Change Address

VOTE411 Voter Guide

All Races

  1. Minnesota
    1. Minnesota US House District 1
    2. Minnesota US House District 2
    3. Minnesota US House District 3
    4. Minnesota US House District 4
    5. Minnesota US House District 5
    6. Minnesota US House District 6
    7. Minnesota US House District 7
    8. Minnesota US House District 8
    9. Minnesota Attorney General
    10. Minnesota Governor
    11. Minnesota Secretary of State
    12. Minnesota State Auditor
    13. Minnesota State Senate District 1
    14. Minnesota State Senate District 10
    15. Minnesota State Senate District 11
    16. Minnesota State Senate District 12
    17. Minnesota State Senate District 13
    18. Minnesota State Senate District 14
    19. Minnesota State Senate District 15
    20. Minnesota State Senate District 16
    21. Minnesota State Senate District 17
    22. Minnesota State Senate District 18
    23. Minnesota State Senate District 19
    24. Minnesota State Senate District 2
    25. Minnesota State Senate District 20
    26. Minnesota State Senate District 21
    27. Minnesota State Senate District 22
    28. Minnesota State Senate District 23
    29. Minnesota State Senate District 24
    30. Minnesota State Senate District 25
    31. Minnesota State Senate District 26
    32. Minnesota State Senate District 27
    33. Minnesota State Senate District 28
    34. Minnesota State Senate District 29
    35. Minnesota State Senate District 3
    36. Minnesota State Senate District 30
    37. Minnesota State Senate District 31
    38. Minnesota State Senate District 32
    39. Minnesota State Senate District 33
    40. Minnesota State Senate District 34
    41. Minnesota State Senate District 35
    42. Minnesota State Senate District 36
    43. Minnesota State Senate District 37
    44. Minnesota State Senate District 38
    45. Minnesota State Senate District 39
    46. Minnesota State Senate District 4
    47. Minnesota State Senate District 40
    48. Minnesota State Senate District 41
    49. Minnesota State Senate District 42
    50. Minnesota State Senate District 43
    51. Minnesota State Senate District 44
    52. Minnesota State Senate District 45
    53. Minnesota State Senate District 46
    54. Minnesota State Senate District 47
    55. Minnesota State Senate District 48
    56. Minnesota State Senate District 49
    57. Minnesota State Senate District 5
    58. Minnesota State Senate District 50
    59. Minnesota State Senate District 51
    60. Minnesota State Senate District 52
    61. Minnesota State Senate District 53
    62. Minnesota State Senate District 54
    63. Minnesota State Senate District 55
    64. Minnesota State Senate District 56
    65. Minnesota State Senate District 57
    66. Minnesota State Senate District 58
    67. Minnesota State Senate District 59
    68. Minnesota State Senate District 6
    69. Minnesota State Senate District 60
    70. Minnesota State Senate District 61
    71. Minnesota State Senate District 62
    72. Minnesota State Senate District 63
    73. Minnesota State Senate District 64
    74. Minnesota State Senate District 65
    75. Minnesota State Senate District 66
    76. Minnesota State Senate District 67
    77. Minnesota State Senate District 7
    78. Minnesota State Senate District 8
    79. Minnesota State Senate District 9
    80. Minnesota State House District 10A
    81. Minnesota State House District 10B
    82. Minnesota State House District 20A
    83. Minnesota State House District 21B
    84. Minnesota State House District 26B
    85. Minnesota State House District 27B
    86. Minnesota State House District 33B
    87. Minnesota State House District 3A
    88. Minnesota State House District 48A
    89. Minnesota State House District 50B
    90. Minnesota State House District 52A
    91. Minnesota State House District 54A
    92. Minnesota State House District 5B
    93. Minnesota State House District 62A
    94. Minnesota State House District 65B
    95. Minnesota State House District 66A
    96. Minnesota State House District 67A
    97. Minnesota State House District 6B
    98. Minnesota State House District 8A
    99. Minnesota State House District 8B
    100. Minnesota State House District 11A
    101. Minnesota State House District 11B
    102. Minnesota State House District 12A
    103. Minnesota State House District 12B
    104. Minnesota State House District 13A
    105. Minnesota State House District 13B
    106. Minnesota State House District 14A
    107. Minnesota State House District 14B
    108. Minnesota State House District 15A
    109. Minnesota State House District 15B
    110. Minnesota State House District 16A
    111. Minnesota State House District 16B
    112. Minnesota State House District 17A
    113. Minnesota State House District 17B
    114. Minnesota State House District 18A
    115. Minnesota State House District 18B
    116. Minnesota State House District 19A
    117. Minnesota State House District 19B
    118. Minnesota State House District 1A
    119. Minnesota State House District 1B
    120. Minnesota State House District 20B
    121. Minnesota State House District 21A
    122. Minnesota State House District 22A
    123. Minnesota State House District 22B
    124. Minnesota State House District 23A
    125. Minnesota State House District 23B
    126. Minnesota State House District 24A
    127. Minnesota State House District 24B
    128. Minnesota State House District 25A
    129. Minnesota State House District 25B
    130. Minnesota State House District 26A
    131. Minnesota State House District 27A
    132. Minnesota State House District 28A
    133. Minnesota State House District 28B
    134. Minnesota State House District 29A
    135. Minnesota State House District 29B
    136. Minnesota State House District 2A
    137. Minnesota State House District 2B
    138. Minnesota State House District 30A
    139. Minnesota State House District 30B
    140. Minnesota State House District 31A
    141. Minnesota State House District 31B
    142. Minnesota State House District 32A
    143. Minnesota State House District 32B
    144. Minnesota State House District 33A
    145. Minnesota State House District 34A
    146. Minnesota State House District 34B
    147. Minnesota State House District 35A
    148. Minnesota State House District 35B
    149. Minnesota State House District 36A
    150. Minnesota State House District 36B
    151. Minnesota State House District 37A
    152. Minnesota State House District 37B
    153. Minnesota State House District 38A
    154. Minnesota State House District 38B
    155. Minnesota State House District 39A
    156. Minnesota State House District 39B
    157. Minnesota State House District 3B
    158. Minnesota State House District 40A
    159. Minnesota State House District 40B
    160. Minnesota State House District 41A
    161. Minnesota State House District 41B
    162. Minnesota State House District 42A
    163. Minnesota State House District 42B
    164. Minnesota State House District 43A
    165. Minnesota State House District 43B
    166. Minnesota State House District 44A
    167. Minnesota State House District 44B
    168. Minnesota State House District 45A
    169. Minnesota State House District 45B
    170. Minnesota State House District 46A
    171. Minnesota State House District 46B
    172. Minnesota State House District 47A
    173. Minnesota State House District 47B
    174. Minnesota State House District 48B
    175. Minnesota State House District 49A
    176. Minnesota State House District 49B
    177. Minnesota State House District 4A
    178. Minnesota State House District 4B
    179. Minnesota State House District 50A
    180. Minnesota State House District 51A
    181. Minnesota State House District 51B
    182. Minnesota State House District 52B
    183. Minnesota State House District 53A
    184. Minnesota State House District 53B
    185. Minnesota State House District 54B
    186. Minnesota State House District 55A
    187. Minnesota State House District 55B
    188. Minnesota State House District 56A
    189. Minnesota State House District 56B
    190. Minnesota State House District 57A
    191. Minnesota State House District 57B
    192. Minnesota State House District 58A
    193. Minnesota State House District 58B
    194. Minnesota State House District 59A
    195. Minnesota State House District 59B
    196. Minnesota State House District 5A
    197. Minnesota State House District 60A
    198. Minnesota State House District 60B
    199. Minnesota State House District 61A
    200. Minnesota State House District 61B
    201. Minnesota State House District 62B
    202. Minnesota State House District 63A
    203. Minnesota State House District 63B
    204. Minnesota State House District 64A
    205. Minnesota State House District 64B
    206. Minnesota State House District 65A
    207. Minnesota State House District 66B
    208. Minnesota State House District 67B
    209. Minnesota State House District 6A
    210. Minnesota State House District 7A
    211. Minnesota State House District 7B
    212. Minnesota State House District 9A
    213. Minnesota State House District 9B
    214. Anoka County Commissioner District 2
    215. Beltrami County Commissioner District 1
    216. Beltrami County Commissioner District 3
    217. Beltrami County Commissioner District 4
    218. Beltrami County Commissioner District 5
    219. Benton County Commissioner District 2
    220. Benton County Commissioner District 3
    221. Big Stone County Commissioner District 1
    222. Big Stone County Commissioner District 2
    223. Big Stone County Commissioner District 3
    224. Big Stone County Commissioner District 4
    225. Big Stone County Commissioner District 5
    226. Blue Earth County Commissioner District 1
    227. Blue Earth County Commissioner District 2
    228. Blue Earth County Commissioner District 3
    229. Blue Earth County Commissioner District 4
    230. Blue Earth County Commissioner District 5
    231. Brown County Commissioner District 2
    232. Brown County Commissioner District 4
    233. Brown County Commissioner District 5
    234. Carlton County Commissioner District 2
    235. Carlton County Commissioner District 4
    236. Carver County Commissioner District 1
    237. Carver County Commissioner District 2
    238. Carver County Commissioner District 4
    239. Carver County Commissioner District 5
    240. Cass County Commissioner District 1
    241. Cass County Commissioner District 4
    242. Chippewa County Commissioner District 1
    243. Chippewa County Commissioner District 5
    244. Chisago County Commissioner District 2
    245. Chisago County Commissioner District 3
    246. Chisago County Commissioner District 4
    247. Clay County Commissioner District 1
    248. Clay County Commissioner District 3
    249. Clay County Commissioner District 4
    250. Clearwater County Commissioner District 1
    251. Clearwater County Commissioner District 5
    252. Cook County Commissioner District 1
    253. Cook County Commissioner District 2
    254. Cook County Commissioner District 3
    255. Cook County Commissioner District 4
    256. Cook County Commissioner District 5
