Change Address

VOTE411 Voter Guide

All Candidates

Arizona
  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
  1. A
    1. John Christopher Ackerley (Rep)
    2. David Alger (Rep)
    3. Vicki Alger (Rep)
    4. John Allen (Rep)
    5. Sylvia Tenney Allen (Rep)
    6. Lela Alston (Dem)
    7. Jaime Alvarez (Dem)
    8. Richard Andrade (Dem)
    9. Sergio Arellano (Rep)
      candidate for US House District 3
    10. Mohammad Arif (Grn)
    11. Arthur Ray "RT" Arvizu (Write-In) (RT)
      candidate for Governor
    12. Ralph Atchue (Dem)
  2. B
    1. Beryl Baker (Grn)
    2. Nancy Barto (Rep)
    3. Leo Biasiucci (Rep)
    4. Andy Biggs (Rep)
      candidate for US House District 5
    5. Sheila Bilyeu (Write-In) (Dem)
      candidate for US Senate
    6. Joe Bisaccia (Dem)
    7. Walter "Walt" Blackman (Rep)
    8. Isela Blanc (Dem)
    9. Reginald Bolding (Dem)
    10. Shawnna Bolick (Rep)
    11. James "007" Bond IV (Write-In) (Rep)
      candidate for US House District 7
    12. Sonny Borrelli (Rep)
    13. Russell W. "Rusty" Bowers (Rep)
    14. Sean Bowie (Dem)
    15. Paul Boyer (Rep)
    16. David Bradley (Dem)
    17. David Brill (Dem)
      candidate for US House District 4
    18. Mark Brnovich (Rep)
      candidate for Attorney General
    19. Elizabeth Brown (Dem)
    20. Kelli Butler (Dem)
  3. C
    1. Noel Campbell (Rep)
    2. Andres Cano (Dem)
    3. Wade Carlisle (Dem)
    4. Ben Carmitchel (Dem)
    5. Charles Carpenter (Write-In) (Rep)
    6. Frank Carroll (Rep)
    7. Heather Carter (Rep)
    8. Carmen Casillas (Dem)
    9. Hazel Chandler (Dem)
    10. Cesar Chavez (Dem)
    11. Lupe Chavira Contreras (Dem)
    12. Todd Clodfelter (Rep)
    13. Regina Cobb (Rep)
    14. January Contreras (Dem)
      candidate for Attorney General
    15. Julian Contreraz (Write-In) (Rep)
    16. David Cook (Rep)
    17. Jo Craycraft (Dem)
  4. D
    1. Andrea Dalessandro (Dem)
    2. Michael Decarlo (Write-In) (NP)
      candidate for US Senate
    3. Domingo Degrazia (Dem)
    4. Neil Desanti (Write-In) (Rep)
    5. Doug Ducey (Rep)
      candidate for Governor
    6. Timothy "Tim" Dunn (Rep)
    7. Kristin Dybvig-Pawelko (Dem)
  5. E
    1. Nora Ellen (Rep)
    2. Kirsten Engel (Dem)
    3. Denise "Mitzi" Epstein (Dem)
    4. Douglas Ervin (Dem)
    5. Diego Espinoza (Dem)
  6. F
    1. Karen Fann (Rep)
    2. David Farnsworth (Rep)
    3. Eddie Farnsworth (Rep)
    4. Charlene Fernandez (Dem)
    5. Stephen L Ferrara (Rep)
      candidate for US House District 9
    6. John Fillmore (Rep)
    7. Mark Finchem (Rep)
    8. Jordan Flayer (Write-In) (Ind)
      candidate for US House District 2
    9. Randy Fleenor (Rep)
    10. Felicia French (Dem)
    11. Randall "Randy" Friese (Dem)
  7. G
    1. Rosanna Gabaldon (Dem)
    2. Ruben Gallego (Dem)
      candidate for US House District 7
    3. David Garcia (Dem)
      candidate for Governor
    4. Wendy Garcia (Dem)
    5. Steve Gaynor (Rep)
      candidate for Secretary of State
    6. James "Marvelman" Gibson II (Write-In) (Hum)
      candidate for Governor
    7. Christopher "Chris" Gilfillan (Dem)
    8. Sharon Girard (Dem)
    9. Rodney Glassman (Rep)
    10. Ed Gogek (Dem)
    11. Sally Ann Gonzales (Dem)
    12. Paul Gosar (Rep)
      candidate for US House District 4
    13. David Gowan (Rep)
    14. Melissa Grable (Write-In) (Rep)
      candidate for US House District 2
    15. Travis Grantham (Rep)
    16. Rick Gray (Rep)
    17. Richard Grayson (Grn)
    18. Angela Green (Grn)
      candidate for US Senate
    19. Joan Greene (Dem)
      candidate for US House District 5
    20. Gail Griffin (Rep)
    21. Raul Grijalva (Dem)
      candidate for US House District 3
    22. Linda C Gross (Dem)
    23. Julie Gunnigle (Dem)
  8. H
    1. Ron Ha'o (Write-In) (Rep)
    2. Pamela Hannley Powers (Dem)
    3. Matthew Harris (Write-In) (Dem)
    4. Michelle Harris (Dem)
    5. Valerie Harris (Dem)
    6. Joe Hart (Rep)
      candidate for State Mine Inspector
    7. Ana Henderson (Rep)
    8. Alma Hernandez (Dem)
    9. Daniel Hernandez (Dem)
    10. Katie Hobbs (Dem)
      candidate for Secretary of State
    11. Kathy Hoffman (Dem)
    12. Bradley Hughes (Dem)
    13. Steven Hummel (Write-In) (NPP)
