Change Address

VOTE411 Voter Guide

All Candidates

Indiana
  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
    1. Laura Shurr (Dem)
  1. 1
    1. Joe Biden (Dem)
      candidate for US President
  2. 2
    1. Donald J. Trump (Rep)
      candidate for US President
  3. A
    1. Bob Abbott (Rep)
    2. David H Abbott (Rep)
    3. Philip Abrams (NP)
    4. John W. Adams (Rep)
    5. Cheryl Alcorn (Rep)
      candidate for Cass County Auditor
    6. Laura Alerding
    7. Kristina (Warren) Alexander (Rep)
      candidate for Putnam County Auditor
    8. James Allen (Rep)
    9. Kenneth Allen (NP)
    10. Nancy Allsup (Dem)
      candidate for Vigo County Treasurer
    11. AMANDA E PERKINS
    12. A. Steve Anderson (Dem)
    13. Sharon Anderson (Dem)
    14. MIKE ANDRADE (DEM)
    15. SCOTT T ANGEL
    16. Robert A Armstrong (Rep)
      candidate for County County Council
    17. Diane Arnold (NP)
    18. Jason Wayne Arnold
    19. Jacob Arthur (I)
    20. Janna Arthur (I)
    21. MICHAEL J AYLESWORTH (REP)
    22. L. Renae Azziz (NP)
  4. B
    1. SCOTT BABJAK
    2. Amy Back (Dem)
    3. DONALD (DON) BACSO
    4. Tony Bagato
    5. Alyssa Bailey (Dem)
    6. NORMAN A BAILEY
    7. THOMAS BAINBRIDGE
    8. Ruth Baize
    9. Mark Baker (Dem)
    10. Ruth Baker (Rep)
    11. Scott A. Baldwin (Rep)
    12. ALLENCIA BALLARD
    13. Jim Banks (Rep)
    14. Heather Barajas (Rep)
    15. Frances Barker (Dem)
    16. Steve Bartkus
    17. John L. Bartlett (Dem)
    18. Ed Bassemier (Dem)
    19. Dino Batalis (Rep)
    20. Maria L. Beattey (NP)
    21. Brandon (Brad) Beaver (Rep)
    22. Naomi S. Bechtold (Dem)
    23. LISA BECK (DEM)
    24. Vaneta Becker (Rep)
    25. Brad Beer (Dem)
    26. Robert W. Behning (Rep)
    27. TARA BEILKE
    28. Marie Belzile-Theisz (Dem)
    29. Judith Benckart (Rep)
    30. Jennifer Bennett
    31. Dion Bergeron (Rep)
    32. Matthew Bernacchi (Dem)
    33. David Berry (Rep)
    34. Michael Bienz (Dem)
    35. Jim (Rep)
    36. LARRY R BIGGS
    37. Ela Bilderback (Rep)
    38. Daniel J. Bill
    39. Tracy Bilodeau
    40. Gardiner P. Bink III (Dem)
    41. Jennifer Blackburn
    42. Craig J. Bobay
    43. Thomas William (Tom) Bogigian (Rep)
    44. Mike Bohacek (Rep)
    45. Jake Bohlander (Rep)
    46. Luke (Dem)
    47. Luke Bohm (Dem)
    48. DEBRA BOLANOS
    49. Gary Booth (Rep)
    50. Bruce Borders (Rep)
    51. Erica Boswell (Dem)
    52. Pat Boy (Dem)
    53. Andy (Rep)
    54. Geoff Bradley (Dem)
    55. James W. (Jim) Bramble (Dem)
      candidate for Vigo County Auditor
    56. Jon Brandenberger (Rep)
      candidate for Allen County Coroner
    57. Jean D. Breaux (Dem)
    58. Kevin D. (Dem)
    59. Mike (Rep)
    60. Denny Bridges (Rep)
      candidate for Superior Court Judge
    61. Chris Brown (Rep)
    62. Katie Browning
    63. Theresa Bruno (Dem)
    64. Daniel (Dan)
    65. KENNETH W BUCKLEY
    66. Kimberly Buckley (NP)
