Change Address

VOTE411 Voter Guide

All Candidates

Missouri
  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
  1. A
    1. Vic Abundis (Dem)
    2. Will Akin (Rep)
      candidate for Clay County Sheriff
    3. Vic Allred (Rep)
    4. Mark Anderson
    5. Lauren Arthur (Dem)
    6. Ashley Aune (Dem)
  2. B
    1. Jean Peters Baker (Dem)
    2. Tracy Baldwin (Rep)
      candidate for Clay County Assessor
    3. Jerome Barnes (Dem)
    4. Neal Barnes (Dem)
    5. Dustin Bell (Dem)
    6. Jack Bondon (Rep)
    7. John D. Boyd, Jr. (Rep)
    8. Rick Brattin (Rep)
    9. Chris Brown (Rep)
    10. Richard Brown (Dem)
    11. Janet Burlingame (Dem)
    12. Ingrid Burnett (Dem)
    13. Shanna L. Burns (Rep)
  3. C
    1. Bruce Cantwell (Dem)
      candidate for Clay County Assessor
    2. Jon Carpenter (Dem)
    3. Tracey Chappell (Rep)
    4. Steve Cheslik (Rep)
      candidate for Cass County Treasurer
    5. Emanuel Cleaver II (Dem)
    6. Jeff Coleman (Rep)
    7. David Cox (Rep)
  4. D
    1. Michael Davis (Rep)
    2. Ryan Derks (Rep)
    3. Rhonda R Dolan (Dem)
    4. Robin Dominick (L)
  5. E
    1. Jeremy Eden (Dem)
    2. Mark Ellebracht (Dem)
    3. Mike Englert (Dem)
  6. F
    1. Daryl Forte (Dem)
    2. Pat Fowler
  7. G
    1. Sam Graves (Rep)
  8. H
    1. Mike Haffner (Rep)
    2. Chris Hager (Dem)
    3. Vicky Hartzler (Rep)
    4. Jim Higgins (L)
    5. Eric Holmes (Rep)
    6. Chris Horn
    7. Josh Hurlbert (Rep)
  9. I
    1. Keri Ingle (Dem)
  10. J
    1. Michael L. Johnson (Dem)
    2. Ryan Johnson (Rep)
    3. Randy Jones (Rep)
  11. K
    1. Daniel Karam (Grn)
    2. Bill E. Kidd (Rep)
    3. Wade Hugh Kiefer (Dem)
    4. Raymond Kinney (Dem)
    5. Monty Kisner (Rep)
    6. Nathan Kline (Grn)
    7. Steven K. Koonse (L)
  12. L
    1. Patty Lewis (Dem)
  13. M
    1. Ashley Bland Manlove (Dem)
    2. David Martin (Rep)
    3. Dan Mason (Rep)
    4. Lydia McEvoy (Rep)
    5. Andrew Miller (L)
  14. N
    1. Bob Nance (Rep)
      candidate for Clay County Treasurer
    2. Maggie Nurrenbern (Dem)
  15. O
    1. Mark Owen (Rep)
      candidate for Platte County Sheriff
    2. Brady Lee ODell (Dem)
  16. P
    1. Cameron Pack (L)
    2. David Park
 (Dem)
    3. Jon Patterson (Rep)
    4. Wick Pickard (Dem)
      candidate for Clay County Sheriff
    5. Greg Pierson
    6. Samantha Price (Rep)
  17. R
    1. Roger Raffety (Rep)
      candidate for Cass County Assessor
    2. Randy Railsback (Rep)
    3. Greg Razer (Dem)
    4. Rodger L. Reedy (Rep)
    5. Doug Richey (Rep)
    6. Vicki Riley (Rep)
    7. Cathy Rinehart (Dem)
    8. John Joseph Rizzo (Dem)
    9. Rick Roeber (Rep)
    10. Wes Rogers (Dem)
    11. Gena L. Ross (Dem)
    12. Sarah Mill Rottgers (Rep)
    13. Rory Rowland (Dem)
  18. S
    1. Chris Sander (Rep)
    2. Robert Sauls (Dem)
    3. Art Schaaf (Dem)
    4. David Seamon
    5. Jonathan Sessions
    6. James Shackelford (Dem)
    7. Mark A. Sharp (Dem)
    8. Brenda Shields (Rep)
    9. Connie Simmons (Dem)
    10. Lindsey Simmons (Dem)
    11. Sean Smith (Rep)
    12. Dan Stacy (Rep)
  19. T
    1. Megan Thompson (Rep)
    2. Terry Thompson (Rep)
    3. Annette Turnbaugh (Dem)
  20. V
    1. Joe Vanover (Rep)
    2. Brandt Vircks (Rep)
  21. W
    1. Helen Wade
    2. Barbara Anne Washington (Dem)
    3. Emily Weber (Dem)
    4. Jeff Weber (Rep)
      candidate for Cass County Sheriff
    5. Steve West (Rep)
    6. Rob Willard (Rep)
    7. Dagmar Wood (Rep)
    8. Nola Wood (Rep)
  22. Y
    1. Bill Yarberry (Rep)
    2. Yolanda Young (Dem)
    3. Mickey Younghanz (Rep)