Change Address
All Races
All Candidates
Privacy Policy
About
Mobile Site
Change Address
VOTE411 Voter Guide
All Candidates
Back to category list
Indiana
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
0
Joseph Biden (Dem)
candidate for
US President
Nikki Haley (Withdrew) (Rep)
candidate for
US President
Donald Trump (Rep)
candidate for
US President
A
David H Abbott (Rep)
candidate for
Indiana House District 18
Kiley M. Adolph (Dem)
candidate for
U. S. Representative District 3
Adrienne A. Akers (Dem)
candidate for
Howard County Council at Large
Jimmy Albarran (Rep)
candidate for
Porter County Treasurer
Laura L. Alerding (Rep)
candidate for
Indiana State House District 29
Zaki Ali (Rep)
candidate for
Indiana Senate District 25
Kyle L. Allen (Rep)
candidate for
County Council At-large
Tim Allen (Rep)
candidate for
Brown County Surveyor
Nancy Allsup (Dem)
candidate for
Vigo County Recorder
Oscar Alverez (Rep)
candidate for
Indiana State House District 27
Brad A. Anderson (Rep)
candidate for
Vigo County Council Member-at-Large
Nate Anderson (Dem)
candidate for
Indiana House District 53
Sharon Anderson (Dem)
candidate for
Lawrence Township Board Member, District 5, Marion County
Mike Andrade (Dem)
candidate for
State Representative, District 12
Richard Andrew Backus (Rep)
candidate for
Franklin Township Board Member, District 1, Marion County
Tiffiany Ardnt (Dem)
candidate for
Brown County Commissioner District 1
Robert A Armstrong (Rep)
candidate for
Allen County Council At-Large
Dale Arnett (L)
candidate for
Indiana House District 33
Richard Ashby (Dem)
candidate for
Vincennes City Common Council, At Large
Michael J Aylesworth (Rep)
candidate for
State Representative, District 11
B
Nena Bailey (Dem)
candidate for
Allen County Council At-Large
Brian P. Baird (Rep)
candidate for
Johnson County Commissioner, District 1
Jim Baird (Rep)
candidate for
Indiana U.S. House District 4
Mark P. Baker (Dem)
candidate for
LaPorte County Coroner
Nicole Baker (Rep)
candidate for
Porter County Council At Large
Scott A. Baldwin (Rep)
candidate for
Indiana State Senate District 20
Ryan Ballard (Rep)
candidate for
County Council District 1
Leslie Nuss Bamesberger (Dem)
candidate for
State Senate District 5
Sharon Banicki (Dem)
candidate for
ST. JOSEPH COUNTY RECORDER
Jim Banks (Rep)
candidate for
Indiana U.S. Senate
Dan Barenie (Rep)
candidate for
LaPorte County Treasurer
Dr. Brad Barrett (Rep)
candidate for
Indiana State House of Representative, District 56
John E Bartlett (Dem)
candidate for
State Representative, District 33
John L. Bartlett (Dem)
candidate for
Indiana State House Representative, District 95
John Basham (Rep)
candidate for
Tippecanoe County Council at Large
Ed Bassemier (Rep)
candidate for
Vanderburgh County Council At Large
Dino Batalis (Rep)
candidate for
Lawrence Township Board Member, District 3, Marion County
Ronald (Ron) Bates (Rep)
candidate for
Johnson County Council, At Large
Maureen Bauer (Dem)
candidate for
STATE REPRESENTATIVE DISTRICT 6
Tona J. Bean (Dem)
candidate for
Vigo County Treasurer
Zach Beasley (Rep)
candidate for
Tippecanoe County Surveyor
Brandon (Brad) Beaver (Rep)
candidate for
Hamilton County Council At Large
Vaneta Becker (Rep)
candidate for
Indiana Senate District 50
Robert W. Behning (Rep)
candidate for
Indiana State House Representative, District 91
Heidi Beidinger (Dem)
candidate for
STATE REPRESENTATIVE DISTRICT 5
Marie Belzile-Theisz (Dem)
candidate for
Vigo County Council Member-at-Large
Diana McDonald Biddle (Rep)
candidate for
Brown County Council at Large
Jim Biggs (Rep)
candidate for
Porter County Commissioner District 3
Elzbieta (Ela) Bilderback (Rep)
candidate for
LaPorte County Recorder
Rebecca Becky Blagrave (Dem)
candidate for
Vincennes City Common Council, District 3
Laura Shurr Blaney (Dem)
candidate for
Porter County Treasurer
Regina Bowman Blinn (Rep)
candidate for
Vincennes City Common Council, District 4
Andrew R. Bloch (Rep)
candidate for
Hamilton County Judge 24th Circuit Court
Debra J. Bluitt (Dem)
candidate for
Pike Township Board Member, District 3, Marion County
Jack Boger (Rep)
candidate for
Mayor of Vincennes
Mike Bohacek (Rep)
candidate for
Indiana State Senate District 08
Jake Bohlander (Rep)
candidate for
County Commissioner District 1
Z. Otto Bonahoom (Rep)
candidate for
Indiana House District 82
Andy Vasquez Bond (Rep)
candidate for
Brown County Treasurer
Jared Bond (Rep)
candidate for
Decatur Township Board Member, District 1, Marion County
Brad Bookout (Rep)
candidate for
Delaware County Council, At Large
Charles Bookwalter (Rep)
candidate for
Indiana U.S. House District 4
Gary Booth (Rep)
candidate for
County Council At-Large
Tom Borchers (Rep)
candidate for
Delaware County Surveyor
Bruce Borders (Rep)
candidate for
Indiana State Representative, District 45
Joseph Bortka (Rep)
candidate for
Indiana State House Representative, District 100
Charlie Bourne (Rep)
candidate for
Prince's Lakes Town Council, At Large
Patricia (Pat) Boy (Dem)
candidate for
Indiana State Representative 09
Andy Bozak (Rep)
candidate for
Porter County Council At Large
Robert (Bob) Bragg (Rep)
candidate for
Hamilton County Treasurer
James W. (Jim) Bramble (Dem)
candidate for
Vigo County Council Member-at-Large
Christie Branch (Rep)
candidate for
Treasurer - Howard County
Jon Brandenberger (Rep)
candidate for
Allen County Coroner
Patricia Bratton (Rep)
candidate for
Indiana State House District 32
Mike Braun (Rep)
candidate for
Indiana Governor
Robert B. Bray (Rep)
candidate for
Howard County Commissioner District 3
Rodric D. Bray (Rep)
candidate for
Indiana State Senate District 37
Jean D. Breaux (Dem)
candidate for
Indiana State Senator, District 34
Kevin D. Breitzke (Dem)
candidate for
Porter County Surveyor
Greg Brewer (Rep)
candidate for
Hancock County Commissioner Dist 1
Mike Brickner (Rep)
candidate for
Porter County Council At Large
David Bride (Dem)
candidate for
Warren Township Board Member, District 3, Marion County
Paige Britton (Rep)
candidate for
Tippecanoe County Council at Large
Candace Brown (Rep)
candidate for
ST. JOSEPH COUNTY RECORDER