    67. Todd Buckmaster
    68. Larry Bucshon (Rep)
    69. ROBERT L BUGGS
    70. SCOT T A BURDAN
    71. Karen S. Burke (NP)
    72. Amy Burke Adams (Dem)
    73. Melvin L. Burks (Non)
    74. Jeremy Burton (Dem)
    75. Justin Busch (Rep)
    76. TERRY D BUTLER
    77. Keely Butrum (Rep)
    78. Susan Byer (Rep)
    79. Vicki J. Byrd (Dem)
  5. C
    1. J. Richard Campbell (Rep)
    2. Stephanie (Summitt) Campbell (Rep)
      candidate for Putnam County Council
    3. Martin Carbaugh (Rep)
    4. Yancey Carpenter (NP)
    5. Phyllis A Carr (Dem)
    6. Brian Carroll (Oth)
      candidate for US President
    7. André Carson (Dem)
    8. JOHN M CASTRO
    9. Kevin J. Cavanaugh
    10. Susan Chamberlin-Dawes
    11. Ed (Rep)
    12. Ed Charbonneau (Rep)
    13. Bryan Chatfield (Dem)
    14. CHRISTINE STRIBIAK
    15. Kathy Chroback (Dem)
    16. CHRIS CHYUNG (DEM)
    17. Michelle (Dem)
    18. DONALD P CLAY
    19. Ramona Coan-Ward (Dem)
    20. Chip Coldiron (Dem)
    21. Aimee Rivera Cole (Dem)
    22. Rebecca L. Coleman (Rep)
      candidate for Vigo County Auditor
    23. D'ANGELO COLES
    24. Todd Colip (Rep)
    25. EMILY CONNER
    26. Anthony J. (Tony) Cook (Rep)
    27. Craig R. Cordi (Rep)
    28. Steve Corona
    29. Pete Cowden (Dem)
    30. Jimmy Cox
    31. Taylor (Raymond) Crane (WI)
      candidate for County County Council
    32. Michael R. Crider (Rep)
    33. William D Critell
    34. Pat Cronk (Dem)
    35. Christi Crosser
    36. Thomas Cummins (Rep)
      candidate for County Surveyor
    37. Earl Cunningham (Rep)
    38. Alexandra M. Curlin (NP)
  6. D
    1. KEEGAN DAMRON (DEM)
    2. Dean Davenport (Rep)
    3. D. J. Davis (Rep)
    4. Gary Davis (Dem)
    5. Wendy Davis (Rep)
    6. Pam Dechert (Dem)
    7. Shirley D. Deckard (NP)
    8. Trent Deckard (Dem)
    9. Randall (Randy) D. Decker (Rep)
    10. Jennifer L DeGroote
    11. Edward O. DeLaney (Dem)
    12. Steve Dellinger (Rep)
    13. Angela Demaree (Dem)
    14. Lawrence J. DeMoss
    15. Emily L Denton (Dem)
    16. Franklin
    17. VIRGINIA (GINNY) DICKMAN-LOPEZ
    18. Steven C. Dillinger (Rep)
    19. JOHN J DOHERTY
    20. Jose Dominguez
    21. Juli Dominguez (Dem)
    22. Stacey A Donato (Rep)
    23. Sarah Donsbach
    24. Howard A. Dorsey Jr. (NP)
    25. Jesse Dotson (Dem)
    26. Karyn Douglas (Rep)
    27. Belinda Drake (Dem)
    28. Jimmie Durnil
  7. E
    1. Ashley Eason (Dem)
    2. EFRAIN (FRANK) DIAZ JR
    3. Jason Eicholtz (L)
    4. Jeff Ellington (Rep)
    5. Angela Elliott (Dem)
    6. Evan Elliott
    7. BILL EMERSON JR (DEM)
      candidate for LAKE COUNTY SURVEYOR
    8. Trohn Enright-Randolph (Dem)
    9. Shawn David
    10. Summer Kiefer Erwin (Dem)
    11. Philip Eskew Jr.
      candidate for MCCSC District 6
  8. F
    1. Randall F (Ind)
      candidate for US President
    2. George A. Farley (Dem)
    3. Zachary R Felger
    4. Paul Arthur Felix (Rep)
    5. John Fencl (NP)
