary
    45. County Council District 1 - Democratic Party Primary
    46. County Council District 1 - Republican Party Primary
    47. State Senator District 14 - Democratic Party Primary
    48. State Senator District 14 - Republican Party Primary
    49. State Senator District 15 - Republican Party Primary
    50. State Senator District 19 - Republican Party Primary
    51. Circuit Court Clerk - Republican Party Primary
    52. Allen County Assessor - Republican Party Primary
    53. Allen County Auditor - Republican Party Primary
    54. Allen County Recorder - Republican Party Primary
    55. Wayne Township Assessor - Democratic Party Primary
    56. Cedar Creek Township Trustee - Republican Party Primary
    57. Adams Township Trustee - Democratic Party Primary
    58. Jackson Township Trustee - Republican Party Primary
    59. Jefferson Township Trustee - Republican Party Primary
    60. Lafayette Township Trustee - Republican Party Primary
    61. Madison Township Trustee - Republican Party Primary
    62. Marion Township Trustee - Republican Party Primary
    63. Milan Township Trustee - Republican Party Primary
    64. Monroe Township Trustee - Democratic Party Primary
    65. Pleasant Township Trustee - Republican Party Primary
    66. Scipio Township Trustee - Republican Party Primary
    67. Springfield Township Trustee - Republican Party Primary
    68. St Joe Township Trustee - Republican Party Primary
    69. Washington Township Trustee - Republican Party Primary
    70. Maumee Township Board Member - Republican Party Primary
    71. Springfield Township Board Member - Republican Party Primary
    72. St Joe Township Board Member - Democratic Party Primary
    73. St Joe Township Board Member - Republican Party Primary
    74. Washington Township Board Member - Democratic Party Primary
    75. Washington Township Board Member - Republican Party Primary
    76. Wayne Township Board Member - Democratic Party Primary
    77. Wayne Township Board Member - Republican Party Primary
    78. Aboite Board Member - Democratic Party Primary
    79. Aboite Board Member - Republican Party Primary
    80. Adams Township Board Member - Democratic Party Primary
    81. Cedar Creek Township Board Member - Republican Party Primary
    82. Eel River Township Board Member - Republican Party Primary
    83. Jackson Township Board Member - Republican Party Primary
    84. Jefferson Township Board Member - Republican Party Primary
    85. Lake Township Board Member - Republican Party Primary
    86. Madison Township Board Member - Republican Party Primary
    87. Marion Township Board Member - Republican Party Primary
    88. Maumee Township Trustee - Republican Party Primary
    89. Milan Township Board Member - Republican Party Primary
    90. Monroe Township Board Member - Democratic Party Primary
    91. Perry Township Board Member - Republican Party Primary
    92. Pleasant Township Board Member - Republican Party Primary
    93. Indiana House District 18 - Republican Party Primary
    94. Aboite Trustee - Republican Party Primary
    95. Grabill Town Council - Republican Party Primary
    96. Huntertown Clerk-Treasurer - Republican Party Primary
    97. Huntertown Town Council - Republican Party Primary
    98. Lake Township Trustee - Republican Party Primary
    99. Leo-Cedarville Town Council - Republican Party Primary
    100. Perry Township Trustee - Republican Party Primary
    101. Wayne Township Trustee - Democratic Party Primary
    102. Calumet Township Assessor - Democratic Party Primary
    103. Calumet Township Board Member - Democratic Party Primary
    104. Calumet Township Trustee - Democratic Party Primary
    105. Cedar Creek Township Board Member - Republican Party Primary
    106. Cedar Creek Township Trustee - Republican Party Primary
    107. Cedar Lake Town Council Member Ward 1 - Republican Party Primary
    108. Cedar Lake Town Council Member Ward 3 - Democratic Party Primary
    109. Cedar Lake Town Council Member Ward 3 - Republican Party Primary
    110. Cedar Lake Town Council Member Ward 5 - Republican Party Primary
    111. Center Township Assessor - Republican Party Primary
