Change Address

VOTE411 Voter Guide

All Races

  1. Minnesota
    1. Minnesota U.S. Senate - Democratic Farmer Labor Party Primary
    2. Minnesota U.S. Senate - Republican Party Primary
    3. Minnesota U.S. House District 3 - Democratic Farmer Labor Party Primary
    4. Minnesota U.S. House District 3 - Republican Party Primary
    5. Minnesota U.S. House District 4 - Democratic Farmer Labor Party Primary
    6. Minnesota U.S. House District 4 - Republican Party Primary
    7. Minnesota U.S. House District 5 - Democratic Farmer Labor Party Primary
    8. Minnesota U.S. House District 5 - Republican Party Primary
    9. Minnesota U.S. House District 6 - Republican Party Primary
    10. Minnesota U.S. House District 7 - Democratic Farmer Labor Party Primary
    11. Minnesota U.S. House District 7 - Grassroots Legalize Cannabis Party Primary
    12. Minnesota U.S. House District 7 - Republican Party Primary
    13. Minnesota U.S. House District 8 - Republican Party Primary
    14. Minnesota State Senate District 6 - Democratic Farmer Labor Party Primary
    15. Minnesota State Senate District 7 - Democratic Farmer Labor Party Primary
    16. Minnesota State Senate District 9 - Republican Party Primary
    17. Minnesota State Senate District 10 - Republican Party Primary
    18. Minnesota State Senate District 22 - Democratic Farmer Labor Party Primary
    19. Minnesota State Senate District 34 - Democratic Farmer Labor Party Primary
    20. Minnesota State Senate District 39 - Democratic Farmer Labor Party Primary
    21. Minnesota State Senate District 43 - Democratic Farmer Labor Party Primary
    22. Minnesota State Senate District 44 - Democratic Farmer Labor Party Primary
    23. Minnesota State Senate District 47 - Democratic Farmer Labor Party Primary
    24. Minnesota State Senate District 47 - Republican Party Primary
    25. Minnesota State Senate District 49 - Republican Party Primary
    26. Minnesota State Senate District 53 - Democratic Farmer Labor Party Primary
    27. Minnesota State Senate District 56 - Democratic Farmer Labor Party Primary
    28. Minnesota State Senate District 59 - Democratic Farmer Labor Party Primary
    29. Minnesota State Senate District 62 - Democratic Farmer Labor Party Primary
    30. Minnesota State Senate District 65 - Democratic Farmer Labor Party Primary
    31. Minnesota State House District 1A - Republican Party Primary
    32. Minnesota State House District 4A - Democratic Farmer Labor Party Primary
    33. Minnesota State House District 15B - Republican Party Primary
    34. Minnesota State House District 16B - Republican Party Primary
    35. Minnesota State House District 17A - Democratic Farmer Labor Party Primary
    36. Minnesota State House District 23A - Republican Party Primary
    37. Minnesota State House District 23B - Republican Party Primary
    38. Minnesota State House District 27A - Democratic Farmer Labor Party Primary
    39. Minnesota State House District 31A - Republican Party Primary
    40. Minnesota State House District 32B - Republican Party Primary
    41. Minnesota State House District 33B - Republican Party Primary
    42. Minnesota State House District 38A - Republican Party Primary
    43. Minnesota State House District 39A - Democratic Farmer Labor Party Primary
    44. Minnesota State House District 45A - Democratic Farmer Labor Party Primary
    45. Minnesota State House District 45A - Republican Party Primary
    46. Minnesota State House District 51A - Democratic Farmer Labor Party Primary
    47. Minnesota State House District 51B - Democratic Farmer Labor Party Primary
    48. Minnesota State House District 55A - Republican Party Primary
    49. Minnesota State House District 56A - Republican Party Primary
    50. Minnesota State House District 59B - Democratic Farmer Labor Party Primary
    51. Minnesota State House District 63A - Democratic Farmer Labor Party Primary
    52. Minnesota State House District 63B - Democratic Farmer Labor Party Primary
    53. Minnesota State House District 66B - Democratic Farmer Labor Party Primary
    54. Minnesota State House District 67A - Democratic Farmer Labor Party Primary
    55. Chippewa County Commissioner District 2
    56. Carver County Commissioner District 5
    57. Cook County Commissioner District 4
    58. Cook County Commissioner District 2
    59. Blue Earth County Commissioner District 4
    60. Big Stone County Commissioner District 5
