Change Address

VOTE411 Voter Guide

All Candidates

Maryland
  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
  1. 1
    1. Christopher T. Adams (Rep)
    2. Ellery Adams (Rep)
    3. Scott A. Adams (Rep)
      candidate for Cecil County Sheriff
    4. Wes Adams (Rep)
    5. Brian Albert (Rep)
    6. Robyn Allen (N)
    7. Marcus Alzona (Rep)
      candidate for Senator District 16
    8. Ed Amatetti (Rep)
    9. Bob Amato (Rep)
    10. Carl Anderton, Jr. (Rep)
    11. Charles Anthony (Rep)
    12. Chike Anyanwu (Rep)
      candidate for House of Delegates 21
    13. Steven James Arentz (Rep)
      candidate for House of Delegates 36
    14. Lauren Arikan (Rep)
      candidate for House of Delegates 7
    15. Doug Arnold (Rep)
    16. James Ashburn (Rep)
    17. Albert "Allie" Babcock (Rep)
    18. Jack Bailey (Rep)
      candidate for Senator District 29
    19. Mark E. Bailey (Rep)
      candidate for House of Delegates 32
    20. Margaret "Peggy" Bair (Rep)
    21. Terry L. Baker (Rep)
    22. Richard Banach (Rep)
    23. Jeremy Baron (Rep)
      candidate for House of Delegates 46
    24. Gail H. Bates (Rep)
      candidate for Senator District 9
    25. Wendell R. Beitzel (Rep)
      candidate for House of Delegates 1A
    26. Brooks Bennett (Rep)
    27. Chip Bertino (Rep)
    28. Amanda Bessicks (Rep)
    29. Stephanie Boston (Rep)
      candidate for Senator District 10
    30. Joseph C. Boteler, III (Rep)
      candidate for House of Delegates 8
    31. Christopher Eric Bouchat (Rep)
    32. Randy Bounds (Rep)
    33. Mike Bowersox (Rep)
      candidate for House of Delegates 3A
    34. Susan Richardson Braniecki (Rep)
    35. Julie D. Brewington (Rep)
    36. Creade Brodie, Jr. (Rep)
    37. Jason C. Buckel (Rep)
      candidate for House of Delegates 1B
    38. Madison "Jim" Bunting, Jr. (Rep)
    39. Kimberly McCoy Burns (Rep)
    40. Suzanah Cain (Rep)
    41. Chuck Callahan (Rep)
      candidate for Talbot County Council
    42. Tim Cameron (Rep)
    43. Dave Campbell (Rep)
      candidate for House of Delegates 28
    44. Tony Campbell (Rep)
      candidate for U.S. Senator
    45. John T. Cannon (Rep)
    46. Grover Green Cantwell, Jr. (Rep)
    47. Dave Caporale (Rep)
    48. Mary Beth Carozza (Rep)
      candidate for Senator District 38
    49. Maureen Carr-York (Rep)
    50. Elizabeth "Betty" Carroll (Rep)
    51. Paul S. Carroll (Rep)
    52. Kimberly Jean Cascia (Rep)
    53. Andrew Cassilly (Rep)
    54. Bob Cassilly (Rep)
      candidate for Senator District 34
    55. Brian Chisholm (Rep)
    56. Michael Christman (Rep)
    57. Bud Church (Rep)
    58. Barrie S. Ciliberti (Rep)
      candidate for House of Delegates 4
    59. Gerald W. "Jerry" Clark (Rep)
    60. Victor Clark Jr. (Rep)
      candidate for Senator District 44
    61. Jeff Cline (Rep)
    62. Joe Cluster (Rep)
      candidate for House of Delegates 8
    63. Bob Cockey (Rep)
      candidate for House of Delegates 12
    64. Richard F. Colburn (Rep)
    65. Charles M. Jr. Coles (Rep)
    66. Eric Scott Colvin (Rep)
    67. Shawn Conley (Rep)
    68. Laura Nan Cook (Rep)
    69. Frank E. Cooke (Rep)
    70. Mike Corbin (Rep)
    71. Chris Corchiarino (Rep)
    72. Paul D. Corderman (Rep)
      candidate for House of Delegates 2B
    73. Bill Coutz (Rep)
    74. Dan Cox (Rep)
      candidate for House of Delegates 4
    75. Amy J. Craig (Rep)
    76. Todd Crandell (Rep)
    77. Kathleen Kositzky Crank (Rep)
    78. Jim Crawford (Rep)
      candidate for House of Delegates 28
    79. Joe Crawford (Rep)
    80. Matt Crisafulli (Rep)
    81. Kathleen Crossan (Rep)
    82. Edward C. Crossland (Rep)
    83. Carolyn L. Crouch (Rep)
    84. Bob Culver (Rep)
    85. Vicky Cutroneo (N)
    86. Richmond Davis (Rep)
    87. Bill Day (Rep)
      candidate for House of Delegates 16
    88. Brian DeLeonardo (Rep)
    89. William A. Devine III (Rep)
    90. Heather DeWees (Rep)
    91. Jim DeWees (Rep)
    92. Mike Diffendal (Rep)
    93. Christine Digman (Rep)
      candidate for Senator District 46
    94. Frank Divilio (Rep)
      candidate for Talbot County Council
    95. Larry W. Dodd (Rep)
    96. Helen Domenici (Rep)
      candidate for House of Delegates 19
    97. Kevin Dorrance (Rep)
      candidate for House of Delegates 14
    98. Bill Dotson (Rep)
      candidate for Senator District 28
    99. Richard Douglas (Rep)
      candidate for House of Delegates 21
    100. Leslie M. Downs (Rep)
    101. Robert Drozd (Rep)
      candidate for Senator District 14
    102. Dan Duggan (Rep)
    103. Kathleen Dumais (Dem)
      candidate for House of Delegates 15
    104. Phil Dumenil (Rep)
    105. Kathi Dulin Duvall (Rep)
    106. James Dvorak (Rep)
      candidate for House of Delegates 3A
    107. Robert Dyer (Rep)
    108. Jamie Dykes (Rep)
    109. Adelaide "Addie" Eckardt (Rep)
      candidate for Senator District 37
    110. George C. Edwards (Rep)
      candidate for Senator District 1
    111. Paul C. Edwards (Rep)
    112. Theodore "Ted" Elder (Rep)
    113. Mike Evans (Rep)
    114. Patty Ewing (Rep)
      candidate for House of Delegates 32
    115. Ron Fearins (Rep)
    116. Al Feldstein (Rep)
    117. Patricia Fenati (Rep)
      candidate for House of Delegates 14
    118. Robin Ficker (Rep)
    119. Amanda Fiedler (Rep)
    120. Chris P. Fiotes, Jr. (Rep)
    121. Charles Fisher (Rep)
    122. Mark N. Fisher (Rep)
    123. Bob Flanagan (Rep)
      candidate for House of Delegates 9B
    124. Felicia Folarin (Rep)
    125. William "Bill" Folden (Rep)
      candidate for House of Delegates 3B
    126. Daniel Franklin (Rep)
    127. David Fraser-Hidalgo (Dem)