    112. Center Township Board Member - Democratic Party Primary
    113. Center Township Board Member - Republican Party Primary
    114. Center Township Trustee - Republican Party Primary
    115. Dyer Town Council Member Ward 2 - Democratic Party Primary
    116. Dyer Town Council Member Ward 2 - Republican Party Primary
    117. Dyer Town Council Member Ward 4 - Democratic Party Primary
    118. Dyer Town Council Member Ward 4 - Republican Party Primary
    119. Dyer Town Council Member Ward 5 - Democratic Party Primary
    120. Dyer Town Council Member Ward 5 - Republican Party Primary
    121. Eagle Creek Township Board Member - Republican Party Primary
    122. Eagle Creek Township Trustee - Republican Party Primary
    123. Hanover Township Board Member - Republican Party Primary
    124. Hanover Township Trustee - Republican Party Primary
    125. Hobart Township Assessor - Democratic Party Primary
    126. Hobart Township Board Member - Democratic Party Primary
    127. Hobart Township Trustee - Democratic Party Primary
    128. Indiana State Representative District 1 - Democratic Party Primary
    129. Indiana State Representative District 2 - Democratic Party Primary
    130. Indiana State Representative District 3 - Democratic Party Primary
    131. Indiana State Representative District 11 - Republican Party Primary
    132. Indiana State Representative District 12 - Democratic Party Primary
    133. Indiana State Representative District 14 - Democratic Party Primary
    134. Indiana State Representative District 15 - Democratic Party Primary
    135. Indiana State Representative District 15 - Republican Party Primary
    136. Indiana State Representative District 19 - Democratic Party Primary
    137. Indiana State Representative District 19 - Republican Party Primary
    138. Indiana State Senator District 1 - Democratic Party Primary
    139. Indiana State Senator District 1 - Republican Party Primary
    140. Indiana State Senator District 6 - Republican Party Primary
    141. Judge of the Circuit Court - Democratic Party Primary
    142. Lake County Assessor - Democratic Party Primary
    143. Lake County Auditor - Democratic Party Primary
    144. Lake County Circuit Court Clerk - Democratic Party Primary
    145. Lake County Commissioner District 1 - Democratic Party Primary
    146. Lake County Council Member District 1 - Democratic Party Primary
    147. Lake County Council Member District 2 - Democratic Party Primary
    148. Lake County Council Member District 3 - Democratic Party Primary
    149. Lake County Council Member District 4 - Democratic Party Primary
    150. Lake County Council Member District 4 - Republican Party Primary
    151. Lake County Council Member District 5 - Democratic Party Primary
    152. Lake County Council Member District 6 - Democratic Party Primary
    153. Lake County Council Member District 7 - Democratic Party Primary
    154. Lake County Council Member District 7 - Republican Party Primary
    155. Lake County Prosecuting Attorney 31st Circuit - Democratic Party Primary
    156. Lake County Sheriff - Democratic Party Primary
    157. Lake County Treasurer - Democratic Party Primary
    158. Lowell Town Council Member Ward 2 - Republican Party Primary
    159. Lowell Town Council Member Ward 4 - Republican Party Primary
    160. North Township Board Member - Democratic Party Primary
    161. North Township Board Member - Republican Party Primary
    162. North Township Trustee - Democratic Party Primary
    163. Ross Township Assessor - Democratic Party Primary
    164. Ross Township Board Member - Democratic Party Primary
    165. Ross Township Board Member - Republican Party Primary
    166. Ross Township Trustee - Democratic Party Primary
    167. Schererville Town Council Member Ward 2 - Republican Party Primary
    168. Schererville Town Council Member Ward 4 - Democratic Party Primary
    169. St. John Town Council Member Ward 3 - Republican Party Primary
    170. St. John Township Assessor - Republican Party Primary
    171. St. John Township Board Member - Democratic Party Primary
    172. St. John Township Board Member - Republican Party Primary