    6. Jorge Fernandez (Dem)
    7. Teresa L. Fields (Dem)
    8. Shaunna D
    9. Bryan Fisher (NP)
    10. Jeffery W. (Jeff) Fisher (Dem)
    11. Mellisa Fisher (Dem)
      candidate for County County Council
    12. Kent Fisk (Rep)
    13. ROGER F FLORKIEWICZ
    14. Erin Fogg (Dem)
      candidate for County County Council
    15. Stephen Folz (Dem)
    16. Veronica Ford (NP)
    17. Darren Forman (Rep)
      candidate for County Coroner
    18. Kelly L. Foulk (NP)
    19. ALAN R FOX
    20. George Franklin Jr. (Rep)
      candidate for Cass County Coroner
    21. Laura Fred-Smith (Dem)
    22. Aaron Freeman (Rep)
    23. Fred Freeman (Dem)
    24. Julie A. French (NP)
    25. John Frey (Rep)
    26. JOHN FREYEK
    27. Kenneth C (Ken) Fries (Rep)
      candidate for County County Council
    28. Todd A. Fry (Dem)
    29. Cathy Fuentes-Rohwer
      candidate for MCCSC District 4
  9. G
    1. Terry Gamblin
    2. Ian Gamroth (Dem)
    3. Scott Garner
    4. Hiawatha F. Garrett (Non)
    5. Randy George (NP)
    6. Deirdre M. George Davis (NP)
    7. Phil GiaQuinta (Dem)
    8. PATTIE JO GIBSON-KING
    9. Phil Gick (Rep)
      candidate for Putnam County Council
    10. Robert
    11. Mark W. Gilpin
    12. Penny Githens (Dem)
    13. C. Susan Glick (Rep)
    14. Beth Glynn
    15. Mike Goebel (Dem)
    16. JESSE GOMEZ
    17. Chuck Goodrich (Rep)
    18. Pat Goodwin (Dem)
    19. Mikeal W. Gordon (NP)
    20. Elizabeth M. Gore (NP)
    21. Mitch Gore (Dem)
    22. Doris L. (DeeDee) Gowan (NP)
    23. Eric Graham (Dem)
    24. Sylvia (Dem)
    25. Connie Gramarossa (Rep)
    26. Susan W. Graves (NP)
    27. M. Paige Green (Rep)
    28. Harold Griffin (Rep)
    29. Dan Guard (Rep)
    30. Stacey Paul Guffey (Rep)
      candidate for Henry County Coroner
    31. Fran C. Gull
    32. Tim Gust (Dem)
  10. H
    1. Jill Anne Hahn (Rep)
    2. Willie Jerome Haile
    3. Christina Hale (Dem)
    4. Leigh Hamer
    5. Carey Hamilton (Dem)
    6. Joe Haney (Rep)
    7. Wayne (Gunny) Harmon (Rep)
    8. Denita Harris (Dem)
    9. EARL L HARRIS JR (DEM)
    10. Sam Harris
    11. Emily Hartman (NP)
    12. TRACY LEE HASKELL
    13. RAGEN HATCHER (DEM)
    14. Ryan Hatfield (Dem)
    15. Valeri Haughton (Dem)
    16. Howie Hawkins (Grn)
      candidate for US President
    17. Carla Hayden (Rep)
    18. Burnice Head (Dem)
    19. Bob Heaton (Rep)
    20. Tom Hedde (Dem)
    21. Dave Heine (Rep)
    22. Mark Heirbrandt (Rep)
    23. ROSE HEJL (REP)
      candidate for LAKE COUNTY RECORDER
    24. Tom Helmer (Rep)
    25. April Hennessey
      candidate for MCCSC District 2
    26. Crystal A. Henry (L)
    27. Stephanie Henry (Dem)
      candidate for County County Council
    28. VANESSA (COACH V) HERNANDEZ-ORANGE
    29. Daryl M. Hill (NP)
    30. Haley Hilliard (NP)
    31. Chauna Leigh Holder
    32. Trey Hollingsworth (Rep)
    33. Ella Hollis (Dem)
    34. Matt Hostettler (Rep)
    35. Cindy Howard (Rep)
