Change Address

VOTE411 Voter Guide

All Candidates

West Virginia
  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
  1. A
    1. Bill Anderson (Rep)
    2. Martin "Rick" Atkinson III (Rep)
    3. Mike Azinger (Rep)
    4. Tom Azinger (Rep)
  2. B
    1. Stephen Baldwin (Dem)
    2. Jason Barrett (Dem)
    3. Mick Bates (Dem)
    4. Bob Beach (Dem)
    5. Tom Bibby (Rep)
    6. Brent Boggs (Dem)
    7. Nathan Brown (Dem)
    8. Sammi Brown (Dem)
    9. Andrew D. Byrd (Dem)
  3. C
    1. Jeff Campbell (Dem)
    2. Joe Canestraro (Dem)
    3. Moore Capito (Rep)
    4. Mike Caputo (Dem)
    5. Charles Clements (Rep)
    6. Roy G Cooper (Rep)
    7. Daryl E. Cowles (Rep)
    8. Vernon Criss (Rep)
  4. D
    1. Mark Dean (Rep)
    2. Phillip W Diserio (Dem)
    3. John Doyle (Dem)
  5. E
    1. Joe C. Ellington Jr. (Rep)
    2. Paul Espinosa (Rep)
    3. Ed Evans (Dem)
  6. F
    1. Tom Fast (Rep)
    2. Barbara Evans Fleischauer (Dem)
    3. Shawn Fluharty (Dem)
    4. Terri Funk Sypolt (Rep)
  7. H
    1. Bill Hamilton (Rep)
    2. Danny Hamrick (Rep)
    3. Caleb Hanna (Rep)
    4. Evan Hansen (Dem)
    5. Roger Hanshaw (Rep)
    6. John Hardy (Rep)
    7. Jason S. Harshbarger (Rep)
    8. Bill Hartman (Dem)
    9. Jordan Hill (Rep)
    10. Ray Hollen (Rep)
    11. John Paul Hott II (Rep)
    12. Eric Lee Householder (Rep)
    13. Gary G. Howell (Rep)
  8. I
    1. William Ihlenfeld (Dem)
  9. J
    1. Dean Jeffries (Rep)
    2. D.R. "Buck" Jennings (Rep)
  10. K
    1. David L. Kelly (Rep)
    2. John R. Kelly (Rep)
    3. Kayla Kessinger (Rep)
    4. Larry D. Kump (Rep)
  11. L
    1. Linda Longstreth (Dem)
  12. M
    1. Sharon Lewis Malcolm (Rep)
    2. Joe Manchin (Dem)
      candidate for US Senate
    3. Carl "Robbie" Martin (Rep)
    4. Patrick S Martin (Rep)
    5. Pat Mcgeehan (Rep)
    6. David B McKinley (Rep)
      candidate for US House District 1
    7. Tim Miley (Dem)
    8. Carol Miller (Rep)
      candidate for US House District 3
    9. Rodney A Miller (Dem)
    10. Alex X. Mooney (Rep)
      candidate for US House District 2
  13. N
    1. Eric Nelson (Rep)
  14. P
    1. Jeffrey Pack (Rep)
    2. Tony Paynter (Rep)
    3. Dave Pethtel (Dem)
    4. Chris Phillips (Rep)
    5. Eric Porterfield (Rep)
    6. Mike Pushkin (Dem)
    7. Rodney A. Pyles (Dem)
  15. Q
    1. Ben Queen (Rep)
  16. R
    1. Rollan A. Roberts (Rep)
    2. Andrew Robinson (Dem)
    3. Ralph Rodighiero (Dem)
    4. Mike Romano (Dem)
    5. Ruth Rowan (Rep)
    6. Larry L . Rowe (Dem)
  17. S
    1. John H. Shott (Rep)
    2. Doug Skaff Jr. (Dem)
    3. Isaac Sponaugle (Dem)
    4. Brandon Steele (Rep)
    5. Erikka Storch (Rep)
    6. Amy Summers (Rep)
    7. Dave Sypolt (Rep)
  18. T
    1. Tom Takubo (Rep)
    2. Cody H. Thompson (Dem)
    3. Tim Tomblin (Dem)
    4. Christopher Wayne Toney (Rep)
    5. Charles S Trump Iv (Rep)
  19. U
    1. John Unger (Dem)
  20. W
    1. Danielle Walker (Dem)
    2. Steve Westfall (Rep)
    3. John Williams (Dem)
    4. S. Marshall Wilson (Rep)
  21. Z
    1. Lisa Zukoff (Dem)