Change Address

VOTE411 Voter Guide

All Candidates

Texas
  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
  1. 1
    1. Lorraine Birabil - DEM
    2. Kourtnei Westover (Dem)
    3. Sarah Yates
      candidate for SAMPLE DCCCD Trustee
  2. 2
    1. James Armstrong III - DEM
  3. A
    1. Reggie Abraham (N)
    2. Jim R. Alexander
      candidate for Denton ISD Place 6
    3. Timothy P. Anders (N)
  4. B
    1. Richard Bachus (Rep)
    2. Doug Boydston (Rep)
    3. Lee Ann Breading (Rep)
    4. Jason Burdine (N)
  5. C
    1. Christopher Caldwell (N)
      candidate for Stafford MSD
    2. Jaclyn Carrington
    3. Lynn Clark
    4. Curtis J. Cornelious
  6. D
    1. Josh Dale (N)
    2. Brian Darby
    3. Isaac Davila (N)
    4. Monica De La Cruz Hernandez (Rep)
    5. Monica de La Cruz-Hernandez (Rep)
    6. Steve DeGregorio (N)
    7. Helen Delgadillo (Dem)
    8. Pedro Delgadillo (Rep)
    9. Michael Dillard (N)
      candidate for Katy ISD, Position 4
    10. DISH
      candidate for Dish Town Council
    11. John Doe (Rep)
    12. Mary Doe (Dem)
    13. Allison Drew (N)
    14. Richard DuPree
  7. E
    1. Denton County Elections
    2. Charlie Espinoza (Dem)
    3. Norman Esquivel Jr. (Rep)
    4. Susan Kroll Euton (N)
  8. F
    1. William Ferguson (N)
    2. Robert A. Fiester
    3. Barbara Fleming
    4. Danny Fletcher (Rep)
    5. Michelle French (Rep)
  9. G
    1. Eric Garza (Dem)
    2. Bill Gatlin
    3. TJ Gilmore
    4. Charles Grimes
  10. H
    1. Rebecca Kennelly Haas (N)
    2. Tiffany L. Haertling (Rep)
    3. Matthew Haines
    4. Mitch Hammonds
      candidate for Sanger ISD Place 6
    5. Johnny Hammons Jr (Rep)
    6. Angie Hanan (N)
    7. Kristi Hassett
    8. Steve Heath
    9. Alicia Hernandez
  11. J
    1. Ronny Jackson (Rep)
    2. Chris Janicek (N)
    3. Kim R. Janke (N)
    4. Jacqueline Jean-Baptiste (N)
      candidate for Stafford MSD
    5. Morris Johnson
      candidate for SAMPLE DCCCD Trustee
    6. Don Jones (N)
    7. Jerry Jones (L)
    8. Alice S. Jozwiak (N)
  12. K
    1. John Kixmiller
    2. Ryan Krause (Rep)
    3. Ryan Krause (Rep)
  13. L
    1. Bill Lacy (N)
      candidate for Katy ISD, Position 5
    2. Taylor Landin (N)
    3. Jennifer Lane (N)
    4. Serena Leply
    5. Omar Lucio (Dem)
    6. Eddie Lucio Jr (Dem)
  14. M
    1. Ken Mathew (N)
    2. Michael McClellan
    3. Bruce McFarling (Rep)
    4. Bridget Melson
    5. Clint Mendonca (N)
      candidate for Stafford MSD
    6. Tracy Scott Miller
    7. Evalyn W. Moore (N)
    8. Marc A. Morales (N)
    9. Pedro "Pete" Munoz (Dem)
    10. Tracy Murphree (Rep)
      candidate for Denton County Sheriff
  15. N
    1. Jack Nelson
  16. O
    1. Richard Olson (N)
  17. P
    1. Keith Parker (N)
    2. Parrent Jeff
    3. Paul Kenney
    4. Fred Peña (Dem)
  18. R
    1. Jaime Rene Chavana (Dem)
    2. Doug Robison (Rep)
    3. Dan Rochelle (Rep)
    4. Shirley Rose-Gilliam (N)
  19. S
    1. Greg Sagan (Dem)
    2. Adam Sanchez (N)
    3. Bill Scherer
    4. Greg Schulte (N)
      candidate for Katy ISD, Position 5
    5. Sherry Shipman (Rep)
    6. Sally Smith (Grn)
    7. Eddie Solis (Dem)
    8. Patricia Sosa-Sánchez
      candidate for Denton ISD Place 7
    9. Sara Stapleton Barrera (Dem)
    10. SUD
    11. SUD
    12. SUD
    13. SUD
    14. SUD
    15. SUD
  20. T
    1. Kristin Tassin (N)
    2. Joseph Thompson (L)
    3. Zach Thompson
      candidate for Sanger ISD Place 7
    4. Dana Townsend (Dem)
    5. Bob Troyer
    6. Michael Truitt (Rep)
    7. Gus Trujillo (Dem)
  21. V
    1. Vacant
      candidate for Sanger ISD Place 1
    2. Ashley Vann (N)
      candidate for Katy ISD, Position 3
    3. Mark Vargus
  22. W
    1. Terry Walsh (Rep)
    2. Darrell West
    3. Charlotte Wilcox
    4. Denetta R. Williams (N)
    5. Cecil Willis (N)
    6. Grant Wills
    7. Leah Wilson (N)
      candidate for Katy ISD, Position 4
    8. George Wilthers
    9. Josh Winegarner (Rep)
    10. John Wright (Dem)
  23. Z
    1. Joe Zimmerman (N)
    1. Gabriela “Gaby” Garcia (Dem)