Charlene Brown (Rep)
candidate for
Shadeland Town Clerk-Treasurer
Chris Brown (Rep)
candidate for
Franklin Township Board Member, District 3, Marion County
Maya Angelou Brown (Rep)
candidate for
State Senator, District 3
Linda Brummet (Rep)
candidate for
Otterbein Town Council At-Large
Grant Bucher (Rep)
candidate for
U. S. Representative District 3
Katy O'Malley Bunder (Dem)
candidate for
Tippecanoe County Council at Large
Alex Burton (Dem)
candidate for
Indiana House District 77
Keely Butrum (Rep)
candidate for
Indiana House District 53
Susan Byer (Rep)
candidate for
Hamilton County Treasurer
David S Byers (Rep)
candidate for
Tippecanoe County Commissioner District 2
Richard (Butch) Byrer (Rep)
candidate for
Bicknell City Common Council, District 2
Shon Byrum (Dem)
candidate for
Indiana House District 33
C
Matt Caldie (Dem)
candidate for
Monroe County Council At Large
Lori Camp (Dem)
candidate for
UNITED STATES REPRESENTATIVE DISTRICT 2
Chris Campbell (Dem)
candidate for
Indiana State House District 26
AMY T. CANTERBURY (Rep)
candidate for
Vanderburgh Co Commissioner, District 3
David Cantrell (Rep)
candidate for
County Commissioner, Distict Middle
J. Gregory Cantwell (Rep)
candidate for
Johnson County Surveyor
Martin Carbaugh (Rep)
candidate for
Indiana House District 81
Nate Cardelli (Dem)
candidate for
Allen County Council At-Large
James Carmichael (Rep)
candidate for
Delaware County Assessor
Marc Carmichael (Dem)
candidate for
Indiana U.S. Senate
Phyllis A. Carr (Dem)
candidate for
Center Township Board Member, District 1, Marion County
Cynthia (Cyndi) Carrasco (Rep)
candidate for
Indiana State Senator, District 36
Jamison E. Carrier (Rep)
candidate for
Indiana U.S. House of Representatives, District 6
Napoleon Carroll III (Dem)
candidate for
Lawrence Township Board Member, District 4, Marion County
Andr� Carson (Dem)
candidate for
United States House Representative, Seventh District
Ben Carson (Dem)
candidate for
Tippecanoe County Council at Large
Autumn Carter (Dem)
candidate for
Indiana State House Representative, District 95
Danielle E Carter (Dem)
candidate for
County Coroner
Michael A. Casati (Rep)
candidate for
Hamilton Superior Court Judge District 1
Jim (JustIN) Case (Rep)
candidate for
Indiana US House District 8
Mark A. Catanzarite (Dem)
candidate for
ST. JOSEPH COUNTY COUNCIL DISTRICT G
Timothy Cavinder (Dem)
candidate for
LaPorte County Council At Large
Matthew J Celestin (Dem)
candidate for
County Commissioner, District 3
Brad Chambers (Rep)
candidate for
Indiana Governor
Mary Chambers (Dem)
candidate for
County Council District 3
Ed Charbonneau (Rep)
candidate for
State Senate District 5
Bryan Chatfield (Dem)
candidate for
Wayne Township Board Member, District 3, Marion County
Samantha Chenery (Rep)
candidate for
Allen County Treasurer
Michael Chiappetta (Dem)
candidate for
Johnson County Council, At Large
Darin Childress (Rep)
candidate for
Indiana U.S. House of Representatives, District 6
Raju Chinthala (Rep)
candidate for
Indiana US House District 5
Jason Cichowicz (Dem)
candidate for
ST. JOSEPH COUNTY PROBATE COURT JUDGE
Brian Clark (Rep)
candidate for
Coroner
Tim Clark (Rep)
candidate for
Brown County Commissioner District 3
Philip Clay (Rep)
candidate for
Indiana State Senator, District 35
Todd E Clevenger (Rep)
candidate for
Hamilton County Auditor
Ramona Coan-Ward (Dem)
candidate for
Wayne Township Board Member, District 5, Marion County
Todd Colip (Rep)
candidate for
Franklin Township Board Member, District 2, Marion County
Matthew Commons (Rep)
candidate for
Indiana State House District 13
Tyson J. Conrady (Rep)
candidate for
Vincennes City Common Council, District 4
Tony Cook (Rep)
candidate for
Indiana House District 32
James Copp (Rep)
candidate for
Johnson County Council, At Large
Carrie Costello (Rep)
candidate for
Tippecanoe County Coroner
John L. Couch (Rep)
candidate for
Indiana State House Representative, District 92
Nancy Cox (Rep)
candidate for
County Recorder
Kit C. Dean Crane (Rep)
candidate for
Judge of the Henry Ciruit Court, 53rd, Judicial Court, No. 2
Dave Cravens (Dem)
candidate for
Indiana Senate District 26
Steven Craycraft (Dem)
candidate for
Delaware County Auditor
Michael Crider (Rep)
candidate for
Indiana State Senator, District 28
Mike Crider (Rep)
candidate for
Indiana Senator District 28
Cory Criswell (Rep)
candidate for
Indiana State House of Representative, District 54
Suzanne Crouch (Rep)
candidate for
Indiana Governor
Walter S. (Wally) Cullen (Dem)
candidate for
Bicknell City Common Council, At Large
Kurtis J. Cummings (Dem)
candidate for
Indiana State Representative, District 46
Tom Cummins (Rep)
candidate for
County Surveyor
D
Blake N. Dahl (Rep)
candidate for
Superior Court 2 Judge
Gloria J. Danielson (Dem)
candidate for
Judge of the Johnson Superior Court, No. 1
Dominique Davie (Dem)
candidate for
Indiana State House Representative, District 90
Jay Davis (Rep)
candidate for
County Council At-large
Michelle Davis (Rep)
candidate for
Indiana State House District 58
Philip N. Davis (Rep)
candidate for
United States House Representative, Seventh District
Wendy Davis (Rep)
candidate for
U. S. Representative District 3
Susie Day (Rep)
candidate for
Perry Township Board Member, District 3, Marion County
Trent Deckard (Dem)
candidate for
Monroe County Council At Large
Randall Decker (Rep)
candidate for
Perry Township Board Member, District 3, Marion County
Ronald (Ron) Deer (Rep)
candidate for
Johnson County Council, At Large
Bob Deig (Dem)
candidate for
Vanderburgh County Council At Large
Edward O. DeLaney (Dem)
candidate for
Indiana State House Representative, District 86
Andrew Delano (Rep)
candidate for
County Coroner
Richard A Deleon (Dem)
candidate for
County Commissioner, District 3
Steve Dellinger (Rep)
candidate for
County Commissioner, Distict Middle
Maggie DeMaegd (Rep)
candidate for
ST. JOSEPH COUNTY COMMISSIONER DISTRICT 3
Leah Craft Denbo (Rep)
candidate for
Clerk of Circuit Court
Emily L Denton (Dem)
candidate for
Washington Township Board Member, District 2, Marion County
Bob DeRuntz (Dem)
candidate for
Porter County Council At Large
