Change Address

VOTE411 Voter Guide

All Candidates

Virginia
  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
    1. Carmen A. Crawford (I)
    2. Corey S. Sullivan (Rep)
    3. Danielle R. Bostick (Rep)
      candidate for Winchester City Mayor
    4. Elyus A. Wallace (I)
    5. John A. Willingham (Rep)
    6. John David Smith Jr. (Dem)
      candidate for Winchester City Mayor
    7. John W. Hill (Dem)
    8. Les C. Veach (Rep)
    9. Lincoln W. Jones (I)
    10. Marie S. Imoh (I)
    11. Melissa A. Harris (I)
    12. Michael K. Birchenough (I)
    13. Phillip "Phil" L. Milstead (Dem)
    14. Richard S. Bell (Dem)
    15. Ryan C. Hall (Dem)
    16. Tim M. Mondell (Rep)
    17. Write in
    18. Write in
    19. Pradip Dhakal
      candidate for Herndon Town Council
    20. Clark A. Hedrick
      candidate for Herndon Town Council
    21. Jasbinder Singh
      candidate for Herndon Town Council
  1. 1
    1. Joe Biden (Dem)
      candidate for US President
  2. 2
    1. Jo Jorgensen (Lib)
      candidate for US President
    2. Donald J. Trump (Rep)
      candidate for US President
  3. A
    1. Jessica P. Abbott (I)
    2. Kate L. Acuff (I)
    3. Duane A. Adams (Rep)
    4. Sherry A. Adams (I)
    5. E. Collin Adams Jr. (I)
    6. Richard T. Adams Jr. (I)
      candidate for Brookneal Councilman
    7. Andreas D. Addison (I)
    8. Jenny A. Aghomo (I)
    9. Naila Alam
      candidate for Herndon Town Council
    10. Cesar Alberto (L)
    11. Marylin Alexander (I)
    12. Carolyn S. Aliff (I)
    13. Carolyn S. Aliff (I)
    14. Charles Aligood (I)
    15. Angelia N. Allen (I)
    16. Dana C. Sally-Allen (I)
    17. Yesenia E. Amaya (I)
    18. Steve T. America (I)
    19. Manga A. Anantatmula (Rep)
    20. Beverly M. Anderson (I)
    21. Michael W. Anderson (I)
    22. Aliscia Andrews (Rep)
    23. Jana D. Andrews (I)
    24. LaKeesha S. “Klu” Atkinson (I)
    25. Marjorie F. Austin (I)
  4. B
    1. Robert Babyok (I)
    2. Susan A. Bagbey (I)
    3. Ara Bagdasarian
    4. James Jarrod Bailey (I)
      candidate for Bluefield Mayor
    5. Joshua K. Bailey (I)
      candidate for Grottoes Mayor
    6. Jason A. Baird (I)
    7. Deborah T. Ball (I)
    8. Willie J. Bamberg II (I)
    9. J. Scott Barlow (I)
    10. Tommy Barlow (I)
    11. De’Andre A. Barnes (I)
    12. Shannon D. Barrett (I)
    13. Philip T. Bartocci (I)
      candidate for Fincastle Councilman
    14. Brian Bass (I)
      candidate for Suffolk Mayor
    15. Matthew E. "Matt" Bass (I)
    16. Matthew E. "Matt" Bass (I)
    17. Paul J. Battle (I)
      candidate for Portsmouth Mayor
    18. Joe R. Beasley (I)
    19. A. Brad Belcher (I)
    20. Richard S. Bell (I)
    21. Michael R. Bender (I)
    22. Leon Benjamin Sr. (Rep)
    23. Rhonda Locke Benn (I)
    24. Scott E. Berger (I)
    25. Michael F. Berlucchi (I)
    26. Walter E. Bernacki (I)
    27. Nicholas Betts (Dem)
    28. Don Beyer (Dem)
    29. Stephen C. Bickley Sr. (I)
    30. Michael K. Birchenough (I)
    31. Timothy W. Black (I)
      candidate for Bedford Councilman
    32. Samuel H. Bloxom (I)
      candidate for Bloxom Town Council
    33. Ambakey W. Bolden (I)
    34. Robert M. Bongers II (I)
    35. Danielle R. Bostick (I)
      candidate for Winchester Mayor
    36. Deborah B. Bowden (I)
    37. David Bowers (I)
      candidate for Roanoke City Mayor
    38. Ronald L. Bowers (I)
    39. Ronald L. Bowers (I)
    40. Sara E. Bowles (I)
    41. Travis L. Bowman (I)
    42. Joann Branch (I)
    43. Cherwanna Braxton (I)
    44. Jason Scott Breeden (I)
    45. Mary Beth Briggs (I)
    46. J. Suzanne Brinegar (I)
    47. Michael Z. Britt (I)
    48. Aaron W. Britton (I)
    49. Judith Brooks-Buck (I)