      candidate for House of Delegates 15
    128. Dennis E. Frazier (Rep)
    129. Jim Fredericks (Rep)
    130. Richard D. Fritz (Rep)
    131. Jason C. Gallion (Rep)
      candidate for Senator District 35
    132. Joseph Gamble (Rep)
      candidate for Talbot County Sheriff
    133. Tom Gardner (Rep)
    134. Wess Garner (Rep)
    135. Ron George (Rep)
      candidate for Senator District 30
    136. Jeff Ghrist (Rep)
      candidate for House of Delegates 36
    137. Craig Giangrande (Rep)
      candidate for Senator District 3
    138. Verelyn Gibbs Watson (Rep)
      candidate for House of Delegates 39
    139. Chelsea Gill (Rep)
    140. Bob Glascock (N)
    141. Glen Glass (Rep)
    142. Robin L. Grammer (Rep)
      candidate for House of Delegates 6
    143. John Grasso (Rep)
      candidate for Senator District 32
    144. Randy Guy (Rep)
    145. Katherine Beane Hager (Rep)
    146. Jessica Haire (Rep)
    147. Libby Hall (Rep)
    148. Laurie Halverson (Rep)
      candidate for House of Delegates 15
    149. Earl "Buddy" Hance (Rep)
    150. George H. Harman (Rep)
      candidate for House of Delegates 10
    151. Andy Harris (Rep)
    152. Bill Harris (Rep)
    153. Melanie Harris (Rep)
      candidate for House of Delegates 12
    154. Mike Hart (Rep)
    155. Wayne A. Hartman (Rep)
    156. Lee Havis (Rep)
      candidate for Senator District 21
    157. Kris Heiser (Rep)
    158. George Ivan Hernandez (Rep)
      candidate for House of Delegates 17
    159. Stephen S. Hershey Jr. (Rep)
      candidate for Senator District 36
    160. Linda M. Hess (Rep)
    161. Michael Hewitt (Rep)
    162. Deb Hill (Rep)
    163. Jim Hinebaugh, Jr. (Rep)
    164. Amie Hoeber (Rep)
    165. Gary Hofmann (Rep)
    166. Larry Hogan / Boyd K. Rutherford (Rep)
    167. Joe Holloway (Rep)
    168. Joseph D. "Joe" Hooe (Rep)
      candidate for Senator District 12
    169. Kevin Bailey Hornberger (Rep)
    170. Charles T. Horner (Rep)
    171. Michael Hough (Rep)
      candidate for Senator District 4
    172. Seth Howard (Rep)
    173. Will Howard (Rep)
    174. Sheri Robinson Hubbard (N)
    175. Thomas E. "Tim" Hutchins (Rep)
    176. Jae Hwang (Rep)
    177. Rick Impallaria (Rep)
      candidate for House of Delegates 7
    178. Cheryl Jacobs (Rep)
    179. Harvey Jacobs (Rep)
      candidate for House of Delegates 15
    180. Jay A. Jacobs (Rep)
      candidate for House of Delegates 36
    181. Marlena Jareaux (Rep)
    182. J. B. Jennings (Rep)
      candidate for Senator District 7
    183. Wade Kach (Rep)
    184. Matthew Kaliszak (Rep)
      candidate for House of Delegates 10
    185. Raj Kathuria (Rep)
    186. Wayne K. Keefer (Rep)
    187. Christy Kelly (Rep)
    188. Marc Kilmer (Rep)
    189. Lisa Kim (Rep)
    190. Marc A. King (Rep)
      candidate for House of Delegates 15
    191. Nicholaus R. Kipke (Rep)
    192. Trent Kittleman (Rep)
      candidate for House of Delegates 9A
    193. Allan H. Kittleman (Rep)
    194. Susan Krebs (Rep)
      candidate for House of Delegates 5
    195. Charles Laird (Rep)
    196. Ted LeBlanc (Rep)
    197. Michael Lee (Rep)
    198. Wilbur Levengood, Jr. (Rep)
    199. Mike Lewis (Rep)
    200. John Liao (Rep)
    201. Dawne Lindsey (Rep)
    202. Merrill W. Lockfaw, Jr. (Rep)
    203. Bob Long (Rep)
      candidate for House of Delegates 6
    204. Terry Lord (Rep)
    205. Mark S. Lynch (Rep)
    206. Danny Mackey (N)
    207. Carl H. Magee, Jr. (Rep)
    208. Jen Mallo (N)
    209. Michael Edward Malone (Rep)
      candidate for House of Delegates 33
    210. Nino Mangione (Rep)
    211. Brian Marcos (Rep)
      candidate for House of Delegates 10
    212. David Marks (Rep)
    213. Liz Matory (Rep)
    214. Bill Mattingly (Rep)
    215. Johnny Mautz (Rep)
    216. Donna F. May (Rep)
    217. Susan K. McComas (Rep)
    218. Kelly D. McConkey (Rep)
    219. Tony McConkey (Rep)
      candidate for House of Delegates 33
    220. Bob McCready (Rep)
    221. George McDermott (Rep)
    222. Stephen A. McIntire (Rep)
    223. Mike McKay (Rep)
      candidate for House of Delegates 1C
    224. Bill McMahon (Rep)
      candidate for Howard County Sheriff
    225. Cort Meinelschmidt (Rep)
    226. Ric Metzgar (Rep)
      candidate for House of Delegates 6
    227. Christian Miele (Rep)
      candidate for Senator District 8
    228. Al Miller (Rep)
    229. Robert Wayne Miller (N)
    230. Timothy W. Miller (Rep)
    231. Warren E. Miller (Rep)
      candidate for House of Delegates 9A
    232. Debbie Mills Burch (Rep)
    233. Joseph M. Mitrecic (Rep)
    234. Jim Moran (Rep)
    235. Matt Morgan (Rep)
    236. Todd B. Morgan (Rep)
    237. Penny Musser (Rep)
    238. Libby Handley Nagel (Rep)
    239. Albert Nalley (Rep)
    240. Ryan Nawrocki (Rep)
    241. "Lyn" Allyn Price Nickle (Rep)
    242. Joe Norman (Rep)
      candidate for House of Delegates 8
    243. Charlene M. Notarcola (Rep)
    244. John O'Connor (Rep)
    245. Bob O'Shea (Rep)
    246. Winnie Obike (Rep)
      candidate for House of Delegates 22
    247. Kim Yon Oldham (Rep)
    248. Michael A. Ostroff (Rep)
      candidate for House of Delegates 14
    249. Charles James Otto (Rep)
    250. Ronald M. Owens-Bey (Rep)
      candidate for House of Delegates 45
    251. Corey W. Pack (Rep)
      candidate for Talbot County Council
    252. Anita Pandey (N)
    253. Lauren M. Parker (Rep)
    254. Neil C. Parrott (Rep)
      candidate for House of Delegates 2A
    255. Dave Pasti (Rep)
      candidate for House of Delegates 19
    256. George C. Patchell (Rep)
    257. Dwight Patel (Rep)
      candidate for Senator District 20
    258. Jesse Allen Peed (Rep)
