Change Address

VOTE411 Voter Guide

All Races

  1. Wisconsin
    1. Town of Holland Tax Referendum
    2. Village of Holmen Levy Referendum
    3. Holmen School District Exceed Revenue Limit Referendum - Question I
    4. La Crosse School District General Obligation Bonds Referendum
    5. Holmen School District General Obligation Bonds Referendum - Question II
    6. Onalaska School District Exceed Revenue Limit Referendum - Question I
    7. Onalaska School District General Obligation Bonds Referendum - Question II
    8. Bangor School District General Obligation Bonds Referendum
    9. Town of Linn Referendum
    10. Town of Troy Referendum
    11. Village of Fontana Referendum
    12. Village of Mukwonago Referendum
    13. Village of Williams Bay
    14. City of Burlington Referendum
    15. City of Whitewater Referendum
    16. Woods Elementary-Geneva Jt. 4 Referendum
    17. School District of Delavan-Darien Referendum
    18. Whitewater Unified School District Referendum
    19. Walworth County Clerk of Circuit Court
    20. Waterloo School District Referendum
    21. Town of Koshkonong Advisory Referendum
    22. Walworth County Sheriff
    23. Jefferson County Sheriff
    24. Jefferson County Clerk of Circuit Court
    25. St. Croix County Clerk of Courts
    26. Sheboygan County Clerk of Courts
    27. County Sheriff
    28. St. Croix County Sheriff
    29. Polk County Sheriff
    30. Polk County Clerk of Circuit Court
    31. Burnett County Sheriff
    32. Burnett County Clerk of Courts
    33. School District of Denmark Referendum Question Number 1
    34. School District of Denmark Referendum Question Number 2
    35. Pulaski Community School District Referendum Question 1
    36. Pulaski Community School District Referendum Question 2
    37. Green Bay Public School District Referendum
    38. Advisory Referendum Regarding Private Funding of Election Administration
    39. Brown County Sheriff
    40. Brown County Clerk of Courts
    41. Ozaukee County Board Supervisor District 1
    42. Ozaukee County Board Supervisor District 11
    43. Ozaukee County Board Supervisor District 19
    44. Ozaukee County Board Supervisor District 20
    45. Ozaukee County Board Supervisor District 21
    46. Ozaukee County Board Supervisor District 22
    47. Ozaukee County Board Supervisor District 25
    48. Ozaukee County Board Supervisor District 2
    49. Ozaukee County Board Supervisor District 3
    50. Ozaukee County Board Supervisor District 4
    51. Ozaukee County Board Supervisor District 5
    52. Ozaukee County Board Supervisor District 6
    53. Ozaukee County Board Supervisor District 7
    54. Ozaukee County Board Supervisor District 8
    55. Ozaukee County Board Supervisor District 9
    56. Ozaukee County Board Supervisor District 10
    57. Ozaukee County Board Supervisor District 12
    58. Ozaukee County Board Supervisor District 13
    59. Ozaukee County Board Supervisor District 14
    60. Ozaukee County Board Supervisor District 15
    61. Ozaukee County Board Supervisor District 16
    62. Ozaukee County Board Supervisor District 17
    63. Ozaukee County Board Supervisor District 18
    64. Ozaukee County Board Supervisor District 26
    65. Ozaukee County Board Supervisor District 24
    66. Ozaukee County Board Supervisor District 23
    67. Cedarburg School Board Member
    68. Mequon-Thiensville School Board Member
    69. Port Washington-Saukville School Board, City of Port Washington Seat
    70. Port Washington-Saukville School Board Member, Village of Saukville Seat
    71. Northern Ozaukee School Board Member, At Large
    72. Northern Ozaukee School Board Member, Village of Fredonia
    73. Northern Ozaukee School Board Member, Town of Belgium
    74. Grafton School Board Member
    75. West Bend School Board Member
    76. City of Cedarburg EMT FUNDING
    77. Town of Grafton EMS
    78. Grafton Schools Facilities referendum
    79. Northern Ozaukee School District facilities referendum
    80. City of Port Washington EMS staffing
    81. Town of Saukville EMS consolidation with Grafton
    82. Village of Grafton EMS consolidation
    83. Town of Cedarburg EMS referendum
    84. City of Mequon Alderperson District 6
    85. City of Mequon Alderperson District 7
    86. City of Mequon Alderperson District 8
    87. City of Cedarburg Alderperson District 1
    88. City of Cedarburg Mayor
    89. City of Cedarburg Alderperson District 3
    90. City of Cedarburg Alderperson District 5
    91. City of Cedarburg Alderperson District 7
    92. City of Port Washington Mayor
    93. City of Port Washington Alderperson Ward 2
    94. City of Port Washington Alderperson Ward 4
    95. City of Port Washington Alderperson Ward 6
    96. City of Port Washington Alderperson Ward 8
    97. Village of Thiensville Board President
    98. Village of Thiensville Trustee
    99. City of West Bend Alderperson District 1
    100. City of West Bend Alderperson District 3
    101. City of West Bend Alderperson District 5