David Devine (Rep)
candidate for
Allen County Surveyor
Michael Steven Devine (Dem)
candidate for
Mayor of Vincennes
Dale DeVon (Rep)
candidate for
STATE REPRESENTATIVE DISTRICT 5
Derek Dieter (Rep)
candidate for
ST. JOSEPH COUNTY SURVEYOR
Steven C. Dillinger (Rep)
candidate for
Hamilton County Commissioner District 2
Susan Dillon (Rep)
candidate for
State Representative, District 34
Jack W. Dodd (Rep)
candidate for
Howard County Commissioner District #2
Eric Doden (Rep)
candidate for
Indiana Governor
Jason Donati (Dem)
candidate for
Delaware County Commissioner
D. Liam Dorris (Dem)
candidate for
Indiana US House District 9
Jesse Dotson (Dem)
candidate for
Lawrence Township Board Member, District 2, Marion County
Hugh Doty (Rep)
candidate for
Indiana US House District 9
Ray Dudley (Dem)
candidate for
Delaware County Sheriff
Gary Duncan (Rep)
candidate for
Hamilton County Surveyor
Dan Dunten (Rep)
candidate for
Tippecanoe County Council at Large
Ryan Dvorak (Dem)
candidate for
STATE REPRESENTATIVE DISTRICT 8
E
Kurt R. Earnst (Rep)
candidate for
LaPorte County Circuit Court Judge
Amanda Eldridge (Dem)
candidate for
Tippecanoe County Council at Large
Jeff Ellington (Rep)
candidate for
Indiana State Representative, District 45
Steve (Top Guns) Ellis (Rep)
candidate for
Vigo County Council Member-at-Large
Bill Emerson Jr (Dem)
candidate for
County Surveyor
Spencer England (Rep)
candidate for
Indiana State Senate District 08
Max Engling (Rep)
candidate for
Indiana US House District 5
Trohn Enright-Randolph (Dem)
candidate for
Monroe County Surveyor
Sue Errington (Dem)
candidate for
Indiana House District 34
Sue Errington (Dem)
candidate for
State Representative, District 34
Thomas Estabrook (Dem)
candidate for
Mayor of Bicknell
Brian Evans (Rep)
candidate for
Indiana House District 53
Debra Everling (Rep)
candidate for
Greentown Town Council Member
F
Darcie L. Fawcett (Dem)
candidate for
Monroe County Circuit Court Judge, 10th Circuit, Division 9, Seat 8
Mitch Feikes (Rep)
candidate for
LaPorte County Council At Large
Mike Felker (Rep)
candidate for
U. S. Representative District 3
Jorge Fernandez (Dem)
candidate for
Allen County Council At-Large
Randall L. Figg (Rep)
candidate for
ST. JOSEPH COUNTY COUNCIL DISTRICT F
Jeffrey L Findlay (Rep)
candidate for
Tippecanoe County Commissioner District 2
Ben Fisher (Rep)
candidate for
Indiana House District 35
Scott E. Fisher (Dem)
candidate for
Vigo County Council Member-at-Large
Kent Fisk (Rep)
candidate for
Hancock County Council At Large
John Thomas Fitzpatrick (Dem)
candidate for
Vigo County Coroner
Scott (Scotty) Ford (Dem)
candidate for
LaPorte County Council At Large
Suzanne Fortenberry (Dem)
candidate for
Indiana State Senator, District 36
Essie D. Foster (Dem)
candidate for
Howard County Council at Large
Elizabeth Fouch (Rep)
candidate for
Hamilton County Council At Large
Bill Frazier (Rep)
candidate for
Indiana U.S. House of Representatives, District 6
Aaron Freeman (Rep)
candidate for
Indiana State Senator, District 32
Fred Freeman (Dem)
candidate for
Lawrence Township Board Member, District 1, Marion County
Linda Freeman (Rep)
candidate for
Vanderburgh County Surveyor
Kenneth C (Ken) Fries (Rep)
candidate for
Allen County Council At-Large
Michael Fruchey (Rep)
candidate for
Allen County Surveyor
HOPE FUSSNER (Dem)
candidate for
Vanderburgh Co Commissioner, District 3
G
Michael Eugene Gallamore (Rep)
candidate for
Prince's Lakes Town Council, At Large
Mike Gaskill (Rep)
candidate for
Indiana Senate District 26
Mark Genda (Rep)
candidate for
Indiana State House District 41
Brian A. Gerth (Rep)
candidate for
Vanderburgh County Treasurer
Phil GiaQuinta (Dem)
candidate for
Indiana House District 80
Philip G. (Phil) Gift (Dem)
candidate for
State Representative, District 35
Anthony Giger (Rep)
candidate for
Prince's Lakes Town Council, At Large
Rimpi K Girn (Dem)
candidate for
Indiana U.S. House District 4
Penny B. Githens (Dem)
candidate for
Monroe County Commissioner District 3
Keely J. Gladieux (Dem)
candidate for
Hamilton County Council At Large
Rick Glaub (Rep)
candidate for
Yorktown Town Council, District 3
Catherine Gleason (Rep)
candidate for
Prince's Lakes Town Council, At Large
C. Susan Glick (Rep)
candidate for
Indiana Senate District 13
Curtis Godfrey (Dem)
candidate for
United States House Representative, Seventh District
Mike Goebel (Dem)
candidate for
Vanderburgh Co Commissioner, District 1
Chuck Goodrich (Rep)
candidate for
Indiana US House District 5
Stephenie K. Gookins (Rep)
candidate for
Hamilton Superior Court Judge District 6
Mitch Gore (Dem)
candidate for
Indiana State House Representative, District 89
Edward (Eddie) W Gornall III (Rep)
candidate for
Vincennes City Common Council, District 2
Phil Goss (Dem)
candidate for
U. S. Representative District 3
Sylvia Graham (Dem)
candidate for
Porter County Council At Large
David E. Granger (Rep)
candidate for
Coroner - Howard County
Chunia L. Graves (Dem)
candidate for
Indiana State Senator, District 34
Michele Ann Graves (Rep)
candidate for
Johnson County Council, At Large
Rhonda Graves (Rep)
candidate for
LaPorte County Auditor
Jeannie Gray (Rep)
candidate for
Hancock County Commissioner Dist 1
Amber Greene (Rep)
candidate for
Delaware County Council, At Large
Chris Greene (Rep)
candidate for
Yorktown Town Council, District 3
Robb Greene (Rep)
candidate for
Indiana State House District 47
Brianne (Bri) Gregory (Dem)
candidate for
Monroe County Auditor
Steve Gressmire (Rep)
candidate for
County Coroner
Melinda Griesemer (Rep)
candidate for
Johnson County Council, At Large
Brian Grove (Rep)
candidate for
Vincennes City Common Council, District 1
Dan Guard (Rep)
candidate for
County Commissioner District 3
Elijah Guest (Dem)
candidate for
Howard County Council at Large
Marta Guinn (Rep)
candidate for
Yorktown Town Council, District 5
Emily Gurwitz (Dem)
candidate for
Washington Township Board Member, District 4, Marion County
Bill Gutrich (Rep)
candidate for
Indiana State House District 24
H
Craig Haggard (Rep)
candidate for
Indiana State House District 57
Jill Anne Hahn (Rep)