      candidate for Senator District 27
    259. Lenny Pfeffer (Rep)
    260. Jim Phelps (Rep)
    261. Nancy Phelps (Rep)
    262. Al Phillips (Rep)
      candidate for Senator District 39
    263. Anjali Reed Phukan (Rep)
      candidate for Comptroller
    264. Jesse T. Pippy (Rep)
      candidate for House of Delegates 4
    265. Mary Beth Pirolozzi (Rep)
    266. Jeff Porter (Rep)
    267. Jonathan Porter (Rep)
      candidate for House of Delegates 11
    268. Larry C. Porter (Rep)
    269. Fred Price Jr. (Rep)
      candidate for Senator District 47
    270. Laura Everngam Price (Rep)
      candidate for Talbot County Council
    271. Ike Puzon (Rep)
      candidate for Senator District 26
    272. Lily Qi (Dem)
      candidate for House of Delegates 15
    273. Andrew S. Rappaport (Rep)
    274. Justin Ready (Rep)
      candidate for Senator District 5
    275. Al Redmer, Jr. (Rep)
    276. Edward R. Reilly (Rep)
      candidate for Senator District 33
    277. Teresa Reilly (Rep)
    278. Deb Rey (Rep)
    279. Dolores Reyes (Rep)
    280. Lance G. Richardson (Rep)
    281. Joe Riley (Rep)
    282. Gregory S. Robbins, Sr. (Rep)
    283. Craig Robertson (Rep)
    284. Tim Robinson (Rep)
    285. Jane Roger (Rep)
    286. April Rose (Rep)
      candidate for House of Delegates 5
    287. Ed Rothstein (Rep)
    288. Jewel Rucker (Rep)
      candidate for House of Delegates 45
    289. J.D. Russell (Rep)
    290. Michael Russell (Rep)
      candidate for House of Delegates 12
    291. Alan Rzepkowski (Rep)
    292. Sid Saab (Rep)
      candidate for House of Delegates 33
    293. Johnny R. Salling (Rep)
      candidate for Senator District 6
    294. Fred Sanders (Rep)
    295. Don B. Satterfield (Rep)
    296. Martha Schaerr (Rep)
      candidate for House of Delegates 19
    297. Steve Schuh (Rep)
    298. Donald II Sealing (Rep)
    299. Andrew A. Serafini (Rep)
      candidate for Senator District 2
    300. Jake Shade (Rep)
    301. Emily Shank (Dem)
      candidate for House of Delegates 5
    302. Haven Shoemaker (Rep)
      candidate for House of Delegates 5
    303. Bryan W. Simonaire (Rep)
      candidate for Senator District 31
    304. Shelly Skolnick (Rep)
    305. Torrey J. Snow (Rep)
    306. Charles P. Strong, Jr. (Rep)
    307. Phyllis A. Superior (Rep)
    308. Kathy Szeliga (Rep)
      candidate for House of Delegates 7
    309. Sabina Taj (N)
    310. Michael A. Thomas (Rep)
    311. Henry Thompson (Rep)
    312. S. Larry Tichnell (Rep)
    313. Nova Tracy-Soper (Rep)
    314. Kevin Tucker (Rep)
    315. Jack Rush Turney (Rep)
    316. Michael O. Twigg (Rep)
    317. Nathan Volke (Rep)
    318. Randall Wagner (Rep)
    319. John Walsh (Rep)
    320. Thomas Walsh (Rep)
    321. Tim Walters (Rep)
      candidate for House of Delegates 32
    322. Josephine J. Wang (Rep)
      candidate for Senator District 17
    323. Stephen Albert Wantz (Rep)
    324. Keith B. Ward (Rep)
    325. Eric Wargotz (Rep)
    326. Rita L. Watson (Rep)
    327. C. Richard Weaver (Rep)
    328. Steve Weems (Rep)
    329. Christopher S. Welch (Rep)
    330. Lisa Thayer Welch (Rep)
    331. Nicholas Wentworth (Rep)
      candidate for House of Delegates 46
    332. Chris West (Rep)
      candidate for Senator District 42
    333. Terri Delaney Westcott (Rep)
    334. David J. Wheeler (Rep)
    335. Mary E. Wheeler (N)
    336. Michael R. White (Rep)
    337. David Anthony Wiggins (Rep)
    338. Linda Willard (Rep)
      candidate for House of Delegates 18
    339. Jennifer L. Williams (Rep)
      candidate for Talbot County Council
    340. Eldon Willing (Rep)
    341. David Wilson (Rep)
      candidate for Senator District 15
    342. Jack Wilson (Rep)
    343. Steve Wilson (Rep)
    344. William Joseph Wivell (Rep)
      candidate for House of Delegates 2A
    345. Craig Wolf (Rep)
      candidate for Attorney General
    346. Maureen Janette Woodruff (Rep)
      candidate for House of Delegates 28
    347. Chao Wu (N)
    348. Chris Yates (Rep)
      candidate for House of Delegates 13
    349. David George Yungmann (Rep)
    350. Paul G. Zimmermann (Rep)
    351. Andy Zipay (Rep)
      candidate for House of Delegates 45
  2. 2
    1. Gabriel Acevero (Dem)
      candidate for House of Delegates 39
    2. Monica "DeeDee" Adkins (Dem)
    3. Gabe Albornoz (Dem)
    4. Angela Alsobrooks (Dem)
    5. George Robert Ames, Jr. (Dem)
    6. Mahasin El Amin (Dem)
    7. Curt Anderson (Dem)
      candidate for House of Delegates 43
    8. John W. Anderson (Dem)
    9. Monique Anderson-Walker (Dem)
    10. Dalya Attar (Dem)
      candidate for House of Delegates 41
    11. Vanessa Atterbeary (Dem)
      candidate for House of Delegates 13
    12. Malcolm Augustine (Dem)
      candidate for Senator District 47
    13. Heather Bagnall (Dem)
      candidate for House of Delegates 33
    14. Calvin Ball (Dem)
    15. Ken Ballard (Dem)
    16. Ben Barnes (Dem)
      candidate for House of Delegates 21
    17. Darryl Barnes (Dem)
      candidate for House of Delegates 25
    18. Erek L. Barron (Dem)
      candidate for House of Delegates 24
    19. J. Sandy Bartlett (Dem)
      candidate for House of Delegates 32
    20. Kumar P. Barve (Dem)
      candidate for House of Delegates 17
    21. Brian Beall (Dem)
    22. Pamela Beidle (Dem)
      candidate for Senator District 32
    23. Ted Belleavoine (Dem)
    24. Matt Bennett (Dem)
    25. Joanne C. Benson (Dem)
      candidate for Senator District 24
    26. Allison Berkowitz (Dem)
      candidate for House of Delegates 7
    27. J. Lorraine Berry (Dem)
    28. Troy Berry (Dem)
    29. Cathy Bevins (Dem)
    30. Harry Bhandari (Dem)