      candidate for Cass County Treasurer
    36. Shawn Howard (Ind)
      candidate for US President
    37. Mary F. Howard-Hamilton (Non)
    38. Howard Howe (Rep)
    39. William J. Hughes (Rep)
    40. David Hunt (Rep)
    41. John Hunt
    42. John Hurley (Dem)
    43. Pablo Hurtado III (Dem)
    44. Todd Huston (Rep)
    45. Benita T. Hutt
  11. I
    1. Bruce Ide (Rep)
    2. DONNA IVEY-BRYANT
  12. J
    1. CAROLYN B JACKSON (DEM)
    2. Louise Jackson
    3. Victor D. (Action) Jackson (NP)
    4. William Jackson (Dem)
    5. John Jacob (Rep)
    6. JASON JAQUES
    7. Malcom Dean Jarrell (I)
    8. Glenna Jehl
    9. Debra S. Jenkins (Dem)
    10. John D. Jessup (Rep)
    11. Chris Jeter (Rep)
    12. JOHN O'BRIEN
    13. Blake Johnson (Dem)
    14. Carl A. Johnson IV
    15. GLENN I JOHNSON
    16. James L. Johnson Jr. (Oth)
      candidate for US President
    17. Lacy M. Johnson III (Dem)
    18. Steven Johnson (NP)
    19. JAWANN JONES
    20. Regenia Jones
    21. Linda Journey (Dem)
    22. Christopher N Judy (Rep)
    23. JUDY C DUNLAP
  13. K
    1. KAREN E CURTIS
    2. Nichole Kelley (NP)
    3. Craig (Rep)
    4. Kyle Kerley (Rep)
      candidate for County County Council
    5. Brett Kessler (Rep)
    6. Joe Kiefer (Rep)
    7. Stacy D. Killion (Non)
    8. Scott J (Dem)
    9. Cynthia L. Kirchhofer (Rep)
    10. Ashley Klein (Dem)
    11. Keith K. Klein
      candidate for MCCSC District 5
    12. William Klepper (Dem)
    13. David Knight (Rep)
    14. Angela Koehler Lindsey (Rep)
    15. Vidya Kora (Dem)
    16. CHARLES R KOUDER
    17. Karl (Dem)
    18. Kara Elaine Krothe (Dem)
    19. Tracey Horton Krueger (NP)
    20. PATRICK KRULL
  14. L
    1. Jill Laker (NP)
    2. Aaron T Lamb (NP)
    3. Carl Lamb (Rep)
    4. Stephanie D Lambert
    5. Leisa Lane (Dem)
    6. Barbara A. Lawrence (Dem)
    7. Cindy Ledbetter (Rep)
    8. Josh LeDonne (Rep)
      candidate for Cass County Surveyor
    9. Don Lehe (Rep)
    10. Matthew S Lehman (Rep)
    11. Jean Leising (Rep)
    12. Martha(Marty) Lemert (Dem)
    13. Theodor H. (Ted) Lemke (Rep)
      candidate for Vigo County Coroner
    14. Daniel J (Dan) Leonard (Rep)
    15. Steven D
    16. Samuel Q. A. Levine (Rep)
    17. WILLIAM LEWTER
    18. MARK LEYVA (REP)
    19. Paul G. Lockhart (Non)
    20. Steve Lockyear (Dem)
    21. Abram Loeb (Ind)
      candidate for US President
    22. Temeka Lomax (NP)
    23. Becky Meteja (Dem)
    24. Brandi M. London (NP)
    25. Amy R. Lore (Non)
    26. Aaron D. Loudermilk (Dem)
    27. Marsha Lovejoy
      candidate for MCCSC District 4
    28. Robin D. Lowder (Rep)
    29. Jacqueline L. (Jackie) Lower (Non)
    30. Duane E Lutz
  15. M
    1. Neil Y Mack (Rep)
    2. Jake Madore (Dem)
    3. Martin J. Mahern (Dem)
    4. Sue Maki (Rep)
    5. JANICE M MALCHOW
    6. Ethan Manning (Rep)
    7. GEORGE MARCINIAK
    8. Fred (Rep)
    9. E. Thomasina Marsili (Dem)
