Change Address

VOTE411 Voter Guide

All Candidates

South Carolina
  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
    1. (N)
    2. n (N)
  1. 1
    1. Joe Biden (Dem)
      candidate for US President
  2. 2
    1. Jo Jorgensen (Lib)
      candidate for US President
    2. Donald J. Trump (Rep)
      candidate for US President
  3. A
    1. Wayne Ables (NP)
    2. Mo Abusaft (Dem)
    3. Brian Adams (Rep)
    4. John Adams
    5. Karl E Addis (Rep)
      candidate for Oconee County Coroner
    6. R Leecie Addison (NP)
    7. Lindsay Agostini
    8. Thomas C Alexander (Rep)
    9. Karl B. Allen (Dem)
    10. Melvin Moco Allen (NP)
    11. Rita Allison (Rep)
      candidate for SC House District 36
    12. April Alsup
    13. David Ames
    14. Diane Byrd Anderson (Dem)
    15. Mike Anderson
    16. Joseph P Antol (NP)
    17. Jevona Armstrong
    18. Julie Armstrong (Rep)
    19. Phil S Ashley (N)
    20. Regenia B Ashley (N)
    21. George Austin, III (NP)
  4. B
    1. Betty Bagley (N)
    2. Michael Bagley (NP)
    3. Margaret L Bailey (Rep)
    4. Rhodes Bailey (Dem)
    5. Nathan Ballentine (Rep)
    6. Robbie Ballentine (NP)
    7. Bruce Bannister (Rep)
    8. Jeremy Barclay (NP)
    9. Mike Barnes (Rep)
    10. Elaine Barnett (NP)
    11. Barry Barnette (Rep)
    12. Gretchen Barron (Dem)
    13. David W Barrow (NP)
    14. Jim Barton (NP)
    15. R Stewart Bauknight (N)
    16. Radia L Baxter (NP)
    17. Josh Bearden (NP)
    18. Barbara Beeks (NP)
    19. Andrea Bejarano-Robinson (Dem)
    20. Robby Bell (NP)
    21. Dee Bell-Williams
    22. Lee J Bennett Jr (NP)
    23. Lin Bennett (Rep)
    24. Sean Bennett (Rep)
    25. Beth Bernstein (Dem)
    26. Kent Loper Berry
    27. Francis Marion Beylotte III (NP)
    28. Dawn Bingham (Dem)
      candidate for SC Senate District 12
    29. J Mark Bishop (N)
    30. Justin Bishop (Lib)
    31. Bart T. Blackwell (Rep)
    32. Leonard Blank (NP)
    33. Lee Blatt (Rep)
    34. Bill Bledsoe (Con)
    35. Robert J. Blok Sr. (Rep)
    36. Mary Blunt (Rep)
    37. Ingrid Boatright
    38. Ken Boggs (NP)
      candidate for Hanahan City Council
    39. Betty R Boles (NP)
    40. Kent Boles (NP)
    41. Adair Ford Boroughs (Dem)
      candidate for U.S. House District 2
    42. Tripp Bouknight (N)
    43. Warner Bouzek (NP)
    44. Blanche Bowens (NP)
    45. Marvin Lamar Bowens (NP)
    46. Chris Bowers (Rep)
    47. Joseph Kelley Bowers III (NP)
    48. Tony Bowers (NP)
    49. Tony Boyce (Ind)
    50. Thomas Boyer (N)
    51. Jeff Bradley (Rep)
    52. Yvonne M Bradley (NP)
    53. Todd Brady (N)
    54. Beth Dickerson Branham
    55. Wendy C. Brawley (Dem)
    56. Abbott Bray
    57. Jennifer Brecheisen (Rep)
    58. David Britt (Rep)
    59. Brandon Brooks (NP)
    60. Michelle Brooks (NP)
    61. Paul J Brouthers (Rep)
    62. Alexander Brown
    63. Bill Brown (Dem)
    64. BK Brown (Dem)
    65. Joy Brown (NP)
    66. Louis Brown (NP)
    67. Moe Brown (Dem)
      candidate for US House District 5
    68. Niles Brown, Jr. (N)
    69. Steve Brown (Rep)
    70. Daniel Brownstein (Dem)