    50. Tyrone A. Brown (I)
    51. James E Brown III (Dem)
    52. Edward L. Brown Jr. (I)
    53. Zora A. Bruce
    54. James G. Bruce Jr. (I)
    55. Shelby Bruguiere (I)
    56. Craig S. Bryant (I)
      candidate for Buchanan Mayor
    57. Mary E. Bryant (I)
      candidate for Warsaw Town Council
    58. Jason B. Buckland (I)
    59. Tiffany Buckner (Dem)
    60. Kenneth G. Bunch (I)
      candidate for Amherst Councilman
    61. Gary W. Bunting (I)
    62. Kelly Burk
      candidate for Leesburg Town Mayor
    63. Cheryl L. Burke (I)
    64. Robert L. “Bobby” Burke (I)
    65. Darrell R. Byers (Rep)
    66. Phyllis Collier Byrum (I)
  5. C
    1. Richard M. "Mike" Cabrey (I)
    2. Ricky Call (I)
    3. Katrina E. Callsen (I)
    4. Thomas E. “Tom” Camden (I)
    5. Connie Widgeon Campbell (I)
      candidate for Painter Mayor
    6. Ron Campbell
      candidate for Leesburg Town Mayor
    7. Write-in Candidate (I)
      candidate for Accomac Town Council
    8. Write-In Candidate (I)
      candidate for Bloxom Town Council
    9. Write-in Candidate (I)
      candidate for Bloxom Town Council
    10. Write-in Candidate (I)
      candidate for Bloxom Town Council
    11. Write-in Candidate (I)
      candidate for Melfa Town Council
    12. Write-in Candidate (I)
      candidate for Melfa Town Council
    13. Write-in Candidate (I)
      candidate for Melfa Town Council
    14. Write-in Candidate (I)
      candidate for Melfa Town Council
    15. Write-In Candidate (I)
      candidate for Alberta Town Council
    16. Write-In Candidate (I)
    17. Write-In Candidate (I)
    18. Write-In Candidate (I)
    19. Write-in Candidate
    20. Write-in Candidate
    21. Write-in Candidate
    22. Write-in Candidate
    23. Write-in Candidate
    24. Write-in Candidate
    25. Write-in Candidate
    26. Write-in Candidate
    27. Write-in Candidate (I)
      candidate for Bloxom Mayor
    28. Write-in Candidate
    29. Write-in Candidate
    30. Thomas Joseph Cannella II (I)
    31. Carolyn S. Carey (I)
      candidate for Emporia City Mayor
    32. Michael Carrera (I)
    33. William "Lance" Carson Jr. (I)
    34. John Bonham Carter (I)
    35. Petrina A. Carter (I)
    36. Rachel A. Carton (I)
      candidate for Amherst Councilman
    37. Mark A. Caruso (I)
    38. Don E. Cates II (I)
    39. Glenn L. Catron (I)
    40. Michael A. Cherry (I)
    41. Rodney Joe Childress (I)
    42. Allan-Charles R. Chipman (I)
    43. Larry S. Chowning (I)
    44. Jennifer Carter Chumbley (I)
      candidate for Cleveland Mayor
    45. W.D. “Jake” Chumbley III (I)
    46. Erica L. Cipko (I)
    47. Harry J. Clark (Rep)
    48. Nathan J. Clark (I)
    49. Audrey Clement (I)
    50. Adam Cliborne (I)
      candidate for Burkeville Mayor
    51. Ben Cline (Rep)
    52. Theresa Coates Ellis (Rep)
    53. Lori Athey Cockrell (I)
    54. Robert K. "Bob" Coiner (I)
      candidate for Gordonsville Mayor
    55. Susan Coleman (I)
    56. John Collick (Rep)
    57. Jason Collier (I)
    58. Alfred G. Collins IV (I)
    59. Marcus A. Combs (I)
    60. W.W. "George" Conley (I)
    61. Gerald E. "Gerry" Connolly (Dem)
    62. Alfred L. Cook (I)
      candidate for Mt. Crawford Mayor
    63. Bonnie S. Cook (I)
    64. H. John Cook Jr. (I)
      candidate for Troutville Councilman
    65. Daniel T. Cooper (I)
    66. Brian A. Corbin (I)
      candidate for Onley Town Council
    67. Luis M. Cortes III (I)
    68. Terry A. Cosgrove (I)
    69. Linda I. Couch (I)
    70. Jerry D. Covington (I)
    71. Valarie G. Coyle (I)
    72. Carmen A. Crawford (I)
    73. Paul D. Crawford (I)
      candidate for Richlands Mayor
    74. Jonathan K.P. Creger (I)
    75. John M. Crigler (I)