    10. CAMERON J MARTIN
    11. Joshua Masquelier (Rep)
    12. Lynn T. Matchett (NP)
    13. Jennifer Matthias
    14. John Matwyshyn (Rep)
    15. AKILIA MCCAIN
    16. Jessica McClellan (Dem)
    17. Valerie McCray (Ind)
      candidate for US President
    18. Beverly J. McDermott-Piazza (Dem)
    19. Timothy Sean
    20. Geoff McKim (Dem)
    21. Kendra McKnight (NP)
    22. Bill McLane (Rep)
    23. Lori
    24. April Mcmanus (NP)
    25. LISA A MCMILLION-MILLER
    26. Khrisma A Mcmurray (NP)
    27. Wendy McNamara (Rep)
    28. Kenneth (Ken) McWilliams (Dem)
    29. JENNIFER L (JENNIE) MEDLEN
    30. EDDIE D MELTON (DEM)
    31. Jerry Melvin (Dem)
    32. Ken Mertz (NP)
    33. Larry J. Metzler (NP)
    34. Kyle R Miller (Dem)
    35. Page L. Miller
    36. Tonya L. Millis (L)
    37. Betsy Mills (Rep)
    38. Bradley M Mills
    39. Robin M. Mills (Rep)
    40. Kathy Minnick (Rep)
    41. Doris Minton Mcneill (Dem)
    42. KYLE MITSCH
    43. Justin Moed (Dem)
    44. Timothy Moehl
    45. Monte J
    46. Mike Mollenhauer (Dem)
    47. Dan Montgomery (Dem)
    48. Venita J. Moore (NP)
    49. Doran Moreland (NP)
    50. Clay Morgan (Rep)
    51. Bob Morris (Rep)
    52. Derek Morris (Dem)
    53. Donald W. (Don) Morris (Dem)
    54. Mike Morris (Rep)
    55. Alan Morrison (Rep)
    56. Charles (Chuck) Mosely (Dem)
    57. Paul G Moss
    58. Richard Mrozinski (Rep)
    59. FRANK J MRVAN (DEM)
    60. Cheryl Munson (Dem)
    61. LUCINDA (CINDY) MURPHY
    62. Cheryl Musgrave (Rep)
    63. Wendy Muston (NP)
    64. Dr. Janie Myers (Dem)
      candidate for Vigo County Coroner
    65. Jon Myers (Rep)
      candidate for Putnam County Coroner
    66. Leah Myers (Non)
    67. Scott Myers
  16. N
    1. David K. Najjar (Rep)
    2. Steven R Nation (Rep)
    3. Todd Nation (Dem)
    4. Steven B. Neice (Rep)
    5. Amie Neiling (Dem)
    6. Nicholas Nelson (Dem)
      candidate for Allen County Surveyor
    7. Robert Nelson Jr.
    8. Chris Newkirk (Dem)
    9. Bradley M. (Brad) Newman (Rep)
    10. NICOLE DAVENPORT
    11. Jordan Nienaber (Dem)
    12. Travis L. Norris (Rep)
    13. Ellis S Noto (NP)
    14. Adam M. Novotney (Rep)
  17. O
    1. Timothy O'connor (Rep)
    2. Cynthia Renéa Oda (Dem)
    3. JULIE OLTHOFF (REP)
    4. JESUS LUIS ORTIZ
    5. J. Keith Owens
  18. P
    1. Renee Pack (Dem)
    2. Larry Parker (Rep)
      candidate for Putnam County Council
    3. Sarah E. Parks-Reese
    4. Tiffany Pascoe
    5. DAVID J PASTRICK (DEM)
      candidate for LAKE COUNTY CORONER
    6. ALICIA A PAUL
    7. Randy Paul (Grn)
    8. Tonda Pauley (Dem)
    9. Steve Peckinpaugh (Dem)
    10. Greg Peete (Rep)
    11. Gretchen S. Pennington
    12. Nelson Peters (Rep)
    13. Claudette Peterson (Dem)
    14. Daniel Petrie (Rep)
    15. Tonya Pfaff (Dem)
    16. Amy Pictor
    17. Matt Pierce (Dem)
    18. REGINA (GINA) PIMENTEL (DEM)
      candidate for LAKE COUNTY RECORDER
