Change Address

VOTE411 Voter Guide

All Candidates

DC
  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
  1. A
    1. Mustafa Abdul-Salaam
      candidate for ANC 8C05 Commissioner
    2. Human Abdulmalik
      candidate for ANC 8B06 Commissioner
    3. Jay Adelstein
      candidate for ANC 6C03 Commissioner
    4. Salim Adofo
      candidate for ANC 8C07 Commissioner
    5. Brian Alcorn
      candidate for ANC 6A08 Commissioner
    6. Tom Alexander
      candidate for ANC 2F03 Commissioner
    7. Charles Allen (DEM)
    8. Ebbon A. Allen
      candidate for ANC 7E03 Commissioner
    9. Chelsea A. Allinger
      candidate for ANC 1D05 Commissioner
    10. Ra Amin
      candidate for ANC 5B04 Commissioner
    11. H.J. Amons Sr.
      candidate for ANC 6A06 Commissioner
    12. Donovan Anderson
      candidate for ANC 7B06 Commissioner
    13. Jason Andrean
    14. Gerald Thomas Anekwe
      candidate for ANC 8B03 Commissioner
    15. Ellen Armstead
      candidate for ANC 8D05 Commissioner
    16. Karlene (K.) Armstead
      candidate for ANC 8E06 Commissioner
    17. Mike Austin
      candidate for ANC 8C01 Commissioner
  2. B
    1. Hanna Baker
      candidate for ANC 8A07 Commissioner
    2. Amone Banks (IND)
    3. Lucky Barbieri
      candidate for ANC 2B03 Commissioner
    4. Diamond Barbour
      candidate for ANC 5A01 Commissioner
    5. Jamie Barden
      candidate for ANC 4D04 Commissioner
    6. C. Dianne Barnes
      candidate for ANC 5E09 Commissioner
    7. Maria Barry
      candidate for ANC 4C02 Commissioner
    8. Amanda Beale
      candidate for ANC 8E02 Commissioner
    9. Michael Bekesha (REP)
    10. David R. Bender
      candidate for ANC 2D01 Commissioner
    11. Johnathan Bender
      candidate for ANC 3E03 Commissioner
    12. Taylor Berlin
      candidate for ANC 3D07 Commissioner
    13. Ethan Bishop-Henchman (LIB)
    14. Gale Black
      candidate for ANC 4A08 Commissioner
    15. Bernice S. Blacknell
      candidate for ANC 5D04 Commissioner
    16. Tamara Blair
      candidate for ANC 7D01 Commissioner
    17. Jackie Blumenthal
      candidate for ANC 3B02 Commissioner
    18. Kent C. Boese
      candidate for ANC 1A08 Commissioner
    19. Sam Bonar
      candidate for ANC 5E09 Commissioner
    20. Anita Bonds (DEM)
    21. Layla Bonnot
      candidate for ANC 1A01 Commissioner
    22. Maureen Kinlan Boucher
      candidate for ANC 3C07 Commissioner
    23. Japer Bowles
      candidate for ANC 1C07 Commissioner
    24. Muriel Bowser (DEM)
    25. Renée L. Bowser
      candidate for ANC 4D02 Commissioner
    26. Angela Bradbery
      candidate for ANC 3C06 Commissioner
    27. Dan Bradfield
      candidate for ANC 3G06 Commissioner
    28. Robert Vinson Brannum
      candidate for ANC 5E08 Commissioner
    29. Krystal Branton
      candidate for ANC 4D05 Commissioner
    30. Gail A. Brevard
      candidate for ANC 5C01 Commissioner
    31. Jen Bristol
      candidate for ANC 1B06 Commissioner
    32. Geoff Bromaghim
      candidate for ANC 4B07 Commissioner
    33. Alison Brooks
      candidate for ANC 4B08 Commissioner
    34. Anthony Brown
      candidate for ANC 6E02 Commissioner
    35. Marie-Claire Brown
      candidate for ANC 6A01 Commissioner
    36. Michael D. Brown (DEM)
      candidate for United States Senator
    37. Michael J. Brown
      candidate for ANC 6E02 Commissioner
    38. Rashida Brown
      candidate for ANC 1A10 Commissioner
    39. Tiffany L. Brown
      candidate for ANC 7B02 Commissioner