    71. Debbie Chatman Bryant (Dem)
    72. Robbie Bryant (Gree)
    73. Rodney Buncum (Rep)
    74. Mike Burns (Rep)
    75. Lisa C Burton (Rep)
    76. Mary S. Burts
    77. Debi Bush (NP)
    78. Joe Bustos (Rep)
  5. C
    1. Paula Rawl Calhoon (Rep)
    2. Earl Campbell
    3. Nathan Campbell (Dem)
    4. Chip Campsen (Rep)
    5. Al Cannon (Rep)
    6. Patricia Cannon (Dem)
    7. Anthony B. Carpenter (NP)
    8. Ben Carper (Rep)
    9. Jerry Carter (Rep)
    10. Kimberly Williams Carter (NP)
    11. Sonya Winstead Cary
    12. Earby Cash (N)
    13. Richard Cash (Rep)
    14. Micah Caskey (Rep)
    15. Liz Chitty Castles
    16. Michael Cates
    17. Craig A. Caughman
    18. Emily Cegledy (Dem)
    19. Don Chamberlain (N)
    20. Roy Chamlee (NP)
    21. Jeff Chandler (NP)
      candidate for Hanahan City Council
    22. Michael Chandler (Con)
    23. Jerry Chapman  (N)
      candidate for City of Clemson Mayor
    24. Vickie Cheek (Rep)
    25. Downing Child (NP)
    26. Cindy L Chitty (Rep)
    27. Bill Chumley (Rep)
      candidate for SC House District 35
    28. Jeffrey Cila (Rep)
    29. Rebecca Niess Cingolani (Dem)
    30. Rick Clark (Rep)
    31. F X Clasby (NP)
    32. Hosea Cleveland (Dem)
      candidate for US House District 3
    33. Rusty Clevenger (Rep)
      candidate for County Coroner
    34. Pat Cline (NP)
    35. Gene Clinkscales (N)
    36. Angela Clyburn
    37. James E Jim Clyburn (Dem)
    38. William Bill Clyburn (Dem)
    39. Gilda Cobb-Hunter (Dem)
    40. Clay Coggins (N)
    41. William Cogswell (Rep)
    42. Erica Cokley (NP)
    43. Thomas L Colleton Jr (NP)
    44. Chris Collins (NP)
    45. Dottie Collins (NP)
    46. Neal Collins (Rep)
    47. Wanda L Collins (N)
    48. Lisa Comer (Rep)
    49. Ann Conder (NP)
    50. Kevin Condon (NP)
    51. Maryanne Connelly (NP)
    52. Tom Connor (Rep)
    53. Jennifer L Cooley (N)
    54. Chasity Copeland (Rep)
    55. Tom Corbin (Rep)
    56. Roy Costner (Rep)
    57. Melissa Couture (Lib)
    58. Amy W. Cox (Rep)
      candidate for Clerk of Court
    59. Bobby Cox (Rep)
    60. Hannah Cox (NP)
    61. Sonny Cox (Rep)
    62. West Cox (Rep)
    63. West Cox (Rep)
    64. Tabatha Mata Crawford (NP)
    65. Mike Crenshaw (Rep)
      candidate for Oconee County Sheriff
    66. Ronnie Cromer (Rep)
    67. Barbara Crosby (NP)
    68. Eddie Crosby (Rep)
    69. Joe Cunningham (Dem)
    70. Logan Cunningham (Rep)
    71. Tommy Curry (NP)
    72. Lynn B Curtis II (NP)
    73. John H Cutchin (N)
  6. D
    1. Janie Daniels (NP)
    2. Joe Daning (Rep)
    3. Henry E Darby (Dem)
    4. Jimmy Davis (Rep)
    5. Julian Davis III (Rep)
    6. Sylleste Davis (Rep)
    7. Tom Davis (Rep)
    8. Tony Davis (Dem)
      candidate for Greenwood Co Sheriff
    9. Gerald Dawson (Dem)
    10. Willie Day (N)
    11. Ronee De Canio (Dem)
    12. Tiffany C Deas-Smalls (NP)
    13. Gary Dennis (Rep)
    14. Stacey B. Derrick
    15. P John DeStefano (NP)
    16. Jamie L. Devine
    17. Christine deVries (Dem)
    18. Chris Digby (NP)
    19. Chandra Dillard (Dem)