candidate for
Vanderburgh County Council At Large
Starr Joy Hairston (Dem)
candidate for
Indiana State House District 88
Dave Hall (Rep)
candidate for
Indiana Representatives District 62
Jeffrey (Jeff) Hall (Dem)
candidate for
Monroe County Coroner
Carey Hamilton (Dem)
candidate for
Indiana State House Representative, District 87
Kimberly (Kim) Hamilton (Rep)
candidate for
Johnson County Treasurer
Curt Hammitt (Rep)
candidate for
Indiana House District 52
Lindsey Hammond (Rep)
candidate for
Allen County Council At-Large
Joe Haney (Rep)
candidate for
LaPorte County Commissioner District 3
Juanita Haney (Rep)
candidate for
LaPorte County Treasurer
Aaron D. Harden (Rep)
candidate for
Brown County Surveyor
David Kimberly Harden (Dem)
candidate for
Brown County Surveyor
Chad Harmon (Dem)
candidate for
Indiana State Representative, District 42
Denita Harris (Dem)
candidate for
Warren Township Board Member, District 5, Marion County
Earl Harris Jr (Dem)
candidate for
State Representative, District 2
Michelle Harris (Rep)
candidate for
Porter County Council At Large
Thomas A (Tom) Harris (Rep)
candidate for
County Commissioner District 1
Jay Hart (Rep)
candidate for
Indiana State Senate District 37
Christopher Hartig (Dem)
candidate for
Indiana State House District 29
Christine Talley Haseman (Dem)
candidate for
Monroe County Circuit Court Judge, 10th Circuit, Division 3, Seat 2
Ragen Hatcher (Dem)
candidate for
State Representative, District 3
Dustin (Dusty) Havens (Rep)
candidate for
Vigo County Council Member-at-Large
Julianne K. Havens (Rep)
candidate for
LaPorte County Circuit Court Judge
Tony Hazen (Rep)
candidate for
ST. JOSEPH COUNTY COMMISSIONER DISTRICT 3
Jeremy L. Heath (Rep)
candidate for
Indiana US House District 8
Bob Heaton (Rep)
candidate for
Indiana State Representative, District 46
Dave Heine (Rep)
candidate for
Indiana House District 85
Mark Heirbrandt (Rep)
candidate for
Hamilton County Commissioner District 3
Anthony Charles (Tony) Hendricks (Dem)
candidate for
LaPorte County Surveyor
David G. Henry (Dem)
candidate for
Monroe County Council At Large
Rick Henry (Dem)
candidate for
Delaware County Coroner
Shannon Henry (Rep)
candidate for
Delaware County Commissioner
Stephanie Henry (Dem)
candidate for
Allen County Council At-Large
Angela Henzman (Dem)
candidate for
LaPorte County Circuit Court Clerk
Gregory A Hibler (Rep)
candidate for
Decatur Township Board Member, District 2, Marion County
Demetrice Hicks (Dem)
candidate for
Pike Township Board Member, District 2, Marion County
Anthony "Justice" Hicks Jr. (Dem)
candidate for
LaPorte County Council At Large
Michelle Higgs (Dem)
candidate for
Indiana State House District 60
Curtis Hill (Rep)
candidate for
Indiana Governor
Kent Hizer (Rep)
candidate for
ST. JOSEPH COUNTY COUNCIL DISTRICT I
Elizabeth Ann-Marie (Beth) Hmurovic (Dem)
candidate for
County Coroner
Laureen Hoffman (Rep)
candidate for
Vigo County Clerk of the Circuit Court
Ashley Hogue (Dem)
candidate for
Pike Township Board Member, District 1, Marion County
Derrick Holder (Dem)
candidate for
Indiana U.S. House District 4
Steve Holifield (Rep)
candidate for
LaPorte County Commissioner District 2
Ella Hollis (Dem)
candidate for
Warren Township Board Member, District 4, Marion County
Richard A. Horner (Rep)
candidate for
Indiana State Representative 20
Thomas Horrocks (Dem)
candidate for
Indiana Representatives District 62
John N. Hostettler (Rep)
candidate for
Indiana US House District 8
Matt Hostettler (Rep)
candidate for
Indiana House District 64
Erin Houchin (Rep)
candidate for
Indiana US House District 9
Howard Howe (Rep)
candidate for
Perry Township Board Member, District 4, Marion County
Rick Howell (Rep)
candidate for
Delaware County Coroner
Susan Huhn (Rep)
candidate for
County Commissioner, District Southern
David Hunt (Rep)
candidate for
County Council At-Large
Kevin C Hunter (Dem)
candidate for
Allen County Council At-Large
Erik Hurt (Dem)
candidate for
Indiana US House District 8
Mark Hurt (Rep)
candidate for
Indiana US House District 5
Todd Huston (Rep)
candidate for
Indiana State House District 37
Larry T. Hutchings II (Rep)
candidate for
Vigo County Auditor
I
Andrew Ireland (Rep)
candidate for
Indiana State House Representative, District 90
Tony Isa (Rep)
candidate for
Indiana House District 51
Frank Islas (Dem)
candidate for
Wayne Township Board Member, District 2, Marion County
Peter Iversen (Dem)
candidate for
Monroe County Commissioner District 2
J
Carolyn B. Jackson (Dem)
candidate for
State Representative, District 1
John Jacob (Rep)
candidate for
Indiana U.S. House of Representatives, District 6
Sandy James (Dem)
candidate for
Indiana State House District 58
Anthony James Parks (Rep)
candidate for
Decatur Township Board Member, District 5, Marion County
Robert Tony Jarrell (Rep)
candidate for
Vincennes City Common Council, At Large
Timothy Jaycox (Rep)
candidate for
STATE REPRESENTATIVE DISTRICT 7
Debra S. Jenkins (Dem)
candidate for
Marion County Surveyor
Lori Jessee (Rep)
candidate for
Delaware County Council, At Large
John Jessup (Rep)
candidate for
Hancock County Commissioner Dist 3
Chris Jeter (Rep)
candidate for
Indiana State House District 88
Blake Johnson (Dem)
candidate for
Indiana State House Representative, District 100
Karese D. Johnson (Dem)
candidate for
Vanderburgh County Council At Large
Lynn Johnson (Dem)
candidate for
Indiana House District 31
David K. Joiner (Rep)
candidate for
Perry Township Board Member, District 4, Marion County
Patricia Jordan (Rep)
candidate for
ST. JOSEPH COUNTY CORONER
Linda Journey (Dem)
candidate for
Center Township Board Member, District 3, Marion County
Billy Joy (Dem)
candidate for
Vigo County Treasurer
Rob Jozwiak (L)
candidate for
Indiana Senate District 25
Christopher N Judy (Rep)
candidate for
Indiana House District 83
K
Mike Karickhoff (Rep)
candidate for
State Representative District 30
Tony Kassissieh (Dem)
candidate for
Vigo County Commissioner, 3rd District
Michael Katcher (Dem)
candidate for
State Representative District 30
Dominick Jack Kavanaugh (Rep)
candidate for
Indiana US House District 8