    40. Jen Bundy
      candidate for ANC 1A07 Commissioner
    41. Jason E. Burkett
      candidate for ANC 5D06 Commissioner
    42. Jamaal T. Burton
      candidate for ANC 2C02 Commissioner
    43. Jasmine Byrd
      candidate for ANC 4A04 Commissioner
  3. C
    1. Detrick D Campbell
      candidate for ANC 2A07 Commissioner
    2. Ulysses E. Campbell
      candidate for ANC 4C03 Commissioner
    3. Dustin 'DC' Canter (IND)
    4. Andre R. Carley
      candidate for ANC 4B01 Commissioner
    5. Gayle Carley
      candidate for ANC 5B01 Commissioner
    6. Patricia "Pat" Carmon
      candidate for ANC 8D01 Commissioner
    7. Sheila Marie Carson Carr
      candidate for ANC 7F03 Commissioner
    8. Angelica Castanon
      candidate for ANC 1A06 Commissioner
    9. Alan Chargin
      candidate for ANC 6A05 Commissioner
    10. John Cheeks (IND)
    11. Mary M. Cheh (DEM)
    12. Ralph J. Chittams, Sr. (REP)
    13. Luke Cieslewicz
      candidate for ANC 5C07 Commissioner
    14. Barbara J. Clark
      candidate for ANC 8A02 Commissioner
    15. Joshua Clark
      candidate for ANC 8B01 Commissioner
    16. Kasie Clark
      candidate for ANC 6B09 Commissioner
    17. Abraham Clayman
      candidate for ANC 3G01 Commissioner
    18. Cary Clennon
      candidate for ANC 5A03 Commissioner
    19. Tearsa Coates
      candidate for ANC 4C09 Commissioner
    20. Tischa Cockrell
      candidate for ANC 4B09 Commissioner
    21. Racquel Codling
      candidate for ANC 7F04 Commissioner
    22. Ron Collins
      candidate for ANC 6D03 Commissioner
    23. Henry Coppola
      candidate for ANC 5C01 Commissioner
    24. Leila Corcoran
      candidate for ANC 1D03 Commissioner
    25. James Cordes
      candidate for ANC 1B05 Commissioner
    26. Cinque E. Culver
      candidate for ANC 7D04 Commissioner
    27. Kari Cunningham
      candidate for ANC 2B07 Commissioner
    28. Dora Currea
    29. Mary J. Cuthbert
      candidate for ANC 8C07 Commissioner
  4. D
    1. Norman T. Dais
      candidate for ANC 7E04 Commissioner
    2. Anthony Dale
      candidate for ANC 6D05 Commissioner
    3. Edward Daniels
      candidate for ANC 6D07 Commissioner
    4. Lawence Bryant Davin
      candidate for ANC 7C02 Commissioner
    5. Danny Delaney
      candidate for ANC 1B10 Commissioner
    6. Walter Deleon
      candidate for ANC 5C02 Commissioner
    7. Damiana Dendy
      candidate for ANC 1C05 Commissioner
    8. David Dickinson
      candidate for ANC 3F01 Commissioner
    9. Petar A. Dimtchev (IND)
    10. Monique T. Diop
      candidate for ANC 8D04 Commissioner
    11. Dave Donaldson
      candidate for ANC 3F02 Commissioner
    12. Nick Delle Donne
      candidate for ANC 2B04 Commissioner
    13. Robb Dooling
      candidate for ANC 6C06 Commissioner
    14. Dorothy Douglas
      candidate for ANC 7D03 Commissioner
    15. Randy D Downs
      candidate for ANC 2B05 Commissioner
    16. Jimmy Dubois
      candidate for ANC 3C03 Commissioner
  5. E
    1. Mark Eckenwiler
      candidate for ANC 6C04 Commissioner
    2. Christopher Ede-Calton
      candidate for ANC 1B05 Commissioner
    3. Teresa A. Edmondson
      candidate for ANC 1A02 Commissioner
    4. Ronnie Edwards
      candidate for ANC 5A05 Commissioner
    5. Rhonda Edwards-Hines
      candidate for ANC 8C06 Commissioner
    6. Greg Ehrhardt
      candidate for ANC 3E01 Commissioner
    7. Paige Ela
      candidate for ANC 3D03 Commissioner
    8. Chuck Elkins
      candidate for ANC 3D01 Commissioner