    257. Cottonwood County Commissioner District 1
    258. Cottonwood County Commissioner District 3
    259. Cottonwood County Commissioner District 4
    260. Cottonwood County Commissioner District 5
    261. Crow Wing County Commissioner District 2
    262. Crow Wing County Commissioner District 4
    263. Dodge County Commissioner District 2
    264. Dodge County Commissioner District 3
    265. Dodge County Commissioner District 4
    266. Douglas County Commissioner District 2
    267. Douglas County Commissioner District 4
    268. Douglas County Commissioner District 5
    269. Faribault County Commissioner District 2
    270. Fillmore County Commissioner District 2
    271. Fillmore County Commissioner District 4
    272. Freeborn County Commissioner District 1
    273. Freeborn County Commissioner District 3
    274. Freeborn County Commissioner District 4
    275. Freeborn County Commissioner District 5
    276. Goodhue County Commissioner District 2
    277. Goodhue County Commissioner District 4
    278. Grant County Commissioner District 2
    279. Grant County Commissioner District 4
    280. Grant County Commissioner District 5
    281. Hennepin County Commissioner District 2
    282. Hennepin County Commissioner District 3
    283. Hennepin County Commissioner District 4
    284. Houston County Commissioner District 2
    285. Hubbard County Commissioner District 1
    286. Hubbard County Commissioner District 2
    287. Hubbard County Commissioner District 3
    288. Hubbard County Commissioner District 5
    289. Isanti County Commissioner District 2
    290. Isanti County Commissioner District 3
    291. Isanti County Commissioner District 4
    292. Jackson County Commissioner District 1
    293. Jackson County Commissioner District 2
    294. Jackson County Commissioner District 3
    295. Jackson County Commissioner District 4
    296. Jackson County Commissioner District 5
    297. Kanabec County Commissioner District 3
    298. Kandiyohi County Commissioner District 1
    299. Kandiyohi County Commissioner District 5
    300. Kittson County Commissioner District 3
    301. Koochiching County Commissioner District 4
    302. Lac Qui Parle County Commissioner District 2
    303. Lac Qui Parle County Commissioner District 4
    304. Lake County Commissioner District 1
    305. Lake County Commissioner District 3
    306. Lake County Commissioner District 4
    307. Lake Of The Woods County Commissioner District 1
    308. Lake Of The Woods County Commissioner District 3
    309. Le Sueur County Commissioner District 2
    310. Le Sueur County Commissioner District 5
    311. Lyon County Commissioner District 1
    312. Mahnomen County Commissioner District 3
    313. Mahnomen County Commissioner District 4
    314. Mahnomen County Commissioner District 5
    315. Marshall County Commissioner District 3
    316. Marshall County Commissioner District 4
    317. Martin County Commissioner District 2
    318. Martin County Commissioner District 4
    319. Mille Lacs County Commissioner District 2
    320. Mille Lacs County Commissioner District 4
    321. Morrison County Commissioner District 1
    322. Morrison County Commissioner District 2
    323. Morrison County Commissioner District 3
    324. Mower County Commissioner District 1
    325. Nicollet County Commissioner District 2
    326. Nicollet County Commissioner District 3
    327. Nicollet County Commissioner District 4
    328. Nicollet County Commissioner District 5
    329. Norman County Commissioner District 3
    330. Norman County Commissioner District 4
    331. Olmsted County Commissioner District 1
    332. Olmsted County Commissioner District 2
    333. Olmsted County Commissioner District 3
    334. Olmsted County Commissioner District 6
    335. Otter Tail County Commissioner District 1
    336. Otter Tail County Commissioner District 3
    337. Otter Tail County Commissioner District 4
    338. Otter Tail County Commissioner District 5
    339. Pennington County Commissioner District 2
    340. Pennington County Commissioner District 5
    341. Pipestone County Commissioner District 4
    342. Pope County Commissioner District 1
    343. Pope County Commissioner District 4
    344. Ramsey County Commissioner District 3
    345. Rice County Commissioner District 4
    346. Rock County Commissioner District 1
    347. Rock County Commissioner District 3
    348. Rock County Commissioner District 5
    349. Roseau County Commissioner District 5
    350. Scott County Commissioner District 2
    351. Scott County Commissioner District 4
    352. Scott County Commissioner District 5
    353. Sherburne County Commissioner District 1
    354. Sherburne County Commissioner District 2
    355. Sherburne County Commissioner District 3
    356. Sibley County Commissioner District 4
    357. Sibley County Commissioner District 5
    358. Stearns County Commissioner District 1
    359. Stearns County Commissioner District 2
    360. Stearns County Commissioner District 5
    361. Stevens County Commissioner District 1
    362. St. Louis County Commissioner District 1
    363. St. Louis County Commissioner District 4
    364. Todd County Commissioner District 2
    365. Traverse County Commissioner District 2
    366. Traverse County Commissioner District 4
    367. Waseca County Commissioner District 3
    368. Waseca County Commissioner District 4
    369. Waseca County Commissioner District 5
    370. Washington County Commissioner District 2
    371. Washington County Commissioner District 5
    372. Watonwan County Commissioner District 4
    373. Watonwan County Commissioner District 5
    374. Winona County Commissioner District 1
    375. Winona County Commissioner District 5
    376. Wright County Commissioner District 4
    377. Steele County Commissioner District 1
    378. Steele County Commissioner District 2
    379. Steele County Commissioner District 3
    380. Steele County Commissioner District 4
    381. Polk County Commissioner District 2
    382. Polk County Commissioner District 4
    383. Polk County Commissioner District 5
    384. Dakota County Commissioner District 1
    385. Dakota County Commissioner District 3
    386. Aitkin County Commissioner District 3
    387. Aitkin County Commissioner District 5
    388. Anoka County Commissioner District 3
    389. Becker County Commissioner District 1
    390. Becker County Commissioner District 2
    391. Beltrami County Commissioner District 2
    392. Chisago County Commissioner District 1
    393. Chisago County Commissioner District 5 (Special Election)
    394. Clearwater County Commissioner District 3
    395. Crow Wing County Commissioner District 3
    396. Dakota County Commissioner District 2
    397. Dakota County Commissioner District 4
    398. Dakota County Commissioner District 6
    399. Faribault County Commissioner District 4
    400. Freeborn County Commissioner District 2
    401. Houston County Commissioner District 4
    402. Isanti County Commissioner District 1
    403. Isanti County Commissioner District 5
    404. Itasca County Commissioner District 1
    405. Itasca County Commissioner District 3
    406. Itasca County Commissioner District 5
    407. Kanabec County Commissioner District 1
    408. Kanabec County Commissioner District 2 (Special Election)
    409. Kanabec County Commissioner District 5
    410. Kandiyohi County Commissioner District 3
    411. Kittson County Commissioner District 5
    412. Koochiching County Commissioner District 1
    413. Koochiching County Commissioner District 2
    414. Le Sueur County Commissioner District 4
    415. Mahnomen County Commissioner District 2
    416. Murray County Commissioner District 4
    417. Nicollet County Commissioner District 1
    418. Norman County Commissioner District 2
    419. Olmsted County Commissioner District 4
    420. Olmsted County Commissioner District 5
    421. Otter Tail County Commissioner District 2
    422. Pipestone County Commissioner District 2
    423. Pope County Commissioner District 5
    424. Ramsey County Commissioner District 4
    425. Ramsey County Commissioner District 5
    426. Ramsey County Commissioner District 6
    427. Rice County Commissioner District 3
    428. Roseau County Commissioner District 1
    429. Roseau County Commissioner District 3
    430. Scott County Commissioner District 3
    431. Sherburne County Commissioner District 4
    432. Sibley County Commissioner District 1
    433. Sibley County Commissioner District 2
    434. Sibley County Commissioner District 3
    435. Stearns County Commissioner District 3
    436. Stearns County Commissioner District 4
    437. St. Louis County Commissioner District 6
    438. Todd County Commissioner District 4
    439. Traverse County Commissioner District 1
    440. Traverse County Commissioner District 3
    441. Traverse County Commissioner District 5
    442. Washington County Commissioner District 4
    443. Watonwan County Commissioner District 2
    444. Watonwan County Commissioner District 3
    445. Winona County Commissioner District 2
    446. Wright County Commissioner District 1
    447. Wright County Commissioner District 3
    448. Yellow Medicine County Commissioner District 2
    449. Yellow Medicine County Commissioner District 4
    450. Yellow Medicine County Commissioner District 5
    451. Aitkin County Commissioner District 1
    452. Aitkin County Commissioner District 4
    453. Anoka County Commissioner District 1
    454. Anoka County Commissioner District 4
    455. Anoka County Commissioner District 5
    456. Anoka County Commissioner District 6
    457. Anoka County Commissioner District 7
    458. Wadena County Commissioner District 1
    459. Wadena County Commissioner District 3
    460. Wadena County Commissioner District 4
    461. Wadena County Commissioner District 5
    462. Hennepin County Park Commissioner District 1
    463. Hennepin County Park Commissioner District 2
    464. Hennepin County Park Commissioner District 3
    465. Hennepin County Park Commissioner District 4
    466. Hennepin County Park Commissioner District 5
    467. Austin Utility Board Commissioner
    468. Kensington Sanitary District Board Member
    469. Appleton City Council Member at Large
    470. Baudette City Council Member at Large (Special Election)
    471. Boyd City Council Member
    472. Crookston City Council Member at Large
    473. Dawson City Council Member
    474. Detroit Lakes City Council Member at Large
    475. Detroit Lakes City Council Member Ward 3
    476. Felton City Council Member
    477. Fergus Falls City Council Member Ward 1
    478. Fergus Falls City Council Member Ward 2
    479. Fergus Falls City Council Member Ward 3
    480. Fergus Falls City Council Member Ward 4
    481. Holt City Council Member
    482. Hoyt Lakes City Council Member (Special Election)
    483. Jackson City Council Member Ward 2
    484. Little Falls City Council Member Ward 3
    485. Marietta City Council Member
    486. Meire Grove City Council Member
    487. Moorhead City Council Member Ward 1
    488. Moorhead City Council Member Ward 2
    489. Moorhead City Council Member Ward 3
    490. Nassau City Council Member