Mike Kellems (Dem)
candidate for
LaPorte County Commissioner District 2
Daniel Kelly (Rep)
candidate for
Judge of the Superior Court, Division 6
Jack Kensell (Dem)
candidate for
Vigo County Clerk of the Circuit Court
Jon Kenworthy (Rep)
candidate for
U. S. Representative District 3
Kyle Kerley (Rep)
candidate for
Allen County Council At-Large
Bobby Kern (Dem)
candidate for
Marion County Treasurer
Brett H. Kessler (Rep)
candidate for
LaPorte County Council At Large
Joe Kiefer II (Rep)
candidate for
Vanderburgh County Council At Large
Mike King (Dem)
candidate for
Delaware County Circuit Court Clerk
Brandi Foster Kirkendall (Rep)
candidate for
Judge of the Johnson Superior Court, No. 1
Sharon K. Kirkham (Rep)
candidate for
LaPorte County Recorder
Jane Klemme (Rep)
candidate for
Hancock County Treasurer
Sheila Klinker (Dem)
candidate for
Indiana State House District 27
Eric Koch (Rep)
candidate for
Indiana State Senate District 44
Scott Koontz (Rep)
candidate for
County Council At-large
Adam Koronka (Rep)
candidate for
LaPorte County Council At Large
Michael L Kuipers (Rep)
candidate for
Shadeland Town Council At-Large
L
Dane Lafata (Dem)
candidate for
Porter County Commissioner District 3
Gregory T. Lake (Rep)
candidate for
Surveyor - Howard County
Martha J. Lake (Rep)
candidate for
Howard County Council at Large
Tim Lanane (Dem)
candidate for
Indiana Senate District 25
Catherine Lane (Rep)
candidate for
Vincennes City Clerk-Treasurer
Joe Lansinger (Rep)
candidate for
Judge of the Henry Ciruit Court, 53rd, Judicial Court, No. 3
Mark Lantz (Rep)
candidate for
Greentown Town Council Member
Jeff Larson (Rep)
candidate for
State House District 10
Jane Lasater (Rep)
candidate for
County Council District 4
Barbara Lawrence (Dem)
candidate for
Marion County Treasurer
Ethan J. Lawson (Rep)
candidate for
Indiana House District 53
Joe Layne (Rep)
candidate for
Indiana State Senate District 08
Cindy Ledbetter (Rep)
candidate for
Indiana House District 75
Matthew S Lehman (Rep)
candidate for
Indiana House District 79
Gregory W. LeMaster (Rep)
candidate for
State Representative, District 33
Trent A Lester (Rep)
candidate for
Indiana U.S. House District 4
Joel Levi (Dem)
candidate for
Indiana State Senate District 20
Mark Leyva (Rep)
candidate for
US Representative, District 1
Daniel (Danny) Lopez (Rep)
candidate for
Indiana State House District 39
Cheryl A. Loudermilk (Dem)
candidate for
Vigo County Auditor
Ryan J. Lough (Rep)
candidate for
Vincennes City Common Council, District 5
Shari Lovold (Rep)
candidate for
County Recorder
Robin D. Lowder (Rep)
candidate for
Hancock County Council At Large
Josh Lowry (Dem)
candidate for
Indiana State House District 24
Pamela Luenz (Rep)
candidate for
Shadeland Town Council At-Large
M
Joe Mackey (Dem)
candidate for
Tippecanoe County Council at Large
Jody Madeira (Dem)
candidate for
Monroe County Commissioner District 3
Michael J. Magner (Rep)
candidate for
Brown County Council at Large
Kevin Mahan (Rep)
candidate for
Indiana House District 31
Sue Maki (Rep)
candidate for
Hamilton County Council At Large
Patrick Malayter (Rep)
candidate for
Indiana US House District 5
Manuel Maldonado (Rep)
candidate for
State House District 10
Chad Malicoat (Rep)
candidate for
County Council At-large
Dale Mallory (Rep)
candidate for
Indiana House District 64
Kevin S. Mandrell (Rep)
candidate for
Indiana House District 53
Daryl L. Maple (Rep)
candidate for
Howard County Council at Large
Melanie Marshall (Rep)
candidate for
Delaware County Recorder
Joshua Masquelier (Rep)
candidate for
Decatur Township Board Member, District 4, Marion County
Christopher Matchett (Dem)
candidate for
County Council District 1
John Matwyshyn (Rep)
candidate for
LaPorte County Surveyor
Peggy Mayfield (Rep)
candidate for
Indiana State House District 60
David McCarthey (Rep)
candidate for
County Council At-Large
Heather McCarthy (Dem)
candidate for
State Representative, District 3
David L. McCord (Rep)
candidate for
Judge of the Henry Ciruit Court, 53rd, Judicial Court, No. 3
Jennifer McCormick (Dem)
candidate for
Indiana Governor
Tom McCormick (Rep)
candidate for
ST. JOSEPH COUNTY COMMISSIONER DISTRICT 3
Valerie McCray (Dem)
candidate for
Indiana U.S. Senate
Mike McGann (Dem)
candidate for
ST. JOSEPH COUNTY CORONER
Alfarena (Alfie) McGinty (Dem)
candidate for
Marion County Coroner
Julie A. McGuire (Rep)
candidate for
Indiana State House Representative, District 93
Matt McNally (Dem)
candidate for
Indiana State House District 39
Wendy (Mac) McNamara (Rep)
candidate for
Indiana House District 76
Marc A Mcneece (Rep)
candidate for
Vincennes City Common Council, At Large
Kenneth E. McVey III (Dem)
candidate for
Judge of the Superior Court, Division 6
Tim McVey (Rep)
candidate for
Indiana State House Representative, District 90
Alfredo (Al) Menchaca (Dem)
candidate for
County Commissioner, District 3
David Mervar (Rep)
candidate for
Indiana House District 81
Mark Messmer (Rep)
candidate for
Indiana US House District 8
Yvonne Metcalfe (Rep)
candidate for
Indiana State House Representative, District 89
R. Michael Young (Rep)
candidate for
Indiana State Senator, District 35
Dawn Miller (Rep)
candidate for
Porter County Council At Large
John M. Miller Jr (Dem)
candidate for
County Council District 2
Rob Miller (Rep)
candidate for
Indiana House District 50
Timothy Miller (Dem)
candidate for
Bicknell City Common Council, District 3
Will Miller (Rep)
candidate for
State Senator, District 3
Kyle R Miller (Dem)
candidate for
Indiana House District 82
Doris Minton McNeill (Dem)
candidate for
Wayne Township Board Member, District 4, Marion County
Ryan Mishler (Rep)
candidate for
STATE SENATOR DISTRICT 9
Luke A. Misner (Rep)
candidate for
Indiana US House District 8
Karen A. Mitchell (Dem)
candidate for
Center Township Board Member, District 5, Marion County
Justin Moed (Dem)
candidate for
Indiana State House Representative, District 97
Mike Mollenhauer (Dem)
candidate for
LaPorte County Council At Large
Brian Moore (Rep)
candidate for
Johnson County Council, At Large
Leanna Moore (Rep)
candidate for
Vigo County Clerk of the Circuit Court