    173. St. John Township Trustee - Republican Party Primary
    174. United States Representative District 1 - Democratic Party Primary
    175. United States Representative District 1 - Republican Party Primary
    176. West Creek Township Board Member - Republican Party Primary
    177. West Creek Township Trustee - Republican Party Primary
    178. Winfield Town Council Member At Large - Democratic Party Primary
    179. Winfield Town Council Member At Large - Republican Party Primary
    180. Winfield Township Board Member - Democratic Party Primary
    181. Winfield Township Board Member - Republican Party Primary
    182. Winfield Township Trustee - Republican Party Primary
    183. Indiana US House District 8 - Democratic Party Primary
    184. Indiana US House District 8 - Republican Party Primary
    185. Indiana Senate District 49 - Republican Party Primary
    186. Indiana House District 64 - Republican Party Primary
    187. Indiana House District 75 - Republican Party Primary
    188. Indiana House District 76 - Democratic Party Primary
    189. Indiana House District 76 - Republican Party Primary
    190. Indiana House District 77 - Democratic Party Primary
    191. Indiana House District 77 - Republican Party Primary
    192. Indiana House District 78 - Democratic Party Primary
    193. Indiana House District 78 - Republican Party Primary
    194. Vanderburgh County Armstrong Township Board Member - Republican Party Primary
    195. Vanderburgh County Center Township Board Member - Democratic Party Primary
    196. Vanderburgh County Center Township Board Member - Republican Party Primary
    197. Vanderburgh County German Township Board Member - Democratic Party Primary
    198. Vanderburgh County German Township Board Member - Republican Party Primary
    199. Vanderburgh County Knight Township Board Member - Democratic Party Primary
    200. Vanderburgh County Knight Township Board Member - Republican Party Primary
    201. Vanderburgh County Perry Township Board Member - Democratic Party Primary
    202. Vanderburgh County Perry Township Board Member - Republican Party Primary
    203. Vanderburgh County Pigeon Township Board Member - Democratic Party Primary
    204. Vanderburgh County Scott Township Board Member - Democratic Party Primary
    205. Vanderburgh County Scott Township Board Member - Republican Party Primary
    206. Vanderburgh County Union Township Board Member - Republican Party Primary
    207. Vanderburgh County Commissioner District 2 - Republican Party Primary
    208. Vanderburgh County Council District 1 - Democratic Party Primary
    209. Vanderburgh County Council District 1 - Republican Party Primary
    210. Vanderburgh County Council, District 2 - Republican Party Primary
    211. Vanderburgh County Council District 3 - Democratic Party Primary
    212. Vanderburgh County Council District 4 - Republican Party Primary
    213. Vanderburgh County Prosecuting Attorney - Democratic Party Primary
    214. Vanderburgh County Prosecuting Attorney - Republican Party Primary
    215. Vanderburgh County Sheriff - Democratic Party Primary
    216. Vanderburgh County Sheriff - Republican Party Primary
    217. Vanderburgh County Assessor - Democratic Party Primary
    218. Vanderburgh County Assessor - Republican Party Primary
    219. Vanderburgh County Auditor - Democratic Party Primary
    220. Vanderburgh County Auditor - Republican Party Primary
    221. Vanderburgh County Center Township Trustee - Republican Party Primary
    222. Vanderburgh County German Township Trustee - Democratic Party Primary
    223. Vanderburgh County German Township Trustee - Republican Party Primary
    224. Vanderburgh County Knight Township Trustee - Democratic Party Primary
    225. Vanderburgh County Perry Township Trustee - Democratic Party Primary
    226. Vanderburgh County Pigeon Township Trustee - Democratic Party Primary
    227. Vanderburgh County Scott Township Trustee - Republican Party Primary
    228. Vanderburgh County Union Township Trustee - Republican Party Primary
    229. Indiana Senate District 25
    230. Indiana Senate District 26
    231. Indiana House District 31