      candidate for House of Delegates 8
    31. Steven Paul Biddle (Dem)
    32. Steven M. Bolen (Dem)
      candidate for House of Delegates 9A
    33. Mark S. Bowen (Dem)
    34. Jobeth Rocky Bowers (Dem)
    35. Gilbert "B.J." Bowling (Dem)
    36. Regina T. Boyce (Dem)
      candidate for House of Delegates 43
    37. Talmadge Branch (Dem)
      candidate for House of Delegates 45
    38. Lisa Brannigan Rodvien (Dem)
    39. Aisha Braveboy (Dem)
    40. Ysela Bravo (Dem)
      candidate for House of Delegates 4
    41. Darlene M. Breck (Dem)
    42. Thomas Brewer (Dem)
      candidate for Senator District 29
    43. Tony Bridges (Dem)
      candidate for House of Delegates 41
    44. Melissa Pollitt Bright (Dem)
    45. Donna L. Brightman (Dem)
    46. Eric Bromwell (Dem)
      candidate for House of Delegates 8
    47. Benjamin Brooks (Dem)
      candidate for House of Delegates 10
    48. Anthony G. Brown (Dem)
    49. Gary A. Brown (Dem)
    50. Greg Brown (Dem)
    51. Holly Heintz Budd (Dem)
    52. Mike Busch (Dem)
    53. Judy Butler (Dem)
    54. Alice Cain (Dem)
    55. Patricia "Patti" E. Campen (Dem)
    56. Judy A. Carbone (Dem)
    57. Ben Cardin (Dem)
      candidate for U.S. Senator
    58. Jon S. Cardin (Dem)
      candidate for House of Delegates 11
    59. Ned Carey (Dem)
    60. Al Carr (Dem)
      candidate for House of Delegates 18
    61. Jill P. Carter (Dem)
      candidate for Senator District 41
    62. Wendy Alise Cartwright (Dem)
    63. Nicole Caudell (Dem)
    64. Mark S. Chang (Dem)
      candidate for House of Delegates 32
    65. Lorig Charkoudian (Dem)
      candidate for House of Delegates 20
    66. Nick Charles (Dem)
      candidate for House of Delegates 25
    67. Luke Clippinger (Dem)
      candidate for House of Delegates 46
    68. Thomasina "Sina" Coates (Dem)
    69. Reuben B. Collins II (Dem)
    70. Jesse Colvin (Dem)
    71. Frank M. Conaway, Jr. (Dem)
      candidate for House of Delegates 40
    72. Grace G. Connolly (Dem)
    73. Terrie Connolly (Dem)
    74. Jim Coulter (Dem)
    75. Anthony "Tony" Covington (Dem)
    76. Brian M. Crosby (Dem)
    77. Nevin Crouse (Dem)
    78. Charlotte Crutchfield (Dem)
      candidate for House of Delegates 19
    79. Bonnie Cullison (Dem)
      candidate for House of Delegates 19
    80. Elijah Cummings (Dem)
    81. Deborah J. Curtis (Dem)
    82. Nicholas C. D'Adamo, Jr. (Dem)
      candidate for House of Delegates 6
    83. Debra Davis (Dem)
      candidate for House of Delegates 28
    84. Dereck E. Davis (Dem)
      candidate for House of Delegates 25
    85. Derrick Leon Davis (Dem)
    86. Ernest Davis (Dem)
    87. Ronnie Teitler Davis (Dem)
    88. Diane DeCarlo (Dem)
      candidate for House of Delegates 6
    89. Tom Dernoga (Dem)
    90. Annette DiMaggio (Dem)
    91. Jeff Dinger (Dem)
    92. Jessica Douglass (Dem)
      candidate for Senator District 4
    93. Michael Dreisbach (Dem)
      candidate for House of Delegates 1A
    94. Colleen Marie Ebacher (Dem)
    95. Eric Ebersole (Dem)
      candidate for House of Delegates 12
    96. Sarah K. Elfreth (Dem)
      candidate for Senator District 30
    97. Arthur Ellis (Dem)
      candidate for Senator District 28
    98. Marc Elrich (Dem)
    99. Julie Ensor (Dem)
    100. Dean Jones Evans (Dem)
    101. William R. "Bill" Evans (Dem)
    102. Brian J. Feldman (Dem)
      candidate for Senator District 15
    103. Jessica Feldmark (Dem)
      candidate for House of Delegates 12
    104. Diana M. Fennell (Dem)
    105. Bill Ferguson (Dem)
      candidate for Senator District 46
    106. Juliet Fisher (Dem)
    107. R. Jay Fisher (Dem)
    108. Wanika Fisher (Dem)
    109. Alex Foley (Dem)
    110. Ed Forrest (Dem)
    111. Philip Carey Foster (Dem)
    112. Jason T. Fowler (Dem)
    113. Tammy Fowler (Dem)
    114. Peter Franchot (Dem)
      candidate for Comptroller
    115. Arthur M. Frank (Dem)
    116. Mel Franklin (Dem)
    117. Lionel Frederick (Dem)
    118. Rose V. Frederick (Dem)
    119. Harry E. Freeman (Dem)
    120. Andrew Friedson (Dem)
    121. Brian E. Frosh (Dem)
      candidate for Attorney General
    122. Tawanna P. Gaines (Dem)
      candidate for House of Delegates 22
    123. Missy Gallagher (Dem)
    124. Rich Gibson (Dem)
    125. Jim Gilchrist (Dem)
      candidate for House of Delegates 17
    126. Vickie Gipson (Dem)
    127. Dannielle Glaros (Dem)
    128. Evan Glass (Dem)
    129. Cheryl D. Glenn (Dem)
      candidate for House of Delegates 45
    130. David A. Goad (Dem)
    131. Jamaad Gould (Dem)
    132. Wanda V. Green (Dem)
      candidate for Talbot County Sheriff
    133. Michele Gregory (Dem)
    134. Joseph M. Griffin (Dem)
    135. Melony Griffith (Dem)
      candidate for Senator District 25
    136. Athena Malloy Groves (Dem)
    137. Michele Guyton (Dem)
    138. Guy Guzzone (Dem)
      candidate for Senator District 13
    139. Kirkland J. Hall, Sr. (Dem)
    140. John William Hamilton (Dem)
    141. Susie Hance-Wells (Dem)
    142. Sharon "Sherri" Hancock (Dem)
    143. Scott Harman (Dem)
      candidate for Senator District 31
    144. Marcus Harris (Dem)
      candidate for Howard County Sheriff
    145. Andrea Fletcher Harrison (Dem)
      candidate for House of Delegates 24
    146. Charles E. Harrison (Dem)
    147. Elaine Harrison (Dem)
    148. Sydney Harrison (Dem)
    149. Josh Hastings (Dem)
    150. Michael Hawkins (Dem)
    151. Antonio Hayes (Dem)
      candidate for Senator District 40
    152. Keith E. Haynes (Dem)
    153. Keasha N. Haythe (Dem)
      candidate for Talbot County Council
    154. Anne Healey (Dem)
      candidate for House of Delegates 22