    491. New London City Council Member
    492. Owatonna City Council Member at Large
    493. Pease City Council Member
    494. Plymouth City Council Member at Large
    495. Porter City Council Member
    496. Redwood Falls City Council Member at Large
    497. Springfield City Council Member Ward 2
    498. Thief River Falls City Council Member at Large
    499. Waseca City Council Member Ward 3
    500. Wilder City Council Member
    501. Worthington City Council Member Ward 1
    502. Worthington City Council Member Ward 2
    503. Chickamaw Beach City Council Member (Special Election)
    504. Austin Council Member at Large
    505. Belle Plaine Council Member
    506. Bemidji Council Member at Large
    507. Chisholm Council Member
    508. Inver Grove Heights Council Member
    509. New Hope Council Member
    510. Red Wing Council Member at Large
    511. Richfield Council Member at Large
    512. South St. Paul Council Member
    513. Two Harbors Council Member at Large
    514. Virginia Council Member
    515. Dayton Council Member
    516. Dayton Council Member (Special Election)
    517. Coon Rapids Council Member Ward 3
    518. Hibbing Council Member Ward 4
    519. Ramsey Council Member Ward 1
    520. Red Wing Council Member Ward 4
    521. Robbinsdale Council Member Ward 4
    522. Rochester Council Member District 1
    523. Rochester Council Member District 3
    524. St. Cloud Council Member Ward 2
    525. Two Harbors Council Member Ward 1
    526. Northfield Council Member at Large
    527. Hastings Council Member at Large
    528. Anoka Council Member at Large
    529. Eagan Council Member
    530. Ely Council Member
    531. Goodview Council Member
    532. Hermantown Council Member
    533. Iron Junction Council Member
    534. Isanti Council Member
    535. Lake Crystal Council Member
    536. Mapleton Council Member
    537. Maplewood Council Member at Large
    538. Mckinley Council Member at Large
    539. Pipestone Council Member
    540. Rogers Council Member
    541. Sauk Rapids Council Member
    542. Spring Valley Council Member at Large
    543. Robbinsdale Council Member Ward 3
    544. Albert Lea Council Member Ward 1
    545. Albert Lea Council Member Ward 2
    546. Albert Lea Council Member Ward 4
    547. Coon Rapids Council Member Ward 5
    548. Eveleth Council Member
    549. Faribault Council Member
    550. Marshall Council Member Ward 1 (Special Election)
    551. Red Wing Council Member Ward 2 (Special Election)
    552. Lake City Council Member
    553. Albert Lea Council Member Ward 6
    554. Dovre Township Town Supervisor Seat B
    555. Fredenberg Township Town Supervisor Seat A
    556. Fredenberg Township Town Supervisor Seat C
    557. Owens Township Town Supervisor Seat 1
    558. Shevlin Township Town Supervisor Seat C
    559. Stokes Township Itasca County Town Supervisor Seat B
    560. SSD #1 School Board Member at Large
    561. ISD #38 School Board Member at Large
    562. ISD #742 School Board Member at Large
    563. ISD #535 School Board Member Position 5
    564. ISD #535 School Board Member Position 6
    565. ISD #13 School Board Member
    566. ISD #535 School Board Member Position 2
    567. ISD #535 School Board Member Position 4
    568. ISD #861 School Board Member District 2
    569. ISD #861 School Board Member at Large
    570. ISD #861 School Board Member District 1
    571. SSD #1 School Board Member District 5
    572. SSD #1 School Board Member District 3
    573. SSD #1 School Board Member District 1
    574. ISD #12 School Board Member (Elect 3)
    575. ISD #138 School Board Member (Elect 3)
    576. ISD #2711 School Board Member (Elect 3)
    577. ISD #279 School Board Member (Elect 3)
    578. ISD #2805 School Board Member (Elect 3)
    579. ISD #2859 School Board Member (Elect 3)
    580. ISD #2886 School Board Member (Elect 3)
    581. ISD #2 School Board Member (Elect 3)
    582. ISD #308 School Board Member (Elect 3)
    583. ISD #309 School Board Member (Elect 3)
    584. ISD #31 School Board Member at Large (Elect 3)
    585. ISD #332 School Board Member (Elect 3)
    586. ISD #362 School Board Member (Elect 3)
    587. ISD #363 School Board Member (Elect 3)
    588. ISD #36 School Board Member at Large (Elect 3)
    589. ISD #391 School Board Member (Elect 3)
    590. ISD #413 School Board Member (Elect 3)
    591. ISD #432 School Board Member (Elect 3)
    592. ISD #447 School Board Member (Elect 3)
    593. ISD #458 School Board Member (Elect 3)
    594. ISD #465 School Board Member (Elect 3)
    595. ISD #466 School Board Member (Elect 3)
    596. ISD #480 School Board Member (Elect 3)
    597. ISD #482 School Board Member (Elect 3)
    598. ISD #485 School Board Member (Elect 3)
    599. ISD #487 School Board Member (Elect 3)
    600. ISD #495 School Board Member (Elect 3)
    601. ISD #507 School Board Member (Elect 3)
    602. ISD #544 School Board Member (Elect 3)
    603. ISD #545 School Board Member (Elect 3)
    604. ISD #548 School Board Member (Elect 3)
    605. ISD #577 School Board Member (Elect 3)
    606. ISD #593 School Board Member (Elect 3)
    607. ISD #595 School Board Member (Elect 3)
    608. ISD #600 School Board Member (Elect 3)
    609. ISD #635 School Board Member (Elect 3)
    610. ISD #676 School Board Member (Elect 3)
    611. ISD #682 School Board Member (Elect 3)
    612. ISD #696 School Board Member (Elect 3)
    613. ISD #698 School Board Member (Elect 3)
    614. ISD #700 School Board Member (Elect 3)
    615. ISD #701 School Board Member (Elect 3)
    616. ISD #728 School Board Member at Large (Elect 2)
    617. ISD #739 School Board Member (Elect 3)
    618. ISD #748 School Board Member (Elect 3)
    619. ISD #750 School Board Member (Elect 3)
    620. ISD #768 School Board Member (Elect 3)
    621. ISD #803 School Board Member at Large (Elect 3)
    622. ISD #832 School Board Member at Large (Elect 3)
    623. ISD #840 School Board Member (Elect 3)
    624. ISD #852 School Board Member at Large (Elect 3)
    625. ISD #882 School Board Member (Elect 3)
    626. ISD #883 School Board Member (Elect 3)
    627. ISD #885 School Board Member (Elect 3)
    628. ISD #891 School Board Member (Elect 3)
    629. ISD #93 School Board Member (Elect 3)
    630. ISD #94 School Board Member (Elect 3)
    631. ISD #95 School Board Member (Elect 3)
    632. ISD #99 School Board Member (Elect 3)
    633. ISD #314 School Board Member at Large (Elect 4)
    634. ISD #415 School Board Member (Elect 3)
    635. ISD #181 School Board Member (Elect 3)
    636. ISD #182 School Board Member (Elect 3)
    637. ISD #318 School Board Member (Elect 3)
    638. ISD #192 School Board Member (Elect 3)
    639. ISD #195 School Board Member (Elect 3)
    640. ISD #319 School Board Member (Elect 3)
    641. ISD #206 School Board Member Position 2
    642. ISD #206 School Board Member Position 3
    643. ISD #206 School Board Member Position 4
    644. ISD #206 School Board Member Position 5
    645. ISD #2137 School Board Member at Large (Elect 3)
    646. ISD #213 School Board Member (Elect 3)
    647. ISD #2144 School Board Member (Elect 3)
    648. ISD #2155 School Board Member (Elect 3)
    649. ISD #2169 School Board Member (Elect 3)
    650. ISD #2170 School Board Member (Elect 3)
    651. ISD #821 School Board Member (Elect 3)
    652. ISD #229 School Board Member at Large (Elect 3)
    653. ISD #22 School Board Member (Elect 3)
    654. ISD #2310 School Board Member (Elect 3)
    655. ISD #423 School Board Member (Elect 3)
    656. ISD #252 School Board Member (Elect 3)
    657. ISD #253 School Board Member (Elect 3)
    658. ISD #726 School Board Member (Elect 3)
    659. ISD #100 School Board Member (Elect 3)
    660. Canby Community Hospital District Board Member at Large
    661. Pipestone County Coroner
    662. Aitkin County Attorney
    663. Anoka County Attorney
    664. Becker County Attorney
    665. Beltrami County Attorney
    666. Benton County Attorney
    667. Chisago County Attorney
    668. Clearwater County Attorney
    669. Crow Wing County Attorney
    670. Dakota County Attorney
    671. Faribault County Attorney
    672. Freeborn County Attorney
    673. Hennepin County Attorney
    674. Houston County Attorney
    675. Isanti County Attorney
    676. Itasca County Attorney
    677. Kanabec County Attorney
    678. Kandiyohi County Attorney
    679. Kittson County Attorney
    680. Koochiching County Attorney
    681. Le Sueur County Attorney
    682. Mahnomen County Attorney
    683. Mille Lacs County Attorney
    684. Murray County Attorney
    685. Nicollet County Attorney
    686. Norman County Attorney
    687. Olmsted County Attorney
    688. Otter Tail County Attorney
    689. Pipestone County Attorney
    690. Pope County Attorney
    691. Ramsey County Attorney
    692. Rice County Attorney
    693. Roseau County Attorney
    694. Scott County Attorney
    695. Sherburne County Attorney
    696. Sibley County Attorney
    697. Stearns County Attorney
    698. St. Louis County Attorney
    699. Todd County Attorney
    700. Traverse County Attorney
    701. Wadena County Attorney
    702. Washington County Attorney
    703. Watonwan County Attorney
    704. Winona County Attorney
    705. Wright County Attorney
    706. Anoka County Sheriff
    707. Becker County Sheriff
    708. Beltrami County Sheriff
    709. Benton County Sheriff
    710. Clearwater County Sheriff
    711. Crow Wing County Sheriff
    712. Dakota County Sheriff
    713. Faribault County Sheriff
    714. Freeborn County Sheriff
    715. Hennepin County Sheriff
    716. Houston County Sheriff
    717. Isanti County Sheriff
    718. Itasca County Sheriff
    719. Kanabec County Sheriff
    720. Kandiyohi County Sheriff
    721. Kittson County Sheriff
    722. Koochiching County Sheriff
    723. Le Sueur County Sheriff
    724. Mahnomen County Sheriff
    725. Martin County Sheriff
    726. Mille Lacs County Sheriff
    727. Murray County Sheriff
    728. Nicollet County Sheriff
    729. Norman County Sheriff
    730. Olmsted County Sheriff
    731. Otter Tail County Sheriff
    732. Pipestone County Sheriff
    733. Pope County Sheriff
    734. Ramsey County Sheriff
    735. Rice County Sheriff
    736. Roseau County Sheriff
    737. Scott County Sheriff
    738. Sherburne County Sheriff
    739. Sibley County Sheriff
    740. Stearns County Sheriff
    741. St. Louis County Sheriff
    742. Todd County Sheriff
    743. Traverse County Sheriff
    744. Wadena County Sheriff
    745. Washington County Sheriff
    746. Watonwan County Sheriff
    747. Winona County Sheriff
    748. Wright County Sheriff
    749. Aitkin County Auditor
    750. Becker County Auditor/Treasurer
    751. Beltrami County Auditor/Treasurer
    752. Benton County Auditor/Treasurer
    753. Clearwater County Auditor/Treasurer
    754. Faribault County Auditor/Treasurer
    755. Houston County Auditor/Treasurer
    756. Itasca County Auditor/Treasurer
    757. Kanabec County Auditor/Treasurer
    758. Koochiching County Auditor/Treasurer
    759. Martin County Auditor/Treasurer
    760. Murray County Auditor/Treasurer
    761. Pope County Auditor/Treasurer
    762. Sherburne County Auditor/Treasurer