    9. Douglas Ely
      candidate for ANC 1C04 Commissioner
    10. E. Enoh
      candidate for ANC 7E07 Commissioner
    11. Jeri Epstein
      candidate for ANC 2A06 Commissioner
    12. Chad M. Ernst
      candidate for ANC 6C05 Commissioner
    13. Peter Espenschied
      candidate for ANC 7D03 Commissioner
    14. Chyla D. Evans
      candidate for ANC 8C02 Commissioner
    15. Charlene Exum
      candidate for ANC 7F04 Commissioner
  6. F
    1. John Fanning
      candidate for ANC 2F04 Commissioner
    2. Mary L. Farmer-Allen
      candidate for ANC 5E04 Commissioner
    3. Gail Fast
      candidate for ANC 6D01 Commissioner
    4. John J. Feeley, Jr.
      candidate for ANC 5B05 Commissioner
    5. Steven Feingold
      candidate for ANC 4C09 Commissioner
    6. Janice Ferebee
      candidate for ANC 2F08 Commissioner
    7. Yolanda Fields
      candidate for ANC 7E07 Commissioner
    8. Caleb - Michael Files
      candidate for ANC 1B02 Commissioner
    9. Jason Fink
      candidate for ANC 3C02 Commissioner
    10. Beau Finley
      candidate for ANC 3C04 Commissioner
    11. Carol E. Fletcher
      candidate for ANC 7F06 Commissioner
    12. Gordon - Andrew Fletcher
      candidate for ANC 5A08 Commissioner
    13. Anna Forgie
      candidate for ANC 6D02 Commissioner
    14. Jason Forman
      candidate for ANC 2F01 Commissioner
    15. Christopher Fromboluti
      candidate for ANC 3G07 Commissioner
    16. Greta J. Fuller
      candidate for ANC 8A06 Commissioner
  7. G
    1. Mary L. Gaffney
      candidate for ANC 7C05 Commissioner
    2. Franklin Garcia (DEM)
    3. Emily Gasoi
    4. Darrell Danny Gaston
      candidate for ANC 8B04 Commissioner
    5. Dejuan George
      candidate for ANC 7C02 Commissioner
    6. Victoria Gersten
      candidate for ANC 3C08 Commissioner
    7. Joe Gibbons
      candidate for ANC 2E02 Commissioner
    8. Alice W Gilmore
      candidate for ANC 4B07 Commissioner
    9. LaVerne R. Glenn
      candidate for ANC 8D06 Commissioner
    10. Nicole Goldin
      candidate for ANC 2A02 Commissioner
    11. Matthew Goldschimdt
      candidate for ANC 1A04 Commissioner
    12. Jonah Goodman
      candidate for ANC 4C10 Commissioner
    13. Romello Goodman
      candidate for ANC 5D06 Commissioner
    14. Amber Gove
      candidate for ANC 6A04 Commissioner
    15. Anthony Lorenzo Green
      candidate for ANC 7C04 Commissioner
    16. Linda S. Green
      candidate for ANC 7E02 Commissioner
    17. Phyllis Green
      candidate for ANC 4A01 Commissioner
    18. John Grill
      candidate for ANC 3C01 Commissioner
    19. Jake Grubman
      candidate for ANC 1C06 Commissioner
    20. John Guggenmos
      candidate for ANC 2F02 Commissioner
    21. Rick Guinee
      candidate for ANC 2D02 Commissioner
    22. Heather Gustafson
      candidate for ANC 3D05 Commissioner
    23. Ted Guthrie
      candidate for ANC 1C03 Commissioner
  8. H
    1. Amy B. Hall
      candidate for ANC 3E02 Commissioner
    2. Rhonda Natalie Hamilton
      candidate for ANC 6D06 Commissioner
    3. Phillip J. Hammond
      candidate for ANC 7B04 Commissioner
    4. Ed Hanlon
      candidate for ANC 2B09 Commissioner
    5. Siraaj Hasan
      candidate for ANC 7D02 Commissioner
    6. Christopher L. Hawthorne
      candidate for ANC 8E05 Commissioner
    7. Christine Healey
      candidate for ANC 6C01 Commissioner
    8. Joe Henchman (LIB)
    9. Kathy Henderson (IND)
    10. Olivia L. Henderson
      candidate for ANC 8D02 Commissioner