    76. John D. Crockett (I)
    77. David S. Crosier (I)
    78. Kate Crossman (I)
    79. Zachary "Zach" Cummings
    80. Billye D. Custis (I)
      candidate for Onley Town Council
    81. Charles H. Cuthbert Jr. (I)
  6. D
    1. William J. “Bill” Dale (I)
    2. James H. Dalton (I)
    3. Jeffrey S. Daly (I)
      candidate for Dayton Mayor
    4. Alan Darlington (I)
    5. Nicholas D. DaSilva (I)
    6. Joseph B. "Benny" David (I)
      candidate for Brookneal Councilman
    7. Jacqueline V. Davis (I)
      candidate for Cheriton Mayor
    8. John Davis (I)
      candidate for Town of Narrows Mayor
    9. E. Michelle Davis-Younger (Dem)
    10. John M. "Mac" Deekens (I)
    11. Cesar A. del Aguila
      candidate for Herndon Town Council
    12. Don P. Delaughter Jr. (I)
      candidate for Timberville Mayor
    13. Laura A. Dent (Dem)
    14. Bessie E. Denton
      candidate for Herndon Town Council
    15. Janice B. Denton (I)
    16. Cristina Diaz-Torres
    17. Michael R. Dickinson (I)
    18. James N. Dillard (I)
    19. Wayne DiRosario (I)
    20. Todd D. Divers (Dem)
    21. Liz B. Doerr (I)
    22. Jerry R. Dofflemyer (I)
      candidate for Virginia Luray Mayor
    23. Gerald A. "Tony" Doss (I)
    24. B.B. "Barry" Downing, Jr. (I)
    25. Cynthia B. Doyle (I)
    26. Dennis S. Driver (I)
      candidate for Mt. Crawford Mayor
    27. Michael D. “Mike” Duman (I)
      candidate for Suffolk Mayor
    28. Marie C. Durrer (I)
    29. Robert M. “Bobby” Dyer (I)
      candidate for Virginia Beach Mayor
    30. Bradford R. R. Dyjak (I)
  7. E
    1. Teresa D. Easley (I)
    2. Nelson C. Edwards (I)
    3. Daniel D. “Dan” Edwards (I)
    4. Ronnie O. Ellis Jr. (I)
    5. Catherine A. Ellixison (I)
    6. Tracy A. Emerson (I)
      candidate for Altavista Councilman
    7. Edmond J. "Eddie Joe" Entsminger (I)
    8. Troy S. Eppard (I)
    9. Cheryl A. Epps (I)
      candidate for McKenney Town Council
    10. Emily D. Estes (I)
  8. F
    1. Deanna Fierro (I)
    2. Jessica A. Faas (I)
    3. Shawn D. Farewell (I)
    4. Flora Couch “Judy” Farmer (I)
    5. James P. "Jim" Favors (I)
    6. Roger William Fawcett (I)
    7. Jeffrey A. “Doc” Feld (I)
    8. David Felts Jr. (I)
    9. Allen L. "Mac" Felts, Jr. (I)
    10. Dann P. Ferguson (I)
    11. William R. "Bill" Ferguson (I)
      candidate for Onley Town Council
    12. Anthony V Ferranto (I)
    13. Brian K. Fields (I)
    14. Charles E. Fields (I)
    15. Henry E. "Ned" Finney (I)
      candidate for Onley Mayor
    16. Scott V. Fisher (I)
      candidate for Brookneal Councilman
    17. Debra Stevens Fitzgerald (I)
    18. Michael J. Fitzpatrick (I)
      candidate for Colonial Beach Mayor
    19. Lindsey B. Fleming (I)
    20. Tyler D. Flinchum (I)
      candidate for Fincastle Councilman
    21. Regie D. Ford (I)
    22. Ogle E. Forrest Sr. (I)
      candidate for Warsaw Town Council
    23. Gladys M. Fortune (I)
    24. David Foster (I)
    25. Andrea D. Fox (I)
    26. David H. Fox (I)
    27. Louella H. Fox (I)
      candidate for Bloxom Town Council
    28. David S. Francis (I)
    29. Jennifer S. Franklin (I)
    30. Nick J. Freitas (Rep)
    31. Elizabeth P. "Liz" Freund (I)
    32. Barry Chance Frey (I)
      candidate for Painter Town Council
    33. Frank W. Friedman (I)
      candidate for Lexington Mayor
    34. Signe V. Friedrichs
      candidate for Herndon Town Council
    35. Jim F. Frydl (I)
    36. James "Hank" Fuller (I)
    37. Robert L. Fultz Jr. (I)
  9. G
    1. Daniel Gade (Rep)
      candidate for US Senator (Virginia)
    2. Mark A. Gaines (I)
    3. Ned L. Gallaway (Dem)
    4. Libby Garvey (Dem)
    5. William B. "Bill" Gaul (I)
      candidate for Fincastle Councilman