    763. Sibley County Auditor/Treasurer
    764. Stearns County Auditor/Treasurer
    765. St. Louis County Auditor/Treasurer
    766. Todd County Auditor/Treasurer
    767. Traverse County Auditor/Treasurer
    768. Wadena County Auditor/Treasurer
    769. Watonwan County Auditor/Treasurer
    770. Winona County Auditor/Treasurer
    771. Carver County Soil and Water Supervisor District 2
    772. Carver County Soil and Water Supervisor District 4
    773. Itasca County Soil and Water Supervisor District 1
    774. Kanabec County Soil and Water Supervisor District 2
    775. Scott County Soil and Water Supervisor District 1
    776. Scott County Soil and Water Supervisor District 4
    777. Scott County Soil and Water Supervisor District 5
    778. Washington County Soil and Water Supervisor District 5
    779. Clearwater County Recorder
    780. Faribault County Recorder
    781. Houston County Recorder
    782. Itasca County Recorder
    783. Koochiching County Recorder
    784. Le Sueur County Recorder
    785. Martin County Recorder
    786. Murray County Recorder
    787. Pope County Recorder
    788. Sherburne County Recorder
    789. Sibley County Recorder
    790. Todd County Recorder
    791. Wadena County Recorder
    792. Watonwan County Recorder
    793. Winona County Recorder
    794. Martin County Surveyor
    795. Steele County Surveyor
    796. SCHOOL DISTRICT QUESTION 1 (ISD #833)
    797. IMPOSITION OF SALES AND USE TAX
    798. School District Question 1 (ISD #279)
    799. School District Question 2 (ISD #279)
    800. Cambridge City Mayor
    801. Eagan City Mayor
    802. Eveleth City Mayor
    803. Goodview City Mayor
    804. Hastings City Mayor
    805. Lake Crystal City Mayor
    806. Mapleton City Mayor
    807. Mckinley City Mayor
    808. Meadowlands City Mayor
    809. Richfield City Mayor
    810. Sartell City Mayor
    811. St. Francis City Mayor
    812. Stillwater City Mayor
    813. Wabasha City Mayor
    814. West St. Paul City Mayor
    815. Anoka City Mayor
    816. Belle Plaine City Mayor
    817. Mankato City Mayor
    818. New Ulm City Mayor
    819. Rochester City Mayor
    820. Willmar City Mayor
    821. Albert Lea City Mayor
    822. Buhl City Mayor
    823. Chisholm City Mayor
    824. Cloquet City Mayor
    825. Elk River City Mayor
    826. Isanti City Mayor
    827. Rosemount City Mayor
    828. Roseville City Mayor
    829. Spring Valley City Mayor
    830. Virginia City Mayor
    831. Lakefield City Mayor
    832. Lake St. Croix Beach City Mayor
    833. Lanesboro City Mayor
    834. Lauderdale City Mayor
    835. Le Center City Mayor
    836. Lewisville City Mayor
    837. Lexington City Mayor
    838. Lilydale City Mayor
    839. Long Prairie City Mayor
    840. Louisburg City Mayor
    841. Lyle City Mayor
    842. Mantorville City Mayor
    843. Maple Lake City Mayor
    844. Marine On St. Croix City Mayor
    845. Menahga City Mayor
    846. Mendota Heights City Mayor
    847. Middle River City Mayor
    848. Milaca City Mayor
    849. Miltona City Mayor
    850. Minnesota City City Mayor
    851. Monticello City Mayor
    852. Moose Lake City Mayor
    853. Mound City Mayor
    854. Sebeka City Mayor
    855. Shoreview City Mayor
    856. Slayton City Mayor
    857. Spicer City Mayor
    858. Stacy City Mayor
    859. Staples City Mayor
    860. Stewart City Mayor
    861. St. James City Mayor
    862. St. Joseph City Mayor
    863. St. Michael City Mayor
    864. Sturgeon Lake City Mayor
    865. Nashwauk City Mayor
    866. New Brighton City Mayor
    867. New Richland City Mayor
    868. North Branch City Mayor
    869. North Mankato City Mayor
    870. North Oaks City Mayor
    871. Nowthen City Mayor
    872. Oronoco City Mayor
    873. Orr City Mayor
    874. Osseo City Mayor
    875. Ostrander City Mayor
    876. Paynesville City Mayor
    877. Pelican Rapids City Mayor
    878. Peterson City Mayor
    879. Pierz City Mayor
    880. Pillager City Mayor
    881. Pine City City Mayor
    882. Pine Island City Mayor
    883. Randolph City Mayor
    884. Richmond City Mayor
    885. Ruthton City Mayor
    886. Trimont City Mayor
    887. Utica City Mayor
    888. Vadnais Heights City Mayor
    889. Waconia City Mayor
    890. Wahkon City Mayor
    891. Walker City Mayor
    892. Walnut Grove City Mayor
    893. Warba City Mayor
    894. Waseca City Mayor
    895. Waubun City Mayor
    896. Welcome City Mayor
    897. Westbrook City Mayor
    898. Wheaton City Mayor
    899. Williams City Mayor
    900. Winton City Mayor
    901. Amboy Council Member (Special Election)
    902. Clements City Council Member
    903. Cleveland City Council Member
    904. Cambridge City Council Member
    905. Burnsville City Council Member
    906. Buhl City Council Member
    907. Brainerd Council Member Ward 1 (Special Election)
    908. Brainerd Council Member Ward 4
    909. Brooklyn Center City Mayor
    910. Brooklyn Park City Mayor
    911. Brooklyn Center City Council Member
    912. Brooklyn Park City Council Member Ward W
    913. Brooklyn Park City Council Member Ward C
    914. Albertville City Council Member
    915. Zumbrota City Council Member
    916. Wyoming City Council Member
    917. Clinton City Council Member at Large
    918. Federal Dam City Council Member
    919. Columbus City Council Member at Large
    920. Danvers City Council Member at Large
    921. Doran City Council Member at Large
    922. East Bethel City Council Member at Large
    923. Forest Lake City Council Member at Large
    924. Oakdale City Council Member at Large
    925. Hamburg City Council Member at Large
    926. Ham Lake City Council Member at Large
    927. Harmony City Council Member at Large
    928. Lafayette City Council Member at Large
    929. Lake Elmo City Council Member at Large
    930. Lakefield City Council Member at Large
    931. Lakeland City Council Member at Large
    932. Lake St. Croix Beach City Council Member at Large
    933. Lanesboro City Council Member at Large
    934. Madison City Council Member at Large
    935. Marine On St. Croix City Council Member at Large
    936. Morris City Council Member at Large
    937. Spring Lake Park City Council Member at Large
    938. Scandia City Council Member at Large
    939. Rothsay City Council Member at Large
    940. New Brighton City Council Member at Large
    941. Newport City Council Member at Large
    942. Nicollet City Council Member at Large
    943. North Mankato City Council Member at Large
    944. Preston City Council Member at Large
    945. Peterson City Council Member at Large
    946. Oak Grove City Council Member at Large
    947. Norwood Young America City Council Member at Large
    948. Victoria City Council Member at Large
    949. Watertown City Council Member at Large
    950. Willernie City Council Member at Large
    951. Woodbury City Council Member at Large
    952. St. Marys Point City Council Member at Large
    953. Jackson City Council Member Ward 1
    954. Cohasset City Council Member
    955. Crosby City Council Member
    956. Crosslake City Council Member
    957. Currie City Council Member
    958. Staples City Council Member
    959. Jordan City Council Member
    960. Jasper City Council Member
    961. Adrian City Council Member
    962. Aitkin City Council Member
    963. Albany City Council Member
    964. Big Lake City Council Member
    965. Bingham Lake City Council Member
    966. Brooten City Council Member
    967. Clarks Grove City Council Member
    968. Clitherall City Council Member
    969. Cokato City Council Member
    970. Cold Spring City Council Member
    971. Coleraine City Council Member
    972. Cook City Council Member
    973. Corcoran City Council Member
    974. Dundas City Council Member
    975. Dovray City Council Member
    976. Dilworth City Council Member
    977. Delavan City Council Member
    978. Delano City Council Member
    979. Dalton City Council Member
    980. Dakota City Council Member
    981. Eagle Lake City Council Member
    982. East Gull Lake City Council Member
    983. Easton City Council Member
    984. Echo City Council Member
    985. Eden Prairie City Council Member
    986. Eden Valley City Council Member
    987. Edina City Council Member
    988. Ellsworth City Council Member
    989. Emily City Council Member
    990. Erskine City Council Member
    991. Eyota City Council Member
    992. Fairfax City Council Member
    993. Foley City Council Member
    994. Fosston City Council Member
    995. Frazee City Council Member
    996. Freeborn City Council Member
    997. Frost City Council Member
    998. Grygla City Council Member
    999. Grove City City Council Member
    1000. Greenfield City Council Member
    1001. Greenbush City Council Member
    1002. Grand Rapids City Council Member
    1003. Grand Marais City Council Member
    1004. Granada City Council Member
    1005. Goodridge City Council Member
    1006. Good Thunder City Council Member
    1007. Genola City Council Member
    1008. Geneva City Council Member
    1009. Gary City Council Member
    1010. Hadley City Council Member
    1011. Hallock City Council Member
    1012. Harris City Council Member
    1013. Hartland City Council Member
    1014. Hawley City Council Member
    1015. Hendricks City Council Member
    1016. Henderson City Council Member
    1017. Heidelberg City Council Member
    1018. Hendrum City Council Member
    1019. Hewitt City Council Member
    1020. Hector City Council Member
    1021. Hills City Council Member
    1022. Hokah City Council Member
    1023. Houston City Council Member
    1024. Hollandale City Council Member
    1025. Ironton City Council Member
    1026. Ivanhoe City Council Member
    1027. Jenkins City Council Member
    1028. Jeffers City Council Member
    1029. Kandiyohi City Council Member
    1030. Karlstad City Council Member
    1031. Keewatin City Council Member
    1032. Kellogg City Council Member
    1033. Kensington City Council Member
    1034. Kenyon City Council Member
    1035. Kettle River City Council Member
    1036. Kimball City Council Member
    1037. Kinney City Council Member
    1038. Lynd City Council Member
    1039. Lyle City Council Member
    1040. Littlefork City Council Member
    1041. Little Canada City Council Member
    1042. Lindstrom City Council Member
    1043. Le Center City Council Member
    1044. Lancaster City Council Member
    1045. Lakeville City Council Member
    1046. Lake Wilson City Council Member
    1047. Lake Park City Council Member
    1048. Lake Bronson City Council Member
    1049. Lake Benton City Council Member
    1050. La Crescent City Council Member
    1051. Madelia City Council Member
    1052. Madison Lake City Council Member
    1053. Maple Grove City Council Member
    1054. Maple Lake City Council Member
    1055. Maple Plain City Council Member
    1056. Mazeppa City Council Member
    1057. Mcgregor City Council Member
    1058. Medford City Council Member
    1059. Medina City Council Member
    1060. Menahga City Council Member
    1061. Mendota Heights City Council Member
    1062. Milaca City Council Member
    1063. Milan City Council Member