    11. Emma Hersh
      candidate for ANC 3C05 Commissioner
    12. Christopher "DOC" Hershey
      candidate for ANC 7E01 Commissioner
    13. Ursula Higgins
      candidate for ANC 5B02 Commissioner
    14. Bennett Hilley
      candidate for ANC 4C06 Commissioner
    15. Tyrell M. Holcomb
      candidate for ANC 7F01 Commissioner
    16. Bertha G. Holliday
      candidate for ANC 5E07 Commissioner
    17. Corey Holman
      candidate for ANC 6B06 Commissioner
    18. Antawan Holmes
      candidate for ANC 7C07 Commissioner
    19. Meredith Holmgren
      candidate for ANC 7D01 Commissioner
    20. Steve Holtzman
      candidate for ANC 6B05 Commissioner
    21. Victor L. Horton
      candidate for ANC 7E05 Commissioner
    22. Delia Houseal
      candidate for ANC 7E06 Commissioner
    23. Patricia Howard-Chittams
      candidate for ANC 7B01 Commissioner
    24. Robb Hudson
      candidate for ANC 1B11 Commissioner
    25. Ruth Ann Hudson
      candidate for ANC 6A05 Commissioner
    26. Hector Huezo
      candidate for ANC 1C02 Commissioner
    27. LaRoya A. Huff
      candidate for ANC 4B09 Commissioner
    28. Brittany N. Hughes
      candidate for ANC 7F05 Commissioner
    29. D.L. Humphrey
      candidate for ANC 7B07 Commissioner
    30. Terrance Hunter
      candidate for ANC 7F02 Commissioner
  9. I
    1. Amir Irani
      candidate for ANC 1C01 Commissioner
  10. J
    1. David Jaffe
      candidate for ANC 6E04 Commissioner
    2. Patrick Jakopchek
      candidate for ANC 3F07 Commissioner
    3. Thaddeus James
      candidate for ANC 5C06 Commissioner
    4. Chander Jayaraman
      candidate for ANC 6B08 Commissioner
    5. LaMonica Jeffrey
      candidate for ANC 5C06 Commissioner
    6. Rufaro Jenkins
      candidate for ANC 8E01 Commissioner
    7. Ernest Johnson
      candidate for ANC 1A01 Commissioner
    8. Joseph B. Johnson
      candidate for ANC 8E01 Commissioner
    9. Villareal "VJ" Johnson
      candidate for ANC 7B05 Commissioner
    10. David Jones
      candidate for ANC 8C04 Commissioner
    11. Judi Jones
      candidate for ANC 4B07 Commissioner
    12. Landon Jones
      candidate for ANC 5B05 Commissioner
    13. Nancy Darlene Jones
      candidate for ANC 5E10 Commissioner
    14. Timothy A. Jones
      candidate for ANC 4C08 Commissioner
    15. Tyon Jones
      candidate for ANC 8A06 Commissioner
    16. Absalom "AB" Jordan
      candidate for ANC 8D03 Commissioner
    17. Adrian Jordan
    18. Alvin Judd SR
      candidate for ANC 6E06 Commissioner
  11. K
    1. Stuart Karaffa
      candidate for ANC 1D05 Commissioner
    2. Alan Karnofsky
      candidate for ANC 3D05 Commissioner
    3. Joel Kelty
      candidate for ANC 6C05 Commissioner
    4. Patrick Kennedy
      candidate for ANC 2A01 Commissioner
    5. Scot Knickerbocker
      candidate for ANC 4B03 Commissioner
    6. Amr Kotb
      candidate for ANC 1A02 Commissioner
    7. Callie Kozlak
    8. Troy Kravitz
      candidate for ANC 3D02 Commissioner
    9. Kathryn Denise Rucker Krepp
      candidate for ANC 6B10 Commissioner
    10. Carolinn A Kuebler
      candidate for ANC 3F02 Commissioner
    11. Taylor Kuether
      candidate for ANC 6B05 Commissioner
  12. L
    1. A. Jamaal Lampkin
      candidate for ANC 5A06 Commissioner
    2. Anna Landre
      candidate for ANC 2E04 Commissioner
    3. Aaron Landry
      candidate for ANC 2B04 Commissioner
    4. Melissa Lane
      candidate for ANC 3B03 Commissioner
    5. Walter Teddy Largent Jr