    155. Sachin Hebbar (Dem)
    156. Loraine Davies Hennessy (Dem)
    157. Todd L. Hershey (Dem)
    158. Katie Fry Hester (Dem)
      candidate for Senator District 9
    159. Shelly Hettleman (Dem)
      candidate for House of Delegates 11
    160. Melvin C. High (Dem)
    161. Terri Hill (Dem)
      candidate for House of Delegates 12
    162. Donna Hines (Dem)
      candidate for Senator District 7
    163. Marvin E. Holmes Jr. (Dem)
    164. Tracie Cramer Hovermale (Dem)
      candidate for House of Delegates 33
    165. Ronald Howard (Dem)
    166. Steny H. Hoyer (Dem)
    167. Tom Hucker (Dem)
    168. Eve Hurwitz (Dem)
      candidate for Senator District 33
    169. Naomi Hyman (Dem)
      candidate for Talbot County Council
    170. Jolene Ivey (Dem)
    171. Julian Ivey (Dem)
    172. Vicky L. Ivory-Orem (Dem)
    173. Carl Jackson (Dem)
      candidate for House of Delegates 8
    174. Michael A. Jackson (Dem)
    175. Torrey Jacobsen, Jr. (Dem)
    176. Jay Jalisi (Dem)
      candidate for House of Delegates 10
    177. Mary-Dulany James (Dem)
      candidate for Senator District 34
    178. Joseph J. Janosky (Dem)
    179. Lois Jarman (Dem)
      candidate for House of Delegates 4
    180. Will Jawando (Dem)
    181. Ben Jealous / Susan Turnbull (Dem)
    182. Joel Marcus Johnson (Dem)
    183. Paul Johnson (Dem)
    184. Steve Johnson (Dem)
    185. Adrienne A. Jones (Dem)
      candidate for House of Delegates 10
    186. Julian E. Jones, Jr. (Dem)
    187. Opel Jones (Dem)
    188. William H. Jones (Dem)
    189. Deb Jung (Dem)
    190. Cheryl C. Kagan (Dem)
      candidate for Senator District 17
    191. Anne R. Kaiser (Dem)
      candidate for House of Delegates 14
    192. Sidney A. Katz (Dem)
    193. Reginald Kearney (Dem)
    194. Delores G. Kelley (Dem)
      candidate for Senator District 10
    195. Ariana Kelly (Dem)
      candidate for House of Delegates 16
    196. Ken Kerr (Dem)
      candidate for House of Delegates 3B
    197. Nancy J. King (Dem)
      candidate for Senator District 39
    198. Cody Kirk (Dem)
    199. James Kitchin (Dem)
    200. Katherine Klausmeier (Dem)
      candidate for Senator District 8
    201. Gordon Koerner (Dem)
      candidate for House of Delegates 7
    202. Marc Korman (Dem)
      candidate for House of Delegates 16
    203. Ben Kramer (Dem)
      candidate for Senator District 19
    204. Carol L. Krimm (Dem)
      candidate for House of Delegates 3A
    205. Deborah Krueger (Dem)
    206. Sarah Lacey (Dem)
    207. Stephen Lafferty (Dem)
    208. Randy Laird (Dem)
    209. Clarence K. Lam (Dem)
      candidate for Senator District 12
    210. Esther Lazarowitz (Write-in) (N)
    211. Cereta A. Lee (Dem)
    212. Susan C. Lee (Dem)
      candidate for Senator District 16
    213. Mary A. Lehman (Dem)
      candidate for House of Delegates 21
    214. Anne Colt Leitess (Dem)
    215. Karen A. Lemon (Dem)
    216. Robbie Leonard (Dem)
      candidate for Senator District 42
    217. Pete Lesher (Dem)
      candidate for Talbot County Council
    218. Doris Keene Lewis (Dem)
    219. Jazz Lewis (Dem)
      candidate for House of Delegates 24
    220. Robbyn Lewis (Dem)
      candidate for House of Delegates 46
    221. Brooke Elizabeth Lierman (Dem)
      candidate for House of Delegates 46
    222. Mary Ann Lisanti (Dem)
    223. Roberta Miles Loker (Dem)
    224. Lesley J. Lopez (Dem)
      candidate for House of Delegates 39
    225. Sara Love (Dem)
      candidate for House of Delegates 16
    226. Pam Luby (Dem)
      candidate for House of Delegates 33
    227. Eric Luedtke (Dem)
      candidate for House of Delegates 14
    228. Byron Macfarlane (Dem)
    229. Jason A. Malott (Dem)
    230. Jim Mathias (Dem)
      candidate for Senator District 38
    231. Craig N. Mathies (Dem)
    232. James "Bo" McAllister (Dem)
    233. William R. McCain (Dem)
    234. Cory V. McCray (Dem)
      candidate for Senator District 45
    235. Maggie McIntosh (Dem)
      candidate for House of Delegates 43
    236. Fred M. McNeil (Dem)
    237. Thomas V. Mike Miller Jr. (Dem)
      candidate for Senator District 27
    238. Megan Ann Mioduszewski (Dem)
      candidate for House of Delegates 6
    239. W. Seth Mitchell (Dem)
    240. David Moon (Dem)
      candidate for House of Delegates 20
    241. Nick Mosby (Dem)
      candidate for House of Delegates 40
    242. Doug Mullendore (Dem)
    243. Dawn Gough Myers (Dem)
    244. Shirley Nathan-Pulliam (Dem)
      candidate for Senator District 44
    245. Nancy Navarro (Dem)
    246. Jay Leonard Newcomb (Dem)
    247. Julia Margaret Nichols (Dem)
    248. William Nichols (Dem)
    249. Deborah Ann Nissley (Dem)
    250. Joshua C. Nordstrom (Dem)
    251. Dan O'Hare (Dem)
    252. Jamie O'Marr (Dem)
      candidate for Senator District 5
    253. John "Johnny O" Olszewski, Jr. (Dem)
    254. Julie Palakovich Carr (Dem)
      candidate for House of Delegates 17
    255. Izzy Patoka (Dem)
    256. Edith J. Patterson (Dem)
      candidate for House of Delegates 28
    257. Obie Patterson (Dem)
      candidate for Senator District 26
    258. Scott G. Patterson (Dem)
    259. Elizabeth Paul (Dem)
    260. Willie Mae Pauls (Dem)
    261. Thomas M. Pelagatti (Dem)
    262. Joseline Pena-Melnyk (Dem)
      candidate for House of Delegates 21
    263. Shane Pendergrass (Dem)
      candidate for House of Delegates 13
    264. Peter E. Perini Sr (Dem)
      candidate for House of Delegates 2B
    265. Douglas J.J. Peters (Dem)
      candidate for Senator District 23
    266. James W. Phillips, Jr. (Dem)
    267. Margaret H. Phipps (Dem)
    268. Allison Pickard (Dem)