    232. Indiana House District 32
    233. Indiana House District 33
    234. Indiana House District 34
    235. Indiana House District 35
    236. Delaware County Commissioner
    237. County Council District 1
    238. County Council District 2
    239. County Council District 3
    240. County Council District 4
    241. Delaware County Circuit Court Clerk
    242. Delaware County Auditor
    243. Delaware County Recorder
    244. Delaware County Sheriff
    245. Delaware County Coroner
    246. Delaware County Assessor
    247. Putnam County Recorder
    248. Putnam County Circuit Court Clerk
    249. Putnam County Surveyor
    250. Putnam County Sheriff
    251. Putnam County Council, District 1
    252. County Commissioner District 2 Center - Democratic Party Primary
    253. County Commissioner District 2 Center - Republican Party Primary
    254. County Council, District 2 - Democratic Party Primary
    255. County Council, District 3 - Democratic Party Primary
    256. County Council, District 3 - Republican Party Primary
    257. County Council, District 4 - Republican Party Primary
    258. County Council, District 1 - Democratic Party Primary
    259. County Council, District 1 - Republican Party Primary
    260. State House District 10 - Democratic Party Primary
    261. State House District 10 - Republican Party Primary
    262. State House District 4 - Republican Party Primary
    263. Boone Township Board Member - Democratic Party Primary
    264. Boone Township Board Member - Republican Party Primary
    265. Center Township Board Member - Democratic Party Primary
    266. Center Township Board Member - Republican Party Primary
    267. Boone Township Trustee - Republican Party Primary
    268. Center Township Trustee - Democratic Party Primary
    269. Center Township Trustee - Republican Party Primary
    270. Jackson Twp Trustee - Democratic Party Primary
    271. Jackson Township Board Member - Democratic Party Primary
    272. Jackson Township Board Member - Republican Party Primary
    273. Kouts Council District 2 - Republican Party Primary
    274. Kouts Council District 4 - Democratic Party Primary
    275. Kouts Council District 4 - Republican Party Primary
    276. Liberty Township Board Member - Republican Party Primary
    277. Liberty Township Trustee - Republican Party Primary
    278. Morgan Township Board Member - Republican Party Primary
    279. Morgan Township Trustee - Republican Party Primary
    280. Pine Township Board Member - Democratic Party Primary
    281. Pine Township Board Member - Republican Party Primary
    282. Pine Township Trustee - Democratic Party Primary
    283. Pine Township Trustee - Republican Party Primary
    284. Pleasant Township Board Member - Republican Party Primary
    285. Pleasant Twp Trustee - Republican Party Primary
    286. Portage Township Assessor - Democratic Party Primary
    287. Portage Township Board Member - Democratic Party Primary
    288. Portage Township Board Member - Republican Party Primary
    289. Portage Township Trustee - Democratic Party Primary
    290. Porter Township Trustee - Republican Party Primary
    291. Union Township Board Member - Democratic Party Primary
    292. Union Township Board Member - Republican Party Primary
    293. Union Twp Trustee - Republican Party Primary
    294. Washington Township Board Member - Democratic Party Primary
    295. Washington Township Board Member - Republican Party Primary
    296. Washington Township Trustee - Republican Party Primary
    297. Westchester Township Board Member - Democratic Party Primary
    298. Westchester Township Board Member - Republican Party Primary
    299. Westchester Township Trustee - Democratic Party Primary
    300. Porter Township Board Member - Republican Party Primary
    301. Porter County Clerk - Democratic Party Primary
    302. Porter County Auditor - Democratic Party Primary
    303. Porter County Auditor - Republican Party Primary
    304. Porter County Recorder - Republican Party Primary
    305. Porter County Sheriff
    306. Porter County Coroner - Democratic Party Primary
    307. Porter County Coroner - Republican Party Primary