      candidate for US House District 8
  9. J
    1. Jennifer Jermaine (Dem)
  10. K
    1. Shelley Kais (Rep)
    2. Bob Karp (Dem)
    3. Christopher Karpurk (Write-in) (Lib)
    4. John Kavanagh (Rep)
    5. Robert Kay (Write-In) (Rep)
      candidate for US Senate
    6. Sandra Kennedy (Dem)
    7. Anthony Kern (Rep)
    8. Sine Kerr (Rep)
    9. Ann Kirkpatrick (Dem)
      candidate for US House District 2
    10. Haryaksha Gregor Knauer (Grn)
      candidate for US House District 4
    11. Kathy Knecht (Ind)
    12. Christian Komar (Write-In) (NP)
      candidate for Governor
    13. Eric Kurland (Dem)
  11. L
    1. Jay Lawrence (Rep)
    2. Venden "Vince" Leach (Rep)
    3. Christopher "Chris" Leone (Ind)
    4. Debbie Lesko (Rep)
      candidate for US House District 8
    5. Aaron Lieberman (Dem)
    6. David Livingston (Rep)
    7. Daria Lohman (Dem)
    8. Jennifer Longdon (Dem)
    9. Hollace Lyon (Dem)
  12. M
    1. Anita Malik (Dem)
      candidate for US House District 6
    2. Mark Manoil (Dem)
      candidate for State Treasurer
    3. Jan Manolis (Dem)
    4. Lea Marquez Peterson (Rep)
      candidate for US House District 2
    5. Christine Marsh (Dem)
    6. Johnny Martin (Dem)
    7. Patrick Masoya (Write-In) (NP)
      candidate for Governor
    8. Kate Brophy McGee (Rep)
    9. Martha McSally (Rep)
      candidate for US Senate
    10. JL Mealer (Rep)
    11. Juan Mendez (Dem)
    12. J.D. Mesnard (Rep)
    13. Robert Meza (Dem)
    14. Kathy Mohr-Almeida (Dem)
    15. J'aime Morgaine (Dem)
  13. N
    1. Tony Navarrete (Dem)
    2. Jill Norgaard (Rep)
    3. Becky Nutt (Rep)
  14. O
    1. Justin Olson (Rep)
    2. Joanne Osborne (Rep)
    3. Lisa Otondo (Dem)
    4. Tom O‘Halleran (Dem)
      candidate for US House District 1
  15. P
    1. Tyler Pace (Rep)
    2. Kathy Pappas Pesas (Rep)
    3. Greg Patterson (Rep)
    4. Jennifer Pawlik (Dem)
    5. Kevin Payne (Rep)
    6. Jamescita Peshlakai (Dem)
    7. Geraldine "Gerae" Peten (Dem)
    8. Warren Petersen (Rep)
    9. William Pierce (Dem)
      candidate for State Mine Inspector
    10. Nicolas Pierson (Rep)
      candidate for US House District 3
    11. Frank Pratt (Rep)
  16. Q
    1. Doug "Q" Quelland (NP)
    2. Martin Quezada (Dem)
    3. Marcela Quiroz (Dem)
  17. R
    1. Joshua Reilly (Grn)
    2. Shelley Renne-Leon (Dem)
    3. Frank Riggs (Rep)
    4. Jonathan B. Ringham (Write-In) (TOR)
      candidate for US Senate
    5. Rebecca Rios (Dem)
    6. Tony Rivero (Rep)
    7. Bret Roberts (Rep)
    8. Lynsey Robinson (Dem)
    9. Mary Robinson McCord (Dem)
    10. Diego Rodriguez (Dem)
    11. Wendy Rogers (Rep)
      candidate for US House District 1
    12. Gilbert Romero (Dem)
  18. S
    1. Athena Salman (Dem)
    2. Jennifer Samuels (Dem)
    3. Teri Sarmiento (Dem)
    4. Frank Schmuck (Rep)
    5. David Schweikert (Rep)
      candidate for US House District 6
    6. Kiana Marla Sears (Dem)
    7. Amish Shah (Dem)
    8. Doyel Shamley (Rep)
    9. David Shock (Write-In) (Ind)
      candidate for US House District 1
    10. Thomas "T.J." Shope (Rep)
    11. Lorenzo Sierra (Dem)
    12. Kyrsten Sinema (Dem)
      candidate for US Senate
    13. Anthony Sizer (Rep)
    14. Raymond Speakman (Rep)
    15. Rebecca Speakman (Rep)
    16. Gary Spears (Rep)
    17. Greg Stanton (Dem)
      candidate for US House District 9
    18. Victoria Steele (Dem)
    19. Sharon Stinard (Dem)
    20. David Stringer (Rep)
    21. Gary Swing (Grn)
      candidate for US House District 7
    22. Maria Syms (Rep)
    23. Julian "Jul" Szymanski (Write-In) (Ind)
  19. T
    1. Arlando Teller (Dem)
    2. Raquel Teran (Dem)
    3. Bob Thorpe (Rep)
    4. Hiral Tipirneni (Dem)
      candidate for US House District 8
    5. Ben Toma (Rep)
    6. Angel Torres (Grn)
      candidate for Governor
    7. Kelly Townsend (Rep)
    8. Myron Tsosie (Dem)
    9. Bobby Tyler (Dem)
    10. Thomas Tzitzura (Dem)
  20. U
    1. Michelle Udall (Rep)
    2. Michelle Ugenti-Rita (Rep)
  21. W
    1. Steve Weichert (Dem)
    2. Jeff Weninger (Rep)
    3. Marilyn Wiles (Rep)
    4. Sara Mae Williams (Grn)
    5. Benjamin Wirtz (Write-In) (Rep)
      candidate for US Senate
  22. Y
    1. Kimberly Yee (Rep)
      candidate for State Treasurer