    269. Paul G. Pinsky (Dem)
      candidate for Senator District 22
    270. Steuart Pittman (Dem)
    271. Darren Mark Popkin (Dem)
    272. Rosalee "Rose" Potter (Dem)
      candidate for Talbot County Council
    273. Darrell Lee Powell (Dem)
    274. Tricia V. Powell (Dem)
    275. Scott Poyer (Dem)
    276. Susie Proctor (Dem)
    277. Andrew C. Pruski (Dem)
    278. Diana Purnell (Dem)
    279. Pamela Queen (Dem)
      candidate for House of Delegates 14
    280. Tom Quirk (Dem)
    281. Frank Henry Rammes (Dem)
    282. Julie Randall (Dem)
    283. Jamie Raskin (Dem)
    284. Kirill Reznik (Dem)
      candidate for House of Delegates 39
    285. Kevin Rhodes (Dem)
    286. Craig L. Rice (Dem)
    287. Timothy Ridgell (Dem)
    288. Hans Riemer (Dem)
    289. Christiana Rigby (Dem)
    290. Anita Riley (Dem)
    291. Debbie Ritchie (Dem)
    292. Wayne A. Robey (Dem)
    293. Mavourene Robinson (Write-in) (N)
    294. Mike Rogers (Dem)
      candidate for House of Delegates 32
    295. Jim Rosapepe (Dem)
      candidate for Senator District 21
    296. Samuel I. "Sandy" Rosenberg (Dem)
      candidate for House of Delegates 41
    297. Bobby Rucci (Dem)
    298. C.A. Dutch Ruppersberger (Dem)
    299. Derek Sabedra (Rep)
    300. Sheree Sample-Hughes (Dem)
    301. John Sarbanes (Dem)
    302. Alexander W. Scott (Dem)
    303. Maureen Scott-Taylor (Dem)
      candidate for Talbot County Council
    304. Bernard Semler (Dem)
    305. Mike Shay (Dem)
    306. Scott Shellenberger (Dem)
    307. Emily Shetty (Dem)
      candidate for House of Delegates 18
    308. Virgil L. Shockley (Dem)
    309. Rex Simpkins (Dem)
    310. Karen Patricia Simpson (Dem)
    311. Heather Lynette Sinclair (Dem)
      candidate for Senator District 36
    312. Darrin Ryan Smith (Dem)
      candidate for House of Delegates 4
    313. Kathy P. Smith (Dem)
    314. Stephanie Smith (Dem)
      candidate for House of Delegates 45
    315. Will Smith (Dem)
      candidate for Senator District 20
    316. Jared Solomon (Dem)
      candidate for House of Delegates 18
    317. Buddy Staigerwald (Dem)
      candidate for Senator District 6
    318. Dana Stein (Dem)
      candidate for House of Delegates 11
    319. Amanda Stewart (Dem)
    320. Vaughn Stewart (Dem)
      candidate for House of Delegates 19
    321. Rodney Colvin Streeter (Dem)
    322. Charles E. Sydnor, III (Dem)
    323. Deni Taveras (Dem)
    324. Keirien Taylor (Dem)
      candidate for House of Delegates 36
    325. Jen Terrasa (Dem)
      candidate for House of Delegates 13
    326. J. Howard Thompson (Dem)
    327. Benjamin Tilghman (Dem)
    328. Carolyn I. Todd (Dem)
    329. Paul H. Toothman (Write-in) (N)
    330. Calvin Travers (Dem)
    331. Ricky C. Travers Sr. (Dem)
    332. David Trone (Dem)
    333. Todd M. Turner (Dem)
    334. Veronica Turner (Dem)
      candidate for House of Delegates 26
    335. Zackery Tyndall (Dem)
    336. Kris Valderrama (Dem)
      candidate for House of Delegates 26
    337. Geraldine Valentino-Smith (Dem)
    338. Jeff Waldstreicher (Dem)
      candidate for Senator District 18
    339. Jay Walker (Dem)
      candidate for House of Delegates 26
    340. Penny Lyn Walker (Dem)
      candidate for House of Delegates 1B
    341. Elizabeth "Liz" Walsh (Dem)
    342. Maria Warburton (Dem)
    343. Alonzo T. Washington (Dem)
      candidate for House of Delegates 22
    344. Mary Washington (Dem)
      candidate for Senator District 43
    345. Courtney Watson (Dem)
      candidate for House of Delegates 9B
    346. Ron Watson (Dem)
    347. Brian Weir (Dem)
    348. Michael Ian Welker (Dem)
      candidate for House of Delegates 36
    349. Melissa Wells (Dem)
      candidate for House of Delegates 40
    350. Faye Wheeler (Dem)
    351. Jheanelle Wilkins (Dem)
      candidate for House of Delegates 20
    352. James Williams (Dem)
    353. China Christine Williams (Dem)
    354. C. T. Wilson (Dem)
      candidate for House of Delegates 28
    355. Crystal Woodward (Dem)
      candidate for House of Delegates 36
    356. Holly Wright (Dem)
      candidate for Senator District 37
    357. Karen Lewis Young (Dem)
      candidate for House of Delegates 3A
    358. Pat Young (Dem)
    359. Ronald Nelson Young (Dem)
      candidate for Senator District 3
    360. Natalie Ziegler (Dem)
      candidate for House of Delegates 9A
    361. Bobby A. Zirkin (Dem)
      candidate for Senator District 11
    362. Craig J. Zucker (Dem)
      candidate for Senator District 14
  3. 3
    1. Dave Bishop (Lbt)
    2. Kevin T. Caldwell (Lbt)
    3. Michael Carney (Lbt)
    4. Lauren K. Drew (Lbt)
      candidate for Senator District 22
    5. David R. Griggs (Lbt)
    6. Jeremy Harbaugh (Lbt)
      candidate for House of Delegates 3A
    7. David Lashar (Lbt)
    8. Michael J. Lyden (Lbt)
      candidate for House of Delegates 6
    9. Jenica Martin (Lbt)
    10. Jacob Pulcher (Lbt)
    11. Shawn Quinn / Christina Smith (Lbt)
    12. Christopher Randers-Pehrson (Lbt)
      candidate for Senator District 35
    13. Doug Stanley (Lbt)
    14. Arvin Vohra (Lbt)
      candidate for U.S. Senator
    15. Christopher Wallace, Sr. (Lbt)
      candidate for Senator District 30
    16. Jasen Wunder (Lbt)
  4. 4
    1. Andrew J. Barnhart (Grn)
      candidate for House of Delegates 2A
    2. Jon Cook (Grn)
      candidate for House of Delegates 18
    3. Daniel DelMonte (Grn)
      candidate for House of Delegates 1C
    4. Chris Dudley (Grn)
    5. Patrick J. Elder (Grn)
    6. George Gluck (Grn)
    7. Joshua Harris (Grn)
      candidate for House of Delegates 40
    8. Stanley R. Hayes (Grn)
    9. David Jeang (Grn)