    308. Porter CountyAssessor - Democratic Party Primary
    309. Porter CountyAssessor - Republican Party Primary
    310. Porter County Prosecuting Attorney - Democratic Party Primary
    311. Resolution #5
    312. County Commissioner District 2
    313. County Prosecutor - Republican Party Primary
    314. Hancock County Clerk of Courts - Republican Party Primary
    315. County Auditor - Republican Party Primary
    316. County Assessor - Republican Party Primary
    317. County Council District 1 - Republican Party Primary
    318. County Council District 2 - Democratic Party Primary
    319. County Council District 2 - Republican Party Primary
    320. County Council District 4 - Republican Party Primary
    321. Fortville Town Council at Large - Republican Party Primary
    322. Fortville Town Council District 2 - Republican Party Primary
    323. McCordsville Town Council at Large - Democratic Party Primary
    324. McCordsville Town Council at Large - Republican Party Primary
    325. County Surveyor - Republican Party Primary
    326. County Recorder - Republican Party Primary
    327. Sheriff - Republican Party Primary
    328. State Senator, District 26
    329. State Representative, District 34
    330. State Representative, District 35
    331. Delaware County Assessor
    332. Delaware County Auditor
    333. Delaware County Council, District 1
    334. Delaware County Council, District 2
    335. Delaware County Council, District 3
    336. Delaware County Council, District 4
    337. Delaware County Recorder
    338. Delaware County Sheriff
    339. Delaware Township Board Member, Delaware County
    340. Delaware Township Trustee, Delaware County
    341. Hamilton Township Board Member, Delaware County
    342. Hamilton Township Trustee, Delaware County
    343. Harrison Township Board Member, Delaware County
    344. Harrison Township Trustee, Delaware County
    345. Judge of the Delaware Circuit Court, 46th Judicial Circuit, No 1
    346. Liberty Township Board Member, Delaware County
    347. Liberty Township Trustee, Delaware County
    348. Monroe Township Board Member, Delaware County
    349. Monroe Township Trustee, Delaware County
    350. Niles Township Board Member, Delaware County
    351. Center Township Board Member, Delaware County
    352. Center Township Trustee, Delaware County
    353. Niles Township Trustee, Delaware County
    354. Perry Township Board Member, Delaware County
    355. Prosecuting Attorney of Delaware County, 46th Judicial Circuit
    356. Salem Township Board Member, Delaware County
    357. Salem Township Trustee, Delaware County
    358. Union Township Board Member, Delaware County
    359. Washington Township Board Member, Delaware County
    360. Washington Township Trustee, Delaware County
    361. Delaware County Coroner
    362. Delaware County Commissioner, District 3
    363. Delaware County Circuit Court Clerk
    364. Yorktown City Clerk-Treasurer
    365. Yorktown Town Council, At Large
    366. Yorktown Town Council, District 1
    367. Yorktown Town Council, District 4
    368. Penn Township Assessor - Republican Party Primary
    369. Harris Township Trustee - Democratic Party Primary
    370. Harris Township Trustee - Republican Party Primary
    371. Liberty Township Trustee - Republican Party Primary
    372. Madison Township Trustee - Republican Party Primary
    373. Olive Township Trustee - Republican Party Primary
    374. Clay Township Trustee - Democratic Party Primary
    375. Clay Township Trustee - Republican Party Primary
    376. German Township Trustee - Democratic Party Primary
    377. German Township Trustee - Republican Party Primary
    378. Centre Township Trustee - Republican Party Primary
    379. Greene Township Trustee - Republican Party Primary
    380. Lincoln Township Trustee - Republican Party Primary
    381. Penn Township Trustee - Republican Party Primary
    382. Portage Township Trustee - Democratic Party Primary
    383. Union Township Trustee - Republican Party Primary
    384. Warren Township Trustee - Democratic Party Primary
    385. St. Joseph County Auditor - Democratic Party Primary