      candidate for ANC 5D05 Commissioner
    6. Clarence Lee
      candidate for ANC 5D07 Commissioner
    7. Grace J. Lewis
      candidate for ANC 5A02 Commissioner
    8. Karla M. Lewis
      candidate for ANC 5E06 Commissioner
    9. Peta-Gay Lewis
      candidate for ANC 5D01 Commissioner
    10. Rustin M. Lewis (IND)
    11. William "Bill" Lewis
    12. Stacey Lincoln
      candidate for ANC 4A02 Commissioner
    13. Ryan Linehan
      candidate for ANC 5D01 Commissioner
    14. Andy Litsky
      candidate for ANC 6D04 Commissioner
    15. Gwendolyn Lohse
      candidate for ANC 2E06 Commissioner
    16. Robert Looper III
      candidate for ANC 5C03 Commissioner
    17. Emily Singer Lucio
      candidate for ANC 5A03 Commissioner
    18. Shannon Lynch
      candidate for ANC 5E04 Commissioner
  13. M
    1. Nancy J. MacWood
      candidate for ANC 3C09 Commissioner
    2. Bruce Majors (LIB)
    3. Henri Makembe
      candidate for ANC 5B03 Commissioner
    4. Jerry Malitz
      candidate for ANC 3G05 Commissioner
    5. Patricia Malloy
      candidate for ANC 7C01 Commissioner
    6. Jacqueline Manning
      candidate for ANC 5C04 Commissioner
    7. Robin Hammond Marlin
      candidate for ANC 7B05 Commissioner
    8. Alex Marriott
      candidate for ANC 6E05 Commissioner
    9. Joshua R. Mater
      candidate for ANC 1B08 Commissioner
    10. Debbie Matties
      candidate for ANC 4C05 Commissioner
    11. Rebecca Maydak
      candidate for ANC 3G04 Commissioner
    12. Earl McDermott
      candidate for ANC 5A05 Commissioner
    13. Kenyan McDuffie (DEM)
    14. Jonathan McHugh
      candidate for ANC 3E05 Commissioner
    15. Jack Mckay
      candidate for ANC 1D03 Commissioner
    16. Phil Mendelson (DEM)
    17. Erik Metzroth Write-In (None)
    18. Brant J Miller
      candidate for ANC 6D07 Commissioner
    19. Christine Miller
      candidate for ANC 1A05 Commissioner
    20. Elizabeth H. Miller
      candidate for ANC 2E07 Commissioner
    21. Elizabeth Callanan Mitchell
      candidate for ANC 3E02 Commissioner
    22. Patricia (Pat) Mitchell
      candidate for ANC 5E06 Commissioner
    23. Ann Lane Mladinov
      candidate for ANC 3B01 Commissioner
    24. Constance "Connie" Mobley
      candidate for ANC 8D07 Commissioner
    25. Roger Moffatt
      candidate for ANC 6D05 Commissioner
    26. Andrea Molod
      candidate for ANC 3F05 Commissioner
    27. Jeremiah Montague Jr.
      candidate for ANC 5C07 Commissioner
    28. Cheryl Moore
      candidate for ANC 8E02 Commissioner
    29. Sydelle Moore
      candidate for ANC 5D05 Commissioner
    30. Steven Motley
      candidate for ANC 5D03 Commissioner
    31. Martin Moulton (LIB)
    32. Anthony Muhammad
      candidate for ANC 8E02 Commissioner
    33. Holly Muhammad
      candidate for ANC 8A01 Commissioner
    34. Matinah Muhammad
      candidate for ANC 7D03 Commissioner
    35. Sedrick Muhammad
      candidate for ANC 1B03 Commissioner
    36. Rick Murphy
      candidate for ANC 2E03 Commissioner
  14. N
    1. Brianne K Nadeau (DEM)
    2. Sean E. Neal
      candidate for ANC 8D07 Commissioner
    3. Candace Tiana Nelson
      candidate for ANC 4A06 Commissioner
    4. Monika Nemeth
      candidate for ANC 3F06 Commissioner
    5. Jeff Nestler
      candidate for ANC 2D02 Commissioner
    6. Jonathan Nobil
      candidate for ANC 4D06 Commissioner
    7. Anita Norman
      candidate for ANC 1B01 Commissioner
    8. Eleanor Holmes Norton (DEM)
    9. Charlotte Nugent