    1064. Miltona City Council Member
    1065. Minnesota City City Council Member
    1066. Minnetrista City Council Member
    1067. Mizpah City Council Member
    1068. Mounds View City Council Member
    1069. Mound City Council Member
    1070. Montgomery City Council Member
    1071. Monticello City Council Member
    1072. Montrose City Council Member
    1073. Morristown City Council Member
    1074. Nashwauk City Council Member
    1075. Nevis City Council Member
    1076. New Auburn City Council Member
    1077. New Richland City Council Member
    1078. Nielsville City Council Member
    1079. Nisswa City Council Member
    1080. North Branch City Council Member
    1081. North Oaks City Council Member
    1082. North St. Paul City Council Member
    1083. Olivia City Council Member
    1084. Onamia City Council Member
    1085. Ormsby City Council Member
    1086. Orono City Council Member
    1087. Orr City Council Member
    1088. Osakis City Council Member
    1089. Otsego City Council Member
    1090. Ottertail City Council Member
    1091. Palisade City Council Member
    1092. Park Rapids City Council Member
    1093. Pelican Rapids City Council Member
    1094. Pemberton City Council Member
    1095. Pennock City Council Member
    1096. Pillager City Council Member
    1097. Pine Island City Council Member
    1098. Plato City Council Member
    1099. Ranier City Council Member
    1100. Raymond City Council Member
    1101. Rice Lake City Council Member
    1102. Richmond City Council Member
    1103. Riverton City Council Member
    1104. Rockford City Council Member
    1105. Rockville City Council Member
    1106. Roscoe City Council Member
    1107. Roseau City Council Member
    1108. Rose Creek City Council Member
    1109. Royalton City Council Member
    1110. Rushmore City Council Member
    1111. Russell City Council Member
    1112. Ruthton City Council Member
    1113. Savage City Council Member
    1114. Scanlon City Council Member
    1115. Sebeka City Council Member
    1116. Shakopee City Council Member
    1117. Shelly City Council Member
    1118. Sherburn City Council Member
    1119. Shoreview City Council Member
    1120. Shorewood City Council Member
    1121. Skyline City Council Member
    1122. South Haven City Council Member
    1123. Spicer City Council Member
    1124. Spring Grove City Council Member
    1125. Spring Park City Council Member
    1126. St Bonifacius City Council Member
    1127. St. Charles City Council Member
    1128. Stewartville City Council Member
    1129. St. Joseph City Council Member
    1130. St. Martin City Council Member
    1131. St. Michael City Council Member
    1132. Stockton City Council Member
    1133. St. Stephen City Council Member
    1134. Sunburg City Council Member
    1135. Sunfish Lake City Council Member
    1136. Taylors Falls City Council Member
    1137. Tintah City Council Member
    1138. Trimont City Council Member
    1139. Truman City Council Member
    1140. Twin Lakes City Council Member
    1141. Twin Valley City Council Member
    1142. Ulen City Council Member
    1143. Vadnais Heights City Council Member
    1144. Verndale City Council Member
    1145. Vesta City Council Member
    1146. Wahkon City Council Member
    1147. Waldorf City Council Member
    1148. Walnut Grove City Council Member
    1149. Warroad City Council Member
    1150. Waterville City Council Member
    1151. Watkins City Council Member
    1152. Wayzata City Council Member
    1153. Welcome City Council Member
    1154. Westbrook City Council Member
    1155. West Concord City Council Member
    1156. Winsted City Council Member
    1157. Winthrop City Council Member
    1158. Woodstock City Council Member
    1159. Zimmerman City Council Member
    1160. Cosmos City Council Member
    1161. Le Roy City Mayor
    1162. Adrian City Mayor
    1163. Albertville City Mayor
    1164. Amboy City Mayor
    1165. Birchwood Village City Mayor
    1166. Brainerd City Mayor
    1167. Clarissa City Mayor
    1168. Clarkfield City Mayor
    1169. Clitherall City Mayor
    1170. Claremont City Mayor
    1171. Clearwater City Mayor
    1172. Cleveland City Mayor
    1173. Climax City Mayor
    1174. Clinton City Mayor
    1175. Cohasset City Mayor
    1176. Cold Spring City Mayor
    1177. Columbus City Mayor
    1178. Crosby City Mayor
    1179. Crosslake City Mayor
    1180. Dassel City Mayor
    1181. Deer Creek City Mayor
    1182. Dayton City Mayor
    1183. Deerwood City Mayor
    1184. East Bethel City Mayor
    1185. Elysian City Mayor
    1186. Emily City Mayor
    1187. Excelsior City Mayor
    1188. Eyota City Mayor
    1189. Felton City Mayor
    1190. Fertile City Mayor
    1191. Fountain City Mayor
    1192. Freeborn City Mayor
    1193. Federal Dam City Mayor
    1194. Floodwood City Mayor
    1195. Foley City Mayor
    1196. Fulda City Mayor
    1197. Ghent City Mayor
    1198. Good Thunder City Mayor
    1199. Grygla City Mayor
    1200. Goodhue City Mayor
    1201. Grand Rapids City Mayor
    1202. Hewitt City Mayor
    1203. Holt City Mayor
    1204. Harmony City Mayor
    1205. Henning City Mayor
    1206. Hibbing City Mayor
    1207. Houston City Mayor
    1208. Howard Lake City Mayor
    1209. Hugo City Mayor
    1210. Hutchinson City Mayor
    1211. Inver Grove Heights City Mayor
    1212. Ironton City Mayor
    1213. Jeffers City Mayor
    1214. Jenkins City Mayor
    1215. Kiester City Mayor
    1216. Kasota City Mayor
    1217. Kellogg City Mayor
    1218. Kenyon City Mayor
    1219. Kettle River City Mayor
    1220. Kerrick City Treasurer
    1221. Blaine Council Member Ward 1 (2 year term Special Election)
    1222. Blaine Council Member Ward 1 (4-year term)
    1223. Blaine Council Member Ward 2
    1224. Blaine Council Member Ward 3
    1225. Roseville City Council Member
    1226. Alexandria Council Member Ward 4
    1227. Austin Council Member Ward 1
    1228. Austin Council Member Ward 2
    1229. Austin Council Member Ward 3
    1230. Bemidji Council Member Ward 4
    1231. Brainerd Council Member at Large
    1232. Brooklyn Park Council Member Ward E
    1233. Buhl Council Member (Special Election)
    1234. Cloquet Council Member Ward 1
    1235. Crystal Council Member Section II
    1236. Crystal Council Member Ward 1
    1237. Elk River Council Member Ward 1
    1238. Elysian City Council Member
    1239. Fridley Council Member Ward 3
    1240. Gilbert Council Member at Large
    1241. Hibbing Council Member at Large
    1242. Hibbing Council Member Ward 1
    1243. Hutchinson Council Member Seat 1
    1244. Hutchinson Council Member Seat 2
    1245. ISD #2365 School Board Member Gibbon District
    1246. ISD #2365 School Board Member Winthrop District
    1247. ISD #2884 School Board Member District 1
    1248. ISD #2884 School Board Member District 2
    1249. ISD #2884 School Board Member District 3
    1250. ISD #2902 School Board Member Ruthton District
    1251. Lincoln County Commissioner District 2
    1252. Lincoln County Commissioner District 4
    1253. Luverne Council Member Ward 2
    1254. Lyon County Commissioner District 2
    1255. Lyon County Commissioner District 3
    1256. Mankato Council Member Ward 1
    1257. Mankato Council Member Ward 3
    1258. Mankato Council Member Ward 5
    1259. Marshall County Commissioner District 1
    1260. Marshall County Commissioner District 5
    1261. Mcleod County Commissioner District 2
    1262. Mcleod County Commissioner District 5
    1263. Meadowlands Council Member
    1264. Meeker County Commissioner District 1
    1265. Meeker County Commissioner District 5
    1266. Morrison County Commissioner District 4
    1267. Morrison County Commissioner District 5
    1268. Mountain Iron Council Member
    1269. Mower County Commissioner District 3
    1270. Mower County Commissioner District 4
    1271. Mower County Commissioner District 5
    1272. Murray County Soil and Water Supervisor District 1
    1273. Murray County Soil and Water Supervisor District 2
    1274. Murray County Soil and Water Supervisor District 3 (Special Election)
    1275. New Ulm Council Member Ward 4
    1276. Nobles County Commissioner District 2
    1277. Nobles County Commissioner District 5
    1278. Norman County Soil and Water Supervisor District 1
    1279. Norman County Soil and Water Supervisor District 2
    1280. Northfield Council Member Ward 4
    1281. Olmsted County Soil and Water Supervisor District 1
    1282. Olmsted County Soil and Water Supervisor District 2
    1283. Olmsted County Soil and Water Supervisor District 3
    1284. Pennington County Attorney
    1285. Pennington County Commissioner District 3
    1286. Pennington County Commissioner District 4
    1287. Pennington County Sheriff
    1288. Pennington County Soil and Water Supervisor District 2
    1289. Pennington County Soil and Water Supervisor District 3
    1290. Pine County Attorney
    1291. Pine County Commissioner District 1
    1292. Pine County Commissioner District 2
    1293. Pine County Commissioner District 5
    1294. Pine County Sheriff
    1295. Pine County Soil and Water Supervisor District 1
    1296. Pine County Soil and Water Supervisor District 2 (Special Election)
    1297. Pine County Soil and Water Supervisor District 5
    1298. Pipestone County Soil and Water Supervisor District 4
    1299. Pipestone County Soil and Water Supervisor District 5
    1300. Polk County Attorney
    1301. Polk County Sheriff
    1302. Pope County Soil and Water Supervisor District 1
    1303. Pope County Soil and Water Supervisor District 3
    1304. Pope County Soil and Water Supervisor District 4
    1305. Ramsey Council Member at Large
    1306. Ramsey Council Member Ward 3
    1307. Red Lake County Commissioner District 1
    1308. Red Lake County Commissioner District 3
    1309. Red Lake County Commissioner District 4
    1310. Red Lake County Sheriff
    1311. Red Lake County Soil and Water Supervisor District 1
    1312. Red Lake County Soil and Water Supervisor District 2
    1313. Red Lake County Treasurer
    1314. Red Wing Council Member Ward 3
    1315. Red Wing Council Member Wards 1 & 2
    1316. Redwood County Attorney
    1317. Redwood County Auditor/Treasurer
    1318. Redwood County Commissioner District 2
    1319. Redwood County Commissioner District 3
    1320. Redwood County Recorder
    1321. Redwood County Sheriff
    1322. Redwood County Soil and Water Supervisor District 1
    1323. Redwood County Soil and Water Supervisor District 5
    1324. Renville County Attorney
    1325. Renville County Auditor/Treasurer
    1326. Renville County Commissioner District 2
    1327. Renville County Commissioner District 4
    1328. Renville County Recorder
    1329. Renville County Sheriff
    1330. Renville County Soil and Water Supervisor District 3
    1331. Renville County Soil and Water Supervisor District 4
    1332. Rice County Soil and Water Supervisor District 3
    1333. Rice County Soil and Water Supervisor District 5
    1334. Rochester Council Member District 5
    1335. Rock County Attorney
    1336. Rock County Commissioner District 2
    1337. Rock County Commissioner District 4
    1338. Rock County Sheriff