      candidate for Senator District 19
    10. Bonnie "Raven" Lane (Grn)
      candidate for House of Delegates 43
    11. Michael Leptic (Grn)
    12. Charlotte McBrearty (Grn)
      candidate for House of Delegates 2A
    13. Guy Mimoun (Grn)
    14. Drew A. Pate (Grn)
      candidate for House of Delegates 41
    15. Jenna L. Roland (Grn)
      candidate for Senator District 2
    16. Liv Romano (Grn)
      candidate for House of Delegates 33
    17. Glenn L. Ross (Grn)
      candidate for House of Delegates 45
    18. Ian Schlakman / Annie Chambers (Grn)
    19. Ryan Sullivan (Grn)
      candidate for House of Delegates 7
    20. Tim Willard (Grn)
    21. Steve Wollett (Grn)
  5. 5
    1. Roy H. Alvey (Una)
    2. John Franklin Barr (Una)
    3. David A. Bohn (N)
    4. Scott M. Collier (Una)
      candidate for Senator District 6
    5. Frank Esposito (Una)
      candidate for Senator District 35
    6. Bob Farrell (N)
    7. Nancy Floreen (Una)
    8. Wayne T. Foote (N)
    9. SueKay Ford (Una)
    10. Debra Frank (N)
    11. Rodney B. Glotfelty (N)
    12. Fred Gregg (N)
    13. Clarke Guy (Una)
    14. Nicholas T. Hadley (N)
    15. Tammy Harper (N)
    16. Jack Heath (Una)
    17. Carmen B. Jackson (N)
    18. Terry Lynn Kasecamp (N)
    19. Bill McKinley (Una)
    20. Michele Morrissette (N)
    21. Carrie Lee O'Connor (N)
    22. Matthew A. Paugh (N)
    23. Ray Ranker (Una)
      candidate for House of Delegates 21
    24. Monica L. Rinker (N)
    25. Jim "Snake" Robertson (N)
    26. Neal Simon (Una)
      candidate for U.S. Senator
    27. Richard "Dick" Smith (N)
    28. Nathan M. Sorber (N)
    29. Mary Ellen Walker (N)
  6. 6
    1. Shabnam Ahmed (Write-In) (Dem)
    2. Frank Bartz (Write-In) (Rep)
    3. Sarahia Benn (Write-In) (Dem)
    4. Thomas Bradshaw (Write-In) (Rep)
    5. Stanley Brandford (Write-In) (Dem)
    6. Tamara Davis Brown (Write-In) (Dem)
    7. Woody Caceres (Write-In) (Grn)
    8. Tony Chmelik (Write-In) (Rep)
    9. Judith A. Cornette (Write-In) (N)
    10. Timothy P. Fazenbaker (Write-In) (Rep)
    11. Bob Gatto (Write-in) (N)
    12. Sandra Lee German (Write-In) (Rep)
      candidate for House of Delegates 32
    13. Bill Gorsuch (Write-In) (N)
    14. Will Hanna (Write-In) (Una)
      candidate for House of Delegates 40
    15. Diedra Henry-Spires (Write-In) (Dem)
      candidate for House of Delegates 26
    16. Shay Lewis-Sisco (Write-In) (Dem)
    17. Michael B. Puskar Write-In (Una)
      candidate for U.S. Senator
    18. Dave Rader (Write-In) (Rep)
    19. Johnny Rice (Write-In) (Rep)
    20. Edward Shlikas (Write-In) (Una)
      candidate for U.S. Senator
    21. Tony Solesky (Write-In) (Una)
    22. Vardly E. "North" St. Preux (Write-in) (Una)
      candidate for House of Delegates 20
    23. Ed Tinus (Write-In) (Rep)
    24. Donta Varney (Write-In) (Dem)
    25. Lih Young (Write-In) (Dem)
      candidate for U.S. Senator
    26. Howard Zuses (Write-In) (Grn)
  7. A
    1. Jennifer S. Abell (N)
    2. Diane Adkins-Tobin (Jud)
    3. Kathy Afzali (Rep)
    4. Lynn Amano (N)
    5. Tiffany H. Anderson (Jud)
    6. Jim Antal (N)
    7. Candace C.W. Antwine (N)
    8. Thomas Ashwell (Jud)
    9. Melissa Atherholt (Dem)
  8. B
    1. Charles David Bagley, Jr. (N)
    2. Karin Bailey (N)
    3. Paul D. Banister (Rep)
    4. Liz Barrett (N)
    5. Tara Battaglia (N)
    6. Tajala "Taj" Battle-Lockhart (N)
    7. David Bauer (N)
    8. Donald E. Beachley (Jud)
    9. Kathleen L. Beckstead (Jud)
    10. Marilyn Bentley (Dem)
    11. Seth Bernard (N)
    12. Charles "Chuck" Bernstein (Dem)
    13. Curtis L. Beulah (Rep)
    14. Karl Bickel (Dem)
    15. Maria Blaeuer (N)
    16. Donna Blasdell (Rep)
    17. Juwan Blocker (N)
    18. Michael J. Blue (Rep)
    19. Christopher C. Boardman (Dem)
    20. Shannon Bohrer (Dem)
    21. James A. Bonifant (Jud)
    22. Pamela Boozer-Strother (N)
    23. Carolyn Maria Boston (N)
    24. Elroy G. Boyer, Jr. (Dem)
    25. Mark K. Boyer (Jud)
    26. Michelle Bradley (N)
    27. Robin Bright (Jud)
    28. Allen C. Brown (N)
    29. Elizabeth "Liz" Brown (N)
    30. Douglas D. Browning (Rep)
    31. Bill Buchanan (N)
    32. Dottery Butler-Washington (N)
  9. C
    1. Kathryn Carmello (N)
    2. Donine Marie Carrington (Jud)
    3. Kathleen Causey (N)
    4. Jeannie E. Cho (Jud)
    5. Richard J. "Rock" Cioni (N)
    6. Leslie Coker (N)
    7. Belinda K. Conaway (Dem)
    8. Tyrone Cooper (N)
    9. Michelle Corkadel (N)
    10. Robert E. Corley (Rep)
    11. Wendy Costa (N)
    12. Pamela L. Cousins (N)
    13. Mark W. Crooks (Jud)
    14. Eric Cropper (N)
    15. Jill Reid Cummins (Jud)
  10. D
    1. Philip Dacey (Rep)
    2. Sandra K. Dalton (Rep)
    3. John Daniels (Dem)
    4. Will Davis (Jud)
    5. Carey Deeley (Jud)
    6. Bryan DiGregory (Dem)
    7. Judy Docca (N)
    8. Anne L. Dodd (Dem)
    9. Jerry Donald (Dem)
    10. Charles H. Dorsey (Jud)
    11. Patricia Ann Dorsey (N)
    12. Andrew Dunn (Rep)
    13. Debra L. Dwyer (Jud)
    14. Leo Wayne Dymowski (Jud)
  11. E
    1. Melissa Ellis (N)
    2. Steven "Andy" Ellis (Grn)
      candidate for House of Delegates 45
  12. F
    1. Matthew J. Fader (Jud)
    2. Dennis Farina (Jud)
    3. Danny Farrar (Rep)
    4. Todd Ferrante (N)
    5. John Michael Fetchero (N)
    6. William Feuer (N)
    7. Michael Finifter (Jud)
    8. Jacqueline B.Fischer (N)
    9. Elizabeth Ann Fitch (Dem)
    10. Ron Fithian (Dem)
    11. Donald L. Fitzgerald (N)
    12. Thomas Fitzpatrick (N)
    13. Jessica Fitzwater (Dem)
    14. Maryann Connaghan Forgan (Dem)
  13. G
    1. Jeffrey R. Gahler (Rep)
    2. Jan H. Gardner (Dem)
    3. Michael Garman (N)