    102. City of West Bend Alderperson District 7
    103. Town of Cedarburg Town Supervisor 2
    104. Town of Cedarburg Supervisor Seat 4
    105. Village of Fredonia Trustee
    106. Village of Belgium Trustee
    107. Village of Saukville Trustee
    108. Town of Grafton Supervisor
    109. Village of Grafton Trustee
    110. Village of Newburg Trustee
    111. Altoona School Board Member
    112. Chippewa County Board Supervisor District 1
    113. Chippewa County Board Supervisor District 2
    114. Chippewa County Board Supervisor District 3
    115. Chippewa County Board Supervisor District 4
    116. Chippewa County Board Supervisor District 5
    117. Chippewa County Board Supervisor District 6
    118. Chippewa County Board Supervisor District 7
    119. Chippewa County Board Supervisor District 8
    120. Chippewa County Board Supervisor District 10
    121. Chippewa County Board Supervisor District 11
    122. Chippewa County Board Supervisor District 12
    123. Chippewa County Board Supervisor District 13
    124. Chippewa County Board Supervisor District 14
    125. Chippewa County Board Supervisor District 15
    126. Chippewa County Board Supervisor District 16
    127. Chippewa County Board Supervisor District 17
    128. Chippewa County Board Supervisor District 18
    129. Chippewa County Board Supervisor District 19
    130. Chippewa County Board Supervisor District 20
    131. Chippewa County Board Supervisor District 21
    132. Chippewa Falls City Council 2nd Aldermanic District
    133. Chippewa Falls City Council 4th Aldermanic District
    134. Chippewa Falls City Council 6th Aldermanic District
    135. Chippewa Falls School District School Board
    136. City of Altoona Mayor
    137. City of Menomonie Alderperson Ward 2
    138. City of Menomonie Alderperson Ward 4
    139. City of Menomonie Alderperson Ward 6
    140. City of Menomonie Alderperson Ward 8
    141. City of Menomonie Alderperson Ward 10
    142. City of Menomonie Mayor
    143. Dunn County Board Supervisor District 1
    144. Dunn County Board Supervisor District 2
    145. Dunn County Board Supervisor District 3
    146. Dunn County Board Supervisor District 4
    147. Dunn County Board Supervisor District 5
    148. Dunn County Board Supervisor District 6
    149. Dunn County Board Supervisor District 7
    150. Dunn County Board Supervisor District 8
    151. Dunn County Board Supervisor District 9
    152. Dunn County Board Supervisor District 10
    153. Dunn County Board Supervisor District 11
    154. Dunn County Board Supervisor District 12
    155. Dunn County Board Supervisor District 13
    156. Dunn County Board Supervisor District 14
    157. Dunn County Board Supervisor District 15
    158. Dunn County Board Supervisor District 16
    159. Dunn County Board Supervisor District 17
    160. Dunn County Board Supervisor District 18
    161. Dunn County Board Supervisor District 19
    162. Dunn County Board Supervisor District 21
    163. Dunn County Board Supervisor District 22
    164. Dunn County Board Supervisor District 23
    165. Dunn County Board Supervisor District 24
    166. Dunn County Board Supervisor District 25
    167. Dunn County Board Supervisor District 26
    168. Dunn County Board Supervisor District 27
    169. Dunn County Board Supervisor District 28
    170. Dunn County Board Supervisor District 29
    171. Eau Claire City Council District 1
    172. Eau Claire City Council District 2
    173. Eau Claire City Council District 3
    174. Eau Claire City Council District 4
    175. Eau Claire City Council District 5
    176. Eau Claire County Board Supervisor District 1
    177. Eau Claire County Board Supervisor District 2
    178. Eau Claire County Board Supervisor District 3
    179. Eau Claire County Board Supervisor District 4
    180. Eau Claire County Board Supervisor District 5
    181. Eau Claire County Board Supervisor District 6
    182. Eau Claire County Board Supervisor District 7
    183. Eau Claire County Board Supervisor District 8
    184. Eau Claire County Board Supervisor District 9
    185. Eau Claire County Board Supervisor District 10
    186. Eau Claire County Board Supervisor District 11
    187. Eau Claire County Board Supervisor District 12
    188. Eau Claire County Board Supervisor District 13
    189. Eau Claire County Board Supervisor District 14
    190. Eau Claire County Board Supervisor District 15
    191. Eau Claire County Board Supervisor District 16
    192. Eau Claire County Board Supervisor District 17
    193. Eau Claire County Board Supervisor District 18
    194. Eau Claire County Board Supervisor District 19
    195. Eau Claire County Board Supervisor District 20
    196. Eau Claire County Board Supervisor District 21
    197. Eau Claire County Board Supervisor District 22
    198. Eau Claire County Board Supervisor District 23
    199. Eau Claire County Board Supervisor District 24
    200. Eau Claire County Board Supervisor District 25