    386. St. Joseph County Auditor - Republican Party Primary
    387. St. Joseph County Clerk - Democratic Party Primary
    388. St. Joseph County Clerk - Republican Party Primary
    389. Indiana State Senate District 11 - Democratic Party Primary
    390. Indiana State Senate District 11 - Republican Party Primary
    391. Indiana House District 21 - Republican Party Primary
    392. Indiana House District 5 - Republican Party Primary
    393. Indiana House District 6 - Democratic Party Primary
    394. Indiana House District 7 - Democratic Party Primary
    395. Indiana House District 7 - Republican Party Primary
    396. Indiana House District 8 - Democratic Party Primary
    397. St. Joseph County Circuit Court Judge - Democratic Party Primary
    398. St. Joseph County Sheriff - Democratic Party Primary
    399. St. Joseph County Sheriff - Republican Party Primary
    400. St. Joseph County Assessor - Democratic Party Primary
    401. Centre Township Board - Democratic Party Primary
    402. Centre Township Board - Republican Party Primary
    403. Clay Township Board - Democratic Party Primary
    404. Clay Township Board - Republican Party Primary
    405. German Township Board - Democratic Party Primary
    406. German Township Board - Republican Party Primary
    407. Greene Township Board - Republican Party Primary
    408. Harris Township Board - Democratic Party Primary
    409. Harris Township Board - Republican Party Primary
    410. Liberty Township Board - Republican Party Primary
    411. Madison Township Board - Republican Party Primary
    412. Olive Township Board - Democratic Party Primary
    413. Penn Township Board - Democratic Party Primary
    414. Penn Township Board - Republican Party Primary
    415. Portage Township Board - Democratic Party Primary
    416. Union Township Board - Republican Party Primary
    417. Warren Township Board - Democratic Party Primary
    418. Walkerton Town Council, Ward 2 - Republican Party Primary
    419. St. Joseph County Prosecutor - Democratic Party Primary
    420. Walkerton Town Council, Ward 1 - Republican Party Primary
    421. Knox County Clerk
    422. Knox County Council District 2 - Republican Party Primary
    423. Knox County Circuit Judge
    424. Knox County Prosecuting Attorney
    425. Knox County Auditor
    426. Knox County Sheriff - Republican Party Primary
    427. Knox County Assessor
    428. Knox County Council District 3 - Republican Party Primary
    429. Knox County Council District 4 - Republican Party Primary
    430. Knox County County Commissioner District 3
    431. Knox County Surveyor
    432. Knox County County Recorder - Republican Party Primary
    433. Busseron Township Trustee/Board Member- Knox County
    434. Decker Township Trustee/Board Member - Knox County
    435. Harrison Township Trustee/Board Member- Knox County
    436. Johnson Township Trustee/Board Member - Knox County
    437. Knox County Council District 1 - Republican Party Primary
    438. Palmyra Township Trustee/Board Member-Knox County
    439. Steen Township Trustee/Board Member - Knox County
    440. Vigo Township Trustee/Board Member - Knox County
    441. Vincennes Township Trustee/Board Member - Knox County
    442. Washington Township Trusteee/Board Member - Knox County
    443. Widner Township Trustee/Board Member - Knox County
    444. Indiana US House District 2 - Democratic Party Primary
    445. Indiana US House District 2 - Republican Party Primary
    446. County Commissioner District 1 - Democratic Party Primary
    447. County Commissioner District 1 - Republican Party Primary
    448. Brown County Prosecuting Attorney - Republican Party Primary
    449. Indiana U.S. Senate - Democratic Party Primary
    450. Indiana U.S. Senate - Republican Party Primary
    451. Indiana U.S. House District 4 - Democratic Party Primary
    452. Indiana U.S. House District 4 - Republican Party Primary
    453. State Senate District 22 - Republican Party Primary
    454. State Senate District 23 - Democratic Party Primary
    455. State Senate District 23 - Republican Party Primary
    456. State House District 13 - Republican Party Primary