    4. Lewyn Scott Garrett (Dem)
    5. Rachel Gauthier (N)
    6. Melanie M. Shaw Geter (Jud)
    7. Joseph M. Getty (Jud)
    8. Tony "G" Giangiordano (Rep)
    9. Terry R. Gilleland Jr. (N)
    10. Anthony Miles Glasser (N)
    11. Barry Glassman (Rep)
    12. Bill Gordy (N)
    13. David L. Goslee, Sr. (N)
    14. Lupi Grady (N)
    15. Margo Green-Gale (N)
    16. William R. Greer, Jr. (Jud)
    17. Matt Gresick (N)
    18. Brian K. Grim (N)
    19. Kevin Grubb (Rep)
    20. Mike Guessford (N)
  14. H
    1. Kai John Hagen (Dem)
    2. Joseph T. Hall II (N)
      candidate for Ocean City Mayor
    3. David Hancock (N)
    4. Calvin Hawkins (Dem)
    5. Diana Hawley (N)
    6. Wayne A. Hedrick (N)
    7. Julie C. Henn (N)
    8. Kevin G. Hessler (Jud)
    9. Laticia Hicks (N)
    10. Frank "Bud" Hines (Dem)
    11. Derek K. Hopkins (Rep)
    12. Doug Howard (N)
    13. LeOtha N. Hull (N)
    14. Julie K. Hummer (N)
  15. I
    1. Paul W. Ishak (Jud)
  16. J
    1. Emily Jackson (N)
    2. Bob Jacob (Rep)
    3. Ruth Jakubowski (Jud)
    4. Matt James (N)
      candidate for Ocean City Council
    5. Lisa Jarosinski (Dem)
    6. Chuck Jenkins (Rep)
    7. Susan Reeder Jessee (Dem)
    8. Andre V. Johnson (Dem)
    9. Bridgette Johnson (Dem)
    10. Nivek M. Johnson (N)
    11. Evan T. Jones, Jr. (N)
  17. K
    1. Art Kaff (N)
    2. Sonja Karwacki (N)
    3. M. C. Keegan-Ayer (Dem)
    4. Sharon Keller (Rep)
    5. Victoria "Vicki" Talley Kelly (N)
    6. Mary "Peggy" Kent (Jud)
    7. Kenneth A. Kiler (N)
    8. Peter Killough (Jud)
    9. Edward Kitlowski (N)
    10. Paul V. Konka (N)
    11. Mary Kowalski (N)
    12. Lawrence F. Kreis, Jr. (Jud)
    13. John Krowka (N)
    14. Karen Kukurin (Dem)
    15. Sabra M. Kurth (Dem)
  18. L
    1. David W. Lease (Jud)
    2. Megan LeRoux (Dem)
    3. Michele E. Loewenthal (Dem)
    4. Bob Lord (N)
    5. Michael "Mike" Lukas (N)
  19. M
    1. Matthew A. Maciarello (Jud)
    2. Lisa A. Mack (N)
    3. William H Malesh (N)
    4. Gene Malone (N)
    5. Margaret T. Marshall (N)
    6. Lloyd Martin (N)
      candidate for Ocean City Council
    7. Julia Martz-Fisher (Jud)
    8. Jay Mason (N)
    9. Tom Mason (Rep)
    10. Karen L. May (Dem)
    11. Lynn Stewart Mays (Jud)
    12. John McCarthy (Dem)
    13. Trish McGee (N)
    14. Virginia "Ginny" McGraw (N)
    15. Steven McKay (Rep)
    16. Rod McMillion (N)
    17. Richard W. Meehan (N)
      candidate for Ocean City Mayor
    18. Barbara H. Meiklejohn (Dem)
    19. Dana Michele Middleton (Jud)
    20. April Fleming Miller (N)
    21. Raymond Morriss (N)
    22. Marilyn J. Mosby (Dem)
    23. April Motovidlak (N)
    24. Mark L. Mumford (Dem)
    25. Harris Murphy (Jud)
    26. Linda Murray (N)
    27. Michael G. Murray (N)
  20. N
    1. James Allan Newcomb, Jr. (N)
    2. Jonathan G. Newell (Jud)
    3. Bonnie L. Nicholson (Dem)
    4. Penny Nicholson (N)
    5. Amy L. Nickerson (Rep)
    6. Emily Nock (N)
      candidate for Ocean City Council
    7. Frank E. Novinger (Rep)
    8. John Nugent (Jud)
  21. O
    1. Patricia O'Neill (N)
    2. Maria L. Oesterreicher (Jud)
    3. Beau H. Oglesby (Jud)
    4. Kristi Osborn (Dem)
    5. Suzanne Oshinsky (Dem)
    6. Bud Otis (Una)
  22. P
    1. Mark L. Paddack (N)
      candidate for Ocean City Council
    2. Barbara "Barb" Palko (N)
    3. John Palmer (N)
    4. Joe Parsley (Rep)
    5. Cheryl E. Pasteur (N)
    6. Albert Peisinger (Rep)
    7. William J. "Bill" Phalen (N)
    8. William Pickrum (Dem)
    9. Robert Michael Pitts (N)
    10. David Plotts (N)
    11. Daniel William Powell (Jud)
    12. John F. Price (Rep)
      candidate for Kent County Sheriff
    13. Arun Puracken (N)
  23. Q
    1. Belinda Queen (N)
  24. R
    1. Camden Raynor (N)
    2. Julie Reiley (N)
    3. James Reilly (Rep)
    4. Earl Henry Robbins, Jr. (Una)
    5. Dennis Robinson (Jud)
    6. Jansen M. Robinson (N)
    7. Winifred "Wini" Roche (Dem)
    8. Mary Rolle (Rep)
    9. Cindy Rose (N)
    10. Lily Rowe (N)
    11. Christopher M. Rudolf (N)
      candidate for Ocean City Council
    12. Tamera Rush (N)
  25. S
    1. Jean M. Salvatore (Dem)
    2. Otis Sampson (N)
    3. Ricky Sandy (Jud)
    4. Dana Schallheim (N)
    5. Allan Schauber (Dem)
    6. Jennifer Bridget Schiffer (Jud)
    7. Margaret Marie Schweitzer (Jud)
    8. Makeda Scott (N)
    9. Eugene N. Sheppard (Dem)
    10. Nashonda Sherrod (N)
    11. William Short (Rep)
    12. Chad R. Shrodes (Rep)
    13. Karla Silvestre (N)
    14. Charlie Smith (Rep)
    15. William Snoddy (Jud)
    16. Martha Darling Sparks (N)
    17. David P. Starr (N)
    18. Christie Stephens (N)
    19. 2John C. Stires (Dem)
    20. Jo Wanda Strickland Lucas (Dem)
    21. Robert H. Strong (Rep)
    22. Francoise Sullivan (N)
    23. Ann Brittingham Suthowski (N)
  26. T
    1. Buck Taylor (N)
    2. Carlos R. Taylor (Dem)
    3. Joshua M. Thomas (N)
    4. Sherone E. Thompson (N)
    5. Thomas F. Timberman (Dem)
    6. Richard R. Titus (Jud)
    7. Jimmy W. Trout (Rep)
    8. William Turner (N)
    9. Leslie Smith Turner (Dem)
  27. V
    1. Patrick Vincenti (Rep)
  28. W
    1. Robert S. Wagner (Rep)
    2. Sean D. Wallace (Jud)
    3. Talana D. Watson (N)
    4. Rita Weaver (N)
    5. Robert Thomas Wells (N)
    6. Kathleen White (N)
    7. Kim L. Williams (N)
    8. Sonya Williams (N)
    9. Alfred "AL" Williamson (N)
    10. Brett Wilson (Jud)
    11. Latina "Tina" Wilson (N)
    12. Nate Wilson (Rep)
    13. Brenda Wolff (N)
    14. Bonnie Wood (Dem)
    15. Judy Lynn Woodall (Jud)
    16. Joe Woods (Rep)
  29. Y
    1. Karen Yoho (N)
    2. Brad W. Young (N)
    3. Sylvester Young III (N)