    20. Tom Dobbins (N)
    21. Mike Doty (NP)
    22. Leon Drafts
    23. David Draisen (N)
    24. Stephen Dreyfus (Dem)
    25. John Ducworth  (N)
    26. Regina Duggins (NP)
    27. Sarah Dulin (NP)
    28. Jeff Duncan (Rep)
      candidate for US House District 3
    29. Benjamin Dunn (Rep)
    30. James Dunn (NP)
    31. Tommy Dunn (Rep)
    32. Matthew Durham (Rep)
    33. Laurie Ramage Dyches (NP)
    34. Mike Dyson (NP)
      candidate for Hanahan City Council
  7. E
    1. Robbie Easler (N)
    2. Jim Eckstrom (Rep)
    3. Monica Elkins
    4. Jason Elliott (Rep)
    5. Brenda S Ellison (N)
    6. David Ellison (Rep)
    7. Cheryl English (Dem)
    8. Melissa C Enos (NP)
    9. Eric Erickson (Rep)
    10. Shannon Erickson (Rep)
    11. B Parks Evans Jr (Rep)
      candidate for Gville County Coroner
  8. F
    1. Lynne B. Fallaw
    2. Ennis Fant (Dem)
    3. Shirley A. Green Fayson (Dem)
    4. Herbert S Fielding (Dem)
    5. Kirkman Finlay III (Rep)
    6. Margaret Fisher (Rep)
    7. Brian Flewelling (Rep)
    8. Gracie S Floyd (Dem)
    9. Tony Folk (NP)
    10. Gertie S Ford (NP)
    11. Cal Forrest (Rep)
    12. Chris Fraser (NP)
    13. Helen Davis Frazier (NP)
    14. Brad Freeman (N)
    15. Kristen French (NP)
    16. Steve French (Lib)
    17. Todd Friddle (Rep)
    18. Lala Fyall (NP)
  9. G
    1. Craig Gagnon (Rep)
    2. Mike Gambrell (Rep)
    3. Mike Gambrell (Rep)
    4. Robert Gantt
    5. Harvey Garcia (N)
    6. Michael Garnett (NP)
    7. Billy Garrett (Rep)
    8. Ronnie Garrett (N)
    9. Betty F Garrison (N)
    10. Kambrell Garvin (Dem)
    11. Mason Gary (N)
    12. Rhonda L. Gary (NP)
    13. Gil Gatch (Rep)
    14. Michael E George (NP)
      candidate for Town of Hodges Mayor
    15. Scott Allen Gibbs
      candidate for Beaufort City Council
    16. Jen Gibson (Dem)
    17. Doug Gilliam (Rep)
    18. Wendell G Gilliard (Dem)
    19. Charles Glover Sr (NP)
    20. York Glover (Dem)
    21. Stephen Goldfinch (Rep)
    22. Michelle Goodwin-Calwile (NP)
    23. Jerry Govan (Dem)
    24. Cheryl Graham (Rep)
    25. Lindsey Graham (Rep)
    26. Ray Graham (Rep)
    27. Brenda H Grant (NP)
    28. Sammy Grant (N)
    29. Kristin R Graziano (Dem)
    30. Anne Marie Eckstorm Green
    31. Leon S Green (NP)
    32. Dan Gregory (Lib)
    33. Dan Gregory (Dem)
    34. Darryl Ray Griffin (Rep)
    35. Mike Griffin
    36. John P Griffith (N)
    37. Bill Griffiths (N)
    38. Larry Grooms (Rep)
    39. Tina Guerry (Rep)
    40. James Gunter
    41. Evan Guthrie (NP)
    42. Paul Guy (Dem)
      candidate for Gville County Sheriff
    43. Christina Gwozdz
  10. H
    1. Mark Hackett (Con)
    2. Patrick B. Haddon (Rep)
    3. Robert Halfacre  (N)
      candidate for City of Clemson Mayor
    4. Althea V Hamilton-Gibbs (NP)
    5. Shea Harley
    6. Chris J. Harmon (Rep)
    7. Dick Harpoootlian (Dem)
    8. Cheryl Hinton Harris
    9. Chris Harrison (Rep)
    10. Jaime Harrison (Dem)
    11. Chris Hart (Dem)
    12. James Glenn Hart (Rep)
    13. Mary E Harvey
      candidate for Beaufort City Council
    14. Shannon Haskett (N)