    1339. Rock County Soil and Water Supervisor District 2
    1340. Rock County Soil and Water Supervisor District 5
    1341. Roseau County Soil and Water Supervisor District 3
    1342. Roseau County Soil and Water Supervisor District 4
    1343. Rosemount Council Member
    1344. Sartell Council Member
    1345. Sherburne County Soil and Water Supervisor District 2
    1346. Sherburne County Soil and Water Supervisor District 4
    1347. Sibley County Soil and Water Supervisor District 1
    1348. Sibley County Soil and Water Supervisor District 2
    1349. St. Cloud Council Member Ward 3
    1350. St. Cloud Council Member Ward 4
    1351. St. Francis Council Member at Large
    1352. Steele County Attorney
    1353. Steele County Sheriff
    1354. Steele County Soil and Water Supervisor District 1
    1355. Steele County Soil and Water Supervisor District 3
    1356. Stevens County Attorney
    1357. Stevens County Auditor/Treasurer
    1358. Stevens County Commissioner District 2
    1359. Stevens County Commissioner District 5
    1360. Stevens County Recorder
    1361. Stevens County Sheriff
    1362. Stevens County Soil and Water Supervisor District 2
    1363. Stevens County Soil and Water Supervisor District 3
    1364. Stillwater Council Member Ward 4
    1365. Swift County Attorney
    1366. Swift County Commissioner District 2
    1367. Swift County Commissioner District 4
    1368. Swift County Sheriff
    1369. Swift County Soil and Water Supervisor District 3
    1370. Todd County Soil and Water Supervisor District 1
    1371. Todd County Soil and Water Supervisor District 3
    1372. Todd County Soil and Water Supervisor District 5
    1373. Traverse County Soil and Water Supervisor District 5
    1374. Wabasha County Commissioner District 2
    1375. Wabasha County Commissioner District 4
    1376. Wabasha County Commissioner District 5
    1377. West St. Paul Council Member Ward 1
    1378. West St. Paul Council Member Ward 3
    1379. Wilkin County Commissioner District 2
    1380. Wilkin County Commissioner District 4
    1381. Winona Council Member at Large
    1382. Winona Council Member Ward 4
    1383. Yellow Medicine County Commissioner District 1
    1384. Aitkin County Recorder
    1385. Columbia Heights Council Member at Large
    1386. Columbia Heights City Mayor
    1387. Coon Rapids City Mayor
    1388. Ely City Mayor
    1389. Gilbert City Mayor
    1390. Pipestone City Mayor
    1391. Aitkin County Sheriff
    1392. Aitkin County Soil and Water Supervisor District 1
    1393. Aitkin County Soil and Water Supervisor District 2
    1394. Aitkin County Treasurer
    1395. Becker County Soil and Water Supervisor District 1
    1396. Becker County Soil and Water Supervisor District 4
    1397. Beltrami County Soil and Water Supervisor District 1
    1398. Beltrami County Soil and Water Supervisor District 2
    1399. Big Stone County Attorney
    1400. Big Stone County Sheriff
    1401. Blue Earth County Attorney
    1402. Blue Earth County Sheriff
    1403. Blue Earth County Soil and Water Supervisor District 4
    1404. Blue Earth County Soil and Water Supervisor District 5
    1405. Brown County Attorney
    1406. Brown County Recorder
    1407. Brown County Sheriff
    1408. Brown County Soil and Water Supervisor District 2 (Special Election)
    1409. Brown County Soil and Water Supervisor District 3
    1410. Brown County Soil and Water Supervisor District 5
    1411. Benton County Soil and Water Supervisor District 2
    1412. Benton County Soil and Water Supervisor District 3
    1413. Carlton County Attorney
    1414. Carlton County Sheriff
    1415. Carlton County Soil and Water Supervisor District 2
    1416. Carlton County Soil and Water Supervisor District 3
    1417. Carver County Attorney
    1418. Carver County Sheriff
    1419. Carver County Soil and Water Supervisor District 1
    1420. Carver County Soil and Water Supervisor District 3
    1421. Carver County Soil and Water Supervisor District 5
    1422. Chippewa County Attorney
    1423. Chippewa County Sheriff
    1424. Chippewa County Soil and Water Supervisor District 1
    1425. Chippewa County Soil and Water Supervisor District 2
    1426. Chippewa County Soil and Water Supervisor District 4
    1427. Chisago County Sheriff
    1428. Chisago County Soil and Water Supervisor District 1
    1429. Chisago County Soil and Water Supervisor District 3
    1430. Clay County Attorney
    1431. Clay County Sheriff
    1432. Clay County Soil and Water Supervisor District 3
    1433. Clay County Soil and Water Supervisor District 4
    1434. Clearwater County Soil and Water Supervisor District 3
    1435. Clearwater County Soil and Water Supervisor District 4
    1436. Cass County Attorney
    1437. Cass County Recorder
    1438. Cass County Sheriff
    1439. Cass County Soil and Water Supervisor District 1
    1440. Cass County Soil and Water Supervisor District 5
    1441. Cook County Attorney
    1442. Cook County Auditor/Treasurer
    1443. Cook County Recorder
    1444. Cook County Sheriff
    1445. Cook County Soil and Water Supervisor District 1 (Special Election)
    1446. Cook County Soil and Water Supervisor District 2
    1447. Cottonwood County Attorney
    1448. Cottonwood County Auditor/Treasurer
    1449. Cottonwood County Recorder
    1450. Cottonwood County Sheriff
    1451. Cottonwood County Soil and Water Supervisor District 1
    1452. Cottonwood County Soil and Water Supervisor District 3
    1453. Scott County Soil and Water Supervisor District 2
    1454. Scott County Soil and Water Supervisor District 3
    1455. Crow Wing County Soil and Water Supervisor District 2
    1456. Crow Wing County Soil and Water Supervisor District 3
    1457. Dodge County Attorney
    1458. Dodge County Sheriff
    1459. Dodge County Soil and Water Supervisor District 3
    1460. Dodge County Soil and Water Supervisor District 4
    1461. Douglas County Attorney
    1462. Douglas County Auditor/Treasurer
    1463. Douglas County Recorder
    1464. Douglas County Sheriff
    1465. Douglas County Soil and Water Supervisor District 1
    1466. Douglas County Soil and Water Supervisor District 3
    1467. Faribault County Soil and Water Supervisor District 2
    1468. Faribault County Soil and Water Supervisor District 3
    1469. Faribault County Soil and Water Supervisor District 5
    1470. Fillmore County Attorney
    1471. Fillmore County Sheriff
    1472. Fillmore County Soil and Water Supervisor District 2
    1473. Freeborn County Soil and Water Supervisor District 3
    1474. Freeborn County Soil and Water Supervisor District 4
    1475. Goodhue County Attorney
    1476. Goodhue County Sheriff
    1477. Goodhue County Soil and Water Supervisor District 1
    1478. Goodhue County Soil and Water Supervisor District 2
    1479. Grant County Attorney
    1480. Grant County Auditor
    1481. Grant County Recorder
    1482. Grant County Sheriff
    1483. Grant County Soil and Water Supervisor District 3
    1484. Grant County Soil and Water Supervisor District 5
    1485. Grant County Treasurer
    1486. Houston County Soil and Water Supervisor District 1
    1487. Houston County Soil and Water Supervisor District 2
    1488. Hubbard County Attorney
    1489. Hubbard County Sheriff
    1490. Hubbard County Soil and Water Supervisor District 3 (Special Election)
    1491. Hubbard County Soil and Water Supervisor District 5
    1492. Hubbard County Soil and Water Supervisor District 4
    1493. Isanti County Soil and Water Supervisor District 2
    1494. Isanti County Soil and Water Supervisor District 5
    1495. Itasca County Soil and Water Supervisor District 4
    1496. Itasca County Soil and Water Supervisor District 5
    1497. Jackson County Attorney
    1498. Jackson County Sheriff
    1499. Jackson County Soil and Water Supervisor District 2
    1500. Jackson County Soil and Water Supervisor District 3 (Special Election)
    1501. Jackson County Soil and Water Supervisor District 4
    1502. Kanabec County Soil and Water Supervisor District 4
    1503. Kandiyohi County Soil and Water Supervisor District 2
    1504. Kandiyohi County Soil and Water Supervisor District 5
    1505. Kittson County Soil and Water Supervisor District 3
    1506. Kittson County Soil and Water Supervisor District 4
    1507. Koochiching County Soil and Water Supervisor District 1
    1508. Koochiching County Soil and Water Supervisor District 4
    1509. Koochiching County Soil and Water Supervisor District 5
    1510. Lac Qui Parle County Attorney
    1511. Lac Qui Parle County Sheriff
    1512. Lac Qui Parle County Soil and Water Supervisor District 5
    1513. Lake County Attorney
    1514. Lake County Auditor/Treasurer
    1515. Lake County Recorder
    1516. Lake County Sheriff
    1517. Lake County Soil and Water Supervisor District 2
    1518. Lake County Soil and Water Supervisor District 3
    1519. Lake Of The Woods County Attorney
    1520. Lake Of The Woods County Recorder
    1521. Lake Of The Woods County Sheriff
    1522. Lake Of The Woods County Soil and Water Supervisor District 3
    1523. Lake Of The Woods County Soil and Water Supervisor District 4
    1524. Le Sueur County Soil and Water Supervisor District 1
    1525. Le Sueur County Soil and Water Supervisor District 2
    1526. Lincoln County Attorney
    1527. Lincoln County Auditor/Treasurer
    1528. Lincoln County Recorder
    1529. Lincoln County Sheriff
    1530. Lincoln County Soil and Water Supervisor District 1
    1531. Lincoln County Soil and Water Supervisor District 3
    1532. Lincoln County Soil and Water Supervisor District 4
    1533. Lyon County Attorney
    1534. Lyon County Sheriff
    1535. Lyon County Soil and Water Supervisor District 2
    1536. Lyon County Soil and Water Supervisor District 4
    1537. Mahnomen County Soil and Water Supervisor District 3
    1538. Mahnomen County Soil and Water Supervisor District 5
    1539. Martin County Soil and Water Supervisor District 2
    1540. Martin County Soil and Water Supervisor District 5
    1541. Marshall County Attorney
    1542. Marshall County Auditor/Treasurer
    1543. Marshall County Sheriff
    1544. Marshall County Soil and Water Supervisor District 3
    1545. Marshall County Soil and Water Supervisor District 4
    1546. Marshall County Soil and Water Supervisor District 5
    1547. Mcleod County Attorney
    1548. Mcleod County Auditor/Treasurer
    1549. Mcleod County Sheriff
    1550. Mcleod County Soil and Water Supervisor District 1
    1551. Mcleod County Soil and Water Supervisor District 2
    1552. Meeker County Attorney
    1553. Meeker County Recorder
    1554. Meeker County Sheriff
    1555. Meeker County Soil and Water Supervisor District 3
    1556. Meeker County Soil and Water Supervisor District 5
    1557. Mille Lacs County Soil and Water Supervisor District 3
    1558. Mille Lacs County Soil and Water Supervisor District 5
    1559. Morrison County Attorney
    1560. Morrison County Auditor/Treasurer
    1561. Morrison County Recorder
    1562. Morrison County Sheriff
    1563. Morrison County Soil and Water Supervisor District 3
    1564. Morrison County Soil and Water Supervisor District 4
    1565. Mower County Attorney