    201. Eau Claire County Board Supervisor District 26
    202. Eau Claire County Board Supervisor District 27
    203. Eau Claire County Board Supervisor District 28
    204. Eau Claire County Board Supervisor District 29
    205. Menomonie School Board
    206. City of Bayfield-Alderperson
    207. City of Bayfield Mayor
    208. Holland Town Board Supervisor 4
    209. Rockland Village Trustee
    210. La Crosse County Supervisor District 16
    211. Onalaska Town Board Supervisor 3
    212. Onalaska Town Board Supervisor 4
    213. West Salem Village Board Trustee
    214. La Crosse County Supervisor District 1
    215. La Crosse County Supervisor District 3
    216. La Crosse County Supervisor District 4
    217. La Crosse County Supervisor District 5
    218. La Crosse County Supervisor District 6
    219. La Crosse County Supervisor District 7
    220. La Crosse County Supervisor District 8
    221. La Crosse County Supervisor District 9
    222. La Crosse County Supervisor District 10
    223. La Crosse County Supervisor District 11
    224. La Crosse County Supervisor District 2
    225. La Crosse County Supervisor District 12
    226. La Crosse County Supervisor District 13
    227. La Crosse County Supervisor District 14
    228. La Crosse County Supervisor District 15
    229. La Crosse County Supervisor District 17
    230. La Crosse County Supervisor District 18
    231. La Crosse County Supervisor District 19
    232. La Crosse County Supervisor District 20
    233. La Crosse County Supervisor District 21
    234. La Crosse County Supervisor District 22
    235. La Crosse County Supervisor District 23
    236. La Crosse County Supervisor District 24
    237. La Crosse County Supervisor District 25
    238. La Crosse County Supervisor District 26
    239. La Crosse County Supervisor District 27
    240. La Crosse County Supervisor District 28
    241. La Crosse County Supervisor District 29
    242. La Crosse County Supervisor District 30
    243. La Crosse School District Board Member
    244. Bangor School District Board Member Rockland
    245. Bangor School District Board Member At Large
    246. Bangor School District Board Member
    247. Holmen School District Board Member
    248. Onalaska School District Board Member
    249. West Salem School District Board Member
    250. Melrose-Mindoro School District Board Member
    251. Shelby Town Supervisor
    252. Multi-Jurisdictional Municipal Judge
    253. Holmen Village Board Trustee
    254. Onalaska City Alderperson District One
    255. Onalaska City Alderperson District Three
    256. Onalaska City Alderperson District Two
    257. Onalaska City Mayor
    258. Sheboygan Falls Mayor
    259. City of Plymouth Mayor
    260. Sheboygan Falls School District Board of Education
    261. Howards Grove School Board
    262. Sheboygan Area School District Board of Education
    263. Sheboygan City Alderman, District 10
    264. Sheboygan City Alderman, District 4
    265. Sheboygan City Alderman, District 6
    266. Sheboygan City Alderman, District 8
    267. CIty of Plymouth Aldermanic District #3
    268. City of Sheboygan Falls Alderperson District #2
    269. City of Sheboygan Falls Alderperson District #3
    270. City of Sheboygan Falls Alderperson Distict #1
    271. CIty of Plymouth Aldermanic District #4
    272. CIty of Plymouth Aldermanic District #2
    273. CIty of Plymouth Aldermanic District #1
    274. Sheboygan Alderman District 2
    275. County Board Supervisor, District 2 City of Sheboygan  Wards 3 & 4 
    276. County Board Supervisor, District 4 City of Sheboygan  Wards 7 & 8
    277. County Board Supervisor, District 7 City of Sheboygan  Wards 13 & 14
    278. County Board Supervisor, District 8 City of Sheboygan  Wards 15 & 16
    279. County Board Supervisor, District 10 City of Sheboygan  Wards 19 & 20
    280. County Board Supervisor, District 12 Town of Herman-Wards 1 & 2 Town of Mosel Town of Sheboygan-Wards 1 - 3
    281. County Board Supervisor, District 15 Town of Lyndon-Ward 1 Town of Plymouth Village of Cascade
    282. County Board Supervisor, District 19 City of Sheboygan Falls  Wards 3 - 7
    283. County Board Supervisor, District 20 Town of Sheboygan-Ward 10 Town of Wilson-Wards 3 & 4 Village of Kohler 
    284. County Board Supervisor, District 21 Town of Wilson-Wards 1 & 2 Village of Oostburg 
    285. County Board Supervisor, District 22 Town of Lima Town of Lyndon-Wards 2 & 3 Village of Waldo 
    286. County Board Supervisor, District 3 City of Sheboygan Wards 5 & 6
    287. Town of Wilson Supervisor
    288. Sheboygan Town Board Supervisor #1
    289. Sheboygan Town Board Supervisor #3
    290. Plymouth Town Board Supervisor
    291. Municipal Judge City of Sheboygan Falls
    292. Village of Random Lake Village Trustee
    293. Village of Kohler Village Trustee
    294. Village of Oostburg Village Trustee
    295. Special Election: State Senate District 4/Elección especial: Distrito 4 del Senado Estatal