    457. State House District 26 - Democratic Party Primary
    458. State House District 27 - Democratic Party Primary
    459. State House District 27 - Republican Party Primary
    460. State House District 41 - Democratic Party Primary
    461. State House District 41 - Republican Party Primary
    462. State House District 38 - Republican Party Primary
    463. Tippecanoe County Judge Superior, Court 3 - Republican Party Primary
    464. Tippecanoe County Commissioner District 1 - Democratic Party Primary
    465. Tippecanoe County Commissioner District 1 - Republican Party Primary
    466. Tippecanoe County Assessor - Democratic Party Primary
    467. Tippecanoe County Auditor - Republican Party Primary
    468. Tippecanoe County Circuit Court Clerk - Republican Party Primary
    469. Tippecanoe County Prosecutor - Republican Party Primary
    470. Tippecanoe County Recorder - Republican Party Primary
    471. Tippecanoe County Sheriff - Democratic Party Primary
    472. Tippecanoe County Sheriff - Republican Party Primary
    473. Tippecanoe County Council, District 1 - Democratic Party Primary
    474. Tippecanoe County Council, District 2 - Republican Party Primary
    475. Tippecanoe County Council, District 3 - Republican Party Primary
    476. Tippecanoe County Council, District 4 - Democratic Party Primary
    477. Otterbein Clerk-Treasurer - Republican Party Primary
    478. Otterbein Town Council At-Large - Republican Party Primary
    479. Shadeland Town Council At-Large - Republican Party Primary
    480. Fairfield Township Board - Democratic Party Primary
    481. Fairfield Township Board - Republican Party Primary
    482. Fairfield Township Trustee - Democratic Party Primary
    483. Fairfield Township Trustee - Republican Party Primary
    484. Jackson Township Board - Republican Party Primary
    485. Jackson Township Trustee - Republican Party Primary
    486. Lauramie Township Board - Democratic Party Primary
    487. Lauramie Township Board - Republican Party Primary
    488. Lauramie Township Trustee - Republican Party Primary
    489. Perry Township Board - Republican Party Primary
    490. Perry Township Trustee - Republican Party Primary
    491. Randolph Township Board - Republican Party Primary
    492. Randolph Township Trustee - Republican Party Primary
    493. Sheffield Township Board - Republican Party Primary
    494. Sheffield Township Trustee - Republican Party Primary
    495. Shelby Township Board - Republican Party Primary
    496. Shelby Township Trustee - Republican Party Primary
    497. Tippecanoe Township Board - Republican Party Primary
    498. Tippecanoe Township Trustee - Republican Party Primary
    499. Union Township Board - Republican Party Primary
    500. Union Township Trustee - Republican Party Primary
    501. Wabash Township Board - Democratic Party Primary
    502. Wabash Township Board - Republican Party Primary
    503. Wabash Township Trustee - Democratic Party Primary
    504. Wabash Township Trustee - Republican Party Primary
    505. Washington Township Board - Republican Party Primary
    506. Washington Township Trustee - Republican Party Primary
    507. Wayne Township Board - Republican Party Primary
    508. Wayne Township Trustee - Republican Party Primary
    509. Wea Township Board - Republican Party Primary
    510. Wea Township Trustee - Republican Party Primary
    511. Indiana U.S. House of Representatives, District 6 - Democratic Party Primary
    512. Indiana U.S. House of Representatives, District 6 - Republican Party Primary
    513. Indiana State Senate, District 27 - Democratic Party Primary
    514. Indiana State Senate, District 27 - Republican Party Primary
    515. Indiana State House of Representative, District 33 - Democratic Party Primary
    516. Indiana State House of Representative, District 33 - Republican Party Primary
    517. Indiana State House of Representative, District 54 - Democratic Party Primary
    518. Indiana State House of Representative, District 54 - Republican Party Primary
    519. Indiana State House of Representative, District 56 - Republican Party Primary