    15. Howie Hawkins (Grn)
      candidate for US President
    16. Bill Hearn (Rep)
    17. Rosalyn Henderson-Myers (Dem)
      candidate for SC House District 31
    18. Kathy Henson
    19. Bill Herbkersman (Rep)
    20. Buddy G Herring (N)
    21. Lauren Herterich (NP)
    22. Lee Hewitt (Rep)
    23. Joseph C Hightower
    24. Jonathon Hill (Rep)
    25. Tom Hill (N)
    26. Kori Hillson (NP)
    27. Rebecca Blackburn Hines
    28. Jason Hinton
    29. David Davey Hiott (Rep)
    30. Bill Hixon (Rep)
    31. James L Hodges (NP)
    32. Matt Hogan
    33. Bruce Holland (NP)
      candidate for Town of Troy Mayor
    34. Joshua Hollington (NP)
    35. Kevin D Hollinshead Sr (NP)
    36. Lenora F Hood (N)
    37. Sam Hormell (NP)
    38. Scott Horne (NP)
      candidate for Town of Troy Mayor
    39. Lonnie Hosey (Dem)
    40. Jevarus Howard (Dem)
    41. Leon Howard (Dem)
    42. Richard Hricik (Dem)
    43. Christy W Hubbard (Rep)
      candidate for Oconee County Auditor
    44. Rick Hubbard (Rep)
    45. Catherine Huddle
    46. Darrell Hudson (Rep)
    47. Chip Huggins (Rep)
    48. Jacky Hunter (Rep)
    49. Jacquelyn Hurston
    50. Brad Hutto (Dem)
    51. Niki Hutto (NP)
    52. Max Hyde (Rep)
      candidate for SC House District 32
  11. J
    1. Darrell Jackson (Dem)
    2. Valerie Jackson (NP)
    3. Deon Jacobs
    4. Vimalkumar Jariwala (Rep)
    5. Brad Jayne (All)
    6. Joe H Jefferson (Dem)
    7. Ken Jenkins (NP)
    8. Farris Steele Johnson (Dem)
    9. Jermaine Johnson (Dem)
    10. Gene "Bimbo" Jones (Rep)
    11. Stewart Jones (Rep)
    12. Javar Juarez
    13. Janet Brown Jurosko (Rep)
  12. K
    1. Andrigoula Karanikas (N)
    2. Kandy C Kelley (Rep)
    3. Wayne Kelley (NP)
    4. Dennis Kelly (Rep)
      candidate for Greenwood Co Sheriff
    5. Laura Kelly (NP)
    6. Cindy Kessler
    7. Meghan McPhail Ketterman (N)
    8. Kevin Key
    9. Josh Kimbrell (Rep)
      candidate for SC Senate District 11
    10. Mandy W Kimmons (Rep)
    11. Marlon Kimpson (Dem)
    12. Gary P. Kirkland (N)
    13. Butch Kirven (Rep)
    14. LC Knight (Rep)
    15. Victor Kocher (Lib)
    16. Jay Koon (Rep)
    17. Dana H Krause (NP)
    18. Peter Kristian
  13. L
    1. John Labriola (NP)
    2. Ronald Ladson (NP)
    3. Theo Lane (Rep)
    4. Ashley Lawton (Rep)
    5. Lawrence L. Lee (Lib)
    6. Willie M. Legette (LBR)
    7. Eunice Lehmacher (Dem)
    8. Hobart Lewis (Rep)
      candidate for Gville County Sheriff
    9. Tony E Lewis (NP)
    10. Joseph Lindler
    11. Neil Lipsitz
      candidate for Beaufort City Council
    12. Dwight Loftis (Rep)
    13. Jack Logan (Rep)
    14. Robert S Bobby Long (NP)
    15. Steven W. Long (Rep)
      candidate for SC House District 37
    16. Dale M Looper (Rep)
    17. Leon Lott (Dem)
    18. John Lowe (Dem)
  14. M
    1. Nancy Mace (Rep)
    2. Jesica Mackey (Dem)
    3. Darath Mackie (Rep)
    4. Ernest E Mackins (N)
    5. Josiah Magnuson (Rep)
      candidate for SC House District 38
    6. Kelly Marone (NP)
    7. Ashley Martin (NP)
    8. Daniel Martin