    19. Bobbi Plummer (Rep)
    20. Ann H Poindexter
    21. James (Jim)
    22. ROZ PONDO
    23. Eric D Poole Sr. (Dem)
    24. FRANCISCO (FRANK) PORRAS
    25. Debora (Dem)
    26. Gregory W Porter (Dem)
    27. Jim Pressel (Rep)
    28. Beth A. Prindle (NP)
    29. Will Pritchard (NP)
    30. Cherrish S. Pryor (Dem)
    31. Crystal Puckett (NP)
  19. Q
    1. Fady Qaddoura (Dem)
  20. R
    1. Brandon Randall (NP)
    2. LONNIE M RANDOLPH (DEM)
    3. Zachary Rascher (Rep)
    4. Lakshmi (Lucky) Reddy (Dem)
    5. Christopher Redmaster (I)
    6. WILMA E REED
    7. Kenny Reese (Dem)
    8. Mark A Renholzberger (L)
    9. MICHAEL C REPAY (DEM)
    10. Destry Richey (Rep)
    11. Jason Alan Richey (Rep)
    12. Melissa A. Richey (NP)
    13. Morgan Rigg (L)
    14. Felipe Jesus Rios (Rep)
    15. KAREN J ROBBINS
    16. Michael Roberts (Dem)
    17. Adrienne Rogers
    18. MICHAEL J ROGERS
    19. Shawn Rounds (NP)
    20. Deborah Rouse (Ind)
      candidate for US President
    21. William Royce (Rep)
    22. Ryan C. Royer (Rep)
    23. John C. Ruckelshaus (Rep)
    24. Andy Ruff (Dem)
    25. Stephen L. Rust (Rep)
      candidate for Henry County Surveyor
  21. S
    1. Alex Sabol (Dem)
    2. Jack E. Sandlin (Rep)
    3. Jeff Santana (Dem)
    4. Ronald (Ronnie) Saunders III (Dem)
    5. Thomas Saunders (Rep)
    6. Emily Sawyer (Dem)
    7. Donna Schaibley (Rep)
    8. GERRY J SCHEUB (DEM)
    9. Victor Schleich (Dem)
    10. Luke W. Schmitt (Rep)
    11. John P. Schmitz (Rep)
    12. Lisa G. Schmitz (NP)
    13. Tom
    14. Joe Schriner (Ind)
      candidate for US President
    15. Karen Schuldt (NP)
    16. Charlotte Scott (Dem)
    17. Steven M. Screeton
    18. Gary W. Sexton (Dem)
    19. Robin Shackleford (Dem)
    20. Matthew A. Sheehan (Dem)
    21. David Adam Sheller
    22. Amanda J. Shera
    23. Joani Shields (Dem)
      candidate for Monroe County Coroner
    24. ANDREW SHIH
    25. Judith Jefferis Shore (NP)
    26. Ben Shoulders (Dem)
    27. DEBRA SIKMA
    28. HAL SLAGER (REP)
    29. Bernadette Brier (I)
    30. Lee Sloan (Dem)
      candidate for Marion County Coroner
    31. Ben Smaltz (Rep)
    32. BRIAN M SMITH
    33. Catherine Smith (Dem)
      candidate for Monroe County Auditor
    34. Christina Smith (NP)
    35. David F Smith (Dem)
    36. Jeremy Smith (Lib)
    37. Matthew Smith
      candidate for MCCSC District 2
    38. Susan Marie Smith (Rep)
    39. Thomas A. Smith
    40. VERNON G SMITH (DEM)
    41. Edmond Soliday (Rep)
    42. Kent H Somers
    43. Steve
    44. Jeff Sorg (Rep)
      candidate for Allen County Surveyor
    45. Lois Sosinski (Dem)
    46. SHAWN M SPAIN
    47. Bill Spalding (Rep)
    48. Victoria Spartz (Rep)
    49. Mike Speedy (Rep)
    50. Lynne Spevak (Dem)
    51. Tim Stabosz (Rep)
    52. Mike Stajduhar (Rep)
    53. Sloane Standley (Dem)
    54. Carl (Mike) Steele
    55. Emma Steele (Dem)
    56. J. Bryon Stephens (I)