    6. Raymond B. "Ray" George (I)
      candidate for Burkeville Mayor
    7. Benjamin A. Gibson (I)
      candidate for Pocahontas Mayor
    8. Kenya J Gibson (I)
    9. Mike H. Gibson (I)
    10. James D. Gilbert (I)
    11. Michael J. Gilbert (I)
      candidate for Richmond Mayor
    12. Shannon E. Glover (I)
      candidate for Portsmouth Mayor
    13. Tommy R. Goin (I)
      candidate for Burkeville Mayor
    14. William T. “Bill” Goldsmith (I)
    15. Robert G. Good (Rep)
    16. Jodi M. Gooden (I)
    17. Joshua J. Gooden (I)
      candidate for Elkton Mayor
    18. Anthony W. “Tony” Goodwin (I)
      candidate for Portsmouth Mayor
    19. Eleanor C. Gordon (I)
    20. Jasmine Gore (I)
    21. Granville E. Grant (I)
      candidate for Troutville Councilman
    22. Dianne S. Gravatt (I)
      candidate for Urbanna Mayor
    23. Kimberly B. "Kim" Gray (I)
      candidate for Richmond Mayor
    24. Michael C. "Mike" Gray (I)
    25. Bobby D. Greene (I)
    26. Lynn Forkell Greene (Rep)
    27. M. Justin Griffin (I)
      candidate for Richmond Mayor
    28. Mark J. Griffin (Rep)
    29. Mark J. Griffin (I)
    30. Justin Griffith (Dem)
    31. Morgan Griffith (Rep)
    32. Sabrina J. Gross (I)
  10. H
    1. Stacey L. Hailey (I)
      candidate for Bedford Councilman
    2. Allen Hale (Dem)
    3. John Edward Hall (I)
    4. Ryan C. Hall (I)
    5. John W. Hallett Sr. (I)
    6. Faron H. Hamblin (I)
      candidate for Warsaw Town Council
    7. Laura H. Hampton (I)
    8. Charles H. Harbaugh IV (I)
      candidate for Middletown Town Mayor
    9. Charles H. Harbaugh IV (I)
      candidate for Middleton Mayor
    10. Gregory S. Hardesty (I)
    11. Matthew D. Hardin (Rep)
    12. Claudia Carpenter Harmon (I)
      candidate for Onley Town Council
    13. Connie M. Harris (I)
    14. Eric T. Harris (I)
      candidate for Painter Town Council
    15. Melissa A. Harris (I)
    16. Vanessa L. “Van” Harris (I)
      candidate for Suffolk Mayor
    17. Shonda Matia Harris-Muhammed (I)
    18. Jim L. Harrison (I)
    19. Matt D. Hart (I)
      candidate for Onley Mayor
    20. Timothy Ryan Hart (I)
    21. Barbara M. Hartley (I)
      candidate for Urbanna Mayor
    22. Bruce Erik Hartwick (I)
      candidate for Bedford Councilman
    23. Lindsay R. Hartz (I)
    24. Tommy Harvey (I)
    25. Richard Havasy (I)
    26. Richard L. Hawthorne (I)
      candidate for McKenney Town Council
    27. Stephen J. Hearne (I)
      candidate for Painter Town Council
    28. Louis W. Heidel (I)
    29. Charles T. Helmandollar (I)
      candidate for Pocahontas Mayor
    30. Gordon C. Helsel Jr. (I)
      candidate for Poquoson Mayor
    31. Charles B Hendricks (Dem)
    32. C. Jerry Herron (I)
    33. James H. Higginbotham II (I)
      candidate for Altavista Councilman
    34. Darrin L. Hill (I)
    35. Heather Hill (Dem)
    36. John W. Hill
    37. Willie Edward Hilliard Jr. (I)
    38. Andrew D. “Andy” Hilton (I)
    39. Sarah Duncan Hinds (I)
    40. Thomas Edward Hines (I)
      candidate for Accomac Town Council
    41. George J. Hirschmann (I)
    42. Gary K. Hodnett (I)
      candidate for Hurt Mayor
    43. Stephen S. Hollberg (I)
    44. Carl L. Hollingsworth Jr (I)
    45. Chris W. Holloway (I)
    46. Richard A. "Rick" Holman (I)
    47. William M. Holmes (I)
      candidate for Alberta Town Council
    48. Ron D. Holt II (I)
    49. Patricia E. Honeycutt (I)
    50. A. Bryant Hood (I)
    51. Kirke C. Hooper (I)
    52. Michael F. Hoops (I)
      candidate for Tazewell Mayor
    53. Heidi M. Hoover (I)
    54. W. David Horton (I)
      candidate for Troutville Mayor
    55. Brandon W. Howard (I)
    56. Jesse P. Howe (NonP)