      candidate for ANC 4C01 Commissioner
  15. O
    1. Kirsten Oldenburg
      candidate for ANC 6B04 Commissioner
    2. Darlene Oliver
      candidate for ANC 5C05 Commissioner
    3. Dan Orlaskey
      candidate for ANC 1B02 Commissioner
    4. Eleanor Ory (STG)
      candidate for United States Senator
    5. Adeoye "Oye" Owolewa
      candidate for ANC 8E01 Commissioner
  16. P
    1. Alexander M. "Alex" Padro
      candidate for ANC 6E01 Commissioner
    2. Erin Palmer
      candidate for ANC 4B02 Commissioner
    3. Lisa Palmer
      candidate for ANC 2E05 Commissioner
    4. Zachary Parker
    5. Brenda Parks
      candidate for ANC 4B04 Commissioner
    6. Iris Parks
      candidate for ANC 4A02 Commissioner
    7. Trupti J. Patel
      candidate for ANC 2A03 Commissioner
    8. Alexis Payne
      candidate for ANC 7C07 Commissioner
    9. Amanda Fox Perry
      candidate for ANC 1C08 Commissioner
    10. Sondra Phillips-Gilbert
      candidate for ANC 6A07 Commissioner
    11. Sylvia M. Pinkney
      candidate for ANC 5E04 Commissioner
    12. Regina Sharlita Pixley
      candidate for ANC 8C04 Commissioner
    13. Aaron Polkey
      candidate for ANC 4D03 Commissioner
    14. Bridget Pooley
      candidate for ANC 1C02 Commissioner
    15. Deborah Pope
      candidate for ANC 4A05 Commissioner
    16. April Pradier
      candidate for ANC 7B06 Commissioner
    17. Troy Donte Prestwood
      candidate for ANC 8A04 Commissioner
    18. Jo-Anne Prue
      candidate for ANC 7D04 Commissioner
    19. Andrew Pulsirisaroth
      candidate for ANC 8A01 Commissioner
    20. Kishan Putta
      candidate for ANC 2E01 Commissioner
  17. Q
    1. Janina Olarte Quilacio
      candidate for ANC 1D04 Commissioner
    2. Tom Quinn
      candidate for ANC 3E04 Commissioner
  18. R
    1. Karl A. Racine (DEM)
    2. Veronica E. Raglin
      candidate for ANC 7D01 Commissioner
    3. Kreig Rajaram
      candidate for ANC 4C07 Commissioner
    4. Veda Rasheed
      candidate for ANC 7E01 Commissioner
    5. Brian Ready
      candidate for ANC 6B03 Commissioner
    6. Lee Brian Reba
      candidate for ANC 3C01 Commissioner
    7. Dionne Reeder (IND)
    8. Wilson Reynolds
      candidate for ANC 1C07 Commissioner
    9. Nelson F. Rimensnyder (REP)
    10. Joyce (Chestnut) Robinson-Paul (STG)
    11. Joyce Robinson-Paul
      candidate for ANC 5E05 Commissioner
    12. Kevin M Rogers
      candidate for ANC 6E07 Commissioner
    13. Lauren Rogers
      candidate for ANC 5C02 Commissioner
    14. Yasmin Romero-Latin
      candidate for ANC 1D04 Commissioner
    15. Deean Rubin
      candidate for ANC 3G05 Commissioner
    16. Ron Rubin
      candidate for ANC 2F05 Commissioner
    17. Naomi Rutenberg
      candidate for ANC 3F03 Commissioner
    18. Zach Rybarczyk
      candidate for ANC 1A03 Commissioner
  19. S
    1. Jennifer E. Samolyk
      candidate for ANC 6B01 Commissioner
    2. Matthew H Sampson
      candidate for ANC 2B01 Commissioner
    3. Robin Sandenburgh
      candidate for ANC 1D02 Commissioner
    4. Philip Schrefer
      candidate for ANC 2A05 Commissioner
    5. Beverly Schwartz
      candidate for ANC 2B08 Commissioner
    6. David Schwartzman (STG)
    7. Betty Scippio
      candidate for ANC 8B05 Commissioner
    8. Cortney Segmen
      candidate for ANC 5E03 Commissioner
    9. Karen Settles
      candidate for ANC 7F05 Commissioner
    10. Marilyn V. Sheneman
      candidate for ANC 3C08 Commissioner
    11. Cara Lea Shockley
      candidate for ANC 6D02 Commissioner
