Change Address

VOTE411 Voter Guide

All Candidates

Massachusetts
  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
  1. A
    1. Thomas P Ahern
    2. KEVIN E AHONEN
    3. DUNCAN T ANDREWS
    4. RUSSELL B. ASTLEY III
  2. B
    1. Albert Berry - Withdrawn From Race
      candidate for Planning Board 1 YEAR
    2. JAMES H. BISHOP
    3. JULIE R. BRYAN
    4. FREDRICK E. BUNGER
  3. C
    1. RICHARD E. CARLS
    2. JOHN G. CELI
    3. SUKRU CINAR
    4. KEVIN CLARK
    5. JOAN HACKETT CODY
    6. MARTHA WHITE COLLINS
    7. MARY T CONVERSE-SCHULZ
    8. TODD M COOK
    9. PAUL A. CRAMER
    10. HOPE M. CROSIER
    11. MARY EATON CROWN
  4. D
    1. ETHAN I. DAVIS
    2. MARIA VIJIL DAVIS
    3. PAUL T DELANEY
    4. BEATRICE M. DHEBAR
    5. DANIEL A DIPIETRO
    6. DENNIS M DISCHINO
    7. ROSE MARY DONAHUE
  5. E
    1. KATHY Y EGAN
    2. LEDA MURCIA EIZENBERG
  6. F
    1. Jennifer Fallon
      candidate for Board of Selectmen
    2. LORI A FERRANTE
    3. JILL FISCHMANN
    4. LAURENCE D. FITZMAURICE
    5. EDWARD D. FOLLAND
    6. MARJORIE R. FREIMAN
    7. CATHERINE E. FRIENDLY
    8. KELLY C FRIENDLY
  7. G
    1. WENDY HARRIS GARBER
    2. MARY GARD
    3. NEAL R GOINS
    4. ARTHUR JAY GOLDBERG
    5. AMY GOTTSCHALK
    6. JESSICA B. GRAHAM
    7. Linda Oliver Grape
      candidate for Board of Health
  8. H
    1. WENDY A. HAERING-ENGELS
    2. SYLVIA T. HAHN-GRIFFITHS
    3. DIANE E. HALL
    4. B. EMMY HARRISON
    5. KEVIN WAYNE HAWKINSON
    6. ERIN HESTER
    7. THADDEUS A. HEUER
    8. TODD E. HIMSTEAD
    9. Ann Howley
    10. ANN M HOWLEY
    11. HUAN HUANG
    12. JOHN W. HUSSEY JR
  9. J
    1. S PETER W JONES
  10. K
    1. Mark Kaplan
      candidate for Town Moderator
    2. LUCY ROONEY KAPPLES
    3. MATTHEW KELLEY
    4. ROBERT KLEHM
    5. Ellen Korpi
      candidate for Board of Public Works
    6. ELLEN L. KORPI
    7. ALBERT B. KRUG III
  11. L
    1. ELIZABETH LANGE
    2. SUSAN KAGAN LANGE
    3. REGINA C LAROCQUE
    4. MICHELE DRAGON LIVINGSTON
  12. M
    1. Stephen D. Mahoney
      candidate for Board of Assessors
    2. PATRICIA A. MALLETT
    3. Patricia Mallett
    4. MELISSA A MARTIN
    5. CONCHITA JEANNE MAYELL
    6. RICHARD J MCCARRON
    7. Deed McCollum
      candidate for Planning Board 1 YEAR
    8. MARTIN JAY McHALE JR
    9. Raina McManus
    10. Jim Miller
    11. JOAN C. MINKLEI
    12. WILLIAM G MORRIS
    13. DAVID L MURPHY
    14. MAURA MURPHY
    15. LINA E. MUSAYEV
  13. O
    1. Lise Olney
      candidate for Board of Selectmen
  14. P
    1. DONNA C. PAGLIA
    2. JARED W PARKER
    3. THEODORE F. PARKER
    4. JANIE PENN
    5. CLAIRE A PERRY
    6. THOMAS C PICHER
    7. Frank Pinto
      candidate for Planning Board 1 YEAR
    8. ALLAN L. PORT
    9. QUENTIN S. PRIDEAUX
  15. R
    1. MAURA B RENZELLA
    2. Maura Renzella
      candidate for Housing Authority
    3. FREDERIC W RIPLEY
    4. BETSY G. ROBERTI
    5. James L. Roberti
      candidate for School Committee
    6. MARLA L. ROBINSON
    7. Marla Robinson
    8. MICHAEL RODMAN
    9. James Rodrigue
      candidate for Board of Health
    10. James Rodrigue
      candidate for Recreation Commission
    11. HEMA ROYCHOWDHURY
  16. S
    1. ELIZABETH H. SHLALA
    2. STEVEN J SIMONS
    3. MARCIA TESTA SIMONSON
    4. MASON R. SMITH
    5. RENEE A. SPENCER
    6. Laurance Stuntz
      candidate for Recreation Commission
    7. LOIS C. SULLIVAN
    8. MARY C SULLIVAN
    9. STEPHEN L SYKES
  17. T
    1. PHYLLIS L. THEERMANN
    2. SETH K. TOBIN
    3. ANNE RIPPY TURTLE
  18. U
    1. THOMAS H. ULFELDER
  19. W
    1. MARTIN L B WALTER
    2. ANDREA N. WARD
    3. SHELLY T. WARD
    4. MARK C. WIELAND
    5. ELIZABETH SULLIVAN WOODS
    6. Write In Needed
    7. Write In Needed
    8. Write In Needed
    9. Write In Needed
    10. Write In Needed