    57. Garry B. Hubbard (I)
    58. Patricia E. Hubbard (I)
      candidate for Accomac Town Council
    59. Mark A. Hugel (I)
    60. James C. Hunt (I)
    61. Raymond C. Hunter (I)
    62. Brandon C. Hutchins (I)
    63. David A. Hux (I)
  11. I
    1. Syed F. Iftikhar Iftikhar
      candidate for Herndon Town Council
    2. Marie S. Imoh (I)
    3. Brad N. Ingram (I)
    4. Josh L. Ingram (I)
    5. Patrick Ingram (I)
    6. Jeffrey A. Irvine (I)
    7. Stevean E. Irving II (I)
    8. Margaretta D. Isom (I)
  12. J
    1. Beaty Jackson (I)
    2. Cary A. Jackson (I)
      candidate for Dayton Mayor
    3. Decardra L. Jackson (I)
    4. Kenneth Wayne Jackson (I)
    5. Sam Jean (I)
    6. Robert Jeffrey (Dem)
    7. Diane W. Jennings (I)
    8. Bruce M. Johannessen (I)
    9. Jason H. Johnson (I)
    10. Linda T. Johnson (I)
      candidate for Suffolk Mayor
    11. Claude F. Jones (I)
    12. David F. Jones Sr. (I)
    13. Lincoln W. Jones (I)
    14. Marlow A. Jones Sr. (I)
    15. Michael J. Jones (I)
    16. Nicole Jones (I)
    17. Jeff Jordan (Rep)
    18. Katherine L. Jordan (I)
    19. B. Elliott Joyce (I)
  13. K
    1. Keith R. Kapinskis (I)
    2. Kathy Haymore Keesee (I)
    3. Maynard Keller (Rep)
    4. Kathleen S. "Doc" Kelley (Rep)
    5. Richard D. Kennedy (Dem)
    6. Richard D. Kennedy (Dem)
    7. Irina B. Khanin (Dem)
    8. Merri Hanson King (I)
    9. Joseph "Joey" Paul King (I)
    10. Ron Kirkland (I)
    11. Jeremiah D. Knight (I)
    12. Michael A.Knight (I)
    13. T. Gregory Kochuba (I)
    14. Michael W. Kohl (I)
    15. Alexis Komaridis (I)
      candidate for Parksley Town Council
    16. Stephanie Koren (I)
    17. Richard W. “RK” Kowalewitch (I)
      candidate for Virginia Beach Mayor
    18. Christopher F. Kreisl (I)
      candidate for Bloxom Town Council
  14. L
    1. Katie Lamb (I)
      candidate for Damascus Mayor
    2. Ted J. Lamb (I)
    3. Ann-Frances Lambert (I)
    4. R. Steven Landes (Rep)
    5. Brian B. Langley (I)
      candidate for Melfa Town Council
    6. Kristen Nye Larson (I)
    7. Lisa D. Larson-Torres (I)
    8. Amy J. Laufer (Dem)
    9. Charles K. Lawhorne (I)
    10. Robert J. Lawrence (I)
    11. J.T. “Jack” Lawson (I)
    12. Kathy C. Lawson (I)
    13. Sherman Lea (Dem)
      candidate for Roanoke City Mayor
    14. Dallas W. Leamon (I)
    15. Roger E. Lee (I)
      candidate for Warsaw Town Council
    16. Tim Y. Leeth (I)
    17. Larry E. LeMond (I)
    18. E.A.C. "Annie" Lepere (I)
    19. Joyce Metcalf Lewis (I)
      candidate for Accomac Town Council
    20. Robert K. "Bo" Lewis Sr. (I)
    21. Donald Scott Linkous (I)
      candidate for Bluefield Mayor
    22. Dave E. Lipscombe Jr. (I)
    23. E. Scott Lloyd (I)
    24. Ebony Lofton
    25. Lauren L. Logan (I)
    26. Paul Edward Long (I)
    27. Alexander 'Alex" Long IV (I)
    28. Ian T. Lovejoy (Rep)
    29. Ira M. "Mike" Lowe (I)
    30. J. Scott Lowman (I)
      candidate for Altavista Councilman
    31. John C. Lowry (Rep)
    32. Clinton O. Lucas Jr (I)
    33. Lisa L. Lucas-Burke (I)
    34. Bernard J. Lundy Jr, (I)
    35. Elaine Luria (Dem)
    36. Stephanie A. Lynch (I)
    37. Angela M. Lynn (Dem)
  15. M
    1. Patty Madison (I)
    2. Victoria C. Manning (I)
    3. Charles T. Mansfield (I)
      candidate for McKenney Town Council
    4. James L. "Jamie" Manspile (I)
      candidate for Buchanan Councilman
    5. Bill B. Martin (I)
    6. Chad E. Martin (I)
    7. Carol E. Matthews (I)
      candidate for Parksley Town Council
    8. Michael E. Mattox (I)
      candidate for Altavista Mayor
    9. Joseph S. Mauck (I)
    10. James T. Mays Jr. (I)
    11. E. Denise Pope Mazyck (I)
    12. Theresa "Terri" McClure (I)