    12. Keisha L. Shropshire
      candidate for ANC 5D02 Commissioner
    13. Ashik Siddique
      candidate for ANC 4C03 Commissioner
    14. Elissa Silverman (IND)
    15. Mike Silverstein
      candidate for ANC 2B06 Commissioner
    16. Kendall Simmons
      candidate for ANC 8E04 Commissioner
    17. Ian Simon
      candidate for ANC 2F06 Commissioner
    18. Eugene Sims
      candidate for ANC 5E03 Commissioner
    19. Patience R. Singleton
      candidate for ANC 4A04 Commissioner
    20. William J. Sittig
      candidate for ANC 3F06 Commissioner
    21. Vincent E. Slatt
      candidate for ANC 2B03 Commissioner
    22. Stephen A. Slaughter
      candidate for ANC 8E07 Commissioner
    23. Douglass Sloan
      candidate for ANC 4A01 Commissioner
    24. Jessica Smith
      candidate for ANC 1B07 Commissioner
    25. William K. Smith
      candidate for ANC 2A04 Commissioner
    26. Nicole Smith-McDermott
      candidate for ANC 7B04 Commissioner
    27. Natalee S. Snider
      candidate for ANC 4B06 Commissioner
    28. Mike Soderman
      candidate for ANC 6A03 Commissioner
    29. Ed Solomon
      candidate for ANC 2E01 Commissioner
    30. Kirsten Solomon
      candidate for ANC 5C06 Commissioner
    31. Elena V. Son
      candidate for ANC 2A04 Commissioner
    32. Randy Speck
      candidate for ANC 3G03 Commissioner
    33. Jon D. Squicciarini
      candidate for ANC 1B04 Commissioner
    34. Michael Sriqui
      candidate for ANC 3D04 Commissioner
    35. Gerald Sroufe
      candidate for ANC 6B02 Commissioner
    36. Jon Stewart
      candidate for ANC 1D01 Commissioner
    37. (Terry) Teresa Stith
      candidate for ANC 8C02 Commissioner
    38. Natale "Lino" Stracuzzi (STG)
    39. Jewel Stroman
      candidate for ANC 7B07 Commissioner
    40. Rae Sullivan
      candidate for ANC 5E09 Commissioner
    41. Mary A. Sutherland
      candidate for ANC 6E01 Commissioner
    42. Jessica Sutter
    43. Jamie Sycamore (IND)
    44. Kevin J Sylvester
      candidate for ANC 2F07 Commissioner
    45. J.P. Szymkowicz
      candidate for ANC 3D09 Commissioner
  20. T
    1. Peter Tabor
      candidate for ANC 4D01 Commissioner
    2. Ramin Taheri
      candidate for ANC 6A03 Commissioner
    3. Takiyah "T.N." Tate
      candidate for ANC 7E04 Commissioner
    4. Laurence Telson
      candidate for ANC 5C01 Commissioner
    5. Bradley Ashton Thomas
      candidate for ANC 5E05 Commissioner
    6. James W. Thomas
      candidate for ANC 4B08 Commissioner
    7. Brian K Thompson
      candidate for ANC 8A03 Commissioner
    8. John Tinpe
      candidate for ANC 2C01 Commissioner
    9. Phil Toomajian
      candidate for ANC 6A02 Commissioner
    10. Tanya Topolewski
      candidate for ANC 4B02 Commissioner
    11. Andre Towner
      candidate for ANC 8E04 Commissioner
    12. Paul Trantham
      candidate for ANC 8B02 Commissioner
    13. Chanda Tuck-Garfield
      candidate for ANC 3G02 Commissioner
    14. Brian G. Turmail
      candidate for ANC 3B05 Commissioner
    15. James A. Turner
      candidate for ANC 1B09 Commissioner
  21. U
    1. Benjamin Underwood
      candidate for ANC 4C05 Commissioner
  22. V
    1. Mysiki Valentine
      candidate for ANC 7D04 Commissioner
    2. Kim Varzi
      candidate for ANC 4C07 Commissioner
    3. Kirby Vining
      candidate for ANC 5E09 Commissioner
    4. Shelley A. Vinyard
      candidate for ANC 5E04 Commissioner
  23. W
    1. Salina P. Waddy
      candidate for ANC 4C01 Commissioner