    1566. Mower County Auditor/Treasurer
    1567. Mower County Sheriff
    1568. Mower County Soil and Water Supervisor District 3
    1569. Mower County Soil and Water Supervisor District 4
    1570. Nicollet County Soil and Water Supervisor District 2
    1571. Nicollet County Soil and Water Supervisor District 5
    1572. Nobles County Attorney
    1573. Nobles County Auditor/Treasurer
    1574. Nobles County Recorder
    1575. Nobles County Sheriff
    1576. Nobles County Soil and Water Supervisor District 1 (Special Election)
    1577. Nobles County Soil and Water Supervisor District 4
    1578. Nobles County Soil and Water Supervisor District 5
    1579. Yellow Medicine County Attorney
    1580. Yellow Medicine County Sheriff
    1581. Yellow Medicine County Soil and Water Supervisor District 3
    1582. Yellow Medicine County Soil and Water Supervisor District 4
    1583. Wright County Soil and Water Supervisor District 1
    1584. Wright County Soil and Water Supervisor District 3
    1585. Winona County Soil and Water Supervisor District 1
    1586. Winona County Soil and Water Supervisor District 4
    1587. Wilkin County Attorney
    1588. Wilkin County Sheriff
    1589. Wilkin County Soil and Water Supervisor District 2
    1590. Wilkin County Soil and Water Supervisor District 5
    1591. Watonwan County Soil and Water Supervisor District 2
    1592. Washington County Soil and Water Supervisor District 2
    1593. Washington County Soil and Water Supervisor District 4
    1594. Waseca County Attorney
    1595. Waseca County Sheriff
    1596. Waseca County Soil and Water Supervisor District 2
    1597. Waseca County Soil and Water Supervisor District 3
    1598. Waseca County Soil and Water Supervisor District 4
    1599. Wadena County Soil and Water Supervisor District 1
    1600. Wadena County Soil and Water Supervisor District 2
    1601. Wabasha County Attorney
    1602. Wabasha County Recorder
    1603. Wabasha County Sheriff
    1604. Wabasha County Soil and Water Supervisor District 1
    1605. Wabasha County Soil and Water Supervisor District 4
    1606. Wabasha County Soil and Water Supervisor District 5 (Special Election)
    1607. Alfsborg Township Town Clerk
    1608. Apple Valley City Mayor
    1609. Arden Hills City Mayor
    1610. Arden Hills City Council Member (Special Election)
    1611. Ardenhurst Township Town Supervisor Seat A
    1612. Arlington City Mayor
    1613. Ashby City Mayor
    1614. Atwater City Council Member
    1615. Aurora City Council Member (Special Election)
    1616. Babbitt City Mayor
    1617. Badger City Mayor
    1618. Baytown Township Town Supervisor Seat 4
    1619. Bearville Township Town Supervisor Seat A
    1620. Delavan City Council Member (Special Election)
    1621. Ada City Council Member at Large
    1622. Becker Township Town Supervisor Seat 1
    1623. Belgrade Township Special Election for Town Supervisor Seat A
    1624. Bellingham City Council Member Seat 3
    1625. Benson City Mayor
    1626. Bertha City Mayor
    1627. Bertha City Council Member (Special Election)
    1628. Bigelow City Council Member
    1629. Big Lake Township Town Supervisor Seat 2
    1630. Birch Lake Township Town Supervisor Seat 3
    1631. Buffalo Lake City Council Member
    1632. Butler Township Town Clerk
    1633. Caledonia City Council Member
    1634. Cannon Falls City Mayor
    1635. Canton City Council Member at Large (Special Election)
    1636. Carlos City Council Member (Special Election)
    1637. Carver City Mayor
    1638. Champlin City Mayor
    1639. Champlin City Council Member Ward 1
    1640. Champlin City Council Member Ward 2
    1641. Chisago City City Mayor
    1642. Clark Township Town Supervisor Seat B
    1643. Clarks Grove City Council Member (Special Election)
    1644. Clearwater City Council Member (Special Election)
    1645. Cohasset City Council Member (Special Election)
    1646. Cook City Council Member (Special Election)
    1647. Credit River City Council Member
    1648. Crookston City Mayor
    1649. Crookston City Council Member Ward 4
    1650. Crookston City Council Member Ward 6
    1651. Culver Township Town Supervisor Seat 1
    1652. Currie City Council Member (Special Election)
    1653. Cuyuna City Council Member
    1654. Decoria Township Town Supervisor Seat C
    1655. Delano City Mayor
    1656. Denmark Township Town Supervisor Seat 2
    1657. East Bethel City Council Member at Large (Special Election)
    1658. East Grand Forks City Council Member Ward 2
    1659. East Grand Forks City Council Member Ward 4
    1660. Eckvoll Township Town Supervisor Seat B
    1661. Eden Prairie City Mayor
    1662. Effie City Council Member
    1663. Ellsworth City Mayor
    1664. Embarrass Township Special Election for Town Supervisor Seat 2
    1665. Evansville City Council Member (Special Election)
    1666. Fairfield Township Town Supervisor Seat A
    1667. Fairmont City Mayor
    1668. Fairmont City Council Member Ward 1
    1669. Fairmont City Council Member Ward 3
    1670. Fairview Township Town Supervisor Seat 1
    1671. Fairview Township Town Supervisor Seat 3
    1672. Feeley Township Town Supervisor Seat A
    1673. Felton City Clerk
    1674. Ford Township Town Treasurer
    1675. Frazee City Mayor
    1676. Fredenberg Township Town Supervisor Seat B
    1677. Georgetown City Clerk
    1678. Germania Township Town Supervisor Seat C
    1679. Glencoe City Council Member at Large
    1680. Glencoe City Council Member Precinct 2
    1681. Goodhue City Council Member
    1682. Grand Meadow City Council Member
    1683. Greenfield Township Town Supervisor Seat 1
    1684. Grey Eagle City Council Member (Special Election)
    1685. Hackensack City Council Member (Special Election)
    1686. Hamburg City Mayor
    1687. Hanley Falls City Council Member (Special Election)
    1688. Helen Township Town Supervisor Seat C
    1689. Henning City Council Member
    1690. Hewitt City Council Member (Special Election)
    1691. Holden Township Town Supervisor Seat B
    1692. Hollywood Township Town Supervisor Seat B
    1693. Holyoke Township Town Supervisor Seat A
    1694. HomeBrook Township Town Supervisor Seat 3
    1695. International Falls City Council Member Ward E
    1696. Jackson City Mayor
    1697. Jackson City Council Member (Special Election) Ward 1
    1698. Janesville City Council Member
    1699. Jordan City Council Member (Special Election)
    1700. Kroschel Township Town Supervisor Seat A
    1701. Lancaster City Council Member (Special Election)
    1702. Leech Lake Township Town Supervisor Seat 2
    1703. Lent Township Town Supervisor Seat C
    1704. Le Sueur City Council Member (Special Election)
    1705. Lien Township Town Treasurer
    1706. Litchfield City Mayor
    1707. Litchfield City Council Member Ward 1
    1708. Litchfield City Council Member Ward 5
    1709. Little Elbow Township Town Supervisor Seat A
    1710. Little Falls City Council Member at Large
    1711. Long Lake Township Town Supervisor Seat B
    1712. Macville Township Town Supervisor Seat B
    1713. Madelia City Mayor
    1714. Madison Lake City Mayor
    1715. Maple Lake City Council Member (Special Election)
    1716. Marietta City Council Member (Special Election)
    1717. Melrose City Mayor
    1718. Minneiska Township Town Supervisor Seat 2
    1719. Monroe Township Town Supervisor Seat 2
    1720. Montgomery City Council Member (Special Election)
    1721. Moose Lake Township Town Supervisor Seat 1
    1722. Morris City Mayor
    1723. Myrtle City Mayor
    1724. Alden City Council Member
    1725. Aldrich City Mayor
    1726. Alpha City Council Member
    1727. Alvarado City Mayor
    1728. Amboy City Mayor
    1729. New Maine Township Town Supervisor Seat B
    1730. Andover City Council Member at Large
    1731. North St. Paul City Mayor
    1732. Appleton City Mayor
    1733. Oak Lawn Township Town Supervisor Seat 1
    1734. Odessa Township Town Supervisor Seat C
    1735. Apple Valley City Council Member
    1736. Arden Hills City Council Member
    1737. Oscar Township Town Treasurer
    1738. Arlington City Council Member
    1739. Ottawa Township Town Supervisor Seat A
    1740. Ottawa Township Town Clerk
    1741. Ashby City Council Member
    1742. Owatonna City Council Member Ward 1
    1743. Owatonna City Council Member Ward 5
    1744. Oxford Township Town Supervisor Seat C
    1745. Askov City Council Member
    1746. Perley City Mayor
    1747. Perley City Council Member
    1748. Plymouth City Council Member Ward 2
    1749. Plymouth City Council Member Ward 4
    1750. Pomme De Terre Township Town Supervisor Seat B
    1751. Atwater City Mayor
    1752. Audubon City Mayor
    1753. River Township Town Supervisor Seat C
    1754. Babbitt City Council Member
    1755. Robbinsdale City Council Member (Special Election) Ward 1
    1756. Backus City Council Member
    1757. Balaton City Council Member
    1758. Rogers City Mayor
    1759. Barrett City Council Member
    1760. Battle Lake City Mayor
    1761. Roseville Township Town Supervisor Seat C
    1762. St. Augusta City Council Member
    1763. Baxter City Council Member
    1764. Bayport City Council Member at Large
    1765. St. James City Council Member at Large
    1766. Beaver Creek City Council Member
    1767. Belview City Council Member
    1768. Big Falls City Council Member
    1769. Schoolcraft Township Town Supervisor Seat B
    1770. Bluffton City Council Member
    1771. Silver Brook Township Town Supervisor at Large
    1772. Silver Creek Township Town Supervisor Seat 1
    1773. Sleepy Eye City Council Member at Large
    1774. Southside Township Town Supervisor Seat 3
    1775. Wykoff City Council Member at Large (Special Election)
    1776. Spring Lake Park City Mayor
    1777. Woodville Township Town Clerk
    1778. Stokes Township Town Supervisor Seat C
    1779. Wood Lake Township Town Supervisor Seat A
    1780. Sturgeon Lake Township Town Supervisor Seat 2
    1781. Wolford Township Town Supervisor Seat A
    1782. Winnebago City Council Member (Special Election)
    1783. Windom City Council Member (Special Election) Ward 2
    1784. Valley Township Town Supervisor Seat C
    1785. Vienna Township Town Supervisor Seat C
    1786. Wanda City Mayor
    1787. Tower City Council Member (Special Election)
    1788. Warba City Clerk
    1789. Waconia City Council Member at Large
    1790. Waseca City Council Member (Special Election) Ward 1
    1791. Washington Township Town Supervisor Seat C
    1792. Westbrook Township Town Supervisor Seat B
    1793. Bovey City Mayor
    1794. Bowlus City Council Member
    1795. Braham City Mayor
    1796. Braham City Council Member
    1797. Brandon City Council Member
    1798. Breckenridge City Council Member at Large
    1799. Breezy Point City Council Member
    1800. Brewster City Mayor
    1801. Bricelyn City Mayor
    1802. Bricelyn City Council Member
    1803. Browerville City Council Member
    1804. Browns Valley City Council Member at Large
    1805. Brownton City Council Member
    1806. Buffalo City Mayor
    1807. Buffalo City Council Member
    1808. Burtrum City Council Member
    1809. Calumet City Council Member