Ed Morales (Rep)
candidate for
Porter County Commissioner District 1
Dean Moretton (Rep)
candidate for
Porter County Commissioner District 1
Bob Morris (Rep)
candidate for
Indiana House District 84
Mike Morris (Rep)
candidate for
Vigo County Commissioner, 3rd District
Alan Morrison (Rep)
candidate for
Indiana State Representative, District 42
Robert E Morrison Jr (Rep)
candidate for
Shadeland Town Council At-Large
Michael A Morrissey (Rep)
candidate for
Tippecanoe County Judge Superior Court 6
Rafael Morton (Dem)
candidate for
ST. JOSEPH COUNTY COMMISSIONER DISTRICT 2
Keith Mosby Jr. (Dem)
candidate for
Vanderburgh County Coroner
Charles Moseley (Dem)
candidate for
State House District 10
Dillon Moss (Dem)
candidate for
Vigo County Commissioner, 2nd District
Richard Moss (Rep)
candidate for
Indiana US House District 8
Edward (Ed) Moyer Jr (Dem)
candidate for
Indiana State House District 13
Frank J. Mrvan (Dem)
candidate for
US Representative, District 1
Rodney Mullins (Rep)
candidate for
Bicknell City Common Council, District 1
Cheryl Munson (Dem)
candidate for
Monroe County Council At Large
Tom Murtaugh (Rep)
candidate for
Tippecanoe County Commissioner District 3
CHERYL A. W. MUSGRAVE (Rep)
candidate for
Vanderburgh Co Commissioner, District 3
Chris Musick (Dem)
candidate for
Delaware County Council, At Large
Janie Myers (Dem)
candidate for
Vigo County Coroner
N
Steven R Nation (Rep)
candidate for
Hamilton County Council At Large
Sharon Negele (Rep)
candidate for
Indiana State House District 13
Amie Neiling (Dem)
candidate for
Indiana House District 32
Greg Nelson (Rep)
candidate for
Prince's Lakes Town Council, At Large
David Nicholson (Dem)
candidate for
Indiana State Senator, District 32
Patrick Nielander (Rep)
candidate for
Brown County Council at Large
Randy Niemeyer (Rep)
candidate for
US Representative, District 1
David Niezgodski (Dem)
candidate for
STATE SENATOR DISTRICT 10
Greg Noland (L)
candidate for
Indiana Senate District 26
Abby Lynn Norden (Dem)
candidate for
Indiana House District 81
Travis L. Norris (Rep)
candidate for
Vigo County Coroner
Randy Novak (Dem)
candidate for
LaPorte County Commissioner District 3
O
Tim O'Brien (Rep)
candidate for
Indiana House District 78
Timothy O'Connor (Rep)
candidate for
Perry Township Board Member, District 5, Marion County
Heather Oake (Rep)
candidate for
LaPorte County Council At Large
Nikia Ohearn (Dem)
candidate for
Pike Township Board Member, District 4, Marion County
Julie Olthoff (Rep)
candidate for
State Representative, District 19
Roger Overbey (Dem)
candidate for
Delaware County Council, At Large
Katrina Owens (Dem)
candidate for
Indiana State Senator, District 32
P
Jennifer (Jenn) Pace (Rep)
candidate for
United States House Representative, Seventh District
Rene� Pack (Dem)
candidate for
Indiana State House Representative, District 92
Melissa Paige Davis (Rep)
candidate for
Franklin Township Board Member, District 4, Marion County
William C. (Bill) Palmer (Rep)
candidate for
Coroner
David J Pastrick (Dem)
candidate for
County Coroner
Hans Pate (Rep)
candidate for
Superior Court 4 Judge
Kevin Patrick (Rep)
candidate for
Brown County Commissioner District 1
Carol Pearson (Dem)
candidate for
Hancock County Council At Large
Timothy (Tim) Peck (Dem)
candidate for
Indiana US House District 9
Matthew Peiffer (Rep)
candidate for
Indiana US House District 5
Kenya T. Perkins (Dem)
candidate for
Pike Township Board Member, District 5, Marion County
Nanci Sears Perry (Rep)
candidate for
Yorktown Town Council, District 2
Sean M Persin (Rep)
candidate for
Tippecanoe County Judge Circuit Court
Claudette Peterson (Dem)
candidate for
Pike Township Board Member, District 4, Marion County
Tonya Pfaff (Dem)
candidate for
Indiana State Representative, District 43
Ryan Pfenninger (Dem)
candidate for
Indiana US House District 5
Jim Phillips (Dem)
candidate for
State Representative, District 33
Jonathan (Jon) Phillips (Rep)
candidate for
County Council At-large
Deborah A. Pickett (Dem)
candidate for
Indiana US House District 5
Matt Pierce (Dem)
candidate for
Indiana State House District 61
Regina (Gina) Pimentel (Dem)
candidate for
County Recorder
Catherine (Cat) Ping (Rep)
candidate for
United States House Representative, Seventh District
Jason Piontek (Dem)
candidate for
ST. JOSEPH COUNTY COUNCIL DISTRICT D
Jessica L Piper (Rep)
candidate for
Delaware County Council, At Large
John P Piper (Rep)
candidate for
Indiana U.S. House District 4
Jerry Lee Pittman (Rep)
candidate for
Brown County Commissioner District 3
George E. Plisinki, Jr. (Rep)
candidate for
Hancock County Council At Large
Bobbi Plummer (Rep)
candidate for
County Commissioner, District Southern
Kimberly A Poland (Rep)
candidate for
County Commissioner, District 3
Bradley (Brad) Polk (Rep)
candidate for
Delaware County Treasurer
Sandra Pool (Rep)
candidate for
Brown County Recorder
Eric D. Poole Sr. (Dem)
candidate for
Washington Township Board Member, District 1, Marion County
Gregory W. Porter (Dem)
candidate for
Indiana State House Representative, District 96
Blythe E. Potter (Dem)
candidate for
Johnson County Council, At Large
Michael E Potter (Dem)
candidate for
Indiana State House District 47
Judith "Judy" Swift Powdrill (Rep)
candidate for
Brown County Council at Large
LD Powell (Rep)
candidate for
Indiana US House District 5
Steve Powell (Rep)
candidate for
Johnson County Commissioner, District 3
Humberto Prado (Rep)
candidate for
County Commissioner, District 3
JD Prescott (Rep)
candidate for
Indiana House District 33
John (J.D.) Prescott (Rep)
candidate for
State Representative, District 33
Pamela Presley (Dem)
candidate for
Wayne Township Board Member, District 1, Marion County
Jim Pressel (Rep)
candidate for
Indiana State Representative 20
Peter FH Priest II (Dem)
candidate for
Indiana US House District 8
Michael D. Pruitt (Rep)
candidate for
Johnson County Coroner
Cherrish S. Pryor (Dem)
candidate for
Indiana State House Representative, District 94
Q
Fady Qaddoura (Dem)
candidate for
Indiana State Senator, District 30
Ron Quakenbush (Rep)
candidate for
County Council District 2