    2. Dotti Love Wade
      candidate for ANC 1A11 Commissioner
    3. Christine Warnke
      candidate for ANC 3D08 Commissioner
    4. Daniel Warwick
      candidate for ANC 2B02 Commissioner
    5. Sandra "Sandi" Washington
      candidate for ANC 5A07 Commissioner
    6. Aaron Watkins
      candidate for ANC 7C01 Commissioner
    7. Leonard Lee Watson Jr.
      candidate for ANC 8B01 Commissioner
    8. Ruth Wattenberg
    9. Monica Watts
      candidate for ANC 8E03 Commissioner
    10. Kelly Waud
      candidate for ANC 6B07 Commissioner
    11. Joe Weedon
    12. Kevin Wenzel
      candidate for ANC 2F08 Commissioner
    13. Stephen A. "Steve" Whatley
      candidate for ANC 4A03 Commissioner
    14. Frank Wiggins
      candidate for ANC 6E03 Commissioner
    15. Ann C. Wilcox (STG)
    16. Jim Wilcox
      candidate for ANC 2E06 Commissioner
    17. Frank Wilds
      candidate for ANC 5A01 Commissioner
    18. Patricia L. Williams
      candidate for ANC 5E02 Commissioner
    19. Kevin Wilsey
      candidate for ANC 2C03 Commissioner
    20. Charles H. Wilson
      candidate for ANC 8B03 Commissioner
    21. Dan Winston
      candidate for ANC 1B12 Commissioner
    22. Karen Wirt
      candidate for ANC 6C02 Commissioner
    23. Patrick Witte
      candidate for ANC 6D07 Commissioner
    24. Catherine A. Woods
      candidate for ANC 7C03 Commissioner
    25. Michael Wray
      candidate for ANC 1A09 Commissioner
    26. Artilie Wright
      candidate for ANC 7D07 Commissioner
    27. Michaela Wright
      candidate for ANC 1C06 Commissioner
    28. Charles T. Lockett Write-in
      candidate for ANC 5A02 Commissioner
    29. Cherronda Estep Write-In
      candidate for ANC 8D07 Commissioner
    30. Christina Smalls Write-In
      candidate for ANC 8A03 Commissioner
    31. Dorcas Agyei* Write-In
      candidate for ANC 8A05 Commissioner
    32. Eugene Simms Write-In
      candidate for ANC 6E02 Commissioner
    33. Greg Boyd Write-In
      candidate for ANC 1D05 Commissioner
    34. Jonathan Steele Write-In
      candidate for ANC 8C07 Commissioner
    35. Joseph Green, III Write-In
      candidate for ANC 5A08 Commissioner
    36. Joseph Wayne Lockett Write-In
      candidate for ANC 7E06 Commissioner
    37. Katrina Polk Write-In
      candidate for ANC 8E02 Commissioner
    38. Kayla Battle Write-In
      candidate for ANC 8C06 Commissioner
    39. Keeon Bassett* Write-In
      candidate for ANC 8B07 Commissioner
    40. Kelvin Earl Brown Write-In
      candidate for ANC 7B06 Commissioner
    41. Nina Miller Write-In
      candidate for ANC 2B09 Commissioner
    42. Nora Simon* Write-In
      candidate for ANC 4C04 Commissioner
    43. Paige B. Forte Write-In
      candidate for ANC 6E07 Commissioner
    44. Perry Redd* Write-In
      candidate for ANC 4B05 Commissioner
    45. Ronald Thompson, Jr. Write-In
      candidate for ANC 8E04 Commissioner
    46. Sherice A. Muhammad* Write-In
      candidate for ANC 7D06 Commissioner
    47. Solomon Adderley Write-In
      candidate for ANC 7C05 Commissioner
    48. Yolonda F. Yates Write-In
      candidate for ANC 2C01 Commissioner
    49. Sharece Crawford** Write-In
      candidate for ANC 8C03 Commissioner
    50. Robinette Woodland** Write-In
      candidate for ANC 8C03 Commissioner
  24. Y
    1. Evan Yeats
      candidate for ANC 4B01 Commissioner
    2. Mary C. Young
      candidate for ANC 3B04 Commissioner
  25. Z
    1. Stephanie Zimny
      candidate for ANC 6A06 Commissioner