    9. Shane Martin (Rep)
      candidate for SC Senate District 13
    10. Shane Massey (Rep)
    11. Josephine G Matthews (NP)
    12. Krystle Matthews (Dem)
    13. Margie Bright Matthews (Dem)
    14. R.J. May (Rep)
    15. Chad McBride (Rep)
    16. Jeanette W. McBride (Dem)
    17. Yvonne L. McBride (Dem)
    18. D. Ryan McCabe (Rep)
    19. Sean McCawley (NP)
    20. John McCollum (Rep)
    21. Eric McConnell (N)
    22. Michael McCord (Dem)
    23. Justin McCorkle (Rep)
    24. Denise McCormick (N)
    25. John McCravy (Rep)
    26. Reese L. McCurdy
    27. Annie E. McDaniel (Dem)
    28. Garrett McDaniel (Dem)
    29. Thomas McElveen (Dem)
    30. Lashonda McFadden
    31. Mike McFee
      candidate for Beaufort City Council
    32. Byron N McKelvey (NP)
    33. Joe McKeown (Rep)
    34. Mia McLeod (Dem)
    35. Sue McManus (NP)
    36. Gayla McSwain (NP)
    37. Rhonda Meisner
    38. Moochie Merritt (N)
    39. JJ Messervy (Rep)
    40. Angela Middleton (NonP)
    41. Kylon Jerome Middleton (Dem)
    42. Matthew E Miller (NP)
    43. Susan Milliken (NP)
    44. Jonathan Milling
    45. Robin Milton
    46. Mitch Mitchell
      candidate for Beaufort City Council
    47. Urban Mitchell (NP)
    48. Chuck Moates (Rep)
    49. James Mobley
    50. John Moffitt (NP)
    51. Charles Monteith (NP)
    52. Brantley Moody (Rep)
    53. Brooks Moore (NP)
    54. JA Moore (Dem)
    55. Travis Moore (Rep)
      candidate for SC House District 33
    56. Trumaine Moorer (Dem)
    57. Adam Morgan (Rep)
    58. Will Morin (Dem)
    59. Glenda Morrison-Fair (NP)
    60. Jennifer Morrow
    61. Robin Gore Moses (NP)
    62. Angie Mosley (NP)
    63. Justin L Mullinax (N)
    64. Josh Murdock (N)
    65. Chris Murphy (Rep)
    66. Chardale Murray (Dem)
    67. Stephen Murray
      candidate for Beaufort City Mayor
    68. Tamika Myers
    69. Jacquie Myers (N)
  15. N
    1. Timothy Nanney (Rep)
    2. Barbara Nash (Dem)
    3. J C Neel (N)
    4. Jeff Neipp (N)
    5. Kim Nelson (Dem)
    6. Weston Newton (Rep)
    7. Floyd Nicholson (Dem)
    8. Marion C Nickles Jr (N)
    9. Otis Nole (NP)
    10. Ralph Norman (Rep)
      candidate for US House District 5
    11. Amy Nowacki (NP)
    12. Gregorie Nowell (Rep)
    13. Roger A. Nutt (Rep)
      candidate for SC House District 34
  16. O
    1. Bobbi Jo O'Neal (Rep)
    2. Carroll O'Neal (Rep)
    3. Phillip Obie II (Rep)
    4. Melissa Oremus (Rep)
    5. David Ott (Rep)
    6. David W. Ott (Rep)
    7. Russell L. Ott (Dem)
    8. Dan Owens (Rep)
    9. Danny Owens (N)
  17. P
    1. Jordan Pace (Rep)
    2. Brian Padgett (NP)
    3. Vaughn Parfitt (N)
    4. Scott M Parker (NP)
    5. Anne Parks (Dem)
    6. David M Pascoe (Dem)
    7. Andy Patrick (N)
    8. William Neal Patterson (NP)
    9. Johnny Payne
    10. James Pearman (Rep)
    11. Harvey Peeler (Rep)
      candidate for SC Senate District 14
    12. Jimmy Peeler (NP)
    13. Helen Pendarvis (Dem)
      candidate for SC House District 35
    14. Marvin R Pendarvis (Dem)
    15. Christopher W Perot (NP)
    16. Rob Perrine (N)
    17. Jason P Phillips (Rep)