    61. Carver County Commissioner District 3
    62. Carlton County Commissioner District 5
    63. Crow Wing County Commissioner District 5
    64. Benton County Commissioner District 1
    65. Sibley County Commissioner District 3
    66. Wabasha County Commissioner District 1
    67. Stearns County Commissioner District 4
    68. Winona County Commissioner District 4
    69. Wadena County Commissioner District 2
    70. Wright County Commissioner District 5
    71. Wright County Commissioner District 4
    72. Kittson County Commissioner District 1
    73. Lincoln County Commissioner District 5
    74. Kandiyohi County Commissioner District 5
    75. Kanabec County Commissioner District 4
    76. Meeker County Commissioner District 2
    77. Mcleod County Commissioner District 1
    78. Meeker County Commissioner District 3
    79. Anoka County Commissioner District 6
    80. Beltrami County Commissioner District 5
    81. Hennepin County Commissioner District 6
    82. Hennepin County Commissioner District 7
    83. St. Louis County Commissioner District 3
    84. Houston County Commissioner District 1
    85. Rice County Commissioner District 5
    86. Rice County Commissioner District 1
    87. Fillmore County Commissioner District 5
    88. Renville County Commissioner District 5
    89. Freeborn County Commissioner District 5
    90. Ramsey County Commissioner District 2
    91. Goodhue County Commissioner District 3
    92. Pennington County Commissioner District 2
    93. Hennepin County Commissioner District 1
    94. Otter Tail County Commissioner District 3
    95. Otter Tail County Commissioner District 1
    96. Dakota County Commissioner District 3
    97. Olmsted County Commissioner District 5
    98. Morrison County Commissioner District 3
    99. Faribault County Commissioner District 5
    100. Dakota County Soil and Water Supervisor District 3
    101. Northfield City Mayor
    102. Robbinsdale City Mayor
    103. Red Wing City Mayor
    104. Blaine City Mayor
    105. New Hope City Mayor
    106. Mountain Iron City Mayor
    107. Maplewood City Mayor (Special Election)
    108. Inver Grove Heights City Mayor
    109. Bemidji City Mayor
    110. Austin City Mayor
    111. Anoka City Mayor
    112. Alexandria City Mayor
    113. St. Cloud City Mayor
    114. West St. Paul City Mayor
    115. Winona City Mayor
    116. Cambridge City Council Member (Elect 2)
    117. New Ulm City Council Member at Large
    118. Brooklyn Center City Council Member (Elect 2)
    119. Brooklyn Park City Council Member Ward E
    120. Brooklyn Park City Council Member Ward C
    121. New Hope City Council Member (Elect 2)
    122. Brooklyn Park City Council Member Ward W
    123. Robbinsdale City Council Member Ward 2
    124. Richfield City Council Member Ward 2
    125. Rochester City Council Member District 4
    126. Rochester City Council Member at Large
    127. Rochester City Council Member District 2
    128. Blaine City Council Member Ward 3
    129. Blaine City Council Member Ward 1
    130. Bemidji City Council Member Ward 5
    131. Bemidji City Council Member Ward 3
    132. Mountain Iron City Council Member (Elect 2)
    133. Minneapolis City Council Member Ward 6 (Special Election) (Ranked Choice)
    134. Maplewood City Council Member at Large (Elect 2)
    135. Maplewood City Council Member at Large (Special Election)
    136. Inver Grove Heights City Council Member (Elect 2)
    137. Hutchinson City Council Member Seat 3
    138. Bemidji City Council Member Ward 1
    139. Rochester City Council Member District 6
    140. Roseville City Council Member (Elect 2)
    141. Hibbing City Council Member Ward 4
    142. St. Cloud City Council Member at Large (Elect 3)
    143. Hastings City Council Member Ward 2
    144. Hibbing City Council Member at Large
    145. Dayton City Council Member (Elect 2)
    146. Elk River City Council Member Ward 2
    147. Coon Rapids City Council Member Ward 4
    148. Crystal City Council Member Ward 4
    149. Columbia Heights City Council Member (Elect 2)
    150. Coon Rapids City Council Member at Large
    151. Cloquet City Council Member Ward 5
    152. Winona City Council Member Ward 1
    153. Willmar City Council Member Ward 1
    154. SSD #1 Minneapolis School Board Member District 4
    155. SSD #1 Minneapolis School Board Member at Large
    156. ISD #38 Red Lake School Board Member at Large (Elect 3)
    157. Bemidji City Council Member Ward 2 (Special Election)