    13. Michael D. McCool (I)
    14. Jer'Mykeal D. McCoy (I)
    15. Jack McCrady (I)
      candidate for Damascus Mayor
    16. A. Donald McEachin (Dem)
    17. Joseph E. McFadden (I)
    18. R. Michael McGrath (I)
    19. Peg McGuire (Rep)
    20. Mary G. McIntyre (I)
    21. Diantha H. McKeel (Dem)
    22. Tracey V. Mclean (I)
      candidate for Richmond Mayor
    23. Rodney D. McMordie (I)
    24. Arnette D. Love McSwain (I)
    25. Francis D. Meadows (I)
    26. Danny Wayne Meeks (I)
      candidate for Portsmouth Mayor
    27. Carol S. Mercer (I)
    28. Darryl G. Merchant (I)
    29. Hal B. Miles (I)
    30. Ray Miles (Rep)
    31. Phillip "Phil" L. Milstead (I)
    32. Curtis R. Milteer Sr. (I)
    33. Bill D. Miracle (I)
    34. Stephanie A. Mitchell (I)
    35. Stephanie A. Mitchell (I)
    36. David P. Mitnick
    37. Thomas M. Moncure Jr. (I)
    38. Tim M. Mondell (I)
    39. Stephanie Moon (I)
    40. Darryl G. Moore (Dem)
    41. Joanna L. Moran (I)
    42. J.Frank Morris (I)
    43. Stephen L. Morris (I)
      candidate for Keysville Mayor
    44. R. Keith Motley (I)
      candidate for Gretna Mayor
    45. Jessica A. “Jessy” Moubray (I)
    46. Jack R. Mullins (I)
    47. Jaime L. Mumford (I)
    48. Ralph O. Murray (I)
      candidate for Virgilina Mayor
    49. Wallace E. Muterspaugh Jr. (I)
      candidate for Buchanan Councilman
  16. N
    1. Kari Nacy
    2. Jeremiah W. “Tiny” Neal (I)
    3. Cynthia I. Newbille (I)
    4. Christopher W. Newman (I)
      candidate for Accomac Town Council
    5. Jennifer A. Nicely (I)
    6. Henry T. Nicholson Jr. (I)
      candidate for Parksley Town Council
    7. Cristobal Nieto (I)
    8. James A. "Champ" Nowlin (I)
      candidate for Brookneal Mayor
  17. O
    1. Tony O'Brien (I)
    2. David W. Oeltjen (I)
    3. Sheila A. Olem
      candidate for Herndon Mayor
    4. Ivory G. Oliver (I)
    5. Tom C. Osina (Dem)
    6. John T. Owen (I)
      candidate for McKenney Town Mayor
    7. Jessica L. Owens (I)
  18. P
    1. William A. "Will" Pace I (I)
      candidate for Chatham Mayor
    2. Dawn C. Page (I)
    3. H. Cliff Page Jr. (I)
      candidate for Portsmouth Mayor
    4. Graham T. Paige (I)
    5. Leah M. Paladino (I)
    6. Lizbeth A. Palmer (Dem)
    7. Nadine Marie Paniccia (I)
    8. Michelle "Shelly" Payne (I)
    9. Judy K. Peabody (I)
    10. Tammy C. Pearson (I)
    11. Irwin W. Peckham (I)
    12. Shaun R. Peet (I)
    13. Brenda S. Pelham (I)
    14. Leah Pence (I)
    15. Carl L. Perez (I)
    16. Irvin W. Perry (I)
    17. Mary L. Person (I)
      candidate for Emporia City Mayor
    18. Whitney O. Peters (I)
    19. Jason A. Pettit (I)
    20. Gerald "Chris" Petty (I)
      candidate for Buchanan Councilman
    21. Eric K. Phipps (I)
    22. Richard G. Pierce (I)
    23. Tyler M. Pieron (I)
    24. Rose M. Pierson (I)
      candidate for Onley Town Council
    25. C. Logan Plaster (I)
    26. Joanne L. “Jo” Plaster (I)
      candidate for Grottoes Mayor
    27. Joseph D. Platania (Dem)
    28. Lynette R. Plummer (I)
    29. Laura F. Poe (I)
    30. Amber Poole (I)
    31. Stevan M. Porter
      candidate for Herndon Town Council
    32. Charles E. "Chuck" Presley Jr. (I)
    33. Kiesha Preston (Dem)
    34. David Priddy
    35. Wayne E. Printz (I)
      candidate for Elkton Mayor
    36. Ashley C. Prior (I)
    37. Andrew R. Pullen (I)
    38. Leah W. Puryear (I)
  19. Q
    1. G. Allen Queen (I)
  20. R
    1. Barry R. Randall (I)
    2. H. Bruce Rappaport (I)
    3. Qasim Rashid (Dem)
    4. Douglas R. Ratliff (I)
    5. Jacob M. Redd (I)
    6. Cheryl Redman (I)
    7. Deanna R. Reed (Dem)
    8. Ernie Reed (Dem)
    9. Sean M. Regan