    18. David Pitts (Dem)
    19. Eugene Platt (NP)
    20. Ben Pogue (Dem)
    21. Judith Polson (Dem)
    22. Bobby L. Porter (Dem)
    23. Chris Pound
    24. Brent M. Powers
    25. Kady Preston (NP)
    26. Tommy Price (N)
    27. Travis Price
    28. F Daniel Prickett (NP)
    29. John R Prioleau (NP)
    30. Ralph Prioleau Jr (NP)
    31. Charles V Privette III (N)
    32. Derrek Pugh (Dem)
  18. R
    1. Michael Ramsey (NP)
    2. Luke Rankin (Rep)
    3. James Bubba Rawl (NP)
    4. Shelby Dominick Reed (NP)
    5. Glenn Reese (Dem)
      candidate for SC Senate District 11
    6. Johnny A Reeves (NP)
    7. Travis Reeves (NP)
    8. Tommy Reitz
    9. Al Rentz (N)
    10. Don Reynolds (Rep)
    11. Rudy Rhodes (N)
    12. Chris Rice
    13. Rex Rice (Rep)
    14. Tom Rice (Rep)
      candidate for US House District 7
    15. Jerry M Richey (N)
    16. Thomas J. Riddle (Con)
      candidate for SC House District 33
    17. Michael Rivers (Dem)
    18. Samuel Rivers Jr (Rep)
    19. Evelyn T. Robinson (Dem)
    20. Seth Rose (Dem)
    21. Jerri Roseneau (Rep)
    22. John P Ross (NP)
    23. Joseph A Rukat (N)
    24. Naida Rutherford (Dem)
    25. Todd Rutherford (Dem)
  19. S
    1. Ronnie A Sabb (Dem)
    2. Klaus T Said (NP)
    3. Alex Saitta (Rep)
    4. Paige Salonich
    5. Myron Samuels (Rep)
    6. Brett Sanders (Rep)
    7. Bill Sandifer (Rep)
    8. Gary H. Sayre, Jr. (N)
    9. Hunter Schimpff (NP)
    10. Amanda McDougald Scott (Dem)
    11. John L. Scott, Jr (Dem)
    12. Tina M Scott (N)
    13. Terry T. Seawright (Dem)
    14. Kay Self
    15. Liz Seman (Rep)
    16. Sandy Senn (Rep)
    17. Nikki Setzler (Dem)
    18. James Jamie Shadd
    19. Steve Shaw (Rep)
    20. John R. Shaw II
    21. Katrina Shealy (Rep)
    22. Joey Shetley (N)
    23. Richard A Shirley (Rep)
    24. Greg L Shore (Rep)
    25. Mitchell Siegel (Dem)
    26. Michelle Simmons (Rep)
    27. Chayann Simpson (NP)
    28. Leola Simpson (Dem)
    29. Viresh Sinha (Rep)
    30. Sam Skardon (Dem)
    31. Navisala Smalls (Ind)
    32. Benjamin Smith (Dem)
    33. Brandon Smith (NP)
    34. Chris Smith (Rep)
    35. Garry Smith (Rep)
    36. James Smith (N)
    37. Louis Smith (NP)
    38. Mark Smith (Rep)
    39. John H Smoak (NP)
    40. Chelsea Snelgrove
    41. Marie Snyder-Facine (NP)
    42. Tony Spain (Rep)
    43. Elvin L Speights Sr (NP)
    44. Charlene E Spelts (N)
    45. Jodie Srutek (Dem)
    46. David Standard (Rep)
    47. Glenn Stanford
    48. Frankie Staropoli (NP)
    49. Leon Stavrinakis (Dem)
    50. Vernon Stephens (Dem)
    51. Charles Stinson (NP)
    52. Gerald Stinson (NP)
    53. Josh Stokes (Rep)
    54. Brent Stone (NP)
    55. Duffie Stone (Rep)
    56. Rick Strickland (NP)
      candidate for Town of Troy Mayor
    57. Tommy Stringer (Rep)
    58. David Stumbo (Rep)
    59. David Stumbo (Rep)
    60. Carolyn J Styles (NP)
    61. Brent Suddeth (Rep)
    62. Debbie Summers (Rep)
    63. Ed Sutton (Dem)
    64. Mike Sutton
      candidate for Beaufort City Mayor
    65. Quincy Cardell Sutton
  20. T