    1810. Cannon Falls City Council Member
    1811. Canton City Mayor
    1812. Carlos City Mayor
    1813. Carlton City Council Member
    1814. Carver City Council Member at Large
    1815. Ceylon City Mayor
    1816. Ceylon City Council Member
    1817. Chanhassen City Council Member at Large
    1818. Chaska City Mayor
    1819. Chatfield City Mayor
    1820. Chisago City City Council Member
    1821. Chokio City Mayor
    1822. Clara City City Mayor
    1823. Clarkfield City Council Member
    1824. Clearwater City Council Member
    1825. Courtland City Council Member at Large
    1826. Warren City Council Member
    1827. Mountain Iron City Mayor
    1828. Clover Township Town Supervisor Seat C (Mahnomen Co)
    1829. Clover Township Town Supervisor Seat C (Hubbard Co)
    1830. ISD #2888 School Board Member (Elect 4)
    1831. SSD #6 School Board Member (Elect 4)
    1832. ISD #12 School Board Member (Special Election)
    1833. ISD #728 School Board Member District 1
    1834. ISD #1 School Board Member (Elect 4)
    1835. ISD #15 School Board Member (Elect 3)
    1836. ISD #31 School Board Member at Large (Special Election) (Elect 2)
    1837. ISD #47 School Board Member (Elect 3)
    1838. ISD #51 School Board Member (Elect 3)
    1839. ISD #77 School Board Member (Elect 3)
    1840. ISD #77 School Board Member (Special Election)
    1841. ISD #85 School Board Member (Elect 3)
    1842. ISD #88 School Board Member (Elect 3)
    1843. ISD #110 School Board Member (Elect 4)
    1844. ISD #111 School Board Member (Elect 3)
    1845. ISD #112 School Board Member (Elect 4)
    1846. ISD #113 School Board Member (Elect 3)
    1847. ISD #115 School Board Member (Elect 3)
    1848. ISD #118 School Board Member (Elect 3)
    1849. ISD #152 School Board Member (Elect 3)
    1850. ISD #177 School Board Member (Elect 3)
    1851. ISD #181 School Board Member (Special Election) (Elect 2)
    1852. ISD #182 School Board Member (Special Election) (Elect 2)
    1853. ISD #186 School Board Member (Elect 3)
    1854. ISD #194 School Board Member (Elect 4)
    1855. ISD #200 School Board Member (Special Election)
    1856. ISD #203 School Board Member (Elect 3)
    1857. ISD #204 School Board Member (Special Election)
    1858. ISD #204 School Board Member (Elect 3)
    1859. ISD #239 School Board Member at Large (Elect 3)
    1860. ISD #241 School Board Member (Elect 4)
    1861. ISD #4 School Board Member (Elect 3)
    1862. ISD #252 School Board Member (Special Election)
    1863. ISD #255 School Board Member (Elect 4)
    1864. ISD #256 School Board Member (Elect 3)
    1865. ISD #261 School Board Member (Elect 3)
    1866. ISD #272 School Board Member (Elect 4)
    1867. ISD #272 School Board Member (Special Election)
    1868. ISD #273 School Board Member (Special Election)
    1869. ISD #276 School Board Member (Special Election)
    1870. ISD #278 School Board Member (Elect 3)
    1871. ISD #281 School Board Member (Elect 4)
    1872. ISD #284 School Board Member (Special Election)
    1873. ISD #294 School Board Member (Elect 4)
    1874. ISD #299 School Board Member (Elect 4)
    1875. ISD #300 School Board Member (Elect 3)
    1876. ISD #306 School Board Member (Elect 3)
    1877. ISD #345 School Board Member (Elect 4)
    1878. ISD #347 School Board Member (Elect 3)
    1879. ISD #361 School Board Member (Elect 3)
    1880. ISD #378 School Board Member (Elect 4)
    1881. ISD #414 School Board Member (Elect 4)
    1882. ISD #441 School Board Member (Elect 3)
    1883. ISD #477 School Board Member (Elect 3)
    1884. ISD #492 School Board Member (Elect 4)
    1885. ISD #495 School Board Member (Special Election)
    1886. ISD #499 School Board Member (Elect 3)
    1887. ISD #505 School Board Member (Elect 4)
    1888. ISD #518 School Board Member (Elect 3)
    1889. ISD #531 School Board Member (Elect 3)
    1890. ISD #531 School Board Member (Special Election) (Elect 3)
    1891. ISD #533 School Board Member (Elect 4)
    1892. ISD #534 School Board Member (Elect 4)
    1893. ISD #547 School Board Member (Elect 4)
    1894. ISD #549 School Board Member (Elect 4)
    1895. ISD #553 School Board Member (Elect 3)
    1896. ISD #564 School Board Member (Elect 4)
    1897. ISD #578 School Board Member (Elect 3)
    1898. ISD #578 School Board Member (Special Election)
    1899. ISD #599 School Board Member (Elect 4)
    1900. ISD #622 School Board Member at Large (Elect 3)
    1901. ISD #622 School Board Member (Special Election) at Large
    1902. ISD #656 School Board Member (Elect 4)
    1903. ISD #659 School Board Member (Elect 3)
    1904. ISD #696 School Board Member (Special Election)
    1905. ISD #704 School Board Member (Elect 4)
    1906. ISD #717 School Board Member (Elect 4)
    1907. ISD #719 School Board Member (Elect 4)
    1908. ISD #720 School Board Member (Elect 4)
    1909. ISD #721 School Board Member (Elect 3)
    1910. ISD #726 School Board Member (Special Election) (Elect 2)
    1911. ISD #740 School Board Member (Elect 3)
    1912. ISD #741 School Board Member (Elect 4)
    1913. ISD #743 School Board Member (Elect 4)
    1914. ISD #745 School Board Member (Elect 3)
    1915. ISD #756 School Board Member (Elect 4)
    1916. ISD #761 School Board Member (Elect 4)
    1917. ISD #777 School Board Member (Elect 3)
    1918. ISD #786 School Board Member (Elect 4)
    1919. ISD #787 School Board Member (Elect 4)
    1920. ISD #811 School Board Member (Elect 4)
    1921. ISD #813 School Board Member (Elect 3)
    1922. ISD #813 School Board Member (Special Election)
    1923. ISD #820 School Board Member (Elect 4)
    1924. ISD #829 School Board Member (Elect 4)
    1925. ISD #831 School Board Member at Large (Elect 3)
    1926. ISD #834 School Board Member at Large (Elect 4)
    1927. ISD #846 School Board Member at Large (Elect 3)
    1928. ISD #857 School Board Member (Elect 3)
    1929. ISD #858 School Board Member (Elect 4)
    1930. ISD #858 School Board Member (Special Election)
    1931. ISD #877 School Board Member (Elect 3)
    1932. ISD #879 School Board Member (Elect 4)
    1933. ISD #881 School Board Member (Elect 3)
    1934. ISD #911 School Board Member at Large (Elect 4)
    1935. ISD #2071 School Board Member (Elect 4)
    1936. ISD #2135 School Board Member (Elect 4)
    1937. ISD #2137 School Board Member (Special Election) at Large
    1938. ISD #2149 School Board Member (Special Election)
    1939. ISD #2149 School Board Member (Elect 3)
    1940. ISD #2176 School Board Member (Elect 4)
    1941. ISD #2184 School Board Member (Elect 4)
    1942. ISD #2184 School Board Member (Special Election)
    1943. ISD #2342 School Board Member (Elect 3)
    1944. ISD #2358 School Board Member (Elect 4)
    1945. ISD #2396 School Board Member (Elect 4)
    1946. ISD #2534 School Board Member (Elect 3)
    1947. ISD #2609 School Board Member (Elect 3)
    1948. ISD #2689 School Board Member (Elect 3)
    1949. ISD #2835 School Board Member (Elect 4)
    1950. ISD #2856 School Board Member at Large (Elect 4)
    1951. ISD #2860 School Board Member (Elect 4)
    1952. ISD #2890 School Board Member (Elect 3)
    1953. ISD #2895 School Board Member (Elect 3)
    1954. ISD #2897 School Board Member (Elect 4)
    1955. ISD #2898 School Board Member (Elect 3)
    1956. ISD #2899 School Board Member (Elect 4)
    1957. ISD #2904 School Board Member (Elect 3)
    1958. ISD #2905 School Board Member (Elect 4)
    1959. ISD #166 School Board Member District 1
    1960. ISD #166 School Board Member District 3
    1961. ISD #166 School Board Member District 5
    1962. ISD #2909 School Board Member District 1 (Elect 2)
    1963. ISD #2909 School Board Member District 2 (Elect 2)
    1964. ISD #283 School Board Member (Special Election)
    1965. ISD #283 School Board Member (Special Election, 3-year term)
    1966. ISD #834 School Board Member (Special Election) at Large
    1967. Glacial Ridge Hospital District Board Member at Large
    1968. Delavan City Mayor
    1969. Moorhead City Mayor
    1970. Pease City Mayor
    1971. Plato City Mayor
    1972. Princeton City Council Member
    1973. Scanlon City Council Member (Special Election)
    1974. Scanlon City Mayor
    1975. Shakopee City Mayor
    1976. Thief River Falls City Council Member Ward 1
    1977. Thief River Falls City Council Member Ward 5
    1978. Thomson Township Town Supervisor Seat A
    1979. Waconia City Council Member at Large (Special Election)
    1980. Worthington City Mayor
    1981. Athens Township Town Supervisor Seat B
    1982. Athens Township Town Supervisor Seat C
    1983. Athens Township Town Supervisor Seat E
    1984. Belgrade Township Town Supervisor Seat C
    1985. Belgrade Township Town Supervisor Seat D
    1986. Cambria Township Town Clerk
    1987. Cambria Township Town Supervisor Seat 3
    1988. Crooked Lake Township Town Supervisor Seat 1
    1989. Crooked Lake Township Town Supervisor Seat 3
    1990. Crooked Lake Township Town Supervisor Seat 5
    1991. Cushing Township Town Supervisor Seat B
    1992. Equality Township Town Supervisor Seat A
    1993. Equality Township Town Supervisor Seat C
    1994. Fayal Township Town Supervisor Seat 1
    1995. Fayal Township Town Supervisor Seat 3
    1996. Fayal Township Town Supervisor Seat 5
    1997. Greenway Township Town Supervisor Seat 3
    1998. Grey Eagle Township Town Supervisor Seat B
    1999. Grey Eagle Township Town Supervisor Seat C
    2000. Hillman Township Town Supervisor Seat 3
    2001. Hillman Township Town Treasurer
    2002. Irondale Township Town Supervisor Seat 2
    2003. Irondale Township Town Supervisor Seat 3
    2004. Itasca Township Town Supervisor Seat 1
    2005. Itasca Township Town Supervisor Seat 2
    2006. Lakeport Township Town Supervisor Seat A
    2007. Moose Lake Township Town Supervisor Seat A
    2008. Orrock Township Special Election for Town Supervisor Seat D
    2009. Orrock Township Town Supervisor Seat B
    2010. Sylvan Township Town Supervisor Seat 3
    2011. Sylvan Township Town Supervisor Seat 5
    2012. Thomson Township Town Supervisor Seat B
    2013. Turtle Lake Township Special Election for Town Supervisor Seat 3
    2014. Turtle Lake Township Town Clerk
    2015. Turtle Lake Township Town Supervisor Seat 1
    2016. Villard Township Town Supervisor Seat A
    2017. White Bear Township Town Supervisor Seat B
    2018. St. Louis County Soil and Water Supervisor District 1 (South) (Special Election)
    2019. St. Louis County Soil and Water Supervisor District 2 (South)
    2020. St. Louis County Soil and Water Supervisor District 3 (South)
    2021. St. Louis County Soil and Water Supervisor District 4 (South) (Special Election)
    2022. St. Louis County Soil and Water Supervisor District 5 (South)
    2023. Monticello-Big Lake Community Hospital Board (Becker Township)
    2024. Becker Township Hospital District Board Member
    2025. Northern Itasca Hospital District Board Member at Large Itasca
    2026. Monticello Township (Wright Co) Hospital District Board Member
    2027. Maplewood City Mayor
    2028. North St Louis Soil and Water Conservation District Supervisor District 1
    2029. North St Louis Soil and Water Conservation District Supervisor District 3