      candidate for Herndon Town Council
    10. Gladys Haskins Reid
      candidate for Phenix Mayor
    11. Gladys Haskins Reid (I)
    12. John A. Reid (I)
      candidate for McKenney Town Mayor
    13. Oliver F. "Butch" Reid Jr. (I)
    14. Bill Replogle
    15. Judy E. Reynolds (I)
    16. Shayla S. Rickard (I)
    17. Shayla S. Rickard (I)
    18. Larry Riddle (I)
    19. Trenace Basnight Riggs (I)
    20. Susan M. Rillo (I)
      candidate for Onley Town Council
    21. Jeannette Rishell (Dem)
    22. Dewey L. Ritchie (Rep)
    23. Charles D. Rittenhouse (I)
    24. Stephanie M. Rizzi (I)
    25. Ellen T. Robertson (I)
    26. R.A. "Tony Robertson (I)
      candidate for Amherst Councilman
    27. Vincent L. Robertson (I)
    28. Alexsis E. Rodgers (I)
      candidate for Richmond Mayor
    29. Dale L. Rodgers (I)
    30. Joseph S.H. Rogers (I)
    31. Derward F. Rollison (I)
    32. Shirley T. Ruppert (I)
      candidate for McKenney Town Council
    33. Jesse Rutherford (Rep)
    34. Andrew J. Ryan (I)
  21. S
    1. Elizabeth B. Samra (I)
    2. Rhonda S. Sartin (I)
    3. James C. Saunders (I)
    4. Kim Randall Savage (I)
      candidate for Painter Town Council
    5. Donna B. Sayegh (I)
      candidate for Portsmouth Mayor
    6. Debora "Debbie" Schantz-Hiscott
    7. C. Conrad Schesventer II (I)
    8. Robin Schick (I)
      candidate for Colonial Beach Mayor
    9. F. Bryan Schley (I)
      candidate for Bedford Councilman
    10. Steven A. Schofield (I)
    11. Bobby Scott (Dem)
    12. Suzanne W. Seaberg (I)
    13. Pamela J. Sebesky (Dem)
    14. Kaylene R. Seigle (I)
    15. Ralph W. Self (I)
      candidate for Warsaw Town Council
    16. Kyle Sensabaugh (I)
    17. Robert R. Seward (I)
    18. Sandra L. Shaffer (I)
    19. Fred O. Shanks III (I)
    20. Lynn K. Shekleton (I)
    21. Kenneth M. Shepard (I)
    22. John M "Mike" Sheridan (I)
    23. Tamara L. Shewmake (I)
    24. Justin Shimp (Dem)
    25. Joshua Shokoor
    26. Betty McLLwee Showers (I)
    27. Laura H. Shreaves (I)
    28. Michael D. Shreves (I)
      candidate for Parksley Town Council
    29. Donald E. Shuemaker Jr (I)
    30. Lewis H. Shuster (I)
    31. T.H. "Tom" Sibold Jr. (I)
    32. David W. Silvestro (I)
    33. Jonathan T. Simmons
      candidate for Troutville Councilman
    34. Ted M. Sluss (I)
    35. David S. Smith (I)
    36. Gerald Smith (I)
    37. Patricia T. "Pat" Smith
      candidate for Accomac Mayor
    38. William H. “Bill” Smith (I)
    39. John David Smith Jr. (I)
      candidate for Winchester Mayor
    40. Annette Smith-Lee (I)
    41. J. C. Smythers Sr (I)
    42. Jeremy S. Snyder (I)
    43. Joseph F. "Joey" Sours (I)
    44. Abigail A. Spanberger (Dem)
    45. J. Howard Spencer (I)
    46. Nila J. Spencer (I)
    47. Norma P. Spencer (I)
    48. Tavarris J. Spinks (I)
    49. Harvey R. Sprouse (I)
    50. Marcus Omar Squires (I)
    51. Linda Staiger (I)
    52. C.G. Stanley Jr. (I)
      candidate for Bedford Councilman
    53. Brent T. Steffey (I)
    54. David D. Stegmaier (Rep)
    55. David D. Stegmaier (Rep)
    56. Mark Alan Sterling (I)
    57. Christine D. Stevens (I)
    58. Christine D. Stevens (I)
    59. Shane D. Stevens (I)
    60. Shirley S. Stewart (I)
    61. Patricia S. Stith (I)
      candidate for Nassawadox Mayor
    62. Levar M. Stoney (I)
      candidate for Richmond Mayor
    63. Leslie C. Straughan (I)
    64. Mike J. Street Jr. (I)
    65. Gregory Strickland (I)
    66. Ricky Stumbo (I)
    67. Mark C. Sturgill (I)
    68. James C. Sturgis (I)
      candidate for Eastville Mayor
    69. James N. Sturgis (I)
      candidate for Painter Town Council
    70. Caryn Self Sullivan (I)
    71. Corey S. Sullivan (I)