    1. Scott Talley (Rep)
      candidate for SC Senate District 12
    2. Jennifer Tanner (NP)
    3. Kirstin Tanner (NP)
    4. Bill Taylor (Rep)
    5. Mandy Taylor (N)
    6. Peter J Tecklenburg (Dem)
    7. Deon Tedder (Dem)
    8. George Tempel (NP)
    9. Robbie Templeton (Rep)
    10. Lawrence Superstar Terry
    11. Trey Tezza (NP)
    12. Anne Thayer (Rep)
    13. Christopher Thibault (Dem)
    14. Ivory Thigpen (Dem)
    15. Gregory Thomas (N)
    16. Raquel Thomas
    17. Alex Thornton (Lib)
    18. Sean R Thornton (Lib)
    19. William Timmons (Rep)
    20. Mary Tinkler (Dem)
    21. Renee Tinsley (NP)
    22. Jackie Todd (All)
    23. Bob Tompkins (N)
    24. Ashley Trantham (Rep)
    25. Rodney Travis (Lib)
    26. David Tribble (Rep)
    27. Phil Tripp (N)
    28. Richmond Truesdale (NP)
    29. Lisa H Tupper (NP)
    30. Ross Turner (Rep)
    31. Stan Tzouvelekas (Rep)
  21. U
    1. Carolyn M Umphlett (Rep)
    2. Mike Upton (N)
  22. V
    1. Todd Varner (NP)
    2. Danny Verdin (Rep)
    3. Jose Villa (Dem)
    4. Jose Villa (Dem)
    5. Ted Vining (Rep)
  23. W
    1. David R Wagner (Rep)
    2. Denise Waldrep (Dem)
    3. Latorie Lloyd Walker (NP)
    4. Overture Walker (Dem)
    5. Samantha Wallace (Dem)
    6. Patty Walters (NP)
    7. Sadie Kirkland Wannamaker
    8. Ty Washington (Dem)
    9. Courtney Waters (NP)
    10. Melissa Ward Watson (Dem)
      candidate for US House District 7
    11. Henry O. Watts (NP)
    12. Catherine Watt  (N)
    13. James Weaver (NP)
    14. Marshall Webster (NP)
    15. Rob Wehrman (Dem)
    16. Pat Welborn (Rep)
    17. Charli Wessinger (Rep)
    18. Jay West (Rep)
    19. Jane Westbury
    20. Spencer Wetmore (Dem)
    21. Scotty Whetstone (Rep)
    22. Kathryn B Whitaker (Dem)
    23. Brian White (Rep)
    24. Josh Whitley (Rep)
    25. Bill Whitmire (Rep)
    26. Paul Wickensimer (Rep)
    27. Crystal Wigfall (NP)
    28. Earnestine R Williams (N)
    29. Shannon Edmund Williams
    30. Shedron Williams (Dem)
    31. Winston D Williams (NP)
    32. Mark N. Willis (Rep)
    33. Brantley Wilson
      candidate for Beaufort City Council
    34. Henry Wilson (Rep)
    35. Janna Wilson (NP)
    36. Joe Wilson (Rep)
      candidate for U.S. House District 2
    37. M Cindy Wilson (Rep)
    38. Mike Wilson (N)
    39. Scarlett A Wilson (Rep)
    40. Vincent Wilson (Rep)
    41. Ashley Wimberly (NP)
    42. Tonya L Winbush (N)
    43. Charles Winfield (NP)
    44. Kathy Woolsey (NP)
    45. Chris Wooten (Rep)
    46. Kimberly Rieser Wooten (NP)
    47. Sarah Work (Alli)
      candidate for SC Senate District 14
    48. Chuck Wright (Rep)
      candidate for County Sherriff
    49. John B Wright Jr (Rep)
    50. Kathleen K. Wright (Cons)
      candidate for U.S. House District 2
    51. Keith Wright (NP)
    52. Maryann Wright
    53. Write In Candidate (NP)
    54. Hao Wu (Dem)
  24. Y
    1. Tom Young (Rep)
  25. Z
    1. David J. Zeoli (Rep)
    2. Paul Zugg (N)
  26.  
    1. Bob Brookover  (N)
    2. Kristopher Irmiter  (N)
    3. Arthur Sears (N)
      candidate for City of Clemson Mayor