    520. Henry County Circuit Court Judge, NO. 1, Distr. 53 - Republican Party Primary
    521. Henry County Prosecuting Attorney 53rd Judicial District - Republican Party Primary
    522. Henry County Auditor - Republican Party Primary
    523. Henry County Assessor - Republican Party Primary
    524. Henry County Clerk - Republican Party Primary
    525. Henry County Treasurer - Republican Party Primary
    526. Henry County Recorder - Republican Party Primary
    527. Henry County Sheriff - Democratic Party Primary
    528. Henry County Sheriff - Republican Party Primary
    529. Henry County Commissioner-Northern District - Republican Party Primary
    530. Henry County Council-District 1 - Republican Party Primary
    531. Henry County Council-District 2 - Democratic Party Primary
    532. Henry County Council-District 2 - Republican Party Primary
    533. Henry County Council-District 3 - Democratic Party Primary
    534. Henry County Council-District 3 - Republican Party Primary
    535. Henry County Council-District 4 - Republican Party Primary
    536. Indiana US House District 7 - Democratic Party Primary
    537. Indiana US House District 7 - Republican Party Primary
    538. Indiana House District 100 - Democratic Party Primary
    539. Indiana House District 32 - Democratic Party Primary
    540. Indiana House District 32 - Republican Party Primary
    541. Indiana House District 86 - Democratic Party Primary
    542. Indiana House District 86 - Republican Party Primary
    543. Indiana House District 87 - Democratic Party Primary
    544. Indiana House District 87 - Republican Party Primary
    545. Indiana House District 88 - Democratic Party Primary
    546. Indiana House District 88 - Republican Party Primary
    547. Indiana House District 89 - Democratic Party Primary
    548. Indiana House District 89 - Republican Party Primary
    549. Indiana House District 90 - Republican Party Primary
    550. Indiana House District 91 - Republican Party Primary
    551. Indiana House District 92 - Democratic Party Primary
    552. Indiana House District 92 - Republican Party Primary
    553. Indiana House District 93 - Democratic Party Primary
    554. Indiana House District 93 - Republican Party Primary
    555. Indiana House District 94 - Democratic Party Primary
    556. Indiana House District 95 - Democratic Party Primary
    557. Indiana House District 96 - Democratic Party Primary
    558. Indiana House District 97 - Democratic Party Primary
    559. Indiana House District 97 - Republican Party Primary
    560. Indiana House District 98 - Democratic Party Primary
    561. Indiana House District 99 - Democratic Party Primary
    562. Indiana House District 99 - Republican Party Primary
    563. Indiana Senate District 46 - Democratic Party Primary
    564. Indiana Senate District 46 - Republican Party Primary
    565. Indiana Senate District 29 - Democratic Party Primary
    566. Indiana Senate District 29 - Republican Party Primary
    567. Indiana Senate District 31 - Democratic Party Primary
    568. Indiana Senate District 31 - Republican Party Primary
    569. Marion County Sheriff - Democratic Party Primary
    570. Marion County Sheriff - Republican Party Primary
    571. Marion County Assessor - Democratic Party Primary
    572. Marion County Auditor - Democratic Party Primary
    573. Marion County Clerk - Democratic Party Primary
    574. Marion County Clerk - Republican Party Primary
    575. Marion County Prosecutor - Democratic Party Primary
    576. Marion County Prosecutor - Republican Party Primary
    577. Marion County Recorder - Democratic Party Primary
    578. Marion County Recorder - Republican Party Primary
    579. St. Joseph County Council District A - Democratic Party Primary
    580. St. Joseph County Council District A - Republican Party Primary
    581. St. Joseph County Council District B - Democratic Party Primary
    582. St. Joseph County Council District B - Republican Party Primary
    583. St. Joseph County Council District C - Republican Party Primary
    584. St. Joseph County Council District E - Democratic Party Primary
    585. St. Joseph County Council District H - Democratic Party Primary