Pierre Quincy Pullins (Dem)
candidate for
United States House Representative, Seventh District
R
Jeff Raatz (Rep)
candidate for
Indiana U.S. House of Representatives, District 6
Lonnie M Randolph (Dem)
candidate for
State Senator, District 2
Jamie Reitenour (Rep)
candidate for
Indiana Governor
Cynthia Rene� Oda (Dem)
candidate for
Pike Township Board Member, District 3, Marion County
Michael C Repay (Dem)
candidate for
County Commissioner, District 3
Barry Richard (Rep)
candidate for
Tippecanoe County Council at Large
David L. Ring (I)
candidate for
Delaware County Commissioner
Felipe Rios (Rep)
candidate for
Indiana State House Representative, District 99
Kristi Risk (Rep)
candidate for
Indiana US House District 8
Andrew Roberts (Dem)
candidate for
Allen County Coroner
Linda A. Robinson (Dem)
candidate for
Hancock County Council At Large
Erika Robinson-Watkins (Dem)
candidate for
State House District 4
Frank G. Rock, Jr. (Dem)
candidate for
Hancock County Council At Large
Sherry L. Roe (Dem)
candidate for
Howard County Commissioner District 3
Andy Roesener (Rep)
candidate for
Judge of the Johnson Circuit Court, 8th Judicial Circuit
Michael Rose (Rep)
candidate for
ST. JOSEPH COUNTY TREASURER
Mike Rosenbaum (Rep)
candidate for
LaPorte County Auditor
Judy Rowe (Dem)
candidate for
Indiana House District 51
Elizabeth Rowray (Rep)
candidate for
State Representative, District 35
Anthony Rubinacci (Rep)
candidate for
Vigo County Commissioner, 2nd District
Scott Rudd (Rep)
candidate for
Brown County Council at Large
Ben Ruiz (Rep)
candidate for
US Representative, District 1
Jane Clauss Russell (Dem)
candidate for
Vincennes City Common Council, District 5
Stephen Rust (Rep)
candidate for
Surveyor
Spencer Rutherford (Dem)
candidate for
Yorktown Town Council, District 5
Andy Rutten (Rep)
candidate for
ST. JOSEPH COUNTY COUNCIL DISTRICT I
S
Yadira Salazer (Rep)
candidate for
Tippecanoe County Treasurer
Timothy Salters (Rep)
candidate for
Mayor of Vincennes
Brett A. Sanders (Rep)
candidate for
Howard County Council at Large
Larry L. Savage Jr. (Rep)
candidate for
Indiana US House District 5
James K (Jim) Schenke (Rep)
candidate for
Indiana State House District 26
Kimberly M Schofield (Dem)
candidate for
Indiana State Senate District 37
Jon Schrock (Rep)
candidate for
Indiana US House District 8
Justin P. Schwenk (Dem)
candidate for
Brown County Commissioner District 3
Jessica Secrease (Rep)
candidate for
Auditor - Howard County
SEE RACE DESCRIPTION (Rep)
candidate for
ST. JOSEPH COUNTY REPUBLICAN STATE CONVENTION DELEGATES DISTRICT 3
SEE RACE DESCRIPTION (Rep)
candidate for
ST. JOSEPH COUNTY REPUBLICAN STATE CONVENTION DELEGATES AT-LARGE
SEE RACE DESCRIPTION (Rep)
candidate for
ST. JOSEPH COUNTY REPUBLICAN STATE CONVENTION DELEGATES DISTRICT 1
SEE RACE DESCRIPTION (Rep)
candidate for
ST. JOSEPH COUNTY REPUBLICAN STATE CONVENTION DELEGATES DISTRICT 2
Carl A Seese (Dem)
candidate for
Indiana State House District 38
Edward Upton Sein (Dem)
candidate for
Indiana US House District 8
Jenn Shabazz (Dem)
candidate for
ST. JOSEPH COUNTY COUNCIL DISTRICT D
Robin Shackleford (Dem)
candidate for
Indiana State House Representative, District 98
Corrie Sharp (Rep)
candidate for
Porter County Commissioner District 1
Rhonda Sharp (Rep)
candidate for
Indiana House District 51
Josh Shives (Rep)
candidate for
Shadeland Town Council At-Large
Alaina Shonkwiler (Rep)
candidate for
Indiana State House District 29
Jefferson Shreve (Rep)
candidate for
Indiana U.S. House of Representatives, District 6
Sarah Shydale (Dem)
candidate for
Indiana State House Representative, District 97
Dan Sikes (Dem)
candidate for
Indiana State House District 41
Sondra Dittmer Sixberry (Rep)
candidate for
Clerk of Circuit Court
Tony Skinner (Rep)
candidate for
Delaware County Sheriff
Hal Slager (Rep)
candidate for
State Representative, District 15
Ben Smaltz (Rep)
candidate for
Indiana House District 52
Catherine (Cathy) Smith (Dem)
candidate for
Monroe County Treasurer
David F. Smith (Dem)
candidate for
Washington Township Board Member, District 5, Marion County
Hunter Smith (Rep)
candidate for
Indiana State House District 24
Leon P. Smith (Dem)
candidate for
Indiana State Senate District 08
Martin C Smith (Rep)
candidate for
LaPorte County Commissioner District 2
Mary Smith (Rep)
candidate for
Brown County Recorder
Tim Smith (Rep)
candidate for
U. S. Representative District 3
Vernon G. Smith (Dem)
candidate for
State Representative, District 14
Ed Soliday (Rep)
candidate for
State House District 4
Walt Sorg (Dem)
candidate for
Indiana House District 52
Bill Spalding (Rep)
candidate for
Hancock County Commissioner Dist 3
Rick Spangler (Rep)
candidate for
Delaware County Circuit Court Clerk
Victoria Spartz (Rep)
candidate for
Indiana US House District 5
Mike Speedy (Rep)
candidate for
Indiana U.S. House of Representatives, District 6
Mark Spencer (Dem)
candidate for
State Senator, District 3
Tami Springer (Dem)
candidate for
ST. JOSEPH COUNTY COUNCIL DISTRICT I
Timothy J. Stabosz (Rep)
candidate for
LaPorte County Commissioner District 2
Catherine B. Stafford (Dem)
candidate for
Monroe County Circuit Court Judge, 10th Circuit, Division 4, Seat 3
Charrie Stambaugh (Dem)
candidate for
Johnson County Council, At Large
Craig Standish (Rep)
candidate for
Greentown Town Council Member
John Stangle (Rep)
candidate for
Vincennes City Common Council, District 3
Wendy L Starr (Dem)
candidate for
Tippecanoe County Council at Large
Dustin Stephens (Dem)
candidate for
Vanderburgh County Council At Large
Heather Stevens (Rep)
candidate for
LaPorte County Circuit Court Clerk
Robbin Stewart (Rep)
candidate for
Center Township Board Member, District 5, Marion County
Johnny Stimley (Dem)
candidate for
LaPorte County Council At Large
Michelle Strahl Salinas (Dem)
candidate for
Center Township Board Member, District 4, Marion County
Kellie E. Streeter (Rep)
candidate for
Indiana State Representative, District 45
Joe Sturm (Rep)
candidate for
Indiana State House District 41
Marlin A. Stutzman (Rep)
candidate for
U. S. Representative District 3
Jim Sullivan (Rep)