    72. Elaine T. Summerfield (I)
    73. Dominic D. "Nick" Swayne (I)
    74. Brian J. Sword (I)
  22. T
    1. Anthony M. Taylor (I)
      candidate for Alberta Town Council
    2. Mamie L. Taylor (I)
    3. Roland B. Taylor
      candidate for Herndon Mayor
    4. Scott Taylor (Rep)
    5. Matthias Paul Telkamp (I)
    6. L. Dale Temple (I)
    7. Eugene R. Tewalt (I)
    8. Barbara M. Thomas (I)
    9. John L. Thomas (I)
      candidate for Fincastle Councilman
    10. Yolanda C.Edmonds Thomas (I)
    11. Robert B. Thompson (I)
    12. Sarah Comfort Thwaites (I)
    13. Vernon Lamont Tillage Jr. (I)
    14. Samuel M. Torian III (I)
    15. Kathy S. Torrence (I)
    16. David J. Toscano (Dem)
    17. Reva M. Trammell (I)
    18. Lia V. Tremblay (I)
    19. Michael T. Trent (I)
    20. Steve R. Troyer (I)
      candidate for Accomac Town Council
    21. Simone Pass Tucker
    22. Sharon W. Turner (I)
      candidate for Amherst Councilman
    23. Carl H. Turner Jr. (I)
    24. Pete T. Twisdale II (I)
  23. U
    1. Charles W. "Chuck" Unroe (I)
      candidate for Iron Gate Mayor
  24. V
    1. Jason Vandever (Dem)
    2. Richard D. Vandyke (I)
    3. Les C. Veach (I)
    4. Danny J. Viers II (I)
    5. Christopher P. Vincent (I)
    6. Timika S. Vincent (I)
    7. Jeff A. Voit (I)
    8. Peter Volosin (Dem)
  25. W
    1. Juandiego R. Wade (I)
    2. Robert W. "Bobby" Wade (I)
    3. Jody M. Wagner (I)
      candidate for Virginia Beach Mayor
    4. Harold G. Wagstaff (I)
    5. Nikuyah Walker (I)
    6. Symone Walker
    7. Becky S. Wallace (I)
      candidate for McKenney Town Council
    8. Elyus A. Wallace (I)
    9. Dante’ M. Walston (I)
    10. Lue R. Ward Jr. (I)
    11. Mark Warner (Dem)
      candidate for US Senator (Virginia)
    12. Julian D. Waters (I)
    13. Philip F. Way (I)
    14. Donald W. Weaver (Rep)
    15. B. Cameron Webb (Dem)
    16. W. Ligon Webb II (I)
    17. K. Ray Weiland (I)
      candidate for Stuart Mayor
    18. Brian A. Weltch (I)
      candidate for Burkeville Mayor
    19. Amy C. Wentz (I)
    20. Jennifer Wexton (Dem)
    21. Ingrid P. Whitaker (I)
    22. Mark M. Whitaker (I)
    23. Jannis R. "Jan" White (I)
      candidate for Richlands Mayor
    24. Mariah L. White (I)
    25. Trish White-Boyd (Dem)
    26. Michael W. Whittington Sr. (I)
    27. Tonya V. Wicks (I)
      candidate for Cedar Bluff Mayor
    28. Charles R. Wilbur
      candidate for Melfa Mayor
    29. Andrew Wilder (I)
    30. William D. "Bill" Wiley (Rep)
    31. April F. Wilkerson (I)
    32. April Wilkerson (Rep)
    33. Donna W. Wilkerson (I)
    34. Thomas L. Willett (I)
      candidate for Painter Town Council
    35. Curtis D. Williams (I)
      candidate for Alberta Mayor
    36. James E. “Sonny” Williams (I)
    37. LeOtis “Turkey Man” Williams (I)
    38. Robyn R. Williams (I)
    39. John A. Willingham (I)
    40. James G. “Greg” Willis (I)
    41. James P. Wilson (I)
      candidate for Melfa Town Council
    42. Rosemary A. Wilson (I)
    43. Emily Mary Winkey (I)
    44. Warren W. "Ski" Wisneski (I)
      candidate for Cheriton Mayor
    45. Kathryn S. Wittman (I)
    46. Rob Wittman (Rep)
    47. Courtney R. Wolfe (I)
    48. Mark D. Wolfe (Dem)
    49. Carl T. "Shorty" Wolfe Jr. (I)
    50. Rick L. Wood II (I)
    51. James M. “Jim” Woods (I)
    52. Angie K. Woody (I)
    53. Sabrina D. Wooten (I)
    54. Eric V. Wray III (I)
    55. Deon L. Wright (I)
    56. Celeste L. Wynn (I)
  26. Y
    1. Mathew Yancy III (I)
    2. Jonathan M. Young (I)
    3. Julia L. Young (I)
    4. Julia L. Young (I)
  27. Z
    1. Heidi A. Zander (I)
    2. Woody W. Zember (I)
      candidate for Onley Town Council
    3. Jennifer A. Ziros (I)