    57. Michael M Stephenson (Dem)
    58. STEVEN L BUCKO
    59. STEVEN M KISSEL
    60. Heather Stevens (Rep)
    61. David Stillinger (Rep)
    62. Matt Stolle
    63. EDWARD STONE
    64. MICHAEL STRAUSS (L)
    65. Audrey Marie Strecker (NP)
    66. Christopher Stried (Ind)
      candidate for US President
    67. Debbie Stucki (Rep)
    68. CYNTHIA (CINDY) SUES
    69. Holly Sullivan (Rep)
    70. Jim Sullivan (Rep)
    71. Vanessa J. Summers (Dem)
    72. Derek Sutton (NP)
    73. Josie Swalls-Thompson (Rep)
      candidate for Vigo County Treasurer
    74. Lynn Swanson (Rep)
    75. Chris Switzer (Rep)
    76. SYLVIA PEDROZA
  22. T
    1. GEORGE J TAGLER JR
    2. Susie (Dem)
    3. Cheryl V. Talley Black (Dem)
    4. TARA K TAUBER-SHAW
    5. Greg Taylor (Dem)
    6. Larry Taylor (NP)
    7. LuCinda (Cindy) Taylor Freund (Rep)
    8. Patrick J. Terry, Sr. (NP)
    9. Ron Thieme
    10. DELENA THOMAS
    11. Dottie Thomas (Rep)
    12. Julie Thomas (Dem)
    13. Suzanne M Thomas
    14. Paul J. Tinkle (Rep)
    15. JERRY TIPPY (REP)
    16. Stacee (Joy) Todd (Dem)
      candidate for Vigo County Recorder
    17. CARLOS TOLLIVER
    18. Jerry Torr (Rep)
    19. JOYANN TORREZ
    20. Jacinda Townsend Gides
      candidate for MCCSC District 6
    21. Bill Treadway (Rep)
    22. Terry L Trent (Rep)
    23. Andrea R. Trevino
    24. LaShauna R. Triplett (NP)
    25. Brad Tucker
      candidate for RBBSC At Large
    26. Ken Tucker (L)
    27. Ron Turpin
  23. U
    1. Michael G. Uhrick (Rep)
  24. V
    1. Estella VanDeventer (NP)
    2. Heath VanNatter (Rep)
    3. Wilma
    4. Mike Vick (Dem)
    5. Andrew Vinson (Dem)
      candidate for Cass County Surveyor
    6. RICHARD (RICK) E VOLBRECHT JR
  25. W
    1. Latrina Wagner (Dem)
    2. Perry Wainman (Dem)
      candidate for Putnam County Coroner
    3. Larrin Wampler (Rep)
    4. Sue Wanzer
      candidate for MCCSC District 2
    5. Kenton C. Ward (Rep)
    6. Natalie J.
    7. BRENT A WATTS
    8. Phil Webster (Dem)
    9. Kasey Wells (Ind)
      candidate for US President
    10. Andy Whitehurst (Dem)
    11. Benny Whitlock (Dem)
      candidate for Putnam County Council
    12. Dan L. (Dem)
    13. TOM WICHLINSKI (REP)
    14. DENNIS D WILKENING
    15. CRISTINA (GUERRERO-WHITE) WILLIAMS
    16. Gloria Williams (NP)
    17. Mitchell Williams (Ind)
      candidate for US President
    18. Tracy Williamson (Rep)
    19. David J. Willis (Dem)
    20. Clint Wilson
    21. Lee Wilson Jr.
    22. Joie Winski (Dem)
    23. Diana Winsted-Smith (Rep)
      candidate for Vigo County Recorder
    24. Daqavise Winston (NP)
    25. INGRID SCHWARZ WOLF
    26. Gary (Woody) Woodruff (Dem)
    27. Amy Word
    28. Jeff Worthington
  26. Y
    1. Shelli Yoder (Dem)
    2. R. Michael Young (Rep)
  27. Z
    1. Angie Zeck (Dem)
      candidate for Cass County Coroner
    2. David M. Zent
    3. Dennis J. Zent (Rep)
    4. Maureen Zimmerman (Rep)