candidate for
Perry Township Board Member, District 1, Marion County
Vanessa J. Summers (Dem)
candidate for
Indiana State House Representative, District 99
Tim Swager (Dem)
candidate for
STATE SENATOR DISTRICT 10
Josie Swalls-Thompson (Rep)
candidate for
Vigo County Treasurer
Lynn Swanson (Rep)
candidate for
LaPorte County Coroner
Lorissa Sweet (Rep)
candidate for
Indiana House District 50
Linda Swift-Robinson (Dem)
candidate for
Hancock County Council At Large
Joe Swisher (Dem)
candidate for
Indiana House District 50
Chris Switzer (Rep)
candidate for
Vigo County Commissioner, 2nd District
T
Michael Talarzyk (Dem)
candidate for
Indiana US House District 8
Susie Talevski (Dem)
candidate for
Porter County Council At Large
Cheryl Talley-Black (Dem)
candidate for
Warren Township Board Member, District 2, Marion County
Saad Tawfeeq (Dem)
candidate for
Johnson County Council, At Large
Greg Taylor (Dem)
candidate for
Indiana State Senator, District 33
Lucinda (Cindy) Taylor-Freund (Rep)
candidate for
Decatur Township Board Member, District 3, Marion County
Jake Teshka (Rep)
candidate for
STATE REPRESENTATIVE DISTRICT 7
Todd Thacker (Dem)
candidate for
Vigo County Council Member-at-Large
Kyle Thele (Dem)
candidate for
Indiana House District 83
Dottie Thomas (Rep)
candidate for
Vanderburgh County Circuit Court Clerk
Julie Thomas (Dem)
candidate for
Monroe County Commissioner District 2
Adam R. Thompson (Rep)
candidate for
County Council At-large
Deandra Thompson (Dem)
candidate for
Indiana State House Representative, District 96
Jerry Tippy (Rep)
candidate for
County Commissioner, District 2
Reginald Tisdale (Dem)
candidate for
County Surveyor
Carolyn Topolski (Dem)
candidate for
ST. JOSEPH COUNTY RECORDER
Bill Treadway (Rep)
candidate for
Vigo County Council Member-at-Large
Terry L. Trent (Rep)
candidate for
Perry Township Board Member, District 2, Marion County
Ron Turpin (Rep)
candidate for
County Commissioner District 1
U
Nate Uldricks (Rep)
candidate for
Porter County Council At Large
Kevin L Underwood (Rep)
candidate for
Tippecanoe County Council at Large
Gina Robinson Ungar (Dem)
candidate for
Vanderburgh County Recorder
Ivan Ursery II (Rep)
candidate for
State Representative, District 14
V
Joe Van Deventer (Rep)
candidate for
Monroe County Commissioner District 3
Heath R VanNatter (Rep)
candidate for
Indiana State House District 38
John J Vendes (Rep)
candidate for
Bicknell City Common Council, District 4
Rebecca R. Vent (Rep)
candidate for
Superior Court 2 Judge
Kris Verash (Rep)
candidate for
ST. JOSEPH COUNTY COUNCIL DISTRICT F
David Vinzant (Dem)
candidate for
State Senator, District 3
Nabeela Virjee (Dem)
candidate for
Center Township Board Member, District 2, Marion County
Steve Volan (Dem)
candidate for
Monroe County Commissioner District 3
W
Erik Wagner (Dem)
candidate for
Porter County Council At Large
Anthony Walker (Dem)
candidate for
Howard County Commissioner District #2
Randy Wandell (Rep)
candidate for
Marion County Treasurer
Mike Warren (Rep)
candidate for
County Council At-Large
David W. Waters (Rep)
candidate for
Indiana State House Representative, District 90
Charles Watterson IV (Rep)
candidate for
LaPorte County Circuit Court Judge
Clint Weaver (Rep)
candidate for
County Council At-large
Ryan S Webb (Rep)
candidate for
Delaware County Council, At Large
Ryan Webb
candidate for
County Council District 4
Courtney Indiana Weger (Dem)
candidate for
Vigo County Commissioner, 2nd District
Kent E. Wells (Rep)
candidate for
Wayne Township Board Member, District 2, Marion County
Mary Wertz (Rep)
candidate for
Brown County Circuit Court Judge
Timothy Wesco (Rep)
candidate for
STATE REPRESENTATIVE DISTRICT 21
Ronald H. (Ron) West (Rep)
candidate for
Johnson County Commissioner, District 3
Eric Whalen (Rep)
candidate for
U. S. Representative District 3
Paul White Sr. (Rep)
candidate for
Monroe County Commissioner District 3
Eugene H Whitehead (Rep)
candidate for
Delaware County Council, At Large
Eugene Whitehead (Rep)
candidate for
County Council District 3
Andy Whitehurst (Dem)
candidate for
Warren Township Board Member, District 1, Marion County
Gabe (Honest Gabe) Whitley (Rep)
candidate for
United States House Representative, Seventh District
Stephen Whitmer (Rep)
candidate for
Indiana State House Representative, District 97
Dan L. Whitten (Dem)
candidate for
Porter County Commissioner District 1
Victoria Garcia Wilburn (Dem)
candidate for
Indiana State House District 32
David Williams (Rep)
candidate for
Delaware County Council, At Large
Elizabeth Williams (Rep)
candidate for
Indiana State House Representative, District 90
Robert (Robbie) Williams (Rep)
candidate for
Johnson County Coroner
David J. Willis (Dem)
candidate for
Pike Township Board Member, District 1, Marion County
Brenda Wilson (Rep)
candidate for
Vigo County Council Member-at-Large
Joie Winski (Dem)
candidate for
LaPorte County Treasurer
Diana Winsted-Smith (Rep)
candidate for
Vigo County Recorder
Cynthia (Cinde) Wirth (Dem)
candidate for
Indiana U.S. House of Representatives, District 6
Mary Beth Wisniewski (Dem)
candidate for
ST. JOSEPH COUNTY TREASURER
Charlotte Wolfe (Dem)
candidate for
ST. JOSEPH COUNTY COUNCIL DISTRICT F
Gary (Woody) Woodruff (Dem)
candidate for
Wayne Township Board Member, District 1, Marion County
Paul Woods (Dem)
candidate for
Pike Township Board Member, District 2, Marion County
Matthew L Wright (Rep)
candidate for
Franklin Township Board Member, District 2, Marion County
Melanie Wright (Dem)
candidate for
Indiana House District 35
Y
Rudy Yakym (Rep)
candidate for
UNITED STATES REPRESENTATIVE DISTRICT 2
Joe Yochum (Dem)
candidate for
Mayor of Vincennes
Stephanie Jo Yocum (Dem)
candidate for
Indiana State House District 88
Tim R. Yocum (Rep)
candidate for
Indiana State Representative, District 42
Shelli Yoder (Dem)
candidate for
Indiana State Senate District 40
Shannon Young-Davis (Rep)
candidate for
Franklin Township Board Member, District 5, Marion County
Z
Loris Patrick Zappia (Rep)
candidate for
ST. JOSEPH COUNTY PROBATE COURT JUDGE
Andy Zay (Rep)
candidate for
U. S. Representative District 3